Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
2. sep 2009

no baby.. to moje dieťa je nejaké pokazené... namiesto aby pýtalo papať, tak ono zaspí. mali sme papať o jednej, predtým som s ním ešte chcela cvičiť vojta. no ale on tak zachrnel na tuho, že vojtovka nehrozí a už o polhodinu prepískol čas papania a sladko si spinká... hm hm hm...

boldy
2. sep 2009

pasoa: som v rakusku vo viedni... mysli pozitivne, vsetko dopadne dobre, drzim palceky
iron: to je fajn, ze ninka je akcna...mne uz dr. povedala, ze mozem zacat, nakolko je jasmin velka a ja som vycerpana z kojenia, musim ist na krvny obraz lebo sa citim casto unavena ale az do bezvladnosti...ja sa ale stale snazim nedokrmovat, ale uz dlho asi nevydrzim 😒

taella
2. sep 2009

pasoa , tak budem držať palce , aby ste mali rýchlo za sebou . Keď sa deti narodili a boli v inkubátoroch , tak som si veľakrát hovorila , že ako dobre , že také malé deti si nepamätajú nič z toho , čo s nimi robia . Lebo toľko pichania ihlou odmalička čo už oni zažili 😒

pasoa
2. sep 2009

Tallea, možno nepamätajú vedome, no v ich podvedomí to ostáva hlboko vryté... preto chodím s matúškom všade, ja ho držím, keď ho pichajú, pozerajú alebo mu robia hocičo, prihováram sa mu atď. Len škoda, že pri tej narkóze s ním byť nemôžem... ale potom budem pri ňom, ke´d sa začne preberať

potulka
2. sep 2009

ahoj ahoj
dnes mame s muzom 3. vyrocie svadby. oslavovat asi nebudeme, po 11,5 rocnom vztahu sa nam akosi nechce nic vymyslat. dali sme si o pusu viac a hotovo. 😀
nsoci, Ja to zvladnem - to je to, ako mala betty tuberu? teraz to citam v anglictine. 🙂 mam doma vsetky jej knizky a viem ich naspamat, fakt su uzasne. vzdy, ked sa mi zda, ze mam toho az nad hlavu, spomeniem si, ako hrdlacila na slepacej farme, bez akejkolvek pomoci, dve deti na krku, velka zahrada, tisic sliepok a manzel, ktory prisiel o dvanastej do kuchyne, kde bolo rozlozene velke pranie a opytal sa, kde DOCERTA ma obed. 😀
ostatne docitam neskor, teraz treba vyuzit matejovu poobednajsiu siestu a ist umyt aspon riad.

allisia
2. sep 2009

pasoa drzime silno palceky aby to matusko zvladol a to u nas je tych palcekov dost (moje, Oliverkove a Natalkine) tak mate vela sil od nas 🙂 vsetko bude dobre, treba v to verit ale tebe to urcite nemusim pripominat 😉
Inak my budeme mat pol rocka den pred vami 🙂

Matja a Patko ked pekne papa kusky tak ti ich nevykaka cele ako to spapal? bo nasa Natalka mala s tym problem ze kusky vzdy vykakala tak som jej vsetko mixovala radsej.

Boldy ja som chcela maleho vyhradne dojcit do siedmych mesiacov kvoli nachylnosti na alergie lebo ja som dost silny alergik ale tiez uz nevladzem, tie noci daju strasne zabrat ked je maly skoro nonstop pricucnuty 😝

matja
2. sep 2009

Patrika som dala do postieľky, lebo som šla preprať pokakanú plienku, dala som mu tam hrazdičku a zrazu ostalo akési ticho. Strčil si hlavu za mantinel ako pštros do piesku a zaspal 😀 To je teraz jeho najobľúbenejšia poloha v spánku. Odhŕňajú si aj vaše detičky mantinel v postieľke? Rozmýšľala som, ako to vyriešim a dám tam za mantinel ešte aj karimatku, nech si neudiera hlavičku o drevo.

vyzerá to asi takto: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer... 🙂

matja
2. sep 2009

allisia, ja to krájam úplne na malilinké kúsočky, ale máš pravdu, idú mu von z tela presne tie isté kúsky 😀 Ale mne to nevadí a zdá sa, že ani jemu, tak v tom nevidím problém. 😉 Nechcem mu dávať mixované, nech sa pekne učí na tuhú stravu. A zvláda to super, dnes som ho podcenila a pripravila som mu menšiu porciu, ako by zvládal zjesť. Bolo mu málo 😅

allisia
2. sep 2009

Matja Patko je zlaty, urobil si tmu 😀 nas si namiesto toho dava plienku na hlavicku a tak spinka alebo si rukou prerkyje ocka. Natalka to robievala s tym mantinelom tak som no potom upevnovala tak ze som dosila snurky 🙂 a Oliverko uz nespinka v postielke lebo vzdy ked sme ho tam dali tak reval akoby ho rezali az sa zadusal, to take revy ste este nepoculi az do zurivosti prechadzal niekedy tak spi vo velkej posteli oblozeny paplonmi a v noci mnou a muzom 😀

allisia
2. sep 2009

Matja tak to je super, Patrik je velmi sikovny 😵

matja
2. sep 2009

dakujem 🙂 Áno, aj náš si dával na hlavičku deku, rúčku, teraz vynašiel mantinel. Tiež som rozmýšľala nad tými šnúrkami, uvidím, ako nám pomôže karimatka.

joooj, susedom nad nami robia okná a všetok prach mi padal na opraté prádlo a plienky. Ešteže koníkujem, ináč by som si to nevšimla 😀

lubi22
2. sep 2009

Ahojte 🙂

Pasoa budem na vas mysliet bud. tyzden, drzim paste, neboj vsetko bude v poriadku 😉 Tie puzzle odmeram, ked prideme domov, sme u rodicov, ale myslim, ze rozmer je 30x30, je tam 10 ks.

Matja ved vyskusas 2-3 dni homeopatika, ak sa nezlepsi, tak furt mozes dat lieky. Snad to prejde aj bez nich aj ja si vzdy snazim vsemocne ATB vyhnut.

Ja som dnes ako ovalena, asi je nizky tlak, normalne sa mi kruti podchvilu hlava. Citim, ako keby ze som si dobre hrkla a sadla na kolotoc, fuj je mi zle.

Nas Filipko je na styroch uz asi dva tyzdne, len nezistil, ako sa pohnut, tak sa pohupuje dopredu a dozadu a potom si lazka na brusko a plazi sa dozadu, to je istota, v tom je rychly. No a stavia sa uz aj na nozky riadne. Ako tak s podporou sa staval uz davnejsie, ale vcera zliezol z postele dozadu a sam zostal stat na nozkach. Len mu take nechcem velmi dovolit, je este skoro.

Porocka budeme mat zajtra, na pamiatku budeme robit odlacky rucky a nozky do takej sadrovej hmoty a dame fotocku z polrocka do toho ramiku - to je Baby-art ramik s odtlackom. No a asi urobim prvykrat tu rychlu torticku, som zvedava, ako bude. Speci darceky nechystam, kupujem mu hracky aj priebezne, oblecenie za darcek nepovazujem, to som nakupila teraz uz na jesen aj zimu v Nexte a predvcerom par veciciek v Tescu.

lubi22
2. sep 2009

Mgk to so svokrou nepotesi, ale zase kym mu nieco nedava bez Tvojho vedomia a dava iba navrhy, tak nie je to az take hrozne. Jednym uchom dnu, druhym von. Ja tiez nedavam malemu domace vyzivky, co mi poslala davnejsie. Su take sladke, je v nich tolko cukru, kupujem radsej od Hami, tam nie je ziaden pridany cukor. 😉

lubi22
2. sep 2009

Potulka blahozelam k vyrociu 🙂

Vladka to vazne Fantagiro? 😕 Fiha, tak to som veru este nepocula, teda okrem rozpravky 😉

Baby kde presne a o kolkej je zajtra to stretko v BA?

lubi22
2. sep 2009

Matja podareny je Patko na tej fotke. 😵

allisia
2. sep 2009

lubi no Filipko je sikovnucky a on vyzera byt podla fotiek riadne mocny 😵

ja som robila doma vyzivky bez cukru 🙂

lubi22
2. sep 2009

Allisia ved aj ja kebyze robim, tak bez cukru. Take su urcite super. Ale starsej generacii sa take zdaju nechutne, tak radsej sup za kilo cukru, nech deticky maju sladunke. Mne sa vyzivy robit nechce, tak radsej kupujem, je to jednoduchsie, menej babracky 😅 Osvedcili sa mi Hami, tak vsetko kupujem od nich.

A dakujem za Filipka 😵 Pridala som fotocky, ako sa postavil na nozky 😵 Ako dopadla prva jazda v autoskole?

allisia
2. sep 2009

ja som tiez kupovala, to som teraz robila prvy krat a len tri pohariky vysli 😉 som pozerala ze hami ma aj nejake nove prichute odkedy sme prestali kupovat tak urcite potom vyskusame

jazda bola super, dnes som mala druhu a zajtra mam tretiu, ma to zacalo dost bavit a instruktor povedal ze som lepsia nez si myslim 😅 ale dnes mi to raz v zapche skapalo, prvy krat som isla bez chybicky

lubi22
2. sep 2009

Za chvilku bude z Teba pretekar 😉 Pre mna bol vzdy najvacsi stres, ze mi to skape v krizovatke alebo na kopci 😅 No automatika moje obavy vyriesila, uz sa nebojim nicoho a soferovanie si vychutnavam ako relax.

katja78
2. sep 2009

Matja - vyskúšam novú polohu, len som chcela vidieť aspoň na videu, ako na to, lebo niekde som zapatrošila tú knižočku s návodom 🙄 Paťko sa vie vynájsť, Maruška to robievala tak v roku alebo si ľahla na bruško, teda na kolienka, riťka v lufte, ruky pod hrudníčkom a tak zaspala 😅

Alisia - aj my v sobotu polročkujeme 😀

Pasoa - držime aj mi pršťoke 😉

Lubi - tak Filipko je macher, Hanka najčastejšie na brušku, sem-tam sa prekotí na chrbát a späť na brucho, ale už nám idú ďalšie 2 zuby - spodné, čochvíľa bude štvorzubec 😀

Dievčatá - kto ešte okrem Alisie necháva spávať svoje mimi v noci v manželskej? Lebo aj Haňa dosť cucá v noci, ale tým, že je furt pri mne, tak nemám pocit nevyspatosti. Z jednej strany je prirazená postieľka, z druhej sa chúli mangel, tak je dobre chránená pred event.pádom.

allisia
2. sep 2009

katja tak to ma Oliverko spoluoslavenkinu 😵

Lubi mne muz hovoril ze sem do Blavy by sa hodil pre mna automat nech nemam stresy tak ked budeme na buduci rok kupovat nove auto tak mozno 😉

Kati ja som sa tiez doteraz celkom fajn vyspala ale teraz sa maly tuzi prehadovat v noci (to ma po ockovi, ten tiez v noci furt labzuje) tak som okopavana z dvoch stran 😀 esteze Natalka ma uz velku postel a teraz uvazujeme ze kupime poschodovu pre nich

lubi22
2. sep 2009

Katja tak vy asi vediet v pocte zubkov 😵 To bude podareny stvorzubi usmevcek. U nas nic nevidno 🙂

A aj ja si nechavam Filipka v noci po prvom kojeni v manzelskej. Niekedy to vyjde o 1, o 2, ked je super noc o 4, potom ho uz neprekladam a spinkame spolu my dvaja. Mam tam zgulany paplon, aby sa cezen nedostal. Manzel je na vyhnalove vo vedlajsej izbe so starsim syncekom, tak je postel iba moja a Filipkova 😀

matja
2. sep 2009

katja, mám ti ten návod oskenovať a poslať mailom? Fíha a vy už budete mať toľko zúbkov? Ja nevidím ešte ani jeden, ale Dr. dnes povedala, že mu už idú 😀

lubi, filipko je teda riadne šikovný 😉

zuro
2. sep 2009

lubi--- filipko je uzasny... silak... vlastne obidve deticky mas krasne a aj ja hovorim drahemu, ze zacnem jazdit ked budem mat automatiku 😀 😀 😀
pasoa---- budeme drzat palceky a myslie na Vas..
Matja aj moj aspi tak, a k tomu este natlacena hlavou v rohu v postielke... neikedy zasnem nad jej polohami... 😀
a zatial spi stale v postielke... aj ked v nocikazde 2 hod. kojime, ale keby som ju mala pri sebe, tak sa nevyspim vobec... s tatom ma vzdy vytlacia z postele... 😠

potulka
2. sep 2009

co je toto za pocasie... 😠 vybrali sme sa von a po polhodine sme zatrubili na ustup, lebo zacinalo poprchat. samozrejme, vsetky kvapky padli zrejme na nas a teraz je sucho. lubi, tiez citim, ze sa nieco deje s tlakom; ako keby ma niekto ovalil.

pasoa, takze predsa narkoza? asi to inak fakt nejde. ber to tak, ze si skusila dat cyste sancu, ale nedala si povedat, tak musi ist von "po zlotky". budem na vas velmi mysliet. a preco to odsunuli az na buduci tyzden?

ozaj, do toho chorvatska nejdeme. 😵 predsalen je to daleko a ak by mal matejko taku protestnu naladu ako posledne, asi by sme mali vsetci traja nervy v kybli.

matejkovi neplanujeme na polrocie nic specialne kupovat. no, mozno nejaku knizku, ak ma nieco oslovi (aj na koniec sestonedelia sme mu kupili do zasoby rozpravky o psickovi a macicke). ved jemu je to este srdecne jedno. dostane mrkvicku a s predstihom testuje sportovy kocik. 😀

kucina1
2. sep 2009

ahojte tak sme boli od jednej doteraz vonku 🙂 strasne sa mi nechcelo ale vytiahla ma kamoska dvojiciek. apropo v septembrovom cisle mama a ja su jej deturence odfotene (danielko a martinka 1.rok - vlavo hore)
doma mam plnu pracku oprateho pradla, vytiahnute maso na obed a seba chcem este aj okupat a na zajtrajsie stretko vsetko pobalit. tak idem makat zatial pa

potulka gratulujem k vyrociu (my mame prve vyrocie svadby v nedelu🙂)
pasoa drzim matuskovi palce chudacik mne tak srdiecko trha co si to drobciatko musi vytrpiet :(

katja78
2. sep 2009

Teda, fakt je niečo s tým tlakom 😝 aj ja som ako "ovolaná", na to by ani smrťák nezabral. No a ešte sa mi aj splietli dni, som myslela, že je štvrtok.
Alisia - Haňa je 4.3. a to je už v piatok 😅

vlalu6it
2. sep 2009

matja,,dakujem za odozvu...a inak difam,ze malemu odyde ta nadcha 😢

babule tak mi uz mame po ockovani,,ani nemukla pri pichani a ked sme vychadzali z ambulancie strasne sa smiala na doktora,on nemohol a vybozkaval jej rucicku,,,strasne to bolo peknucke,,,teraz pekne spinka,,zatial teplota nic,,uvidime vecer

pasojka--budeme na matuska v nedelu mylsiet 🙂

vlalu6it
2. sep 2009

potulka,gratulujem k 3vyrociu 🙂

lubi 22--ano,,prave z tej rozpravky,,moja najoblubenejsia,,ona je ako ja,,sialena a divoka,,,a moj idol 😀 apropooo--pisala som ,ze ide k splnu mesiaca pozajtra a preto vas boli hlava a vsetci su podrazdeni,, a nervozni,,,je to tym,,,ver mi,,,,nie tlakom,,ale mesiac ma silnu moc,,,,hkavne na organizmus cloveka,,,ja sa mesiacom riadim doslova,,ale to tu rozoberat nebudem,,ja mam svoje mylsienky a knihy a verim tomu,,a uz trepem,,,

matja--podarene foto 😀 chrusticku

minule som sa pytala,,ci uz niektore deticky rozpravaju slovka,,,lebo nasa presne opakzuje tata,tata,,aga,aja,,,dada,gaga
ale najviac sa jej paci tata,,hned zavcas rana a vecer,,,ale mna tesi to,,ze ked jej to poviem,tak ona to vazne opakuje

mona1111
2. sep 2009

ahojte

konecne som sa opat k vam dostala. Vcera som bola cely den pri mamke, manzela som nechala doma spat po sluzbe..... A dnes som konecne pozehlila vsetky veci, ktore som poprala z dovolenky, bolo toho neurekom....
ALe asi aj tak najviac veci mal ten najmensi 😀 😀 😀

A este sme dnes boli na ockovani opat do obidvoch noziciek..... a mame ist az o pol roka.....

Mame uz dva zubky, jeden uz pekne vidno a ten druhy sa uz prerezal a pekne rastie, ked ich bude pekne vidno tak ich odfotim....

valu--- ja ked hovorim nasmu aby opakoval mamka, ocko, tak sranda na tom je ze zacne otvarat usta ale nevyda pri tom ziadnu hlasku, ale vyzera to akokeby to opakoval..... 🙂 🙂 🙂

A aby som nezabudla , nam doktorka uz hovorila, ze uz mozeme davat prikrmy.....zeleninku, polievocky..... no neviem ci uz mam zacat alebo pockat, co poviete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre