Naše snažilkovanie opäť začne v septembri 2009

felicia1
28. máj 2009

Tak je tu dalsia tema o snazilkovani,no od septembra 🙂
Pred par tyzdnami som sa dozvedela,ze mi nepracuje stitna zlaza,myslela som,ze to je zly sen,dnes viem,ze to neni ziadna drama,no so snazilkovanim sme museli ihned prestat,moje hodnoty ak sa niekto vyzdna boli TSH 15 pred vyse mesiacom asi,pred tyzdnom to uz bolo TSH vyse 25,dnes som bola u velmi dobreho pana doktora,vsetko mi krasne vysvetlil,predpisal mi EUTHYROX -dufam,ze som to spravne napisala 🙂 davku 75 no a kedze som mu mala povedat,ze by sme chceli babatko,povedal,mi,ze u mna to vidi velmi slubne a nie na dlhu liecbu a ze po 3 mesiacoch mozem zacat sa usilovat o surodenca pre nasho synceka,mozno je to skoro este ze to vobec vyslovil,no vyslovil a ja sa tesim

viem,ze touto chorobou trpi vela ludi,vela zien,no tato tema je o tom ze september je pre nas ten startovaci mesiac a verim tomu,ze nebude dlho trvat a pride aj babatko

mamartinka
19. jún 2009

ahojte baby.mozem sa k vam pridat?my sa uz 2 roky a 9 mesiac snazime o babetko.zatial bezuspesne.tento mesiac sme skusili aj ovu testy a nic z toho.a to sme sa snazili v ten plodny den a este 2 dni potom.a nepodarilo sa.prave mrskujem od stredy.aj to prislo neocakavane a o tyzden skor.tak sme sa teda rozhodli ze tomu dame chvilku oddych.do septembra urcite.potom chceme ist v septembri na kliniku CAR Bratislava.a potom vsetkom vysetreni sa uvidi.tak zatial ak mozem budem sem chodit.zaciname snazit az od septembra.

bettynka222
19. jún 2009

ahojteeeeee, som spat 😀 martinka vutaj medzi nami.
babule co robite? ja osm vcera cakala na mm a tak som ficala v teme klinika hemaotlogie 😀 ale uz som tam potom bola sama 😀 😀 😀 fyaly citala si? uz su tam dalsie tri z trnavy, co ich opdisali ako mna. vsetky sme obli v nemocke. ta tvoja z polikliniiky je nakoniec njalepsia 🙂 nejak sa k nej prebojujeme vsetky 😎 dufam teda...

fyalynka
19. jún 2009

ahojte, uz som domaaaa 😀 huraaaa vikendik 😎
dnes vecer ideme trosku von, tak sa odreagujeme 🙂

betty, nebola som tam, musim si precitat 😉

bettynka222
19. jún 2009

fyaly ahoooooj, dnes sa nam nejak nedari naraz sa stretnut na konikovi.... 😝 kam idete vecer? my asi s kamaratmi na veceru...ja by som radsej do kina ale asi budem prehlasovana 😕 mozno sa v meste uvidime 🙂

bettynka222
19. jún 2009

halo felicia, kde si? bola som kuk tie vase diskusie, ale neviem co tam mam hladat...ake linky si myslela, hmmm?

kristi8584
19. jún 2009

Ahojte,

možem sa aj ja k vám pridať, aj ked my ešte len 1x sa začneme v septembri s drahým snažilkovať...

vidím tu už aj známe tvare...

my mame 5.septembra svadbu, tak tiež to padá na september ten naš začiatok so snažilkovaním......

dindulka
19. jún 2009

kristi ahoj,kludne sa pridaj,september bude silny mesiac
a ahojte kuriatka🙂
nestihala som pisat,tak teda ako som dopadla.v stredu som mala ist k dr. na agolutin.rano vstanem a mrska prisla,sama od seba.neuveritelne 😀,dosla na 54 den ale predsa.buduci mesiac uz nebudem tak dlho cakat po 35 dni pojdem k dr.
inak psik sa nam nevratil ☹

ide nam vikend,tak si uzite,dufam,ze bude aspon pekne pocasie,idem buvat.

bettynka222
20. jún 2009

kristi vitaj medzi nami 😉
dindulka to je super, ze predsa len prisla. ale urcite necakaj uz tak dlho dalsi mesiac. inak na tvojom mieste by som pokecala s dr. o tom, ze takyto dlhy cyklus predsa nie je vhodny na otehu...a vysa predsa o babo uz chcete snazit v septembri...tak nech nieco robi uz teraz, no nie? na to PCO by asi kvapky nezabrali, ze? lebo mne po potratoch velmi pomohli opravit cyklus...ale toto je asi ine ☹ a skoda ze havo neprisiel....viem ze ti je za nim smutno, ale fakt je dobre,z e s ato stalo v lete...si to predstav v zime. takto sa do zimy snad vrati a ak aj nahodou nie, tak bude uz ostrielany skuseny poulicny psik 😅

dindulka
20. jún 2009

betty ahojcek,som rada,ze ta mrska dosla a bud.mesic urcite nebudem tak dlho cakat a pojdem k nemu uz 35 den,nech s tym daco zacneme robit co najskor.a ty co nove?
my sme prave dosli z Myjavy,su tam folklorne slavnosti,ludova vyroba,bolo to fajn,ale to pocasie,hruza.poobede ideme k nasim na chalupu.

bettynka222
20. jún 2009

no pocasie je hrozne ale aspon sa nam dobre spinkalo 😎 ja nove zatial nic, ale novinky pridu v pndelok a v utorok, takze ci pocitas 😀 budem sa snazit prebojovat do bratislavy na antolsku, lebo tam sa hematologovia venuju trombofilnym tehulkam. fyalynka to uz ma iste, tak som na rade ja 😀 dindulka a to meskanie teda sposobuje PCO, vsak? a uz nic ine nemas? a ako sa to riesi, tym clostilom? mne gyn. hovoril, ze liekmi sa da presne nstavit ovu na spravny den a teda aj ms a samozrejme aj nasledne tehu 😉 takze to by mohol urobit aj ten tvoj, hmmm?

dindulka
20. jún 2009

ano betty citala som,ze ides do BA ohladom tej zrazanlivosti a od coho zavisi,ci sa tam prebojujes? a tam maju dobre referencie mozes si vybrat,ktoremu dr. budes chodit,nie?ides teraz na nejake konkretne vysetrenie?
tie kvapky,neviem ci by boli pre mna.ja beriem acidofolan-to je kyselina listo vitaminy skupiny B.vcera som si este kupila agnucaston na upravu cyklu a znizenie prolaktinu,ten mam len tak tak.no da sa nadstavit ovulka,ale to musia byt najprv vajecniky ok a dozrievajuce folikuly.na rast,dozrievanie,prasknutie a uvolnenie folikulov je ten clostil,pregnyl,metrofin tie sa davaju podla toho aky je HP,ale ja nemam urobeny este ani HP.dr. ho chce urobit az v septembri,on si asi mysli,ze dovtedy sa nam hadam podari,ale ja v to uz ani nedufam,ked je to s cyklom takto.ak sa to s menzesom takto zopakuje aj bud.cyklus,tak mu poviem,nech mi HP urobi uz juli.

bettynka222
20. jún 2009

dindulka tiez si myslim ze je na miest, aby ti gyn. urobil hormonalny profil. ked som sa na to mojho pytala ked doslo k potratu tak zahlasil, ze az keby sa nam dalsi cely rok nedarilo otehotniet. no ale ked nie su hormony v poriadku, tak moze dochadzat aj k potratom...a to akoze by som vkuse potracala, kym by mi ten profil urobil? no ved teraz mi ide robti folikulimetriu a tam uvidi, ci sa to po potratoch upratalo a ak nie, tak snad tiez spravi ten profil a ak nie, tak skocim do nejakeho CARu, ved tam to robia, nie?
no ja idem v pondelok na tu folik.m. a utorok k mojej hemato po vyusledky. a bud sa na zaklade hladiny homocysteinov rozhodne, ze ma bude dalej riesit labeo povie, ze mi nic nie je. ale ona je dost mimo, lebo si mylsi, ze ked budem mat hladinu ok teraz, tak bude aj pocas tehu a mnoho doktorov je opacneho nazoru, ze u trombofilov prave pocas tehu dochadza k zvysovaniu tej hladiny.... no ale musim sa nejak dostat k dobrej hemato...asi do tej BA. tam na tej hematologickej klinike sa otmu totiz venuju viac. tu v TT vsetkych odpisu. teda v nemocke, na poliklinike je byvala primarka z nemocky a ta je vraj mudra, scitana a ksuena zena, ktora vie, ze trombofilkam sa pocas tehu viac zraza krv. a ta moja je sice tiez primarka, ale bez akehokolvekl zaujmu o svoj odbor...aspon tak usudzujem podla toho, co mi povedala... 😝

fyalynka
20. jún 2009

ahojte moje 🙂
dnes to pocasie mame fakt na prd 😝 Tak som sa venovala domacnosti...som upratovala, varila, piekla,
mamine som melir urobila...ale uz mam toho dost 😒 idem dat sprsku a odpocivat 🙂
inak baby, mne ta mrcha trvala ledva tri dni!!! 😲 ja to nechapem, este nikdy so nemala taku kratku... 😕 😖
neviem preco...co si o tom mysliet...

kristi, vitak medzi nami 😉

dindulka, je mi luto, ze psik sa nevratil ☹

betty, boli sme v amfiku vcera vecer 🙂

bettynka222
20. jún 2009

ahoj fyaly, my sme boli v azijskej..tak sme na seba nenatrafili... aj ja mam toho dnes dost. vkuse som niekde pobehovala a som si povedala,z e uz idem odpocivat. a co dobre si varila? ja som vcera vytvorila spenatove cestovinky a dnes som len dovarala spagety k masu. ozaj, ked budes mat vysledky,t ak si ich porovname...teda ak chces....nech viem co sa mam mojej hemato pytat. ale v utorok s nou asi definitivne koncim a budem sa eliasa pytat na tu tvoju...ajtak o nej hovoirl, ze sa trombo tehulkam venuje.
k tvojej ms sa neviem vyjadrit. ja som pred kyretom krvacala 14 dni, po kyrete tyzden nic, potom ked mi maternica zase rastla, tak ma napichali tym metylom a tyzden na to som zacala krvacat. a krvacala som tri tyzdne vkuse a dost brutalne. no a prva ms....tak to bola tiez sila,. trvala sice iba 5 dni, ale bolesti brutal a krvacanie tiez. a teraz uz bola druha ms 🙂 a ta bola asi ako ta tvoja. podla mna vsetk odtial vybrali,t ak preto bola taka slaba. len u mna tym, ze doslo k druhemu tehu hned po prvom, tak preto som tak vela krvacala, co myslis?

kristi8584
20. jún 2009

Ahojky,

no babulky, ked si vas tu tak čítam... ech no neviem ako to bude so mnou,ja som tiež jedna z tých čo maju mrchu nepravidelnu, moj bývalý doky to riešil hak a aj teraz ich ešte mam... vraj som to mala zo silných stresov, vyška- skušky nepravidelný režim a tak....ale v júli sa chystám na návštevumojho terajšieho dokyho a som zvedava že čo povie, ako budeme postupovať dalej...
ech najradšej by som už začala pracovať na minču ale ke d ešte ma čaká jeden stres- sice prijemný ale tie vybavovačky okolo svadby, no strašne... a ešte aj decka v robote ma tak nervuju čo strach... teda jeden... extremny prípad, dufam že ani jedna nebudeme mať takeho diablika ako mam ja v triede...

fyalynka
21. jún 2009

betty, vcera som varila lososa, nove zemiacky s petrzlenovou vnatkou a salatik, mnaaaamky 😀 dnes ideme na obed k svokrovcom, lebo svokra ma narodky...takze nevariiiim 😀
jasne,mozme si ich porovnat, ja som tam mala tusim dve hodnoty nizsie ako je normal a jednu vyssiu 😒
Podla mna to tvoje dlhe krvacanie urcite suviselo s tym druhym tehu, injekciami a vsetkym dokopy...ale hlavne,
ze uz teraz je cyklus ok 😉 Magic mi napisala, ze ta moja kratka mrcha je vraj ok, doki jej vravel ze prva ms po
potrate moze byt akokolvek dlha/kratka, slaba/silna.... tak ma trosku ukludnila 🙂

kristi, vobec sa nestresuj!!! A hlavne ty vooobec nebudes mat take problemy ako my! Verim tomu, ze tvoje
tehulkovanie bude stastne 😉 Na tvojom mieste by som planovanie svadby brala skor ako relax a nie stres 😉 Ved to je kraaaasne.... ucis na ZS??? To ti verim, niektore tie dnesne deti su hrozne, drze... 😠

bettynka222
21. jún 2009

ahojteeeee, hmmmm lososik je fajn 😎 vidis, ja som ti zabudla dat recept na tie super lososove cestovinky. raz kd bude strasne skaredo vonku a ja sa budem straaaasn enudit, tak ho sem prepisem aj ostatnym. je faaaakt super 😎 fyaly to je pravda ze moze byta akakolvek, ved ludsky organizmus je tak straaaasne nevyspytatelny... 😝 a presne,u mna to suviselo s tym, ze to boli dve tehu za sebou ☹ ale uz nesmutim, myslim na buducnost 😎
jeeeej, uz zajtra idete na depeche...sa tesis, cooooo? ja sa tesim na eliasa, co mi povie...ci uz je cyklus po potratoch upratany a taaaak. a den na to ta moja hemato...to som fakt zvedava, co si zase vypocujem 😀

kristi neboooj, vsetko bude ok. ale ja osm pocula ze je lepsie vysadit HAK minimalne tri mesiace pred planovanym tehulkovanim. nielde som citala clanky, ze je lepsie dat telu pauzu aj jeden rok od vysadenia. telo je totiz umelo zasobovane hormonmi a a chvilu trva, kym sa po tom vsetkom nakopne. ja osm maval pravidelny cyklus a nenakopol s ami organizmus hned. mozem ti sem hodit linky ak chces, ale ak mas na to vlastny nazor, nebudem ta s tym otravovat 🙂 a ak mas nepravidelnu ms, tak by si sa mala chvilku pozorovat az potom sa pustit do tehotnenia. lebo kym nie je cyklus upratany, tak to nie je dobre....vraj....

a presne ako hovori fyalynka, kristi ved svadba je radost, nie? ved sa predsa neberiete pretoze musite, ale pretoze chcete, ci nie?

felicia1
autor
21. jún 2009

betty idem obriadit maleho a potom ti napisem do ip

magic08
21. jún 2009

tak sme sa dnes rozpravali s manzelikom. Zaciname po tejto tretej mrske, nebudeme cakat na september. Ved sa nam to nemusi podat hned. Takze od jula snazilkujeme naplno 😉

felicia1
autor
21. jún 2009

magic budem drzat palce

bettynka222
21. jún 2009

oki feli. teraz letim prec, ale hned ked budem zase online sa budem tesit na tovju spravicku.

magic to nevadi, ze zacnes skor, aspon nam sem budes prinasat skorsie tehu infosky 😎

fyalynka
21. jún 2009

magic, ked vam to vyjde skor, co budeme my vsetky velmi radi, tak nam sem aspon posles tehu virusiky 😀

betty, jasneeeeee ze sa uz tesim ne depeche 😀 😀 😀 len nech nam neprsi 😖

mamartinka
21. jún 2009

caute babky.ako sa mavate?

magic08
21. jún 2009

no dufame ze nam to dlho trvat nebude 🙂 a urcite poslem 😀

kristi8584
21. jún 2009

Ahojte babenky,

no o tom vysadeni som už počula- ale neviem čo a ako , lebo aj ja som čítala že by sa mala dať 3 mesačná pauza a zas inde som čitala že je to jedno...tak som z toho taka zmagorená... a som zvedava čo mi na to povie doky....

no my sme dnes mali hody tak strašne vela všelijakých dobrot bolo, vypekala som už od štvrtku...

a hej som učiteľka na ZŠ, a mam takych malich krpcov 6 ročných no jeden je extrem, to viete ked maju deti ludia čo ich vobec nechcú , tak to potom vyzera tak že 6 ročný fagan vytrieska aj učiteľku aj asistentku a ešte vam aj všelijako kvetnato vynadá...

hej svadba su prijemne pripravy, ale ked teraz sa to už nejako začína zbierať, a mam pocit že ešte tolko toho treba...a ja neviem kde skor skočiť...

fyalynka
21. jún 2009

mamartinka, magic...ahojte 🙂

kristi, tak to mas teda pestre s tymi deckami 😖 ja sa tiez niekedy nestacim cudovat, ako decka nadavaju,
su drze, perverzne, oplzle... 😲 niekedy idem busom do prace a ked idu aj skolaci, tak si vselico vypocujem... 😖
co sa tyka toho vysadenia HAK pred otehu, tak je pravda, ze kazdy vravi nieco ine... poradila by som sa s dokim 😉
neboj, svadba dopadne na jednicku, vsetko zvladnete, tak ziadny stres...je to krasny den, treba si ho uzit a nie
nervovat sa 😵
mnaaaaam hody...a boli aj lokse??? 😀 tie zboznujem 😀

dindulka
21. jún 2009

ahojte babulky
mna od vcerajsieho vecera jeduje dasno na lavej osmicke,zapalilo sa mi a joj boli to.
kristi,ja som sa pred vysadenim HAK pytala dr. kolko mame cakat so snazilkovanim a ona povedala,ze je jedno ci budeme cakat mesiac,tri ci pol roka alebo vobec,lebo HAK sa ti vraj drzi v tele aj niekolko rokov.a vraj tesne po vysadeni je zena "chytlava"🙂,tak neviem.
betty,drzim zajtra u dr.palce,nech ma pre teba len dobre spravy 😉

zuzanockamt
21. jún 2009

dindulka ... HAK sa v tele nedrzi ... po dvoch dnoch je vsetko vonku a ovulacia moze prebehnut🙂)) ... preto je riziko,ked zabudnes zobrat tabletku uprostred brania 😉 ... ale to, ze je zvysena moznost otehotnenia je vraj pravda

dindulka
21. jún 2009

zuzanockamt, nemyslela som,ze sa v tele drzi HAK, ale neziaduce hormony, ktore obsahuje 😉

bettynka222
21. jún 2009

ahojte septembrovky 😀
dindulka dakujem, zajtra idem za mojim gyn...tak mi povie co a ako s ovu. ale pozajtra idem tej cudnej hemato, tak na tu som fakt zvedava .... 😝
zuzi jasen ze sa HAK v tele nedrzi, ale ja som pisala o tom, ze telu chvilu trva, kym sa ladovani sa umelymi hormonmi nakopne a zacne pekne fungovat same. niekto otehotnie hned (ako ja), ale casto dojde aj k potratu, lebo telu napriklad chyba progesteron (u mna to pre zmenu bola ta trombofilia)...a ked kristi pisala,z e ma nepravidlenu ms, tak ma napadlo, ze by si mal apocakt, ci jej nabehne ten cyklus poriadne. ale ved dr. jej k tomu povie viac 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre