Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

atemi
24. aug 2009

Aj ked Labutka je ta posledna, co by sa mala prevychovavat. Vlhcenych utierok minies par, kym plienky... uffff... ja si to ani neviem predstavit, ze tona!!!!!!

egyptanka
24. aug 2009

Och joj ludia ja som tak rada, ze sa manzelovi podarilo vybavit pol dna dovolenky...
... mala cely den upistana, lebo cicka je unavena z toho ze v noci nespala.
Ked som varila obed tak som ju mala v kresielku na stole a furt som odbehavala ju cumlovat, ale aspon som navarila na dnes a na zajtra, vyvesala jednu varku oprateho pradla a druha sa perie ... co na tom, ze ja som este nejedla.

clea333
24. aug 2009

Atemi, nas Filipko v manduce niekedy na zaciatku tiez vyvadza, ale zacnem sa ja tak nadhopavat 😀 ze ho akoze cicikam a ked je moc zly, zabera, ked pustim nejake CD, ktore ma rad a pritom mu tisko spievam a hladkam ho po hlavicke, on potom zaspi. Vecer je to ine, to zaspava lahsie. A niekedy ked chce zaspat pri cicku, tak ked vidim, ze ma zatvorene oci a uz netaha mliecko a iba dudle, tak mu nenapadne strcim do ust cumlik namiesto ciciny 😀 jasne, ze nie vzdy mi to zozerie 😀 ale vacsinou hej, ked je unaveny.No musime to vydrzat, ten prvy rok je najtazsi,ale podla mna stale bude cosi 😉

labutka
24. aug 2009

potulka - priznam sa, tuto otazku som uz davno cakala, kedy niktorerj z vas napadne. cakala som ju od nsoci, po tom, jak si objednala biologicky odburatelne utierky na rit.
nooo, ja som tiez o tom rozzmyslala, ze handricky, ale prebalujem v obyvacke, nemam tam vodu, adam sa mi tam vzdy gula po celom stole a upratuje. raz padne na zem krem, inokedy cela krabicka z utierkami, plienka ktoru mu dam dole zo zadku, hocico. sape sa mi tam po cistych naukladanych plienkach, neviem, musim porozmyslat kam by som si dala misku z vodou... tak daj tip, jak to je u vas.
egy, my sme tiez spali tak nejak divne, adam celu noc s nami, ani neviem ci nemal vkuse v ustach kozu..... zacala som kojit na vankusi, a potom som ho chcela dotlacit poleziacky, a zobudila som sa za hodinu... 🙂

clea333
24. aug 2009

Egy, to poznam, aj ja som na tom skoro kazdy den tak 😉 nakoniec sa ani nenajem a idem radsej von, lebo tam je klud 😀 😀 😀

atemi
24. aug 2009

Clea, ked nas Kubco ani cumlik nechce... A to sa svokra snazila cely tyzden ked sme u nej boli, aby ho nan naucila, bez jedineho uspechu ☹
Ale okrem zaspavania je to idealne dietatko, to sa stavim, ze nikto nemate lepsie, kludnejsie, vysmiatejsie 🙂 . Takze sa vlastne nestazujem, to mi len tak uslo 🙂

ajka82
24. aug 2009

atemi my vam mozeme kraasne konkurovat, tak som zvedava ktore je lepsie 🙂

nsoci
24. aug 2009

No labutka ja som myslela, ze Ty uz davno ficis na mokrych handrickach 😕

Ja som uz minula tie odburatelne a teraz pouzivam vo vode namocene pratelne separacky. Muz sa cudoval, ze co za papiere to perieme.

My spinkanie fajn... ale nejdem provokovat. Vcera nemal cas zaspat ako zvycajne o osmej, lebo musel sibrinkovat dve hodky hrkalkou vo vzduchu. O desiatej som zaspala, ked dosiel muz o pol 12 maly uz chrnel. O druhej papal, potom o pol siestej bol hore a kakal, o siestej papal, o 7 zalahol, o deviatej sa zobudil na desiatu a teraz chrni od 11tej. Ale zaspat sam? Kdeze!!!

U nas v podstate len dve veci su problematickejsie - uspavanie a papanie. Ale obe sa da, takze sa nestazujem.

kucina1
24. aug 2009

no byt upratany
dieta uz asi 5x dnes pokakane, idem ho nakrmit a tu pokakanu plienku vymenit az po jedle, mozno tam este nieco prida 🙂
zoznam veci na dovolenku je uz napisany
kupony z dm drogerie najdene 🙂

egyptanka
24. aug 2009

no tak ako som volakedy vedela uspavat kozou tak to je misia nemozna ... uz to nefunguje ☹ 😢 😢

egyptanka
24. aug 2009

... jaaaj a moja dnes zacala tak divne jacat ...znie to ako vrzgajuce dvere v dome Adamsovcov.

potulka
24. aug 2009

labutka, mateja prebalujeme v kupelni na pracke a zvycajne mu umyjeme cely zadok aj predok v umyvadle. ale niekedy sa mi nechce absolvovat celu tuto proceduru, hlavne vtedy nie, ked si kopka na deke a uz je cas ho zabalit a tiez v noci, ked je ziaduce prebalovanie co najviac urychlit - vtedy pouzijeme handricky. robime to tak, ze mame v spalni vzdy pripravene dve-tri namocene a vyzmykane, ulozene v plastovej krabicke (predavanej v dmke spolu s vlhcenymi utierkami, cheche, to jsou ty paradoxy 😀). jeden den ti to v pohode vydrzi mokre. len sme prisli na to, ze krabicka musi byt otvorena, lebo inak sa zdusia a smrdia. 😉 niekedy, ked nezabudnem, beriem handricky do sacku aj von.
este mi napadlo ine riesenie - mat v obyvacke malu flasku s vodou a zakazdym si handricku namocit.
nsoci, pozerala som vase fotky. ta seria s mrkvou (?) nema chybu, hned to idem poslat muzovi. 🙂

egyptanka
24. aug 2009

no mala zaspala, idem sa aj ja na par minut natiahnut.

pasoa
24. aug 2009

no ja sa úprimne priznávam, že ja elkologička, čo nosím z lesa smeti, separujem odpad.. tak používam jednorázovky Babylove už od narodenia a tak isto vlhčené obrúsky Babylove. hmmm 😒

uvarila som matúškovi hrušku. teraz chladne a premýšľam, ako z nej spravím pyré, keď nemám na to vhodné sitko... a potom to zamrazím a premášľam, že v čom vlastne...

potulka
24. aug 2009

pasoa, vidim, ze nas obe premohlo nadsenie z pripravy prikrmov do zasoby a az v zapale prace sme zistili, ze nam chyba polovica vybavenia alebo aspon zrucnosti... 🙄 ja som presne takto dopadla s cukinou. nezne som uvarila tri malicke, mierne podrazdena som ich pasirovala cez NEREZOVE sitko, nahnevane som to dala do aventackeho poharika a uz statne nasr... som potom umyvala celu kuchynu a horu riadu. 😀 nabuduce to peknekrasne zmixujem a hotovo. a hlavne budem robit vo vacsich mnozstvach - ked uz bordel, nech aspon vysledok stoji za to.
a netrap sa s tymi jednorazovkami, to nebola ziadna vycitka. kazdy robi to, co zvlada. len mi nedalo rypnut do labutky. 🙂

nsoci
24. aug 2009

Aj aj mam doma jeden pakel Alana plienok a jedny vlhcene biele obrusky od babylove. 😉 Prve zatial neotvorene....

Apropo sracky (ja viem, som dnes prva, ale niekto musi zacat 😅 ), baby co ste na UM + dokrmujete... asi najskor Kucina bo ta ma BEBA2... ako vam krpci kakaju? Matko kaka rano po vecernej kasi a 2x mliecko plastelinovo zeleno-zlte, obcas tvrde bobky v tom..... na obed po zelenine a mliecku ho vzdy prezenie.... prazenicka zlta, ktoru som dpteraz nevidela ani ked bol malinky....hm... je to normalne? Ked bol na mliecku kakal zelenu plastelinu... a teraz "na stare kolena" prazenicku?

kucina1
24. aug 2009

nsoci uplne normalne, u nas tiez take bobky plastelinove, take placky plastelinove, prazenicove, zelene, cervene, hnedaste, no kadejake xixi a dnes uz 7x kakal a vzdy ine 🙂

pierkkko
24. aug 2009

caaaaaaute.konecne sa hlasime ze zijeme.ze sme zdravucke tutnucke.. tiez uz prikrmujeme ale zatial mame len take kasicky z obchodu. aj um uz pijeme.bol to 2tyzdnovy horor.zvracali sme hnackovali..

baby ja vlhke utierky pouzivam od narodenia 😕 to ako robim zle??

a bianka od 7.8 sama sedi.sikulka nasa. tiez som bolA z toho paf ci to nie je skoro ale co jej to mam zakazat ak sa neda?

baby a prevaluje sa nam len do jednej strany je to normalne alebo..?

C H Y B A L I S T E M I !!

dodam zopar fotecky aby som si to vyzehlila.ked mi to bianka dovoly

potulka
24. aug 2009

pierko, huraaa! vitaj spat! 🙂
nam dr. povedala, ze co urobi babo samo od seba (pohybovo) je vsetko v poriadku. len ho nemame nutit robit to, co samo este nevie.
a utierky... no, je to take diskutabilne, ony su napustene kadejakou chemiou, preto je najlepsie co najviac, pokial mas moznost, pouzivat obycajnu vodu.

ajka82
24. aug 2009

mala krasne spraskala tekvicovy privarok so zemiakom a maskom a teraz zaspala na cicke a nechce sa pustit 😅

pierko ahoj, super ze uz je dobre... vy ste inac sikovni keduz mala sedi sama...ta moja len ked sa drzi niecoho tak sama sedi...
a to otacanie je v pohode , ale na neurologii, mi vraveli ze ak sa bude otacat iba na jednu stranu tri tyzdne a na druhu nie, uz moze byt problem... ja som moju po dvoch tyzdnoch zacala strazit a ked sa chcela pretocit tak som jej dala ruku do cesty, ze tou stranou nie a troska pomohla do druhej strany...

pasoa
24. aug 2009

práve som prepasírovala dve uvarené (necelé dve) hrušky cez sitko, cez aké sa cedí čaj. poviem vám, že som sa riadne nadrela. a mám 50ml výživy 😠
zamrazila som, ale sa vytešujem, matúškova prvá vlastná výživka od mamičky. ale to mu dám až neskôr, keď už bude veľký papkáč, hrušky mňa nenormálne zdúvajú...

môžem takto zamraziť aj slivky?? uvariť a prepasírovať?

pierkkko
24. aug 2009

potulka dakujem za privitanie 😀

inak som zabudla napisat ze mame NAJKRAJSIU TEEEEMU 😉 chvalim chvalim vymyselnika.

ked mne sa to uz teraz bude zdat zlozite umyvat vodou. 🙂 no dnes to skusim ci sa podary zmenit zauzivane. a aj usetrim ze??

baby mate niektora zoznam co babatka maju papat ako zacat a co sa nemoze a ako to pripravovat(lebo ste pisali ze cez kovove sytko sa nemoze ) lebo ja som tu neak dost zameskala 😒

odkedy som tu nebola som prestala byt premudreta 😀 teraz nic neviem 😉

pasoa
24. aug 2009

tak ma to chytilo!!! ja neznášam také tie ovoco-zeleninové spracovateľské práce, ako je kompotovanie, nakladanie, výživovanie, mrazenie, odšťavovanie a podobné papranice, noale teraz ma to tak bavilo pre moje slniečko robiť 🙂
hoci iba taká troška.
svokrička má slivky, mamka donesie tekvicu, tak sa teším, ako to budem robiť. a kúpila by som na tržke aj broskyne a tiež zamrazila, tak uvidím. len musím najprv kúpiť normálne sitko na to, lebo som sa nadrela ako kôň s tým čajovým. ale keby ste vedeli zato, aké krémové to potom bolo pcha!

nsoci
24. aug 2009

No jak som to dopisala, tak ma Matko zasa okadil... tentoraz normalne nestravene kusky cohosi... hm...

Ozi celkom som zabudla... Mapa zelam este vela spavych dni a Egy detto... dufam, ze sa Ti podarilo aspon trochu dospat.

Ahoj pierko!

pasoa
24. aug 2009

brčko no vitaj aj tu.

lubi22
24. aug 2009

Ahojte 🙂

Filipko ma novu uchylku - uz tri dni si pri kazdom kojeni musi dat dole ponozky. Tolko sa bude zuhrit a natahovat, kym mu nedam ponozky dole. A dnes mi ani nechcel papat, az kym som mu nedala dole ponozky. 😅

A navod na super hru - Filipko si chytil celu krabicu s hygienickymi vreckovkami a po jednej z nej vytahoval cca 50 ks vreckoviek, az kym nebola prazdna. Pekne vytiahol, odhodil a dalsiu. Super zabava 😀

Ja sa tiez nemozem na Filipceka vobec stazovat, kedze oproti tomu, aky bol jeho starsi bracek ako babenko, je Filipko stelesneny anjelik. Zaspava sam, ci cez den, ci v noci, pekne vydrzi v kociku, cely den sa usmievka, jedine co je to caste budenie v noci, no ale predsa nemozem mat vsetko 😉

Clea dakujeme 😵

Co sa tyka latkovych plienociek, utierok a tak podobne, obdivujem vase nadsenie, urcite je to super pre babenko aj prirodu, ale pre mna casovo nezvladnutelne 😅 Takze my produkujeme pomerne velke mnozstvo plienok a utierok, kedze este prebalujeme dve male ritky. Inak to nejde.

lubi22
24. aug 2009

Tesse vsetko naj k polrocku 😵

egyptanka
24. aug 2009

no tak ja som sa natiahla, ze si pospim a herecka sa zobudila o 13,15 a ja prave vo faze upadania do spanku, cumlik a mojko nepomohol, ale to ze som si ju dala na bbrucho tak to po nejakych pociatocnych protestov zabralo a spinkala mi na bruchu tak do 14,15 a ja s nou.
No ideme pre objednanu deku na hranie ...

babulka123
24. aug 2009

egy super.. my zas spime.. hehehe tento krat na balkone.. okolo 4 by som jej chcela dat jest {otazne je ci bude dostatocne prebudena..hehehe } a tiez chcem ist aspon na 2 hodky von..

zuro
24. aug 2009

pasoa, clea, lubi22.... Tessa dakuje.... 😵 😵 😵

a ja mam tiez anjelika, az na to nocne budenie... ale presne nemozme mat vsetko... 😀
mapa ked mozes tak mi posli tu knihu, za precitanie nic nedam... 😉 dik..
inak este stale v dansku, takze cestovat asi budeme v noci... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre