Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

katja78
28. feb 2010

Najväčší skalný HC Slovan - Adamko - všetulinko najlepšie k dnešnému sviatku, aby si s zvyykol na nový domov, pevné zdravie a objatie Tvojich rodičov 🙂

pasoa
28. feb 2010

ahojte, tak na to som sa ledva vykrochnila z postele počas druhej tretiny, aby som si kukla, ako krásny dvojgólový rozdiel nemusí ešte vôbec nič znamenať 😒

díky za tipy s tou škrvnou, už má manžel inštrukcie, že nech pekne vezme žlčové mydlo a pucuje - škvrna je totiž jeho dielom 😠

a raďte s tou oslavou. Torta bude, spravím nejaké syrové jednohubky s olivami a hroznom, ale ešte by to čosi chcelo.
neviete niektorá, ako sa robia guľky z mäkkého syra? také tie váľané v rôznych bylinkách, orechoch a pod....

pasoa
28. feb 2010

dnes má Slovanista narodky? tak milý Adamko, všetko najsamlepšie!
cmučik.
a aj všetkým ostatným marcovčatám, ktoré to majú tento víkend...

ajka82
28. feb 2010

nocbola na udivenie bez zobudenia,len jasom nemohla spat 😖 a dnes jekrpectiez nejaky upistany a nechcel obedovat ☹ ...ale uz dava poobedny spanok

pasoa ja som tolko nechystala...tortu narodeninovu doniesla mama, jasom spravilasmotanovu tortu, kupila marlenku, spravila oblozene chlebiky a v zalohe este chipsya tycinky slane...to bolo vsetko
a tie syrove gulky som videla robit pred mesiacom v TV, len si to nepamatam 😒

ajka82
28. feb 2010

a ja to vezmem tak vseobecne...vsetkym oslavencom prveho rocka, ci dnes ci neskor, prajeme s karinkou vsetko najlepsie a hlavne vela zdravicka 😵

egyptanka
28. feb 2010

Prave som dosla domov, boli sme so sestrou a mamou na cintorine, dnes resp. zajtra by ocino oslavoval narodeniny ... narodil sa 29. februara a potom sme isli na obed ... kojenie/nekojenie ... na ocinovu pocest som si dala jeden Tatransky caj ... fuuuha ten 52% percentny alkohol so mnou zamaval ... o malu sa staral zatial muz.

Nsoci si sa pytala, ze aky je to stvrtrocny nakup ... no to je taky u nas, kde sa kupuju cistiace prostriedky, prasky na pranie, no proste veci co sa prilis casto nekupuju.

egyptanka
28. feb 2010

Den, Diocka, Iron ... v lete povinne sa budeme vsetky stretavat v Ranciku ... bola som tam teraz a po dlhoooom case a tam je to fakt super pre deti. Super 🙂

pasoa
28. feb 2010

egy, si sa ožrala, čo? 😀

ale na ocinovu počesť ok, len si dúfam potom zo 3 hod. nedojčila 😉
aj moja nebohá babka bola 29.2. narodená.

ajka, to ste mali aké sladke hody, torta, smotanová torta a marlenka...

tie syrové guľky robili v dámskom magazíne, ale buď som prehliadla, keď ich robili, alebo ich tam jednoducho mali už nachystané a nerobili ich pred TV kamerami.
idem niečo pogoogliť, len som myslela, ak ste to neiktorá robili, tak niet nad osobné skúsenosti.

najradšej mám také recepty, čo už niekto robil, vyskúšal a pozná grify. recepty z knižiek a časopisov sú mi nie moc sympatické

egyptanka
28. feb 2010

Pavli, najblizsie budem dojcit az vecer po siestej .. takze do pohodky. A jedla som pri tom obed ... baby normalne sme sa s mamou rozplakali pri pohlade na opekane zemiaky. ... smutna som ☹

pasoa
28. feb 2010

google ma moc nepotešil... samé vyprážané alebo so surovými vajciami alebo majonézou.. ja chcem tie OBYČANJNÉ, čo sa robia z taveného syra...

ajka82
28. feb 2010

pasoa, tu smotanovu som aj tak robila kvoli malej, aby aj ona mohla a mato ma tiez taku rad (a nedavala som tam tolko cukru, ako tam povodne ide)...a este matov synovec je alergik, takze hentu smotanovu moze bez problemov, ak nedam do nej ovocie, ktore ma zakazane... a chlebikov bolo pozehnane, takze to bolo pol-napol 😉 a ja rada sladkeeeeeeeee 😝
praveze, ja som tie gulky videla robit v programe pre materske skoly "maskrtnicek", robili z nich potom snehuliakov na tanieri 😀

egyptanka
28. feb 2010

Pavli mam jeden tip. Rozpisem večer ked budem spi pocitaci. Teraz čítam a píšem cez mobil.

pasoa
28. feb 2010

jééj, syroví snehuliaci...

ajka, ja sladké tiež môžem, ale bude torta a to bude isto stačiť, matúškovi z nej neplánujem dávať ani náhodou ale 🙂
svokra zas ide upiecť kačku,
a ja milujem syry, tak som sa rozhodla takto, aby som to neriešila iba kúpenskými orieškami (tie budú samozrejme tiež)
bo v nedeľu dôjdu svokrovci s manželovými 2 bratmi, môj otec so ženou a bratom, to je spolu s nami 7 dospelých a 2 polodospelí ľudia, na druhý deň zas manželova bábina a starký a môj dedo s priateľkou, a na tretí deň zas moja mama s bratom, takže aby bolo čo pojedať 3 dni vkuse 😝

pasoa
28. feb 2010

proste máme malý byt a moji rodkáči sú rozvedení, preto na toľkokrát...

pasoa
28. feb 2010

čo je syr riccota... môže byť namiesto toho "kotidž čísss"?

renia
28. feb 2010

tak to vcerajsie mlieko po predvcerajsom vinku som radsej vyliala.pre istotu

Aj miska ma buducu sobotu rocik,tak bude oslava.segra upecie tortu,my budeme mat z cukrarni,a este upeciem aj miske-aby aj ona mala.vsetkych sme pozvali na obed(nasi,svokrovci,segra a jej frajer)bude slep.polievka,rezne,ryza,aj zemiaky,k tomu nejaky salat,potom mozno chlebicky,a mozno pasojkyne jednohubky-si ma inspirovala,to budu len take ze syr+hrozno a syr+olivy?mnamka.a aky syr?a este kupim kolace.

Baby do kedy tu vodu treba prevarat,este prevarate?ale na um treba asi furt prevarat,ze?

lubi22
28. feb 2010

Ahojte 🙂

Adamkovi vsetko najlepsie k narodeninkam 😵 😵 😵

Nas tiez caka snura oslav tento tyzden. Zajtra mam narodky ja, v stredu Filipko, oslavy budeme mat v stredu pre Filipkovych malych kamoskov (resp. kamosky, kedze nemame v okoli ani jedneho chlapceka) a v sobotu pre rodinu, no a vecer potom pojdeme dakde oslavit tie moje. Co sa tyka chystaciek, mam objednane dve torty, na kazdu oslavu, no a budem robit chlebiky, oblozene misy, nejake jednohubky, este daky kolacik, uvidim, co postiham. Ja mam napadov kopec, hrozne ma to aj bavi, mam asi 30 kucharskych knih, dve su len na oslavy - jednohubky, misy, tapas, jedine co mi chyba je cas. Este treba upratat, neviem co vsetko postiham.

Pasoi prisahala by som, ze z jednej z knih z receptov zo zivota su tie syrove gulky - su tam obalovane v pazitke, cervenej paprike a zltej nadrobno nasekanej paprike, prehladala som vsetkych 20 knih receptov zo zivota a nemozem ich najst 😕

Vecer este pokukam, ked bude klud, obaja drobci nechcu spat, riadne trenuju moju trpezlivost.

renia
28. feb 2010

egy,a preco nenavaris tak na 2dni.co ja viem takych 5-6porcii.ja to takto robim.kazdy den varit,radsej si oddychni.a miske varim na 2dni,tj 2porcie.

Baby ako vasim dietkam najviac chuti ovocie?miska mi vela ovocia nechce,este banan spapa,v kombinacii s jabĺckom uz nie,vyziuky domace-slabota,so susienkami-slabota,nastruhane jablcko vobec,ked jej dam do ruky tak trocha obzuje jablcko,ani chlebik s lucinou jej nechuti,ani jogurt absolutne.olovranty su u nas hrozne.

Mgk-osobne ta nepoznam,ale podla foto sa fakt podobas na tu babu z reklami,co robi lastovicku.

Egy a ty si v akej reklame ucinkovala?sa to pytam po mesiaci.

iron
28. feb 2010

fuha aj riadne oslavy idete robit. To tu budem asi jedina co bude oslavovat len v malom. Ja som aj rozmyslala ze kupim tortu taku peknu potiahnutu marcipanom s nejakym detskym motivom a manzel ma zrusil, ze kto to bude jest. No ma pravdu lebo my marcipan neznasame, my sme cisto cokoladovi.
K nam pride moja mama, ci pride svokra a moj otec je otazne, ale urcite pridu oddelene vsetci, lebo kazdy ma nieco a nevyhovuje to prave vtedy.

Egy...rancik je fajn, su tam pekne preliezky a velmi dobre varia.

denkolc
28. feb 2010

Rančík je síce fajn, ale mala som tam predvčerom najhoršiu kávu môjho života.... 😅

pasoa
28. feb 2010

renia, to sme rodili v ten istý deň? naozaj?? jejo...
tie jednohubky - áno, to bude len tvrdý syr na kocôčky a prepichnuté špáradlom spolu s olivou alebo spolu s hroznom.
môžu byť aj kúsky kápie atď atď. fantázii sa medze nekladú. ale s hroznom je to TOP.
syr nejaký tvrdý nedierovaný, napr. Gouda, Chedar alebo len nejaká tehla - Eidam, Michalská atď.

iron, to nebudú žiadne veľké oslavy. proste prídu mužovi a moji rodičia. ale keďže mám rodičov rozvedených, tak prídu oddelene.
A mužova bábina sa pozvala sama, no moc nechceme, aby prišla zarovno s rodičmi, tak príde v pondelok, no a mužov starký by sa urazil, keby sa to dozvedel, tak dojde aj on, no a to by mi zas bolo ľúto, že mužovi starkí boli a môj dedo - jediný starý rodič, ktorý mi ešte žije, by bol vynechaný, tak jeho s priateľkou zavolám tiež.

inak, s tým mojím dedom a jeho priateľkou je to také milé.
Moja babka umrela dosť nečakane (pred 6. rokmi), mala síce rakovinu hrubého čreva, ale odišla aj tak náhle a nik to nečakal. Deda to dosť vzalo, hoci on je povaha ako môj otec (a teda jeho syn), že city moc neprejavuje a ja som ho prvýkrát v živote videla plakať.
Potom sa dal na tie predvádzacie zájazdy, aby nebol stále sám, a keďže on kedysi robil v martinských strojárňach na personálnom, tak ho poznajú 3/4 mesta, takže tam na tých výletoch postretal kopu známych.
No a potom ho to už prestalo baviť, lebo ho nútili stále si čosi kupovať a počúvať tie kecy a on by si aj zdriemol radšej a ho normálne budili, aby počúval prednášku a to sa mu moc nepozdávalo 😀
a kdesi už neviem kde, sa stretol so známou pani Š. z mladosti, oni boli susedia, moji starkí s deťmi a oni Š. s deťmi no a dedo vdovec, pani Š. vdova, každý žije sám, a tak sa jeden deň vyberie môj dedo k nej, iný deň ona k dedovi, spoločne si navaria, pokecajú, podriemkajú, polúštia krížovky, kuknú telenovely a podvečer ide domov.
a takto spolu nažívajú. Je to moc milé a ja som šťastná, že dedo nie je sám. má 87 rokov.

renia, mojemu dieťatku jogurt vôbec, 2 dni po sebe som to skúšala s Tami a Aktiviou a nič, akurát som ho pri tom naučila to, že špeciálne skúmavo obzerá obsah každej lyžičky skôr, než otvorí ústa 😀 , či mu tam náhodou nedávam zas nejakú otravu (aspoň tak sa tváril pri jogurte, akokeby som mu dávala otravu na potkany alebočo)

včera som mu prvýkrát dala strúhané surové jabĺčko a chutilo. ale sa aktuálne rozhodol, že už nejde mať rád kašu z ovsených vločiek (doteraz žiadny problém) a keďže som mu po pár lyžičkách samotného jabĺčka toto potom primiešala do vločiek, tak to bol boj zase, kým čo-to zjedol.
teraz sa ho snaží ošuškať manžel tak, že v jednej miske sú vločky s jabĺčkom a v druhej čisté jabĺčko a dáva mu to na striedačku a na moju otázku, ako vám to ide, mi práve odpovedá "ako lačnému sr*ť"

banán som ešte neskúšala.

inak výživky v pohode, to má rád hádam všetky - ovocné.
zo zeleninových nemá rád také, kde je prevažujúci objem mrkvy, to sa mu ale ani nedivím, chutí aj smrdí to ako paradajkový pretlak, kto by to už len jedol... 😝

pasoa
28. feb 2010

lubi, no tak čakám teda na receptík, potom mi ho pls. napíš do IP 😉

denkolc
28. feb 2010

Pasoi, ešte je veľmi fajn na syre hruška v konzerve....podobne ako ananás... 😉

denkolc
28. feb 2010

Tánička chodí...je to fakt že rozkošné, lebo vyzerá to ako vojenský pochod... 😀 😀

Dúfam, že ste mali pekný víkendík....ja som nemala veľmi času vás čítať a taktiež v najbližších týždňoch a mesiacoch vám budem neverná a budem písať diplomovku...... 😅 Tak sa tu držte a keby dakto nový otehotnel, prosím si dáku info na denkolc@gmail.com... 🙂

mapa
28. feb 2010

hej denk, kam utekas? neverim, ze diplomovku budes pisat na compe bez netu 😉
lubi, zverejni ten receptik tu, alebo v receptoch, aj ja zbieram inspiraciu na nase 2 big oslavy... my sme najblizsia rodina 29 ludi- surodenci s rodiami + rodicia, tak aj po rozdeleni to bude kopaaa 😀

mapa
28. feb 2010

denka a tanicka uz chodi uplne sama? sikovnicka, nasa bambulka nechodi poriadne ani okolo nabytku 😒
sasi, hej hej, uz bude v sportaku... som myslela, ze v hlbokom vydrzi aspon do 1. narodenin a ona takto 😀 😀 😀
pavli, ta dedkovska love story je naozaj milaaa 😵

pasoa
28. feb 2010

mapa, áno ,je to milé. ani nie LOVE story, skôr také kamarátstvo. oni spolu bývali v jednej bytovke, ich deti sa spolu hrávali, chodievali spolu na výlety celé rodiny a tak, takže stále stále sa majú o čom zhovárať, spomínať...

renia
28. feb 2010

pasojka-noo,v ten isty den.6.3.o 08.22 rano.
Tie s hroznom som daaavno jedla,len som na ne zabudla.myslim jednohubky.su paradne.urcite spravim.dobry typ.

A tu vodicku na pitie prevarate?a dokedy to treba.sa pytam ako dilino.

vlalu6it
28. feb 2010

ahoj baby

pasoji--ja som neradila,kedze som este nikdy cviklu nevysipala a nevyliala,, 😀

mgk,,ty si dobra,,a nevidela si ma tam nahodou??aj dnes sme boli,,,,uz mi je lepsie,,jedla som aj cokoladu,,ale len ciiernu na staihnutie 😀 ale po 3dnoch chutila aj ta 😅
inak baby som vam vcera nahodila do albumu 4nove FOTKECKY,,kuknite,,,len mi stale vypinal pc,,,

zajtra cestujem do blavy,,vyberat stichy,,myslite na mna,,stale ma to brutal boli,,snat mi nepovedia,,ze mi to zahnisllo,,smrdi mi z papule ako z hnojiska,,fuuuj,,,a nakoniec mam poobede aj termin s obockom,,,takze jednou ranou 2muchy,,,,

mala nam definitivne odmieta jest,,,hmmm,,,,zeby chcela schudnut????boze,,vymysla a vymysla,,nic jej nesmakuje,,,hruza,,
svokra uz sla dom,,asi aj dobnre,,,stacilo,,,vsak ako kazda svokra,,,,no,,bola som kao,,,tak som sa nemohla venovat,,,asi sa tu musela brutal nudit,,,,

zhanala som egy tu jantarovu retiazku,,ale vobec som ju nezohnala,,baby to kde ste ich kupovali???

mgk111
28. feb 2010

renia - zeby? 🙂 uz si druha co to povedala 😉

tak my dnes den bez dietatka nasho... isli sme na avatara - pacilo sa mi velmi, parkrat mi aj kubko akosi chybal ale dalo sa 😉 teraz idem zehlit lebo zajtra idem asi k mame a v utorok ku svokrovcom lebo marek ide na sluzobku na dlhsiu a samej sa mi tu nechce byt...

den- vela stastia s diplomovkou a aku mas temu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre