Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
26. jan 2010

matja, vyborne som sa zabavila na patkovej slovnej zasobe. a v aku trefnu chvilku to nacasoval!😀

pre vsetkych, ktori neradi zehlia:

https://www.youtube.com/watch?v=9k0Wk7y1xD8


vlastne aj pre ostatnych. 😉

dedde, to ma mrzi. 😔 je to teraz velmi cerstve, vsetci sa potrebujete trosku spamatat. mozno neskor uz budete vediet, ako sa rozhodnut. oba varianty su v niecom dobre, tazko radit. drzte sa.

taella, mne teta na upsvare hned hovorila, ze sa to pravdepodobne do februara nestihne. co sa da robit.

hapruje mi klapka, kde je otaznik a ciarka. musim na nu velmi dorazne dobat. zeby matejkovo dielo? 😝

iron
26. jan 2010

taella...hej s tym rodicovskym je to tak. Mne to vysvetlovala, ze tolk byrokratickych postupov im dali ze jej je z toho zle. Ze ona tu ziadost musi dat podpisat dvom hore, potom pride postou rozhodnutie s navratkou. Tu navratku musime my podpisat a odoslat spat...a az potom nam mozu vyplacat....
no proste urady.

egyptanka
26. jan 2010

baby, moze sa pouzivat sladka cervena paprika?

egyptanka
26. jan 2010

no Naty konecne spinka na balkone uz hodinku, nacala uz druhu ... ja som zatial spravila piskotovo-smotanovu tortu s kiwi a jahodami ... a namocila fazulu na zajtrajsiu fazulovicu, udene som uvarila uz rano, pradlo vyvesane ...

jaaaaj a manzel sa do mna pustil, ze uz by Naty mohla normalne jedlo (polievky, vyvary, ... nieco dospelejsie) ... ale ked ona taaaaak tazko prijma nove veci ... ja uz som z toho zufala ... tiez sa mi nepaci, ze omielam 5-6 kombinacii, ktore namaju ani patu ani hlavu ... vsetko dospelejsie ofrfle ... tak babo rad.

egyptanka
26. jan 2010

taella, doooost som sa pobavila na tom videu 🙂

matja
26. jan 2010

potulka, pozdrav pasou.

lenk30 - ako prsníky? Pomohli krémy, ktoré ti predpísala gynda?

egy, neviem, či sa môže červ. paprika, ja ju začnem až od roka. Nepociťujem potrebu dávať už teraz, keď Paťko zje aj bez. Píšeš, že malá ti odmieta nové jedlá. Daj jej čas. Ani môjmu malému nechutil jogurt na prvý raz a teraz, keď sa ho opýtam, či chce jogurtík, tak už na znak súhlasu mraučí. Skús jej dať smotanový, ten je lahodnejší. Alebo jej do toho postrúhaj jabĺčko. Alebo jej jogurt zamaskuj do obeda - hodí sa napríklad do tekvice alebo do zelenej fazuľky (alebo aj do hocijakého iného zeleninového jedla).

matja
26. jan 2010

u nás dnes aj včera už iba dva spánky, tak uvidíme, či sa to stane pravidlom a Paťko naozaj už prechádza na dva spánky denne, alebo to bola iba výnimka. Ale čas uspávania pri tých 3 spánkoch denne sa stále predlžuje, už uspávam aj 3/4 hodinu, kým zaspí, tak asi už nie je natoľko unavený a budú mu stačiť 2 spánky... Aj tak vydržal takto spinkávať dlho.

egyptanka
26. jan 2010

matja, ved som jej davala smotanovy a nic ... tak skusim spravit nieco na sposob svieckovej ... mrkva, masko a jogurt k tomu cestovinky. Hmm?? Ja uz jej chcem dat nieco dospelejsieeeee ... wuaaaaaa.

dievcatko84
26. jan 2010

Nsoci zo srdca gratulujem!!! Mne akosi zacina tiez, ak to mozem tak nazvat, prepinat..viem si predstavit druhe babo..urcite nechcem aby bola MIska sama..je to urcite narocne, takto za sebou deticky,ale ja si myslim, ze budete mat dostatocny vekovy rozdiel, takze urcite v pohode a ty si predsa superbaba, takze ziadny problem 😉

mgk111
26. jan 2010

egy - aj u nas dnes divny spanok... resp. zatial len jeden a teraz po zase takych 20minutach boja a placu nakoniec zaspava... ale aspon daco, neviem kolko to takto vydrzim, ale uz ma moc nebavi, ze vlastne sa sprava rovnako, na rukach, na posteli - skratka place vzdy.... tak je zajedno ci na rukach alebo v postielke, len treba zapchat usi 😀

a spenat keby si spravila so zemiakmi a zltkom? to mozes aj pre vas a aj pre naty...

mgk111
26. jan 2010

oazj a my sme boli vonku kde vzdy zaspi, aj mu klipkali ocka a nic z toho tak som vymrznuta dosla domov, dala mu kasu a po tych bojoch zaspal... dufam, ze da viac ako pol hodku lebo sa tatinko s nim sam zblazni 🤐

mgk111
26. jan 2010

taaak osprchovana pijem kaficko a nic sa mi nechce, esteze budem len soferovat - prevetram si hlavu a potom ked pridem domov, asi budeme uspavat kubka na vecerny spanok 🙂

egy - k tym vlasom, kamoska kadernicka mi hovorila, ze vlasy "blbnu" kym kojis.. ze este stale je to pre telo ine, a ked prestanes, tak zo dva mesiace budes potrebovat na "znormalnenie" sa... tak neviem, ja sa stazovat nemozem ...

mgk111
26. jan 2010

zopar poslednych fotiek kubkovych... teda tie posledne su nove samozrejme 😉 http://www.facebook.com/album.php?aid=129464&id...

egyptanka
26. jan 2010

Jaaaaj baby ... ale mala dobra spravicka ... Naty na prvy krat akceptovala novu potravinu ... neveriiim ... ale to len preto, ze bola skombinovana s chlebom. Natrela som jej ho Lucinou a zjedla skoro cely vacsi krajec chleba ... bez styroch kociek co som dorazila ja 🙂 ... viete ako sa tesim

mgk, ze diky za take blbnutie mojich vlasov ...

no idem urobit kasu, Naty bude ulozena skor, lebo dnes spala len raz od 13,30 do 15,30 a zacina byt nevrla.

matja
26. jan 2010

dievčatko, prečo sa tu neukazuješ častejšie? Keď si bola tehu, tak si vypisovala o106 a teraz nič...

egy, ja neviem, ako si predstavuješ dospeláckejšie jedlo pre malé dieťa. Paťko stále papá tie jeho rovnaké mixy. Ešte nikdy nemal to isté, čo my. A to už bude mať o 3 týždne rok. Skôr mám obavy, čo bude jesť po roku. Mne to je také pohodlné robiť pre neho jesť, mám to raz-dva hotové a takto budem musieť variť každý deň riadne jedlá (aj pre nás). Teraz pre nás nevarím stále. A keď si vezmem, že Paťko má vlastne 2 teplé jedlá denne, ako sa bude stravovať potom, keď prejde na našu stravu? hm...hm... to budem iba pri hrncoch stáť a vyvárať... blééé

egyptanka
26. jan 2010

Jaaaaj baby ... ale mala dobra spravicka ... Naty na prvy krat akceptovala novu potravinu ... neveriiim ... ale to len preto, ze bola skombinovana s chlebom. Natrela som jej ho Lucinou a zjedla skoro cely vacsi krajec chleba ... bez styroch kociek co som dorazila ja 🙂 ... viete ako sa tesim

mgk, ze diky za take blbnutie mojich vlasov ...

snehulienka
26. jan 2010

nsoci, parada, drzime...

egyptanka
26. jan 2010

to co je MK mi blbne, FCB mi blbne ... och jo ☹

matja, no lebo tie mixy mi lezu uz na mozog ... ale este tri - styri mesiace vydrzim a uvidim co potom ... potom to bude troska jednoduchsie, nemusim varit cestoviny zvlast ... v slanej vode pre nas, v neslanej vode pre Naty. Uz by som rada aj nejaku kulturu stravovania zaviedla ... doteraz podavam obedy z tych Avent poharikov, kasu a narajbane ovocie z obycko umelohmotnej misky.

No s tym varenim si ma teraz zhrozila ... fakt kazdy den ine jedlo, to uz naozaj vecer sa nebude konikovat, ale pri platniach stat ... ja si to fakt neviem predstavit, ze ako budeme fungovat ...
... ostatne baby aky mate vy plan v tomto??

... este mi napadlo, ze ucenie lyzickou tak to bude ina sranda ... ja chceeeeeem spat svoje 4 mesacne dojca, ktore bolo zavisle len na mojom ceckuuuuuu.

a varenie pre nas??? ... jooooj tak to raz za cas ... skor nas prestravuje moja mamina.

iron
26. jan 2010

matja to je dobre Ze mame len dva spanky...to je dobre 😀
Moja Ninka stale jedava to iste dookola, chuti jej...az po roku asi budeme pridavat nieco nove. uvidim co povie lekarka.

iron
26. jan 2010

Nsoci a kedy to akoze cakate?....to je nejaky september oktober teraz nie? Ci uz si dlhsie zamiesena?

egyptanka
26. jan 2010

ide sa kojit a uspavat ...

iron
26. jan 2010

egy, uz idete spinkat...moja tu frci ako torpedo...a podotykam, vstala o pol dvanastej ...no ja neviem kde berie tu energiu. Este ju pojdeme kupkat....

iron
26. jan 2010

no to je krasa, tak ja sa tu rozhodnem,...ze poprispievam a vsetky na mna to... 😒

egyptanka
26. jan 2010

Uz spime 🙂

egyptanka
26. jan 2010

iron, no Naty uz mlela z posledneho ... dnes dala len jeden spanok a preto potrebovala ist spat ...

lenka138
26. jan 2010

boli sme na tej poradni a Jurko váži 9150g 🙂

ja malému tiež nejako extra ešte nevymýšľam a takto mi to vyhovuje a dnes, ked som varila pre seba cestoviny, tak som tam šupla soľ a dala som z nich aj drobcovi, ved raz za čas sa nič nedeje a ked som videla, že v super HIPP pokrmoch je soľ, tak som skoro odpadla. Tak ja ked mu tak dám raz, tak sa z toho nestrieľa. Potom to bude horšie, naozaj, ja síce varím pre nás každý druhý deň, ale sú to vždy nejaké také fajnotky, lebo manžel sa nestravuje v robote, takže varím. Ale neviem si predstaviť robiť tieto veci nejako viac bez chuti 😨 , no všetko ukáže čas

my za chvíľu ideme tiež uspávať, síce sa drobec zobudil o 6, ale dnes dokopy málo spal, tak je už aj tak nejaký unavený

lenka138
26. jan 2010

egy tuším, že Naty sa polepšuje so zaspávaním 😉 , super

lenka138
26. jan 2010

u nás je to tak, že na večerný spánok ho idem vždy uložiť ja, ale ak nezaspí do nejakých 5 minút a trochu sa spánku bráni, tak nastupuje manžel, on má na neho nejaké svoje páky 😅

egyptanka
26. jan 2010

lenka, u nas uspavam stale ja ... mam strach, ze si na to zvykne a muza nebude pri spanku akceptovat. Rozmyslam ako to bude ked budu dve deti ... kto koho bude uspavat ... snad sa to dostane do takeho stadia, ze Naty nebude pri spanku vyzadovat velku pozornost.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre