Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

xixi7
15. dec 2009

Lubi vyzera to velmi dobre...

xixi7
15. dec 2009

Denkolc,
mna nasa mama nechavala plakat, lebo som bola velky papkac a chcela som stale mliecko sunarove pit a detska lekarka ostro sledovala vahove tabulky a tak mi davala mama caj na osalenie, ale moje brusko neosalili a tak som plakala od hladu.Teraz sa to tak striktne uz nerobi. A myslim, ze ma to nijak obzvlast nepoznacilo, aj mamu mam stale rada,verim jej a uz som jej odpustila ze ma nechala plakat 🙂))) hehe.

munu
15. dec 2009

ahojte, chcem sa vas opytat..
davaju vam babatka pusinky uz? len som zvedava 🙂

potulka
15. dec 2009

nas matej pusinkuje uz asi tri mesiace. schmatne nas za hlavu a vtisne nam na lice/nos/kam sa trafi pusu. akurat ze odkedy ma zuby, aj nas pri tom hryzie... 😅 😵

munu
15. dec 2009

nas Matko pusinkuje tak, ze opytame, Matko daj pusu.. a on da pusu na usta

myslela som tak riadne, ze ked opytate, ci vam da pusu..

lubi22
15. dec 2009

Filipko pusinkuje tiez, ale s dvoma efektami - bud nas oslinta, alebo ked to je taky vrucny bozk, tak zapoji do toho aj tie male tesaciky a to je potom riadne citit. A ma rovnaky postup ako Matejko, schmatne za hlavu a vtisne kde mu pride, ci nos, ci lice 😀

lubi22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xixi7
15. dec 2009

Nemate niektora doma Hipp keksy? Ak ano, kuknete sa na zlozenie? D.

mgk111
15. dec 2009

kubko pusinkuje stylom ze povieme kubko daj bocko a niekedy da a niekedy nie, niekedy slintavu, inokedy nam hryzne do pery 😀

aj ja mam super svokrovcov aj nasich, co by sa kvoli kubkovi rozkrajali - prve vnucatko v rodine tak to vidiet 🙂 sestra mi prave hovorila ze kubinko bude mat suverene najviac darcekov 😝 no tak sa asi vsetci vysantia a svagor mu kupil vo svajci akysi dreveny vlacik dlhocizny 🙂 sa teism ako mala na jeho darceky 😉

svokrovci fajcia aj moja mama ale nikdy nie pri kubkovi, ked tak svokor asi najviac ale vonku na balkone... a tiez mu vselico prichystal uz - ze sa budu spolu hrat stylom male kladivko a podobne veci 🙂 sa mi zda, ze kazdy sa svojim sposobom vracia do svojho mladi cez kubka 😉

kubinko zase soplikuje - dufam, ze to su len nadchove sopliky a nie nieco ine lebo ma uz porazi... dlho sme teda zdravi neboli 😒 teplotku zatial nema, iba trochu tych soplov, dala som mu ten cebion, ze na podporu imunity trosku a ked zakasle tak hodim aj mucosolvan pre deti, lebo pocujem a vidim ako tie sopliky prehlta... stekaju mu tam... ale daju sa aj vysat... kiez by to bolo radsej zo zubkov...

no ideme vecerat - na obed som urobila fajnovu zemlovecku - mnamky :-ň

potulka
15. dec 2009

matejko bol dnes narocny na pozornost a tak som sa prekonavala co sa tyka NErobenia v domacnosti. nielenze som po sebe nestihla odpratat obedovy tanier, ale dokonca som ani nezavrela ruru, z ktorej som vybrala zohriatu pizzu. aspon ze plyn som vypla. 😅

mgk111
15. dec 2009

potulka - ja som stihla dnes kuchynu upratat vratane kuchynskej linky - uzivam si dni ked sme este aj s manzelom doma a moze sa mu venovat... este musim trubu umyt brrrr ale az po kupkani... chlapi sa cvachtaju - potom budeme odsavat sopliky tak bude krik 😠 a ked sa napapa tak hadam to umyjem a budem vegetit - vlastne este treba potom oprate pradlo vyvesat ale to uz je len lahodka...

mgk111
15. dec 2009

a kubko na vsetko zacal hovorit ze "ba"... mysleli sme ze na balon, ale teraz aj na psa 🙂 perlicka dna - ked chce drobcek kychnut tak sa otoci za svetlom - skoro sme odpadli ked to zopakoval viackrat 😀

zuzic1
15. dec 2009

Mám pár sekúnd tak len v rýchlosti som čo to prečítala a závidím tie pusinky...náš krpec nevie zatiaľ vôbec ☹

matja
15. dec 2009

zuzic, nič si z toho nerob, ani náš ešte nevie pusinkovať 😉

mona1111
15. dec 2009

ahojte

nas este ked mu poviem ze mi daj pusinku tak sa len pousmeje, ale aj to pride za nam da sladky boztek .... Inac ked mu nic nevravim tak ked sa s nim hram , ma chyti oboma ruckami za lice a pritiahne si moju hlavu blizsie k sebe tak to vyzera ze mi ide dat pusinku, lebo ma pri tom otvorene ustocka tak niekedy ma oslinta inokedy hryzne...

Ste tu rozoberali svokrovcov, tak ja sa nemam s cim chvalit.... svokor ked videl maleho pat krat tak je toho vela, a to nehovorim, ze ziadnu hracku mu nekupil, svokra chodi pracovat vonku a tiez ziadna hracka .... maximalne mu kupili spaci vak, dala nam na kocik, a to je asi tak vsetko.... teraz ma prist na sviatky tak som zvedava.... A Samkovi sa ani necudujem stale sa na nich mraci, ale ked uvidi moju mamku alebo ocka... cize svojich starkych tak sa zacne smiat a je stastny ....

zato moji rodiacia, sa idu roztrhat,,.... aj teraz som sama doma, manzel je v praci a pride zo sluzby az zajtra rano., tak prisiel moj ocko sa s malym trosku pohrat nech si trochu oddychnem... mama s mojim ockom tak to sa vysantia stale ci s hrackami, oblecenim , prikrmami, to uz ja ich niekedy krotim ze nemusia tolko minat penazi...

nsoci
15. dec 2009

Matko cosi ako pusinky dava, ale nie na povel a skor to vyzera ako matkozrutizmus, ze mi odkusne z nosa.

Dnes bol strasne uplakany, vsade za mnou, mrzuty, boli sme vonku tri hodky bo uz om nevedela co s nim, aspon pospal a ja som obehala obchody na okoli. Vecer om mu zmerala teplotu, mal 37.7, asi zubky, lebo vsetko obhryzal, jst nechcel, len zuzlat rozok, supli sme viburcol, trosku sa mu ulavilo a teraz ho muz uklada. Ja uz som K.O.

Dosli mi tankiny, tak uz nemam vyhovorku a pojdem plavat.

Denka, ked sa dari, tak sa dari. ja tiez od vcera pochybujem, ze dokazem dat caro tymto vianociam, caka nas pohreb, chytila som zaludocnu nervozitu... bodlo by vinko, ale nekupila som...

mona1111
15. dec 2009

zabudla som este dopisat, ze s mojimi rodicmi si Samko velmi rozumie, moja mama ho vie uspat poobede do piatich minut, zase moj ocko sa vie s nim pohrat aj hodinku , dve on by bol schopny s nim sa hrat aj cely den..... Vedia co na maleho zabera....

A ked potrebujem tak mi moji rodiacia vzdy pomozu, ci uz postrazit maleho a ja viem ze je v docbrych rukach a nic mu nechyba....
Co sa tyka fajcenia moj ocko fajci, ale pri malom si nikdy nezapali, ani nepojde na balkon si pofajcit ked je na navsteve a sa hraje s malym, a ked ho berie na prechadzky tak si tiez nezapali....

svokrovci fajcia obidvaja, a oni nemaju problem si ist zapalit... a to sa mi vobec nepaci,.... a maleho by som im asi nedokazala zverit lebo im nedoverujem..... a to asi aj preto ze ho skoro vobec nevidia a Samko si nema ani kedy na nich zvyknut....

pasoa
15. dec 2009

matúško pusinky nedáva. hahaha, celkom sa bavím pri tej predstave, že by som niečo takéto od neho momentálne mala očakkávať.

ale zato sa čoraz častejšie hojdá a skáče šípky na čelo, tak už len ho obletujem ako včela púpavu, že kedy začne už loziť alebočo 🙂

a dnes, keď som ho kŕmila v lehátku a manžel sedel vedľa, tak matúško sa naňho pozeral a usmieval sa od ucha k uchu. Muž sa naňho nepozeral, kukal Súdnu sieň, ale matúško aj tak vedel, že toto je môj ocko a smial sa. to bolo také zlaté.
Asi prvýkrát, čo sa usmieval na človeka bez nejakého zrakového kontaktu a impulzu. 🙂

nšoči, boli sme fakt na mnohých miestach v Chorvátsku, ale Murter je proste jednička, je tam zelene, že človek padá na zadok, celkom nechorvátske, kem Slatina či tak nejako, vzadu v diaľke Kornati, a je tam aj taká minizátoka, kde je piesková pláž a všetko to nechutné plážové vyžitie no a aj útesy a skaliská, kde je šnorchlovanie úplne skvelé...
Každé ráno som vyšla nad kemp, narvala figy ze stromu a urobila s grankom takú gebuzinu a ktomu čerstvý chlebík z obchodíku no mňaaaam!!! :-P
a ešte bolo prekrásne v kempe Rudine, to bolo ale veľmi veľmi dolu, už len 7km do Dubrovníka odtiaľ bolo, ale ja som zabudla, ako sa volalo to mestečko, čo bolo neďaleko.. už neviem, fakt. Ale to bol tiež krásny kemp, veľa zelene, figy a tak...

matja
15. dec 2009

pasoa, to by sa mi ľúúúúbilo, taký kemp, mňam...

pasoa
15. dec 2009

a tiež špekulujeme na dovovlenkou v lete spolu so svokrovcami, ja by som rada Grécko, nejaký hotel, All incluzive, je to síce úplne ale úplne proti môjmu gustu, ale viem, čo obnáša kempovať a stravovať sa na vlastnú réžiu a ešte popri tom aj Matúškovať, tak to neviem, čo by bola za dovolenka.
Tak sme si to takto vymysleli a aby sme zavolali aj svokrovcov, som navrhla ja, lebo viem, že oni - teda najmä svokrička - túžia už odkedy s Vilkom sme spolu chodili (čo bude pomaly 10 rokov) ísť s nami na spoločnú dovolenku.

Raz sme spolu silvetrovali v Alpách a to bolo moc fajn ale v lete sme spolu ešte neboli.
A oni matúška milujú, je to ich prvý vnuk, svokra tá je ochotná všetko nechať a len ho na rukách nosiť a mňa to teší, lebo ja som mala presne takúto babku, svokrička mi ju teda dosť pripomína, a ona ma nosila na rukách hádam do mojich 12-tich rokov, preboha, no až sa teraz hanbim, ale fakt som ju moc ľúbila aj ona mňa, hoci som nebola prvá vnučka ale až štvrtá.. no jednoducho tak to je.

Potulka a presne ako píšeš, mne sa aj mama aj svokra toľkokrát už núkali, že ony pôjdu pokočíkovať matúška a ja nech si 1. pospím 2. oddýchnem 3. porobím 4. idem na hokej 5. do kina atď a ja chachacha, nehrozíííííí 😀

egyptanka
15. dec 2009

som vam vobec nechybala?? ... pcheeee. citim sa dotknuta, ze za dva dni ste sa na mna ani raz nikto nepytal ...

egyptanka
15. dec 2009

nsoci, uprimnu sustrast prajem ... viem ake to je stratit blizku osobu ... 😢

egyptanka
15. dec 2009

a otazka ako rozlisit sople z choroby a zubne sople??

egyptanka
15. dec 2009

mate niekto tu eko tasku Envirosax?

nsoci
15. dec 2009

Egy ja som tu tiez bola minimalne, takze....
Pasojka jeeej, ukladam si link, kukneme pred letom co a ako.
Potulka, Pasoa... ja som tiez zistila, ze okrem mna matka kocikovala len mama 2x a muz sam 2x. Ale zato strazit ho necham obom a idem prevetrat hlavu, treba to aj mne aj Matkovi nech neni uplny prilepok.
V januari by sme radi skocili na chatu na oravu, zoberieme sanky a bude... zima
😉

potulka
15. dec 2009

mona, moji svokrovci maju z matejka velku radost, ale vidaju ho len tak casto, ako im to my dovolime. 🙂 vlastne aj s mojimi rodicmi je to podobne, akurat trosku castejsie. predsalen dcera ma k rodicom zvycajne blizsie ako syn. no a co sa tyka hraciek - pri tvojom prispevku som si uvedomila, ze svokrovci tiez este matejkovi nic nedali, ale mne to vobec nevadi, pretoze naozaj nic nepotrebuje. nasi sa tiez drzia na uzde - moja mama skor na take prakticke veci ako strikovanie svetrov, ocino mu kupil knizku, ktoru si citaju, ked ideme k nasim a tak. hracky ziadne. dali sme vsetkym najavo, ze to nie je potrebne a respektuju to. ale u vas asi ten nedostatok darcekov suvisi s celkovo mensim zaujmom o maleho, vsak? 🤐

my sme povodne planovali, ze na prvu "potulkovsku" dovolenku (t.j. auto, stan, bedekre a ide sa) pojdeme o 3 roky, ale tak dlho to pravdepodobne nevydrzime. 😀 buduce leto este nie - to by sme radi niekam do tatier/vratnej/inych hor do hotela - ale v 2011 uz asi pofrcime do toskanska. 😉

mgk, u nas je "ba" bááác a este aj bim-bam. "pa" je v prvom rade papuca, ale oddnes aj lampa. bol taky rozkosny - sustredene ma pozoroval, ako som dokladne artikulovala lam-pa, lam-pa a nasledne vybafol "pa!" 🙂 v poslednych dnoch sa velmi rozhovoril, to zvatlanie uz zacina zniet ako rec - sice jej nerozumieme, ale podoba sa to na nejaky jazyk. skusa hovorit L, D, Ť... zjedla by som ho. 😵

nsoci, testovali sme vas overal, je vyborny! 🙂

egyptanka
15. dec 2009

... ja som dnes bola vyse troch hodin bez Natalky ... bola som na Dnoch Vianoc v Inchebe a prd som kupila a vela minula.
a tuto tasku som objednala segre na Vianoce
http://www.mabets.sk/index.php?324,taška-enviro...

lubi22
15. dec 2009

Pasoi na tom Murteri, co sa Ti paci je Hotel Colentum, co ma all inclusive. Len tam nema ziadne detske ihrisko ani detsky bazenik, to sa mi nepaci.

Na kempy to ja veru nie som 😅

Egy to sa neda rozlisit, tie sople 😅

Ja som nemala ani jednych takych super starych rodicov. Maminkini, co boli super, zomreli este pred mojim narodenim dedko a babicka, ked som mala 5 rokov, no a otcovi boli taki materialisti brutalni 😅 Preto si velmi vazim, akych maju starych rodicov moje deti. Moji rodicia by im dali prve posledne, zboznuju ich, dedko je po dvoch dcerach z vnukov uplne nadseny a chce ich vsetko na ucit, on je vasnivy turista, zboznuje prirodu, hviezdy a uz si planuje, kam ich vsade zoberie. Na nasich sa mozem stopercentne spolahnut, nemam problem im malych nechat. Svokrovci by boli tiez super nebyt toho fajcenia, co je bohuzial pre mna zasadna vec a nie som schopna v tej oblasti robit kompromisy. Deti ale tiez obaja zboznuju, zahrnaju ich v kuse darcekmi, venuju sa im, svokra uplne a svokor ak prave nefajci jednu zo 60 cigariet. Na svokru sa mozem stopercentne tiez spolahnut, ale ten svokor - tak to nie. Malym zostrojil motorky, ukazuje im zase dielnu a veci co sa tykaju stavby, aut, ale to fajcenie, to je pre mna neznesitelne 😒

egyptanka
15. dec 2009

No svokrovcom by som Natalku zatial nedala, ale svokor sa realizuje v darcekoch ... takto ma Natalka od neho na Vianoce Dina a ten leopard zo ZOO tiez nebol lacna zalezitost. ... s mamou nemam problemy, muz do pohody ... dnes som zistila, ze to zvladne aj bezo mna.
Az som si vycitala, ze som vobec dnes na nakupoch na Natalku nemyslela. Ale dobre mi padlo ... 🙂

egyptanka
15. dec 2009

A vecer papame kasu opat ... ale len zemiakovu. Ide sa po nej zabit ... otvara usta ako keby som jej tyzden nedala jest.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre