Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
15. mar 2010

Idem k telke ... a potom hajuuuuu ...

mapa
15. mar 2010

Jo a spoluoslavenkynam Miske a Tamarke tiez prajeme len to najlepsie...
Katka, neviem isto, ja len viem, ze nejaky liek, co mamka uzivala dlhodobo bol toho povodu... No bud tento, alebo Kreon...
Egy neee, ja mam fakt problem s travenim tazkych jedal a mrcha sa uz rozbehla v plnom prude 🙄 A uz som trapna, minuly mesiac som sa preobjednala koli ms u gyndosa na tento piatok a zasa to musim zrusit...
Maju uz vase deticky zrastenu fontanelu?

taella
15. mar 2010

naši už majú zrastenú fontanelu obidvaja .

Oslávencom všetko najlepšie 🙂

ajka82
15. mar 2010

my nemame zrastenu fontanelu...este ma tak 2cm(dlzka) x 1 cm(sirka)

katja78
15. mar 2010

Egy - ani ja 😀

Den - prečo Ťa Tvoj brat nemá medzi obľúbenými blogmi?

denkolc
15. mar 2010

Katka, tak to Ti neviem povedať.....ja totižto ani netuším, či on vie, že ja nejaký blog mám.... 😅 A tiež rozmýšľam, ako to vieš Ty....očúvaj ma... 🙂 🙂 🙂

mapa
15. mar 2010

juj, den, teraz som docitala, pekne pise bracek, dobre sa to cita 😀
my sme tiez nepozerali ota, ale werichov az prijde kocour... ale na dalsi den som si pozrela polnisovu, ako sa jej zrazil sifon... je mi sympaticka prave preto, ze je ina ako vsetky ostatne hviezdicky 🙂

mgk111
15. mar 2010

nsoci - drzim palce nech to nie je nic vazne to kakanie, len zubky... 😉

mapa -kubko ma este malinku stale...

xixi - vigantol papame stale, netusim dokedy...

katka - hmm pani dochtorova - preco sa ma papat vigantol - teda nie preco ale dokedy??

tak my dnes uzasny den, kubko bol zlatucky, dvakrat sme boli vonku, papal dobre, aj ked v inom rezime aj konecne normalne dnes pil - niekto mi dnes vymenil dieta?? 😀 😀

urobila som kubkovi sosovicu s mrkvickou na obed a maskom... tatino zehli a pojdeme buvat...

a ozaj - kubko dnes kostoval cervenu kapustu, chutila mu velmi a ziadna reakcia nenastala...bola s kminikom tak neviem ci to bolo prenho v pohode 🙂

ak ste este nekupovali bublifuk, odporucam - tolkooooo zabavy a rehotu bolo pri tych zazracnych bublinkach 😀

bru nocku

oslavencom - karluska, miska, tamarka - vsetko najsamlepsejsie zelame a posielame cmuciky 😉 😉

katja78
15. mar 2010

Vigantol - prevencia rachitídy z nedostatku vitamínu D, keď už majú deti zrastenú veľkú fontanelu na hlavičke, väčšinou sa už nemusí dávať. Ale je dobré ho dávať preventívne v zime aj starším deťom, lebo aj túto zimu toho slniečka moc nebolo a zistilo sa, že nedostatok vit. D môže byť jedným z faktorov, ktoré neskôr spustia cukrovku 1.typu.

Den - obľúbené blogy má napísané vpravo dole

Iron - Ninke želáme, aby bola ráno opäť fit 🙂

asandys
15. mar 2010

Mapa Karle zo srdiecka blahozelam, a zelam krasny zivotik🙂))) Adamko posiela taku oslintanu pusinku 😀

Dievcatko, Dedde, aj Vasim slnieckam Miske a TAmarke srdecne blahpzelammmmmmmm.

Fondatelu ma este malinku, vigantol kvapkam tak raz za tri dni.

Katja, verim, ze s Hankou nemocnicu zvladnete bez problemov🙂)))

Nsocinmu Matkovi zelam skore uzdravenie,

A tehulky drzte sa...........

katja78
15. mar 2010

Sassy - vďaka, Hanka je OK, adenotómia čaká Marušku

dedde
15. mar 2010

Tamarka dakuje za gratulácie, a Miske a Karle blahozelame k narodeninam

mapa
15. mar 2010

No mala som dojem, ze ma suvis fontanela s kvapkanim vigantolu, lebo dokina to sformulovala nejak tak, ze ...."fontanelu este nema zrastenu, vigantol kvapkajte aj v lete ako doteraz a dalsie leto uz nebudete kvapkat... cez zimu stale"
saska, dakujeme 😉
katka, preco nechces dat vybrat mandle s tym oblbovakom? preco je lepsia celkova narkoza?
chorusikom skore uzdravenie! ja ked vas citam, stale trpnem, kedy sa na nas nieco nalepi, ale chvala Bohu, vsetko nas obchadza.
hm, Kajka ma 71,5 cm a na tej dobroprajnej vahe 8300 gr... takze tak 7600-7700 gr v skutocnosti. hladam rocne babetko s podobnymi mierami 😀

katja78
15. mar 2010

Marianka - tiež sa mi najprv zdalo rozumnejšie ušetriť dieťa celkovej narkózy. Naživo som to ale videla, ako sa to robí bez nej 😲 Deti si nič nepamätajú, ale vyzerá to ako masaker. Pýtala som sa dnes krčnej, čo by nám odporučila, a vraj celkovú, lebo tak je to lege artis. A nedávno som s kamoškou četovala o jej neterke, robili jej to v tej istej nemocke, kam ideme aj my, a jej mamina bola spokojná.

egyptanka
15. mar 2010

Mapa, nehľadaj uz si nasla. Ja som zúfalá, som unavená tak ze neviem zaspať. :(

snehulienka
15. mar 2010

nsoci, sak tolko nedakuj..

mapa
15. mar 2010

synovcovi to tiez robili v celkovej narkoze a vo vojenskej nemocnici v ke- velmi kvalitne a odborne... bohuzial je uz zrusena... ☹ ale politiku tu nechcem miesat 😖
egy, poznam ten pocit... mamka mi zvykla hovorit... mysli na pekne veci, napr. na vianoce 🙂

mona1111
15. mar 2010

Tamarke, Miske a Karle gratulujeme k prvemu rociku a Samko posiela bozteky vsetkym slecnam 🙂 🙂 🙂

mona1111
15. mar 2010

xixi -taktiez davame vigantol povedali, ze do roka, ale to sa asi este opytam pediatricky....

asandys
15. mar 2010

Katka prepac, ze som dievcence zamenila 😵 😵 😵

ajka82
15. mar 2010

nam vraveli vigyntol, ze isto do 2 rokov 😉

potulka
15. mar 2010

tamarke, kajke a miske vsetko najlepsie! 😵

katja, mne vyberali vsetky mandle naraz - krcne pri lokalke a nosne bez, ale to som mala uz 9 rokov. ci teraz sa uspava/oblbuje aj u starsich pacientov? kazdopadne, drzim palce. ak to ma pomoct, dcera aj maminka musia vydrzat. 😔

aj nasa dr. odporuca vigantol do dvoch rokov. a fontanelu ma matejko uz dost malu. reumatologicka z toho robila kovbojku, mali by sme s tym vraj ist k neurologovi, ale pediatricka je vacsia pohodacka, hovorila, ze kazde decko to ma inak a ze je to v poriadku.

nsoci, verme, ze matko len burlivo reaguje na zuby. ved to nie je sranda, tolke stolicky. 😅 nedavno mi len kusok povyrastal zub mudrosti a mala som veru dost. usta sa mi nedali dost dobre otvorit a v noci som nevedela, ako si mam lahnut, lebo na oboch bokoch ma tlacila sanka.

aarwen, blahozelam k dievcatku. budem si z teba brat o dva roky priklad. 😉

nsoci
16. mar 2010

Bre ranko,

oslavencom vsetko naj

u nas pokojna noc, matko spal jak zabity, teplota nebola

vcera vecer som mu pretlacila tu stolicku von, ani velmi neplakal, natrela gelikom - neviem ci TO pomohlo, ale zrazu bol zivy, vesely a bez teploty (teda mal 37...) - cely den mal 37.5, co tiez nie je vysoka teplota... vecer sice kakal dost, ale uz normalne... tak nejdem hned stresovat, kupila som nadobky na odber a uvidime dnes... pije a cika dost a papa jablcka a banany... mliecko som vylucila na chvilku

egy dik moc... ja om v tomto dost opatrna a kazdu srajdu by som najradsej hned dala porobit vytery, ale po jednom dni am peditricka posle domov... si myslim, tak pockam este den... ese ma napadlo, ci to nemoze mat nieco s tym piatkovym padom... lebo uz v sobotu bol umrncany...ale zasa hlavka ho neboli a cely piatok sa choval normalne...

juuuj s tymi detickami aby sa clovek stale bal...
🙂

no ten moj maly lotor je fakt riadne zivy, neobsedi, vytrhava sa z narucia, vsade chce byt, vsade sa skriabe, vsetko pcha do pusy, aj dvaja mame co robit, aby sme ho ustrazili, takze si ani nevycitam, co vsetko uz okostoval, skor s chvalim za to, ze som to (vacsinou, cest hovienkam a bublifuku), vcas vylovila 🙂

my fontanelku este mame a asi aj dost velku... a vigantol do dvoch rokov

kucina1
16. mar 2010

dobre ranko
juj fantasticka noc 🙂 teraz sme vstavali a drobec je vysmiaty a terorizuje zajaca

fontanelku este celu zrastenu nema
vigantol vraj do 5 rokov podla nasej doktorky, nedavam uz asi 3 tyzdne bo ho doma nemame 😖

nsoci aj tomasko je riadne zivy lotor, neobsedi, dlho ho nic nebavi, nevie sa dlho sustredit a venovat niecomu priamu pozornost a nema trpezlivost no a ked mu dojde tak sa jeduje

iron
16. mar 2010

xixi Vigantol denne dve kvapky do mlieka. Vcera mi lekarka vravela, ze staci davat tak do maja, v lete nie.....a potom zacat v oktobri.
Kanavit, raz mesacne jednu kvapku...aspon ja tak mam v rozpise.

Idem vas docitat.

iron
16. mar 2010

Tak docitane. My este mame teplotu, v noci dostala cipok..uvidime dokedy ju bude mat. Ale u nas to trva tak dva dni a je dobre. No musi telicko bojovat. Teraz tu vsetko rozvlaca a vsetkych terorizuje, buchta mala.
Inak ja davam v 15 zaockovat proti tym kiahnam a HPV virusu. Su to dve vakciny, dostane celozivotnu imunitu. Ak by som dala len jednu (teda nie ich kombinaciu( tak vraj by tie kiahne mohla dostat a mal slabsi priebeh.
Dokopy to vyjde na nieco vyse 90 Eur.

iron
16. mar 2010

Jaj a zabudla som, mame 8,5kg a 75 cm.

denkolc
16. mar 2010

Dobré ránečko....
Tak včera zafungovala laktačná demencia - pri výrobe bábovky som nevysypala formu... 😅 A ani ma to nenapadlo....tak to je teda sila...

Pavli, ďakujem za rady, skúsim ešte dnes to opraviť, ak stihnem...

Katka - ja viem, kde má obľúbené blogy, len neviem, že ako vieš, že nejaký mám....Ty máš dáky veľký prehľad teda....

Tánička sa tu pri mne hrá s detským riadom - najvyšší čas začať sa venovať takýmto činnostiam už v ranom veku....baby, čo máte dievčatká, budete kupovať bábikovskú buginu, že by si ju v lete to dieťa tlačilo pred sebou? 😕
Jau, už ma štípe drobeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeec...

kucina1
16. mar 2010

denka lucinka bude mat urcite svoju babikovsku biginku ako darcek k prvermu rocku, ja mam pre moju prinzeznu uz tolko veci vyhliadnutych 😀
dala som si na obed rozky s pomazankou a rajciny, tomaskovi to iste ale ja fakt nic okrem sladkeho rano nemozem
drobca som nechala krmit sa sameho ale po chvilke jedlo zacal vyhadzovat na zem, juj a ma strasne rad paradajocky

pasoa
16. mar 2010

mapa, takže aj ty si s Karlou v našom Liliput-klube? ;)
Matúško má 73cm a 7500g.

my máme dávať Vigantol iba dovtedy, kým nebude už o čosi slnečnejšie. Proste slniečko tvorí pri dotyku s pokožkou vitamín D a teraz, keď slnečných dní niet, ho treba dodávať prostredníctvom Vigantolu.
Údajne je UM obohatené už od vit. D, ale moja dr. povedala, že ani nie, že mám dávať do leta.
Fontanelku už máme iba na špičku prsta, povedala by som, že už takmer zrastenú.

Dnes sa ideme kupkať. Mne už hlava po štvrtkovom nedorozumení so zapatrošeným kľúčikom vychladla, dúfam, že aj tej pani, čo ho zapatrošila a bude rovnako milá, ako po iné dni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre