Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

bershka
autor
23. aug 2009

matjus, no bio jak bio. aj tomu neverim. je v mode bio, tak vsade pisu bio... pre mna je bio to na zahradde

bershka
autor
23. aug 2009

ajka. my mozme len brokolicu, mrvku, zemiak, cibulu a cesnak. prve tri nechce a druhe dve.... no uznaj sama.

zuro
23. aug 2009

bershka tak jej skus dat kupene...vacsinou to detom chuti viac

bershka
autor
23. aug 2009

zuro, tomu som sa praveze chcela vyhnut, lebo mame plnu zahradku bar coho. no dnes som uz drzala v ruke HIPP 🙄

zuro
23. aug 2009

ja ti verim, ze sa tomu chces vyhnut, ale ked inak nejde.. tak skus jej to zmiesat spolu... kupene s domacim 😉

bershka
autor
23. aug 2009

zuro, asi to tak urobim. teraz som jej uz zo zufalstva dala do toho bebu, lebo uz som nevedela co s nou. dala som jej to do flase, kde ma dudel na kasu a huste pokrmy, ale nemohla to vytiahnut, aj ked to bolo riedke. dudel je skratka na hovno

zuro
23. aug 2009

aj tak sa musi naucit papat aj lyzickou, takze bebu jej pridaj kludne do toho, ale skus jej to dat lyzickou, nie flasou..

bershka
autor
23. aug 2009

tak som to aj urobila. trochu spapala, ale potom zase rev. tak som jej dala bebu a konecne sklapla.

egyptanka
23. aug 2009

som v nejakej letargii ... chyba mi stary zivot. ☹

bershka
autor
23. aug 2009

egy. aaaaa neni si sama. sice, mna to uz preslo, ale zo zaciatku som si hovorila, ci mi to bolo treba...

bershka
autor
23. aug 2009

ale neboj, ved ta s tvoja s tou najkrajsou susurou ti urcite robi viac radost ako starost, nie?

zuro
23. aug 2009

na zaciatku staci ked spapa aspon trosku, pomaly si bude zvykat ... mliecko ma byt aj tak stale ako hlavny zdroj potravy..nie kazde dieta prijma nove jedlo hned.. staci jedna dve lyzicky, neboj ono sa to zlepsi

alisia
23. aug 2009

bershka, ja som si uvarila prvýkrát 1 malý zemiak, ten som vymixovala. Spravila som si klasiku mlieko do flaše toľko koľko obvykle vypije, najprv som mu dala polovicu mlieka vypiť aby bol zasýtený ako tak a potom som mu dala prvýkrát 2-3 nie kávové ale také detské menšie lyžičky, to zjedol a viacej som mu nedávala, a za tým vypil ostatné mlieko. Takto som to robila asi 3-4 dni a zvyšovala dávky zemiaku a potom teda aj s mrkvou a znižovala mlieko. To už som mu dávala najprv zemiak s mrkvou a dokrmila mliekom, až som zistila že zjedol hipp prvú lyžičku tú malú flaštičku a už mlieko nechcel a zrazu zjedol dve hippky malé a to už som mu začala dávať len veľké. Ale zväčša mu varím. Teraz keď už papá aj mäsko, tak mu dávam aj hippky napr. s telacím mäsom, s ryžou. Inak ryžu aj varím a rozmixujem s uvarenou zeleninou. Daminkovi to veľmi chutí. Dnes som mu tam pridala žltok a išiel sa za tým zadrhnúť. Ešte som mu dala do ruky ďalšiu lyžičku, tak sa mu to páčilo.
A skús spraviť pyré zo zemiaka a s mliekom, poprípade pridaj trošku mrkvičky. Toto tiež Daminkovi chutí, šupnem mu tam aj 30-40 mlieka a baští jedna radosť 😉 neboj, chce to len trpezlivosť, hoci ja som bola prekvapená ako na prvýkrát Daminko papal, nič nevyplúval.
Baby aké normálne ovocie dávate detičkám? Ja som zatiaľ dávala len výživy, ale chcem čisté prírodné ovocie. Môžem skúsiť aj slivky keď ich ošúpem a rozmixujem?

bershka
autor
23. aug 2009

alisia, ona to jedla cca mesiac dozadu, ale akosi zacala vystrkovat rozky. vcera mala cajka pol roka, tak robi ramena 😀

my sme na banan alergicky, my mozme len jabko a hrusku zatial

egyptanka
23. aug 2009

bershka, niekedy pridu na mna taketo dni, este ma dnes vytocil moj otec, ja naivna som si myslela, ze ked prekonal infarkt tak prehodnoti priortity, zacne sa na veci pozerat s ineho uhla a on je stale na tom istom, ak nie horsie ... vrrrr.

alisia
23. aug 2009

jáááj, ja som myslela že si teraz začala s príkrmami. No to je tak keď sem stále nechodím, potom nie som v obraze 😠 Daminkovi roztlačený banán nechutí, ani špenát.
Tuším kuci tu písala že deti nevedia kedymajú dosť. Podľa mňa vedia, lebo Damianko keď už má dosť, to zje tak 5-6 veľkých lyžíc doma uvareného, tak buď sa rozplače, alebo otočí hlavu od lyžičky, alebo mi vôbec neotvorí ústa, tak viem že má už dosť.

zuro
23. aug 2009

bershka, no vidis, a uz mas dovod nepapania, tak uz nemusis byt zufala.. 😀

nsoci
23. aug 2009

Alisia ja som asi spravila chybu, ze som ho nutila papat... proste ked nechcel, tak aj tak musel. A asi sme zacali skoro. Teraz uz taka mudra by som mu dala fakt tu lyzicku len a zacala by som az po 6. mesiaci. Teraz uz neviem co, lebo on uz je presibany, zakusne spodnu peru, aby sa mu usta neotvorili 😉 sibrinkuje rukami a pluje to, co do neho dostanem... takze je to vsade okolo... no a potom super zabava rozotiera to oboma dlanami po pultiku 😀 No podareny je.

bershka
autor
23. aug 2009

nsoci, neviem ako tebe, ale mne na poradni doktorka povedala, ze mam zacat od piateho mesiaca. aj sme zacali. bolo to ok, ale teraz... no hroza

bershka
autor
23. aug 2009

egy, mna tatko pravidelne vytaca... no nadych, vydych

alisia
23. aug 2009

nsoci, ale Maťko je podarený 🙂 😉 no dúfam, že ma toto nečaká 😀 mne napríklad vydržala tá mala flaštička hipp prvá lyžička na 3x, takže som pomaličky zvyšovala. Aj teraz mi Daminko normálnu výživu spráska že ani neviem kedy, ešte mi aj pusinku otvára že mama ponáhľaj sa 😝
bershka, ja som začala od ukončeného 4.mesiaca, predsa sme boli na UM, teda aj sme. Zatiaľ nemám problém.

egyptanka
23. aug 2009

bershka, on je super, ale je fakt strasne ufrflany a to co sa netyka jeho si nezapamata a ked o dva tyzdne sa s mamou o tom rozrpravame, tak sa nastve, ze jemu sme nic nehovorili a ked mu povieme, ze sme mu to spominali pred dvoma tyzdnami tak odvrkne, ze kto si to ma pamatat.

taella
23. aug 2009

deti osprchované , najedené a uspané 😝 😝 😝 ešte jeden taký deň , tak si to asi hodím 😠 ešteže manžel ma od zajtra aspoň dva dni voľno , lebo neviem , neviem ☹

aby som nemusela počúvať rev detí , tak som urobila bábovku ( ktorú teraz baštím na obalenie nervov ) , pri mixéri trochu stíchli 😕

asandys , deti mi ešte nesedia sami , stále ich to ťahá dopredu , ale Oliver veľmi rád stojí na nohách , to ho baví najviac a hlavne keď je na rukách , tak to skáče hore-dole 😀

a z ovocia papáme - jablko , hruška , slivky , nektarinka , broskyňa , marhuľa , banán . Všetko som zatiaľ podusila , okrem banánu .

bershka
autor
23. aug 2009

no nasa je asi moderna cajka. dava bacha na liniu hned od mala.

bershka
autor
23. aug 2009

nasa dnes prvykrat sedela sama dllllllllllllllllllllllllllllllllho. na nozky sa zatial nestavame.

taella
23. aug 2009

tak aj Karolínka asi drží líniu , lebo večer má problém s mliečko , nechce ho nejak piť ☹

pasoa
23. aug 2009

baby, čo mám spraviť s hruškami a broskyňami, ak ich chcem na "horšie časy" ale nechcem zavárať? poraďte pls

egyptanka
23. aug 2009

pasoa, pomixuj a zamraz ...

ajka82
23. aug 2009

taella a slivky ti zvladli v pohodicke? lebo u babky teraz dozrievaju a vsetcia mi odvrkli ze karinke nemozem dat ze ju prezenie 😒 a ja stale mlela ze co dozrie u nas to moze ...

alisia
23. aug 2009

Aj mne dr. povedala že môžem dávať všetko ovocie ktoré dorastie u nás, a zdá sa mi, že hovorila že nemusím dusiť, mám povyberať kôstky, ošúpať a roztlačiť alebo mixnúť.
bershi, tak to teda blahoželám! To máš pekný darček k sárinkiným 6.mesiacom 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre