Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
5. mar 2010

dnes hodím do pléna anketu ja:

- ako často umývate deťom zúbky?
- akým štýlom? Umývate kefkou, náprstkom, alebo si deti umývajú nebodaj samé? Čistou vodou?
- ako dlho trvá jedno umytie?

u nás je to takto:
- keď si spomeniem po jedle, niekedy je to raz za deň, niekedy trikrát, niekedy ani raz
- sám si nevie umývať, to len obžúva kefku, tak sa mu snažím ja, ale hneď zatvára ústa, nechce si dať umyť. Pastu nepoužívame, iba čistou vodou...
- veľmi krátko, lebo hneď zatvorí ústa, takže len pár sekúnd

Preto si myslím, že u nás sa do nedá nazvať čistením.

Viete, či prešiel ten zákon a musí sa chodiť s ročnými deťmi na prehliadku k zubárovi?

kucina1
5. mar 2010

tuzila som si poobede pospat a ten moj synator mi nedoprial
dnes nezjedol obed, nezjedol olovrant, ani neotvoril usta vobec a len knuci 😠

anketa
- zuby umyvam vecer ked sa oblieka, ale nie vzdy, rano ked si umyvam zuby ja, tak mu strcim jeho kefku a on si cisti tych 5 a pol zuba sam
- no stylom takym ani neviem, umyvam kefkou a cistou vodou a sem tam dam pastu detsku
- par krat prejdem po spodnych a par po hornych, kratko 🙂

pocula som tiez, ze deti po prvom roku musia chodit 2x rocne na prehliadku

baskaj
5. mar 2010

dievcatko - tak potom som asi zle pochopila ten "určite zaručený výsledok". teda ani kamoške nefungoval spoľahlivo, hej? či ako? podľa mňa to nefunguje. možno ak na 20%... 😝

baskaj
5. mar 2010

ankety - zuby nemáme, ale kefkou si malý straší v ústach skoro každé ráno, keď potrebujem, aby chvíľu sedel, lebo musím zmyť podlahy... vždy sa na veľmi kefku teší.
nsoci - octu dávam cca 3/4 odmerky a šerbel máme z predeti ten ok baby relax. je myslím veľmi pohodlný a dobre sa na ňom sedí, neotláča. len ešte nemám otestované, či chlapec z neho nevyciká von, lebo sedí tam len oblečený. nahatý ani za svet. pri najhoršom ho otočím opačne, aby mal pred pipíkom tú operadlovú časť.

aaluska
5. mar 2010

My máme totsbots šerbel a Maťko kaká do neho vždy ráno. Zuby umyváme zatiaľ iba ráno (s tatom) a s detskou pastou Elmex - najprv ja umyjem a potom Maťko vycucláva pastu 🙂

aaluska
5. mar 2010

Aljusik- kuk IP

aaluska
5. mar 2010

Denka, škoda, ste o 9:15?

nsoci
5. mar 2010

Aaluska vitaj,
Tak nech mas tych sokov viac, tak som az stvrta v poradi. Vedioe MMyska (ta uz porodial druhe), za nou Kucina v 6. mesiaci, potom Iron a nakoniec ja. Historku ako sme otehu so som pisala dnes... kuk dozadu.

Tie plodne dni som najprv vypocitala kedy by idealne mali byt, potom kukla na hlien, bolesti atd. a po par mesiacoch mi to bolo jasne presne. A funguju - vsak uz som druhykrat tehu vdaka nim. 😀 Oba razy sme vedeli, ze mkzme otehotniet v ten den. A naozaj!

Ad zuby - mame 11 kusov vonku (4 nie celkom) - da niekto viac? 😀 - snazim sa dvakrat denne mu strcit kefku, spodne si necha, vrchne ani za svet, tak to uz sam, aj vie co nnou.... ale ceal procedura trva tak 10 sekund, bez pasty

potulka
5. mar 2010

matejkovi som v ramci nadchy dala aj poobede MM a potom sme si hodinu a pol spolu schrupli. jaaaj, ako fajne! 🙂 po zobudeni uz nemal teplotu, pochrumal jablcko a teraz studuje bylinkovu knizku. 🙂

matja, u nas umyvanie zubov vyzera velmi podobne. zvycajne raz denne (rano, ked si umyvame my) mu strcime mokru kefku do rucicky, on si nou posmatra po dasnach (po zuboch ani velmi nie) a po par sekundach odhodi. nam to nedovoli ani omylom. na konci marca sme objednani k zubarovi, tak sa mozno dozvieme nejake finty. kamoska cistievala detom isty cas zuby tak, ze mala na ruke natiahnutu manusku, ktora "drzala" kefku, ale to boli uz vacsie.

kucina, neboli tomaska hrdlo? niekedy deti preto nechcu jest.

iron
5. mar 2010

anketa:
- zuby umyvame vecer, kefka pasta. Umyvam ja, pekne drzi ustocka. Umytie trva kratko, ked vycistim vsetkych 6 kusov.

No tie zubarske prehliadky a to cistenie...to by mali pisat od poctu zubov, lebo su rocne deti co maju 2 a rocne co maju 11. Takze to je podla mna nejako pritiahnute za vlasy. Ja jej uz umyvam zubky dva mesiace, lebo ich uz dlho mame 6kusov. 😀
No ja som zvedava ci sa nam nase pocity o pohlaviach potvrdia.

kucina1
5. mar 2010

som dnes ako zbity pes, krpec sa zase strasne pokadil, dala som vsetko oprat, dalsi pokus o nakrmenie zlyhal a prave som ho skusila zase ukocikovat. dnes nespal hadam viac ako 20 minut

a zozrala som za cely den 8 mafinov a nic viac a zrala by som dalej ale opat nikde nemam schovane na co mam chut. sa cudujem, ze som pribrala len kilo ale zajtra mi uz ukaze asi aj dve kila

egyptanka
5. mar 2010

No nakoniec sme boli vonku necelu hodinku ... isli sme pre tatina do prace a kupit chlebik cestou spat ... cisto asi hodinka, malu som si hodila do Manducy ... neviem ci to bolo tym, ze som dlho Manducu nepouzivala, alebo zlym utiahnutim, ale boleli ma ramena. A chodila som ako tehotna. ... no ale neviem kde berie tu energiu, dnes spala len 55 minut a stale je ako na raketovy pohon. 😀

kucina1
5. mar 2010

potulka nie, neboli ho podla mna nic, iba ak zuby

kucina1
5. mar 2010

iron aky mas pocit o pohlavi druheho baba? som to prehliadla

kucina1
5. mar 2010

konecne zavrel oci uf dnes asi pojdem opat spat skoro

egyptanka
5. mar 2010

Nsoci aj u nas take umyvanie, dam kefku nech si s nou strasi v ustach, ked jej chcem umyt zubky ja tak jazyk da pred zuby a skoncila som ... alebo vecer jej dam taku umyvaciu handru namocenu vo vode a tu hryzie a saje z nej vodu a tak si myslim, ze aj tym ze ju ma v ustach si tie zuby trocha vyumyva.

kucina1
5. mar 2010

tomasko ma zatial rad ked mu cistime zuby

dievcatko84
5. mar 2010

baskaj tam ti ukazuje niekedy neplodne a je plodne, ak kojis tak je to velmi neurcity vysledok a ak chcete babo tak sa snazte stale 😉 co niew je zase neprijemny pocit, ale ak nechcete tka na toto nespoliehaj radsej 😉

ohladom zubkov, neviem ci viete, existuju take akoby "prezervativy" na prst pre rodica a s tym sa pekne umyvaju zubky. My sme umyvali vseho-vsudy asi tri krat . Moj otec je zubar apovedal, ze ak davam nesladeny caj alebo cistu vodu, tie zubky sa oplachuju pekne tym a cistenie nie je este dolezite. Ale ak je v rodine nabeh na kazivost zubov tak raz za den-dva staci uplne 😉

mona1111
5. mar 2010

anketa

umyvame zubky cistou vodou vecer a vacsinou aj po obednajsom obede ked sa ideme umyt tak mu umyjem aj zubky je to rychlovka zatial mame 8 zubkov.....
My musime umyvat rychlo lebo on co sa tyka zubkov tak to je asi jeho citliva zalezitost lebo ked mu chcem pozriet zubky tak zatne usta a nie a nie otvorit....

mona1111
5. mar 2010

Samko ma dnes prekvapil zacal z nicoho nic odkladat auticka a daval ich na povodne miesto do policky, ale vzapati ich zacal aj vyhadzovat a ukladal a vyhadzoval no a nikto ho to neucil len videl ako ich ukladam ja tak zopakoval.... zlatusik moj malicky 😉

potulka
5. mar 2010

mona, podobne je to aj u nas doma. matejko pozhadzuje vselico od vselikadial (vratane vedier, ktore su pred nim akoze skryte vo vani) a potom to hadze/uklada naspat. povyhadzuje toho viac,ako vrati na miesto, ale aj tak je to pokrok. 🙂

lenka138
5. mar 2010

pasoa dobre som sa zasmiala 😀

my síce kefku máme, ale nedá sa povedať, že by bola nejako veľmi využitá, každý deň si hovorím, že by som na to mala viac dbať

s tým fenistilom u detí, je to ako so zodacom u dospelých, ja to tiež nechápem prečo predpisujú antihistaminiká. Ked to dr. predpísala Jurkovi, tak som mu to nedávala, ale som spokojná, že to aspoň mám doma v prípade nejakej alergie a ked mne dala dr. zodac, tak som ho tiež nejedla

dnes bolo vonku strašne hnusne, malému som cez kočiar prehodila aj pláštenku aby ho tak neprefúkalo, ved aj ja som bola zababúšená ako keby som bola na sibíri 😝

potulka
5. mar 2010

lenka, mas pravdu. citala som si pribalovy letacik a o opuchnutuej sliznici z beznej nadchy tam nebolo ani slovo. 😅 na druhej strane, ja som dost poctivka, co sa tyka lekarskych pokynov, takze par dni budem fenistil davat.

iron
5. mar 2010

kucina...mam podozrenie na chlapceka...uvidime

mapa
5. mar 2010

kuci a neprehana ho z tej pestrej stravy, co papa? ci co tym myslis, ked napises, ze sa pokadil?

dasna si cisti sama kazdy vecer, zubu nema ani pol 😀

a prave som mala latkovu premieru... totizto, ako tu tocite o tych latkovkach, tak minule sa mi v sekaci dostali do ruk vrchne nohavicky za 30 centov... no nekup to... a teraz sa mala pokakala, kupat ju idem za pol hodku, tak dostala na medzicas bavlneny stvorec s gatusami latkovymi 🙂

egyptanka
5. mar 2010

Baby dnes opat ... hystericky rev vo vani ... ja netusim co je s nou, vo vode sa jej vzdy pacilo.

mapa
5. mar 2010

a aj my sme mali "mechanicku metlu" - zelenu 😀

egyptanka
5. mar 2010

Idem nam robit fazulovu polievku, myslite zeby som mohla odbrat malej a dat jej? Samozrejme udene a cestoviny pridam neskor ...

kucina1
5. mar 2010

mapa nie, on kaka teraz 2 x denne tekutejsie ako obvykle a dnes mal detske jedlo aj vcera detske 🙂 dnes len cukinu so zemiakom vodou a jeho mliekom, vcera kupeny polotovar hami

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre