Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lubi22
8. sep 2009

Potulka ja varim v lucke.

lubi22
8. sep 2009

Zuro chudiatko, snad Ti bolesti prejdu 😒

zuro
8. sep 2009

lubi prejdu... za 2 dni...ale dakujem...
potulka ja varim v normalnej vode... tu v dansku nemaju vodu zvalst pre deti, aspon o tom neviem... tak si nosim zasoby zo slovenska..ale to jej davam pit... takze varenie v normalnej.. a alchemilkovy caj, to neviem... ani nepoznam... najhorisie ze ked chcem nieco kupit tak musi martin... a niekedy je mu dost tazke vysvetlit, ze co vlastne chcem... ked chudak uz nevie ako, tak mi poviem... nerozumiem... 😠

pasoa
8. sep 2009

potulka, ja som sa na to pýtala kamošky (keď som už mala v mrazáku zopár navarených zásob v normálnej vode) a ona povedala, že na pitie prevárala dojčenskú, ale na príkrmy obyčko z vodovodu. Ale my tu v MT máme zvlášť dobrú vodu, viete? 😉

pasoa
8. sep 2009

zuro, a ty nevieš dánsky? neučíš sa ani? joj, ešte tak pred rokom by som ti vedela poslať aj pol kila alchemilky, toľko som jej mala! Napíš domov, nech ti mama alebo kto kúpi v lekárni a pošle... je to "dobrá" bylinka pre ženy 😉

ajka82
8. sep 2009

baby dakujeme 😵
pri tom nasom dietati sa stale niekto na ulici zastavuje aka je pekna...nechapem...neznami ludia... 😀
potulka ja varim v obycko vode z vodovodu, aj kase jej robim z obycko vody

zuro
8. sep 2009

pasoa nie, neviem dansky... ucit sa budem, ale to najprv bude musiet mat moj drahy cas, aby mohol byt s malou ked ja budem v skole... a uz si alchemilku pisem na zoznam, co si mam doniest zo slovenska... 🙂

mapa
8. sep 2009

cafte kocky,

pasoi, trimeme prst a urcite sa mu bude lepsie papat bez tej zlej cysty. ste bojovnici, tak v tej nemocke poriadne zabojujte! navleky v pohode viem dat kajke a ona je taky chrustik ako tvoj matusko, mame dittany a objednavala som ich spolu s manducou.

asandys, myslela som na teba, ako si to roztocila na svadbe a zasa som ti cumela do okien dnes vecer, ked sme boli na prechadzke.

ja uz davam puncosky, ked je teplo, zhadzujem skor z vrchnej casti telicka.

zuro vela sil s tou ms a veru alchemilka pomaha... mozno je malinka aj preto taka nestastna, lebo aj tebe hormony skacu.

mgk prajem pokojnu noc a rychlu rekonvalescenciu muzikovi, nech ste zasa spolu 😅

pasoa
8. sep 2009

baby, idem baliť do nemocky, čo nám na zajtra treba, odsávať a spať, bo o 1:00 musím dať matúškovi papať (6 hod pred narkózou)
všetkým ešte raz dík.
brú brú

zuro
8. sep 2009

mapa dakujem... rano ked zacala plakat tak som nevedela z coho, lebo ona fakt neplace... ale potom mi to doslo...a hned som si pomyslela ze to bude preto... bambulka moja...

matja
8. sep 2009

pasoa, aj naša rodinka vám drží palce.

baby, sú tie návleky naozaj dobré? Dá sa bez nich zaobísť? Nestačia pančušky?

my máme prvú nehodu za sebou ☹ fňuk, fňuk ☹ krvi by sa mi v tom okamihu človek nedorezal... Netrvalo ani 5 minút a už bolo dobre (dúfam), no ja sa tým trápim celý večer. ☹

zuro
8. sep 2009

matja ja ked som malej pricvikla nozicku do autosedacky... tak som plakala viac ako Tessa, ta len zaplakala a ked zbadala,ze som sa ja rozplakala, tak sa zacala smiat.. ale mne to este trvalo, kym som sa prestala kvoli tomu trapit... ale neboj, to prejde... a patrik uz urcite zabudol... a uz mu je lepsie, co sa tyka nadchy?

matja
8. sep 2009

Zuro, ďakujem pekne.
A nádcha Paťkovi konečne prešla, trvala presne 10 dní. A tvojej maličkej?

zuro
8. sep 2009

tak to je super, tesim sa... dost ho trpapila... mala este stale ma, ale uz odavame len 3 krat denne... a nz, myslim,ze uz asi kazda z nas mala nejaku nehodu s drobcom...

allisia
8. sep 2009

dobry vecer

Potulka dakujem 😉 inak ja varim pre istotu v lucke lebo tu su take stare trubky tak radsej a ked robim kasu tak davam tu uplne neperlivu a neprevaram, len v kanvici zohrejem na 40 stupňov

Pasoa drzime Matuskovi palceky aby to bol posledny zakrok pre neho 😵

Lubi a dnes ked bola mala cikat tak mi povedala ze ona sama ze nemusim ist a sama isla na vecko, vycikala sa a aj sa utrela, sikulka moja je to 🙂

katka0602
9. sep 2009

Dobre rano vsetkym!

Velmi myslim na vas Pasoa, dufam ze dnesok dopadne velmi dobre a bude vasim poslednym dnom v nemocnici.

Viacnasobnym mamkam prajem vela trpezlivosti s ratolestami - ked vas citam, tak uf uf... no a tu trpezlivost aj tebe Nsoci, nezavidim ti tie behacky po uradoch, blee

Mgk, aka bola noc? Dufam ze ste spali dobre.

Kto ma dnes sviatok? Vymesacie? Vsetko najlepsie!

katka0602
9. sep 2009

Vcera sme boli u doktora, Sasko ma skoro tyzden nadchu, ale ta sa uz zlepsila. Len mam pocit akoby bol zachripnuty a trosku "chrcal". Inak teplotu nema, ani nie je nespokojny. Doktor nas pozrel a skonstatoval ze vsetko je ok. A ak chrcanie neprejde po dakych dvoch tyzdnoch, tak mame prist. Hovoril, ze nejaky uzaver v hlasivkach moze byt "nezrely" a tak ze to preto chrci a ze z toho vyrastie. No ale ved doteraz to nerobil tak co? No neviem, nepaci sa mi to velmi. Dufam ze to nebude nic vazne.

katka0602
9. sep 2009

A este sa musim podelit s vami, juuuj, tesim sa velmi, kupili sme letenku a v oktobri ideme domov! Dufam ze sa mi podari sa s vami niektorymi stretnut 🙂

mgk111
9. sep 2009

zuro - chudiatko, a nejake homeopatika by sa nenasli?

mapa - dakujeme

allisia - sikovne dievcatko mas doma 🙂

katka - kubko ako keby vedel, ze sme sami a pekne spinkal - dvakrat som ho nakojila o jednej a o stvrt na sest a spinkal este do pol siedmej - zlaticko, teraz recni v posteli lebo volal tatinko, tak nechapal,len krutil hlavickou obocie dvihal, ze asi preco ho nevidi a ideme sa nakojit 🙂 nech saskovi prejde nadcha... super, ze pojdete domov 🙂 a kde byvas vlastne? myslim na sk...

mgk111
9. sep 2009

zurko - dufam ze aspon noc bola lepsia a ze si si oddychla... nech tesska viac spinka 🙂!!! keby si cosi potrebovala tak ti miozem odtialto poslat...

mgk111
9. sep 2009

KOOOL . jmnmn j i jJ NN - kubko pisal 🙂

kucina1
9. sep 2009

dobre ranko, tak dnes tatino kvoli dobrej tomaskovej noci dokonca do prace zaspal a vstavali sme o stvrt na osem xixi. taka som do ruzova vybuvana juj super 🙂

vcera som teplotkovemu tomaskovi dala nurofen a za pol hodinu nemal ziadnu a bol poriadny huncut tak som s nim o pol siestej sla na prechadzku, skocili sme si nakupit a dosli sme o pol dieviatej. drobec mi zrovna 5 minut pred cestovanim v aute zaspal v kociku tak chudacik sa rozculoval ze sme ho zobudili. doma siel do pyzama, zlupol kasu a zachvilu zaspal. spal do piatej, mliecko si dal a pekne ma vytlacil z celej polovice postele. tak som ho prekrocila a sla sa pritisnut k tatovi a krpca som drzala aby nezletel xixi. a takto sme chrapali este dve hodiny xixi

nakupili sme zeleninu a ovocie a to obycajne v hypernove tak budem dnes alebo zajtra spracovavat do tomaskovych papanicok

mgk111
9. sep 2009

kucina - to poznam ze jednou rukou drzim a tisnem sa k tatinovi 🙂 inak sa mate ze vam deti papaju "domacu stravu" ten nas to odmieta nech urobim zeleninku, ovocie, skratka cokolvek ☹

nsoci
9. sep 2009

Nam dojde dnes zeleninka + maso Potulka z rovnakeho zdroja...
Vcera sme robili mrkvove pyre len roztlacene vidlickou do zasoby
idem este spat jku krpcovi
pekny dnik a drzte palucha a potulka hlas o stolicke

mgk111
9. sep 2009

nsoci - ze spat... ty sa mas 🙂

matja
9. sep 2009

katka, odkiaľ si? Malému prajem skoré uzdravenie 🙂

potulka, všetko najlepšie k meninám 😉

v nedeľu a v pondelok som robila Paťkovi príkrmy, máme ich 28 kusov - rôzne kombinácie zeleniny, králičieho a morčacieho mäska a do niektorých som zamiešala aj MM, nech má rôzne chute. Do našej mrazničky sa však už nezmestí vôbec nič, je napraskaná do posledného miesta 😅

včera som bola na gynde, Paťka som nechala u maminy, pekne jej spapal karfiolovú polievočku so zemiakom, dala mu 2 glgy vodičky a mliečko nepotreboval žiadne. Keď som odchádzala k Dr., cítila som sa tak akosi voľne, mala som chuť ísť po obchodoch a nie k doktorke, slniečko mi pridávalo na nálade. Ale ako som sedela v čakárni, tak ma začali mrle žrať, museli mať ľudia zo mňa šou. Oprela som sa o sedadlo, chvíľu na to som sa nahla dopredu, pozrela na hodiny, začala nervózne klepkať prstami o nohy, zase som sa oprela, zobrala mobil a zavolala mamine, že ako si nažívajú - a takto sa to opakovalo donekonečna. V čakárni som sedela 3 hodiny, kým som prišla na rad.

iron, doktorka mi potvrdila to, čo som si myslela. Dojčenie nie je antikoncepcia, ale na otehotnenie potrebuješ ovuláciu - uvoľnenie vajíčka, ktoré predchádza menštruácii. Čiže môžeš otehotnieť, aj keď ešte nemáš MS, ale to vtedy, keď by za normálnych okolností mala prísť onedlho MS, lebo sa uvoľní vajíčko, čo žena však väčšinou nevie. Dojčenie je antikoncepcia vtedy, keď žena dojčí častejšie ako každé 4 hodiny vrátane nočného kŕmenia. Keď sa intervaly začínajú predlžovať, môže dôjsť k ovulácii a vtedy je možnosť otehotnieť. No pokiaľ to u jednej ženy môže nastať 2 mesiace po pôrode, druhá môže čakať aj 2 roky.

ja si každý večer hovorím, že keď bude počas dňa spať malý, tak si pospím s ním. No nikdy mi to nevyjde. Jeho prvý spánok zvyčajne koníkujem a raňajkujem, druhý spánok nabehnem do kúpelky a dávam sa "dokopy", pripravujem obed a vždy si niečo nájdem.

Teraz idem ešte pozrieť nejakú peknú fotku malého, dám si z nej urobiť fotku väčšieho formátu, kúpim fotorámček a darujem manželovi k nášmu zajtrajšiemu 4. výročiu sobáša 🙂 Som zvedavá, či na naše výročie nezabudne manžel. Ale asi nie, to by sa mu musel pokaziť mobil alebo vymazať pripomienky 😀

mgk111
9. sep 2009

matja - zelame vsetko najlepsie 🙂 krasny darcek 🙂 aj ja rano ranajkujem a konikujem - prave sa nam kubko zobudil tak sa idme hrat a hadam pocuvat rozpravky alebo co 🙂
Patkovi davas uz aj polievocky? my sme stale len na prikrmoch... mala by som asi zacat, ved kubko je este od patka starsi...

potulka
9. sep 2009

dobre ranko
tak viete co? moj 3 mesiace zriekavo kakajuci syn sa rozhodol, ze stacilo a teraz urobi nieco skoro do kazdej plienky, vcera dokonca pocas kupania do VANICKY! 😨 ako sa vlastne u takychto mrnavych vylucne kojenych deti spozna hnacka? 😕 netvari sa sice, ze by mu nieco bolo a ani prazenicka nevyzera inak nez zvycajne... po tyzdnovom systeme mi to vsak pride divne.

mgk111
9. sep 2009

potulka -nam sa do vanicky teda este nepodarilo alebo bola by sranda lebo sa zvacsa kupal tatino s kubkom 🙂
vobec ti to nemusi byt divne, aj kubko kakaval raz za 5-6 dni a teraz uz kazdy den pekne, ale pockaj a uvidis, ci by to trvalo dlhsie ak ano,tak potom ries..

inak baby kolko davate detickam pit vody albo caju?resp. kolko vam vypiju?

matja
9. sep 2009

mgk, dakujem.
no ja som si to nazvala polievočka, lebo som to urobila take riedke, rozmixovala karfiol, naliala MM, do toho vložila na kúsočky pokrájaný zemiak - toto zaručene zje, nechcela som riskovať, že by mamine nezjedol hustejšie jedlo a ostal by hladný.
Vlastne aj dnes bude papať polievku - vývar z králika, do toho nastrúhaná zeleninka, na kúsky nakrájaný zemiačik a najemno nakrájané králičie mäsko. Som zvedavá, ako mu to bude chutiť, lebo tá zelenina je síce nastrúhaná najemno, ale niekde sú tie "rezance" také trošku dlhšie. Ale kvôli tomu, že je to úplne mäkkučké a tekuté (vývar), predpokladám, že to zje.

ozaj, prajem ti, nech tvojmu mužovi dopadne operácia dobre 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre