Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

katja78
4. jan 2010

Vôbec neviem,či mám nárok na zvýšenie alebo nie?
Na druhú materskú som nastúpila z prvej rodičovskej a už presne neviem, koľko mala Maruška vtedy, okolo 2 rokov, ale či už ich mala, alebo nie???

potulka
4. jan 2010

xixi, aha! to mi vobec nenapadlo... 😅 ale ja som znama tym, ze tymto odbornym hatlaninam nerozumiem. napriek tomu si myslim, ze mi to tam mohli napisat - zo zakona ste kryta max. 3 roky... tvoje vysvetlenie je na rozdiel od toho zo SP jasne a zrozumitelne. dakujem. 😵

potulka
4. jan 2010

katja, vies co, podajme si ziadost a uvidime, ako sa k tomu UPSVAR vyjadri. oni to tam budu skumat, takze nam potom oznamia, na co mame narok. urcite nie sme jedine, ktore tomu nerozumeju. 😉

munu
4. jan 2010

ozaj som zabudla, ze Matko uz ma 10 mesiacikov 😀 4.1.2010 😀

katja78
4. jan 2010

Potulka - jojo, skôr mám pocit, že v menšine sú tí, čo tomu rozumejú 😀

munu
4. jan 2010

Lenk to su mi novinky 😀 gratulujem Filipkovi sikovnikovi 😉

mgk111
5. jan 2010

munu - gratulujem matkovi 🙂

lenka - gratulujujem ku krocikom ako si sa to rozbieha... som zvedava kedy to nase mrne pochopi ze ked nie liezt tak aspon chodit bez ruk je zabava 😀

my mame budicek spred hodky... 😠 tak sa mi nechce... ale sme sice u svokrovcov no nechcem nikoho budit... boli by nevyspati a co z toho?... takto budem len ja a potom pojdem vybavit zopar veci a oni budu s malym tak si hadam oddychnem trosku... a maly asi prave natlacil ufff mne sa tak nic nechce a este ma aj hrdlo boli bleeee

mgk111
5. jan 2010

tak uz aj manzel siel do prace a stale nikde nikto... tsss hadam vsetky nespite kurnik sopa... kedy sa to nauci moje dieta? prave vytrhava vianocnemu sobovi nitky z brmbolca...

denkolc
5. jan 2010

Baši, neviem presne, na koľko pôjdem do USA.....možno dva mesiace, možno aj viac....nemám v tom zatiaľ jasno...ostala by som aj pol roka, ale to bez manželíka nevydržíííím.... 😅

Vy sa tu všetky chystáte na druhú materskú? To potom budete v novom fóre??? A ja tu akože ostanem sama??? 😲
Ajka, ideme v piatok na ten UPSVaR together? 😉 Teda neviem, ako hajáte vlastne..

potulka
5. jan 2010

ahojte
denka, aj pasoin manzel sa nas pytal, ze ked budeme mat druhe dieta, ci budeme chodit do dvoch tem. 🙂 no a tak som sa nad tym zamyslela a predbezne som rozhodnuta chodievat len sem. 😉 na to, ze chcem byt znova tehotna najskor o dva roky, je to mimoriadne dolezite rozhodnutie. 😀 😀

xixi7
5. jan 2010

Katja,
netreba vediet, kolko mala Maruska, ked si isla na druhu matersku. Dostavala si na Hanku materske? Ak ano, urcite si podaj ziadost o zvyseny rodicovsky prispevok.

pasoa
5. jan 2010

pridávam sa k potulke, že sa zatiaľ cítim veľmi zviazaná s kolektívom marcoviek a tiež chcem dieťa vo veku 3 matúškovych rokov, a predbežne som rozhodnutá nechodiť do 2 tém potom....
si to neviem ani predstaviť...

skúsila som prispievať do viacerých tém tu na MK, napr. o epilepsii, Vojtovke, refluxe atď, ale to sa jednoducho NEDÁ... keby bolo toto fórum spravené aspoň tak, že by sa dali sledovať tzv. "moje témy"... ale takto, keď sa niektorá téma ocitne na tretej, poprípade aj na piatej strane... to hľadať je úplne odveci... a cez ten vyhľadávač to tiež nie je celkom ono, lebo niekedy zabudnem, či to bolo v slovenčine či češtine a ako sa téma volala a potom to nevyhľadá ani podľa nejakého kľúčového slova...

potulka, dobre som sa pobavila na tom, ako matejko olizoval tvojmu mužovi bradavku 😀 😀 😀

katja78
5. jan 2010

Ahojte,

Xixi - tak si ma upokojila, díky. A Ty si právnička, keď sa vieš takto paragrafmi oháňať? 😉

Potulka - ja som napr. pri prvom dítku nenarrazila na dobrú partiu maminiek januárových detičiek, akurát vtedy sa tam hádali, tak som to rýchlo zabalila. Bolo by tu ešte také riešenie, že otehotnieť znova v približne rovnaký termín a by sa len zlúčili témy 🙂

Hanka nechce ísť spať, len by sa bláznila, všade ma potrebuje pri zadku, neviem kedy navarím. Júúúúj, už aby bola jar, alebo aspoň niečo nad nulou, lebo aj my už to spane vonku radšej obmedzujeme 🙄

matja
5. jan 2010

ja prispievam spolu do 3 tém a mám ich otvorené v mozille, aby som ich nemusela hľadať, potom vždy iba refrešnem. Keď bude ďalšie tehu a mimi, asi ostanem verná iba vám, tiež si neviem predstaviť tráviť čas ešte aj v ďalšej podobne ukecanej téme ako sú marcovky 😀 😀

katja, tvoj nápad s tým spoločným otehotnením nemá chybu. Jeden večer si tu zoberieme všetky voľno a pôjdeme na to, OK? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katja78
5. jan 2010

Matja - no ja budem len štatistiku robiť 😀 zatiaľ nemáme jednoznačne zahlasované za tretie dietko 😅 😀 😀 😀

katja78
5. jan 2010

Druhý pokus o uspatie neúspešný ☹

mgk111
5. jan 2010

ahojte tak rodicovsky vybaveny - prisla som na urad prace a soc. veci a rodiny, dali mi dve tlacivka - ziadost a potvrdenie do prace - tam bolo nutne napisat odkedy mam rodicovsky a ze som nemala vyplatenu dovoelnku po materskej, orazit a doniest spat na urad - potom pride vyjadrenie a vyplatenie - nebolo treba ziadnu ziadost, ani rodny list... a vybavene rychlo - diky za male okresne mestecka 😀 aspon na nieco je to dobre...

aj mnazelovi som vybavila vyradenie z evidencie a povedali mi, ze kedze bol dlhsie nezamestnany a bude cestovat do zamestanania ma narok na preplatenie cestovneho aj ked bude chodit autom - jupiiii nejake korunky sa vratia spat 🙂 este to musim nastudovat...

dnes sa ma moja sefka pytala ci druhe eee, tak som povedala, ze po cisarskom trosku pockame 🙂 napriklad dnes s budickom o pol piatej a dvakrat zobudenie v noci by som povedala, ze druhe nechcem 😝 ale potom sa preberiem a nejako to ide... maly bol bezo mna asi tri hodky a pohodicka pohoda - mrncal ked ma videl odchadzat ale svokra sa tvrdo postavila do okna, aby ma videl odchadzat a hlavne aby vedel, ze ked pridem, ze vzdy sa proste vratim... takze ak by plakal utisia a prichod aby vedel "ocenit"... myslim, ze celkom rozumne, aby si vedel v tej hlavicke zrovnat, ze aj ked ho niekde necham, vratim sa po neho 🙂

mgk111
5. jan 2010

katka - aj u nas prebihaju pokusy o uspavanie - zatial to babina nevzdala 🙂 ked tak prevezmem stafetu ja alebo svagrina 🙂

katja78
5. jan 2010

Už spinká, ale predtým spadla a udrela si hlavičku, tak ju prsník upokojil a uspal. Tak sa mi zdá, že sa jej predlžuje tá bdelá fáza a spinkanie cez deň už nebude také bezproblémové 😒 uvidíme

Maci - jemine, ešte aj dovolenku tam chcú, čo zas? Ja som ju vyplatenú mala, tak teraz čo? 😕

mgk111
5. jan 2010

katka - neviem naco to tam je... ani som sa nepytala lebo som to nepotrebovala, ale pride mi to len preto, aby vedeli, ci cosi bolo vyplacane... neviem ci to nejako moze tie davky ovplyvnit alebo co... mozno baby dohodia dalsie info...

munu
5. jan 2010

no nas Matko si nejako meni rezim dna aj noci 🙄 zase prechadza nejakym tym obdobim 😒 co mi vyhovuje, je jeho denny rezim.. uz nema tri spanky pocas dna, ale len dva..ranny spanok, kedy dospaval noc, uz vynechava a spinkava uz okolo obeda a poobede.. ale co mi nevyhovuje, je ten nocny rezim.. ide spat okolo 20tej, pospi dve hodinky a potom sa zobudi a ze on je vyspinkany a chce sa hrat.. a nezaspi naspat, neexistuje.. no co s nim.. tak ideme sa pohrat hodinku a az potom zalomi, ale zato spi pekne az do rana do takej 8mej, 9tej.. kedy ako..to zavisi od toho, o jakej nakoniec zalomi..
takze neviem, ale vidiet, ze uz je zase starsi a zase sa mu to zacina menit, tie jeho navyky a spravanie a tak..

katja78
5. jan 2010

už sme hore 😎 🙄 Hanka vyspala boliestku a ožíva. Aspoňže pre ňu som stihla navariť, ja si dám polievku i deme von dakam.
Au revoir😉

denkolc
5. jan 2010

...v Blave poľadovica.....dostali sme zákaz vychádzok.....od mangela.....aj tak by som nikam nešla, mrcha jedna nedovolí...

Krpatá furt mrnká, už aby boli tie zuby vonku...ach jo...

Munu, asi to večer berie len ako tretí spánok... 😉

Inak - je pravda, že sme sa tu našli, lebo ja som počula všeličo na MK....niektorí sa hádajú, iní sa ohovárajú, považujú sa za slepice.....ehm...ešteže marcovky sú pohoďáčky... 😉 😉 🙂 🙂 🙂

ajka82
5. jan 2010

deni, v pohode mozme v piatok, povedz o kolkej...vy tusim plavate ze?

mgk111
5. jan 2010

denka - aj u nas je mrcha hnusna od rana bleeee 😒

to myslite vazne ze sa stretnu baby na fore a potom si nadavaju a hadaju sa? to je trosku divne nie? ved to je pre zabavu, rady, poucenia a podobne... a sice si mozno vymenime nazory a sem-tam to zoberie trosku so smutkom, ked nas drobec zrovna nepokrocil ako druhi ale to je vsetko normalne ci sa mylim?

balim veci ideme dnes domov - hrdlo boli, mrcha ma navstivila, krpec vonku so svagrinou a pockame kym pride manzel z prace (teda este musi ist po obchodoch lebo bol zvyknuty chodievat v oblekoch a zrazu moze mat kosielku, pulovrik a slusne gate a take veci moc nema 🙂) a zajta hadam pozriet kamosku s malym matejom (teda uz bude mat za chvilku v januari tri rocky) a akze kolaudovat 🙂

krpec dnes zvlastny - obed moc nejedol, moc nespal - nechce si nechat kuknut do pusinky a ked mu dam nech kusne tak na prave strane ani za pana - tak hadam nech vylezie ten dovod takychto umrcanych dni... 😠

a sice je to odveci ale kedze marcovky su pohodacky, tak mojmu byvalemu (7rocny vztah) sa narodil syncek asi matisek v cz 🙂 len ja neviem ci vobec uvidim fotky, lebo on vraj doteraz nerozchodil nas rozchod - co je divne, kedze ma priatelku, dietatko, byt na hypoteku s nou napoly... ale tak by som ho chcela vidieeeeet 🙂 alebo aspon babatenko segra hovorila ze je malilinky 🙂 uz si to nepamatam 🙂

labutka
5. jan 2010

caute , som tu po 100 rokoch.
za prve, stasny a belasy 2010 vsetkym! 🙂
sme silvestrovali v harmanci, particka na hoteli, bola tam este nejaka dalsia particka s asi 3 rocnym chlapcom, ktory tam pekne pokaslaval, takze ked sme sa vratili domov, draheho zacalo skrabat v hrdle, samozrejme ze uz je chory, adamovi tecie sopel, ale len taky priesvitny, mozno aj zo zubov... prevcerom sa mu prerezal jeden horny, vcera druhy.

inak, tusim som posledna co este nemala navstevu mrchovatu?

mgk111
5. jan 2010

fiha baby ja som myslela ze tu je tak "poriedko" preto ze su sviatky ale uz je aj po nich a tu stale tak "ticho" 🙂 uz deticky behaju tak nie je priestor? mne sa teraz smeje ked som bez kubka ale zajtra sa dosmejem 😉

mgk111
5. jan 2010

labutka - slepo ti zavidim hlavne vtedy ked schytam prvy-druhy den 😠 a kolkokrat kojis ked este nemas?

boldy
5. jan 2010

ahojte,
sprve zelam vsetkym maminam a detickam stastny novy rok 🙂
ja som nemala cas bola som na sk, tak si malu uzili vsetci doma a opat sme uz same ☹ ale nic hlavne sme zdrave, hoci na sk som musela na pohotovost, mala bola chora... v noci nespime, zuby rastu ako huby, uz 3 su von...
labutka> nie si posledna, ja tiez este nic 🙂

labutka
5. jan 2010

a este, musim sa priznat..... adam prave padol s postele.... strasne som sa zlakla, skoro som plakala s nim, ale nicm mu neni. je to asi 30 cm.... ma len taky sram a bude aj modrina... uz ho mame aj sfoteneho, supnem to sem...
mgk, teraz ked ma sople, tak mu nedavam obed, ale mlieko, a na desiatu a olovrant zje tiez menej. a v noci 3 krat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre