Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
1. dec 2009

egy - idem ti poradit cosi na co ja nemam gule 😝 co keby ste ju skratka nechali poriadne vyrevat? co by sa dialo... ked sa tak casto budi, ze ci nahodou nie preto, aby vas mala len pri sebe a hotovo - ked si poplace mozno sa unavi a viac prespi... neviem to mi len napadlo, ale sama neviem ako by som to ja praktizovala 😲

kubko spal vcelku v pohode - az nam to bolo divne... rano o stvrt na sedem budicek a potom pol deviatej zaspal.. hovorila som muzovi ako ste ucili deti spat a on ze skusme aj my... nedali sme do postielky, nechali sme na posteli, boli sme kazdy z jednej strany a asi po 10minut placu zaspal, trosku sme capkali po ritke... este buva... aaa uz nie 😀 tak uz nic letim lebo dnes mame poradnu 🙂

nsoci
1. dec 2009

Egy fakt... mysli prosim na seba. Byt na Tvojom mieste urobim toto (naozaj, uz som parkrat bola v prdeli a viem, ze vtedy je najdolezitejsie dat sa dokopy, Ty mas dietatko, musis sa dat dokopy a byt v pohode, ked uz chces motivaciu, tak ver mi, ze to najdolezitejsie pre dieta je citit, ze rodicia su v pohode - som z rozvedeneho manzelstva, uzila som si svoje a preto je toto pre mna priorita cislo 1).

1. zaved flasku, roztek, sem tam nejaku piskotku (v avione v bio obchode maju sice drahe, ale bez cukru a sladke)

2. pomaly prechadzaj na UM (nahrad jedno kojenie napriklad, aj kvoli Tvojmu uchu a liekom, ktore mas brat, kvoli svojej pohode... UM nie je jed, kukni na Matka, co mu chyba? a za dojcenie si uz bojovala dost)

3. skus viburcol na noc - je to homeopatikum, nam super zaberalo pri zubkoch a neklude, za skusku nic nedas

4. dohodni sa s manzelom nech uspava len on - je doma mas velku vyhodu, nech par dni potiahne aj v noci, nech nekojis stale, Lia nebude stale hladna, ved sama vies a pritulit, utisit a ukludnit, dat jej pocit, ze tu niekto je jej da aj muz... ano, bude urcite revat ako tur, ale zvykne si... Ty si lahni spat do druhej izby a nechod za nimi, ak bude fakt hladna muz Ti ju prinesie, mas skveleho manzela, on to zvladne a hlavne, Natalke sa to snad ulezi v hlavicke a nebude tak casto pytat prso

5. ak nepomoze sla by som do tej metody 3-5-7... mozno som divna, ale pre mna nie je Matkov plac automaticky vycitka... casto place lebo je nastvany, ked as udrie, padne na hlvicku, nie vzdy ho polutujem, lebo obcas je to viac strach ako bolest, ale poviem mu, nic sa nestalo a naozaj prestane plakat, deticky reaguju na ans, ak sa zlaknem, ze bozemoj spadol a dobehnem, zlakne sa aj on a je to horsie... chcem tym povedat, ze su chvile kedy treba plac vydrzat a okolnosti za ktorych metodu 357 schvalujem... ako u vas

6. najdi si cas pre seba... dve hodky parkrat do tyzdna, ist von sama, ku kadernicke, zalavat si, hocikam... ked nahradis napriklad vecerne kojenie UM budes si moct dat aj male pivko... po UM deticky fakt spavaju lepsie a ak sa zobudi o hodku urcite to nebude hladom...

Prosim popremyslaj o tom, ked sa zrutis nikomu tym nepomozes... a takto v napati, ked sa trapis a nervujes stresujes Liu este viacej... sadnite si s muzom, urobte plan, chce to zmenu, motate sa takto dost dlho... ver mi, stravila som svoj cas na pszchiatrii 😉 a mnohe sa naucila, mnohe videla... nic nie je ciernobiele, tj. UM zle, MM super, dudel zly, choditko zle...si super zenska, bojujes so vsetkych sil, ale prosim nechci byt supermamou, ziadna nie sme a nic sa nedeje

renia
1. dec 2009

ahoj pasojka.aj ja sa dojim uz 9 mesiacov.veru ani mna to odsavanie nebavi,ale chcem dat miske to najlepsie.mam teraz menej mlieka,mala som minuly tyzden horucku 39,6 a od vtedy odsajem len do 600ml denne.predtym som odsala tak 900.a ako casto odsavas?ja len 3x denne,viac ma nebavi.staci miske 600ml mm denne?papa aj v noci 2-3x.a ty pasojka,ked nevladzes,tak neodsavaj.je to na nervy,ja som z toho niekedy mimo psychycky,ale nedavno som si kupila elektricku odsavacku,tak je to ovela lepsie.drzim palce,a tie mlieka um fakt niesu az take drahe.

renia
1. dec 2009

baby staci mojej miske 600ml denne mm?ma 9 mesiacov.dakujem za odpoved.

denkolc
1. dec 2009

Egy, ja by som tiež asi aplikovala tú metódu, nech sa Natalka naučí spať sama....Ja na to nemám podmienky a som aj lenivec...a aj by mi v posteli chýbala, keďže nemám pri sebe manžela...

Vieš, máme niečo spoločné....mojej mame tiež zomrel manžel a zostala sama, opustená a na dne...tiež som sa k nej presťahovala, zariaďovala jej nový život, postavila ju na nohy....už som tu štvrtý rok a neviem si predstaviť, že ju nechám samú....ale raz to asi príde...možno....

Ty máš však jednu výhodu oproti mne...chceš späť detstvo, lebo si ho mala krásne. Lebo Tvoj otec Ti v živote pripravil veľa pekných chvíľ a veľa zážitkov. Drahá, váž si tieto spomienky....aj keď nič z toho sa nedá vrátiť späť, dostala si do života veľa....ja neviem, čo je to byť s otcom, srandovať s ním alebo chodiť s ním na výlety...Môj otec odišiel, keď som mala ani nie dva roky....a potom sa matka vydala a odvtedy bolo moje detstvo len krčmy, ožrani, chodenie domov za tmy, hádky, krik, plač, rozbíjanie a ani nechci vedieť, koľko hanby a potupy som si užila. Jednoducho nie je radšej na čo spomínať a preto, Egy, váž si, čo máš...a Tvojím údeľom je vrátiť všetko to krásne malej Natalke....aby aj ona mala šťastný život, plný humoru a radosti..aby aj ona bola šťastná tak, ako si bola Ty a aj viac....to je našim údeľom....postarať sa, aby necítili zlo, hnev, potupu....aby boli usmiate a mali na čo spomínať... 😉

iron
1. dec 2009

Egy...na 100% suhlasim so nsoci

iron
1. dec 2009

renia...hej staci jej, ak este priratas ostatnu stravu....tak ma dost.

iron
1. dec 2009

Idem poprovokovat....ulozila som Ninku a do dvoch minut zaspala... 🙂

lubi22
1. dec 2009

Ahojte 🙂

Egy Nsoci to presne vystihla, uplne na 100 %. Chod podla jej rad. V prvom rade, kym ty budes takato depresivna a nervozna, nebude kludna ani Natalka. Dietatko je najcastejsie odrazom spravania svojich rodicov 😉

Co mne pomohlo pri Samkovi? Ventil - tym bol jeden den do tyzdna, ked som isla do prace oducit. To bol len moj den, s malym bol manzel. V ten den som isla s kamoskou na kavu a hned po robote na masaz. Uplne som zmenila prostredie. Takze ak uz bolo toho na mna prilis cez tyzden pri fakt narocnom babenku, akym bol samko, myslela som vzdy, ze ved uz vydrzim iba par dni a pride streda. No a samozrejme moj manzel mi hrozne pomahal. On spaval s malym, a ja v izbe, ked som si potrebovala oddychnut. 😉

Prave som zbezne citala Maminu, a zaujimave som sa docitala, co som nevedela. Ze chlapci dedia IQ po mame. Ze ak je inteligentny chlap, ma to urcite po mame. Takze svokry vdaka 😀 A ze u dievcat sa to priemeruje. Pretoze na chromozome X sa nachadza faktor, ktory priamo urcuje vysku IQ. A kedze kazdy chlapec ma iba jedno X od matky, a teda ak s nim zdedi po matke IQ 130, tak to bude aj jeho vysledne IQ. No a u dievcata sa to priemeruje, teda ak matka ma IQ 130 a otec povedzme 110, tak dievca bude mat vysledne IQ priemer 120. Ze prave preto je medzi dievcatami omhoho viac priemerne inteligentnych ale aj omnoho menej extremne nadanych alebo zaostalych. A u chlapcov su oba extremy castejsie - bud su extremne nadani a inteligentni, alebo intelektovo zaostalejsi, lebo to co zdedili od mamy nema kto pokazit ani vylepsit. Sranda nie?

lubi22
1. dec 2009

Iron mna nevyprovokujes, ja to mam do 30 sekund uz od narodenia 😀 Klop, klop. Ale iba u Filipka 😀 Starsi bracho nechce ist k nemu na rozumy 😅

labutka
1. dec 2009

pocuj egy, musim aj ja zareagovat na tvoj vcerajsi prispevok.
nejsi jedina ktora neprespala celu noc. ja som naposledy spala 8 hodin vkuse v noci z 26 na 27. februara. odvtedy max. 4 hodiny.
adamovi davame caj, hlavne cez den, ale nevypije viac nez 50 ml za cely den a noc. vecsinou uvarim, a skoro cely vylejem. davam mu to cez sosak, a mlieko pije tak jak doteraz. na flasku a klasicky cumel sa nechytil, a ucit som ho to nechcela.pisala som aj, jak sme ho naucili cez ten sosak - najprv bez ventilu, dostal odsriekane MM, prilozili sme k ustam, a "naliali" to donho. na nejaky treti den som skusila ventil, a pochopil ze ked chce mlieko, musi tahat. a po par dnoch sme vymenili mlieko za detsky caj. kupila som asi 6 druhov, a tie mu striedam, poobede uz dostava caj na lepsie zaspanie (robi ho Leros napriklad), sice nemam pocit ze by sa nieco zmenilo, ale aspon na moje oklamanie to je dobré. 🙂
ja zase zavidim tebe, ze sa lia rozjedla. s adamom je to stale boj. davam len obed, ovocie donho natlacim par lyziciek, vacsinou pri telke. obed ked da 100 gramov, tak sa tesim jak malá, vacsinou dava okolo 60. co uz, stale cakam kedy sa to zlepsi. aspon vecer mu (vacsinou) chuti.
a zaspavanie - ak mas fitloptu, fakt ju skus. ja som z nej uplne hotova, nikdy by som neverila ze to takto funguje. adam sa zobudil, plac, oci jak cez den, a staci max. 5 minut, a je z neho mrtvolka. fakt. nechapem to, ze som to neskusila uz skor. samozrejme nad ranom uz musi byt na mojom bruchu, aby spal, ale to je uz len malickost.

zuzic1
1. dec 2009

Len OZNAM: keď si vás bude pridávať medzi priateľov na FCB nejaká Zuzana kotuľová, tak som to jaaaaaa...

matja
1. dec 2009

egy, súhlasím s dievčatami. Uvoľni sa, daj sa dokopy, to je dôležitejšie ako akékoľvek príručky a nalinajkované postupy. Musíš byť v pohode, len tak pripravíš Natálke pekné detstvo. Mysli trošku aj na seba. Drž sa.

mgk111
1. dec 2009

renia - kubko bude mat za dva tyzdne 10mesiacov a vypije vlastne asi 5x denne (myslim tym aj noc) cca po 120ml... hovori sa ze deticky by mali mat okolo 600ml denne takze by ti to aj sedelo 😉

iron - a pekne provokujes 😝 manzela mojho natolko ze povedal, ze ked sa to naucili ine deti, tak skusiem aj my s kubkom ... tak uvidime, teraz sme museli uspat na rukach, lebo idem do poradne, tak nemame cas ho enchat dlho plakat... ale od zajtra hadam ficime - ja som prdo, neviem kolko vydrzim 😀

lubi - no parada s tym IQ 🙂

zuzic - oki doki asi az po poradni 🙂 to si kotulova sestra? 😝

no idem sa nachystat a pobalit krpca k dokine, ak bude vsetko ok tak zajtra dame podstrihnut ten jazycek ☹

lubi - k tomu jazycku - mozu deticky potom normalne jest ci to chce inu stravu? trochu sa toho bojim ☹

lubi22
1. dec 2009

Maci ved Kubko normalne papa, nie? Nam odkedy to prestrihli, tak nie je problem s papkanim, iba ked to bolo zarastene. No a lekar hovoril, ze este tam ma taky kusok, co by sa dal urobit, ale podla neho sa to prirodzene natiahne. Takze pri papani by to problem nemalo robit, aj keby to bolo trosku zrastene, treba davat pozor, ked zacnu rozpravat viac, ci im jazycek nekazi vyslovnost, ci vedia spravne vyslovovat.

zuzic1
1. dec 2009

mgk: Akého Kotuľu myslíš??? A určite nie...totiž som Kotuľová za vydata, nie za slobodna 😉

zuzic1
1. dec 2009

iron, lubi: neskutočne závidím to zaspávanie...my sa trápime aj 2 hodiny niekedy kým ho uhojdáme v našej kolíske... 😒

to papkanie závidím všetkým, ale aj na nás dôjde....večne nemôže žiť z mliečka... 🤐

ajka82
1. dec 2009

katja, hej, karinka ma este praprababicku a svoj vek este velmi cipernu, co sa tesime 😉

nsoci podla tvojho bodu 5 som asi aj ja divna... ale 3-5-7 je to najposlednejsie co by som vyskusala... ale mam stastie, ze zatial nic take skusat nemusim 😅

jaka veda ze IQ 😀 to aby som zistila ake ma mato, mne vyslo celkom dobre si myslim- vyssi nadpriemer 😎

mona1111
1. dec 2009

ahojte

Konecne som tu 🙂 🙂 🙂

Varim malkemu obdedik dnes bude mat mix zeleniny a k tomu zltok.... 😉

Egy my sme mali tiez taketo noci, ale nam Samko zaspal o desiatej niekedy aj o pol dvanastej, a o dve hodinky bol uz na to hore, nosili sme ho aj dve hodiny,skakali na fit lopte, striedali sme sa s manzelom, ale ono sa to zlepsi uvidis.... len maj viac trpezlivosti, a podla mna by si mala sa naozaj trosku viac uvolnit, lebo aj Natalka citi ze si nervozna tak potom je aj ona nervozna....

Ved ked mas teraz manzela doma, viem, ze ti maximalne pomaha a podporuje, ale mala by si vyskusat co ti radila nsoci,,,, ze mnazel bude s natalkou a ty budes spat sama a ze on ti ju bude nosit na kojenie.... U nas to fungovalo perfektne aj som si viac oddychla mala som viac energie a nebola som nervozna..... Manzel mi ho priniesol na kojenie a poviem ti ze mi aj cez noc chybali obaja 😉 ale dokonale som sa vyspala,,,,,a oddychla.....

mona1111
1. dec 2009

no my sme dnes tiez rycho zaspali ale na prse, samko mal papat okolo desiatej a on papkal az zaspal z toho....
no ale preniesla som ho do izby do postielky tak pospal aspon tu hodinku.... 😎

mgk111
1. dec 2009

lubi - sme sa nepochopili, ja som myslela ze ci po zakroku v ten den resp. na druhy normalne moze papat alebo nie... hej kubko papa v pohode, skor mi povedali, ze by zle vyslovoval tak to preto nam to odporucaju...

inak poradna papa, volala dokina, ze musi odist takze som namalovana, ucena, navonana a zostavame akurat doma lebo prsi 🙂 tak tatinko povedal, ze som pekne kvoli nemu (ale vraj to som vzdy 😀 )

mgk111
1. dec 2009

zuzi - kotulu zo superstar 🙂 xixi

katja - aj my mame este prababicku 🙂 teda kubko...

a dokina aktivistka mi na rano vybavila podstrihnutie jazycka a potom mame prist na poradnu, tak dufam, ze to enbude moc boliet, lebo s kubkom potom bude na nevydrzanie... brrr

kubkovi lezie zubok, zjedol cca 130g viac nechcel lebo stale pritom mrnci aj teraz s tatinom...

baby - deticky ktore piju z flase, mlieko-caj, drzia si flasu same alebo nie?...

taella
1. dec 2009

u nás si Oliver drží sám a Karolínka si nedrží , vie to , ale sa jej nechce 😖

ajka82
1. dec 2009

mgk ale to je moja prababicka 😉
karinkasi drzi flasku sama...a dokonca si ju aj bere sama kedy chce ked je doma...nechavam ju vzdy na stoliku v obyvacke, kde dociahne

nsoci
1. dec 2009

Mgk matko si drzi sam... asi od 5. mesiaca a tak pevne, ze je fakt tazke mu ju vziat. A pije strasne kvanta a vydz reve, ze chce viac. ja to diiiite nechaaaapu

pasoa
1. dec 2009

ahojte, práve som dočítala v Mama a ja rozhovor so sestričkou Peggy z detskej onkológie a som si riadne porevala pri tom dokelu.
Ach, aká som šťastná, že je matúškovi IBA to, čo mu je.. uch uch...

renia, vitaj tu medzi nami.
ja som prešla "laktačnou krízou" posledné dni asi 😀 ale napokon som si povedala, že nedám matúškovi UM, keď mám dosť svojho. Ale upravila som režim odsávania na 2x denne, proste odsajem ráno (u nás je to tak okolo 10:00) a potom večer okolo tej ôsmej a to také množstvá, že to má na 3x (ráno do kaše 140ml, na desiatu 180ml a večer pred spaním 180ml)

a ešte som čosi chcela, ale som zabudla, čo.

vonku je hnus des ble, prší a už mi z toho asi hrabne, tak vlhko hádam ešte nebolo to je des...

majta, ešteže si bola včera, neviem, kam by sme sa dnes čľapkali v tomto počasí 😝

jaj, mgk, matúško si drží fľašu sám, ak sa mu chce. 🙂

ajka, super 5generačná foto

dedde, foto vo vaničke je úžasná!

dedde
1. dec 2009

Tamarka dnes zjedla asi 250 g špenátu so zemiakmi a žltkom, nechcelo sa mi veriť

pierkkko
1. dec 2009

ZDRAVIM MANINY A NAJKRAJSIE DETURENCE NA SVETE 😉

dlho som tu nebola a vela dievcat tu ani nepoznam ako tak pozeram..

my sme zdravucke ako rybycky ..tato je prvy den v praci tak sme same..
mame uz 2zubky..zdvyhame sa na nozky a kazdy den sa ucime nieco nove.. kojit uz nekojim asi mesiac..

..je tu neake kinderko?? 🙂

minule som si spomenula ked v tomto obdobi(advent) sme tu vysedavali s bruskami a a chvalili sa jedna druhej co sme napiekli a recepty len tak kolovali. teraz asi na pecenie cas nebude ze?

so spanim mame problemy aj my 🙄 ale myslim ze to je kvoly zubkom hoc nikdy bianka nemala bohvie aky spanok..

a mate neake metody ako dieta naucit spinkat?? okrem tej placucej? poslite link pliiis

bianka place a vesa sa po nohach tak idem ju dat spinkat..

dedde
1. dec 2009

jéééééééééé pierko naše, som rada že sa máte dobre a Bianka je taka sikovna

egyptanka
1. dec 2009

Ahojte dakujem za podporu ... Nsoci tvoj navod sa mi paci ... nebudem vsetko zavadzat vsetko naraz ale postupne krok za krokom. Ako posledne to najnarocnejsie 357 ak sa nic nezmeni.
Vo stvrtok poobede som vybavila babicku k Natalke a my s muzom pojdeme na nakupy, kuknut novy detsky obchod v Raci, vybavit darceky, skocime do Mekaca ... mozno si hovorite, ze je to divne chodit do fast foodu, ale ja som tam uz nebola straaaasne davno a tak sa mi ziada posediet v klude pri obycajnom Big Macu. 🙂
Manzel uz v noci nesiel spat a je hore od 2,30 ... ja som aspon driemala od 4 do 6 kedy mala spala, ale to bol taky prerusovany spanok.
I napriek tomu sme potrebovali nejaky impulz na zmenu. Tak sme zacali doma. Fakt sme dnes so sebou spokojni, velmi spokojni s tym co sme pri Natalkinej narocnosti zvladli. Ja som uvarila ryzu k masku, cestoviny na zajtrajsie makove slize, umyla a odpratala riad, zvesila suche pradlo, vyprala a vyvesala dve varky pradla, upratala drobnosti porozhadzovane po byte, pozametala cely byt, vydrhla skla a zrkadla, umyla umyvadlo a vycistila sifon v kuchyni a koooopec drobnosti co som uvidela tak som ich spravila.
Manzel postahoval na PC nejake filmy, potom nainstaloval novu tlaciaren, vyvrtal v stene otvor na kabel kablovky a prestahoval televizor zo spalne do hostovskej (neskor to bude detska izba). Zvacsil sa nam priestor v spalni a tak sme odsunuli postielku do priestoru (uz nie je nacapena na nasej posteli), zreorganizoval hostovsku premiestnenim nabytku.
Ja som este isla vyniest smetie ... je to inac manzelova praca, ale ani si neviete aku radost som mala, ze som vypadla z bytu i ked len na par minut vyniest smetie. Ten vzduch, ta volnost ma naplnila energiou.
A to pri plnom chode starostlivosti o Natalku.
S muzom sa na seba usmievame, sme so sebou spokojni, podporujeme sa navzajom, lubime sa a s tym co pride sme odhodlani v pokoji bojovat ... i s Viburcolom, ktory bol kupit. 🙂
Dakujem ze ste, ze ma nenechate padnut do lajna ... budem Vas v tychto nasledujucich dni potrebovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre