Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lenk30
30. sep 2009

ahojte,
lubi, tak super, že ste so spinkaním pokročili. toto už sme skúšali dávnejšie, lebo som toho názoru, že zo mna cíti mliečko, takže by cuckal do rána.........tak išiel na manželovu stranu. ďalšiu noc spali spolu v posteli a ja v obyvke - ale tie kriky, hystéria.......kým maminka neprišla, tkaže u nás to zjavne nefunguje. Už sa ale aspoň naučil zaspávať s ocinom, ale keď sa potom preberie a on ide k nemu, tak kričí, hľadá ma a utíši sa, až keď ho chytím - on si dá ručičky cezo mňa a aj keď sa upokojí a zaspí, mám problém sa vyvliecť. On je taký môj cuco!

Baby, dnes chcem dať 1.krát cestoviny...........už ste? to koľko asi? dajme tomu na kolienka? a variť asi osobitko, že? lebo ja zelku aj s mäskom varím v jednom hrnci - ale z cestoviny by to bolo asi mazľavé........ale to je možno dobré na .........ako teda?

po poradni už nám doktorka odporúča aj biely jogurtík, tak včera už sme ho mali s ovocím a lyžičku olivového oleja do zeleninky.

včera som mu večer dala do kaše také rozvarené malinky........sa išiel zadrhnúť.

no a keď som pri tom zadrhnutí............už sa plazí a posúva po celej obyvke. motivovala som ho rôznymi hračkami, ale sám sa začal plaziť za KÁBLAMI. typický chlap.......takže už to začína 😀 . Ale už len striehnem, či na zemi niečo nie je. To nič, že chytá omrvinky, ale včera pokojne sedel, čo sa mi nezdalo, prišla som k nemu a on v puse takého malého zeleného škriatka - ako z kindervajca, alebo čo. teda, ale netušíme od kiaľ ten škriatok vypadol. to už treba iného bacha!

alisia, my bývame v byte, ale máme vlastné kúrenie, už si prikurujeme na 23 a noc 22, lebo máme murovanú bytovku a v noci už riadne tiahlo a malý bol ako cencúlik

a non stop odkopaný, studený.......a vo vaku už mu je tesno, aj keď som kúpila na 1 rok, kope, zúri. ako to riešite?

alisia
30. sep 2009

My tu máme teraz 22,2 stupňa, malý má bodynko s krátkym rukávom, na tom také tričko s dlhým rukávom, hrubšie ponožky a oteplené tepláčiky. V noci ho už prikrývam paplonom detským.

lubi22
30. sep 2009

My mame teraz 22,5 stupna v byte - cez den ma bodinko s dlhym rukavom, teplacky a ponozky, v noci pyzamko-overalik a prikrity je takym detskym paplonikom, co ale odkope. Mam aj spaci vak, ale nevim, ci v nom bude chciet byt, ked cele leto bol len tak. Lebo on spinkava na boku a brusku a to by mu asi zavadzalo.

lenk30
30. sep 2009

baby tie cestoviny osobitko? lebo ich tam chcem ísť hodiť...........

iron
30. sep 2009

lubi...skus ten spaci vak...Moja spi celu noc bud na brusku alebo na boku a je v spacom vaku. Nevadi jej to. Mne sa tiez odkopava...az sme dospeli k prechladnutiu. Takze uz len spaci vak.
Ja uz ohrievam miestnosti. My mame byt otoceny na chladnu stranu, takze je tu kosa. A kedze sme v bytovke, tak este nekuria.
A ja neviem kedy sa my dopracujeme k plnym davkam zeleninky na obed. Ovocie mi odmieta. Na obed zje ale ako kedy...no aj tak mliecko vedie u nas.

alisia
30. sep 2009

iron, my sme na plnú dávku zeleninky prešli asi po 2,5 týždni od začatia príkrmov.

mgk111
30. sep 2009

matja - ja davam vsetko osupane..

lubi - nas tatinko by bol ochotny alke jeho nezobudi ani motorova pila 🙂

alisia - neviem ale pekna kosa je... drobec ma bodycko, pancuchy, teplaky a ked nekurim tak aj mikinu!!!

lenka - ja som dnes dala zopar slizikov... asi tak na večku lyzicu... a ta zmena teda chutila riadne... a varene boli zvlast...

alisia
30. sep 2009

z toho jak tu rozprávate o zime tuším začala byť aj mne zima. Idem pustiť radiátory, to zas bude doma krik, svokre sa to nebude páčiť. Veď aspoň na hodinku ich pustím, nech sa ten vzduch tak oteplí, nie?

alisia
30. sep 2009

no a prd zapnem, keď kotol plynový je odstavený, tak idem zapnúť aspoň el. ohrievač

baskaj
30. sep 2009

no, my dnes zase žijeme mottom "aj muži majú svoje dni". teraz môj malý muž na chvílku spinká, tak som tu. ale ešte musím spratať grcku na podlahe a najesť sa...

ja bývam poslednú dobu brutál unavená. už o jedenástej večer sa mi nenávratne zavrú oči a bývam absolútne nepoužiteľná. a to ma poznáte, že som tu vždy tak neskoro v noci vypisovala. asi to bude tým, že sa posledné dni (už hádam aj 2 týždne) šušeň po polnoci často budí. aj 4-5x. a cez deň už málo spáva. uf!

ale dami má zase niečo nové. celý deň mlaská naprázdno, ako keby v puse niečo mal (a nemá). a keď niečo chce, tak sa už nejeduje plačom, ale stiahne tvár akoby do plaču, zvraští pusu a začne mlieť slová čo mu prídu. straaašne je to zlaté - ako tak hundre a sťažuje sa. normálne sa naňho tak strašne rada pozerám 😅

babyyy to stretko budúci rok je tak ďalekooo 😒 . nedáme ešte skorej? či už je zima?

a dnes máte Ba stretko? nezmoknite!

mgk111
30. sep 2009

kucina - uz chapem ako si mozes uzivat materstvo ked cokolvek pri drobcovi urobis (teda aspon to co platilo do nedavna 🙂) dnes som pri kubkovi urobila cokolvek, navarila, umyla si vlasy, umyvala riady, prala plienky v rukach - len od prikrmov... a zakazdym po jedle pekne zaspinkal sam bez uspavania... tak to je potom balada a skutocne mozem oddychovat ked kubko spi miesto toho mojho zvycajneho maratonu po byte 🙂

alisia - kolko je vlastne plna davka zeleninky? mne zje z 2,5dcl pohara tak okolo polovice asi... niekdy viac niekedy menej podla toho asi aky ma den a ako mu chuti...

mgk111
30. sep 2009

baskaj - damianko musi byt zlatucky s takym vyrazom 🙂 nas kubino zase zacne mlaskat a otvarat ustocka ale tiez uz malokedy place, skor mrnci ked je hladny alebo chce spat...

no ja som v PU a tu by sme veru zmokli... este sme vonku neboli a asi ani nebudeme...
ale tatinko nam ide domov z nemocky a uzasne spravy nesie - vraj moze trosicku dostupovat na nohu a za mesiac este kontrola v ba... ale zatial je vsetko na dobrej ceste 🙂 jupiiiii som sa bala, ze co ked bude musiet iba lezat - ze sa zblazni on aj ja z mojich chlapov 🙂 xixi

baskaj
30. sep 2009

mgk - hej, je superový. lebo s tým nahnevaým výzorom rapoce odušu a strašne dôležito sa tvári. je to strašne smiešne.
super, že muž sa tak rchlo zotavuje!

yama - malá evička je strašne zlatá. a ako pekne už sedká! a supiš tortička!

zuzi - aj kamilko je už aký veľkáč!

lenk - ja neviem, ako cestoviny. skús ako myslíš, ale asi je to jedno... alebo ich prihoď neskôr.

potulka - pastelky sú super, ale ja by som ich už viac ako mám nechcela preto, lebo dami je už veľmi aktívny a vrtkavý a to až natoľko, ze minule si ju poposúval tak, ze zúbky snapi sponky sa mu zaryli do bruška, čo som zistila až pri prebaľovaní. ale pokiaľ ty aj štvorcuješ a také sa ti nestáva, tak potom len odporúčam.

kucina1
30. sep 2009

dnes je moj syncek uzasny 🙂
a este je stale v pyzamku, obvykle ho prezliekam po desiate. bo vtedy sa velmi zaspini, a ide sa prezliekat. ale dnes sa nezaspinil ani pri obede

ryzovy nakyp mu chutil, ma este pol zapekacej misky ma na zajtra

potulka
30. sep 2009

iron, matej dnes tusim po prvy raz zjedol vsetko, co bolo uvarene, no nebolo toho viac ako nejakych 50 ml (vahovo neviem). mal zemiak & spenat, tak som naschval nerobila viac, aby sa to nemuselo vyhodit. zhruba takto papa kazdy den. na to, aky je rambo, by som ocakavala vacsie vykony. no ale hlavne, ze mu chuti, ved ono sa to upravi. rozmyslam, ze zajtra mu spestrim tekvicu ryzou, pohankou alebo kukuricnou krupicou. a v sobotu chcem na trhu kupit domace kura. dufam, ze nebude vyzerat prilis zivo... 🤐

baskaj, pri zakladani stvorca vzdy kontrolujem, kde su bodliaky zo snappky, ale pri rozbalovani mi to este nikdy nenapadlo. musim pozriet. niekedy sa mi zda, ze je malicky nevysvetlitelne mrzuty a mozno ho to tam fakt picha... 😕

mgk, skvele spravy! 🙂

cha, pred par dnami sme boli vonku, matej sa vynikajuco bavil na tom, ze som ho v kociku postrkavala hore kopcom a potom sa sam vratil. na chvilku som prestala, lebo som vyzerala kamaratku a z kocika sa ozvalo nespokojne frflanie. nie zamrncanie ako zvycajne, ale podobne ako damianko mi syn normalne verbalne vynadal. 😀 😀 😀

alisia
30. sep 2009

kuci, nákyp si robila podľa receptu čo si dala na marcovky varia či ako sa to volá? Skúsila by som to aj ja, lebo Damiankovi ryža chutí, ovocie tiež.
A aká je plná dávka zeleniny? No ja vám poviem že keď dám Damiankovi kúpený zeleninovo-mäsový príkrm, tak už tá flaštička 190g mu nestačí, ešte mu musím dať minimálne polovicu z druhej. Teda ako kedy. Aj do ovocnej výživy kúpenej musím dať aj 5 piškotikov, resp. sušienok vhodných pre deti od ukončeného 6.mesiaca. A keď mu dávam surové ovocie, čo mu zväčša robím, tak asi tak 10-12cm banán, menšie jablko a ešte aj menšia broskyňa a do toho 5 sušienok.
Po zelenine s mäsom vydrží Daminako cca 3 hodiny a po ovocí tak 2-2,5 hodiny, ovocie dávam na olovrant, takže na večeru má kašu o ktorej mi vydrží do pol piatej-piatej rána. Ak nechce na večeru kašu, dám mlieko, no keď idem ja spať, tak mu musím dať ešte raz mlieko aby som nemusela vstávať za dve hodky čo si ľahnem a to tiež vydrží spinkať do polpiatej-piatej. Celkom dobrý režim, páči sa mi to 😉

alisia
30. sep 2009

Keď mixujem zeleninu s mäsom, iba tak ponorným mixerom a nechávam aj hrudky, tak tá nádobka má odmerku a vždy mi výjde cca 200-220ml toho pomixovaného a keď to dávam do tanierika, tak je to asi tak 5-6lyžíc a to zbaští. A čo nezje, tak dopapám ja keď to je bez mlieka. Možno tak 3-4 malé lyžičky nechá.

baskaj
30. sep 2009

baby, ten olej mám do jedla začať pridávať kedy? už teraz môžem, či až neskôr? koľko? môžem aj do hotového jedla alebo do tej vody, v ktorej sa to varí?

egyptanka
30. sep 2009

baska, ja som myslela ze olej treba hned do mkvy pridat, ci sa mylim? ...

egyptanka
30. sep 2009

kuci, dodatocne vsetko naj k meninam ...

iron
30. sep 2009

baska...ja davam ked varim, alebo ked zabudnem tak ked dovarim. Tak kvapku olivoveho.

lubi22
30. sep 2009

Baska ja davam tak ako Iron, ked varim, kvapku olivoveho oleja do vody.

Alisia fiha, to Ti Damianko teda riadne porcie basti 😕 😉 Nas maly zje tak max tristvrtku tej malej vyzivky a uz grga ako keby zjedol neviem kolko 😅 A viac nechce. A na olovrant jednu vyzivku ovocnu, niekedy ani nie celu. Ale keby sa mohol kojit furt, to by bol zivot 😀 Plna davka zeleniny je 150 az 200 g.

lenka138
30. sep 2009

my máme doma tých 22 stupňov, ale ked ideme malého kúpať, tak prikúrime ohrievačom, potom vypneme
v noci sa mi zdá, že mu je chladno a to spí aj v spacom vaku a ešte je aj zakrytý dekou

drobec pposledné 2 dni mal cukinu a zdá sa, že mu to chutilo asi zo všetkého najviac zatiaľ. zajtra mu už idem dať aj mäsko, lebo akurát dnes bolo v dámskom magazíne, že ked sa začne prikrmovať, tak mäsko sa môže už na 6-7 deň

ozaj môžem malému dať už na večer kašu? lebo dr. mi včera na poradni povedala, že večer mu už môžem dať aj kašu, ako ste to riešili vy? dokedy ste dávali iba obedný príkrm?

yamahafazer
30. sep 2009

ahojte
tak my sme si hod pospali a ja som ako mechom prastena unas je hrozne pocasie ani kava nepomaha som si musela dat aj pirulu co ma hlava boli.Sme dnes dali malej tortu a pekne s rukami sa do nej zaborila 😀 Len uz pisti musime ist nieco robit uz ju nic nebavi cita program ale asi nic nedavaju dneska 😀 Ani von nejdeme lebo je to hrozne dneska.Popapala na desiatu jablko s mrkvou dobre bolo ona mi zje surove,ale varene ovoci jej moc nejde.Ja jej davam velkost 9-12 mes a som jej kupila na zimu 12-18 a to ma teraz akurat ako body len rukavy su dlhsie tie sa ohrnu.Dobre idem lebo uz nevie co zo sebou mozno sa este stavim ak este zaspi.Majte sa 🙂

iron
30. sep 2009

lenka...ja davam na obed malej stale zeleninku, masko som este nedavala. A kasu som zacala davat po tyzdni prikrmovania. Kasu som davala tu od nestle...Moja prva kasa. Strasne jej chutila.
Tento tyzden som zacala davat na desiatu aj ovocie, ale zatial nema uspech. Zajtra skusim banan...ked to deticky tak lubia.
A ozaj ja robim len pyre. Lebo som skusala aj polievku, ale to ju strasne bavi vypluvat a bublinkovat pri tom.

mgk111
30. sep 2009

lenka - cukina aj u nas chutila... zajtra davam zajacie masko so zeleninkou a kasu som davala na vecer ale do flase a redsiu konzistenicu nie podla navodu... lebo by som v tuhomstave to do neho vecer nedostala ked uz je unaveny po kupani a ide spinkat...

asandys
30. sep 2009

mgk aky pomer kase a vody davas do flasky?
Adam dnes jedol yemia s cuketou, a broskynku, vecer chcem dat kasu cez flasu. Dnes je velmi zly, umrcany. Adam zje tsk 120g prikrmu maxi malne

kucina1
30. sep 2009

moj zje 250 - 300 g na obed, a 250-300g ovocia na desiatru pripadne olovrant, , mlieko pije 100-150ml 2x denne na veceru lyzicou 160ml kase (to je mnozstvo vody z ktorej sa to robi)

alisia
30. sep 2009

Damianko je na tom skoro rovnako ako kucin Tomáško, len Daminko toho spapá trošku menej, no dotiahne to mliečkom, 2-3x za deň 2 dcl mlieka a večer kašu zo 160 ml mlieka. Teda ráno mlieko, olovrant mlieko, večer kašu a ak kašu nechce, tak mlieko, no potom cca o 4 hodiny musí ísť znovu mlieko. Aj Daminko papá kašu lyžičkou 😀 a úúúplne v pohode.
Od ukočeného 7.mesiaca ste začali dávať aj jogurt? No vydržím do poradne, ideme 6.10 tak mi dr. povie čo mám dávať ďalej. Určite som si zapamätala cestoviny a tuším ten jogurt, bielu activiu alebo actimel.

alisia
30. sep 2009

Malo tam byť desiatu mlieko, olovrant ovocie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre