Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

katja78
18. feb 2010

Ahojte - pauza v spaní 🙄
Potuli - nechcem sa ani ja nikomu do ničoho kafrať, len píšem svoj názor. S Maruškou sme mali taký stav, že som bola rada, že som dojčila do roka. A pripadalo mi to straaašne dlho. Prišlo mi nejako normálne, že potom UM.
Ale základom UM je tiež len kravské mlieko, aj keď spracované, fortifikované o vitamíny, minerály. Pre dieťatko kŕmené len mliekom to má určite zmysel, ale pre dieťa, ktoré má už dosť pestrý jedálniček, no neviem...
Ale aj tak mi v tejto chvíli príde ako najnormálnejšie zo všetkého dlhodobé dojčenie. S Hakou nebolo toľko prblémov ako s Maruškou a sama tam prirodzene smeruje. Teda neviem, či sa nám podarí, ale chcela by som. Inšpiroval ma článok od starej dobrej Anng. Niekoľko myšlienok z neho:

"Veľa mamičiek má v sebe zafixovanú métu dojčiť svoje bábätko 6 mesiacov, potom nech už sa odstaví kedy chce. Však po polroku už papá príkrmy a pije iné tekutiny. Skutočne bábätko dojčenie neskôr nepotrebuje? Stáva sa dojčenie zlozvykom? Môžeme si v roku bábätka povedať, že bolo dojčené dlhodobo? Naozaj materské mlieko bábätku nič nedáva? Musí byť odstavenie sprevádzané s plačom a stresom ?
Prikrmovaním nenahrádzame dojčenie, len k nemu pripájame nové jedlá či tekutiny. Mnohé mamičky sa pýtajú, aké umelé mlieko bábätku vybrať. Výrobcovia i lekári zdôrazňujú potrebu podávať dieťaťu do 3 rokov formulu, nie obyčajné kravské mlieko. Tak teda umelé mlieko potrebuje, ale dojčenie mu nič nedáva? Materské mlieko poskytuje bábätku neustále dôležité živiny, vitamíny, minerály…"

Prevalcovala ma veta: Tak teda umelé mlieko potrebuje, ale dojčenie mu nič nedáva?

Koniec mojich táranín, idem spať, každá mami si aj tak spraví podľa svojho najlepšieho uváženia. Dobrú noc. 🙂

A keď som už tu:

Patriček - maminka má už teraz z Teba ooooooobrovskú radosť, nech je to tak stále, k 1. veľkému míľniku Ti zo srdiečka prajeme zdravíčko, šťastíčko, veselosti do sýtosti a čo najpokojnejší spánok 😵 😵 😵 😵 😵

nsoci
18. feb 2010

Bre ranko!

Patko vsetko naj kdnsnym narodeninam, nech mas vzdy radost zo sveta a svet z Teba.

Noc hruuuuza, 5krat sa precural, 3 krat jedol a 3.5 hodin bol proste hore a lozil po nas, kopal, stuchal... a o pol 7 hore vyspinkany. Nechapem. Ledva zijem.

Uz mam hore dve kila. Musim tu zravost nejak obmedziot lebo ma budu od 4. mesiaca vozit. Vsak pri Matkovi som mala dve kila hore na konci stvrteho. Ako tehu vsetko ok, ale jest treb s mierou nie jak hrochoslon an pochode.

renia
18. feb 2010

potulka,kludne si mohla napisat,co si myslis,aspon viem,ze nie ja som ta zla a vadna...ale mozem si za to sama,co mi povedal-ze som neschopna,som ho vyprovokovala ja,bo som mu vycitala,ze nic nepomaha.on sa s miskou zahra,zboznuje ju,ale tot vsjo,aj ju sem tam uspi,ked mne dojdu nervy.vzdy mi povie-povedz co mam robit a ja to urobim-no to si zas ja radsej spravim sama.tak si asi aj ja za vela veci asi mozem sama.jaj jaj.

Miska je hore od 6tej,asi chce pozerat hokej,nasi hraju s cechmi.

denkolc
18. feb 2010

Musím vyjadriť tiež svoj názor..podľa mňa - nič proti Annag - ale moc sa v tejto dobe prezentuje kojenie....zo všetkých strán počúvame, aké je to super, ako je dojčenie dôležité a tak...najprv pol roka, potom ani to nie je dostačujúce, treba dojčiť rok a teraz ani to nestačí? Mám dojčiť do 3 rokov? A čo som na hlavu?
Preháňajú to a zbytočne stresujú ženy, ktoré dojčiť nemôžu, aj keď by moc chceli...to cigáni môžu dojčiť aj do piatich rokov, lebo to je ich životný štýl a lenivosť....
Ja osobne mám také podozrenie, že Tánička mi nespí od 4. mesiaca práve kvôli kojeniu....toľko mi hustili do hlavy, že je to to najlepšie - a ja nevravím, že nie - ale nech si niekto skúsi budiť sa každú hodinu a pol...pol roka!!!
Takže bez ohľadu na to, kto si čo pomyslí....ja kojiť prestanem, nenechám sa strhnúť s davom a nenechám si vnútiť myšlienku, že to, že dieťa bude plakať jeden večer (a v živote si na to nespomenie, ani to na ňom nezanechá žiadnu stopu) je niečo hrozné, problém a stres...podľa mňa je stres, že sa už pol roka poriadne nevyspala - ani ona, ani ja..

mapa
18. feb 2010

Patko, vsetko najlepsie k najdolezitejsiemu rociku- na nom mozes stavat cely zivot 🙂 , hlavne zdravie a radost zo vsetkeho noveho 🙂

labutka http://shop.ebay.de/?_from=R40&_trksid=m38&_nkw... (ja som googlila koli koncertom 😀, ale pozeram, ze modra nie je 😒 )

renia, velmi podobne depky som mala aj ja. babulka bole velmi, velmi uplakane dietatko, nastastie mna muz podrzal, takze nehadz vinu na seba, clovek nie je taky silny, aby zvladol vsetko sam.

denkolc
18. feb 2010

Katinka, ale jaska, že nič proti Tvojmu názoru....ja len, že keď si mi pripomenula tú bojovníčku za kojenie... 😀 😀 😀

nsoci
18. feb 2010

Holky ja len dve veci

1. Denka ako byvala pevna zastankyna kojenia minimalne do 1.5 roka a aktualne nekojaca Ti davm za pravdu. Kojenie je najlepsie - ako take - ale nioe vzdy je tym spravnym riesenim. To vsak musi posudit kazda z nas a hlavne sa potom nebicovat 😉

2, baby vsimli ste si, ze ked tu napiseme co i len jedno krive slovo na nasich chlapov hned sa ospravedlnujeme (renka napadlo ma to pri Tvojom prispevku, ale je asi x-ty v podobnom duchu). to je take hrozne vypustit ventil a postazovat sa? vsak kazda mame doma jeden - chvalobohu nedokonaly - exemplar muza, ale kazda sme aj dostatocne chytra, aby sme vedeli, ze je dalsich sto dovodov preco je pre nas ten najlepsi 😉

nsoci
18. feb 2010

Ja som fakt zvedava, ake bude nase druhe babo. 🙂

clea333
18. feb 2010

Ahojte maminky,
par dni som tu nebola, bola som bez PC. Nas drobec ma este stale taku tvrdu nozicku v mieste ockovania ☹ este tyzden pockam a idem k lekarke, ak to neprejde.Mali ste to niekto?
Teraz spinkame, vacsinou doobeda potiahne 1 hod a 15 minut. Som si povedala, ze idem kuknut nejaky narodeninovy darcek na nete pre neho. Som myslela, ze kupim odrazadlo, ale teraz neviem, ci nie nahodou trojkolku? Neviete poradit?Viem, ze tu kedysi ktosi daval aj link, ale nemozem to najst 😖

Matkovi (dodatocne) a Patkovi prajem vsetko najlepsie k 1. narodeninkam, hlavne vela vela zdravicka a radosti v zivote!!!

Nsoci, ako vidim, uz mas hodeny termin v pase, gratulujem este raz!Inak len pekne papaj 😉 ja mam brucho ako som mala na konci 4.mesiaca a nie som ani tehu 😉

Kuci, ako sa mas?Tebe sa to inak krati, vsak za chvilu budes dvojnasobna mamina!

matja
18. feb 2010

ahojte, ďakujeme za gratulácie 😵 Prvý rôčik je fakt veľký míľnik 🙂

fúha, denka, nehnevaj sa teraz na mňa, ale tvoje slová boli dosť silné. Podľa tvojich slov som teda asi na hlavu a lenivá 😔 Neodsudzujem žiadne odstavenie, teda ani to, že chceš prejsť na UM, ale tieto dva výroky sa ma trošku dotkli. Prepáč, musela som to napísať.

clea, my sme po očkovaní nemali také problémy, neviem ti poradiť. Ako dlho to už trvá? Ak by to už bolo týždeň, šla by som určite k lekárke. Teploty majú trvať max. 3 dni. Keď som volala po prvom očkovaní na 5. deň, že Paťko stále teplotuje, tak mi doktorka povedala, že prečo volám tak neskoro.

clea333
18. feb 2010

Matja, uz 3 tyzdne, no je to podstatne lepsie, co to nahrievam lampou, aj ta hrca sa zmensila, ale stale to tam citim ale uz take mensie. Vsak tam by som nemala nic citit nie?

Ja mam na dojcenie trochu iny pohlad, podla mna je to najlepsie pre dieta. Verim a viem, ze vela mamiciek by rado dojcilo, ale z nejakeho dovodu nemozu,nikoho neodsudzujem, je to kazdeho volba, aj ked niekedy okolnosti nedovolia dojcit. Ja som stastna, ze som aj napriek tazkym zaciatkom to nevzdala a dojcim doteraz. Chcem pokracovat, kym mi to zdravie dovoli. Ja som si povedala, ze co je nejaky rok, dva v zivote cloveka,ked vyzdrzim dojcit...ale pre to dieta je to nenahraditelne do zivota, tot moj nazor 😉

clea333
18. feb 2010

Este som chcela napisat, ze mamicky, ktore vydrzia dojcit dlhodobejsie-viac ako rok, dva tri roky maju moj obdiv 😉

mgk111
18. feb 2010

renia- ja uz mam 30 a myslim ze kriticke pride az po 35, a zvycajne je to o tom, ze druhy porod by mal byt lahsi 😉 koliky su koliky, s tym nic neurobis, aj kubko sa zle prisaval ale preto, lebo som mala cisarsky a boli sme kazdy v inej nemocke a potom sme to dohanali ako sa dalo, kojila som a odstrekavala zaroven, takze viem ake je to narocne... na cas, na psychicku aj fyzicku stranku... ale toto vsetko ta moze na dalsi krat obist a vsetko bude oki 😉 nechcem ta prehovarat, ani nic ine, to je len moje konstatovanie aby to nevyznelo inak 😉 ale tvojho muza by som kdesi kopla, somar - prepac, ale mal ti byt oporou a pomahat a nie kydat hentakce veci... mne teda pomahali vsetci ako sa dalo a som im vdacna, lebo inak neviem dokedy by som stihala kojit a odstrekavat a stale dokola... to je tak narocne na cas, ze az... ak teda nemas elektricku odsavacku... a dietatko ktore nechas polozene a hotovo... to u nas tiez nehrozilo... no drzim palceky kazdopadne, nech vam robi babulka radost a nech tie tvoje myslienky dozreju do spravneho rozhodnutia pre vas, ci druhe ano alebo nie 😵

denka - mas moj suhlas ohladom kojenia, stresovania a pod 🙂

patkovi vsetko najlepsie, vitaj medzi velkacmi 😀 nech si spokojne zdrave a stastne babo a nech ta vasi posluchaju 🤐

nsoci - este stastie ze nie su chlapi dokonali - ved to by sme s nimi nevydrzali no nie? a mas pravud, kde sa mame vystazovat ak nie tu? 😉

nooo a my ideme obliekat a ockovat - tak dufam, ze to bude ok ☹ normal sa bojim ako bude vyvadzat - ale
tatinko pride a ide s nami, takze este pockam na neho a sup k lekarke, uz mi volala - vraj je najvyssi cas - akoby som ja mohla zato ze bol chory 😠

ajka82
18. feb 2010

patkovi vsetko najlepsie k narodeninam, hlavne vela zdravicka 😉

clea my sme nemali nic take z ockovania...ale viem o jednom pripade, kedy tiez dietatko takto zareagovalo na ockovanie, ale jemu tam zostala velikanska hrca a nechcela sa vstrebat, tak mu to operovali, ci prerezali, to uz neviem ci to bola klasika operacia (malo tam kopec hnisu) 😔 ale ty si tusim pisala, ze to mizlo, tak sa opytaj doktorky na to...

fuj a dnes mi je na dve veci 🙄 este som aj isla spat o jedenastej a nie o jednej jak posledne noci predtym...ze by zase tlak sa menil? 😖

mona1111
18. feb 2010

Patkovi prajeme k jeho prvemu rociku vsetko naj naj najlepsie 🙂 🙂 🙂

denkolc
18. feb 2010

Matja, lenže ja som písala o sebe....ja by som bola padnutá na hlavu, pretože sa budíme každú hodinu a pol, chápeš??? Koľko sa toto dá zvládnuť, čo myslíš? Tri roky??? Asi ťažko.... Podľa mňa odstavenie je omnoho menej nebezpečnejšie ako riskovať, že moje dieťa bude mať napr. poruchy spánku a to na celý život....lebo toto normálne nie je...

A tým som chcela aj iné mamičky povzbudiť, ktoré majú pocit, že odstavenie alebo nekojenie je čosi zlé, že ich spoločnosť za to odsúdi.....to sú blbostiiii......ak budeme takéto upejpavé, môže to byť viac negatívne ako pozitívne - to sa týka tých, ktoré majú nejaké problémy....nie tých, ktorým to ide dobre, koja v noci raz, dva razy alebo im to proste vyhovuje....

Takže Matja - to súviselo so mnou...aj keď mám pocit, že sú tu niektoré maminky, ktoré fakt by aj kojiť mohli prestať, lebo majú na to vážne dôvody, ale majú strach....lebo "kojiť je to najlepšie"....a pre koho???...čoho sa bojíme?...že bude mať dieťa z toho traumu? Neviem....ale pochybujem....

clea333
18. feb 2010

Mgk, drzim palce na ockovani, aj po nom zvlast 😉
s tymi chlapmi mate pravdu babule, co by sme bez nich robili...ale su trochu z inej planety ako my, ze? 😀

Ajka, my tam nemame hnis, lekarka vravela, ze mozno zatal sval, ked mu to pichala. Tiez nam vravela, ze ten hnis je zle, ale nastastie to nie je nas pripad. Podla mna je nieco s tlakom, lebo ja som uz druhy den nanic, kruti sa mi hlava, som unavena....

lubi22
18. feb 2010

Ahojte 🙂

V prvom rade - Patkovi zelam vsetko najlepsie k prvym narodeninkam 😵 😵 😵

K dojceniu - nemam rada extremy. Teraz je brutal silne hnutie, kde sa odporuca pomaly dojcit do zakladnej skoly. Ak to niekomu vyhovuje, preco nie. Ja osobne si myslim, ze dojcenie je velmi dolezite, najma v prvom polroku a potom kym to obom vyhovuje, ale neskor nie je to najdolezitejsie. Omnoho dolezitejsie je zdrave a stastne dieta zdravej a spokojnej matky. Ja osobne som za kojenie bojovala prveho polroka ako lev, neexistovala pre mna ina moznost, lebo si myslim, ze je to zaklad, ale ked sa mi neustale opakovali tie zapaly, tak v 10. mesiaci som si povedala, ze uz to za to nestoji. Samko sa mi odstavil, ked mal rok. Pre mna je rok take optimum, ale ak niekomu vyhovuje dlhsie, je to v pohode, ak niekto koji iba toho prveho polroka, je to v pohode tiez, a ak niekto kojit z vaznych pricin nemoze, tak takisto ok. Ja osobne si napriklad neviem predstavit dojcit dvojrocne dieta, ktore je uz samostatne, samo rozprava, hra sa s kamaratmi, je to maly clovek, ale to je moj pocit, ak to niekomu tak vyhovuje, mne to teda vonkoncom neprekaza. Ale ani neprechovavam ziaden obdiv k mamickam, ktore koja dieta dva-tri roky, beriem to ako ich vec, ved preco nie. No a po ukonceni dojcenia som za UM, nie kravske. Ale myslim, ze toto je vecna tema 😉

clea333
18. feb 2010

Deni, ja ta chapem, aka musis byt uz unavena. Aj my sme mali take obdobie, uz to preslo, ale trvalo to mozno mesiac.Ale ja som mala zase ine problemy, aj mam. Suhlasim s tym, ze kojit za kazdu cenu sa nie vzdy da. Treba sa na to pozerat s nadhladom a rozhodnut, ci uz je cas prestat kojit alebo nie. To je individualne.Tebe drzim palce, aby sa vam to skoro upravilo a trochu si si zdriemla 😉

lubi22
18. feb 2010

Clea to hej - chlapi su asi z inej planety - teraz uz len otazka, ako co najlepsie vychovat tych nasich drobcov, aby sa v buducnosti nemuseli na nich ''stazovat'' partnerky na MK 😀

clea333
18. feb 2010

Lubi, ty si tu kedysi davala tusim link na odrazadlo alebo trojkolku, uz presne neviem (ako darcek na 1.narodky)mozes to este raz tu hodit, please 😉

clea333
18. feb 2010

Lubi, presne tak!Ale ked oni maju vzor v ockovi, tak babo rad!

lubi22
18. feb 2010

Lebo moja velmi zjednodusena psychoanalyza hovori, ze za kazdym chlapom a jeho spravanim v rodine stoji jeho matka 😀

lubi22
18. feb 2010

Clea tu je ta trojkolka:

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

Inak Iron pisala, ze ju niekde nasla este vyhodnejsie, tak by mohla hodit link, alebo skus pohladat.

Inak ja by som urcite radsej kupila trojkolku nez odrazatko, to mozno trosicku neskor 😉

clea333
18. feb 2010

To mas pravdu, nieco na tom bude 😉 😀 horsie je to, ze deti sa velmi rychlo ucia tomu, co vidia a ako docielit, aby si bral viac priklad z maminy ako z tatina? 😀 😀 😀

clea333
18. feb 2010

Lubi, dik.Ja co som pozerala na nete, tak tiez sa mi viac v tomto obdobi pozdava trojkolka.Lenze vobec neviem, podla coho vyberat.

clea333
18. feb 2010

Inak tuto som uz kukala aj som vela citala, ze ju baby chvalili. Ty si s nou bola spokojna?Ste ju mali od roka?

denkolc
18. feb 2010

Paťulko, tak keďže máš dnes veľký sviatok, Tánička Ti posiela velikú pusinu, nech si zdravý, šťastný, dobručký a pohodový synček svojich drahých rodičooooov....a rob im velikúúúú radosť!! 🙂 🙂 🙂

lenka138
18. feb 2010

všetko najlepšie Patrikovi a keďže som tu včera nebola, tak všetko najlepšie aj Maťkovi 😉

ohľadom toho kojenia: ja som sa nikdy nesnažila veľmi veľa o tom čítať, proste som chcela kojiť a hotovo, ale chcela som kojiť, tak ako ja chcem, čiže som si povedala, do toho pol roka sa budem snažiť preto urobiť všetko, ale potom ak by sa náhodou nedalo, tak sa nepostavím kvôli tomu na hlavu. Ja si tiež myslím, že najdôležitejší je prvý polrok, do toho roka som malého plánovala kojiť, ale kedže si sám povedal dosť, tak som to zbytočne nesilila a dokonca som teraz už aj ja spokojnejšia.
Po odstavení som mu dávala UM, ale teraz sme už na kravskom. Ja si zase o tých UM myslím svoje, jednoducho to nie je prirodzené, obsahuje to nielen dobré veci, ale kadejaké somariny, takže my sme už na kravskom a ako som už raz spomínala, tak malému nielen, že viac chutí, ale už mi ani tak nesrajdí ako predtým

ajka82
18. feb 2010

clea tak to mate teda fajn, ze nie hnis, no pokial nieco so svylom tak neporadim,...ja len viem podla mojho hafana co som mala, ked ho raz ockovali, sa mykol a mal velku hrcu, a zmizlo mu to po mesiaci 😅 potom nechcel chodit k veterinarovi, sa vzpieral ako somarik, len sme prechadzali po ulici kde mal ambulanciu 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre