Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

bershka
autor
15. sep 2009

ahojte krasotinky. dlllllllllllllllllllllllllllllllllho predlho som tu nebola. nemame v podstate nic nove. iba ked vidi durianovu na markize sa tesi viac ako ked zbada mna.
lozit nelozime, je nejaka leniva, ani na nohy sa nestavia a ani zuby nejdu. no pojdu vssetky naraz a potom sa z toho posereme cela rodina

mapa
15. sep 2009

ahojte kocky, sme doma z trojdnoveho pobytu v domici, bolo fajn, len kajka bola asto mrzuta, tajk som rada, ze sme uz doma.
idem vas postupne docitavat.

iron
15. sep 2009

mapa gratulujem k polrociku...a viem co to je ked je dieta mrzute na dovci. Moja bola tiez...clovek si nevie dobre oddychnut. Doma je doma...

pasoa
15. sep 2009

Jeeej, Karla, gratulujeme s matúškom k prvému polrôčku, no krása! 🙂

lubi22
15. sep 2009

Ahojte 🙂

Mapa blahozelam Karle k polrocku 😵

Pasoa drzime paste na pobyte, nech to rychlo ubieha a hlavne nech to Matusikovi pomoze 🙂

Egy super fotky s dovolenky 😵

Matja - husacie maso urcite nie babenku 😕 Ani kacacie. To su velmi nezdrave masa, obsahuju vela tuku a cholesteloru, ani dospeli by take maso nemali casto a a deticky vobec.

iron
15. sep 2009

s tou husou som si aj myslela, ze to bude nieco mastne....hm. My sme aj tak zatial vegetariani....ale pekne to vsetko rieste, aby sme my zatial vegetariani vedeli. 😉

pasoa
15. sep 2009

no, keďže my začneme až po návrate z dojčáku, tak hádam už budete mať všetky kopec skúseností, odskúšate si, čo funguje a čo nie, čo sa smie a čo nie a ja budem len "lízať smotanu" 😀

ešte počas tehu som sa v matrošoch o dojčení dočítala, že deti s predispozíciou na alergiu by mali byť prikrmované až od ukončeného 7. mesiaca. Ale som si teraz, ako sme tu na marcovkách začínali s príkrmami, povedala, že tak dlho sa mi čakať nechce a začnem už od toho 6-teho. No ale keďže sa nám toho toľko vyvrbilo, že nebolo kedy začať s príkrmami, tak po tom návrate z dojčáku už bude mať matúško fakt bližšie k tým 7. mesiacom ako k 6. 🙂

Matúško ďakuje za priania a povzbudenia.

brú nôcku.
a pekne mi aj sem-tam napíšte čosi do diskusky, mužík mi vás bude zas vytláčať a nosiť na čítanie 😉

pasoa
15. sep 2009

a ešte som tu.. baby, neviete, ako je to s tým rodičovským príspevkom? Viem, že ste tu čosi o tom písali, ale som tomu nevenovala pozornosť... a teraz mi čosi prišlo a akosi veľa to je. No.. o dosť menej, ako materská, ale o dosť viac, než som čakala rodičovský... ako to je? kto mi to fundovane vysvetlí?

mapa
15. sep 2009

no pasoi, tebe vela trpezlivosti, nech je uz len lepsie a sup sup nazbierat v tabore vela bobrikov sikovnosti!!! drzime palce, dobre jedlo na nho pocka doma 🙂

mne tiez doslo nejako malo, rodicovksy kedy chodi?

asandys, o dr. adamovej som pocula, ze z nej mamky maju zmiesane pocity... zneistit cloveka je lahke... a aj to som pocula, ze vzdy nnieco najde. takze chvala slobodnemu vyberu lekara!!!

nsoci, krasna romantika... matko je pohodak, fakt stvoreny pre improvizaciu... kajka bola velmi rozhodena z cudzej postielky- teda spojenych dvoch kresiel, kedze postielku nam dali cestovnu s velmi rozkuskovanym matracom a nevedela by tam buvat.

taela, fuuu, ze 8 hodin dokladat tovar... to ta musel boliet cely clovek.

zuro, parada pristup lekara...

egy, skore uzdravenie vsetkym... skoda tej choroby, a tie sluzby veru nezodpovedaju 4* hotelu.

vlalu, tak nech vam chuti!!!

velmi dakujem za blahozelania, kouukaaam, jak ten cas letiii..... karla dnes dostala prvu mrkvicku, sice kupovanu alnaturu, ale chcela som aby bol pri tom aj ocko, aby sme to mali zachytene aj na kamere, tak sme to spachali dnes mimo domova na cerstvom vzduchu 😀 . Bola nadsena novou chutou, skratka jedak po rodicoch 😵

este teme detskeho plavania... mna laka, aj sa ho bojim... viem ako boli zapal mocovych ciest a dievctka su na nho nachylne... tam kde sme boli bol tiez detsky vodny svet, ale co ma vytacalo s jednym babetkom si nohy a aj zadky 😅 v bazene macalo 6 jeho dospelych pribuznych... lakalo ma zobrat aj kajku vytesit sa z vodicky, ma ju velmi rada, ale proste strach nedovolil... egy mi teraz potvrdila, ze som urobila dobre... fakt som vcelku liberalna k mnohym veciam ohladne stravy, otuzovania, ale vodne bacile su postrach 😀 😝 😔

baskaj
15. sep 2009

mapa - karlinke všetko naj naj k polrôčku (ešte stíham? 😀 )

ináč, to aj mňa veľmi zarazilo - to do vody kde plávajú bábetká sa chodia močiť aj starí? to akože fakt? to ja som myslela, že na tých bejby plávaniach je to hygienicky ošetrené voláko! no postrach!

pasoa - have a good time na cvičeniach!!

mona1111
15. sep 2009

mapa - karle vsetko naj k polrociku 😎

co sa tyka plavania, tak to skor laka nasho otecka, mna ani tak nie, ale aj tak u nas som to ani nenasla, tak nemam nad cim vahat.....

dobru noc 😵

ajka82
15. sep 2009

no a na mna asi uz dolahla demencia, lebo dnes sme mali zacat s plavanim a ja som bola akosi v tom ze 15teho je az buduci tyzden 😢 samozrejme ze sme to nestihali, lebo sme mimo BA... takze pojdeme vo stvrtok

egy, clea, mapa a neviem kto ste tu este rozoberali ten pobyt a sluzby... kedze to plavanie maju povolene od hygieny cez neviem koho a maju na to certifikat, tak to je myslim v poriadku a tu vodu kontrolovali kazdy den, na nasom pobyte z vody nikto nic nemal...ta studena voda v sprche to ano, bola ale iba v tych spolocnych, dalo sa osprchovat aj v sprche pri saune a tam sa dala regulovat aj teplota vody (nepamatam ci som to isto spominala pred tym alebo nie, viem ze som ti to egy chcela napisat 😅 )
no a co sa tyka tych 4*, tie zodpovedali, viem o com hovorim kedze som robila v hotelierstve a viem za co sa tie hvizdy prideluju, no bohuzial na slovensku je to tak... a co sa tyka pobytov s babatkami u nas sa maju este co ucit, nie je to take ako v zahranici, a ja by som to vzala tak, ze aspon sa snazia nieco take robit a dufam cim dalej to bude lepsie
no a mala som zhrnute dojmy este z dalsieho pobytu s plavanim od pani co bola aj v ruzbachoch, stretli sme ju v BA ked sme boli na prechadzke v meste, a tyzden na to isli na ten druhy pobyt (vraj to robila alva) a to ohodnotila ze ruzbychy sto krat lepsie...

ajka82
15. sep 2009

a este jedna vec, ten pobyt s babtkami robi "nejaka firma" co si od hotela prenajme priestory a hotel sa snazi vyst firme vo vsetkom v ustrety, takze program je na tej firme, nie na personali hotela
...nechcem sa s vami hadat, ale su to moje skusenosti, postrehy a nazory 😉

yamahafazer
16. sep 2009

ahojte 🙂
som tu davno nebola lebo sa nam pokazil pc a teraz uz mame konecne novy,ale prisly sme aj o dost fotiek malej 😠 .Ste tu toho vela popisali citat nebudem lebo by som nestihla a uz aj novu temu ste zalozili.Ked sa tu niekedy dostanem na dlhsie tak viac popisem.Krasny den vsetkym 😵

taella
16. sep 2009

dobré ránko ,
tak dnes konečne po 63 dňoch dorazila mrcha v plnej paráde 😝 a je mi blivno 😝 😝 😝

karla ešte dodatočne všetko naj k polrôčiku 😉

pasoa , preto si dostala tie peniaze , lebo si dostala za alikvótnu časť augusta ešte materskú , ale aj rodičovský príspevok a ten sa už nekráti . Takže ak si bola na MD napr. do 15. 8. , tak za tých 15 dní máš nárok ešte na materskú a za augusti ti už patrí aj rodičák , ale za celý mesiac .

nsoci
16. sep 2009

Hm, mne doslo zas nejak malo.... na RD som od 4.8. a dosla mi tisicka..... toa ko co teraz?

zuzma
16. sep 2009

Nsoci je to na viac casti rozdelene za tento mesiac, zvlast dostanes matersku za tie 3 dni od soc. poistovne a potom rodicovsky od uradu prace rodiny a soc. sluzieb ci ako sa to vola, pripadne este ak nemas docerpanu dovolenku tak tu Ti zamestnavatel preplati

nsoci
16. sep 2009

Aha... tak to bola asi materska.... hm... a rodicovsky co? Ten uz chodil?

zuzma
16. sep 2009

mne este zatial neprisiel, matersku uz na ucte mam, ale aj tie pridavky mi chodili v inom termine ako materska, asi Ti to pride v tom termine ako Ti chodi tych smiesnych 20 Eur

nsoci
16. sep 2009

Hm tie mi chodievali skor nez materska....

zuzma
16. sep 2009

aha, tak potom si bud davaju nacas alebo zlyhala moja logika...

vlalu6it
16. sep 2009

baby takze 2noc total na h...aspon 18krat hore,,cumel vyskakoval,,hemzenie ale ziaden plac,,,kukali sme jej do pusiny,,ale nic nevidno,,hmmm,co sa to len deje,,som ako vygrcany rezanec ☹

nsoci,,fuuuha,,ja som este v zivote 5rozkov do seba nedala ,,,,to si zena cinu 😀

vlalu6it
16. sep 2009

mapa..aj my gratulujeme k pol rocku,inak ako si pekne kazdemu nieco napisala,,jej

a bershka--ty si vtipalek teda,, 😀 celej rodine nahod 6panperdy 😀

vlalu6it
16. sep 2009

tak my dnes ideme na poradnu,,,pomerat ,povazit,,,
mne sa zda,,ze sme sa zaokruhlili,,za par dni,,uplne vazne,,,asi tym ako krasne papame,,,
opat nam prsi a prsi,,,a zima ako v ruskom filme,,tie hory robia des,,,ze 13stupnov,,,ci 12???
vcera tu bol koncertovat desmod,,a my sme chceli ist,,ale zial,,,mala sa nam nepozdavala,,tak sa to zrusilo,,,a dobre sme spravili,,teraz je v postielke a hra sa,,a skrieka si a rozprava sa,,,
ideme papat papaju,,tak som zvadava ,ci jej bude chutit 😅

mapa
16. sep 2009

dakujeme vsetkym ku blahozelaniam este raz.

aj za obajsnenie pomeru materska-rodicovsky

vlalu a tebe som nic nenapisala, tak ti pisem nieco pekne 🙂 ale tesim sa, ze sa mala rozpapala a prikrmy zacinaju chutit- teda tie sladke... po kom to asi ma ? ! 😀

vlalu6it
16. sep 2009

baby jezine,,ja som vcolala dokimu,,som si nebola ista,,a papaju mozem len ja,,,mala nesmie,,takze sme presli na mango,,papaja mi prisla aj tak trpka,,mango moze,,,som blba,,,esteze som volala,,,

mapa--to ma jasne,,po maminke,,, 😀

vlalu6it
16. sep 2009

mapa..a napisala si nam,,,vsak je tam hore aj moje meno 😉

lenka138
16. sep 2009

zuro ten prístup lekára bol podľa mňa úplne super, veľmi dobre sa to čítalo a hlavne po tej skúsenosti asandys

baskaj aj náš drobec ked ppozerá na sestrine deti, tak je úplne uveličený, zato rovesníci ho zatiaľ veľmi neberú. Som rada, že si s nosičom taká spokojná, ale kapucka asi nebude mať až taký úspech, ani náš nemá rád ked má tým zakrytú hlavičku

aj my chceme už zúbok, šmátra si síce veľmi v ústočkám, aj všetko čo sa okolo neho mihne je okamžite v puse, slintá neuveriteľne, ale zúbok zatiaľ nikde

iron aj my už musíme v kočiari sedieť, ešteže máme polohovateľnú vaničku, lebo ked vyrazíme na prechádzku, tak chvíľu je fajn aj ležato, ale po takej pol hodinke musíme sedkať a kukať

nsoci tak to vám muselo byť ozaj supeeer

mapa gratulujeme k polrôčiku

vlalu ďalľie noci prajem už vyspaté, tohto sa aj ja začínam obávať, že ak malý kvôli zúbkom bude horšie spávať, lebo ja ked sa v noci dobre nevyspím, tak potom fungujem cez deň dosť na prd
vlalu a to je možno dosť škoda, že vy tam máte super vodičku a dávaš si posielať odtiaľto lucku pre malú

vlalu6it
16. sep 2009

leni--ano,,,je tu velmi zdrava vodicka z vysokohorskych pramenov--z visin obrovskych kopcov,,ale ja neviem,,,mozno preto stale davam tu lucku,,lebo viem ,ze v novembri cestujeme na sr na celu zimu a v trencine je strasne zla baby voda,,,a kedze viem,,ze tam budem davat lucku,,tak nechcem,,aby sa to miesalo,,preto,,
ňbabule inak zobrali sme vzorky vody z trencina tu na rozbor a tu experti v taliansku boli maximalne zhrozeni,,ze s takym dacim sa este nestretli,,ta voda je na hranici pitnej vody,,v ziadnom pripade sa nesmie pit,,oni by si s tym ani zuby necistili,,my musime hned ako dojdeme kupit cisticku na vodu,,,vsak ja som sa cudovala,,ze ked som si v trencine umyla hlavu,bola mastna,,,to je nieco neskutocne,,povedali,,ze to ako moze prejst normamy a celkovo hygienov,,,baby ono to v trencine asi nikto nemal odvahu nahlasit,,alebo to neriesia,,ale toto predsa nemoze byt pravda,,,,vsak male deti a stari ludia,,vsak vela chorob je prave z vody,,do kelu,,ja som ochotna za tu cisticku dat aj stotisic,,len nech je to ok,,a celkovo spotrebice,,vsak ta voda je navise aj taka tvrda,,spotrebice mozui mat tak zivotnost 5rokov,,,nam sa ta voda od zaciatku nepacila,,tak sme sa rozhodli pre rozbor,,,na slovensku sa za ten rozbor plati,,,ale tu vam ho urobia gratis,,,a mylsim,,ze aj masinu kupime tu ,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre