Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

zuzic1
30. nov 2009

dedde: tá vaničková je super 😉

aj my máme nové na face: http://www.facebook.com/friends/?ref=tn#/album....

zuzic1
30. nov 2009

aaaaaa my máme dnes 8 mesiacov, veľké bábo už mám doma 🙂

fialka81
30. nov 2009

caute baby, citam vas len tak sporadicky, no tentokrat som sa rozhodla ze aj ja prispejem 🙂
egy - citala som tvoj dlhocizny prispevok, nemas si co vycitat, pri narocnych detickach su taketo pocity pochopitelne, ale aj tak, netreba to brat az tak vazne. Dietatku neublizi ak niektore veci nepojdu presne podla prirucky. Ja mam doma od narodenia v noci nespave dieta. Cez den spinka pekne, ale v noci kazde 2 hodky a niekedy aj castejsie hore. Takze ja som sa nevyspala uz 8 mesiacov, no stale dufam ze raz pride den ked to skonci a budeme spat normalne celu noc 🙂 Podla mna sa vela veci vyriesi uz ked nase deticky budu mat rok, budu samostatnejsie ked zacnu chodit, vonku bude zas teplucko, budu uz zabehane v prikrmoch, nebude ich treba tolko babusit, a ja verim ze aj tie nocne spanky sa upravia. Len netreba veci vidiet tak pochmurne, vsetko zle pominie a pridu lepsie, usmievavejsie casy! 🙂

zuzic1
30. nov 2009

Tak a aj ja sa chcem pochváliť, že aj napriek tomuto dosť blbému obdobiu môjho života som cez víkend sama vydrhla celučičký byt, umyla som okná dala nové záclony a opäť som začala variť každý deň....v piatok žemlovka, v sobotu fazuľa včera hov. polievka s rezancami a rezne s kašou a multizeleninový šalát 🙂 a v sobotu som aj upiekla koláčik 🙂....síce len rýchle tiramisu, ale aj to sa ráta nie?! Pri týchto prácach človek zabúda na problémy....

dedde
30. nov 2009

zuzis gratulujeme k výmasacníkmu a pekne toho stíhas, ze kazdý den varit, navarim vzdy viac aby bolo aj na druhý den

iron
30. nov 2009

ahojte....hlasim sa a len v skratke k niecomu co som zachytila ze tu rozoberate:

nahe fotky babatiek....uchylacky....no comment. Mne to neprekaza ale nebudem im zbytocne prilievat olej do ohna

dedde....drzim palce nech Tamarka je pekny sinter....nic si nevycitaj...a kazde dieta je ine, dolezite je ze je zdrave ostatne chce trpezlivost, vsetko pride vtedy ked ma

egy...tebe venujem specialny prispevok

btw...stretko bolo super...a kde su fotocky..potulka, zase to flakas.

na margo MM a tychto veci som sa sice nechcela vyjadrovat, ale uz fakt mam toho plne zuby.....
Ja som mojej zacala davat umele mliecko...kojim len v noci a rano. Do roka chcem odstavit uplne. Preco som sa tak rozhodla....ja vacsinou konan podla mojho instiktu a hocijake clanky si mozu pisat hocico. Dojcenie je strasne medializovane a vstepuje zenam ze toje to najlepsie (ano je), ale nevedomky si tito uzasni autori neuvedomuju, ze v nas produkuje pocit viny ak ideme robit nieco ine. Preco sa mame citit previnilo, kto dal pravo sudit?....Deticky ktore maju ine mliecko a ich maminky nemohli kojit, nie su o nic menej maminky ako ostatne. Lubia deti rovnako. A len tie debilne nazory co zo vsadial su im maju privadzat pocit viny? Kto mysli na ich psychiku....na to ako sa oni citia. Ze v sebe nosia pocit viny, a budu si mozno toto vycitat pri kazdom nezdare svojho dietata, ze preto lebo mu nebolo dopriane. Nech idu do haja, dlabem ich.

pasoa
30. nov 2009

ahojte, tak som dočátala víkend..

ehy - nič si nevyčítaj. ako som ti napísala naposledy, nie je tvojou vinou, či ti dieťa spí veľa/málo alebo papá dobre/zle. každé dieťa jen osobnosť a je na nás matkách aby sme ho prijali také, aké je, také ho milovali a vychovali.
kladieš si na seba moc veľké nároky a necháš sa deptať ščlánkami....

keby som sa ja takto nechala deptať, tak som už v cvokhause -
1. neurobila som všetko pre dojťenie, jednoducho som s tým v 1.m. sekla a dala fľašu a bola som SPOKOJNÁ, že vidím, koľko matúško vypije.
2. psychomot. vývoj dieťatka... proste matúško je motioricvky 2-3 mesiace pozadu a články o tom, čo by malo dokázať 8mes dieťa už ani nečítam.
atď..

idem vybrať nejaké použiteľné fotky z tých machuľatých zo stretka

iron
30. nov 2009

egy specialne pre teba:

Nic si nevycitaj, si dobra maminka. Mas narocne dietatko. Najskor si sa trapila aby priberala a teraz je ked uz v podstate za vodou, tak sa babo rozpohybovalo. Natalka chce objavovat svet, vsetko chce vidiet, tam kde sa nemoze dostat tak sa jeduje. Ale potrebuje vas oboch rodicov.
Tazko je radit, musis skusit hocico a prist ty sama na to ako to bude fungovat.
Ja ti mozem len povedat ako to zatial funguje u nas.

Ninke som zacala robit rezim od 8. mesiaca.Dovtedy som ju davala spinkat ako chcela....Raz to bolo vecer o osmej, inokedy o jedenastej. Cez den spala ako sa jej chcelo.Boli dni ked bola zlaticko a dni ked bola ako diablik...No pridruzili sa k tomu aj zuby, choroba, zmena prostredia jej tiez nerobilo dobre ako aj cestovanie. Vsetko mala rozhadzane a ja som mala doma tri dni umrncane dieta a snazila som sa ju dostat do normalu. Tak som s cestovanim sekla...a dva mesiace som nikde nebola....t.z....nikde autom. len pesie prechadzky.

Od 8. mesiaca som jej nastolila rezim, lebo uz zacala velmi vyvadzat. Vstava vzdy v rovnaku hodinu, chodieva spavat v rovnaky cas, jedava v rovnaky cas. Zo zaciatku to bolo krute, bola nevyspata umrncana ale dostala sa do toho.
Uspavaciu metodu praktizujem ako som uz spominala. Vysledok po tyzdni a pol..je, ze ju dam do postielky a ona zaspi do troch minut. Budi sa mi raz v noci.
Davam jej flasku, nema problem s prsnikom. Pije UM,MM, caj...na vodu mi kasle.

Nechcela mi vsak flasku, to som tu aj spominala....tak som sa nastvala a drzala nasilu v ustach az kym nepreglgla...a zistila ze je to dobre a uz sa tesi ked ju vidi. Dokonca vie aj cucat z toho naustku co sa z neho nevylieva. Tento stav trva styri dni.
Dieta sa brutalne rozjedlo. Tri krat denne mi stiahne 210ml mlieko... 😲

Takze egy, daj na svoj instintk, rob co ti kaze srdce a nie clanky. Najdolezitejsia je laska a to ze vsetko co pre nu robis je z lasky...

iron
30. nov 2009

fúha som sa rozpísala....kto to bude citat co? 😀

pasojka, som rada ze som sa s tebou osobne stretla. Matusko je zlaty a robi pekne pokroky...
Tebe som tiez chcela nieco napisat....jaj uz viem co.

S tym UM to za pokus stoji...skus mu nahradit len jednu davku ostatne nech ma tvoje. Uvidis reakcie....
Inak si precitaj moj nazor co som napisala hore.

A este jednu malu radu, ak sa ta to nedotkne. Ked sme boli na stretku, tak Matusko sa strasne krasne otacal na brusko a spat. Neprekladajte ho stale spat, nech si ide kde chce. Ved on sa tesi, ze sa posunul dalej a vy hod date spat....chce objavovat. Ze ti grcne po ceste, nevadi, hlavne ze ide. Dostane sa potom k niecomu inemu a moze zase nieco ine objavovat......ide mu to super, riadny valac sudov.

potulka
30. nov 2009

ahojte
mala som tu rozpisany prispevok pre egy, dogulal sa ku mne matejko, capol rucickou po klavesnici a prispevok zmizol. 😀 to mam za to, ze tukam na zemi.
oprava: to mam za to, ze pri dietati vobec tukam. 😉

ozvem sa teda neskor, bude to na dlhsie.

pasoa
30. nov 2009

stretko ba - moje ako-tak použiteľné fotos
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

všetky tieto+ostatné aj na fb
http://www.facebook.com/photo.php?pid=142622&id...

iron, dík za radu. ako sa matúško postupne učí nové veci, učím sa aj ja postupne na to reagovať a chváíľami za matúškom riadne zaostávam 🙂

pasoa
30. nov 2009

PS: máme v nicku marcovky varovanie od adminky, aby sme ten nick nepoužívali na prispievanie do fóra ani len na oznam, že sú tam nové fotos...

mona1111
30. nov 2009

ach jo pisala som prispevok a ono mi to vsetko vymazalo..... ☹ musim odznova

egy citala som co si napisala .. ja osobne davam malemu stavicky, cajik, a na prsnik aj tak neda dopustit.... cumlik taktiez mame a cumliikuje sa jedna radost hlavne ked ideme spinkat a cez den on sa s cumlikom vie aj pekne zahrat a niekedy si ho da do pusy a cumlikuje sa vo velkom....

Noci sme mali tiez umrcane, revu tolko, ze nad nami byva maleho lekarka, tak som sa jej minule pytala ci pocuju ako maly reve, vraj nie tak som si aj pomyslela ze chvalabohu...
co sa tyka rezimu, v podstate vstava uz druhy den rovnako a aj doobeda si pospinka, poobede taktiez len noci mame take vselijake.... nechce spat a nehce spat... vcera zaspal o desiatej....
aj ja chcem vyskusat UM, ved som aj pisala ze mi vracal z toho mlieka Hami optivital, tak mame teraz mlieko na predpis Bebu AR , vyskusame, ale az ked bude manzel doma, lebo keby nahodou mu bolo zle aby mi s nim pomohol, lebo ked naposledy vracal tak som bola sama doma.... Ano som stastna ze kojim, ale do roka chcem ho pomalicky odstavovat....ano vsade pisu zeby sa malo kojit kym dieta sa samo neodstavi, ale tak som sa rozhodla .....
Bud stastna, ze mas natalku, ktora krasne papka, pribera, a robi velke pokroky....

Vies kolko dobrych rad som ja podostavala, preco uz malemu nedavam pribinacik a ked som povedala, ze ja zacnem s jogurtikmi a nie pribinacikom tak mi bolo prosim pekne povedane, ze pribinacik vyrobili pre deti..., len som tej osobe mala povedat ci tam aj pise od kolkych mesiacov, take mudre rady ma vedia riadne vytocit....

iron aku metodu si vyskusala na spanie ja som ten prispevok necitala,a ani neviem, kde by som ho nasla.....

iron
30. nov 2009

mona podla knihy Kazde dieta sa vie naucit spat. Princip je ten, ze ho ulozis do postielky, horovis ako ho lubis, ze ma spinkat, zazelat dobru noc a odist....v istych casovych intervaloch ked reve tak ho ist pozriet, ulozit pokusit sa utisit (moja chytala este vacsi hisak) zotrvat tak dve minutky a chlacholit a odist. A takto chodit kym nezaspi. Moja vydrzala max. tristvrte hodinky, ale su aj priekopnici ze viac. Ide o to, ze ty sa musis vydrzat pocuvat to.
Teraz len zaplace zamrnka kym si nenajde polohu na spinkanie a spinka.

mgk111
30. nov 2009

dede - uzasne fotky ta so smrtkou nema chybu 😀

zuzi - ani u nas nie je vela moznostzi niekam ist s mimcom... a tiez mam doma chlapa bez prace, ale vsetko sa daj, neboj - len sa clovek uskromni a prisposobi, a dufam, ze to aj u vas bude coskoro zase vseetko ok...
ten sedak do vane je asi fakt dobra vec 🙂 ja mam namiesto sedaka tatina vo vani s kubkom 🙂 aaa ty si aka akcna 🙂 varit kazdy den by sa mi veru nechcelo... ja varim lebo trea ale zabava to urcite nie je pre mna 😉

pasojka - najuzasnejsia fotka pre mna je ta hromadna - paradickaaaa 🙂 a preco take varovanie? hmmm akosi nechapem pointu...

potulka - 😀

katja78
30. nov 2009

Ahojkajte,

tak u nás po tom piatku, kedy sa hanka prvý-krát sama postavila, nastal obrat o takých 60-90 stupňov. Stále, všade jej treba stáť za zadkom, lebo sa všade a na všetko štverá, stavia, skúša, ako sa len dostať do vertikálnej polohy 😀 spánok je rovnaký, papanie o kapičku lepšie, lebo papá kúskované a nie kašované ovocko, a na raňajko-desiatu jogutíky už pýta sama 🙂

Egy - moja zlatá, poznám Tvoje pocity veľmi dobre, s tým rozdielom, že som nemala smútok na duši z odchodu drahej osoby 😔 teraz sa mi hanka štverá po chrbte, tak Ti skúsim napísať večer. Skús zabudnúť na všetky "múdre rady", ktoré Ťa skľučujú, nazri do svojho vnútra, je tam ten najkrajší cit matky k dieťaťu a vždy, keď si zúfaš, postoj, pozri sa do srdca, ako veľmi Natálku miluješ a teš sa z toho. Nevadí, že z Tvojich predstáv a plánov sa nič neplní. Tvojou úlohou je, aby sa teraz, keď sa Liuška všade tmolí, všetko ju zaujíma, aby sa za žiadnych okolností vážne nezranila a aby pri sebe mala mamu, ktorá jej dáva najavo, že ju miluje. Ostatné sa zvládne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pasoa
30. nov 2009

mgk, asi sú také pravidlá tu na MK, oni to tam písali už dávnejšie, že to nie je nick na prispievanie, iba na spoločné fotky a vždy niektorá, čo tam dala fotos odtiaľ aj napísala sem správu a keď som šla tam dnes ja dať fotky, tak už tam bolo varovné IP...

potulka
30. nov 2009

iron, k fotkam tolko, ze muza s tym otravujem kazdy den, tak ma hadam bude mat coskoro plne zuby a nieco s tym urobi. 😝 ale pozerala som si ich vo fotaku - su velmi podobne tym pasoiinym, aj zabery, aj kvalita, takze o vela zatial neprichadzate. 😉 bola tam brutalna tma.

telefonovala som reumatologicke, kde sme boli minuly tyzden s matejkom a vysledky ma chvalabohu v poriadku. 😵 ziaden reumaticky proces, oblicky a pecen funguju, ako maju. akurat mal trosicku zvyseny cukor, ale to tym, ze polhodinu pred odberom papal. no a je mierne anemicky, takze zrejme sa pridame k tym, co beru tie kvapky so zelezom. o tom rozhodne pediatricka. ale to je nic. 🙂

na hutnejsi prispevok pre egy stale nemam dost priestoru, asi az vecer, ked matejko zaspi. jeho poobednajsie chrnenie = polhodinka s prsom v ustach.

mona1111
30. nov 2009

iron dakujem🙂

ideme vonku 🙂

mgk111
30. nov 2009

hmmm baby meditujem nad dvomi vecami - o jeldnej som uz pisala ale nikto nereagoval 😒

1. je mozne sladit dietatu tym hroznovym cukrom ak by nechcelo nesladene? ma to nejaky zmysel alebo skratka nedavat nic - myslim tym napr. caj a podobne... alebo kysele ovocie...

2. kupuje niekto mliecko od babylove? nechyba mu nieco, ked je take lacne oproti inym? (nutrilon sme pouzivali, presli sme na hami - chuti mu v pohode a cena je veru nizsia ... ) vrta mi v hlave ze v com je rozdiel, ked su tie mliecka take rozdielne v cenach...

skuste zareagovat pls...

mgk111
30. nov 2009

katja - a jogurtiky davas kazdy den ci ako? ja striedam s kasami... tiez uz konecne papame pucene jedla a nie mixovane... a gratulujeme k prvym pokusom stavania sa stverania a taaak 😝

katja78
30. nov 2009

Maci - ja by som radšej kompromis spravila, keď nechce Kubko nesladený čaj, tak radšej riedené šťavičky. Hroznový cukor (napr.Glukopur) je tiež cukor, aj keď trochu menej sladký ako repný cukor v kryštálovom cukre, takže tiež nič moc na zúbky, hlavne, keď bábo pije čajík v noci namiesto mlieka. V mlieku je prirodzene tiež cukor - laktóza, mliečny cukor, ale vraj laktóza z materského mlieka nemá takú schponosť vyrobiť zubný kaz. V ovocí je pravda tiež cukor - fruktóza. Tak si vyber 😀
Netuším, aké sú rozdiely v zložení UM, asi tam niekde bude pes zakopaný, čo sa ceny týka. Tak skús poprečitovať tie drobulinké písmenaká na krabiciach. Dakde mám aj poznámky zo školy, čím sa líšia UM od MM, keď na to naďabím, hodím to sem.

katja78
30. nov 2009

Jogurty zatiaľ dávama denne. Keď bude väčšia trochu, budeme striedať s chlebíkom. Čo sa jedla týka, ja nemám veľmi veľkú fantáziu 😖

diocka
30. nov 2009

mgk, ohladne plazenia a lezenia

skusali sme "hry" z tychto clankov:
(konkretne cvicenia su na konci kazdeho clanku):

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1100/ch...

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

+ manzel este skusal s malym tento cvik: krpaty bol na brusku, manzel ho chytil za obe rucicky a vystrel mu ich a drobec sa sam od seba pritiahol. toto skusali viackrat a maly zistil ze sa da aj pohybovat ked chce.
ale tie cvicenia v clanku su podla mna velmi dobre. my sme sa rozpohybovali asi tak za pol dna odkedy sme zacali "cvicit". mozno to je nahoda, ale teraz sa mi zda ze Marecek uz bol pripraveny sa pohybovat, len nevedel ako na to.
vsak skuste a uvidite. drzim paste.

mgk111
30. nov 2009

katka - hmm a ja ze prirodzeny cukor z ovocia je uplne v poriadku... s tymi stavami - chce akurat mrkvovu a ine nie ☹ vyberavec jeden 😉 ale hadam casom to bude lepsie... cajik v noci nepijeme, aj som skusala dat a vyplul cumel a plakal, ze chce mliecko 😀 neprekabatim ho 😝 a k jedeniu mi staci, ked dam do kase zakazdym ine ovocie - jogurt roznych prichuti (nedavam cisto biele) a myslim, ze aj zeleninka s maskom je kazdy den resp. kazdy druhy den ina, tak je to podla mna dostatocne pestre pre babo...

diocka - dikes skusime a ako pises uvidime 🙂 ze marecek - ja tak volam manzela 🙂 pekne meno 😉

ajka82
30. nov 2009

jaky paradny den 😵 tatinko bol doma, a 😵 le za chvilku pojde do prace...
doobeda sme boli doma a kked sa krpec naobedoval, boli sme sa najest v redcafe na racku (mnamki 🙂 ), potom sme sa chvilu presli, krpata vtedy zalomila a teraz este odfukuju s tatinkom (nejak setrne malu preniesol domov a nezobudila sa) 😵

mgk, ktym tvojim otazkam nepomozem, UM neriesime a cukor tak isto nie...
inak dnes mala karinka rychly obed (sak polievka staci, raz za cas), nieco jak zaprazena zemiakova polievka...
lyzicka masla s lyzickou muky-sprazit, zaliat 2dcl vody, pridat nadrobno nakrajany mensi zemiak, po jeho uvareni dodat lyzicu kyslej smotany a rozslahane vajce(zltok)...ja som tam dala vyvarit este trochu rasce a jedem krpaty bobkovy list ...po uvareni bolo toho tak 0,25l a krpec spraskal 😉 ...takze oblubeny bezmasovy obed je na svete 😀
pokial davate lepok, tak muku mozte a ak davate jogurty tak aj kyslu smotanu mozte pouzit 😉

ajka82
30. nov 2009

este aby to bolo presne, po jeho uvareni som myslela, ze po uvareni toho zemiaka a varit este chvilku dalej

mgk111
30. nov 2009

ajka - super ze bude aj bezmaskove jedlo 🙂 a lepok uz hadam detom nevadi ci hej? ved uz su velke 😝

ajka82
30. nov 2009

mgk, lepok uz by mohli v pohode...ale asi sa tu najde este par bab co lepok nechcu davat... tak preto som to napisala
sak my aj bezmasove jedla davame s vajcom, ale masove jej chutia viac 😒 tak budem musiet vymyslat asi nieco taketo...

katja78
30. nov 2009

Maci - v mrkve nie je ovocný cukor (fruktóza) 🙂 prečo je sladká, to neviem, zrejme je tam iný polysacharid, ale ten sa musí najskôr rozštiepiť

Ajka - ja by som so zápražkovými polievkami ešte trochu počkala, ale to je každého vec, či hej abo nie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre