Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

katja78
31. dec 2009

aaaaaaaaaaaa...som si spomenula na svoj včerajší prehrešok, ktorým som sa dopracovala do súčasného stavu:
sme s mužom zbodli celé Carte d'or 😲 a jemu tiež ešte pekne píska na prieduškách. Takže tentoraz neplatí, že klin sa klinom vybíja 😖 idem variť čaj

katja78
31. dec 2009

to tu nie sú žiadne vyznavačky papučovej kultúry? všetky ste sa rozpŕchli, či chystáte papanicu?
ja kuchtím pšenový nákyp 😵

katja78
31. dec 2009

teda ženy, a čo tu budem virtuálne silvestrovať sama??? 😕

denkolc
31. dec 2009

Helou Kati...tak vy takto chorí? A ešte si nakladáte zmrzku? No toto.... 😲 Uch, nech vám to čo najskôr prejde...a nech sa vám vyhne porekadlo Ako na Nový rok, tak po celý rok....lebo chorobu netreba ťahať so sebou... ☹

Malá mi hajá, ja už mám všetko zbalené...dostala som košom od Egy aj od Nsoci, nechcú k nám prísť trošku pookriať, takže budeme len my a ešte kamoš s manželkou a rok a pol ročnou dcérkou Leou....

Pozn. ak by ste si niekto predsa len rozmysleli, že dojdete, dvere máme otvorené, aspoň od 16-tej do 20-tej, obec Veľký Biel, po starej seneckej ceste z Ba do Sc, piaty žltý dom vľavo s červenými oknami..... 😀 😀 😀

katja78
31. dec 2009

Ahojky Deniska,

no, toto 😔 som robila ramená (tak sama pred sebou), že som celý rok zdravá a figu. aspoň si človek viac váži dar zdravia 🙂 Podobne aj Tebe, Tvojim drahým želám pevné zdravie, rodinnú pohodu, nech sa splnia Tvoje sny a dotiahneš svoje predsavzatia do úspešného konca 😎

a to fakt bývate v žltom dome s červenými oknami? 😕 v Bieli sme sa voľakedy zastavovali na zmrzku, na konci dediny, ešte ju tam vyrábajú takú fajnú?

lenk30
31. dec 2009

ahojte.
Tak aj ja medzi prvými želám krásny Silvestrovský večer s našimi pokladmi a všetko dobré do Nového roka, nech nám robia tí naši drobci stále takú radosť a rodinkám hlavne zdravie, po Filipkovom narodení si naozaj uvedomujem, že je to to najcennejšie. takže všetko dobré do NY!!!!!!!!!!!!

denka, chystám sa na to už 3mesiace ......a vidíš výsledok. spí s nami. dnes v noci tak zúril, bol celú noc nalepený na prsníku a tak ma zabolel - akoby mi ťahal až z päty, tak som mu vrazila cumeľ, ho vyhodil a začal zúriť, jačať..........no zasa super noc.

katja, tak sa pekne liečte celá famííília. Som kukla tvoj album, normálne som zatúžila po druhom dieťati. keď sú odfotené spolu, to je fakt taká ozajstná rodinka. sú zlatučké

denkolc
31. dec 2009

Kati, ďakujeme.........🙂)) Hej, hej, červené okná sú tam a dom je žltý...a aby si bola v obraze, sú to firemné farby...firmy môjho Jana......🙂)))

No a taktiež všetkým prajem hlavne zdravie a veľa spokojnosti, lebo kto je spokojní, má všetko........

Pekne sa majte, oslávte, čo treba a zajtra vykročiť správnou nohou!!!

Lenka, musíme to nejako vybojovať.........inak to asi nepôjde....však je to čím dalej horšie a horšie..uf...

katja78
31. dec 2009

Ďakujem Leni, keď tak porovnám náročnosť: mať 2 deti vs. trápiť sa so spánkom ako Tvoj Filipko, tak veru neviem-neviem, či by som menila. Naše buchty tiež nemajú ideálne spanie, ale intervaly, v akých ma (nás) budia sú únosné. Zatiaľ. Inak MK je asi propopulačná stránka - aj ja, keď som sem začala chodiť som najskôr zmenila názor, že predsalen ešte dieťa chcem a prišlo veľmi rýchlo 😀

egyptanka
31. dec 2009

... taham nas z druhej strany, a ja taham do kupelne ... od rana som este v pyzame ... hanba mi ☹

egyptanka
31. dec 2009

no konecne cista a odchlpena ... som normalne zaspominala na tehu casy, kedy som si fuňu holila mininalne tri krat do tyzdna a teraz som rada, ze sa mi to podari aspon raz do mesiaca ... 😀 😀

mona1111
31. dec 2009

Ahojte

prajem Vam krasneho silvestra a vsetko dobre do noveho roka PF 2010 🙂

kucina1
31. dec 2009

tak u nas sa pecu pagaciky a nabalili sme sa a pojdeme ku svokrovcom bo by mi bolo dako dlho cakat s majom a spiacim tomasom do pol noci. ved ja mozno ani nevydrzim ale uvidime.

boli sme v tescu strasne vela ludi tak som sa postavila do prednostnej pokladne pre tehotne, brucho mam uz dost velke a tam bolo tolko ludi, ze ma nikto nepustal ani len predavacky neboli zhovievave tak asi na mne to tehotenstvo nie je este vidiet. ale keby som bola viac asertivna tak vytiahnem tehotensku knizku a vsetkych tych chlapov, ktori v tejto pokladni stali len s chlastom som mohla takto predbehnut

tak zelame krasny novy rok plny radosti, stastia, zdravia a uspechov 🙂 papa lucime sa a ukazeme sa v roku 2010

egyptanka
31. dec 2009

ANKETA:

1. Ak vam drobci nechcu obed, resp. nezjedia toho dost (co je podla vas dost?) dokojite alebo date namiesto toho mlieko, alebo skusite dat obed neskor alebo co robite?

2. Ak vam nieco ostalo z obeda ... napr. nejakych smiesnych 50g co s tym robite?? ... Date na olovrant a potom este ovocie? Alebo dorobite k tomu nieco a na veceru alebo na druhy den na obed?

lenk30
31. dec 2009

egy,
ja neviem čo je dosť, lebo mne Filipko niekedy zje 6 lyžičiek a tvári sa spokojne a niekedy také malé vedierko. Keď nespapá obed, skúsim dať neskôr. aj dnes, na obed spapal 2 lyžky, boli sme vonku a už je mu to bolo dobré. Momentálne máme takú kultúru stolovania, že nevydrží sedieť, v stoličke už vôbec nie, takže za pochodu, alebo ho posadím na kuchynskú linku, on trieska varechami a otvára ústa. Už papá menšie porcie, takže my papáme po troške celý deň a takým štýlom si doje ten obed

baskaj
31. dec 2009

tak na šterdý večer sme boli u svokrovcov. kým malý spal, my sme sa navečerali, potom, keď sa zobudil, sme zaspievali, pomodlili a išli na darčeky. damiána sme posadili pri nás a dali mu do rúk nejaké darčeky. a on sa začal tak strašne tešiť!! normálne výskal, škriekal, celý vysmiaty a aj mu to strašne dlho vydržalo. sme sa moc tešili. čakali sme, že bude rád, ale nie až takto strašne. a ako sme prišli večer domov, bol rozplakaný z autosedačky, tak som ho nakojila, že nech pookreje, ale nejako nezabralo. furt mrnčal. tak že dobre, nejde sa spať, ideme na naše darčeky doma. a on sa zase začal tak moc tešiť! strašne zlatý bol! 😵 hádam čoskoro pridám nejaké fotky...
damiánkovi sa páčia stromčekové ozdoby a hlavne betlehem, čo je pod ním, stále ho búra a plieska postavičkami o podlahu 😅

matja - stromček máme strieborno - cyklámenový, tento rok aj s modrými guľami a s bielymi svetielkami. chcela som taký, aby sa nám hodil do obyvky, ale dumala som aj nad rôznofarebným kvôli deťom... a novoročné predsavzatia nedávam žiadne 😎

teraz je muž celý týždeň doma, zobral si dovolenku, ale stále sme rozlietaní a nevyspatí, lebo sa tu u nás melie rodina, alebo sa melieme my u rodiny... mali sme aj taký súrodenecký večer, keď deti pospali, tak k nám so sestrou prišli bratia s polovičkami, švagr a až do 4 ráno sme hrali poker a kvákali. včera sme si dali krásnu spoločnú prechádzku vonku.

daminček už chodí za ruky, už má aj prvú oka obitinu zo stretu s lavičkou 😀. len ma trápi, že pravú nožičku vytáča tak viac do boku. spomeniem dokine na ďalšej poradni. a pri mávaní už hovorí papa. ale trochu sa mu to pletie s papať. pýtam sa ho, či už ideme papať a on mi začne kývať 😅

a máme novú hru - som prala prehoz cez posteľ a keď som ho dala sušiť na sušiak, tak urobil taký parádny tunel. tak tadiaľ chodil daminko s ockom, lebo sa najprv trochu bál a potom už aj sám. aj sa mi tam schovávali ako do domčeka a strašne sa z toho tešili 🙂

baskaj
31. dec 2009

egy - aj ja som chcela zase začať tému o papaní...
- keď nezje celú porciu (pri obede sa to nestáva, toho vždy spráska tak veľa, že sa to aj bojím vážiť. ale cca 300g a viac), tak potom už nedávam, aby si nezvykol, že ak nechá, tak to ešte dostane neskôr. väčšinou nechá len preto, že fakt neni hladný
- čo ostane, zjem alebo vyhodím. neodkladám, lebo tam sú už sliny a to potom rýchlejšie kysne.

1. koľko chodov máte? ja poobede 1x denne kojím a rozmýšľam, či by som namiesto toho nemala zaviesť ďalší chod.
raňajky - MM
desiata - ovocie
obed - zelenina s mäskom
olovrant - MM, chrumky...
večera - kaša
na noc - MM

2. čo dávate namiesto kaše večer? lebo už sa mi to zdá strašne stereotypné - tá kaša. my jogurty a mliečne výrobky radšej ešte nie.

nsoci
31. dec 2009

ahojte
boli sme kuk snehulienku, teraz som vyriadila byt a cakame silvestrovskych hosti 😉

no ja sa drzim rad lekarky, ranajky a vecera mliecko
desiata a olovrant - bud kasa ale uz malokedy, radsej ovocie alebo jogurt
obed - maso a zelenina

ked mi ostane z desiaty dam na olovrant napr do jogurtu ovocie
a obed ked ostane ak je malo dojem, ak nie odlozim na dalsi den a primiesam k tomu cosi

ked obed nechce ponuknem neskor... takto vcera obedoval a olovrantoval naraz o stvrtej 😀 \

no kocky, uzite si silvestra a vidime sa v buducom roku

egyptanka
31. dec 2009

baska,

rano - MM
desiata - uz som zaviedla ovocie
obed - zelenina/masko/zltok
olovrant - ovocie
vecera - kasa alebo zelenina s maskom
pred spanim - MM
v noci - MM podla potreby 🙂

ale kojim aj pomimo, ako ma napadne ... samozrejme dojcime pred obednym spankom co je hned po desiate. A niekedy aj medzi olovrantom a vecerou.

Baska, a jogurty kedze kojim este nedavam ... a rozmyslam, ze do roku asi nebudem mat...

A niekedy jej dam po jedle do ruky rozok (chrumky ju moc neberu) a za ten cas ja stihnem upratat po jedle kuchynu.

egyptanka
31. dec 2009

Este som sa chcela spytat, ci aj Vase deti ked ich posadite do stolicky a date im nejake hracky na hranie, ci ich s radostou hadzu na zem a potom ked ich zdvihnete a podate tak ich stale hadzu na zem a este pozeraju kam to dopadlo?? ... chapete dufam co som tymto chcela povedat. 🙂

taella
31. dec 2009

všetky už asi silvestrujete , tak vám prajem Šťastný nový rok a hlavne zdravie pre všetkých 😉

baskaj
31. dec 2009

egy - takže ty máš o 1 nemliečny chod viac ako my.
to hádzanie vecí na zem a sledovanie toho je psychomotorická fáza, poznávajú newtona. aj damián to robí 😎

som zvedavá ako prežijeme polnočné delobuchy. buď nalepený na maminke na prsníku alebo s vypeckovanou podhradskou a čanakym. som zvedavá...
šťastný nový rok kočky!

egyptanka
31. dec 2009

no my sme zaspali az o 9 😖 😠

ajka82
31. dec 2009

prajeme vam s karinkou stastny novy rok, vela zdravicka a stasticka 🙂

egy my nemame problem s tym ci karinka spapala dost, a ked necha, tak jej to uz neskor nedavam, zjem ja...aj tak to je len par lyziciek, ked nahodou vela navarim...
ked sme zacinali s prikrmami a uz mala o nieco vacsie porcie, tak som ju ani nedokojila hned, nechala som ju bez mlieka aby si zvykla ze hned mlieko po jedle nedostane, aby sa normalne napapala...

u nas:
ranajky- MM
desiata-jogurt
obed-zelenina/maso/vajce/...ine haluze co obedujeme
olovrant-ovocie
vecera-kasa
druha vecera-MM(aj ked uz len troska sa do vecera nazbiera-aspon pri tom zaspi)
pocas dna...caj, nekojim

my sme boli dnes s karinkou pred domom pozret susedov ako pustaju ohnostroj, karinka sa tom velmi rehotala ako to svietilo a blikalo, takmali z nej zabavku a behala za ruky kade tade pred panelakom a po ihrisku... inak vonku mi beha iba za dve ruky, za jednu iba par krokov a potom si pyta aj druhu ruku chytit, potom sa rozbehne ako raketa, je tak istejsia vonku... doma jej staci jedna 😅

ajka82
31. dec 2009

egy, nasa sa este zabava na tom ako sa pre tie veci zohybame... 😀 😀 😀 strasne rehoty potom pusti...
a ja som rada teraz, ze karinka chodi spavat o deviatej 😀 😝

katja78
31. dec 2009

Pekný večer 2009, už len niečo vyše hodiny... 😵 😎 🙂 🙂 🙂

u nás sa zaspalo až o 22,00, Hanka dnes spala doobeda 2 h v kočiari v chodbe a so mnou si schrupla skoro 3 h, vstali sme o 18,30 😅 , takže asi preto. A Maruška pre zmenu nespala poobede vôbec 🙄
"teším" aj ja na tie delouchy 😖

Egy - čo Hanka nezje, dojem ja, tiež riešim, že na večeru iné ako kašu. A bez hračiek na stolčeku pri papaní ani neotvorí pusu. Ožužle, zabrindá od jedla a púšťa na zem 😠

Baška - možno bude mať Damianko fázu tvrdého spánku a prebúva sa do nového roku 😉

Ajka - Karinka takýto šibal, že behať po ihirisku. Hanka až teraz začína uznávať iné tekutiny ako moje mliečko, za deň stiahne tak 150 ml čajíku, ta som rada 🙂

katja78
31. dec 2009

"Tak ako dnes starý rok padá,
nech do vašich srdiečok šťastie sadá.
Zabudnite na bolesti a starosti
a prežite ďalší rok v láske a radosti.

Nech čerti od vás smolu odnesú,
choroby nech stratia vašu adresu.
Veľké príjmy, malé dane, ostatného primerane.
Počas celého roku 2010 všetko dobré prajú
Hanka, Maruška, Katka a Andrej 🙂 "

vlalu6it
31. dec 2009

mile moje babenky,,,ja vam v mene mojej celej rodinky prajem vsetko dobre v novom roku,,vela zdravicka,,lasky a stasticka,,,,lubkajte sa a prezite rok plny elanu,,usmevu a dobrej nalady,,,myslim na vas,,,konecne mame finito,,,a mame domov,,sme stastny moc velmi,,,a mame aj net za 6euroi a pomaly ako svina,,aby som tu nechodila a venovala sa konecne rodinke naplno,a uz mam novy privlastok,,pani hanricka 😀

egyptanka
31. dec 2009

Stastny novy roooook 2010 ... nech je krajsi ako ten stary a plny detskych usmevov 🙂

yamahafazer
1. jan 2010

STASTNY NOVY ROK 2010 A HLAVNE VELA ZDRAVICKA VSETKYM 😵 🙂

mona1111
1. jan 2010

STASTNY NOVY ROK PF 2010 - Z CELEHO SRDCA LEN TO NAJLEPSIE PRAJE CELA NASA RODINKA 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre