Naše snažilkovanie opäť začne v septembri 2009

felicia1
28. máj 2009

Tak je tu dalsia tema o snazilkovani,no od septembra 🙂
Pred par tyzdnami som sa dozvedela,ze mi nepracuje stitna zlaza,myslela som,ze to je zly sen,dnes viem,ze to neni ziadna drama,no so snazilkovanim sme museli ihned prestat,moje hodnoty ak sa niekto vyzdna boli TSH 15 pred vyse mesiacom asi,pred tyzdnom to uz bolo TSH vyse 25,dnes som bola u velmi dobreho pana doktora,vsetko mi krasne vysvetlil,predpisal mi EUTHYROX -dufam,ze som to spravne napisala 🙂 davku 75 no a kedze som mu mala povedat,ze by sme chceli babatko,povedal,mi,ze u mna to vidi velmi slubne a nie na dlhu liecbu a ze po 3 mesiacoch mozem zacat sa usilovat o surodenca pre nasho synceka,mozno je to skoro este ze to vobec vyslovil,no vyslovil a ja sa tesim

viem,ze touto chorobou trpi vela ludi,vela zien,no tato tema je o tom ze september je pre nas ten startovaci mesiac a verim tomu,ze nebude dlho trvat a pride aj babatko

fyalynka
23. jún 2009

tak som tu naskok...
odpovedam na otazku, ako bolo na koncerte...absoluuuutna super spica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀
uzasny zazitok, hned by som isla znova 😀 aj ked to pocasie bolo otrasne, zmokli sme jak mysi, ale nelutujeme 😉

tatu, vitaj medzi nami septembrovkami 😉

ako sa mate zienky? 🙂 u nas neskutocne staaaaale leje 🙄

tatulienka
23. jún 2009

fyal,kde je to u nas?ozaj,zlaticko,tebe sa to ako stalo?myslim ten potrat...

fyalynka
23. jún 2009

tatu, "u nas" = vid moj pas 😉
a potrat...no mimi prestalo rast, nevvyvijalo sa...a dr. to zistila na sone 😔

tatulienka
23. jún 2009

fyal,takze 2x sa prestalo vyvijat?a pricinu asi neviete,co?hadam do tretice vsetko dobre..

bettynka222
23. jún 2009

jeeej feli, ja tatry zbiznujem. nasi tam maju chatu a kazdy rok tam chodim 😵 inak felicia to je dobre, ze maly ma v septembri narodky. my sme sa dnes s fyalynkou zhodli na tom, ze september je asi nas magicky mesiac. obidve sme mali svadbu v septembri 😀

tatu tak sa lubkajte rano 😀 pred odchodom do prace to je stres, myslis nato, co vsetko treba stihnut, ponahlas sa a taaaaak 😀

fyaly to bolo dobre ze? kym sme sa mali stretnut, prsalo, ked sme sa stretli, vyslo slniecko a hned ako som ta vylozila zacalo liat.... 😀

tatulienka
23. jún 2009

betty,no budeme keksikovat stale...a na konci mesiaca budem chodit s nohami do O 😀

bettynka222
23. jún 2009

😀 😀 😀
tatu a uz viete pricinu, ce asi jeeste skoro, ze? u mna bol problem s krvou....tak teraz cekame na povolenie otehotniet 😝

felicia1
autor
23. jún 2009

baby tak u nas tak teraz buchlo,ze vypinam pc,bojim,bojim

idem dat zachladit sampano 😉

tatulienka
23. jún 2009

betty a od kial vies co bol problem?mne nikto nic nepovedal....mozno to zistim z hystologie..

lubkabb
23. jún 2009

Ahoj tatulienka

aj mne sa stalo to isté čo tebe. Teraz čakám na druhú mrchu, a až po tretej sa môžme snažiť. Asi začneme už v auguste. Prvá MS prišla presne 5 týždňou po kyrete. Dobre je piť alchemilkový čaj. Ja som si kúpila v lekárni čajík Gynastan. Celkom mi chutil.

lubkabb
23. jún 2009

Bettynka, aj my sme mali svadbu v septembri 😉

bettynka222
23. jún 2009

ahoj lubi, no ze si sa aj ukazala 😎 no super, to uz sme tri so spete,brovou svadbou...nepockas na sep[tember so snazilkovanim, ked je to nas stastny mesiac? 😀

tatu mne zistili vrodenu trombofiliu, zdedila som to po otcovi. cela rodina z jeho strany potracala, zomierali pred 50tkou n ainfarkty a plucne embolie... 😒 no a v tehu sa to prejavilo aj u mna - zvysena zrazanlivost

lubkabb
23. jún 2009

bettynka, no čosi. Ja sa už neviem dočkať ani toho augusta. Veď sa to možno ani hneď nepodarí. To s tou trombofiliou mi je ľúto. Berieš na to nejaké lieky?

bettynka222
23. jún 2009

nie lubi, lebo este nemam hemato. ono najvacsi problem je pocas tehu, teraz je to ok...a este branie HAK bolo pre mna nebezpecne...no ale kto to mohol vtedy vediet. len ma trochu trapi, ze kolkym babam s trombofiliou to predpisuju...

lubkabb
23. jún 2009

ja som HAK nikdy nebrala...zbytočná chémia.

bettynka222
23. jún 2009

no ani nehovor... 😝 inak mne to dr. daval vraj kvoli uprave cyklu. to sami fakt paci, ked mladym babam predpisuju HAK a pritom existuju ine, menej skodlive lieky...mozno napriklad aj taky duphaston. jeeej lubi, ty si predtym nemala foto,z e? ani ja nie...aby ma niekto nespoznal, ale uz mi to je jedno 😀

lubkabb
23. jún 2009

som si dala foto konečne...len boli fotky dosť veľké. Nakoniec sa táto zmestila. 😉

lubkabb
23. jún 2009

mne je to jedno. A chodia sem baby, ktoré prežívajú niečo podobné.

bettynka222
23. jún 2009

ja som sa bala, ze sem chodia dr...a urcite aj chodia..ale ved nech si precitaju 😀

lubkabb
23. jún 2009

Neboj, tým je to tak jedno. Už idem spinkať. Maj sa. Ja som tu väčšinou večer, cez deň som v práci. Tak hádam sa uvidíme zajtra. Pa pa

bettynka222
23. jún 2009

dobruuuuu

nussia
23. jún 2009

ahojte kocky, konecne mam vysledky z histologie - vsetko v poriadku, alebo jak to mam nazvat, a pritom mi dr. hned po kyrete povedal, ze sa mu nezdalo nieco na placente a nakoniec tam nic "zle" nebolo... neviem co si mam vlastne mysliet, ci sa tesit alebo byt smutna, ze zas nevieme pricinu... a dufam, ze dr. ma posle na nejake vysetrenia - genetika, hematologia, ale asi najskor musi prist mrcha... 😒

bettynka222
23. jún 2009

hmmm no ja neviem. castokrat sa z hystologie nic poriadne nezisti. a v kolkom tt si bola?

nussia
23. jún 2009

betty, oba potraty som mala v 6tt, mimi prestalo rast, ani srdiecko nebolo ☹

fyalynka
24. jún 2009

dobre ranko 🙂

betty, to ano...mne sa taka leja spustila hned za pätami, len co som si otvorila vchodove dvere 😕
sme to mali super vyratane!!! 😀

lubka, jeeej...dalsia co mala svadbu v krasny septembrovy den 😵 Inak drzim palce uz na ten august 😉

nussia, vysledky histologie ti pricinu potratu nepovedia...tam vlastne zistia = potvrdia len to, ze tam bol plod,
ze tkanivo bolo ok (teda ziadne zmenene/zhubne bunky) a to je vsetko 😒 Pytaj si dalsie vysterenia... 😉

bettynka222
24. jún 2009

fyalyyyyy, mam jej zavolat? ja viem ze ty mi povies ze ano...ale ked ja bojim bojiiiiiim. aj mm mi nadava,z e co jej nezavolam, ale ked ja z nej mam stale trochu strach.... 😝

nussia ale apson na nieco su vysledky z tej hitologie dobre...ak by to bola ta mola hiladitosa ci co, tak by to potom dr. musel riesit inak - na dlhsie by vam zakazali snazilkovanie, lebo niektore baby tu pisali,z e je to nebezpecne...zhubne alebo tak nejak. ale vysledky z histo su pre tvojho gyn. velmi dolezite, pretoze mu povedia, ci sa ti sliznica maternice vyvijala dobre, ci tam neboli nejake atypicke znaky atd...a to je vsetko velmi dolezite pre buduce tehu. a co sa tyka pricin potratu, tak my s fyalkou sme boi na hemate. mne zatial zistli trommbofilnu mutaciu, takze by neb olo od veci, keby si sa vydala tymto smerom, patri to spolu s imunitou k najcastejsim pricinam potratov. a co sa tyka tej imunity, zistuju sa protilatky proti spermiam, vajickam a troboflastu (predchodca palcenty)...takze to by sa mohlo tykat teba. ale zistuje sa to zo statnych neocnic iba v prahe a v kosiciach a potom v sukromnych centrach - treba hladat. ja stale zvazujem, ci si mam dat tieto testy urobit v nejakom centre... 😒

fyalynka
24. jún 2009

betty, prave mi volala sestricka, ze dr. zajtra bude po nocnej, tak nemam prist, ze mam zavolat v piatok
a ze mozno ma vezme v piatok 😒 tak uvidim...
vidis, to...tak to skus jej cinknut co to povie...ved po telefone ta nezabije a urcite ti ani nevynada 😉

bettynka222
24. jún 2009

no ale nbojim sa teraz este viac ked ti volala ta sestricka..mozno je uz dr. teraz nervozna z tej nocnej...a to vcera nevedela,z e bude nocna? asi si to s nou niekto prehodil...to by mozno ja mna vytocilo...asi radsej pockam...ci nie? pomoooooc, ja som asi 😀 sialena

feli fiiiha nove foto...ale nic tam nieje vidiet 😝

tatulienka
24. jún 2009

lubkabb,tak to mi je luto...aj ja chcem pockat tie 3 mesiace...a kedy sa ti to stalo?takze hovoris,ze ten caj je dobry?myslis na urychlenie prichodu mrchy po kyrete?

tatulienka
24. jún 2009

betty,tak to mi je luto...ale to sa da napravit nejakymi liekmi,nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre