Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

denkolc
15. jan 2010

Potulka, vy spíte pod jednou perinou???? 😲 To si neviem predstaviť...u Jana máme len jeden paplón taký obrovský, ale to Tánička musí spať pri mojej hlave, aby bola ako-tak zakrytá a keď sa do nej zamotá Jano, mne stejnak zvýši len taký rožtek... 😀
Obdivujem vás!!! 😉

vlalu6it
15. jan 2010

juj,,aspon ty si tu denka,,,aspon teba pozdravym,,ahoj,,dufam,ze ste zdravucke a mate sa fajn,,, 🙂

vlalu6it
15. jan 2010

a baby,,nechystate nejake to stretko???hmmm

potulka
15. jan 2010

denka, hej, sme si s muzom nejako zvykli na jednu megaperinu. no je pravda, ze matejko sa v poslednom case uz riadne odkopava, pripadne sa otoci tak, ze spi vodorovne medzi nasimi hlavami, to je potom trochu problem. 🙄

vlalu6it
15. jan 2010

potulka,,,par krat aj nasa madzi nami spala,,ale to som nespala zo strachu celu n oc ja,,aby sme jej neublizili

ajka82
15. jan 2010

mgk, kajuska...vidim ze uz sa k vam prida aj vlalu 😉

ja si neviem predstavit ze by sme spali uz pod jednou perinou...este ked som malaprenajaty byt, tak sme tak s matom spavali, a to ja som mala celu perinu pre seba a on mohol mrznut 😅

potulka
15. jan 2010

vlalu, ahoj! tak ste sa konecne zabyvali? 🙂
stretavka bude, v aprili, aha:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
co najskor sa tam nahlas, nsoci potom posle predbeznu objednavku. neviem, ci termin nebol nahodou do dnes... 😅

denkolc
15. jan 2010

Vlaďka, však že sa aj ukážeš......lebo stretko sa blíži...celoslovenské....rýchlo sa nahlás....ale neviem teraz, kde je ten link...dakde sa pohrab spätne...abo nejaký dobrodinec by ho mohol posunúť...only for U... 😉
My zdravé (klop-klop-klop), ale raz hore a raz dole....klasika... 😉 🙂

Potulik - tak tiež sa točí v posteli v smere hodinových ručičiek, nie? 😀 Do hlavy nedostávaš kopanec?? 😅

ajka82
15. jan 2010

dozehlene... idem hodit sprchu a spat...ale mam pocit, ze po sprche sa mi nebude chciet zaliest do postele, tak ako posledne dni 😅 🤐

vlalu6it
15. jan 2010

babulky,,ale ja nemozem,,,v aprili sme uz v taliansku,,len do polky marca sme na sr,,skoda,,,vydite,,som smoliar,,to je v prdeli,,vazne,,som smutna,,,

potulka,,uz zabyvali,,uz ani byt nevnimam,,,spociatku som si ho stale obzerala,,sa mi pacil,,a teraz zovsednel,,asi je to ok,,,vsak???teraz by som chcela uz priatelky,,vsak v tally som stale len sama 😖 a asi to tak bude aj tu,, 😔

vlalu6it
15. jan 2010

ajka,,lahka pomoc,,nechod do sprchy,, 😀 daj deodorant a supi lulinat

vlalu6it
15. jan 2010

inak nasa mala je totalne za ockom,,mna si ani nevsimne a stale len k nemu,,mozem robit co chcem,je mi z toho verte mi na nic,,smutno,,trapi ma to,,vsak by to malo byt naopak,,,coze ja ziarlim,,ale nie,,,len ma to trochu serie

potulka
15. jan 2010

denka, neviem, ci v smere a ci v protismere. preskumam a podam hlasenie. 😉 zatial sa mi dari vyhybat sa kopancom, to vravoranie na krajicku postele ma aj svoje vyhody. 😀

skoda, vlalu. a kedy sa vraciate z talianska nafurt?

vlalu6it
15. jan 2010

tak idem uz aj ja do hajan,,,odlicit sa,,a brumi,brumi,,,,papa,,ozvem sa vam uz castejsie,,konecne mame uz rychly net a mam aj viac casu,,,

vlalu6it
15. jan 2010

potulka,,,na satalo???zda sa po skumani situacie na sr,,,ze to skoro nebude,,nase predstavy sa rozplynuli,,zial asi musi ta debilna kriza ustupit,,a potom snat,,,neviem kde by sme sa tu zamestnali,a ci by sme vobec vyzili,,,obdivujem moju mamu a nase rodiny,,klobuk dolu,,,

ajka82
15. jan 2010

vlalu, dik za radu 😀 dala som rychlovku a este ma zravka chytila, tak tlacim do kocky 😝
ale uz tu asi nebudem dlho, ak sa nahodou zas nikto z "byvalych" nepruhlasi a nebudeme kecat 😀 🤐

ajka82
15. jan 2010

vlalu, mate problem najst pracu v TN? 😒 ☹

asandys
15. jan 2010

😵 vlalu, ahojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj, blahozelam k novemu trvalemu pobytu 😵

U nas dnes sme mali vanoce, tj. prva prespata noc, teda s jednou prestavkou n apapanie o druhej. Zobudili sme sa rano o 7 na budik, lebo som sla do prace. Ja dnes prvykrat vyspata od adamovho narodenia a rano pride sef do mojho officu a sa ma pyta, ci mi je zle a ci som chora, ze zle vyzeram. A ja mu , ze som sa konecne vyspala a on rehot, ze mi spanok vobec neprospieva 😀 😀 😀

Na stretko definitivne moj Juraj nepride, tak dojdem so sestrou, teda adamkovou krsnou, aby mi pomohla pri cestovani. Uz sa velmi tesim. Dnes som kupila aj sportovy kociarik Chicco simplicity. Je lahucky a velmi sa mi paci, v porovnani s tym, co mam teraz, je ako pierko. Premieru bude mat na nasej stretavke. A mame uz aj vacsiu autosedacku, konecne. Neze , by bol adam velky, ale v tom overali vo vajci, no hroza.

A zrejme adamovi ide 7 zub, kuse kocky jak besny🙂)) Spolu so psikom.

potulka
15. jan 2010

no. docitala som sumar zo seminaru o detskom spanku a rozhodla som sa ako prvy krok uplatnit dudel namiesto prsa. cez den to celkom funguje - matej sa s nim hra, ohryza ho (necumle) a ked ho odhodi, viem, ze o par minut uz bude spinkat. 🙂 mozno to pojde aj v noci, hoci asi nie hned, ked je navyknuty na prso.

ajka82
15. jan 2010

vlalu inak nebud smutna, u nas je to to iste...ako mala vidi tatinka hnedsa na neho skriabe jak pijavica a nepusti sa ho...a krici pri tom "mama" 😀

egyptanka
15. jan 2010

Tak dozehlene ... idem troska reagovat.

Munu,
preco nechce spat?? Ano je chory, ale to nie je dovod na nejake spanky ... V prvom rade je velka chyba, ze maleho v noci podnecujes novymi stimulmi ... ako je hranie, prekladanie do kocika, chodenie hore dole po dome, najhorsia kombinacia este telka. Viem je to tazke, mne nemusim vraviet o bezsennych nociach, ale takto sa velmi lahko moze stat, ze bude mat potrebu sa v noci hrat lebo je to velka zabava, lebo je mu to dovolene. V noci je potrebne dat najavo dietatu, ze sa spi v noci ... urobit mu nudu (nezabavat ho). Najprv odstranit toto ... ak vie zaspavat na rukach tak ho nosit ... aj tri styri hodiny v noci, casom (zvycajne do 2 tyzdnov) sa to upravi. Za ziadnych okolnosti nepolavit.
Naty mala tiez take obdobie, ze vstala a podme sa hrat ... muz este pracoval a maval nocne, tak som ju v noci nosila, dojcila, nosila, dojcila ... potom dosla na to, ze bude spat ... ale zasa vyzadovala castejsie dojcenie ... co nam ostalo a zacala som to postupne riesit.
Takze moje odporucanie ... ziadne hry, ziadne nove stimuly pocas noci ... najprv naucit spat a potom sa mozes pustit do odstranovania spankovej asociace zaspavania na rukach. Treba na to pevne nervy, ale je potrebne si uvedomit, ze tym mozes len a len ziskat.

Diocka,
caj. Na vecer robim cerstvy a nadranom je taky vlazny. Ziadna termoska. Neboj spankovym treningom ziskas. Dolezita je ovsem aj podpora tvojho muza. Takze ak chce skolenie posli ho za mnou. Vysledky sa urcite dostavia.

Den (ako si nas poucila 🙂 ),
v postielke je bez hniezda. Stavala sa na neho a rozvazovala snurky. Spava v spacom vaku a prikryta este dekou. A super, ze Tanicka spinka v postielke. A prajem Vam konecne stastny manzelsky zivot.
Kam idete kupovat koberec? Nas to tiez caka. A caj davam poleziacky, alebo pije po stvornozky.

Potulka,
jedno jedenie ... trenujeme teraz. Zaviedla som caj a cumel. Cucne si caju a dodudla si cumel a je klud. Ale ono to bol aj predtym trening ... ked sa zobudila napr. o jednej a nechcela spat tak som si ju nedala hned na prso (i ked som tym mohla vyriesit spanok), ale bud sme ju nosili alebo natriasali v postielke do vtedy, kym nemala dostat dalsiu davku. Teda tak do 3.30-4. Proste som nedala. Radsej som sa s nou trapila, ale nedala. Vedela som, ze vydrzi a hladom neumrie tak nie. Ano tiekli mi nervy (s muzom sme sa neraz skaredo pohadali s nedostatku spanku), ale moja perspektiva bola kludna noc.
Teraz dostava jest okolo jednej ... kojenie o stvrtej vynechavame.
Add. spankova deprivacia v aute - ak ti zaspi v aute mimo casu kedy by malo dieta spat tak je to naznak toho, ze nemalo dostatok spanku. Ale ja si myslim, ze naozaj spanok v aute nie je pre dieta plnohodnotny, ved aj my ked spime v aute tak sa zobudime a sme unaveni a dolamani, ze sa dozadujeme spat niekde na rovnom a v klude. To je moj nazor.
Spanok v kociku je plnhodnotnym spankom. Kocikovanie dokonca moze pomoct navodit spravny spankovy rezim pocas dna.
Add. kupanie aj Naty sa jasi vo vani ... ale je to pre nich signal, ze po jaseni vo vani sa ide spat ... ide o ritual.
Add. vztahova vychova - nedrzim sa jej - niekedy sa musi hlavou proti muru - ale ked viem, ze Naty budi muzovo chrapanie, nase prehadzovanie, ja mam nekludny spanok, neviem si nasjt pri spani polohu tak mi je prvorade, aby bola ona vyspana, lebo ja budem vyspana tiez a obe budeme spokojne. A o to ide. Vtedy budeme mat perfektny vztah aj ked nebude spat s nami v posteli. A ked pride druhe babatko tak bude lahsie znasat, ze ono je s nami v spalni a ona nie. Nebudem ju musiet nasilu vyhanat od nas z postele. Ked som si ju brala do postele tak som bola nevyspana, dokopana, dolamana, ... ona nevyspana, lebo nemala svoj priestor na spanie.

Vladkaaaa,
zlatinko tak som rada, ze si sa ozvala. Myslela som na Vas ako ste stravili sviatky a co Angelicka a taaaak. Zumba ... aj ja sa chystam, tak som zvedava. No a daj vediet ked budes tu v BA, pridem ta pozriet. 🙂

egyptanka
15. jan 2010

Potulka,
jedna perina pre dvoch ... no ani za nic ... to by u nas boli boje. 🙂

nsoci
15. jan 2010

Bry vecer vospolok, ako ide zivot?

Bola som sa vyvetrat v meste, ze nieco si kupim na sba a kupila som stipce, nite a zmes na chlieb... uz je zo mna tusim mamina... 😀 😀 😀

Pasojka ano 5 cm 😉 nechapem

Fuha, citam, ze to je cela feda ten spanok... drzim palce. Mne - uprimne povedane - vsetky teorie o vychove deti lezu uz hore krkom, asi som toho moc citala. Ale nikto by ma nedonutil nespat s Matkom, asi by som musela sama sebe zohnt dudel abo co, on by spal, ale co ja? 😀

Ad cajik - navarim rano a popijame do vecera, studeny. Teda izbovy ci jak to nazvat.

Novinka u nas - indiansky utocny pokrik. Muz to anucil Matka, maly vydava zvuk a muz mu bucha rukou po ustach... ved viete co myslim...

Ahoj vlalu

Sranda, mna nikdy nenapadlo, zeby sme Matka v posteli mohli privalit... 😉

ajka82
15. jan 2010

co sa tyka privalenia vposteli, tak vraj rodicia svoje dieta podvedome(aj ked spia) neprivalia, pokial nemaju vypite, alebo nie su na "praskoch" 😉

egyptanka
15. jan 2010

Baby, viem ze tu niektore z Vas pisu, ze by nikdy nedopustili nechat vyplakat dieta, ze nemate na to srdce a pod. Mozno ma aj odsudzujete, ze som matka bez citu ... ale keby som bola bez citu, tak by mi nezalezalo na tom, aby moja dcera bola vyspana.
Ale ked by ste sa dostali do situacie, kedy by ste boli chronicky nevyspana, a az tak, ze neviete od unavy zaspat, kedy ste kazdu chvilu hore, kedy si nevydychnete ani ked ulozite dieta na vecerne spanie, lebo je kazdu hodinu hore, kedy placete od zufalsvta a hadate sa s muzom az tak, ze mu jednu vylepite ☹ , kedy uz nakricite na dieta a keby prisiel niekto s adopcnymi papiermi tak ich velmi radi podpisete, kedy cez den nevie spat a je mrzuta a takto stale dookola, uz od narodenia problem so spankom tak je nacase s tym nieco robit.
Nemam este vyhrate, je to naozaj maly krok pre nas, ale velky skok pre Naty ... ale postupne sa nauci spinkat a bude spokojnucke, mile a zive dietatko.
A bude mat krasnu, spokojnu maminku.

potulka
15. jan 2010

egy, aj ked nie so vsetkym uplne suhlasim, to, ako rozdavas dobre rady, sa mi velmi paci. akoze fakt - je to zmena pristupu o 180°. parada! tato nova egy je super. 😉
spanie v aute - ked niekam ideme, snazime sa, aby to bolo prave v case matejovho spanku. auto ho vie vyborne uspat, ked ma na to naladu. ak by vsak mal zaspat vtedy, ked to nie je celkom ziaduce (napr. ked pred siedmou vecer ideme z navstevy domov), robime mu take divadielko, ze by sa ani radosinci nemuseli hanbit, len aby nezaspal. 😉
nie som fanusik vztahovej vychovy. vlastne o nej viem len dost povrchne veci, lebo ma to az tak nezaujalo. som zastanca toho, aby boli rodicia aj deti vo vztahu spokojne a cesty k tomu mozu byt v roznych rodinach rozne.

labutka, celkom si ma vydesila tym pribehom o stale castejsom nocnom kojeni. najma preto, ze matej sa vcera zobudil o 11. a muz ho nevedel utisit, musela som tasit prso. napriek tomu, ze predtym do polnoci kojenie nepotreboval. 😕 dnes to iste - o 11. mrncanie, tak muz nabehol s hojdanim, no matej sa namiesto zaspatia rozvrieskal. rohodne som vyhlasila, ze kojit nejdem, podala som im dudel a drzim sa bokom. (ale v pohotovosti 🙂). matejko uz "spieva" svoju vrzgavu uspavanku. som zvedava, co sa tam dialo.

.... joj, zasa plac. 😔

potulka
15. jan 2010

v spalni pocujem hrkotat postielku... matejko striedavo vresti a tichne... neviem, ci tam mam ist alebo nie. asi radsej nie, hadam muz da signal, ked bude potrebovat pomoc.

nsoci, presne, pred par dnami som muzovi hovorila, ze sa mi strasne paci mat matejka v posteli. je to take zlate citit ho vedla seba - napriek nocnym budeniam. mne teda vobec neprekaza. dufam, ze ani my jemu... 😅

egyptanka
15. jan 2010

Co sa tyka nocneho dojcenia tak nech sa paci ... par info odtial mi pomohlo
http://www.koliska.sk/Tazkosti_s_dojcenim/nocne...

egyptanka
15. jan 2010

potulka, no vidis ... aj mne sa to onoho casu ked sa este nehybala pacilo, ked sa rozpohybovala zacali sme si prekazat navzajom ...

egyptanka
15. jan 2010

Jaaaj baby chcela by som na ranajky davat take obilninove kase (ale nie kupovane z krabice), ale ked si predstavim rano o siedmej varit napr. ovsene vlocky tak ma chut aj prejde ... neviete nejaku inu alternativu (clea, matja, potulka) ?? ... kasu si asi nemozem takto uvarit dopredu cooo??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre