Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lenka138
5. mar 2010

potulka ja som zase taká, že čo povie dr., tak to nejako neberem, ja zase naopak, pokiaľ malý nie je nejako veľmi chorí a nie sú tam aj teploty, tak ja do neho pchám iba homeopatiká, aj ked bol nedávno, tak sme boli len na corizalii a sinuprete, ale samozrejme, ked mal šiestu chorobu a teploty, tak už išiel panadol. Lebo dr. ani za nič nepovedia, že sa dá zvoliť aj ľahšia forma 😒

lenka138
5. mar 2010

kuci, ja mám takú skúsenosť, že ked môj drobec dostane kúpený príkrm, tak to komplet celé vykadí, ešte to aj tak presne smrdká, ale nie že by to bolo nejaké riedke, ale každé dieťa na to môže reagovať inak. Preto sa mu snažím kúpenské dávať čo najmenej, ozaj iba ked niekam ideme a nemám navarené

pasoa
5. mar 2010

potulka - mne tiež dr. káže dávať fenistil pri nádche proti opuchu slizníc. A nedávam, hoci väčšinou doktorku poslúcham.
ale ja som celoživotný smrkač a z mojich životných skúseností jednoducho vyplynulo toto:
1. vyprázdňovať nos (nenechávať sopeľ v nose a nepoťahovať)
2. preplachovať trubky slanou vodou s morskou soľou
žiadne kvapky, tabletky a pod..

u matúška to znamená, že ak má v nošteku len z pregrcnutia, kupkania atď, odsajem ústnou odsávačkou, koľko krát treba
ak má nádchu, tak niekoľkokrát denne vysávačovou a pomedzi to ústnou.
vždy za tým dávam vincentku alebo Mar alebo čo doma práve mám.

matja, anketa - zuby nečistíme.

kucina1
5. mar 2010

lenka tiez davam tie kupene len zriedka ako ked som bola vcera v blave xixi a presne tak, aj on to cele vykaka a smrdi to 🙂 dnes kakal vlastne to zo vcera

egyptanka
5. mar 2010

no fazulovica sa vari ...
co budete detom varit? fuuu ja zistujem, ze moje zasoby zeleniny su ubohe ☹

egyptanka
5. mar 2010

Baby dnes som Natalke prvykrat citala rozpravku pred spanim ... prd som na to videla, tak niekedy som si vymyslela, ale tisko pocuvala. 🙂

egyptanka
5. mar 2010

Baby uz len 2 roky a spat do prace ... mne sa nechceeeee. 😖

denkolc
5. mar 2010

Teta anketa - niekedy zubky cistime rano,niekedy vecer - ako ma napadne....na obhryzanie ma tú kefku curaprox s hrkalkou a na cistenie pouzivam detsku oralku, ale len vodou...pasta zbytocna, podla mna.....
Ale zubky ma pekne, bielucke...a medzi vrchnymi ma tu medzierku malinku....uz jej rastie ôsmy zubok a pôjde to teraz rychlo, bo ma naliate dasienka....

Egy, my citame rozpravky casto...a teraz dostala k narodkam toho medvedíka, čo čita rozpravky z knizky.....takže aj ona si tam listuje...zlataaa....🙂

kucina1
5. mar 2010

egy ja som si predlzila o rok dlhsie vdaka lucinke xixi, a ja budem hladat uplne novu pracu kedze som ostala tehotna na druhy den zaevidovania na urade prace xixi

pasoa
5. mar 2010

egy, nestraš. ja som si len pred časom začala tú materskú naplno užívať. 🙂
tiež si budem ale asi hľadať novú robotu, lebo môj zamestnávateľ dovtedy už asi nebude existovať, vyzerá to tak... uvidíme, ako prežijú toto obdobie a tak

a možno znovu otehu ako plánujem a budem na MD 6 rokov vkuse ;)

potulka
5. mar 2010

lenka, nasa dr. je taka, ze nam najprv odporucila cibulovu stavu a slepaciu polievku. 🙂 a na zuby homeopatika a jantarovu retiazku.

pasoa
5. mar 2010

dr. ti odporučila retiazku???? dr????? ja padnem na zadok... teda, aj ja mám takú alternatívnejšiu doktorku, ale toto by asi neurobila 😀

potulka
5. mar 2010

hej, ona na to veri. hovorila, ze ked mala nejaky zivotny problem a bola v obchode s kamenmi, kupila si nejaky, ktory na nu zmurkal z policky a az potom si o nom vyhladala informacie - a ze to presne sadlo na rozpolozenie, v ktorom sa vtedy nachadzala.
nepresviedcala nas, ale nadhodila nam to.
a potom predpisala matejkovi pamycon a fenistil. 🙄
😀

xixi7
5. mar 2010

Egy,
nasa tiez rev vo vani a to me chodili na kurz plavania, kde jej to velmi islo a vodu mala rada. Teraz chce vo vanicke len sediet.Ak ju chceme dat lahnut na chrbatik, tak rev. Vydrzi sa tam cvachtat s kacickou tak 5 min a uz vstava, ze ide von. A obliekanie, kremovanie mame s placom a krikom stale.

nsoci
5. mar 2010

Potulka ako sa vam dari?
U nas len riedke sopliky inac nic. Klop klop.

Striekam Mar iba... ale hned za tym ide von more soplov tak hned odsavam, tak neviem ci to ma nejaky ucinok. Vcera vonku bezkal za ruku pol hodku, dnes sme boli v Tescu (schovat sa pred zimou), ale zatial sa nic nemeni, skor mam pocit, ze soplikov je menej.

No ja do prace najskor o 4 roky
😉

potulka
5. mar 2010

ahoj nsoc. myslim, ze je to uz trocha lepsie. cely den soplov ako z vodovodneho kohutika, samy tiekli, ale teplota postupne klesala az na vecernych 36,9. vecer uz ani velmi nesoplil, len v odsavacke nieco bolo. hadam sme uz za vrcholom. davame pamycon, fenistil, cibulovu stavu, materiduskovy cajik. ak sa to zlepsi, lieky vynechame. 🙂

pasoa
5. mar 2010

potulka, ja by som ten fenistil fakt vynechala. zvlášť, ak dávate pamycon.

ozik, mojej kamarátke, čo má 2 dietky, ušný lekár (takže žiadna JPP info) povedal, že pamycon, ak sa dáva viac krát do roka než 3x, spôsobuje hluchotu.
toho ORL Dr. poznám, je to múdry a vážený pán, tak neviem.
v každom prípade pamycon je ATB, takže ten som dala matúškovi asi len troch predpísaných razov...

ja som taká neposlušná v tomto. ale iba čo sa týka sopľov.
lebo liečená nádcha trvá 7 dní, neliečená týždeň.
platí odsávať odsávať odsávať. a zvlhčovať sliznicu.

aj v Mama a ja bol o tom v septembri článok. iba potvrdili, čo som si už myslela.

nsoci
5. mar 2010

Fuha. A aj nedavm nic. A pekne studenu vodicku pije. 😎 Pre man sople nie su choroba. 😀 Nehovorim ked som robila, to som sedela doma (na styku so zakaznikmi sa beztak soplit nedalo), ale hentake soplik sem soplik tam, to utrem, dvakrat denne odsajem a dovidenia 🙂 jasne ked je teplota, sople hustnu, prida sa kasel atd. to je daco ine....

egyptanka
5. mar 2010

Dovarene ... takze mala bude mat zajtra fazulovicu, druhe este dovarim zajtra ... nemam ani tusaka co. Pradlo vyvesane, este treba sprchu ... a citim vajecniky ... zeby ovulka? 😉

lenka138
5. mar 2010

potulka ked si napísala čo ti povedala dr., tak som chcela reagovať presne ako pasoa

my sme mali pamycon len do očka, ked bol ešte bábo a hnisalo mu to

egyptanka
5. mar 2010

och jo ... ja by som uz potrebovala k tomu usnemu ist ako sol ... 😒

katja78
5. mar 2010

Dobrý podvečer,

Anketa - Hanka si väčšinou vždy ráno vydranká kefku, opláchnem vodou, ona ju trochu pomrví v ústach a potom jej poviem, že ideme umyť zubky ako Maruške, tak chvíľu drží ako hluchý dvere a potom sa s ňou zase babre, kým ju neodhodí dakde 😅

Pamycon podávaný lokálne nemôže spôsobiť hluchotu. Gentamycin v tabletkách, alebo injekciách áno, alebo môže vážne poškodiť obličky. Nielen u detí. Mala som pacientku, ktorej začali po pár dávkach zlyhávať obličky.
Voči lieku, ktorý sa v kvapkovej forme volá Pamycon a v mastičkovej Framykoin, sú iné výhrady. Tým, že sa Framykoin paušálne používa pomaly ako krém na ruky, je veľa baktérií, ktoré sú voči nemu rezistentné.

Na kazivosť zubov vplýva okrem genetiky aj zloženie ústnej flóry. Gény môžu za to, aká hrubá a teda odolná je sklovina. A sú definované baktérie, najobviňovanejšou je Streptoccocus mutans, ktoré vo vhodnom prostredí (kyslé pH vplyvom rozkladajúcich sa jednoduchých cukrov), nahlodávajú chúďatko sklovinu jedna radosť.
Jediný spôsob, ako tomu predísť je zubná hygiena, ktorá spočíva v pravidelnom, dôkladnom odstraňovaní zubného povlaku, ktorý sa na zuboch tvorí, pretože v ňom prebývajú čierni pasažieri. Curaprox vyrába aj také tabletky, ktorými sa dá ľahko skontrolovať efektívnosť umytia zubov.

lenka138
5. mar 2010

boze egy, ty dnes navaríš fazulovicu a ešte hovoríš o tom , že druhé dovaríš zajtra. No ja by som sa vykašlašľala. Bola by som rada, že som si varenie odbila dnes večer 😅
my napr. ideme zajtra ráno na chatu a malý bude mať zajtra aj v nedeľu obed z mrazničky (to čo sa šuchlo viac po iné varenia) 🙂

egyptanka
5. mar 2010

lenka, ale myslim druhe malu ... nam mamina doniesla palacinky. Ale asi spravim nieco rychle s kuskusom ... to mam za 15 minut hovove.

denkolc
5. mar 2010

Katka, o tých tabletách som počula...vraj zafarbia zuby...chcela by som to pre manžela, on je maniak na zubnú hygienu.... 😅 Dúfam, že Tánička bude po ňom a nie po mne, lajdák akýsi.... 😀 😀 😀

Egy, ak máš namrazené mäso, tak sa Ti ľahko hovorí... 😉 🙂

egyptanka
5. mar 2010

leto sa blizi ...
http://www.chicco.sk/index.php?page=product&id_...

Den, nooo mam ... raz za dva tyzdne naporcujem a mam hotovka.

egyptanka
5. mar 2010

Jaaaaj latkarky, este mi napadlo ... asi perete v tom slize plienky ... no a periete v tom slize len plienky alebo aj ostatne detske oblecenie?

aaluska
5. mar 2010

Egy, s tou vaňou je to u nás tak isto. Nechce v nej teraz byť.

egyptanka
5. mar 2010

aaluska, ale ona sa zboznovala kupat ... nevedela som ju stadial vytiahnut. A posledne dva dni hysaky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre