Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

bershka
autor
21. sep 2009

baby, včeraj som bola u mojej zubárky. no dva kazy po 4 rokoch. jaaj, tak som sa vystrašila. ten jeden bol pod plombou, tak to bolelo jak hovado

lubi22
21. sep 2009

Ahojte 🙂

Iron ja tiez budem kupovat golfac, ale az na jar, teraz na zimu viac vyuzijem sportiak s velkymi gumennymi kolesami. Ale aj na nakupy su golfky super. My mame Quinny Zapp, to su najmensie golfky po poskladani, ake sa vyrabaju. Ja som ich mala v kuse v kufre auta, nezaberali vela miesta.

http://www.babymania.sk/index.php?lang=&l=s&p=_...

Su fajn, az na jednu vec, nedaju sa polohovat. Pri samkovi to nevadilo, kedze v kociku nikdy nespal, ale Filipko spinkava v kociku, takze ich idem predat a kupit take, co sa daju polohovat. Zatial rozmyslam nad tymito dvoma - znacky Gesslein a Moon.

http://www.babymania.sk/index.php?lang=&l=s&p=_...

http://www.babymania.sk/index.php?lang=&l=s&p=_...

potulka
21. sep 2009

dobre ranko

nsoci, ako ste s matkom hviezdili! 😉

inak, co sa tyka chleba, my si uz dva roky pecieme vlastny. ked muz kupil na vianoce pekarnicku, bola som dost skepticka, vobec sa mi do toho nechcelo. velmi rychlo sme sa vsak stali nadsencami. normalny chlieb sme nekupili ani nepamatam. je to uplne super, aj ked si treba zvyknut, ze domaci chlieb chuti uplne inak ako obchodny. ale daju sa robit rozne druhy a HLAVNE vieme, co do toho davame. ziadne konzervanty, farbiva, emulgatory a ine chutovky. vrelo odporucam. uz je to tak rozsirene, ze pekarnicky ani nie su drahe. 🙂

diocka, prat mozes v hocicom, ale presne ako pise labutka, pranie v slize (OK, nazvime to vznesene praci gel 😉) je fajn, viac eko a este k tomu aj lacnejsie. schvalne: mydlove vlocky 500 g (= na dve davky gelu, u nas jedna vydrzi 3-4 tyzdne) 1,40 € + pracia soda 500 g (= asi na 5 davok gelu) okolo 1,50 €.

vcera sme boli v tom nexte a aj v HMku a ako obycajne som sa len napalila, ze tam skoro nic nemaju. teda, nic podla mojho gusta. tie farby...! a nohavice na traky su mometalne akoze nie v mode? 😠 nsoci, kedy sa chystas do sekacov? ja mam voci tomuto druhu nakupovania trochu zabrany, ale tusim by som sa pridala. 😉

diocka
21. sep 2009

ked ja som v predporodnom zhone "pre moje dieta len to najlepsie" nakupila asi 9 kg lovely... a ked som v tom 1.x oprala, tak som si myslela ze asi susedovci varia kosti pre psa, lebo na balkone nieco dost smrdelo. ale dosla som na to ze to ta lovela... ja neviem, mozno mam zly cuch abo co, ale mne dost smrdi. a neviem na co ju minut. vecicky chcem aby pekne vonali tak tie v nej neperiem, tak aspon na plienky, nie?

munu
21. sep 2009

aj ja chcem vidiet nsoci a jej Matka v spravach... kde to bolo a kedy?

potulka
21. sep 2009

diocka, pokojne dominaj lovelu a potom skus gel, ak budes mat chut. ten nevonia vobec nijako.

zuzic1
21. sep 2009
munu
21. sep 2009

uz som ich nasla 🙂 Nsoci ty si aka kocka 😉 a Matko je zlatucky 😀

iron
21. sep 2009

lubi ten zapp som kukala, ale ja chcem polohovatelnu vanicku, moja tam tiez zvykne zalomit. Tiez uz mam vyhliadnute nejake dva kusy....nechcem zbytocne drahe, fakt len na nakup a kratke auto prechadzky

http://www.babydirekt.eu/sk/viper-3-s-nanoznike...
http://www.babybee.sk/p/668/novinka_babypoint_m...

iron
21. sep 2009

zuzic..kamilko je strasne zlaty...z ociech mu vyzaruje take betarstvo

bershka
autor
21. sep 2009

baby, potrebujem surne poradit. ja som si este nevybavovala druhy pilier. viete mi s tym j... tlacivom poradit? ja si nepamatam kedy mi skoncila md a zacal rodic. prispevok.. a jak mam ja vediet vymeriavaci zaklad?

iron
21. sep 2009

bershka nedostala si papier od socialnej?

bershka
autor
21. sep 2009

iron ja neviem, mam tu to tlacivo. a čo v nom malo byt?

matja
21. sep 2009

koksoo, ja mám dnes spiace dieťa 🙂 dnes bol Patrik hore asi iba hodinku a pol. 🙂 Joj, to vie potešiť, keď inokedy spí do dňa max. dve-tri hodiny 😀
A asi budeme patriť k marcovčiatkam, ktorým vyšli zúbky najneskôr. Paťko mal 7 mesiacov a 1 deň, keď som mu objavila na spodnom ďasienku čiarku a na druhý deň (včera) som cítila pod mojím prstom už aj takú škrupinku 🙂 Mám dojem, že väčšina detičiek tu už zúbky má 🙂 A nemal ani nijakú reakciu, bodaj by to bolo aj s ostatnými zúbkami také bezproblémové.

iron
21. sep 2009

socilalka ti potvrdzovala take tlacivo na RP, tam bolo napisane kedy sa konci materska a aj vyska vymeriavacieho zakladu. Ja som si to zabudla prefotit a odovzdala som to na USVaR tak som tam zbehla a povedali mi. Inak kedy sa ti zacina rodicovka tak to tiez musis zahlasit v zdravotnej poistovni.

bershka
autor
21. sep 2009

iron, ja mam v tom taky chaos jak hovado. nielen, ze mi pozastavili matersku, lebo som im akoze neposlala rodny list... samozrejme poslala, len ho debili zapatrosili. no idem sa tam pohrabat. dnes tam pojdem, uvidim aka dojdem vytocena. asi sa im vyserem na cely 2 pilier. ten ma z biedy nevytrne

iron
21. sep 2009

no najlepsie osobne,...ja som im rodny list posielala dva krat...no comment

bershka
autor
21. sep 2009

iron, mam tam len upovedomenie na zaslanie rodneho listu a vypis davok, co mi prisli od januara d juna. ziaden vymeriavaci zaklad

kucina1
21. sep 2009

matja u nas zuby pojdu asi az od 8 alebo 9 mesiaca. u nas ani z daleka to na zuby nevyzara

taella
21. sep 2009

matja ani my nemáme ešte zúbky a už sme začali deviaty mesiac 😉

iron
21. sep 2009

taella...ti tvoj spunti uz asi vsade lezu co?

munu
21. sep 2009

matja, blahozelam k zubadielku 🙂 nepatris medzi poslednych.. my sme este stale cakatelia na zubky a po nich ani stopy.. Matko vsetko obhryza, slinta vela, ale zubky nikde zatial.. a ved to nevadi.. pride cas a vyjdu..moj Matko uz tiez spinka hodku a pol.. on kazdy den tak spi.. takych 5 hodin cez den prespi.. jeden 3-hodinovy spanok a potom uz len take tu hodka, tam polhodka a zase polhodka a tak..

ozaj, viete ako ma Matko rano budi, ked uz nechce spat a ja este chrnim? najprv len rozprava a hraje sa a ked ho to znudi, tak zacne takym stylom, ze pozera na mna z postielky pomedzi mriezky a ked vidi, ze spim, tak kopne do mriezky tak 2x, potom sa zase nakloni (briadku k hrudi da) a zase zakukuje.. ked stale nereagujem, tak zase kopne do mriezky.. a potom sa zase nakloni a zakukuje 😀 take sidlo z neho rastie, ze to nieje mozne.. uz vystraja ako riadne starsie babatko, uz to davno nieje to male novorodeniatko.. a vkuse stava na nozky.. dam ho obcas do pavuka na chvilocku a je cely stastny v nom.. 😀 on by uz strasne chcel chodit a uz dokaze svoju celu vahu udrzat na nozkach (som skusala).. parada 🙂 😀 😉 robi nam velku radost, krpec maly 😉

iron
21. sep 2009

bershka...ja som si nakazala v socialnej poistovni nech mi zaslu vymeriavaci zaklad. Tetuska kukla na mna ze co to chcem a ze naco mi to bude. Tak som jej len tak odvrkla za potrebujem a hotovo.

iron
21. sep 2009

no moja sa snazi liezt, zatial bezuspesne....dava kolienka pod seba, ale to sa vzdy prevrati na chrbatik...My asi potom budeme rovno chodit. Ja som vraj vobec nestvornozkovala...Proste som sa plazila sadla a vstala.... 🙂

zuzic1
21. sep 2009

iron: ďakujeme za pochvalu, je to riadny beťár už teraz...len keby mu Ninka trošku z tých vláskov požičala 😉

matja: závidím, že tak bezstarostne ☹ , aj ja by som chcela, aby nám takto zúbky vyliezly, ale o tom len snívať 😢 ...a teraz sme my nba tom tak ako Paťko nedávno, Kamil má strašné soplíky kašle a má stále trošku zvýšenú teplotu už 2. deň....dávam mu do nošteka sprej z morskou vodou a do hrdielka kvapky Sinupret, čo nám doktorka aj minule kázala a dúfam, že to prejde, teplotu nezrážam, zatiaľ max. 37, 6 ped odrátaním, tak uvidím, ak sa to nezlepší, pôjdeme k doktorke radšej

zuzic1
21. sep 2009

ja odpadnem, to čo som napísala, že ,,vyliezly,, aaaaaaaaaaaaaaaaaa.... samozrejme vyliezli 😀

drozdik78
21. sep 2009

ahoojte maminky 🙂

No moja emmka mala vcera 7 mesiacikov a po zubkoch ani stopy :((( ale mrzuta je ze az a denne spi max. 3 hodiny tak to snad bude predsa tými zubkami 🙂) a mozno aj nie ved uvidime...

...nsoci ja som tiez sekacov maniacik dnes som malej ulovila paradne teplacky znacka next a za dobru cenu 🙂) tak sa z nich vytesujem 🙂

mamulienka chcela som sa optat mate niektora skusenosti s kvapkami Libenar ? maja mala je nejaka nascipana tak som ich kupila...

som tu nova tak neviam ci ste to tu rozoberali..chstate sa znakkovat 🙂 ?

munu
21. sep 2009

no porazi ma asi.. som tu napisala roman a ked som to isla odoslat, tak mi blbol signal a zrusilo sa mi to cele 🙄 len som chcela teda v kratkosti, pre Iron, ze mozno sa nase deticky ozaj rovno postavia na nozky, uvidime 😉 ja sa bojim Matka pustit celou vahou na nozky, tak ho stale pridrzujem.. ale mam kamosku, co ma synceka a on uz od svojich 8-mich mesiacoch chodi.. parada, ze?

iron
21. sep 2009

znakuje labutka...
kvapky ja osobne nemam vyskusane ziadne.
A co sa tyka tych zubkov, tak ja som jej tri krat denne potierala dasienka detoxinalom, teplotu som jej nemerala. ALe spala mi tak 1 -2 hodiny denne. A bola neuveritelne mrzuta, vzdy len vrcala a rozculovala sa a mrncala a plakala...no katastrofa. To sa stupnovalo hlavne na vecer, to bola hotova tragedia. V noci mi spinkala ale dobre, napapkala sa a potrela dasienka aby sa ukludnila.

My sme dnes boli v noci 5-krat hore, ja neviem co sa jej robi...A budi sa s revom....Den, ty si to mala,...co to je, toto?

iron
21. sep 2009

munu...no je to mozne....ale ja sa snazim rozvijat v nej to lezenie. Hovoria ze je vraj lepsie ked dieta zacne skor liezt ako sediet....ale bla bla. Odkedy chodime plavat sa nam ta motorika rozvija velmi rychlo. Mozno je to len moj pocit, mozno by to sa tak rychlo rozvijala aj vzhladom na jej vek...neviem. No takto si to nahovaram aby som bola happy, ze jej to pomaha... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre