Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

baskaj
31. aug 2009

kočky, kto chce kupónovú knižku na pampers? mi dnes došla poštou ale je mi na prd. pošlem...

egy - tak si radšej sprav veget a pohodu 🙂

egyptanka
31. aug 2009

baska, no by sa zislo ... 🙂

baskaj
31. aug 2009

egy - tebe nie, ty máš látkovať! 😝 ale nie, srandujem, v žiadnom prípade nechcem nikoho nahovárať, to musíš chcieť sama. jasné, tak mi pošli adresu do IP 😉

egyptanka
31. aug 2009

baska, aj to bude jedneho krasneho dna 🙂

potulka
31. aug 2009

hehe, aj mne to dnes prislo, baska. 🙂 vezmem na najblizsie stretko a venujem najrychlejsiemu zaujemcovi. 😉 najviac som sa pobavila na reklame na neviemktoru plienku, ze 12 hodin v komforte. to akoze by som 12 hodin neprebalila decko?! 😲
nsoci, jasne, ze treba byt prihlaseny, to som brala ako automatiku, ze to mame uz vsetky za sebou. 🙂 este som si spomenula, ze si sa pytala na ten bazen - bol to kryty bazen s 32° vodou, tak sme si trufli aj s matejom, aj ked je pravda, ze som mala trocha obavy z kvality vody. predsalen, aj na detskom plavani je specialne upravovana voda... no ale prezil bez ujmy. hlavicku si nenamacal.

egyptanka
31. aug 2009

baby zajtra by som niekam vypadla na cely den ... dajte nejaky tip.

ajka82
31. aug 2009

baby do dnesneho dna som mala dostat druhu polku odstupneho a prd som dostala 😠

ajka82
31. aug 2009

kedze sme patrili pod cesku siet hotelov, som zvedava ako to od nich budem vymahat, slovenska cast uz je uplne krachla a zaniknuta 😠 😠 😠 ☹

baskaj
31. aug 2009

ajka ☹ to je blbé. skús zavolať volajakej kolegyni, že ako to ona rieši...

egy - do nitry! prídem aj ja 😀 😀 😀

egyptanka
31. aug 2009

ajka, a nik neprebral zavazky a pohladavk? Pokial je v konkurze resp. v likvidacii tak by som sa obratila na spravcu konkurznej podstaty alebo likvidatora. Alebo svoju poziadavku mozes uplatnit na sude.
To mi jedine napadlo.

baska, joooj to je daleko 🙂

iron
31. aug 2009

tak už sme v BA. Na dovolenke bolo fajn, ale doma je doma.... Akurat som sa rozjedla...to je tak ked je vsade navarene. Krpata bojkotuje kocik, reve v nom ako pavian, takze asi u nas nastava faza nosica. Zubky nam idu stale, su stale blizsie ale este nie von....a je mrchava. V noci sa budi tiez castejsie a zacinam mam pocit ze uz jej veru nepostacuje len mliecko....resp. ze ho mam uz asi menej pre jej potreby. No uvidime.

A papierovacky,...tak to mam vybavene, len som si trdlo ja, zabudla prefotit oznamenie zo socpoist, ze kedy sa mi konci materska a zacina rodicovsky a potrebujem to poslat do dovery....takze od stredy zacnem lietat vybavovat....hento, krst, potvrdenei na plavanie....fu.

ajka82
31. aug 2009

egy cely nas archyv je v brne, len sa musim dopatrat, ci je niekto extra povereny, alebo generalny riaditel ceskych hotelov 😒

inac viete mi povedat kedy je to stretko? ci streda alebo stvrtok, kedze prvy datum bol 3.9.???

matja
31. aug 2009

normálne nechápem, malý spal dnes viac ako 2,5 hodiny 😕 😕 😕 Mal síce zapnutý monitor, ale aj tak som chodila kontrolovať, či dýcha 😅
egy, týmto ťa chcem trošku povzbudiť, malý spal počas dňa vždy maximálne 45 minút, častokrát aj menej (okolo pol hodinky), ale teraz v poslednej dobe sa mu dosť mení spánkový režim a spinká viac. Už niekoľko dní sa mu podarili aj nejaké 1 a pol hodinové spánky počas dňa. Dnes poobede spal síce iba raz, ale dlho. Takže aj ty a aj ostatné babenky sa určite dočkáte lepšieho spánku.

Konečne sme prišli na to, ako papať, ale aj tak nám trvalo dlho zjesť dnešný obed. Malého som totiž 3-krát prebaľovala, lebo sa rozhodol nakladať na etapy 😀 A keďže vravím, že som prišla na to ako papať, tak som to myslela tak, že musím pripravovať redšie príkrmy (predtým ich mával moc husté a keďže sú k tomu iba popučené vidličkou, tak mu to nešlo dolu krkom) a musí si sám regulovať papanie, čiže ja mu priložím lyžičku k ústam a on si z lyžičky jedlo pekne vycucká 😀 Nemôžem mu šupnúť celú lyžičku do pusy, lebo to hneď vypľúva. Takže super, takýmto spôsobom dnes krásne spapal celý obedík 😉

Nádcha pomaličky ustupuje, kvapkáme okrem MM už aj Nasivin, teplotka žiadna 🙂

matja
31. aug 2009

a ešte k spaniu v noci - náš malý pridal k jednému nočnému budeniu aj druhé, ale vraj je to úplne normálne, že detičky sa budú budiť v noci častejšie ako predtým, malo by to trvať do takých 9 - 12 mesiacov 😉

bershka
autor
31. aug 2009

caute kocky.

pomooooooooooooooooooc mame zabu v pusine. co mam robit? kupila som jej taky gel na to... niekto odporuca sodu bikarbonu s cukrom.
mali to vasi drobci?

matja
31. aug 2009

bershka, náš to nemal, neviem ti poradiť. Ale skús si prečítať túto tému, možno sa niečo dozvieš:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

baby, ktoré kupujete príkrmy vo fľaštičkách, oni sú dohladka rozmixované alebo sú tam aj celé kúsky? Zatiaľ sme mali z pohárika iba mrkvičku a tá bola rozmixovaná. Ako je to u ostatných príkrmoch?

A tiež mám na darovanie kupóny na pampersky - baby Martinčanky, ak chcete, ozvite sa, platia iba do konca septembra.

iron
31. aug 2009

bershka,...moja to mala, dokina mi dala taku namiesanu vodicku a stym som jej to vytierala. Ale mozes aj s tou sodou bikarbonou s cukrom...princip je rovnaky...

egyptanka
31. aug 2009

som hrozna, mala robila vecer take hysaky pri obliekani a jedeni, ze som sa neudrzala. Hrozna matka som.

pasoa
31. aug 2009

ahojki. kukám, že pamperskové kupóny prišli každému. a tiež, že sa za nimi všetky trháme 😀
takže ja tiež darujem, ak má niekto záujem.

nšoči, potulka, na Magure bolo super. Muž niesol Matúška manduce a ja som fučala za nimi. Len sme mali trochu časový stres, lebo muž mal o siedmej hokej. Hore sme boli o štvrtej, presne čas papania, tak sme Matúška rýchlo prebalili a nakŕmili, ja som si odsala (kúpila som si z bazáru elektrickú odsávačku Avent s IQ aj na baterky, je k nej aj thermo taška a také chladiace vankúšiky, tak sa tam dá prenášať mliečko aj z chladničky, aj čerstvo odsaté) a šli sme dole. Vôbec sme sa nezdržiavali, fúkal veľmi studený vietor a mne bolo zima a bála som sa, že aj Matúškovi.
K autu sme prišli o pol šiestej, takže sme išli rýchlo domov, muž sa v behu najedol a už aj utekal na hokej.

Ja som bola takto naposledy na túre tiež na Magure, keď som už bola pár dní tehu a som o tom ale ešte nevedela. takže som bola včera po vyše roku. teraz mám svalovicu akokeby som spravila hrebeňovku celej Fatry 😠
Ale stálo to za to a som rada, že som sa osmelila. To vďaka tej novej odsávačke, je fakt super, keby som to kôr vedela, nemusela som sa doteraz 4 mesiace mordovať s tou ručnou.

potulka, díky za pochvalu, to vieš, že sympatie sú na oboch stranách. 😉 Fotky Ti pošlem mejlom, lebo stále neviem, kam ich mám pricapiť...???

čo sa týka príkrmov - ja zatiaľ čo som robila do zásoby, tak som rozvarila do mäkka a pasírovala cez plastové sitko a to pláínujem tak robiť aj naďalej. A riediť v prípade potreby MM.

Zajtra sa chystáme do Gadera. S touto svalovicou, čo mám, už len niečo také soft... 😵

pasoa
31. aug 2009

egy, čo znamená, že si sa neudržala? 😕

egyptanka
31. aug 2009

pasoa, troska som na nu nahucala ... nikdy som ju nevidela tak strajkovat. 😢 😢

pasoa
31. aug 2009

😒 😒 😒

ja som raz, keď matúško tak reval, že už chúďa asi aj zabudol, prečo vlastne začal a už to prechádzalo do hysterického škrekotu, začala úplne nahlas spievať. Akurát mi hral Tučný, tak ja na plné hrdlo "Měl jsem rááááád stín stromú, říční prouuuuud, štíty hooor, co nejdou překlenoooout!!!" a matúško stíchol a kukal a potom už bol kľudný. Spievanie má rad 😉
A zabralo... 🙂

egyptanka
31. aug 2009

pasoa, co ja sa mozem stazovat, ked ty to mas ovela zlozitejsie. Ja nemam pravo sa postazovat, ale to co v poslednom case robi pri jedeni je neuveritelne a najme vecer.
ja sa obavam najhorsieho ☹

lubi22
31. aug 2009

Egy neboj, bude v pohode. Mne pomaha ked som nervozna odist do susednej miestnosti a predychat.

Potulka ten penzion kde ste boli vyzera super 😉 Aj ubytko, aj prostredie aj vsetko, to by bolo super na stretko s detickami niekedy na rok, ked uz bude trosku teplejsie 😉

Pasoa ja som Ti pisala, ze mam odsavacku Avent, co ma thermo tasku a chladiace vankusiky, ze sa da v nej prenasat odsate mliecko. Ale asi si to nezaregistrovala. Aspon budete moct chodit na vyletiky 😉

egyptanka
31. aug 2009

lubi, to aj ja robim ... ja sa obavam, ze mliecko uz netecie tak ako ma. ☹

pasoa
31. aug 2009

Lubi, máš pravdu, nezaregistrovala. 🙂 A si ju chcela predať? No, ak hej, tak mám smolu 🙄

Egy, posťažuj sa zlato moje hocikedy a na hocičo. Na to sme tu, aby sme ťa vypočuli a podporili Ťa. To je o čom, že ja nemám právo sa sťažovať, lebo ty sa máš horšie? To je odveci, každý má právo posťažovať sa na nepohodu 😉

egyptanka
31. aug 2009

pasoa, ty si uzasna zena.

lubi22
31. aug 2009

Pasoa nie nechcela, len som Ti o nej pisala vtedy, ked si hovorila, ze nemozes prenasat odsate mliecko, nikam velmi chodit 🙂 Ja sa nechystam predavat vela veci, my sme vsetko kupovali nove, stalo to dost penazi a predala by som to tak za polovicu. Sestra chce mat deturence tak za dva roky, tak jej to dolozim, je to ako nove a nebude musiet minat peniazky. 🙂

Egy presne ako pise Pasoa, mas narok sa postazovat, kazdy mame lepsie aj horsie dni 😉

egyptanka
31. aug 2009

... mozno mala strajkuje, lebo ja som v poslednej dobe nejako depresivna ... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre