Naše snažilkovanie opäť začne v septembri 2009

felicia1
28. máj 2009

Tak je tu dalsia tema o snazilkovani,no od septembra 🙂
Pred par tyzdnami som sa dozvedela,ze mi nepracuje stitna zlaza,myslela som,ze to je zly sen,dnes viem,ze to neni ziadna drama,no so snazilkovanim sme museli ihned prestat,moje hodnoty ak sa niekto vyzdna boli TSH 15 pred vyse mesiacom asi,pred tyzdnom to uz bolo TSH vyse 25,dnes som bola u velmi dobreho pana doktora,vsetko mi krasne vysvetlil,predpisal mi EUTHYROX -dufam,ze som to spravne napisala 🙂 davku 75 no a kedze som mu mala povedat,ze by sme chceli babatko,povedal,mi,ze u mna to vidi velmi slubne a nie na dlhu liecbu a ze po 3 mesiacoch mozem zacat sa usilovat o surodenca pre nasho synceka,mozno je to skoro este ze to vobec vyslovil,no vyslovil a ja sa tesim

viem,ze touto chorobou trpi vela ludi,vela zien,no tato tema je o tom ze september je pre nas ten startovaci mesiac a verim tomu,ze nebude dlho trvat a pride aj babatko

fyalynka
16. jún 2009

felicia, tak to je super 7 kg, drzim palce nech to ide aj nadalej lahko 😉 🙂

betty, vyzera to tak, ze zajtra mrcha dorazi, uz su naznaky... 😀 takze kludne tie kvapky pockaju kym budes mat
cas aspon chvilku poklabosit 😀 😉

dindulka, dufam, ze sa havko najde ☹

bettynka222
16. jún 2009

ahojte snazilky 😎 mne je dnes od vecera smutno...☹

feli dakujem, idem poskusat tie linky. co sa tam riesi? satocky alebo nieco ine?

dindulka chapem ze ti je za nim smutno...ale povedz si,z e aspon ze je leto...keby bola zima, to by bolo hrozne...a snad sa uz coskoro najde, hmmm? zajtra teda dostanes injekciu? a povedz mu ze chcete otehotniet, ze uz dlho po tom tuzite, ci ti nemoze zacat robit folik.m. uz teraz...ved naco caka do septembra? ci vtedy ti da aj rovno clostil?

fyaly oki, dohodneme sa teda tak, aby sme mohli ist ja na prechadzku 🙂 a gratulujem k ms...nech uz sa spusti 😀 ale asi to bude riadna sila.... 😝

dindulka
16. jún 2009

ahoj betty, ani ty este nebuvas? ja som pozrela cesku ordinaciu a nechce sa mi spat,meriam si teplotu,je mi zase divno... co inak porabas?

bettynka222
16. jún 2009

ja som bola pozriet kamaratky v malzeniciach...ale som doooost unavena. a preco si meriaz teplotku? to kvoli ms?

dindulka
16. jún 2009

ja zajtra ani nemam ist k dr., agolutin mi pichne sestricka a hotovo,ak mi menzes nedojde ani tak,potom ma vysetri,neviem na co caka na september,asi dufa,ze sa nam podari,je to optimista,aspon dakto.nejako to uz vydrzime,hadam.ja mam teraz tiez nejake divne stavy,ten pes, svagrina caka babo,ani nevie ako sa im zadarilo a este aj ta angina,ci co to je,hruza

dindulka
16. jún 2009

sme pisali asi v rovnakom case,teplotu nemam len 36,7 to je nic,som dajaka chora.mam antibiotika kazdych 12 hod a sirupcek na hrdlo,neviem kde som to nabrala.aj si zhanas robotku ci uz mas?

bettynka222
16. jún 2009

nooo ani nehovor, moja svagrina otehotnela mesiac po mne. a manzelvmu bratrancovi sa tento mesiac narodi babo....tak sme vsetci teraz budu chodit s detickami a mna asi slahne 😝

bettynka222
16. jún 2009

inak aj ja som byvala chora aj v lete...a aj mesiac mi to kolkokrat neprechadzalo. ale odkedy som mala ten imunostumulator, tak uz to bolo ok. len sa bojim, ze ked mam pokaslanu bunecnu imunitu, ci netvorim aj tie protilatky proti spermiam...no opytam sa gyn. idem tam pondelok.no a robotku nezhanam, lebo kvoli tej imunite mi zakazali ist do prace. ze ak chcem mat deti, mamvraj cez leto s pracou vydrzat...ale uz sa asi za chvilu aj zacnem nudit 😝

dindulka
16. jún 2009

tak to mas tiez "vesele".moj drahy videl v poslednej dobe bociany a oni si zaleteli vedla.ona ani babo neplanovala,znie to divno,ale nema k tymto veciam vztah a to ma 33 rokov. proste sa zadarilo sa.je to divne.ja im to prajem a urcite bude stastna,ked bude baby na svete,aj ked sa citim tak blbo,oni vedia,ze babo chceme a ked mi to povedali,boli aj slzy.

dindulka
16. jún 2009

tak byt v lete mesiac chora,moja to muselo byt... a co je to ten imunosti.. tak to sa opytaj na tie protilatky, hadam sa to k tomu este neprida.pondelok si objednana na vysetrenie?

bettynka222
16. jún 2009

aj ja som plakala. mne to povedali po druhom potrate...a bolo to vtedy hrozne cerstve, tak mi to odkazali najprv cez manzela. a ked osm sa trochu spamatala, tak za mnou prisla a bolo jej to velmi luto...tiez im to samozrejme prajem, len si neviem predstavit, ako tu s nimi budem fungovat 😝
ach asi uz idem spat...nevladzem. pappa moja a vela sil nam vsetkym...donedavna som vobec nesmutila, ale posledne dva dni je to fakt divne...

dindulka
16. jún 2009

neboj moja urcite to vyjde aj nam a potom si budeme posielat cez konika bruchate fotky.to bude parada.uvidis,dobre to dopadne.dobru noc,idem aj ja do postielky.

fyalynka
17. jún 2009

ahote babulky,
vidim, ze sa vam nechcelo vcera buvat 🙂

dindulka, ako sa citis, lieky zaberaju?

betty, no jasne nechame na neskor, nech mozme ist na prechadzku a pokecat 😉

mna dnes boli brusko, uz som si musela dat prasok od bolesti, aby som vydrzala v robote ☹ mrcha je silna 😝
inak u nas v rodine sa maju narodit 2 miminka v auguste, takze teraz tiez stretavam tehulky vyskerene od
radosti a mna to v srdci riadne trha ☹ Tiez im to doprajem, ale.....aj ja chcem 😔

pegas174
17. jún 2009

fyalynka co to znamena, ze mozes mat zvysenu zrazanlivost v maternici? zvysenu zrazanlivost coho? krvy?
lebo mne zistili, ze mam predispoziciu na trombofilny stav, tzn. zvysenu zrazanlivost krvy, tak som musela prestat s HAK a pocas tehotenstva vraj budem musiet brat nejake lieky alebo injekcie. dost ma to zaskocilo, lebo ja som v zivote nemala ziadne problemy

fyalynka
17. jún 2009

pegas presne to, co si napisala, zvys. zrazanlivost krvi a ak sa to potvrdi, tak sa to riesi v tehu tymi injekciami...
ani ja som doteraz nemala ziadne problemy, nikdy som nebola nejak chora, ziadne gynek. problemy...nic, az sa
stalo 2x MA, a to uz nemoze byt "nahoda" 😖
A tebe to ako zistili, mala si problemy pri uzivani HAK?

pegas174
17. jún 2009

no zistili mi to tak, ze mi ako kazdy rok na preventivky na gynde brali krv, potom mi volali ze je tam nieco zvysena a mam prist znovu, a znovu sa to potvrdilo. uz neviem presne tie udaje ale nebolo to v norme. a tak mi hned zakazali HAK a poradili aby som brala kyselinu listovu, aj som ju chvilu brala ale potom ma to nejak preslo, celkovo nemam ziadne problemy ani nic nepocitujem. ale trochu sa bojim ako to bude ked budem tehotna, ci nebudem mat rizikove, este ked mam do toho aj zvysenu stitnu zlazu, ale tiez len mierne.
fyalynka a co je to vlastne MA, (mimomaternicove?)

fyalynka
17. jún 2009

pegas, MA je missed abortion (zamlknuty potrat) ☹
ja som mavala naopak pravidelne kontroly pocas brania HAK v norme, tak neviem 😖 Uvidim ci sa to
potvrdi, mudrejsi budeme az ked pridu vysledky z genetiky 😉 Ale je moc dobre, ze to vies uz teraz, pred
tehulkovanim, lebo ked budes tehu, nasadia ti hned tie injekcie a bude problem podchyteny hned od
zaciatku 😉

bettynka222
17. jún 2009

ahojte babulky 😎
pegas aj ja mam zvysenu zrazanlivost krvi. tak uz sme tri 😀 a potesim vas, mozno to nebude treba riesit injekciami, ale staci vraj listovka a B12tky. takze pekne v auguste vcsetky tri nabehneme na 10, pripadne 20 mg denne listovky a do toho injekcie B12tiek raz tyzdenne. ale na to je este cas 😎

fyalynka
17. jún 2009

ahoooj betty,
ako bolo dnes v BA? Kupila si uz nejaku latku na satky? 🙂
inak to by bolo uuuuplne super, keby sa nase problemy vyriesili "len" pitim listovky a B12-kami 😉

bettynka222
17. jún 2009

fyalynkaaaaaa 😎 v BA som nakoniec nenakupovala, lebo som vcera zohnala pekne latky tu v TT a uz sa od rana strihaju 😀 (samozrejme nie moje noznice ich strihaju....to by dobre nedopadlo 😀 😀 😀)
nie pitim listovky, ale papanim listovky. ta totiz znizuje hladinu homocysteinov. niekedy je treba injekcie od zaciatku, niekedy vobec aniekedy az vo vyssom stadiu tehulkovania...ved to poriesime. zautocime spolocne na hematko na poliklinike. ja idem utorok do nemocky...no to bude zase vzruso 😀 a v july zas na kramare....no uvidime, pozbierame nazory a vyberieme niekoho 😀

bettynka222
17. jún 2009

feli tak som konecne dnes domka, zaziadala som o clenstvo v tych tvojich temickach tak je rad na teba..musis ma potvrdit 😀 a kde si stale?

fyalynka
18. jún 2009

betty, no super ze si tak rychlo zohnala peknu latku...dufam, ze krajcirka je sikovna a urobi to presne podla
tvojich predstav 😉 Kedy mas vlastne tie promocie?

bettynka222
18. jún 2009

fyaly promocie su prveho jula. a siedmeho ma promocie mama, ale to idem na hematko do BA, takze pridem asi az na obed...teda ak budem mat po odbroch est echut na nejake jedlo 😝

fyalynka
18. jún 2009

tak to mas teda "za par" ako sa hovori 🙂 Len si to pekne uzi, je to krasna udalost 😵
neboj, na hematko to dopadne dobre a s radsotou oslavis aj mamine promocie 😉

bettynka222
18. jún 2009

no ved ti v BA su uz asi ok, aspon dufam, len v utorok idem tej mudrej mudr....tak sa "tesim" 😝 som fakt zvedava co zahlasi...pootm ti napisem. a v pondelok eliasovi poviem nech ma posle tej tvojej, ajtak mi o nej hovoril,z e sa tomu venuje. ozaj a kedy sa teda vidime? vies lebo tie kvpaky mozu byt otvorene len tri mesiace. teraz su otvorene uz mesiac, ani nie....ale cim skor, tym lepise, aby bylinky mali est eporiadnu uciinost 😎

fyalynka
18. jún 2009

mojenko, dnes mozno pojdem s manzelikom do mesta, ale to este nie je iste (dam ti vediet),
zajtra by som teoreticky mala cas...vikend uz ma full...v pondelok som v BA a potom hoci-kedy 🙂
A ty kedy mozes teraz?

bettynka222
18. jún 2009

nooo, ja mam dnesok full, aj vikend, ale piatok by som tu o pol stvrtej teoreticky mohla byt. ale ak nam to nevyjde, tak hned utorok by som mohla. to budem cerstvo po hematku a po skuske siat na promocie, tak by som ti rovno zvestoval ainfosky 😀

fyalynka
18. jún 2009

ok, tak sa mozme dohodnut na ten utorok 😉 nebudeme to silit narychlo na zajtra....
ja planujem v utorok asi dovolenku si zobrat, tak by nemal byt problem so stretkom 🙂
A tesim sa na new info - pozitivne 😉

bettynka222
18. jún 2009

a ked budes mat v utorok volno, tak to mozes uz skor cez den, ci uz tam nieco mas, kvoli comu sa vyhnes praci? 😀

fyalynka
18. jún 2009

jasne, mozem skor...volno si budem brat asi preto, ze v pondelok ideme na koncert - na depeche 😀
a prideme domov asi niekedy v noci a budem urcite leniva vstavat rano o 5.40 do prace 🙄 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre