Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
4. dec 2009

hmm...tak ked nie ty, tak ja idem hodit sprchu a skocim ja 😀 ...samozrejme na mojho... wasabi uz skoncilo akurat 😉

egyptanka
4. dec 2009

ze auto-mania ... dobreeee 🙂
uz nieco u Matejka pozorujes?

potulka
4. dec 2009

egy, zatial vobec nie, ak neratam, ze sa rad diva z okna na iduce auta - ale on sa vseobecne diva rad na veci/ludi/zvery, ktore sa hybu. to mi len tak napadlo, stale som pod vplyvom tych ohromujucich fotiek, co ma lubi v albume. 😉

egyptanka
4. dec 2009

Potulka, to ho posadite pred okno nech sa diva a vy zatial riesite čóro móro??? 😀 😀 😀 😀

potulka
4. dec 2009

egy, kolko este trva ten daviscup? nejako sa ti kuceravia myslienky! 😝

nsoci
4. dec 2009

Hej hou hola hej

denka za 15 EUR sanky? a to kde?
aj aj tu riesim darceky, objednavam knihy z amazonu a drobnosti z ebayu
inak moja predstava vianoc je tento rok vynimocne vydarena

zivy stromcek, kolac od mamy, dopalime svadobne sviecky, mato dostane sanky a my s muzom parny hrniec
piect sa nebude a mlsat u mam

egyptanka
4. dec 2009

potulka, hraju posledny set ...

nsoci
4. dec 2009

ja v zivote nepochopim ako sa to pocita ten tenis
a dnes som zirala ked losovali skupiny majstrovstiev sveta ze co to za kluc

babulky vrelo odporucam knihu Rodicovstvo je veda
fakt velmi vela novych myslienok, mne pomohla dost veci pochopit
mam ju dvakrat, po anglicky a o slovensky, tu po SK predavam tu na konovi
ale nie preto ju nukam... je fakt spicova, vsak inak by som ju nemala doma, no nie?

egyptanka
4. dec 2009

nsoci, ja som pri mojom muzovi vela veci o sporte pochytila ...

nsoci
4. dec 2009

Baby venujte mi niekto lepicu pasku, bo dnes som zozrala vsetko co nezozralo mna a to nem dobre. Brucho mi visi cez okraj teplakov esteze mam tenke rukz, nohy a maly zadok bo sa uz gulam svetom. Asi som chlap ze vsetko mam v pneumatike. 😀

egyptanka
4. dec 2009

nsoci, tu pomoze len jedno ... CICA NEZER!!! 😉

Natalka prvykrat hore ... mozem ist spat. A dnes to potiahla dost dlho ... zvacsa sa budieva cca o 22.

diocka
4. dec 2009

tento internet je super vec🙂 clovek sedi 2 hodky za notasom a nakupi darceky pre celu rodinu. uz zostava len calovat ked budu chodit kurierovia ( - i?)

egyptanka
4. dec 2009

diocka, jo jo poznam 🙂
nsoci, hod info o tej knihe viac ...

no a vazne idem hajúú 🙂

matja
5. dec 2009

nsoci, o čom je tá kniha? O výchove?

renia
5. dec 2009

ahojte babulky.vy ste take odbornicky,vyhladavate vselijake clanky...ako je to s mikrovlnkou?miske som od narodenia hriala odsate mliecko v nej,ale ked mi segra povedala,ze to strasne skodi,tak ohrievam v ohrievacke.
A nevadi,ze miska mi lozi cely den po korkovej podlahe,na deke ju neudrzim.ci aj vase dietky lozia po parketach a tak?
Inak,dnes miska vstala o 7mej,tak bude super den.a papala v noci 3x nepomaha ani ryzova kasa.ahojte.

matja
5. dec 2009

renia, mikrovlnku pre malého vôbec nepoužívame a malý sa baví aj na parketách. No väčšinu času ho udržujem na koberci, čo však nie je možné po celý deň. Ale vždy dávam pozor, či mu nie je zima.
renia, môj drobec papá v noci už takmer pravidelne 4 razy, jeho budenie však určite nie je kvôli hladu. Môže sa navečerať akokoľvek dobre, to nemá vplyv na to, koľkokrát sa v noci zobudí.

dnes aj zajtra k nám pošle Mikuláš našich rodičov, aby mu vypomohli, tak idem dorobiť koláč, včera som si upiekla cestá, teraz už iba uvarím plnky, hádam do poobedia stuhne.

kucina1
5. dec 2009

ahojte

mame sa fajn, tomas stale na nohach 🙂

cely tyzden aj dnes sme vstavali o pol deviatej, parada ako si drobec zrazu rad rano pospi 😀

manzel ide do obchodu a potom si urobim cesto na medovnicky a nasledne ich dnes upeciem, zajtra budem potom ozdobovat

vcera tomaskovi dosiel od svokrovcov mikulas, tie hracie kocky od fisher price co ma velmi rada egyna natalka a este dostal nafukovaci velky valec s loptickami, to je novej radosti doma 🙂

renia ja som od narodenia aj vodu na mlieko aj vsetko v mikrovlnke ohrievala
dieta sa doma pohybuje len na parketach alebo na studenych kachlickach, koberec mame len taky krpaty kusovy a jeho hraci kutik obklopeny penovym puzzle a hracou dekou ho nezaujima a radsej vsade lezie

krasny vikend a este sa ozvem
do poradne idem v stredu tak som zvedava co nove s nasou malickou lucinkou 🙂

pasoa
5. dec 2009

renia, mikrovlnka škodí, presne ako píšeš, premieňa živočíšne tuky na čistý karcinogén.
A vraj mení aj štruktúru čistej vody, že ani voda ohriata v mirkovlnke už nie je H2O, ale to som iba kdesi čítala, potvrdiť to nemôžem.
Ja používam Mirkovlknku výlučne IBA na sterilizovanie v parnom sterilizátore. Inak by som ju kľudne s čistým svedomím vyhodila.
Ja si dám napríklad aj tú námahu, že si mlieko do vločiek ohrievam v plechovom hrnčeku a ten si po sebe zakaždým umývam. To len tak na okraj.

a matúško ešte nelozí, iba váľa sudy, takže ďalej ako z obývky, kde je koberec, sa ešte nedostal 🙂

nšoči, o čom je tá kniha. Daj nejaké tipy z nej (po slovensky)

pasoa
5. dec 2009

všetky si asi veselo chodíte po meste, obchodoch a nakupujete vianočné darčeky, tešíte sa z vianočnej výzdoby a ja som včera pochytila takú depku, že nestíham s prekladom, nemám čas ani len trošku poriadiť byt a vyzdobiť ho na advent, nie to ešte ísť do mesta a zháňať darčeky... ešte pre nikoho nič nemám, iba pre rodičov tie kalendáre, bože ten čas tak letí, mňa z toho picne aj z celého prekladu 😢 😢 😢

egyptanka
5. dec 2009

pasoa, ja nemam tiez vyzdobeny byt ... nemam kupeneho Mikulasa. Ono vyzera to tak ze nechcem Natalke spravit krasneho Mikulasa, ale ja to beriem tak ze ona si to nebude pamatat. Takze pohoda klidek tabacek 😎

kucina1
5. dec 2009

ani my nemame nic vyzdobene ani kupene ani na vianoce ani na mikulasa, dalsi tyzden pojdeme nieco nakupit, potom budem len piect, potom troska upraceme, pred vianocami akurat tak urobim len svietnik a ozdobime stromcek a nalozim kolaciky a ovocie na tacky to bude asi vsetko

aj u nas je to uplna pohoda, klidek aj tabacek xixi

asandys
5. dec 2009

ahojte

ja tento rok mi´kulasa pre adamka neriesim🙂)) Vcera bu babka doniesla taky jednoduchy skladaci vlaci, druha babka uplietla krasnu ciapocku a ja som mu nakupila kopec prikrmov a jogurtikov. Tak na prvykrat si myslim, ze staci. Keby bol Juraj doma, tak mozno by som aj nieco riesial, ael takto sama, to nema zmysel. Adamko si nic zatial enbude pamatat.
Vcera som mu dla prvykrat ten syrik Lucina s roztekom, juj to bolo radosti, spapal vsetko. AJ teraz jedol 200 g prikrmu, za par minut prazdna miska, Adam papa velmi dobre, ael nic nepribera,to uz bude zrejeme geneticky faktor.
Na vianoce este ani ja vobec nic enmam, cakam na mangela, jak pride, pokupujem. TEda ja som uz dostal apiecku na chlieb. Adamko dostane od jednej babky tahacieho psika, od druhej drevene kocky, odo mna take choditko, co si tlaci pred sebou a vyzerea ako kosacka, od ocka neviem co, ale asi daco hudobne. Mojej mamine kupim fit loptu a daco do kuchyne, svokre dajaku kozemtiku, mangelovi asi koselu, a sestram, ktore byvaju spolu,t ak chcu vysavac a potom dajaku drobnost. Otcovi netusim.
Kucinak, ahoj, som rada, ze sa ozves, dufam, ze sa mate dobre🙂)))

kucina1
5. dec 2009

prave vygrcana polovica obedu a potom ta druha zozrata a uz je opat fantasticky xixi

mgk111
5. dec 2009

ahojte, ja upratovanie neriesim tento rok... len zbezne tak ako kazdy tyzden... ale prveho mikulasa som chcela mat pre kubka aj zdokumentovaneho 🙂 takze mikulasky jarmok v pu, uz sme skusili medovinu, punc, cukrovu vatu, pelendreky, kubkovi sme kupili balonik a stretol sa s mikulasom a vobec sa nebal a zobral si od neho lizatko 🙂 to spapa mama 🙂 takze fotecka z mikulasa je a este chcem kupit nejaku blbosticku a dat mu to do ponozticky... a pofotit samozrejme, sice si to pamatat nebude ale mozem mu to ukazovat ked bude vacsie 🙂

boli ma jhlava ako das, asi pre to, ze mam svatky 😒 takze som dala kafco, potom nakupy, domov zaviezt a spat k svokrovcom - lebo tu budeme do zajtra vraj... nikdy nejdeme domov tak ako si povieme 🙂

kucina - to su problemy co ? 🙂 ale aspon polka je v tebe...

ja mam kupene vlastne uz pre vsetkych okrem svagra, tomu musim este cosi dokupit inak vybavene 🙂 no a kubkovi samozrejme, lebo to som nechvala na neskor, nejaku hracku dve a oblecko, zvysok dostane od druhych...

ajka82
5. dec 2009

my sme dnes porobili s karinkou mikulasske balicky matovym synovcom a neteriam, aj matovi...a karinke tak aby nevidela svoj 😀 ale karinka ma taky s ovocim, jedny pancusky, pletene saty(lebo tie by som jej nevydrzala skryvat do vianoc 😅 ) a v dm-ke som jej kupila tie tri "zubne kefky", tak aj tie tam ma...hadam sa potesi, ze bude mat co rozbalovat 😵
upratovanie do hlbky a extra vianocnu vyzdibu neriesim...na vianoce budeme u nasich a sviatok vianocny u svokry... len stromcek budeme mat doma...

pasoa
5. dec 2009

ale ja nemyslím upratovanie. to mám na háku každoročne. Ja celkovo predvianočné a jarné upratovania považujem za dobrú vec na total vystresovanie seba samej a nikdy som to neprevádzkovala.
Ale mám na mysli také rozvešanie ozdôbok, to som robila každoročne, aj keď som ešte bývala s otcom, tak som si izbu zdobila, u mamy na dvere som vyrobila adventný venček atď, proste také radostné prácičky, čo navodia atmosféru vianoc. Vianočné obrusy na stôl pod sklo a tak..
(Tento rok u nás na kuchynskom stole žinenka na vojtovku, takže je fuk, aký obrus je pod ňou 😀)

Aspoňže sme odniekiaľ vylovili adventný veniec z vlani a máme ho v obývke na stole, to je všetko.

mgk111
5. dec 2009

baby neviete kde sa daju kupit topanocky ale take ktore sa otvaraju vpredu? bud zipsove alebo akekolvek aj snurovacie ale ziadne zapinanie vyssie alebo naboku, len cele zpredu... ja nic ine kubkovi nemozem obut☹ som myslela ze na suchy zips to bude ok, ale tiez je to len naboku a on zhrbi nozicku a ani za pana tam nevojde 😠 uz neviem co kupit aby mu nebola zima... som sa tesila ze mame topanocky, cizmicky a on bojkotuje ich obutie...

asandys
5. dec 2009

mgk, ja tiez adamkovi neviem nic obut, v ziadnej topanke nedokazem dat nozku uplne na dno topanky, ze vra ma vysoke narty, ci ako. MAme doma 5 parov topanok a ani jedny mu nepasuju, a to mame na smurky, gumku, lepaky, tak chodi zatila v hrubych ponozkach a v overaliku, co ma spolu chodidla s nozkami. Snad sa to trosku upravi, ked podrastie azecne chodit🙂)

ajka82
5. dec 2009

mgk, ak nahodou budete na novej, tak skus pozret na namesti, na tej strane jak su kvetinarstva je obchod s oblecenim aj detskym (ale az "hore" jak su domace potreby) a teta tam ma aj detske topanky, som kukala, ze su tam vselijake, ale uz nepamatam ci su aj take ako si ty predstavujes... popr, by si kubkovi aj vyskusala

ajka82
5. dec 2009

alebo skus aj v hocjakej obuvi pozret kde maju detske topanky... ja som tiez tak chodila od obuvi k obuvi a pozerala co sa hodi na malej nozicku a skusala... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre