Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
18. dec 2009

vždy tu rečníte do noci a teraz nikde nikoho. a ja sa nemám s kým poradovať....
sa mi chce až plakať od úľavy...alebožeby od únavy? tak idem vari spať 🙂

nsoci
18. dec 2009

Gratulation pasojka...

denkolc
18. dec 2009

Konečne si to dorobila...dúfam, že sa podarilo napáliť a odíde to pá pá, Pasojka....
Mňa dnes čaká príprava na dve skúšky, shoppingovanie, upratovanie a byť s Táničkou....už som jej rozbalila to hopsadlo, páči sa jej tam, tak sa na polhodinku zabaví....tie darčeky musíme potom vyťahovať postupne, nech to nie sú také šoky...
Tak peknučký dník prajem!!!

Nsoci, už ste zdraví?

nsoci
18. dec 2009

Denka asi to boli len zubky.... jednorazova teplotk, takze ano.

Inak aka som sikulka, slohla som mydelnicku z Tesca... taku tmavu, dala som ju na kocik na striesku a zabudla zaplatit. Tmava na tmavom pekne zanikla. 🙂

Takuoto dostaneme na Vianoce... teda cast nam zaplatia
http://www.profioutdoor.com/Schloss-Zubehoer/MO...
sa tesim mozme s tulat po kopcoch aj s chodiacim Matkom, je to do 25kg... 😎

Pasoa no nerva preto, lebo zomrel nam v rodine jeden strasne zlaty clovek a ja nedokazem plakat. Vcera som si dala vinko a akurat zavolal jej manzel co a ako ohladom karu, zlozila som a plakala ako mala. Takze aspon trosku je to von. ☹

nsoci
18. dec 2009

Pasojka tak mame rovnaku predstavu dovolenky. Stan, voda, ohnik, gitara... esteze take sa da vtesnat aj do rodicovskeho prispevku.

My sme si celkom dost pochodili, ale len Europu. Vsade bolo krasne, ale doma najlepsie. A hotelove komplexy to fakt neni pre mna. Ja skor male hoteliky alebo kempy alebo privaty. Vo velkych hoteloch som nesvoja. A all inclusive som este nebol, ale ako sa poznam, citila by som povinnost vyuzit to a vratila by som sa o pat kilo tazsia 🙂

Este furt neviem ci ste boli na tych trhoch ci nie. Blavacky tak boli?
Zajtra ideme asi plavat do Senca s malym... Egy nechystate sa.

nsoci
18. dec 2009

?

pasoa
18. dec 2009

hlava moja PUKNI PUKNI... chrrrpšššššš chrrrr pšššš...spať som šla o 2:00 a od samej únavy som nemohla zaspať....
a keď muž vstával o 6:00 do roboty, tak som bola hore a už som sa len prehadzovala...

nšoči... naša svadobná cesta bola all incluzive a naše spomienky sú niekedy takéto: vstali sme, pošnorchlovali, išli jesť, pošnorchlovali, išli obedovať, pošnorchlovali a išli večerať a spať 😀
ale bolo to formou oooooobrovskéééého bufetu, takže stále sme mali pocit, že sme ešte neskúsili všetko :-P

čo sa týka toho úmrtia... je dobre, že si si porevala a dostala to zo seba von.

ženy, čo je dobré na odstránenie voskových škvŕn z textilu? som tak vehementne sfukovala sviečky, že som ofŕkala celý gauč 😠 😠 😠

ajka82
18. dec 2009

pasoa gratulujeme k ukoncenemu prekladu 😉

matja
18. dec 2009

pasoa, gratulujeeem, ty si inak šikovnááá 🙂 ja som včera po dlhom čase prekladala, bolo to pol stránky a trvalo mi to celú hodinu. A predvčerom som robila po nejakom prekladateľovi korektúru, tiež to bolo iba pol strany a trvalo mi to rovnako dlho 😝 Ale ja som vždy tak pomaly prekladala, ja sa hrám s každým jedným slovíčkom. Ale je pravda, že iba vtedy, keď mám na to čas.

egy, ja som chodila na callanovu metódu.

aj ja som si predstavovala, že budúce leto pôjdeme na Senec na stanovačku, len tam je taká nevýhoda, že nikde pri jazere nie sú stromy, tieň, iba pri stanoch. A s malým na ostré slnko nebudem chcieť ísť. Kde je ešte dobre vybavený kemp? Lebo také, ako som ja obľubovala, nie sú vhodné pre malé detičky 😀 Latrína, studená voda 😀 Ale taký ideál si predstavujem - ísť na stanovačku ku moru, ale do ich vybavených stanov/bungalovov, nie vlastných, lebo keď sme boli dvaja, vždy sme mali komplet napraskané auto, nieto, keď budeme traja + kočík... To si neviem predstaviť.

potulka
18. dec 2009

ahojte
pasoa, si genialna, blahozelam k dokoncenemu prekladu. CDcko sa cez noc nestratilo? 😝 ci to len u nas veci zahadne miznu, alebo menia miesto?
vosk treba oskrabkat a ak mate sedacku z nie velmi fajnoveho materialu, poloz na skvrny noviny (par listov, nie cele) a prezehli. vosk sa roztopi a noviny to popiju.

nsoci, z trhoveho stretnutia bola miniakcia ajka&potulka. 😀 najprv na trhoch a potom nas mraz zahnal do grandu, kde sa deti pekne same hrali a mamy zrali trasenu tortu. 😉
dobre, ze si sa vyplakala, urcite sa ti aspon trosku ulavilo. a kedy mate pohreb? 😔

matja
18. dec 2009

pasoa, hodíš na to nejaký prehoz 🙂

pasoa
18. dec 2009

matjin recept sa mi páči viac, ako potulkin... ja totiž neviem, čo to znamená "žehliť" 😀

matja, ja som sa s tým už moc nesrekala (sorry za výraz) za tie peniaze.... akože snažila som sa, aby to bolo dobre, bez chýb a dávalo to hlavu aj pätu, ale nejako som netrávila veľa času nad nejakými v kontexte nepodstatnými výrazmi... môj muž to dobre uzavrel - prosím ťa, vieš, kto to bude čítať? zamastení automechanici v dielňach, tým je jedno, či napíšeš vyťahovač alebo vyťahovák, oni tomu hovoria aj tak určite celkom inak 😀

no hlavne to mám z krku
potulka, CD sa nestratilo chvalabohu 🙂

potulka
18. dec 2009

pasoa, u nas veru tiez zehlicka zapada prachom. a kopa pradla rastie a rastie. ak sa s nou nepopasujem do vianoc, asi to len poskladam a narvem do skriniek. 😅

matja
18. dec 2009

baby, čakám nejaký fajn tip, kde sa dá na Slovensku dobre stanovať. Jednou z najdôležitejších podmienok však je, aby voda bola vyhovujúca - bez siníc, alergizujúcich rias a iných "svinstiev"...

pasoa, presne toho istého názoru je aj môj muž, keď sa s ním chcem o niečom poradiť, povie, že to aj tak nik nečíta. Zato ja čítam vždy všetky návody 😀 A vždy pekne kriticky - hneď si všimnem, či ten návod je origoš slovenský, alebo iba preložený do slovenčiny, vždy tam totiž vidím chyby. Ale mnohokrát to nie je ani chyba prekladateľa, keď mu dá nejaká prekladateľská agentúra zákazku a on výrobok absolútne nepozná, no čo s ním chudák spraví. Vždy to vysvetľujem na príklade slovesa schneiden, čo znamená rezať, krájať, strihať. Prehnaný príklad, ale ak raz niekto nevie, či sa chlieb krája alebo strihá, tak si iba tipne. To je fakt extrémny príklad, ale sama som sa často stretla s mnohoznačnými slovami a nevedela som z toho vykľučkovať. Ale keďže ja si potrpím na správnom preklade, či už po odbornej alebo gramatickej stránke, tak mi preklad trvá veľmi dlho a keď som to kedysi prepočítavala, čo zarobím za jednu hodinu, tak to bolo 50 Sk 😀 😀 😀

potulka
18. dec 2009

matja, ja som tiez usvihnuta, co sa tyka gramatiky a stylistiky, hoci neprekladam. ak v nejakej reklame vidim/pocujem chybu, zarucene si danu vec nekupim. 😅

ajka82
18. dec 2009

my sme kedysi chodili stanovat do vrbova (skoro na vychode), hned cez plot bolo termalne kupalisko 😉 ale neviem ako je to tam teraz po X rokoch

matja
18. dec 2009

potulka, hej, všimla som si, ako pekne štylizuješ vety, vždy sa mi páči, ako píšeš 🙂

ajka, dík, skúsim sa pozrieť na nete, či sa niečo o tom píše 🙂

potulka
18. dec 2009

baby, uz davnejsie sa chcem opytat: ako sa prejavuje upchaty mliekovod? nic ma neboli, ale na bradavke, priamo na konceku, sa mi asi pred 2 tyzdnami vyhodila taka biela skvrnka. vyzera to ako taky tukovy kopcek, co sa niekedy (aspon mne) robi na tvari okolo oci. obcas sa to zmensi, ako keby sa to vyprazdnilo - pri kojeni, no po par dnoch je to zasa v povodnej velkosti. 😠 co s tym?

matja
18. dec 2009

potulka, radšej by som sa obrátila na odborníčku ako na nejaké JPP. Annag radí, že keď sa urobí biela bodka, treba ju prepichnúť sterilnou ihlou. Neviem však, či je to aj tvoj prípad.

nsoci
18. dec 2009
matja
18. dec 2009

nad tou Zelenou vodou sme uvažovali už pred pár rokmi 😉 Ani neviem, prečo sme tam nakoniec nešli...

lubi22
18. dec 2009

Ahojte 🙂

Pasoi blahozelam k ukonceniu prekladu 😉

Matja ale v Senci pri jazere je miesto, kde su stromy 😉 Je to medzi hotelmi smerom od kempoveho miesta na severe. Je tama travicka, stromy, akurat zides k vode po schodoch. My sme kempovali naposledy asi v Senci, na Zelenej vode, na pohode v trencine, no to bolo este pocas vysky. Inak do Senca sme chodievali hrozne casto, aj trikrat do tyzdna. No tesne po svadbe nam vykradli v Senci nove auto, rozbili sklo a manzel na potvoru si tam nechal doklady aj s kartami a mal akurat ti dni stare pinko, tak ze kym si ho ulozi si to nechal tam tiez, no a kym sme sa vykupali a vratili do auta, tak nam z kreditky odislo 100 tis. Nastastie s nou urobili nakup v Nay-ku, cize nepotrebovali PIN ale podpis, pracovnicka podpis neskontrolovala, bol uplne iny ako na karte, takze nam vsetky peniaze banka vratila. Ked sa snazili ist do bankomatu a vybrat s nou, na pryv raz vytiahli iba 15 tis a na druhy krat uz bola nastastie bloknuta. Inak super, ze tych ludi bolo uplne vidiet do tvare a policia ich nenasla. No problem. Tak moj muz odvtedy Senec neznasa, lebo oni maju sice platene parkovisko, ale nie strazene. A ak Ti nieco zmizne aj z kempu, tak Tvoja smola, a kradne sa tam teda riadne.

Inak urcite raz drobcov na stanvacku zoberieme, aby mali taky zazitok, ale ja uz potrebujem urcity standard - pohodlnu postel, teplu vodu, elektrinu a WC poruke, takze stany velmi nie.

lubi22
18. dec 2009

Matja na Zelenej vode bolo fajn 😉 Kamoska v noci pod vplyvom zabudla, ze stan ma dvoje odzipsovacie dvere, odzipsovala iba tu latku a sitko zostalo a ona sa len terigala do toho stanu a hresila, ze to su nejake temne sily, ze ona sa nemoze dostat dnu a len sa do toho stanu hadzala. Vnutri spala jej sestra, ta jacala o ratu, lebo nevedela co sa deje, cely stan skakal. Na druhy den rano este stale pod vplyvom zabudla, ze si neobliekla vrchny diel plaviek, tak na plazi sa pekne vyzliekla, nohavicky plavkove a podprda taka biela cipkovana a sup ho do vody, a sa cudovala ake pohlady. Jaaj to boli casy. 😀

potulka
18. dec 2009

matja, dik. na 8. 1. som objednana ku gynekolozke. dufam vsak, ze to dovtedy zmizne.

pasoa
18. dec 2009

matja, ja som na senci bola iba raz, ale nie kempovatť, ale viem, že sme boli pri vode pod stromami...

ešte k tomu prekladu, keď som u jedného zamestnávateľa raz prekladala návod na použitie zváračky, tak mi najväčiše problémvy robilo slovo Schalter. A tak som chodila za kolegami z odd. zvárania a mi to pekne na tej zváračke ukazovali, či je to spínač, či vypínač, či tlačidlo, či gomík, či kľuka alebo čo...
a môj šéf na to hovorieval, nie je veža na kostole to isté ako veža na tanku 😀

a čo sa týka stanovačky, my sme roky rokúce chodili na Ružinú, do malého kempu od Divína, a keď som tam potom bola s VIlkom raz na víkend, tak som bola strašne ale strašne sklamaná. Z pár slamených stánkov sa to rozrástlo na celú pasáž hučiacich a trieskajúcich stánkov, najlepšie, ak v každom hrala na plné pecky iná hudba 😠
a v kempe iba kde tu nejaký stan a aj to partie adolescentov, ktorí sa tam prišli ožrať a ziapať noc čo noc. A každý večer dohrmeli z Divína miestni motorkári a pretekali sa po pláži... no daj si tam potom deku na to 😠
2 noci sme nespali a prišli sme domov celí šťastní, že je koniec...
ja mám najlepšie skúsenosti s kempovačkou v chorvástku, slovensko už nie je to čo bývalo kedysi, keď sme chodili s našimi.... ☹ ☹ ☹

lubi22
18. dec 2009

Potulka presne ako pise Matja, ma sa to prepichnut sterilnou ihlou a vycistit.

pasoa
18. dec 2009

potulka a ak niekde z hlbín zabudnutia predsalen vyhrabem žehličku, neostanu mi potom na guči nažehlené písmenká z novín??? 😕

taella
18. dec 2009

pasoa , zober obyčajnú servítku a tú prežehli

matja
18. dec 2009

nevie niekto, či dostať kúpiť detskú výživu s patizónom alebo špargľou? Alebo dá sa kúpiť mrazený patizón?

pasoa
18. dec 2009

spýtam sa ako debo, ale na koľko vrstiev má byť tá seervítka poskladaná a na koľko stupňov žehlička? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre