Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

nsoci
2. feb 2010

Kuk STV2

denkolc
2. feb 2010

ovocie tak polku vyživky, zvyšok v kaši..niekedy polka bananu...spanok doobeda hodina, poobede hodinka...

katka0602
2. feb 2010

Egy
1. ovocie je na olovrant a zvycajne zje 1 kus, tak okolo 100-120 g.
On ma este stale zavedene iba 2 chody (obed a olovrant). Ja viem ze je to asi malo, ale ked on doobedu usta ani neotvori na ine ako mm. Pritom obed a olovrant zje s chutou. Rozpravala som sa o tom s pediatrom a vraj je to v poriadku. Co vy na to? Ako ho "prinutit" jest viac? Pritom asi mu to fakt staci, krvny obraz ma dobry a ma dobre vyse 11 kg (vcera mal 10 mesiacov).
Ale naspat k ankete:
2. mal obdobie skoro 3 tyzdne vkuse spaval iba 1x denne. Mala som pocit ze mu to nestaci, ale nedalo sa ho uspat na 2x denne. Ale uz 3. tyzden opat spi 2x. Rano vstavame medzi 5-6, viem ze je to skoro, ale je to lepsie. Predtym ked sa zobudil takto skoro tak som sa ho este snazila uspat aspon do takej 7-7.30, ale uz to nebol poriadny spanok, len take prevalovanie sa. Takto vstaneme, prezlecieme sa, o 6 sa uz hrame a okolo 9.30 zalomi. Vacsinou 30-45 min. Potom este raz okolo 1.30 - asi hodinku.
Takze ked to zhrniem, aj ked sa mi nechce vstavat tak skoro, je to lepsie, lebo zaspi relativne bez boja, ja sa vklude naranajkujem, osprchujem a aj on je spokojnejsi ked este spi 2x.

matja
2. feb 2010

nsoci, čo bolo na STV2?

anketa:
1.
- ovocie na desiatu - 1 kus - banán, hruška alebo jablko. Ak je hruška menšia, tak k nej pridám z mrazničky aj 3 slivky. Banán aj hrušku si vie už pekne hryzkať, jablko odhryzne a vypľuje, tak musím nastrúhať. Ak mu dávam výživy, tak marhuľové alebo broskyňové.
- každý druhý deň mu dávam druhý kus ovocia na večeru do kaše, niekedy surové nastrúhané, niekedy trošku obvarím, podľa toho ako sa mi chce, niekedy uvarím sušené ovocie.
- keď nemá na večeru kašu ale zeleninku, tak mu dávam ovocie do jogurtu. Ale to len občas, lebo väčšinou nestíham, keď sa vrátime z vonku, je hladný, musel by dlhšie čakať...

2.
už týždeň máme denné spánky dva, ale vidím na ňom, že by niekedy zvládol aj tri spánky. Ale keď si predstavím hodinu a pol uspávania kvôli 45 minútam spánku, tak som sa rozhodla, že bude mávať 2 spánky. Niekedy zaspí za 15 minút, niekedy to trvá aj napriek únave stále hodinu a viac. Ale zdá sa, že spí dlhšie, dnes prvýkrát hodinu a štvrť, druhý raz hodinu a pol.

matja
2. feb 2010

katka, do 10 mesiacov by mali 2 chody stačiť, ale už by som sa snažila zaviesť tretí chod. Nezje ti doobeda ani niečo obľúbené? Alebo aspoň niečo ľahké - napr. nesolené chrumky, aby si pomaly zvykol, že sa bude zaraďovať tretí chod? Ani večeru ti nezje?

egyptanka
2. feb 2010

baby ... odsala som 70 ml spolu z oboch prs ... lepsi sa to. 🙂

matja
2. feb 2010

egy 🙂

pasoa
2. feb 2010

1, kolko ovocia zjedia vase dietky? v akej forme? (vyziva, v kasi, surove,...), kolkokrat denne?
200 - 250 g varené mixované

2, ako vyzera vas denny spanok?
Vždy inak. Včera napr. doobeda 1,5 hod (ale to som, už nechápala), poobede 45min
Dnes doobeda 45 min, poobede 15 min..

egy, ono to s tým odsávaním treba "rozpumpovať", doslova.

asandys
2. feb 2010

egy, super boj s mleckom, velmi ta obdivujem🙂))

anketa:
- na olovrat- jeden banan popuceny, alebo jablko ci hruska postruhana, inde ovocie nedavam.
- denny spanok- 1x cca 10.00- 11.00 hod, 2x cca 15.00 - 16.00 hod, po plavan spi napr od 17.00 do 18.30

pasoa
2. feb 2010

jaj a 1x denne na olovrant (to ovocie)

katka0602
2. feb 2010

Matja, ano, tie chrumky mu celkom idu. Len ja som mu ich velmi nechcela davat pokial nezje nieco "normalne". Ci aj to je lepsie ako nic? Budem len skusat a ponukat, ja mam pocit ze on je cely trosku "posunuty" lebo s prikrmami zacal len ked mal skoro 8.5mesiaca. Ale som rada ze ten obed a olovrant zje vacsinou s chutou.

katka0602
2. feb 2010

A este som sa chcela opytat, odveci od ankety 🙂 , co myslite ze by deticky v nasom veku viac vyuzili: odrazadlo, trojkolku (nejaku malu) ci hojdajuceho konika?

egyptanka
2. feb 2010

Diky zatial za odpoved, lebo som mala pocit, ze davam malo ovocia ...
u nas rano dam do ryzovych vlociek postruhany kusok jablka, alebo troska bananu, alebo vyzivy
a poobede ovocny babylove jogurt (obycko nemusi) alebo 125g vyzivy alebo opat postrahune jablcko s bananom (ak je doma) a detskym keksom

spanok ... no som prekvapena, lebo najprv zaspavala o 9,00 potoom zrazu 9,45, teraz ju ukladam okolo 10,15 a zaspi az okolo 11,30-11,40. Spi tak do 13,00-13,15. A dalsi spanok si pyta tak okolo 16,15-16,30 a to ju budim okolo 17,15 aby zaspala okolo tej 20. Predtym na vecerny spanok sa ukladala uz o 19,00 - 19,15. Zeby si uz nastavovala cas spanku na jar?? Lebo mne by to vyhovovalo, keby sa zobudila o jednej a potom by sme isli von ked bude hore. Len tu vyvstava otazka co si neviem zodpovedat a co si musim rozhodnut ... ci davat obed pred tymto spankom t.j. okolo 11 alebo po spanku okolo 13,30 ... tot otazka. Co by ste robili vy???

egyptanka
2. feb 2010

Pavli, hej hej mas pravdu, dnes to trvalo omnoho kratsie to odsavanie ako inokedy ... ved to poznas, ty si moj vzor v odsavani 🙂

Katka, skor asi odrazadlo by som povedala.

matja
2. feb 2010

katka, môj názor - odrážadlo.

egy - obed podľa toho, ako má desiatu a olovrant. Aby nemala veľké odstupy... Ale raz si spomínala, že keď je hladná, tak nechce jesť, tak potom asi po zobudení..

egyptanka
2. feb 2010

matja, nie ked je hladna, ale ked je nevyspata ... ale zasa by som rada docielila to, ze ked bude mat jeden spanok tak aby jedla pred obedom (tak ako to zvyknu v skolke) a mozno by aj pospala dlhsie, lebo by bola sytejsia ...

no a nsoci a potulka sa teraz do mna obuju ... ze hladam dasli problem. 😀

baby toto nie je problem, toto je len nevyriesena uloha 😀

potulka
2. feb 2010

anketa:
ovocie ma matej ako olovrant - zje zvycajne 1 postruhane jablko s niecim (nieco = 1/3 bananu alebo uvarene ovsene vlocky). niekedy davam namiesto jablka surovu mrkvu. a niekedy vytiahnem domacu vyzivu z hrusiek a sliviek. zje to priblizne cele.
ked nedam ovocie na olovrant (ako dnes, bol chlebik s acidkom), tak aspon na veceru urobim kasu so susenymi marhulami.

spanky - uz asi mesiac dva. doobeda od cca 10.30 hodina, poobede od cca 14. hodina. niekedy potiahne viac. tento system sa mi velmi paci, az na to, ze sa dostaneme von az za tmy. lebo ked v case spania ideme von, spi len polhodku.

potulka
2. feb 2010

katka, ak by som mala usudzovat podla nasho mateja, hlasovala by som za hojdacieho konika. uz na nom uplne sam jazdi - len ho vysadime, on sa sam chyti a sam sa hojda ako divy. 😵 este si do toho aj pohmkava hooojda boboooojda. 😀

pasoa
2. feb 2010

egy, dík, ale v téme, kam sem-tam zabŕdnem (nekojím, ale odsávam) sú ešte väčšie makačky (myslím, že rekord bol asi 16??? mesiacov.. nechcem trepať... ale tak sa mi zdá.)
Ja plánujem do roka a potom neviem.
Spýtam sa na to matúškovej dokiny. Že čo ďalej.

Katja, hojdanie malého Potulka som videla na vlastné oči a iba mi sánka padla, veru veru.
Lenže to je takééé individuálne, čo ktoré dieťa zaujme... čokeby si ho vzala do hračkárstva a jednoducho odskúšala? ŽE čo ho najviac upúta...

mona1111
2. feb 2010

ahojte

anketa - ovocie mame na olovrant - bud ovocna vyzivka, alebo postruham jablcko zmiesam k tomu banan ....
alebo mu dam ovocny smotanovy jogurtik a zamiesam mu tam nadrobeny rohlik....

spanky - vstavame o osmej, prvy spanok o jedenastej to uz vacsinou spi ukladame sa pred jedenastou, poobedny spanok uz druhy den sa pyta okolo tretej ,doobeda aj poobede spinka hodinku a pol.... niekedy po hodinke.... akokedy....

egyptanka
2. feb 2010

ide sa kojit a uspavat ... 😉

matja
2. feb 2010

egy, jasné, tak som to myslela, že keď je unavená... napísala som omylom hladná...

baby, Paťko zjedol neznámy predmet ☹ Zajtra budem študovať čo... Ale vystrašila som sa poriadne...
Keď sme naňho dvaja, dohliadame menej, ako keď som sama, vtedy mám oči zavesené na ňom stále... Hral sa s manželom a pokukávala som po nich. Manžel sem-tam odbiehal, malý sa pekne hral, ja som vypisovala egynu anketu. Asi tak pol hodinu sa mi nezdal, nejako zvláštne prežúval, pozrela som mu do úst, nechcel si dať pozrieť celé ústa, nič som nevidela, manžel ma presviedčal, že určite nemohol nič zjesť. Dali sme mu zapiť vodičky, že ak mu náhodou ostalo nalepené jedlo z večere na podnebí, problém som brala za vyriešený. Keď ho manžel položil na chrbátik a vyzliekal, tak to asi vtedy zjedol, drhol sa, asi mu to poškriabalo hrdielko, myslím si, lebo ho chvíľu naťahovalo, nešlo to von, fú to boli hrozné možno dve minúty, asi prvýkrát som sa cítila bezradná, že čo robiť... hopkali a skackali sme s ním, tak sme presmerovali aj jeho myšlienky a po chvíli sa už zase smial a vyvádzal... Hľadali sme, či nechýba niekde nejaký gombík, štuplík, fakt netuším, čo by to mohlo byť. Možno sa zajtra dozviem...

pasoa
2. feb 2010

matja, uch... budeš tuho študovať kaky, čo?

bože, včera.. ktorá ste to tu.. že lepiaca páska, dnes toto.. uch, to sú desy!

nsoci
2. feb 2010

No veru uz zjedia vsetko, co nezje ich. Matko sa specializuje an nezname predmety na zemi, pierka z paplona... Baskaj, Matja, esteze vsetko dobre dopadlo.

Matko nemal teplotu, spal cez obed 3 a stvrt hodky (nevidane!!!), vypil potom vyvar s rozmixovanym kuracim maskom, potom dalsi (nic ine nechcel)... potom sme sli von a o siedmej reku ideme domov a ja som nechala onutra kluce, tak sme vysolili za klucovu sluzbu ☹ pred tyzdnom zasa mojou chybou u notara zbytocne 30 EUR, vcera nam vypaol nakup z kocika... ☹ a nensiel sa... le ni to som chcela... vecer vypil mliecko (menej) a zaspal s muzom. Snad uz vrackat nebude. Uvidime co v noci, ak by vracal, skocime k dokine.

Rano idem na gyndu, normalne mam tremu, 1x krpcek na monitore

😉

egyptanka
2. feb 2010

No my uz spime ... teda dufam, ked som odchadzala z izby tak sa prehadzovala, ale zvykne tak do 10-15 minut vecer zaspat.
Caka ma zehlenie, varenie na zajtra.
Uz ste robili niektora polievocku detom? Ak hej tak dajte tip.

egyptanka
2. feb 2010

nsoci, za co u notara tak vela???

nsoci
2. feb 2010

Egy ja dnes... vyvar. Hodis kridla do voy a varis. Ked sa uvaria mas vyvar. Nahadzes zeleninu, slize.... a oberes masko.

A ovocie - raz denne - vyzivy, banan - zje cele
Spanky - najnovsie 11.15-13.30 - tot vsio . predtym 9.30-10.30 a 15.00-16.00

pasoa
2. feb 2010

nšoči, juj, tak sa teším aj za teba na mimi na sone 😅

mgk111
2. feb 2010

pasoa - ani nasi svokrovci nemaju operadlo tak to robila moja svagrina, ktora kubka drzala a jej frajer ich tahal 😎 a nenapadlo mi, ze "treba" foto na sankach alebo tak... ved este takych budeeee 😉

asandys - aj u nas sa hnackuje miesto ockovania a poradne ale nastastie negrcka... a pije cajik aky mu dam - uplne ze prekvapko, vypil trosku cierneho odo mna, ovocneho a vyslovene sackoveho detskeho... papa troska menej ale v pohode - len ta ritka chudiatko cervenaaaaaa 😖

egy - anketa
1.kubko zje okolo 10 hodiny rano plny aventacky poharik cerstveho struhane resp. puceneho ovocia - napr. styri male jablcka s piskotami, alebo jeden a pol bananika a podobne.... a ked dam vyzivku doma robenu tak to zje taky ten velky poharik v ktorom byva naprikad horcica alebo co ja viem co... to nema mieru 🙂
2. spanok - doobeda 1x tak cca pol hodku... podla toho kedy sa zobudi ak skoro okolo siestej, zaspava okolo deviatej-pol desiatej a ak sa zobudi neskor, tak zaspava okolo pol jedenastej-jedenastej... niekdy da dlhsi spanok ale to malokedy... a potom spinka poobede okolo pol tretej-tretej tak 40minut... dnes sme ho nedali spat okolo siestej aby siel spat skor, ale stale je este hore... bojuje s tatinom 🙂
sikulka s odstrekovanim 😉
hmm ak by som vladala nakrmit protestujuce dieta ktore je unavene lebo chce spat, tak by som dala obed pred a ak nie, tak potom... 😉

baska - moncici - fuha esteze vazne funguje ten zmysel navyse...

matja - tretia baba dnes co dietatu cosi "zabehlo" alebo zjedlo... fihaaa tak ak to objavis, povedz a ak nie, kasli na to, hlavne ze je to niekde inde ako v hrdielku...

nsoci - privela negativnych veci vyvazi zajtra ta uzasnaaa pozitivnaaaa nadherna ukazka 😉

my sme boli s kubkom vonku dve a pol hodky... soplikov ma menej ale kaka riadne - tak neviem co to je... pokial pekne pije a papa tak to neriesim... snazim sa mu davat zapekajuce veci a uvidime ci to zmizne za tri dni...
tatinko okupal, ja som bola zatial mimo domova na nakupe a teraz idem zehlit, kukat panelak a taaak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre