Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

labutka
17. feb 2010

fuha, tu sa to latkovanie nejak rozbieha.. 🙂 🙂 😵

matja
17. feb 2010

egy, ty si sa včera pýtala na paradajkový pretlak? Alebo to bola mgk? Ja si chcem kúpiť bio od alnatury, mali by to byť 100 % paradajky a je v tube, takže sa dá použiť aj iba kúsok, zavrieť a zvyšok odložiť na inokedy. Dočítala som sa o tom tu: http://www.varime-detem.cz/clanky/detail/204

no a už som sa rozhodla, ako ideme zmeniť jedálniček od roka. Začneme polievkami, budem robievať také, aby sme ich mohli jesť všetci traja, budem ich dávať malému také hustejšie každý druhý deň na večeru. A na obed budeme pridávať postupne nové potraviny, ktoré sme doteraz nedávali (paradajky, kapustu, šalát, strukoviny, cibuľu atď.) Občas spravím na obed jedlo, ktoré bude vhodné aj pre Paťka, ináč bude mať obedy stále zväčša tie jeho mixy. Je to pre mňa pohodlnejšie, lebo ešte nebudem musieť variť každý deň, varením polievok si budem zvykať na častejšie varenie. 😀 a aj pre muža to nebude príliš veľký šok - prechod z takých tých našich jedál na jedlá vhodné aj pre paťka 🙂

matja
17. feb 2010

ajka, paráda, o jednu pampersku je životné prostredie čistejšie 😉 😀 Pochvala 😉

matja
17. feb 2010

potulka, ty mi nevieš odpovedať na moju otázku o avokáde?

potulka
17. feb 2010

ajka, si uzasna. zelam vam viac takychto pokakani mimo planu. 😀

matja, my ked jeme avokado, zrezeme z neho len kusok vrsku nad kostkou a potom si vydlabavame tupym nozikom kolko potrebujeme. zhora ho zakryjeme kuskom alobalu, ale to skor len pro forma, lebo na povrchu duziny aj tak zoxiduje. nam to ale ani take nevadi.

dedde
17. feb 2010

Maťko prajeme všetko najlepšie k tvojim prvým narodeninám!!!!!!!!

katka0602
17. feb 2010

Matko, vsetko najlepsie k 1. narodeninam!
Uf, ale to leti...

Matja, tiez ma zaujima ako skladovat nacate avokado. Vraj treba potriet citronovou stavou a este zabalit do folie a do chladnicky. Neviem, neskusala som. Ja vacsinou dam polku iba do uzatvaratelnej nadobky, a do chladnicky. Kostku ak je to mozne necham v tej polke ktoru chcem odlozit. Potom popripade skrojim tenucku vrstvu, tu hnedu zoxidovanu.

katka0602
17. feb 2010

Ajka nedavno pisala, ze "he, na latkove plienky ma nenahovorite" a vidis, uz je to tu, 1. stvorec!!! 😀

Munu, nasmu Saskovi nepuka v klbikoch, ale uz som par krat citila ako mu vrzga kolienko. Mala som ruku na jeho kolenach a citila som to. Neviem ci je to normalne, ja to citim aj na mojich kolenach.

Vcera ste sa tu bavili o kravskom mlieku pre drobcov. Ja sa teda este chystam kojit co najdlhsie, ale viem ze tu mi doktor hovoril ze po roku normalne prejst na plnotucne kravske mlieko - normalne prestat s UM alebo ak sa dieta odstavi od MM. Neviem, ja to zatial velmi neriesim lebo stale kojim aj cez den, ale asi by som to tak robila. Viem ze niektore veci sa tu odporucaju inak ako u nas, a teda urcite nehovorim ze vsetko je dobre tu, to nie!, ale toto sa mi napr. pozdava. Preco prechadzat z mm na um a potom na kravske mlieko?

denkolc
17. feb 2010

Netuším, ako budem s týmito nechtami písať, ale čo už... 😅

Nsoci, ja Ti volám a ja netušila, že vy máte páááárty.....tak pardooooon... 😉

Egy, pošli pizzu aj sem....abo vymením za hurky, prípadne špagety.... 😀 😀 😀

ajka82
17. feb 2010

katka, to ze jej dam raz alebo dva krat za pol roka latkovu plenu na chvilu kym sa pojde kupat, tak to nepovazujem za latkovanie 😉 to je usetrenie 4-5,-skk za plenu, ktoru mozno ani neocura, ale po kupani jej ju aj tak nedam znova 😀

nsoci
17. feb 2010

Dakujeme za blahozelania, oslava super, prekvapenie sa podarilo, len moja mama ostala v soku a asi potrva par dni kym to rozchodi. Si este zivo pamata moje hrozne depky v deviatom mesiaci a ma strach.

Chce sa mi spaaaaaat.... Dnes som zdlavila vsetko co sa dalo.

egyptanka
17. feb 2010

Tak dozehlene ... dovecerane.

Den, ja som pizzu nemala, to mal len miuz Hawai ... ja som si objednala salat. a teraz som to zazdila tablickou cokolady.

potulka
17. feb 2010

este k avokadu - ano, aj my ho po otvoreni davame samozrejme do chladnicky. skusala som ho potriet citronom, ale oxidacia vyzerala uplne rovnako.

katka, nsoci tu minule pisala vysvetlenie od svojej pediatricky, ze vyrobky z kravskeho mlieka (a teda zrejme aj mlieko samotne) nepokryju vsetky vitaminy a dalsie zdrave veci, ktore su v MM a v UM. nasa dr. vpodstate tvrdi nieco podobne. tiez este kojim a potom teda prejdem zlahka na UM (je mi to dost proti srsti), ale urcite nie az do matejovych 3 rokov, ledaze by sa unho prejavila nejaka alergia na laktozu.

ludia, moj syn si dnes uz nenechal merat teplotu. nikde - ani v zadku, ani v usku. 🙄 v noci sa nam to s muzom este nejakymi spolocnymi silami podarilo, mal 37,7 a kedze som sa trochu bala, ci mu to este nestupne, supla som mu polovicu cipku (cely sa nedal - vytlacil ho). zrejme ma z toho nejaku traumu... 😔 netusim, co budem robit, ked raz bude naozaj chory a budem s nim sama doma. dufajme, ze to bude az v case, ked bude mat mudrejsiu hlavicku a bude sa mu to dat vysvetlit. 🙂

denkolc
17. feb 2010

Potulka, už Ťa Matejko prebije??? 😅

potulka
17. feb 2010

den, tak nejako. 😅 sponuje nozky, robi mostiky, cely sa kruti - za takych podmienok sa ani digitalny teplomer neda pichnut na spravne miesto. 😝
a kde su vsetci ostatni? uz som aj riad umyla a tu kde nic, tu nic.

mgk111
17. feb 2010

munu - aj kubko "puka" niekedy kukam ako puk, ze chuda aky je "dopukany" 😉 takze to je hadam oki... bud mu lupne v rucicke ked ho chytim alebo ked prehne chrbatik...

egy - aj ja krmim pri telke, lebo jedine tak mi zje vsetko inak v polovici zacne vymyslat... nerieism ci je to zle alebo nie, podstatne je ze papa a nemusim ho krmit kazdu hodinu... a rajciny uz papame davno 😎

ajka - ides latkovat? 😀

matja - ja som sa pytala na pretlak - dikeeees 😉

potulka - my mame sem tam problem ked chcem pipika stiahnut a umyt, on sa hned chyti a odstrkuje ma a smeje sa ked si ho natahuje sam 😀

tak avon rozvozeny, ja natlacena rozkom s patekou a porikom, k tomu cokoladku a pohar coly s fernetom 🤐 este varim kubikovi na zajtra jablcka, lebo ich mame dost domacich ale uz takych makksich...

hmm ja som skonstatovala, ze hoci som sem-tam unavena,k tak v poslednej dobe si to s kubikom uzivame uplne inak - neviem ci je menej zlostny alebo preco, ale je to tak 😉 ja som upustila od niektorych veci a radsej sa s nim hram a on je kludnejsi... alebo je to tym ze ho vlacim kade-tade 😎

nsloci - musi sama pochopit, ze co bolo bolo a teraz hanicka bude vyzarovat len same pozitiva cez teba 😉

ajka82
17. feb 2010

mgk, co si? sak som pisala, ze max dva krat za pol roka na chvilku 😝

lubi22
17. feb 2010

Matkovi vsetko najlepsie k narodeninam, hlavne nech sa podari sikovna a vychovana sestricka 😵 😀 😵

mgk111
17. feb 2010

ajka - som docitala az neskor 😉

bru nocku babule... idem na kute hadam...

labutka
17. feb 2010

skoro ma svaclo kym som adama uspala. teda, ani to netrvalo dlho, ale hrozne ma to vycerpava, skoro cely den chce byt na rukach..... no idem dojest a trochu to tu dat do poriadku a spat.
prave sa tu na krizovatke naburali dve auta, tusim prva nehoda tento rok.

denkolc
17. feb 2010

Egy, o koľkej teda v piatok dojdeme na návštevu???

egyptanka
17. feb 2010

Maci uz ides spat??

labutka
17. feb 2010

aj ja chcem ist na navstevu! 🙂
vlasne ne, ja sa chcem prestahovat. 🙂 dufam ze tento vikend to uz zvladneme, nech sa v klude stihnem zabydlet a nachystat adamovu oslavu. a ptotom musite dojst vy. som zvedava kam sa pojde skor - ci ku mne alebo ku nsoci. 😀

ajka82
17. feb 2010

aj labutka na navstevu? 🙂 no dobre... egyyyy... kedy prijimas v piatok navstevy?

renia
17. feb 2010

mgk-odpovedam opozdene.preto mam dilemu,ci este jedno babo,bo aj porod bol dlhy a tazky,doktor hnusny,mi povedal,ci chcem ublizit dietatu,bo som nevladala uz tlacit,som sa im tam jak debil ospravedlnovala,sestra mi buchala do kolena,nech s nim nehybem,az musel muz zakrocit.
Potom som mala problemy s kojenim,miska si nevedela dost vytiahnut,ci co,dodnes nechapem co sa stalo,zacala som odsavat,a tak je to do dnes.odsavala som kazde 3hod aj v noci.cez den miska spavala po pol hodkach,bola som psych a fyz v koncoch.nemal mi kto pomoct,rodicia su 200km od nas.s muzom sme sa casto hadali,dokonca mi raz splechol,ze som neschopna,ze ine zvladaju aj 4 deti.on mi tiez vela nepomohol,vravel,ze ani ini muzi nepomahaju,ze bude prebalovat,ked pojde na matersku on.neznasal moje depky.a prve 3 mesiace koliky,kazdy vecer od 6 do 10 plac,a nosenie na rukach.no vela je toho,mozno som precitlivela,vzdy som chcela 2 deti,ale bolo to fakt tazke obdobie.miska je moj maly zazrak,velmi ju lubim,ale este raz si toto prezit.ja viem,je aj horsie.a tiez uz budem mat o 2mes 30.aj tie pasojkyne pripady z pobytu mi nahanaju strach.

My furt papame pred telkou.dala som uz v noci miske um,spapala v polospanku,ale rano nechcela,bode,toto jej chutit asi nebude.

Este chodite s krpcekmi vonka spat?bo miska spinka doobedu doma polhodku,a poobede na prechadzke do 2hodin.takto to mame my.ked je vonka skaredo,tak spi poobede doma tak hodku.

Juj,az mam vycitky,ze som si muza poohovarala.on je dobry,len trocha pohodlny,a neznasa moje depky,nuz,ale tak sa neda fungovat,ze sa budem nanho furt usmievat,no nie?mozno by som si mala daco snupnut,a budeme vsetci spokojni.

Juj,a miska mi tak zle papaaa,dnes papala rano o 4mlieko,vstali sme o 6.15,ponukla som jej chlebik,potom s lucinou,trosicka papala,potom banan-tiez nechcela,nakoniec sa najedla az o 12obed,aj to bol boj,ale pusu otvarala.ona vobec neni hladna.

Ozaj,a cipky,ja to miske trocha zatlacim,a ona to tak vcucne,juj.papa.

potulka
17. feb 2010

renia, nic ma do toho nie je, ale pristup tvojho muza... ehm... trochu silne kafe. 🤐 ale uz cusim, je to medzi vami dvoma a zvonku veci vyzeraju vzdy jednoduchsie, ako ked ich clovek sam preziva.
ja som teraz radsej, ked matej spi doma, lebo potiahne dlhsie ako v kociku.

uch, u nas pada sneh zo striech, strasny lavinovy zvuk. pred par rokmi nam takto zdemolovalo polku auta, dnes nastastie parkujeme inde. ktovie, ktori susedia to teraz schytali... 😅 chvalabohu, ze sneh pockal na noc, hadam nespadne na nejakeho chodca ci nebodaj dieta! 😨

labutka
17. feb 2010

egy, a mozme ist aj z krpcami na hoks.
http://www.envirosafetyproducts.com/peltor-kid-...
len ty budes mat dilemu - belase, alebo ruzove? klubove, alebo dievcenske? 😀

labutka
17. feb 2010

fuha potulka, prave aj tu padla kopa snehu zo strechy, normalne som sa zlakla... 😕 rozmyslam kde ja parkujem..... snad to bude v poho...
kuk eurosport, halfpipe kvalifikacia... 🙂

egyptanka
17. feb 2010

Baby studujem danove zakony a mam z toho riadny hokej ... nase mzdarky moc nepomohli 😠

... ajka, v piatok a iny den kedykolvek po 14 😉

labutka
17. feb 2010

nsoci, ked mi najdes tie chranice, co som dala link, v modrej farbe niekde v europe, tak ta budem uznavat..... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre