Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
12. dec 2009

osoby, ste sa zdiveli? kto to bude po vas citat? 😀

ale dobre, ze som nakukla, dozvedela som sa, (OPAT!!) ze som krasna... dievcata (+ pasoin manzel), neuveritelne mi dvihate sebavedomie. 🙂

nsoci, matejko este materske znamienko nema, len na krizoch tu skvrnku "cafe au lait", ako sa poeticky vyjadrila v sprave jedna lekarka. 😀 taku tu, co ma polovica deciek, ako sme zistili na jednej stretavke.

egy a iron - ja som nedostala. 🙂

denka - super, pilne studuj. 😉

mgk, ahaaaa, tak budem drzat palce cely tyzden. 🙂 a blahozelam k 10 mesiacom (lepsim sa, registrujem 😀).

egy, ja som napisala jeziskovi, ze si prosim ruksak na prebalovanie. 🙂 ale nic specialne, proste stredne velky solidne vyzerajuci ruksak.

taella, u nas pre zmenu aj po troch dnoch stale smrdia zhorene gastany. 😀

zakulisna informacia - muz sa energicky pustil do fotiek, spracovanie stretavky na matuskovu pocest sa zavratnym tempom blizi na rad. 😉 v pravy cas podam hlasenie - a link.

egyptanka
12. dec 2009

potulka, a mas nejaky ruksak vyhliadnuty??
mne sa celkom pozdava ten Aventacky, ale ten je straaaasne drahy ☹

matja
12. dec 2009

wow, egy, ty si inak šikovná 😀 Diky, diky 😀 To nechceš, aby som šla teraz spať? 😉
ale už idem, dobrú noc.

matja
12. dec 2009

predsa len: egy, aký je to ten avenťácky? Hoď link. A to nestačí normálny?

egyptanka
12. dec 2009

matja,
http://www.avent.sk/products/avent-batoh-backpa...
a normalne turisticke ruksaky su riesene do vysky a preto je trocha nevhodny. Ked som zbalila malej veci do obycajneho turistickeho tak oblecenie, plienky, bolo troska dokkrvane, nemala som kam dat prebalovaciu podlozku, jedlo bolo spolu s oblecenim, takze nic moc ...

egyptanka
12. dec 2009

no a idem spat aj ja ... dobru noc prajem 😎

diocka
12. dec 2009

ahojte

no nam sa nedarilo vysvetlit ze do polnoci sa nepapa, marek proste je hore dovtedy kym nedostane jest. aj 3 hodiny v noci...

ALE konecne som nasla nieco co sa tyka aj nas a kde sme sa nasli.
ide o casto nocne dojcenie, neviem ci s tym niektora mate problem.
tuto je perfektny material:
http://www.koliska.sk/Tazkosti_s_dojcenim/nocne...

v skratke - neprimerané nočné dojčenie spôsobujú v zásade 2 faktory:
1. Nesprávne spánkové asociácie – bábätko vie zaspať iba pri dojčení a zakaždým, keď sa v noci preberie, očakáva dojčenie, aby zasa zaspalo.Ak bábätko vyžaduje dojčenie len kvôli asociácii, dojčí sa len veľmi krátko a rýchlo zaspí
2. Nesprávne stravovacie návyky – bábätko je navyknuté prijímať určitú časť svojej dennej spotreby kalórii v noci a žalúdok ho pravidelne každú noc prebudí. . Ak je ozaj hladné, dá si dobrú dávku mlieka a dojčí sa dlhšie.

pri tej druhej alternative nefunguje ani metoda 3,5,7. a myslim ze my sme priklad pre tu druhu moznost ako vysity🙂))))

diocka
12. dec 2009

potulka, tesime sa na fotecky 🙂)))))

baskaj
13. dec 2009

no, vianočné balíčky dobalené a samozrejme ako každý večer - nepožehlené... 😝

ale ja som chcela už len jednu vec - k tým seriálom - dúfam, že všetky poznáte The IT Crowd. ak nie, tak šup šup posťahovať, bo tento seriál je náš number one!!! vážne! sme schopní pozerať ho aj 100x dokola. anglický humor, ale totálne sa na tom kosíme... brú noc!

yamahafazer
13. dec 2009

ahojte 🙂
ale ste tu toho popisali ani nestacim citat
moja sa zobudila o 5 a este isla buvat o pol 7 tak som rychlo pocitala co pisete a musim rychlo napisat lbo uz asi pojde hore.Moja ked sa zobudi tak ja som taka neschopna knej vstat,ze ona stoji aj vyse pol hod v postielke a debatuje si a ozuzlava postielku a ja sa zatial pomaly preberam.
vObec nechce jest jogurty ani presnidavky ani kupovane ani domace aj ovocie popapa len trocha ked si sama zuje ja neviem co jej mam davat jest kasu to zje aj obed a vcera som jej spravila porovu polievku s mliekom a daal troska rozka a druhe mala zemikay a cviklu s morcacim masom vsetko popapala take jej chuti a som jej minule dala jednu holu halusku ked som varila to bola len muka a voda a tak jej chutila 🙂

fillmy ja mam rada rozne z kazdeho rozka trozka 😀 vsetko mozne aj rozpravk

k malovaniu ja sa teraz nemalujem len sem tam strasne malo len ked niekam ideme aj to ked sa mi chce inak ked som chodila do roboty tak som sa malovala kazdy den teraz vobec ani kremy si nedavam len kedm ma napadne aj masku si dat a u kozmeticky som v zivote nebola a svagrinu mam kadernicku,ale uz som sa davno nedavala strihat lebo si nechavam narast dlhe vlasy lebo som bola ostrihana na kratko,ale mojmu sa to nepacilo inak som stale nosila dlhe vlasy a obcas som mala melir inak sa nefarbim vobec aj teraz mam svoje prirodzene a som snimi spokojna a jedine co som si sama chcela spravit melir ked som mala kratke vlasy lenze mi to akosi nevyslo a mala som celu hlavu blondatu a to som si nechala vyrast a ani sa farbit nemienim dat mozno v niekedy melir,ale zatila neuvazujem o tom a nechty si tiez nelakujem.Muzovi sa nepaci ked sa malujem,ze len same chemikalie na seba davam aj na vlasy najkreajsie,ze je prirodzene,ale inak ma malovanie bavi lenze teraz som rada ked sa vobec ocesem 😀 a naco sa malovat ved idem len po ulici kocikovat sem tam sa anmalujem ale malinko a aj obocie si sama trham a na nakupy ma ani nebavi chodit lebo takto s kocikom sa vsade neda dostat a musime setrit uz sa neda rozhadzovat na hadry a ani nepotrebujem teraz ved nikam nechodim aby som sa paradila a mala by som zacat cvicit len akosi sa ktomu nemozem dokopat,ale od noveho roka hadam 😀

moja zlieza sma s postele sa naucila uz davno,ze idem zadkom,ale niekedy este chce aj predkom,ale to ju stale striezim uz sa neda nic pri nej spravit lebo vsade sa stera.Zatial mame dva dolne zuby a teraz zacala zasa hovorit jaja.Uz neviem ako ju mam zabavat nic ma nenapada ako zabavate malych? 😒 uz ju nic nebavi vsetko ma okukane

k vianociam mam uz upratane a medovnicky akurat upecene a este nieco budem piect take rozteky orechove tie su suprove a uplne mekucke dam recept do receptov

no uz sme hore

vsetkym skore uzdravenie a krasny vikend 😵

yamahafazer
13. dec 2009

a moj nic je podla nasej motorky 😉 😀

lubi22
13. dec 2009

Ahojte 🙂

Blahozelam vsetkym vymesacnikom, aj zo vcera aj dnes 😵

My sme vcera neocakavane boli na zatahu, deti ukladali stari rodicia a my sme vyrazili s kamosmi von. Ja ked by som konecne po 3 a pol roku mohla daco pit, tak beriem ATB, tak som robila sofera 😠 No ale moj manzel sa odviazal riadne, no a teraz mu je velmi zle, ale ma smolu, deti nemaju ziadne zlutovanie a v tomto pripade ani ja, nech sa venuje 😀

Denka blahozelam ku skuske 😉

denkolc
13. dec 2009

Lubi, Potulka, Ďakujeeeem...🙂

Idem si šlahnúť poriadnu kávu a idem na to právo....

Diocka, my sa neuspávame na prse, takže asi tiež to druhé skôr.... ☹

mgk111
13. dec 2009

potulka - dikeeeees 🙂

denka - gratulujem a verim ze takto budes poikracovat aj s dalsimi skuskami 😉

kubko sa v noci budil plackal trosku, ale o stvrtej som ho fukla medzi nas a spal do 5.45 potom ho zobral tatinko a ja som si este hodku zdriemla a ked sa hrali, pozerali rozpravky, sa unavil prisla som za nimi dio spalne a vsetci traja sme este zdriemli 🙂 teraz sme urobili ocka, chlebicky, torta sa chladi vonku, puding v chladnicke a obed mame zo vcera.. stihla som rano este aj oprat, no mame tu kopu prachu a taaak - obdivujem vas, ktore mate upratane vianocne - ja to riesit nejdem, len take klasicke upratovanie sa urobi... az or ok budeme robit veci inak 🙂

lubi - no skoda, mohla si si konecne cosi lognut..., 😒 ale ono ti to neujde 🙂 a ja by som bola rovnaka na manzela 😝 pokila teda nema hlavicku v zachode 🙂

mgk111
13. dec 2009

egy - info pre teba - dnes totalka nefunguje uspavanie na posteli, takze len ruky 😠 jeden den je tak a druhy inak..

pierkkko
13. dec 2009

pasojka: to my so segrou sme tak volali mamine dudy a ona ze sak vy pockajte a jej slova sa stali skutocnostou 😅

matja: ta veta bola inym jazykom?? nepochopila som ani pismenku 😕

egy a iron :necitala som vsetko podrobne len tak som preletel ale ak mate na mysli ze vam dosla teta z ameriky tak aj k nam dosla a to som bola z toho v soku 3dni.. ani neopisujem lebo to by bol krvavy horor a nie kazdy ma na to zaludok.takze sa pripajam k vam co dostali 🙂

vlastne dnes sme nasli bianke znamienko take malinke na stehienku a zazriem tu na kona a tu o znamienkach 🙂

dnes som uz vytiahla stromcek a dekoracie ale este to je vsetko v krabiciach chystam sa nato na dalsi tyzden..

mgk: ja aknecham nasu takto zaspat samu tak par sekund a uz si beha po posteli alebo si sedi a smeje.. hmm neviem ako budeme my riesit to nespanie a to cicikanie 😔

baby vy uz ste mali tolko tych stretaviek..dufam ze tie palacinky a kavicka s mlieckom sa este nekonali..? lebo to by som sa hnevala.ja stale na ne myslim 🙂

..aj vase deticky tak lubia kronku z chleba??

idem pozriet neake fotecky ..to bude radosti

pierkkko
13. dec 2009

iron: ja som dopozerala tvoje fotky a som v nemom uzase aka je tvoja ninuska nadherne dievcatko kukadielka uzasne a vlasky .. no je naozaj krasnucka a v tych copikoch bola super spica na spapanie.. gratulujem..

no bianka sa zobudila tak uz letim

inak prajem VSETKYM KRAAAASNU NEDELNU POHODU.uz hori dalsia sviecka 😉

matja
13. dec 2009

pierko, aká veta? Nepochopila som... 😕

egyptanka
13. dec 2009

Ahojte, tak my sme dnes nesli von ... akosi sa nam nechcelo. Natalka buntosila v noci od polnoci skoro do tretej. Este sme sa troska pochytili s muzom. Od tretej potom spala do 6.30, este zadriemala pri kojeni a o 8 sme vyliezli z postele, dala som jej desiatove ranajky ... polovicnu porciu kasicky s ovocim, o 9 sa tahala na spanie tak som ju uspala a spala tak 40 minut, ja som zatial navarila ... Natalka mala prvykrat cestoviny. K tomu mrkva, brokolica a zltok. A nam som spravila zapekane cestoviny s vajickom ... xixi, typicky "nedelny" obed.
No Natalka bola nejaka unavena tak som ju nahnala o 11,30 do postele a ja s nou ... zaspala o 11,45 a spali sme az do 14,15 ... ze fuuuuha. A po olovrante sa teraz hrajkame, manzel lezi na zemi, ja na gauci a Natalka robi neplechu ... ale je vidiet, ze sa dobre vyspinkala. Lebo leze, leze po muzovi s usmevom na perach ... 🙂
Tak za hodinku bude veceriat, potom sa este co to pohra a pojde spinkat.

A dnes tiez vypila 20 ml cajiku zo sosaka. Nie je to vela, ale pomaly dalej zajdes.

egyptanka
13. dec 2009

A baby moji Cerveni Kmeri sa u mna vcera zdrzali sotva dve hodinky ... no nechapacka ... to akoze bola pidi mrcha??? 😀

egyptanka
13. dec 2009

matja, pierko mala urcite namysli ten vypocet podla gaussovej - ostrog. vety 😉

egyptanka
13. dec 2009

a to tu nik nestrasi?

egyptanka
13. dec 2009

fuuuj sme si teraz s malou zatrsali na Scootra 🙂

egyptanka
13. dec 2009

diocka, dobryyyy clanok, velmi dobry clanok ohladom toho nocneho dojcenia. Este som ho necitala cely, ale ma hlavu a patu.
Denka, odporucam precitat si ho!

pasoa
13. dec 2009

brčko, veru tak, tretia sviečka na venci už horela nám k obedu. juuj, ale ten čas letí...
kým bude horieť štvrtá, musím sa zbaviť väčšiny prekladu, tak idem na to...

my sme dnes boli von na prudko rýchlej prechádzke, lebo sme sa akosi zle obliekli s mužom(matúško bol nanabušený v manduce) a tak sme to veľmi rýchlo otočili. ale dobre mi padlo aj taká trocha.

denkolc
13. dec 2009

Egy, to nebola mrcha...to sa uhniezďuje vajíčko....🙂)))

egyptanka
13. dec 2009

pasojka moja milena, chudatko nase prekladatelske ... tak malo casu a tak vela prace ... juuuuj ako rada by som ti pomohla, aby si mala viac casu na rodinku. 😔
ale manzelik dobre pomaha, ze pozdravujem 🙂

egyptanka
13. dec 2009

Denka, heeeej co je budem nova Panna Petra?? ... Pocala som bez poskvrnenia??? 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre