Naše snažilkovanie opäť začne v septembri 2009

felicia1
28. máj 2009

Tak je tu dalsia tema o snazilkovani,no od septembra 🙂
Pred par tyzdnami som sa dozvedela,ze mi nepracuje stitna zlaza,myslela som,ze to je zly sen,dnes viem,ze to neni ziadna drama,no so snazilkovanim sme museli ihned prestat,moje hodnoty ak sa niekto vyzdna boli TSH 15 pred vyse mesiacom asi,pred tyzdnom to uz bolo TSH vyse 25,dnes som bola u velmi dobreho pana doktora,vsetko mi krasne vysvetlil,predpisal mi EUTHYROX -dufam,ze som to spravne napisala 🙂 davku 75 no a kedze som mu mala povedat,ze by sme chceli babatko,povedal,mi,ze u mna to vidi velmi slubne a nie na dlhu liecbu a ze po 3 mesiacoch mozem zacat sa usilovat o surodenca pre nasho synceka,mozno je to skoro este ze to vobec vyslovil,no vyslovil a ja sa tesim

viem,ze touto chorobou trpi vela ludi,vela zien,no tato tema je o tom ze september je pre nas ten startovaci mesiac a verim tomu,ze nebude dlho trvat a pride aj babatko

lubkabb
1. júl 2009

Ahoj Betty,

tak to si teda mala riadne vzrúšo! Hlavne že to dobre dopadlo. Gratulujem.

Kamoška býva zatiaľ sama, ale pristavujú izby u rodičov s priateľom. Možno by sa jej zišli peniažky. Len neviem, či to neni blbé.

bettynka222
1. júl 2009

ahojte, no konecne sa niekto zjavil 🙂 no poviem vam, ze to bola sila...manzel to aj nafotil a vsetci sa na tom dobre bavili...najhorsie bolo, ze wc bolo dolu, sala hore dlhymi schodmi a tam milion ludi...ale sme to stihli presne na sekundu 😀

lubi ak mas pocit, ze s ajej zidu peniaze, tak preco nie. kup pekny pozdrav, daj peniakzy do obalky a bude. al ekazdy clovek je iny...a mas pravdu, ze by to nemusela dobre prijat....askus sa psytat jej mamy

fyaluska dakujeeeeem. ach baby nic nove sa u nas vsetkych nedeje, ze? ja rozmyslam, co mam ste pre ten spetember urobit. uz osm sa ja na cvicneie vykaslala...ani neviem ako presli posledne dva tyzdne...

lubkabb
1. júl 2009

mne by sa tiež zišlo cvičiť, ale večer som už taká unavená. teraz čakám na druhú MS...dáko si dáva načas...inač papám kyselinku listovú, zinok, betakarotén, céčko a pijem Afroditin čaj zdravia na regeneráciu maternice.

bettynka222
1. júl 2009

fiiiiia, ze afroditin, aby sa z teba nestala bohyna 😀

lubkabb
1. júl 2009

to som náhodou našla v lekárni...odporúča sa aj po operáciách, v prechode a tak...

lubkabb
1. júl 2009

ale je celkom chutný
alchemilka, nechtík, praslička, rebríček, breza, repík, pastierska kapsička...má účinky čistiace, dezinfekčné a krče uvoľnujúce...2 denne piť

felicia1
autor
1. júl 2009

ahojte

ja cakam navstevu,v chladnike sa chladia chlebicky,vinko...

inak ma napadol dobry caj Zensky caj od znacky Popradsky caj,je vyborny,obsahuje dobre bylinky,na upravu cyklu,na cysty,proti bolesti a skracuje menzes,ja si ho nasadim asi od jula

bettynka222
1. júl 2009

no a este nejake napady ze co papat? ja osm niekde nasla, ze velmi dolezity je vitamin E, dalej ze magnezium je dobre proti krcom (co je dobre aj proti stahom maternice), dalej samozrejme listovka, B12 a B6 kvoli tym homocysteinom (co je problem nielen bab s trombofiliou, ale dobra prevencia aj u nich....a tieto vitaminky obsahuju aj napriklad babyplan, femibion....) no a uz ma nenapada nic, aha este som pred par dnami niekde narazila na nejaku temu o zelenych potravinach. tym je mysleny zeleny jacmen a sladkovodna riasa (tu beriem ja, lebo mi ju gyn nariadil ako detox po potrate). a na detoxikaciu je dobry este aj nejaky aloe vera gel pisali baby v jednej teme... amnohym vraj pomohol k toehotneniu, al ektovie. a mnohe pisali este o kvapkach gynex, o sarapise, materskej kasicke...toto som si vsimla ze riesili najviac...to som si citala ten mesiac, co som bola tehu, len som o tom nevedela 😀 a zdalo sa mi, ze prilis dlho sa nam nedari (bol to druhy mesiac snazilkovania 😀 😕 😀 )

lubkabb
1. júl 2009

no, ten aloe vera gel by ma veľmi zaujímal....to sa mastili? Magnézium som brala ako šumák, ale iba jednu tubu. Ozaj Betty nevieš či môžem Baby plan, keď už užívam čistú kyselinu listovú? Dá sa z nej aj predávkovať ?

bettynka222
1. júl 2009

lubi to sa pije ten gel 😀 a listovky beries kolko mg denne? ja osm brala 20 mg denne a v babyplane je uplne mini davka. tusim 400 mikrogramov...tak pochybujem ze by si sa jej predavokvala 😀 ale preco beries listovku, ty mas tiez trombofiliu?

lubkabb
1. júl 2009

nie nemám, predpísal mi ju doktor, aby som potom skorej otehotnela

bettynka222
1. júl 2009

ahaaa, no to som este nepocula, ze po listovke sa rychlejsie tehotnie...to je pre mna novinka teda

lubkabb
1. júl 2009

teda dúfam, že nemám...zatiaľ nič nezisťovali

lubkabb
1. júl 2009

alebo sa to tam vnútri asi lepšie pripraví...nechcem si vymýšľať...beriem 1 denne = 10 mg

lubkabb
1. júl 2009

to je ako pri Baby plane - berieš, keď plánuješ otehotnieť

lubkabb
1. júl 2009

som rozmýšľala, či som si nemala pýtať duphaston - v nemocnici mi ho dávali...alebo až keď otehotniem?

bettynka222
1. júl 2009

lubi tak to tych 400 mikrogramov ti uz fakt neublizi 😀 ja si inak myslim ze vsetky tie pripravky pre tahulky su len take tahace penazi. ved ked si pozries kolko mg v tom je a odcitas dve tretiny, ktore sa ti ajtak nevstrebu...tak to je dooost zbyticne... a teba uz nic nenapada z vitaminkov? alebo nejaka zeleninka, v ktorej sa daju ziskat, mohl by sme si vytvorit nejaky jedalnicek, receptuky, kde budu tie dolezite vitaminky 😀

lubkabb
1. júl 2009

no treba jesť všetkú listovú zeleninku...paradajky skúsim niečo nájsť na nete

bettynka222
1. júl 2009

oki, aj ja potom budem zase hladat. nech sa pripravime dopredu 😉

bettynka222
1. júl 2009

hmmm, prave som rozmyslala nad tym, ze by pre nas mohla byt vhodna aj strava pre tehulky 🙂

lubkabb
1. júl 2009

určite...pripravíme vhodnú pôdu pre semiačko

lubkabb
1. júl 2009

ja už končím...som unavená...tak zase zajtra by som tu mala byť, ale až večer po 21.00 hod. dobrú nôcku 🙂

bettynka222
2. júl 2009

ahojteeee, ahoj lubi. ja ti zas prajem krasny slencny den 😎 vcera vecer som este videla, ze is odpisala, ale nechcelo mi nacitat stranku...tak somsa sem uz nedostala 😒 baby co robkate? ja idem so sestrou do BA na pracovny pohovor, tak jej drzte palce 🙂 a inak mam dost blby pocit. od vcera ma vkuse picha v lavom ramene ako keby takou hnusnou hrubou ihlou...je to dost sila.....tak sa teraz bojim, ci to nie je tromboza. teda nemyslim si, ze by mohla byt, lne mam trosku obavu. no ved ked to neprejde, tak s tym uz nieco spravi.....len uz to chvilu trva. najprv som mala to rameno citlive na dotyk, bolelo to, ale ziadna mozdrina, potom ma pri dotyku na tom mieste apalilo a teraz ma lhboko vnutri picha. vecer som s tou bolestou zaspavala a rano som ju hned po prebudeni zas pocitila...ach co to asi moze byt, neviete, hmm?

fyalynka
2. júl 2009

ahoj betty 🙂
ja klasicky trpim v praci 😀 Mame tu teplo ja fras, nervy mam zase...takze nic nove 😒
Jasneeee, segre drzime vsetky prsty!!!! 😵
Preboha nemysli na take veci, ze tromboza!!!! Urcite nie! Mozno mas len nejako natiahnuty sval...
Pocuj, mna tak raz bolelo od hrudnika, cez prsnik az po rameno, hrozna bolest...isla som s tym k
neurologicke a povedala mi, ze mam zapal medzirebroveho svalu 😕 Som nechapala normalne...a potom
som si spomenula, ze som pred par dnami vliekla celun krabicu kancel. papieru v pravej ruke a vraj som si
tym natiahla sval a dostala som zapal 😖 Takze kludne to mozes mat z nejakej namahy! Neboj, bude dobre!

bettynka222
2. júl 2009

ahoj fyaly 😵 no je pravda ze sme sa vcra vlacili s kyticami...a niektore boli trosku tazsie. hodim si do albumiku oznamko a foto nezapnutelnych a na poslednu chvilu zositych siat...inak svagor ma chcel zasivat zosivackou...tomu som s anastastie ubranila :D

felicia1
autor
2. júl 2009

babule kyselina listova je na prevenciu rastepu a este nejakych vyvojovych vad

vitamin E je dobry tak pre zeny ako este viac pre muzov

duphaston sa podava tehotnym na udrzanie plodu a pri poruchach cyklu

fyalynka
2. júl 2009

betty, ze zosivacka...si ma pobavila 😀 😀 😀 ale keby nebolo ineho vychodiska... 😒
idem mrknut tie fotky 🙂

felicia1
autor
2. júl 2009

inakcaute som zabudla pozravit

bettynka222
2. júl 2009

ahoj feliiii. fyaly osm na chvilu zmazala odtial oznamko, lebo tam bolo aj priezvisko a bolo to vycapene na hlavnej stranke....tak aby ma tu vsetci neocumovali...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre