Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

baskaj
3. dec 2009

ja som lepok odštartovala až dnes, ale môže sa aj skôr... ale najlepšie asi až od 8m (kojené...)

potulka
3. dec 2009

ajka, kliiidek, matejko prave zachrnel po mliecku. prideme najskor o hodinu. 😉
matej tiez nelozi, iba vala sudy a otaca sa na vsetky strany. ide mu to sikovne, no dopredu este nevie. posadi sa, ak mu podam ruky, sam sa vytiahne. a ak na niecom sedi, najcastejsie na nasich nohach, okamzite sa postavi, ked sa ma o co chytit (vo vani, alebo pri zajkovej klietke). teraz trenujeme koordinaciu rucok a nozok, aby sme sa prepracovali aj k lezeniu. v mama a ja na internete su take clanky k jednotlivym mesiacom, ze co by ditko malo zvladnut a ako to podporovat.

moncicii2000
3. dec 2009

mona - nas tak isto sa smyka ale skor myslim ze tu fazu preskoci ... maly ked sa chyti mojej ruky tak si sadne alesamemu to nejak nejde ...

no idem ja het maly sa uz zobudil pa pa zatial

natalii6
3. dec 2009

ahojte tak mi uz z nakupu doma a cakam na jednu pani a potom suup na trhy 😉

clea333:dakujem za privitanie a zdravim ta 🙂 ja davam cestoviny bezvajecne a co sa tyka vlociek tak to som este nedavala ale dneska som v DMke uz nejake pozerala tak asi kupim...a tie vlocky mu mam davat akoze z mliekom alebo do ovocia?

mona111:aj ja som si vsimla ze ked tiez jem tak malyna mana pozera a je to take zlate tak mu tiez dam nieco do rucicky 😉

potulka: ja som kupila loptu v Alltoyse ...a tiez by som chcela vediet ako maleho naucit pit ako on mi pije ale sa mi zda ze malo ale nastastie mi z kakanim nemame problemi 😀

moncicii2000: ja mam to iste s malym ako ty tiez neleze ale iba sedi aj to len ked ho ja posadim ale vravia ze nie je dobre davat dieta sediet ked este samo nelozi ale ked on uz nechce iba lezat a mi choditko nemame nakolko som bola od toho odhovorena ze ked deti este same nechodia tak to nie je pre nich dobre

mona1111: a kde svieti to slniecko? ved posli aj sem 😀

ja tie trhy nestiham lebo ta dotycna co ma prist volala ze pride az o 14h 😠

pasoa
3. dec 2009

ahojki.

v januári prídeme na 3 dní na kramáre.
viac zatiaľ ani sama neviem.

mona1111
3. dec 2009

natali- na vychode 🙂 🙂 🙂

pasoa
3. dec 2009

potulka, dobrá si s tou štrúdľou. 😀 Aká skúpa mamka chachaaa! mne takto sestra písala, že skrýva skladkosti a je ich, keď už deti spia. Potajomky 😀

matja, to bol len taký nesmelý ťuk, že možno by mohli byť nejaké zaujímavé stánky na námesti... noale asi ako každý rok - 2-4 búdky punč a iný chľast a jedna búdka s vyrezávanaými vecami. a to budú vianočné trhy v MT.

a o koľkej má prísť ten mikuláš? nevieš? by sme vari šli.

viac vás nestíham dočítavať, idem odsávať, čo som už nerobila, ale od predvčera mi rapídne ubudlo MM, už som 2x musela matúškovi do raňajšej kaše dolievať vodu, lebo som mala málo, včera som hodinu odsávala a naodsávala som z oboch iba 120ml.. tak zas obnovujem dojenie 3x denne, lebo nechcem o to MM prísť.

a vy už dávate deťom syry? akože z kravského mlieka? 😕
ja som nezačala ešte ani s lepkom.
ale dala som mu včera pohánkové červíky (kúpené v Zdravej výžive), no tak ich žul jooj, som bola celá heppy
Najprv som mu zjedla vyše 3/4 sáčka, lebo najprv nechcel a potom zrazu chcel a ja už skoro všetko zjedené 😀
To som mater... 😎

renia
3. dec 2009

nasa miska lozi o 106,aj stvornozkuje,ale nesadne si.len tak na pol zadku a drzi sa rukou dlazky.a postavit sa to tiez este nehrozi.boze,dnes je neuveritelne umrncana.dole mame 4 zuby,a hore nic,len dasienka opuchnute uz 2 tyzdne.
Baby,vy nemate take pocity,hrozne som si myslela,ze ked sa mi miska narodi,budem najstastnejsia na svete,no neni to tak.s muzom sa castejsie hadam,som podrazdena,nieje nieco na dobru naladu?nejaky liek,,co by som si rano dala,a bola by som v poho?ja mam skoro vzdy nanic naladu...jaj,jaj.

mona1111
3. dec 2009

kde ste kto? nikde nikoho?

mona1111
3. dec 2009

aspon som nasu temu poresunula z druhej strany .....

baskaj
3. dec 2009

renia - to je dobré, že tabletky na to, aby som bola celý deň v poho 😀 😀 😀 keď také nájdeš, tak mi daj vedieť 🙂 ale neboj, tie stavy sú asi normálne, lebo často je to tak aj u nás, ale zase popri tom som aj najšťastnejšia na svete 😎

baby - to kto tvrdil, že babylove cumle pasujú aj na avenťácke fľaše? smolu a perie na neho! zas som nadarmo vyhodila prachy! no, ešteže to nebolo tak veľa... (hoci, úprimne, ma to štve viac ako to, že mi práve muž oznámil, že do vianoc musíme zaplatiť ešte 4tis sk poistku na auto... 😝 . keď ma muž videl naštvatú, tak mi hovorí, nech si to idem pekne s vami vybaviť. ale potom mi hovorí - ale nepohnevaj si ich, veď okrem mňa a tvojej sestry sú jediný sociálny kontakt, ktorý máš 😀 😀 😀 )

sme dnes zase boli špacírovať. ani si neviete predstaiť, aké mi je to po 3och týždňoch chorobovania vzácne... so šporťákom to je teda hneď lepšie ako s tým hlbokým kočíkom. ale normálne mám des, že damián je už taký veľkáč!

moncicii2000
3. dec 2009

boli sme na prechadzke az v druhej dedine tam sme sa zastavili u rodiny a potom zas naspet takze tri hodiny mimo domu .. mali si pekne pospinkal .. takze som rada ...

baby aj u mna no niekedy byvolo zle .. ze som toho mala niekedy plne zuby najme ked maly bol umrncany ... ale potom som zacala chodit dva krat do tyzdna na hodinu na aerobic si odychnut a aspon trochu pocvicit a hned je to lepsie ... :D ... mamina mi maleho hodinu postrazi a ja si aspon trochu odychnem ... stale maleho kojim a aj ked chodim cvicit mlieka mam stale dost takze som rada ...

ja malemu davam syry ale nie ze cely kus ale len tak po troske s roztekom .. alebo ked nieco jem dam mu okostovat nech vie aku to ma chut ... lebo ked pozeram nanho ako robi papulkou ked ma vidi papat .. tak mu dam .. lebo kamoska svojmu nedavala a ked mu isla dat jest tak uz necel .. a odtedy ani poriadne nece ani zeleninu ani meso len ovocie ... .

potulka
3. dec 2009

matejko sa dogulal k velkemu reproduktoru, obdivne nanho hladi a smatra po kabloch visiacich z pocitacoveho stolika. 🙂 niekedy som velmi rada, ze este nechodi. 😀

baskaj, m. dostal sportak k svojmu polrociu, bo sa uz do vanicky nezmestil. takze vlastne super, ze dami bol v hlbokom az doteraz, ked je uz naozaj velky. 😉

pasoa, syry sa uz okolo 9. mesiaca mozu davat. jasne, ze nie nejaka niva, ale take malo slane ano. 😉 my este nedavame, ale zato s jogurtami sme si u matejka celkom splhli. (ked mu uz nedoprajeme strudlu... 😀).

renia, tieto tvoje stavy mi nie su cudzie. ale kazdy den sa stane aj nieco pekne, co by som bez matejka nezazila a vtedy si poviem, ze ma naozaj nemohlo nic lepsie postretnut. 🙂

boli sme s ajkou a atemi na trhoch a este aj na palacinkach, nase pomaly uz tradicne utocisko pred zimou. dnes bolo hmlisto a 2°, totalna aljaska. brrrr. stavili sme sa aj v dm, kde som kupila matejkovi flasku so slamkou. som zvedava, co na to povie. vkladam do nej velke nadeje. 🙂

potulka
3. dec 2009

inak, napadlo mi, ze ked drobci "prezuvaju", ked nas vidia jest, nemusi znamenat, ze aj oni chcu. mozno tym len jednoducho neverbalne komentuju, ze mama a tata papaju. 🙂

pasoa
3. dec 2009

moncici, ja takto chodím 1x do týždňa na brušné a budem chodiť aj na masáže, keď skončím s týmto debilným prekladom.

potul, ale ja nemôžem do roka dávať kravskú bielkovinu. prísny zákaz. takže smola.
Ale pohánkové červíky majú total úspech! Zajtra musím kúpiť ďalší veľký pakel, lebo dnes sme takmer dorazili prvý. Iba otváral ústa ako také vtáčatko. A celý zapatlaný samozjreme od hlavy až po päty 🙂

katja78
3. dec 2009

Ahojte,

babuľky, idem na pár dní preč, jasné, že s celou family, dovtedy ešte mám koooooooopu roboty, tak dnes si dám abstinenčný večer.

Renia - pri prvej dcére to bolo tiež tak, aspoň kým nevedela poradne chodiť. Asi si treba nájsť v týždni pár hodín voľna len pre seba, ako píše Monika, alebo aspoň vyniesť smeti ako Egy 😀 Ja sa tiež vyžívam v domácich prácach, keď sa muž hrá s oboma 🙂

Baška - som na Teba myslela dnes, že či nedáme míting, budúci týždeň na pešej, už by mali byť aj u nás vianočné trhy. By som sa s Tebou mohla sociálne kontaktovať 😀

Mávajte sa, príjemný víkend želám 😎

baskaj
3. dec 2009

katja - ja pôjdem v pon alebo uto do vianočného mestečka, bo svokra tam bude v stánku, tak by sme to mohli skĺbiť. ja budem len rada, ak budem mať nejaký cieľ, prečo ísť do mesta... tak potom daj vedieť, že kedy sa to budeme sociálne kontaktovať! 😉

pasoa
3. dec 2009

baska, katja a odkiaľ vy vlastne ste? v pase to nemáte.

potulka
3. dec 2009

chachaa, tak slamkova flaska ma uspech, avsak ako hracka. 😝 krasne ju drzi oboma rukami, slamku si strka do ust. problem je, ze nechape, ze ju ma cuckat. a ona inak nechce tiect, takze mu to asi ani nemam ako ukazat. hmmmm. no ale ved este len zaciname. 😉

pasoa
3. dec 2009

otvorila som si TUC krekry a nealko pivo a je mi fajn (až na ten preklad... dokelu, nejako z neho neubúda... niekto mi tu asi potajme prihadzuje strany 😠 😠 😠 )

ajka82
3. dec 2009

potulka, ked nebude chciet pit, tak budes mat aspon super hracku 😀 inak dik za spolocnost, aj atemi...

ajka82
3. dec 2009

mala ma akosi ignoruje, ked sme boli na palacinkach radsej sa bavila s kucharom a casnickami a teraz sa bavi s radiatorom a na mna prdi z vysoka 😠

egyptanka
3. dec 2009

Ahojteeee ... tak my sme dnes mali shoping a narazila som na celkom dobry obchod. A kupili sme Natalke darcek na Vianoce. Mam pocit, ze som nejaka skupa matka ... lebo dostane od nas max. dva darceky. Ale dnes som nakupila jej kopec oblecenia tak to bude mat na Vianoce.

No ten obchod je KIK v Rači na Puchovskej tam ako otvorili nakupne centrum vedla Kauflandu. Neviem ci preto, ze dali uvadzacie ceny, ale malej som kupila super bundu za 10 evri, sverer za 3 evri, bodycko za 1,20 evri. No super som sa vysantila. V Brendone drahe ako slak, pri pokladni chaos strach panika. Par veci som kupila a 50 evri v prdeli ... pozerala som tam topanky a jedny, ze 45 evri ... skoro ma slak trafil. V madarskom Brendone by som to kupila ovela lacnejsie.

Jaaaj a toto sme kupili malej na Vianoce
http://www.alltoys.sk/iobchod/product_info.php?...
este by som chcela nejake pekne leporelo alebo nieco take netradicne, lebo hraciek dostene dost. Dajte mi nejaky tip.

No a Big Mac bol v Mekaci.

A niekedy sa este chystam do Avionu aj s malou, ale este neviem kedy.

A mam novinu, budete z nej v soku.

egyptanka
3. dec 2009

Ajka, skusala som malej tie bodycka a tiez to neprevlecie cez hlavu... ze aka haluz. 😲

ajka82
3. dec 2009

egy tak nic, no...myslela som ze aspon natalke budu dobre 😕 ...povedzte ako to vyrabaju 😠
a aku mas novinku??? 😵

pasoa
3. dec 2009

egy čočočočočočooo????

egyptanka
3. dec 2009

ajka, pasoa ... Moj muz chce druhe dieta.

ajka82
3. dec 2009

egy to ma moc neprekvapilo...ale sa tesim 😵 ...uz som skor cakala, ze napises, ze zacinate praovat na druhom 😉

egyptanka
3. dec 2009

no ajka ... ale to chce muz.

ajka82
3. dec 2009

no egy sak preto by som bola prekvapena keby zacnete zarabat, lebo to uz by si chcela aj ty...to by ma naozaj prekvapilo 😉
ty si este nazor nezmenila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre