Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lubi22
20. nov 2009

Tento nazor som nasla na nete, v podobnom duchu hovoril aj lekar:

Na chodenie po byte (ano, aj po trave) sa odporuca chodenie naboso. Toto odporucanie davaju pediatri aj ortopedi takmer vsade - okrem Slovenska!!!! A davaju ho uz desiatky rokov a nemeni sa na nom nic. Takze aj v prizemnom dome mozno dietatku obut protismykove hrube ponozky a nechat chodit naboso. Nozicka sa do troch rokov vyvija a ked ju zbytocne naformujeme klenbou, spevnenou patou, kotnikovymi topanockami atd, nema dovod sa namahat. Viete, ze az 70% slovenskych deti ma problemy s plochymi nohami? Toto cislo je niekolkonasobne!!!! vyssie nez v Nemecku, Velkej Britanii alebo Spanielsku (ine staty som nenasla), kde sa cisla pohybuju okolo 20% (+- drobne rozdiely) Je smutne, ze mame este tolko "odbornikov", ktory od zatvorenia skript bojkotuju akekolvek nove informacie.....

egyptanka
20. nov 2009

Lubi, hmmmm ... a ako to vysvetlim mojej mame?? ... ja som bola tiez v tom, ze do sandalok doma.

munu
20. nov 2009

nas Matko ked chodi popri nabytku alebo ked ho chytim za rucky a tak chodime, tak je naboso... a vonku este nechodime, ale ak budeme aj tam, tak samozrejme bude Matko obuty...

atemi
20. nov 2009

Lubi, tak ja neviem. Mne aj ortoped Dr.Kusin (ktory je znamy hlavne svojim modernym pristupom k detskej ortopedii a lieci ako jediny na SK metodami zo zapadu a vsetci su z neho paf, ze je taky dobry, ze si moze dovolit nemat zmluvy s poistovnami, lebo mu vsetci pacienti s radostou zaplatia za vysetrenie...) povedal, ze akonahle bude maly chodit, musi mat topanocky s pevnou patou.
Ale zase tie percenta co pises hovoria za vsetko. A nie je to nejak geneticky dane? Tak ako problemy s klbikmi? Tie su v nasej oblasti tiez alarmujuce a na zapade o nich pomaly ani nevedia.
No uz vymyslam 😅 Uz som mala davno spat. Bruuuu...

munu
20. nov 2009

teda naboso uplne po doma nie... nechcem, aby bol kazdu chvilu chory... ma stale ponozky alebo puncosky..

lubi22
20. nov 2009

Egy ved Ty si Natalkina mama, Ty rozhodujes, ved kazdy chape, ze vyvoj pokrocil, a to co niekedy povazovali za dobre, moze byt uz uplne inak.

Matja nasla som tento clanok - je tam odporucanie pediatrov a ortopedov USA, Kanady a Europy - odporucaju jednoznacne chodenie na boso, aby sa nozka mohla vyvijat, aby bolo bezpecne bud v protismykovej ponozke alebo v tych makkych topanockach ako je liliputi. Je to tam pekne po lopate napisane, ze ked je nozka dietatka zviazana v pevnej topanke, neumoznuje to svalom, aby plnili svoju funkciu, spevneli a drzali nozku tak ako je potrebne. Jednoducho zakrpateju. Je to v AJ. Je tam ale aj pisane, ze su deti, ktore maju ortopedicke vady, problemy a u niektorych typov je potrebne pouzivanie ortopedickej obuvi. Ale u normalneho zdraveho dietatka moze pevna obuv iba uskodit.

http://www.robeez.com/SiteCM/U/D/924995D649C6C8...

lubi22
20. nov 2009

Atemi - no ako vo vsetkom, kazdy nech urobi ako uzna za vhodne, nikto nechceme detickam zle 😉 Ja nie som ortoped, ale vidim zmysel vo vysvetleni, preco by sa nemali pevne topanky. Ale ak ich niekto dava, len jeho osobna vec, tak isto ako so zavadzanim prikrmov, choditkom ap. Mojmu starsiemu syncekovi som papucky kupila prvy krat do skolky, doma nenosil nikdy. Takze ani Filipko nebude. A cele leto u nasich na trave behal Samko bosy, doma ma protismykove ponozticky. 🙂

egyptanka
20. nov 2009

Lubi, uz som tu pisala ako sme sa hadali ohladom jedla a teraz aj toto (lebo chce kupit malej sandalky na doma) a teraz je este taka rozcitena, ze naozaj sa nechcem s nou hadat. Uvidim ... necham tomu volny priebeh.Mono sa to vyvrbi same.

asandys
20. nov 2009

ohladom topanociek, mne kazal ortoped topanocky- tvrde sandalky na doma, hned ako videl, ako sa Adam stavia kolo jeho vysetrovacieho stola☹(( TAk som kupila sandalky po doma, ale preto , ze adam ma velmi vysoke narty, ma az cisielko 19, lebo do mensieho mu nevojde dnu nozicka, samozrejme, ze su mu na dlzku velke, tak mu ich nedavam a chodi po byte v pancuskach a na nich ma protismykove ponozky.

ja davam tie jogurty od nestle, ine do roka nebudem davat,

adam vosiel do takeho stadia, ze reve pri kazdom, kto sa ho dotkne okrem mna a deda, co este pred par dnami sa smial na svoju krsnu ci na babky, teraz strasne reve, ked ho chu vziat, alebo sa ku nemu len prihovoria. 😒 Neviete mi poradit, co sa deje???

ohladom choditka, adamko je v nom kazdy den tak asi polhodinu, hlavne vtedy ked mam daco v rure, aby sa kolo nej nemotal, alebo ked idem na wc.

denkolc, nas psik tiez papa eukanubu, ale na ranajky ma dve kolecka liptovskej salamy plus granule, na desiatu piskoty tak 4, obed papa to co my, len mu masko premyvam v horucej vode koli koreniu, no a veceru ma zase liptovsku salamu 😀 psiu konzervu este nikdy nedostala 😀 Mne to strasne smrdi, tak to nekupim ani keby zadarmo davali, aj granule mam na balkone, nech ich necitim, ale men smrdi strasne aj syr aj bryndza 😀 tiez nekupujem

asandys
20. nov 2009

Dovolujem si vyhlasit domacu ulohu na zajtra: pomerat dlzku chodidla nasim detom 😵 😵 😉 mne sa zda, ze moj bubko ma dajake dlhe chodidlo k dlzke jeho noh 😀

egyptanka
20. nov 2009

asandys, to je normalne ... separacna uzkost 8. mesacnych ... si zacinaju uvedomovat, ze maminka moze odist.

potulka
20. nov 2009

asandys, hovori sa tomu separacna uzkost a prichadza to na deti okolo 8. mesiaca. zacnu si uvedomovat, ze ak sa mama vzdiali, nemusi sa vratit a boja sa toho, ako aj ludi, ktorych nepoznaju. po nejakom case to zasa zmizne. asi bude dobre na to rodinu upozornit a napr. dovolit im siahat na adamka az vtedy, ked sa sam osmeli. nevstupovat mu do osobnej zony a tak. ono to prejde. 🙂
nas matejko to zatial nema, ale uz sa na novoprichodiacich tak hanblivo usmieva - usmev a zaroven sa odvracia a tuli sa ku mne alebo k muzovi. je to velmi mile. 🙂

potulka
20. nov 2009

dokelu, ved uz je zajtra! hlavne, ze som bola strasne unavena a chcela som ist skor spat... 😅
tak dobru.

asandys
20. nov 2009

dakujem baby, vobec som akosi na toto nebola pripravena, tak teraz si o tom najdem daco na nete 😒

iron
21. nov 2009

tak v noci sme boli hore len raz...asi sa to lepsi.
asandys aj moja asi ma tu separacnu uzkost....lebo akonahle ma nevidi tak je zle a vsade ma hlada pohladom...Dobry pocit ze ma este potrebuje.
S tymi topankami, doma bude boso u starych rodicov v papuciach. Tam od spodu tak taha, ze ja mam s tym problem...toby som jej musela dat inu vrstvu na nohy...No ale dost o tom.
Asandys...ty toho havucha nejako prepchavas. Moj dostava len misku granul kazdy den a piskotu a odmeny, len ako odmeny, ked posluchne. Domacu stravu nedostava vobec...nepyta jest ked jeme a nedranka...
No ale o tom tiez uz dost...idem citat o tej uzkosti podrobnejsie...

O desiatej zahajujem zase uspavaciu metodu.

taella
21. nov 2009

iron ako dlho bola vysypaná Ninka po tých teplotách?

ako dávate ovsené vločky? chcela by som im dať do jogurtu. Stačí ich iba tam také suché nasypať?

iron
21. nov 2009

taella...asi tak dva dni...ale ona nemala take klasicke vyrazky, len cele telicko mala take mramorove. Zacervenane skvrny...

matja
21. nov 2009

taella, ja ich chcem robiť tak, že vločky krátko obvarím, aby zmäkli.

egy, keby si dala prečítať mamine nejaký odborný článok? Keby nepomohlo, tak v najhoršom prípade, keď nechceš v takomto období ublížiť mamine, dávaj malej sandálky iba v jej prítomnosti.

aj my sme dnes mali lepšiu noc, hore iba 2 x 🙂

denkolc
21. nov 2009

To som rada, že tak pekne hajáte....my sme sa kojili hádam 6 krát, ale malá tak neplakala...
Odmerala som nožku - chodidlo..má 11 cm...neni to nejako málo?? 😀 😀 😀

Potulka, presneeeee...aj Tánička sa hanbí! Odvracia tvár a usmieva sa popod fúz....je to zlatunkéééé...

iron
21. nov 2009

dietatko som dala pekne do postielky este trosku protestuje, ale davam tomu tak max 20 minut a zalomi... 😀

iron
21. nov 2009

denka...6x...no neviem, my sme mali tiez take noci, to je iny zaberak...Moja dnes vstala o pol siedmej tak som ju jednoducho odignorovala a pochopila ze ma spat...tak potom vstala ako normalne o pol osmej.
taella, no ovsene vlocky sa u nas nenachadzaju...mne to vobec nechuti...

iron
21. nov 2009

a uz spinka...no teda...ide stale lepsie a lepsie...
na obedik dostane kalerabovo zemiakovu polievku s krupicovymi haluskami...
matja...ako sa ti halusky podarili?

matja
21. nov 2009

iron, nerobila som halušky, polievka bola dosť hustá, mal tam veľa zeleniny, zemiačiky aj cestoviny. Niekedy nabudúce spravím. Dnes skúsim dať na večeru pre zmenu kašu, urobím ryžovú s banánom.

katja78
21. nov 2009

Ahojte,

teda ženy, pri vás, aby som si zohnala čítačku z únie nevidiacich 🙄však ani nestihnem napísať, čo mám na srdci, resp. už preberáte inú tému, kým sa vymáčknem 😅

Pavli - hlavne Tebe som chcela, nevyčítaj si nič, si tak skvelá mama, že Matúško by inú nechcel, to je isté 😉 držém vám palčeky, aby ste stále napredovali.
Ja som tiež krepaňa krepá, stále dumám, že z čoho má Hanka kašeľ a chrapot na prieduškách, veď soplíky nemá, nič sa nedá odsať, teploty ništ, je veselá, papá. A ja krava som ju nechávala aj na studenej dlažbe v kuchyni, keď sa tam doplazila 😠 😔 niekedy by som si želala normálny sedliacky rozum na miesto diplomu 😖

kucina1
21. nov 2009

Ahojte tak mame vikend a cakame svokrovcov s babkami jupiii

pecko stale nebude v dohlade ale mozno prinesie jezisko, hlavne, ze sme si vybavili teraz novy internet ale co uz, uz mi to ani nechyba, aspon som stihla precitat celu knihu 😀

tehotenstvo prebieha fantasticky, ziadne tazkosti, len rano sem tam to grckanie (ale iba fakt grcam grgy s troskou slin ) ani kyselina, len sem tam celodenna unava a skore chodenie do postele. ale inak je vsetko super

tomasko ma velku novinku, zacal klazat a sam sa nam uz vsade stavia na nohy, je to nasa velka sikulka. prvy krat to urobil ked sa vysveral na choditko a choditko si tlacil a pritom chodil, ale nestihal xixi

dnes sme mu dali prvy krat rozok s bielym obycajnym jogurtom znacka klasik rajo xixi vsetko spraskal. teraz na obed bude mat prvy krat cestoviny a k tomu brokolicu.

zuby mame 2 hore uz krasne vonku

nebudem vas docitavat tak sa nehnevajte

pozdravujem vsetkych a dufam, ze ste zdrave, nemate tazkosti a je vam fajn ako nam 🙂 a ak nie posielame dobru naladu papa

mapa
21. nov 2009

pasoi, ja som tiez karlu polohovala koli refluxu, lehatko, ruky, ziadne brusko... mala skoro 7 mesiacov a ziadne pretacanie... bola som za fyzioterapeutkou a ona mi povedala, ze ano, nepretaca sa, lebo nema zaujem byt na brusku... a na brusku nema zaujem byt preto, ze som ju na nho nedavala... ze treba zacat a ona sa rozpohybuje.. nerobila z toho ziadnu vedu, preto som z toho asi nerobila vedu ani ja... a tak aj bolo... sice hraciu deku periem 2 krat tyzdenne (rozkosne videjko na faceboooku, matusko je velmi velmi podareny!!!), ogrciavala vsetko, koberec, podlahu... este to aj s radostou potom "studuje" 😕 😝 😅 ale uz sa to zlepsuje... a voobec si nerob vycitky!!! vsak priorita bola, aby priberal, rozpohybovat sa moze neskor, priberat potreboval hned. teda aspon ja som to tak brala 😨

pasoa
21. nov 2009

mapa... ok 😉
to sú také grcoše, tí naši drobci 😀

mapa
21. nov 2009

taela, ovsene vlocky su dost drsne na jemne detske crievka. ja este vlocky nedavam (uz sa na ne ale chystam koli tvrdym kakam), ale ked budem davat, tak ich jemne obvarim vo vode, nech zmaknu.

mapa
21. nov 2009

je a pozeram, ze ti to uz matja napisla o tych vlockach...

kucina1
21. nov 2009

aj tomas takto este grcka ale uz sa to ovela zlepsilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre