Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

boldy
5. jan 2010

labutka, mne predvcerom mala tiez padla, smykla sa po brucho po posteli, padla na zadok a hlavu som jej stihla podchytit chvalabohu, ale revala aj tak ako tur... a to bola len sekunda, co som sa otocila 😒

denkolc
5. jan 2010

Od zajtra bude v Ba snežiť - vyzývam vás, hor sa na saneeeeeeeeeeee!!! Ideme na Kolibuuuu??? Napr. vo štvrtok??? 😉

lubi22
5. jan 2010

Ahojte 🙂

Labutka nie si posledna, ja uz ani nekojim tri tyzdne a stale nic 😕 Pri samkovi som tyzden po dokojeni bola znovu tehotna, ale teraz viem, ze nie som, tak neviem co sa deje zase. Esteze uz mame dve deticky.

My sme mali tiez dnes uraz - prvy, nastastie sme sa vyhli padom z postele, ale dnes sa podarilo Filipkovi za stotinku sekundy vyliat moj pollitrak s cajom, nasastie bol uz 10 min odstaty, tak sice bol teplejsi, ale nie vriaci. Vylial ho na seba a mna, vo vzduchu sa mi podarilo salku rukou odpalkovat do vzduchu, tak caj bol este aj dva metre od nas. Vylial sa mu na jednu nozku v teplackoch, mal trozku ruzovejsiu pokozticku, ale uz to ma v pohode. Moja chyba, nemyslela som, ze bude taky rychly, pritom som ho drzala. 😕

Ja chodim aj do temy Samkovej, piseme si tam baby, co sme boli aj na stretavke a osobne sa pozname, a aj dalsie, a kedze vsetky uz mame po dve deticky, alebo este par je tehotnych, tak je tiez o com. Hoci to je tak max 1 prispevok od kazdej za dva dni.

labutka
5. jan 2010

ked bude sneh, ja na kolibu urcite nejdem. z autom? urcite nie. sa bojim.
nedame stvrtok kupanie??? hm? blavacky? hm?

adam padol, ked sa zobudil. vzdy sa zobudi a ked vidi ze je sam, tak zasne plakat. teraz nezacal, ale isiel k nam a spadol .

mgk111
5. jan 2010

pady su stale castejsie ale je to normalne ved zacinaju behat o dusu alebo sa aspon plazit 🙂 ale myslim ze deticky viac placu kvoli tomu, ze sa zlaknu ako od nejakej bolesti 🙂

lubi - uz musime byt v strehu 🙂 kubko sice nechodi len v choditku a ked ma hokejku tak vsetko v mihu da dole s nou aj zo stola 🙂

tatinko uz nam ide domov a zajtra vybehneme do maxu alebo lauga - neviete ci bude otvorene ked je sviatok?

lubi22
5. jan 2010

Chcela som sa spytat na tipy na narodeninove darceky. Citala som, ze moj tip Dino sa na vianoce ujal, tak teraz ja poprosim o pomoc, lebo fakt netusim, co by sme mohli drobcovi kupit. Tortu mam uz vybranu, aj dekoracie, ale darcek ziaden. Ja dam tipy Vam - trojkolku, hraci stolik- to boli uspesne darceky pri Samkovi k 1. rocku. Dakujem vopred za tie Vase 😉 😀

http://www.bambini.sk/sk/product/868/ofrat-troj...

http://www.bambini.sk/sk/product/1385/chicco-hr...

denkolc
5. jan 2010

Lubi, to je fakt...s tým Dinom si dala super tip......No, ja moc toho nemám, jedine že húpacieho koníka (ale to nie každé bábo obľubuje), potom odrážadielko také, čo potom sa aj ako auto využije....tá trojkolka, čo si dala - to som už obzerala minule vo veľkosklade...od kedy je to vhodné pre detičky? Keďže my ešte ani neštvornožkujeme...hm hm hm....

ajka82
5. jan 2010

lubi, u nas sa najviac uchytila ta kocka-choditko a telefon hovoriaci od fisherprice a kocky od fisherp. co su v nich vselijake predmety
http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...
napr.: http://www.biga.sk/ostatne-hracky-pre-najmensic... su aj s inymi predmetmi
http://detskahracka.sk/-p-799.html?zenid=2f0dbd...
ale ta kocka fici u nas najviac

labutka,my vo stvrtok normalne plavame na kurze...

pasoa
5. jan 2010

labuťka vitaj, keď sme ti s potulkou sms-kovali na Nový rok, tak môj manžel radil, aby sme ti odpísalio MHC 😀
Ale ja som túto sezónu tak mimo obraz, ani neviem, koľkí sme v tabuľke, že som to zamietla 🙂

a ani ja som ešte nemala krámy, ak nerátam tie hneď mesiac po pôrode, čo bolo skôr zo stresu.

boldy
5. jan 2010

aj u nas telefon od fisher je dobra zabavka... ale konika ozaj nie vsetke deti chcu, moj brat dostali pre malu kona a strasne sa ho boji a pri tom je taka ziva a odvazna...

pasoa
5. jan 2010

u nás navjviac vedie gitarka ale celkom úplne najviac zelené balenie vlhčených utierok na riťku od BabyLove 😀
Celkom lacná a praktická zábavka. Dva v jednom 😀

nsoci
5. jan 2010

ahojte

nejaka om unavena hoci som vegetila u mamy dnes... ale matko ma poctivo ustve za par hodiniek 😀 sikovnik to je... egy Ty si sa raz pytala, ze ci deticky zhadzuju veci zo stolicky ked apaju a kukaju za nimi... takto mi cvicime stale, dfurt musi nieco robit, neobsedi... on proste nema cas jest, zazenie njavacsi hlad - tri lyzicky - a uz mu je dlho... moja mama je furt v nemom uzase ako ho prebalujem, ze aj postojcky, furt uteka alebo reve, ze musi lezat na chrbte...ANKETA: ako je to u vas? lebo ja a moj brat sme vraj taky neboli 😅 ja a moj brat

baskaj mam Moulinex, od Vianoc... ale nejak sa mi ten chlieb dototo, dosli mi baterky vo vahe a drozdie som dala od oka a nevykysol ci co, ale chutovo fajny...

kuk do temy o stretavke - info od majitela chaty
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Filipkovi a Miske Dievcatkovej gratulujem ku chodeniu, sikovnici.

My uz z postele nepdame, klop klop, obcas ma tendenciu sadnut si do luftu, ale inak uz dvakrat sam zliezol...

Lubi ja som si vypytala k roku dovcu... niekde v horach s malinkym.

dievcatko84
5. jan 2010

Jej Nsoci dakujeme 😉 No este je to len par krokov,ale uz je to uplne len otazka par dni ze zacne viac sama krokov robit 😉 Inak nechodi sem ani dzlucia nejako casto a teda vam oznamujem, ze jej Luisik uz robi aj desat krokov sam 😉 Sikulo, ze?

matja
5. jan 2010

labutka, nie si sama, ja tiež stále ništ...

lubi, ja som sa už raz pýtala na narodeninové darčeky a nik neodpovedal... mrknem tvoje tipy, ten stolík vyzerá fajn. Trojkolku už máme.

matja
5. jan 2010

dievčatko, prečo sem nechodíš? By sme ani nevedeli, že tvoja miška je taká šikulka. 😉 a dzlucia tiež chýba...

baskaj
5. jan 2010

ANKETA: keď boli sestrine deti malé, mama sa o nich vyjadrovala podobne ako tvoja mama. ale keď držala damiána, povedala, že to je ešte omnoho horšie! (s tou ativitou, neposednosťou, vrtkavosťou a húževnatosťou). že my sme bolo oooomnoho kľudnejší. asi je to nejaký celospoločenský jav - si myslím. dobou... no nechcem raz varovať deti mojich detí 😝
pekárničku máš túto? http://www.datart.sk/katalog/Pekaren-Moulinex-O...

ja keď damiána nadstavím riťkou ku kraju postele, tak cúva a sám zlezie. ale ak je ku kraju tvárou, tak je to kamikadze dole... ale neboj labuľka, aj mne už spadol a posteľ máme vyššiu než 30 cm... (ale plakala som s ním, pst 😅 )

denka - a čo ty mrchuješ každý týždeň? mám pocit... či to my tak tie mesiace letia? 😕 😀 ináč, ja mám od pôrodu citlivejšie brušo. stačí, že som chvíľu bez papúč a už ma strašne bolí 😔

darčeky k roku? nemám páru. ale veď dami moc hračiek nepotrebuje a mne je aj ľúto mínať na ne také strašné prachy 😅 naši moc peňazí nemajú a svokrovci sa vyjadrili, že oni mu hračky kupovať nebudú, lebo že ich má dosť (hoci dosť ich má takých statických a zišlo by sa mu aj niečo tvorivejšie...) ale pre mňa je to ďaleko, my sme marcoví... 😀 aaaa už to mám! damián by vraj veľmi rád dostal piecku na chleba 😀 😀 😀

heeej! to čo tu už všetci chodíte? ste si pomýlili mesiace či čo? ja odpadnem! a to my ešte ani 1 zub nemáme...

matja
5. jan 2010

anketa - malého je problém prebaliť 🙄

matja
5. jan 2010

a po stojačky to nedokážem. Nsoci, ty vieš prebaliť látkovku po stojačky? klobúk dolu 😕

pasoa
5. jan 2010

baskaj, nie VŠETCi, iba NIEKTORÍ. My sme stále vo fáze hojdania sa na 4, hoci už dnes začal také vykrúcanie sa do boku, akokeby už chcel loziť, ale ručičky sú stále statické, takže vždy skončí na pleci alebo na lakti a tak 🙂

Damiánko aký chytrý, že chce piecku hahaaa!!! 😀

ja som s pekárničkou navýsosť spokojná, nevymenila by som za nič.

Egy, krajec chleba ti nepošlem, kým by došiel z MT, splesnel by, ale odkazujem Tvojmu mužovi, že pekárnička je u nás po rýchlovarnej kanvici najvyťaženejší malý spotrebič. Pečieme cca. 1-2x za týždeň.

katja78
5. jan 2010

Ahojte, sme doma 🙂

Dnes spánok 2x 45 minút, obed 3 lyžička (a pritom mne to chutilo), dala som jej aspoň cestoviny a fazuľku z mojej polievky, to jej šmakovalo 😀

Nsoci - aj Hanka dnes mala tendenciu sadnúť si do luftu. Už jej nohy a trup viseli pekne z postele, úsmev na tvári a zrazu trééééééésk a bol úraz

Lubi - ako dobre, že máš postreh, môj brat sa ročný obaril horúcou kávou 😢

Maci - no, ľudia sú všelijakí, niekedy silou mocou dokazujú svoju pravdu

Labuťka - aj ja som v klube bez periódy 😉

Darček by som mala asi akútne riešiť pre Marušku, bude mať 3 rôčky o týždeň necelý 😅 pre Hanku nemám ani páru

ANKETA: Hanka sa dá zatiaľ prebaľovať v pohode, len ju niečím zaujať. Ale keď je pokakaná, tak mi tak nejak naznačuje sama, že "daj mi preč tú posratú plieeeeeeeenkuuuuuuuuuuu"

nsoci
5. jan 2010

Matja jasne, dokonca stvorcovku tak prebalujem, co mi ine ostava 😀
Baskaj mam bielu Moulinex Home Bread.

lubi22
5. jan 2010

Denka ta trojkolka Leonardo je super, je uz od 10 mesiacikov az do 3 rokov, my sme s nou boli velmi spokojni, Filipko podedi 😀

Vdaka za tipy zatial, snad pomozu aj inym. Ten telefon od Fisher price nemame, mame FP vyhravaci mensi, kuknem tento v obchode. Este dam par u nas osvedcenych tipov: skladacia pyramida s hudbou a loptickami, slonik s kockami co sa taha za sebou a vydava hudbicku, vkladacky ci uz Fisher price alebo ine.

http://www.prva-hracka.sk/?loc=cata&cont=detail...

http://www.babytrend.sk/fisherprice-slon-so-zab...

http://www.babytrend.sk/miniland-slonik-p-1352....

http://www.babytrend.sk/miniland-obrazkove-keli...

A co sa tyka praktickych darcekov, napr. cyklosedacka na bicykel, prilba pre dietatko.

Matja tie stoliky maju viacere druhy, pozri si na nete, vzdy je na jednej strane skladacka - ako velke lego a na druhej rozlicne verzie, ci hudobna, alebo mestecko, alebo vlacik 😉

Nsoci to je dobry napad s dovcou, ale u nas to tak neprejde. Samko podostaval ako jedine vnucatko hroznu spustu hraciek, teraz mam problem cokolvek vybrat Filipkovi, lebo vsetko mame po Samkovi. Lenze stari rodicia by mali vycitky, keby Filipko nedostal tak ako Samko a uz teraz ma bombarduju s tym, ze co maju kupit Filipkovi. Ja planujem kupit jeden darcek, no neviem este co, musim mysliet aj na tipy pre nasich a svokrovcov.

Baska super napad, pekarnicka Damka potesi 😀

Prebalovanie u nas - tiez mi Filipko zdrha 😅

K chodeniu, Filipko urobi sam krocik, dva medzi gaucom, ale viac nie 😵

Miske a Filipkovi blahozelam k samostatnym krockom, aspon maminky nebudu boliet tak krize 😅

potulka
5. jan 2010

labutka, ani ja este nemrchujem. kojim vacsinou 4x za 24 hodin, vlastne vsetky kojenia su od 8. vecer do cca 7. rana. niekedy aj na obed alebo podvecer, ale coraz zriedkavejsie.

lubi, aj matejko uz raz prevrhol caj, priblizne takej teploty ako ten vas, ale len symbolicky si tam omocil rucku. a raz ju pichol do dost tepleho spenatu. 🤐 nastastie bez nasledkov.

nsoci - my stale prebalujeme mateja na pracke, ale on uz, betarisko, vie, ked sa k nej blizime, co bude nasledovat. prehne ako luk a zacne vrestat. z duse nerad sa prebaluje, resp. asi sa mu nepaci to lezanie na chrbte. nevrieska mozno jeden raz z 10. no ale zatial sme silnejsi. 😝 inak ako poleziacky sa to ani neda. mozno ked bude chodit, aj my zahajime prebalovanie na stojaka.

matejko uz stvornozkuje jedna radost, dokonca sa uz vie aj postavit, ked lezime pri nom na zemi a skusa si sadnut. ide to teraz bleskovou rychlostou, paaanecku! 😕 🙂

nsoci
5. jan 2010

Lubi ja tvrdo bojujem proti velkym darom, svokra zatial odolava, ale je zlata, snazi sa. Myslim, ze dovca by nam bodla a prachy na nu asi nebudu... ☹

ajka82
5. jan 2010

labutka ja tiez este nie...a kojim rano a predspanim...viac ani kvapku...
mato predchvilkou prisiel z prace a karinka sa po nom vrhala 😖

nsoci
5. jan 2010

A ja mrchujem uz 9 mesiacov... ☹ 😠

iron
5. jan 2010

ja mam pekarnicku
http://www.moulinex.sk/moulinex/prodsk.aspx?k=5...
piekli sme zatial dva chleby podarili sa..recepty som mala z internetu je ich tam kvantum

Ja som rozmyslala co malej k rociku, chcela som taku nejaku trojkolku ako dala link lubi, len neviem ci to vyuzijem ci to nie je zbytocnost. Je to dost penazi...este si to necham prejst hlavou. No bude treba nove oblecenie, kedze zo vsetkeho vyrastie a topanky, kedze uz bude chodit.

mgk111
5. jan 2010

co k rocku? ... hmmm este som nepremyslala - tu bola uvaha starych rodicov ze sa poskladaju na autosedacku... ja som chcela nejaku hracku co rozprava - aby sa ucil... ale nic presne zatial... a trojkolku by som brala len sa mi to zda vela koruniek ak by to nahodou nechcel a cez bicykle je tu u nas cyklista stryco danco tak neviem ci mam take cosi riesit ja osobne 😀

baskaj
5. jan 2010

dyk! mne sa mackin príspevok načítal sám. a to keď tu minule písala matja, že sa jej to stalo, som myslela, že je to blbosť 😕

lubi22
5. jan 2010

Katja ja si davam na taketo veci pozor, fakt, teraz som si doniesla caj na stol iba preto, ze svokor mal maleho, tak som myslela, ze si vypijem v klude teply caj pri casopise, no on v tom mal telefonat, tak mi maleho dal na ruky, ja som sedela na gauci a on sa mi okamzite zvrtol na kolenach a uz to bolo. Doma salky na konferencny stolik ani nedavame, v podstate vsetko iba na linke. Fakt je to sekunda. Tvoj brat ma z toho aj nasledky? Moja mamina tiez ked bola mala, tak strcila rucky do vriacej vody, ked jej mamina obarala sliepku, nevidno vsak skoro nic. Esteze moj caj nebol velmi horuci.

Katja Hanka je uz zdravucka? Co sa tyka darcekov pre Marusku, o dva tyzdne bude mat 3. narodeninky moje krsniatko, jej maminka mi poradila taku skakaciu loptu, co sa na nej sedi, kupila som krtkovu, toho ma rada a knizky o krtkovi, pexeso, domino krtkove. Pod stromcek dostala Barbinu zverolekarku (to som sa vytesila ja), od rodicov bicykel a tabulu. Neviem, ci daco z toho by sa Maruske pacilo 😉

Nsoci urcite prispiet na dovcu by bolo super, ak s tym rodicia suhlasia, urcite lepsi darcek ako hocico ine.

Potulka aj u nas nastastie bez nasledkov, ale zlakla som sa dost, ved co keby tam bolo nieco horucejsie. Fakt chvilocka a je to nasa zodpovednost, aby sa im nic vazne nestalo 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre