Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
5. feb 2010

ajka,po tebe sa teda číta?! čo ti karinka zjedla medzerník? 😀

dnes premiéra sedenia v kočíku... celú dobu krásne spionkal a keď sa zobudil, tak spustil takýýýý žalostnýýý nárek... vzala som ho na ruky ale nemala som manducu...no stíchol a hne%d sa začal obzerať, tak som ho šupla nazad do fusaka a posadila (nám sa dá v kočíkovej vani zdvihnúť taká opierka).No to bolo radosti! Iba ticho sedel a kukal 🙂

Joj, už sa neviem dočkať, kedy bude sám sedieť naozaj. Lebo toto bolo také riadne krivé sedenie 😅

ajka82
5. feb 2010

pasoa, uz som si vsimla...no karinka mi ho par krat vytrhla a teraz nechce reagovat, ked rychlo pisem, vynechava 😅

nsoci
5. feb 2010

Egy mne sa Quinny moc nepacia, ale inak myslim, ze ok.

My sme nes vyuzili trcanie doma a vyberali ociy pre dve mimy 😀 Uz mame toch favoritov (vyber zo 65 koikov co teta nsoci nasla na nete)

baskaj
5. feb 2010

mňa tá nšoči akosik nakazuje. ja som ešte ani tehu neni a už som dnes celý deň rozmýšlala, ako to s kočíkom pri dvoch bábach poriešime my 😝 teda keď buú tak, ako to asi plánujeme, do 2och rokov po sebe. a rozmyslela som to tak, že asi zostaneme pri concorde čo máme, dami pôjde do buginy po sestre a keď niekam pôjdem s dvomi, tak buď bude dami v liliputi alebo krpec v elastickej šatke. my aj tak ďaleko na prechádzky nechodíme 🙂 a možno to ešte 100x zmením...

ajka82
5. feb 2010

uz si budem davat pozor 😉 a opravovat tie medzery, len sa mi uz nechcelo 🤐 to tak ked nieco pisem a pozeram pri tom na dieta co robi 😀

ajka82
5. feb 2010

akoze dieta mi doteraz spalo...a ja pri nej 😅 som zvedava kedy zaspi na noc 🙄

matja
5. feb 2010

baskaj, ja som pri dvojročnom rozdiele už nepočítala s dvoma kočíkmi... hm...

potulka
5. feb 2010

aj nsocine prispevky su zabavne bez odhadu na obsah... "ociy" 😀 😀 😀

asandys
5. feb 2010

ahojte,
moje ditko revalo od pol 4 do pol 7 vkuse, zrejme krce v brusku, nalialo som ho kvapkami, vobec nic enchce pit, papa ako tak. Tak musim nasilu. Teraz mi zaspal a rukach. Hnacku mal naposledy rano, ale stav sa mu vobec enlepsi☹((((((((((( Volala som s dr, a vysledok vyteru este furt nieje. Ja to nepochopim, dieta male, hanckuje tyzdenm riadne schudol, total oslabeny a oni nic nerobia☹(((((( A cakame jak idioti na niejaky labak, kedy sa zdohada a posle vysledok. A dr vravi, ze daco museli najst, ked to tak dlho trva. Bozinku, uz teraz sa bojim vikendu, co bude. Bo ak nebude pit, ma ist na infuzie do nemocky, ale ja ho tam neodnesiem, radsej mu budem vodicku nasilu liat do pusy ☹ ☹ ☹

baskaj
5. feb 2010

ty kokos asandys fakt! dieťa už tak dlho v hentakom stave a doktorka nič?

matja - tiež si v podstate myslím, že kočík pre dve už v takom veku nebude trebať. iba ak by som bola ten typ, čo je s deťmi stále na prechádzkach mimo domu... aj kamoška tu dnes bola čo chce otehu, tak som taká voláka nažhavená dnes 😝 a ty čo plánuješ s plienkami? nsoci bude pravdepodobne štvorcovať, tak tá nemusí riešiť... 🙂

egyptanka
5. feb 2010

asandys, och boze ... nech sa Adamkovi ulavi a je mu lepsie... to je hrozne. Ale ty si silna baba, ty to zvladnes ...
nsoci, preco Quinny nie?

mna dnes cely den strasne boli hlava ... hroza.

Mala v postielke, ked som odchadzala tak zamrncala, ale uz je tichucko ... tak uz bude spinkat. 😅

egyptanka
5. feb 2010

Baby kazdy den doobeda travim pri sporaku ... unavuje ma to varenie ... a vecer sa mi nechce varit, to chcem mat klud ...

baskaj
5. feb 2010

teda vlastne to by už damián mohol byť v tom veku, kedy by bol iba na plienkach na spanie... hm...

egy - asi si prehliadla, som sa ťa včera pýtala, že čo bol ten prelomový moment, že naty začala zaspávať sama. že si ju vtedy nechala vyplakať?

mona1111
5. feb 2010

asandys nech uz je Adamkovi lepsie....myslime na vas,.....

egy ani mne sa nejako ten kocik nepaci..... vobec ma nenadchol, ale ved predsa kazdy z nas ma iny vkus....

samko zaspal o stvrtej spal do siestej tak verim ze asi o desiatej pojde spat ked nas neprekvapi a pojde o deviatej....

Dnes som bola vonku bolo prijemne ani nebola nejaka zima, pekne sme sa poprechadzali...

nsoci
5. feb 2010

Asandys na Tvojom mieste by som sla o nemocky. Detickam sa stava, ze ke nechcu pit sa ehyratuju a to nie je sranda. V nemocnici Ti urobia aj novy vyter.

Potulka to je pridana hodnota mojich prispevkov.

matja
5. feb 2010

baska, plienky plánujem látkové, ako aj pri malom. Ak ešte bude Paťko nosiť plienky, tak pri druhom za ten čas budem používať štvorcové, tie sú pre malé mimi výborné. Ale ja mám plienok dosť, takže sa mu ujde aj z Paťkových 🙂

asandys, tak to je sila, že sa to nerieši ☹ och, nech sa ti podarí do malého dostať čo najviac tekutín.. Chúďa malé...

asandys
5. feb 2010

citam tu vsetko mozne o hnackac na nete, a som stastn aze nama horucky a nezvracia, lebo to by mohol byt aj rotavirus. Zatial spinka hodinku, sned sa mu trosku po kvapkach v brusku ulavi. Dakuejm, ze na nas myslite.

matja
5. feb 2010

veď to je aj na dospelého dosť, nieto na také malé dieťa 😒

egyptanka
5. feb 2010

Dnesny recept na spenatovu polievocku:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Baska ... ono prelomove urcite bolo, to ze som ju nechala vyplakat ... ale stale som bola pri nej ... ked som bola pri nej tak sa ukludnila a zaspala ... zo zaciatku som bola pri nej az kym nezaspala, drzala som ju za zadocek, aby sa nevstavala, hladkala a potom zaspala, toto bola faza zvykania si na postielku. V tych zaciatkoch zaspavala dost rychlo, ale casom som prisla na to, ked sa interval zaspavania predlzoval ... uz to bolo take, ze som musela pri nej sediet vyse 40 minut, ze Naty si zvykla, ze som pri nej a takto si vyzadovala moju pozornost pri nej a preto i ked bola v postielke ticho tak nezaspala, lebo vedela, ze ked som tam tak nemusi spat.
Tak som zacala odchadzat uz v polospanku, ono zo zaciatku to bolo o placi ... toto uz bola typicka 3-5-7. Vzdy som ku nej prisla, ked stala tak pohladkala, ulozila, dala cumlik, povedala, ze ju lubim, pockala par minut pri nej ked bola kludna a odisla a takto stale dookola.
Ono teraz v noci tym ze je jasnejsi vecerny ritual (kupanie a tak) tak nema problem zaspavat. Aj dnes ... vecer ked sa oblieka do pyzama a spacieho vaku tak je stlmene svetlo, hraje kolotoc, nakojim, necham este tak 10 minut podudlat, uz teraz sa odpoji sama, zoberiem na ruky, usmejem sa na nu, dam cumlik, poviem, ze ju lubim, zhasneme svetlo, dam pusu a poviem ide sa spinkat, polozim do postielky, pohladkam po chrbatiku a hlavke a po 3-5 minutach odchadzam. Niekedy zamrnci ked odidem, zdvihne hlavu, ze kam idem, ale ja sa nevratim, ved necdh si zamrnci, uz si zvykla, ze jej na to nenaletim a nepridem spat. A zaspi sama.
Doobeda zaspi jednoduchsie ked je uplne unavena ... ale tiez mame ritual ... dostane papat (teraz som zacala davat polievocku), potom sa prebali, da sa do spacieho vaku (opat hra kolotoc), zatiahnu sa zaluzie, nakoji sa a to iste ako vecer, dnes zaspala az po pol hodine ... medzi tym mrnci, vzlyka, blaboce ... ale nejdem tam, pokial hystericky nereve tak naco ... ja si zatial mozem porobit. Uz ked len mrnci dlhsie tak tam pridem a opat ten isty stereotyp ... pohladkat, ulozit, cumlik, lubim ta, par minut ked sa ukludni a idem prec. Zatial sa mi nestalo, ze by som musela k nej ist viac ako tri krat, niekedy ani raz, niekedy raz dva krat.

Ale ano ... spanie sa nam zlepsilo pre tri veci:
- to prve vyplakanie pri zvykani zaspavat v postielke
- prestahovanie do vlastnej izby
- urcenie konkretnych ritualov pre zaspavanie

Tak takto to funguje u nas. Takze netravim pri zaspavani hodiny, s kojenim je to max. 20-25 minut, sem tam pridem ku nej (skor doobeda, vecer uz za nou nemusim chodit), ale ja som v pohode, ze nemusim pri nej sediet, mat ju na prse a mozem si par veci pocas toho co je v postielke porobit. Na to mrncanie som si uz zvykla.

Mozno si niektore povedia, ze som hrozna matka, ze nechavam mrncat dieta, kym ja som niekde inde ... ale nejdem sa ospravedlnovat a obhajovat. Mne to vyhovuje, mala netrpi, lebo sa zobudi s usmevom a na to, aby ocenilo to dobre, musi prekonat aj neprijemne veci.

asandys
5. feb 2010

ale celkom to nechapem, lebo prva hancka bola minuly paitok, v sobotu nic, v nedelu -pondelok znova, v utorok iba rano, v stredu nic, a vo stvrtok znova, a dnes pokracovanie. A pritom ma cely tyzden rovnaku stravu.

egyptanka
5. feb 2010

Mona,
ja ho neplanujem hned kupovat ... len som nan natrafila, pripadal mi iny ... hladam dalej. Stale ma nieco taha k 3 kolesovemu ... ale zial kvoli vytahu mozem len snivat 😔

mona1111
5. feb 2010

egy aj my hladame novy sportovy kocik, hlavne aby sa dal lahko zlozit , aby bol lahky, a aby sa nam zmestil do auta.... manzelovi sa tiez pacia tie trojkolesove ....

egyptanka
5. feb 2010

Tak tomu sa hovori drahy kocik 😀
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

denkolc
5. feb 2010

Reni, chcela som Ti napísať, že sa dnes Tánička stavala a chcela sa opierať o to odrážadlo, ale však to má kolesá, tak jej to utekalo.....takže ani tak nie problém v prevážení.....sa nestihne prevážiť, keď jej bude utekať... 😀 😀 😀

lenk30
5. feb 2010

Baby, tak po včerajšom hurikáne to bol dnes pekný deň.......aj keď som opäť ustúpila ja a prvá oslava, teda prvá sviečka bola u svokrovcov 😒 a potom sme si robili oslavu doma. zajtra príde segra zo ZV s rodinou a známy, takže dúfam, že balony, ktoré sme tu fúkali o 100 200 do zajtra nesfúknu.

Matja, myslela som hociaké riekanky - čo sa aj ukazuje k tomu...som písala, že viem, len toto a už to vie celé ukazovať a páči sa mu to.

poznáte to: Filipkove/meno/ ručičky, majú malé prstíčky .......točí sa prštekmi
zavreme ich do pästičky........zavreť v päsť
bum bum na vrátka.........búchať päste o seba zhora
to je rozprávka krátka.........ukazovákmi na seba ukazovať

..................čo poznáte vy?

ipka
5. feb 2010

ahojte baby, straaasne dlho som tu nepisala, lebo ste tu na mna dost rychle, ale dnes mam mensi problem a potrebujem pomoc, myslim ze tu pred tym bola medzi vami aj nejaka lekarka a ja som dnes malemu dala namiesto 0,8 ml kalcioveho sirupu 8 ml, neviem co mam robit, teraz spinka, ale na letaku pisu ze pri predavkovani dietatom sa treba poradit s lekarom....neviete mi niekto poradit?
prosim ☹

egyptanka
5. feb 2010

ipka, skus zavolat na 112 ... tam su lekari a urcite daju odbornu radu ... na to su tam. A daj nam vediet ako si dopadla.

potulka
5. feb 2010

ahoj ipka,
bohuzial nasa lekarka katja ma momentalne od konika studijne volno, uz par dni tu nebola. podla mna ti budu vediet poradit na 112 - kamaratke, ked sa obarila dcera, pekne vysvetlili, co maju robit. drzim palce.

lenk, filipkovi vsetko najlepsie a predstav si, planovala som vam blahozelat aj keby si sa nebola ozvala. 🙂 som rada, ze ste sa s muzom udobrili. viem, je to do porazenia, ked stale musi jeden ustupovat, ale ten vysledok za to castokrat stoji. 🙂

egyptanka
5. feb 2010

Filipkovi prajeme vsetko naj k 1.rocku 🙂

egyptanka
5. feb 2010

Baby ... surfujem a zhanam info. ohladom tych autosedaciek a mam v tom riadny hokej ... som z toho jelen ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre