Naše snažilkovanie opäť začne v septembri 2009

felicia1
28. máj 2009

Tak je tu dalsia tema o snazilkovani,no od septembra 🙂
Pred par tyzdnami som sa dozvedela,ze mi nepracuje stitna zlaza,myslela som,ze to je zly sen,dnes viem,ze to neni ziadna drama,no so snazilkovanim sme museli ihned prestat,moje hodnoty ak sa niekto vyzdna boli TSH 15 pred vyse mesiacom asi,pred tyzdnom to uz bolo TSH vyse 25,dnes som bola u velmi dobreho pana doktora,vsetko mi krasne vysvetlil,predpisal mi EUTHYROX -dufam,ze som to spravne napisala 🙂 davku 75 no a kedze som mu mala povedat,ze by sme chceli babatko,povedal,mi,ze u mna to vidi velmi slubne a nie na dlhu liecbu a ze po 3 mesiacoch mozem zacat sa usilovat o surodenca pre nasho synceka,mozno je to skoro este ze to vobec vyslovil,no vyslovil a ja sa tesim

viem,ze touto chorobou trpi vela ludi,vela zien,no tato tema je o tom ze september je pre nas ten startovaci mesiac a verim tomu,ze nebude dlho trvat a pride aj babatko

pegas174
9. jún 2009

ahojte kocky, co mate nove? felica pozerala som chudnuci albumik, vyzeras uplne uzasne, ked to porovnam s tou prvou fotkou, aj roky ti to vela ubralo, drzim palce dalej. sa som zase 90dnovku nevydrzala, tak sa len budem snazit neprezierat a cvicit.
bettynka vidim ze ty mas toho za sebou fakt vela, tak snad teraz uz to bude bez problemov.
tak som zatial len trpezliva a cakam na september 🙂

magic08
9. jún 2009

no kocky, neviem ci to my vydrzime do septembra. Chceli sme sa zacat uz teraz v juni no doktor neodporucil, tak neviem.
Ja som uplne v poriadku aj psychicky, nevidim dovod. TAk snad to vydzime... ☹

bettynka222
9. jún 2009

magic a ta mola byva cim sposobena? asi to este zistuju nie? tam je tusim nejaky problem s genetikou, ci nie? ach ja by som mozno tiez nevydrzala..aj by som zacala skor, ale asi to nebude mozne, kedze sa mi ms vyparila. uz druhy den take uplne slabe spinenie..asi ma porazi. po vysadeni HAK som s tym mala dva mesiace problem, ked bolo tehu, zmizlo to, po tehu tiez vsetko ok (teda prva ms) a teraz toto...uz ma asi slahne 😝

nooo feli, pozerala som fotecky a teda sikovna si, pekne si schudla 🙂 som ti najprv ani neverila ked si pisala, ze potrebujes schudnut...ozaj a preco si vlastne pribrala? nesuvisi to nahodou s tou stitnou zlazou, hm?

pegas no neviem, ci to bude bez problemov...som fakt zvedava, co sa zase udeje... 😒 nejak nedokazem verit tomu, ze teraz uz vsetko bude tak ako ma byt.. 🙄

magic08
9. jún 2009

bettynka - mola je vlastne degenerativne ochorenie placenty, ked sa zacne zle vyvijat placena.

felicia1
autor
9. jún 2009

jej baby dakujem vam pekne za koplimenty,ste zlate 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 keby tu boli aspon pusinky ako smajlik

betty ztitna mi prekukla porodom,ale ja som o tom nevedela,mam mi sem tam vravela ze ci nahodou nemam,lebo som mala krk napuchnuty,ale ja ze nie,no a zacala som mat problemy so zenkymi nakolko sme sa snaizli,nedarilo sa,v january som potr.v 4tt hned na zaciatku a to bolo uz stitnou,nakolko hodnoty boli hrozne,no a zacalo sa so mnou robit ked som uz nemala ovulaciu a zastilo sa,strasne ma to vzalo ze sme sa museli prestrat snazit,skoro som sa zrutila ked mi povedal diagnozu,uz som sa pomali pochovavala,ale casom sa to napravilo,muz mi velmi pomohol sa cez to dostat,teraz bojujem s kilami,a mozem povedat,ze som iny clovek nie co sa tyka postavy lebo ta neni este vytazna,ale fyzicky a psychicky sa citim superne

idem dat malemu papat,

bettynka222
9. jún 2009

no ale hlavne ze sa to zacalo napravovat, ze? uvidis, za chvilku uz budeme moct snazilkovat a potom snad uz vsetko pojde dobre..uz toho bolo fakt dost, co myslis? ale vyzeras super, tie fotky co si tam dala, su tam medzi nimi velke rozdiely...smaozrejme pre teba pozitivne rozdiely 😎

magic a co to teda pre teba znamena? vedia lekari co to mohlo sposobit? ci na to sa neda prist? da sa to nejako ovplyvnit?

lubkabb
9. jún 2009

Ahojte baby, môžem sa pridať do vašej témy. Ja som mala MA koncom apríla. Betynka, ty si ma možno pamätáš z témy Kyretáž. Ozaj gratulujem ku štátniciam. Už som sa nejako dala dokopy. Ale stále mi je smutno, hlavne večer. Snažiť sa vraj môžme po 2. MS...teda nechať prebehnúť aspoň 2 cykly. Čo bude už asi v lete - možno agust, alebo koniec júla. Čo je dosť blízko septembru, nie? Minulý týždeň som dostala prvú mrchu. Som čakala, že bude silná, lebo bruško ma poriadne bolelo...ale čuduj sa svete bola strašne slabililinká a trvala ani nie 3 dni. Skôr ako také špinenie. Aké máte skúsenosti s 1. MS vy? Nabudúci týždeň by som mala ísť na kontrolu k dr.

bettynka222
9. jún 2009

ahoj lubi, vitaj medzi nami 😎 sice sme sa stretli v smutnej teme, ale teraz sa mozme pekne snazit spolu v takej veselsej 😉 co sa tyka ms, tak ta prva prisla presne na 28 den a bola teda dooost strasna. mala som hrozne bolesti a krvacanie bolo velmi silne. mala osm sa vtedy najviac ucit na statnice...ale vobec to neslo. aj mne byvalo smutno, ale po tej ms smutok akoby zazrakom odisiel 😎 ale este obcas ma trosku prepadne samozrejme... hlavne kvoli tomu druhemu a aj preto, ze za to mohla lekarka. ale vzdy si poviem, ze asi to tak bolo lepsie, lebo ktovie co by sa nam udialo v priebehu tehu ked to takto dopadlo. aj na vysledky ohladne trombofilie prisli az po tom druhom potate, takze asi by to fakt vtedy este nebolo dobre... a musis si to povedat aj ty, vlastne my vsetky co sme si tym presli, ze zivot ide dalej a nabuduce uz to bude lepsie 😎 inak ja mam zase problem s druhou ms...nikde nic 😝

dindulka halooo, kde si? uz mas tu ms? ja stale nic 😒

pegas174
10. jún 2009

ahojte, felicy ja mam tiez problemy so stitnou, beriem 5x do tyzdna lieky, ale len malu davku, ale tiez ma vzdy endokrynologicka upozornuje, ze ked otehotniem okamzite mam prist, tak snad sa tam pohrniem najneskor v oktobri 😀

fyalynka
10. jún 2009

ahojte 🙂
mozem sa k vam pridat? my tiez zacneme s snazilkovanim dufam ze v najblizsich mesiacoch... 🙂

bettynka222
10. jún 2009

fyalynka ahooooooooooooj

fyalynka
10. jún 2009

jeeeeeeeeej, ahojcek betty 😵 🙂
ako sa inak mas?

bettynka222
10. jún 2009

inak baby, ms prisla. a mala som to zle vypocitane, takze po preratani nakoniec prisla presne po 28 dnoch 😎
dindulka a co ty? uz je ms na obzore?

bettynka222
10. jún 2009

ahoj fyalynocka, mam sa fajn. vcera som flakala cvicenie, ale dnes som to zase dobehla 😀 a ty co, uz si zacala s bylinkami?

fyalynka
10. jún 2009

betty, tak mozes byt len rada, ze je cyklus tak pekne upraveny 😉 🙂

sandy16
10. jún 2009

Ahojte babule. Ak dovolíte tak sa k vám tiež pridám. My sme v máji už druhý krát po MA. V septembri som objednaná na ďalšie vyšetrenia, tak dovtedy radšej neskúšame. Ale september to istí... 🙂

bettynka222
10. jún 2009

nooo sa tesim tomu. ale este nemam istotu, to az o 13 dni, ked pojdem na utz dokimu. ale chcela by som, aby i spravil aj ten hormonalny profil.....vies ze ci mam hormoniky v poriadku. lebo pred tym prvym tehu som mavala dva mesiace to spinenie a vraj to znaci malo progesteronu... 😒
a v july idem na to hematko, tak potom si uz bylinky dam. to pojdeme na dovcu, tak by sme si odtial mohi nieco priviezt. len ktovie ci vtedy bude ovu...asi nie. takze po dovci 😀

fyalynka
10. jún 2009

sandy, tak sme tu uz dve nove 😉

betty, zachvilu si idem dat prvu davku 😀 potom ti napisem ako chutia 😉

dindulka
10. jún 2009

ahojte babulky 🙂 zdravím všetky nové členky našej témičky 😎

tento týžden akosi nestíham 😝 a zanedbávam modrého koníka 😉 , tak aspoň na skok

bettynka, ani u mňa sa mrcha neozýva 🙄 , dnes som už 47 dd, takže mi naozaj asi nič iné neostáva ako zavolať dr. a objednať sa, ale nechám to až na pondelok, bettynka ty ešte počkáč či sa ohlásiť dr.?

dnes som bola na endokrinologii na kontrolu prolaktínu, aspoň že ten mám v norme a drží sa na rovnakej hladine 28,5, tak aspoň niečo 🙂

prajem vám krásny večer

bettynka222
10. jún 2009

sandy vitaj. vidis fyaly sem sa stale niekto pridava, nemusis sa nas bat 😀

dindulka mne ms nakoniec prisla presne...ja som totiz zle ratala 😕 moja ale u teba to je uz dlho, urcite chod k dr. hlavne ked vies v com je problem...a tam ani to meranie teploty kvoli ovu nepomoze, ved nech to riesi uz teraz. na co cakat, ked to je takto? ty beries aj ten clostil? ci co sa na to vlastne berie?

bettynka222
10. jún 2009

fyaly nooo, ako chutia bylinky?

baby my sme boli s fyalynkou u bylinkarky. mozno by take bylinky pomohli aj dindulke, hmmm? dostali sme cajik, co sa v cine odporuca pri opakovanych potratoch a druhy cajik na upravu cyklu (ten dostala fyalynka) a ja som dostala nejaky na tu moju pokazenu krvicku.

sandy16
10. jún 2009

betty a fyaly potom sa ozvite či to zaberá.

bettynka222
10. jún 2009

oki sandy. mozno by sa hodili aj tebe. my sme z TT, ale ved mozno najdes nieco podobne aj u vas. nie je to totiz klasicka babka bylinkarka, ona studovala cinsku medicinu. ja si to dam az v july, takze prvy pokusny kralicek bude nasa fyalka 😀
babule idem este cvicit (bude zo mna fitneska 😀). a kde je nasa zakladatelka? tiez cvici? 😀

fyalynka
10. jún 2009

nooo, takze prvu davku mam v sebe... dala som si to take suche a zapila vodou, chuti to akoby som zjedla
nieco prihorete, ale riadne 😝 😝 😝 ale co uz, to je to najmenej vydrzat tu pachut 😉
veru, jeden sacik je na upravu cyklu a druhy na moju poruchu cirkulacie krvi 😕
tak verime, ze nam to pomoze k zdravemu miminku, ze betty? 🙂

dindulka
10. jún 2009

bettynka, tak to sa teším, že tebe mrcha mrchovatá prišla 😀

v mojom prípade asi naozaj nie je na čo čakať. september síce nie je ďaleko, len asi ani ten chýbajúci menzes nerobí telu dobrotu, takže mu určite pondelok zavolám a objednám sa, to budem mať v robotke volno. a ohľadom ten BT vidím, že je to strata času každý den je úplne iná a ten graf skáče hore dolu, takže ovulácia ? 😕 ja vlastne ešte neberiem nič ani duphastol na úpravu cyklu, ani clostil na folikuly. vlastne som ani nemohla čakať, že keď neberiem nič bude nejaké zlepšenie, akurát, že viem, kde je chyba 😖

dindulka
10. jún 2009

tak som docitala zameskane a som v obraze 😎,a ake bylinky by ste odporucili mne,ja by som sa na to hadam aj dala
felicia,musim ta aj ja pochvalit,pozrela som fotecky a ten rozdiel medzi prvou a poslednou je fakt super😀
joj musim ist zehlit, ako sa mi nechce

fyalynka
10. jún 2009

dindulka, to sme nenaordinovali sami tie bylinky, to nam ta pani stanovila "diagnozu" a podla toho nam dala
tie bylinky 😉

bettynka222
10. jún 2009

fyaly jasne ze budu babatka a budeme ich pekne spolu vozit po trnave a potom pojdeme pozriet julinku do hlohovca 😎 no ale to neva ze to tak chuti, ved to zhltnes a mas pokoj, nie? mne by sa tiez nechcelo to varit a taaaak, ved ked hovoirla, ze sa to da aj takto, tak je to fajn. ktovie ako by chutil taky caj..bleeee, ved to by sa mozno nedalo ani vypit 😝

dindulka a ty si odkial? my mame v TT cinsku bylinkarku. teda ona nie je cinanka, ale studovala cinsku medicinu. my sme k nej prisli, ona si nieco zapisala, chvilku na nas pozerala, est epopisala nejake znaky a potom nam zacala vyberat caje. moc sa s nami teda nerozpravala. fyalynka sa jej spytala ako nam urcila diagnozy a aj caje (prvy sme dostali obidve rovnaky a druhy odlisny) a ona ze to na nas vidi (kutiky ust, farba pleti oproti pokozke na chrbte ruk atd). takze poslat ti cajik nemozeme, musela by si sa jej prist ukazat. ale vraj za nou chodi velmi vela ludi s problemami. a ten prvy cajik co nam dala sa v cine dava bezne pri opakovanych potratoch. moja a na nic necakaj. cyklus nefunguje, nech ti da dr. hned liecbu. ved na co budes cakat, ked teraz si uz 47 DC a ms nikde?

fyalynka
10. jún 2009

veru, taky caj by bol asi hnusnejsi 😝 ...takto to hodis do ust, zapijes vodou a hotovo 😉
inak sa musim priznat, ze ja som aj zabudla ako to vlastne vravela ze to treba varit a luhovat 😅
ale to jedno, takto je to bez roboty 😀 Uz som si ich pekne naporcovala, tak uz budem cakat na nejake
"zazraky" 😀

bettynka222
10. jún 2009

no ved ked nam tam o tom rozpravala, tak som si hovorila, tak ten prvy sposob si pamatam, na ostatne tri sa spytam teba ked vyjdeme 😀 ale ten je najplepsi - jednu lyzicku a je to. neviem si predstvait pit to 😝
noooo, cakam na zazraky. kazdu zmenu prosim hlasit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre