Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
29. okt 2009

iron, ja ked zatvori usta tak ju rozosmejem a sup s lyzickou do ust

ajka82
29. okt 2009

tak neviem iron...pomer 9:1 - mrkva:jabko 😅
a co piskoty do ovocia?

iron
29. okt 2009

s piskotou zjedla broskynu...a trosku bananu... 😀

ajka82
29. okt 2009

egy to je jak krmenie nasilu a to by sa nemalo robit... moj nazor, ja tak nerobim, ani som nerobila a mala sa chytila na vsetko... len som vzdy pri nej trpezlivo sedela a bola zmierena s tym, ze to bude trvat aj hodinu tych par lyziciek co ma zjest...a zo zaciatku chvalila za kazdu zjedenu lyzicku jak pokazeny gramofon 😅

iron
29. okt 2009

za mesiac sme pribrali pol kila a nrastli styri canty....sme jaky sikovny....mame 7kg a 70 cm. 🙂
Takze pribera , rastie, vyvija sa...a je po ocinkovi...maskova. Inak ja ovocie a zeleninu tiez velmi nemusim.

ajka82
29. okt 2009

😀 iron, tak supni vzdy do piskoty s broskynou maly kustik niecoho ineho, kedze tu zjedla... ja som aj tak zacinala vzdy novu zlozku, ze do toho co isto chutilo som supla trochu a menila potom pomery

iron
29. okt 2009

hej hej...budem skusat pomalicky...mozno len nie je vtedy hladna,ked sa tak napraska na obed.....

iron
29. okt 2009

este som rozmyslala urobit jej ryzovy nakyp...no ale to neviem vobec robit...a dokonca to ani nemam rada, ale ktovie...idem kuknut receptos

egyptanka
29. okt 2009

ajka, ono nezatvori usta tak ze uz nechce, zasa krmenie nasilu nepraktizujem. Ked ma dost tak sa zacne zlostit.
Ja ju musim len zabavat, lebo ju po 5 minutach jedenie prestane bavit, hmyri sa, vrti, pozera dolava-doprava. Jedlo ma vsade. Ako keby to brala ako hru a po 5 minutach sa dozaduje novej aktivity.
Este muz ju dokaze inspirovat, ked pri nej je nejaky jogurt a ona opakuje po nom ako otvara usta.

Ja nemozem ani vonku dieta nakrmit, lebo to by som jej musela dat okolo nej igelit.

ajka82
29. okt 2009

no ja karinku necham niekedy poobede aj styri-pat hodin kym dam olovrant, lebo viem ze by nezjedla keby dam skor...a ona si uz aj tak zacala pytat papat, kedy ona chce...

ajka82
29. okt 2009

egy v pohode, je rozdiel zatvori usta a zatvori usta 😉 ... ono ju to casom prejde, ja som tiez krmila casto tak ze mato musel robit nejake opicky aby obsedela a uz si zvykla...
najnovsie ked uz nechce jest tak zatne "zuby" a kruti hlavou nie, nie 😵

egyptanka
29. okt 2009

ajka, a kolko ti zje na obed?
lebo moja dava na obed tak cca 100g.

ajka82
29. okt 2009

egy cca 160g minimum a 260g maximum ... ale aj tak vacsinou dava 200g

ajka82
29. okt 2009

jaj egy ale 100g jje pekne na to ako dlho prikrmujes 😵

egyptanka
29. okt 2009

ajka, len si mozeme s muzom zalozit zivnost v tom opickovani pri tom jedeni
len minule som si hovorila, ci ju ja zle krmim alebo co ked je cela od toho alebo co?

iron
29. okt 2009

moja je tiez cela od toho, podbradnik, bodycko, teplacky, stolicka na zemi...a este aj vo vlasoch minule mala...

egyptanka
29. okt 2009

iron a potom krm niekde vonku ... ja som kupila aj taky ten podbradnik s rukavmi a nic z toho.

egyptanka
29. okt 2009

no idem spat ... zajtra narocny den.
som aspon pri vas prisla na ine myslienky.

ajka82
29. okt 2009

egy nas prvy mesiac a pol bol podobny... prve tyzdne bolo jedlo vsade okolo nej, aj ked nie az tak ako nsoci odfotila matka, a teraz uz moc ani brindak nepotrebuje...sak oni sa to naucia 😉

ajka82
29. okt 2009

aj ja idem...ale neviem ci rovno spat 😝 🤐

nsoci
30. okt 2009

Bre ranko...

to ja som teda svoje dieta poctivo tyrala, lebo on proste nezjedol sam nic.... tazko sa papa, ked neotvara usta... labutka ma cosik podobne, adamko sice otvara, ale nezatvara... necha dokoran a caka kym to vypadne/vytecie

nastastie matko teraz dlavi jedna radost, vsetko.... vcera mal premieru kel, moc nepasoval, tak som tam supla kusok mliecka a zrazu bol mnamkaty...

Baby ma napadlo tie co chcete prejst an UM, co tak ho postupnbe pridavat do prikmov nech si zyvknu na chut?

Inak na Avent flase pasuju aj dudle Mum a Babylove... My ficime na Mum 6+

Egy budem na Teba mysliet

kucina1
30. okt 2009

bre ranko
tak uz to zacina, rano som otvorila chladnicku a tak ma naplo, ze az. teraz mam este hrcu v krku 😝

noc v poriadku, mala som desive sny. tomasko sa zobudil dnes konecne o piatej na jedlo, tak sa asi zacina prisposobovat casovemu posunu
dnes to vyzera na krasny den, tak pojdeme na prechadzku

nsoci nech sa vam stahovka vydari

iron
30. okt 2009

dobre ranko
a mne dochadza fantazia ze co davat malej jest. No od ukonceneho osmeho mesiaca zacinam davat ranajky...ale co jej budem davata, netusim. Mam taku kasu ze dobre rano ale tam moja fantazia konci...
No sebe by som dala croissantiky, chlebik so sunkou, ale co bambulke... 😅

iron
30. okt 2009

kuci...jej ze7tt....ticho zavidim...inak len aby tu niekto z rodiny neprisiel skor a je po prekvapeni... 😉

taella
30. okt 2009

dobré ránko
včera sme prežili úžasné popoludnie u Asandys , skvelá hostiteľka , pekárka , a samozrejme musím pochváliť aj Mapinho manžela , že nám napiekol slané koláčiky 🙂

mne dochádza fantázia ako im zaviesť nové veci do jedenia .
Ráno o siedmej majú mliečko ( to nechcem vynechať ) vypijú max. 180 ml.
o desiatej zeleninku s mäskom
o jednej opäť mliečko
o štvrtej ovocie ( tu dávame občas aj jogurty )
o siedmej kašu

a kedy im mám dať raňajky , akože chlebík , šunka , syr ? Mám vynechať o jednej mliečko , dať tam zeleninu s mäskom a o desiatej šupnúť chlebík ? Oliver ho celkom aj chce , ale Karolínka sa mi z nech už 2x povracala , čo jej asi zabehol ☹ bude im potom dosť denná dávka mlieka 500 ml ?

zuzic1
30. okt 2009

Dobre ranko...

tak my dnes slavime 7 mesiacov a krpec uz 3 dni nezjedol vobec nic, ale fakt vobec nic... 😢 , tak som premyslala, ze keby sa mne nieco stalo, tak on nebude vobec nic papat...on totiz okrem MM nic nechce, zuri reve, kym nedostane prsnik 😢 😢 , som vv koncoch, vcera som sa uz rozrevala.......cele dni a noci len na cicku nalepeny.....a to sme chceli, ze s manzelom uz by sme si aj niekde zasli sa zabavit, ale nemozme....boze ja uz som fakt na nervy......

labutka
30. okt 2009

po dlhom case som dala nove pikcre. aj do latkoveho albumu - kukni potulka. 🙂
uz mi skrka v bruchu na dnesne palacinky.

iron
30. okt 2009

labutka...kde ste boli na plavani? v babywater clube?....lebo mi to je nejake povedome...
Adamko je strasne zlaty a veru si ho neviem predstavit v niecom inom ako v latkovkach.

diocka
30. okt 2009

bre ranko vsetkym, a nejediacim detickam zvlast 🙂

zuzic, aj my dnes mame 7 mesiacov a o prikrmoch ani pocut... posledne 4 dni mu do ust "natrepem" asi 3 lyzicky (to ani usta neotvori ale nejako mu tam tu lyzicku vpracem). to je asi tak 8 gr. (uz si to vazim jak sprosta...) a viac uz ho nechcem nutit, lebo vidim ze to ide od 10 k 5...
tak som sa dnes rozhodla ze dame na par dni pauzu a uvidim.

zuzic1
30. okt 2009

diocka,tak nam prajem vsetko naj....
presne ako u nas, aj ja koza uz som vytiahla vahu a vazim kolko spapa...ale tieto posledne dni som nenapchala donho ani jedinu lyzicku, uz ked ho idem dat do stolicky tak kope nohamy aby som ho tam nemohla napratat.... 😠 ....uplne zufalstvo a tiez som si po vcerajsom vareni uz povedala dost....ja varim 45 minut aj viac a on nic...takze tiez ideme dat pauzu par dni a potom skusime...
si hovorim, ze to snad ani pravda neni, vsetci, komu poviem, ze nechce papat len cumia, ze im deti hltali jak dive...ja neviem....ani kasicky ani nic... a ako spavate v noci????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre