Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

verohit
autor
2. nov 2008

Pauli
ten ebay je fakt riziko ked to vyjde tak ma clovek asi stastie... neviem az tak sa nevyznam, ale bude fakt asi len zalezat na kulantnosti tej pani... tak drzim palce nech ten diel najde!!
mne sa raz stal iny "pruser" v bankomate som si ladovala händy kartu.. a ja blbana som tam nadobala zle cislo... a tak som naivne zavolala na "to" ze sa stala chyba nech mi naladuje moju kartu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😎

geminis
2. nov 2008

Holky moje zlaté...tak před hodinou vyrazil manžel na týden na služebku. Bude od nás 8 hodin cesty a já se už teď děsím, jak to všechno vydržím a zvládnu.
No, hlavně, aby byly holky zdravé a snad to nějak ustojím. Minule jen odjel, to byl pryč 3 dny, tak hned večer Anička začala soplit...
Tento víkend jsem zde moc nebyla, ale večer si vás dočtu a dohoním absenci!
Tak mi držte pěsti!!! Prosííííím...
Díky.

dania
2. nov 2008

Ahoj holky,
pekny dusickovy vecer 🙂 V Cechach jsem dusicky vzdycy mela rada, chodila jsem vecer na hrbitov, ty svetylka a vune mokreho listi..

Mimochodem, my jedeme zitra vecer po praci do Cech do konce tydne, uz se tesim na vylet. Bude honicka jako vzdycky, ale neda se nic delat.

Hani (od Wunderlandu),
drzim pesti, at vsechno spolu s holkama zvladnete a at nemarodi!

Verco,
nam taky Timmy od takoveho 10 mesice "uziral" z talire, ale brala sem to spis jako vyhodu, pomalu jsem pro nej prestala varit extra, jenom od te doby varim pro nas trochu zdravejc a min ostra jidla (samozrejme bez uzenin a glutamanu), jenom trosku soli a je to vyhoda, ono mu s nami vic chutna.

verohit
autor
2. nov 2008

cavte holky, tak predsa sa len vikenduje v plnom prude..

Hani (gem)
juj, tak to drzim palce nech to super zvladas, nech ta holcinky podporia a neochoreju 😉 toi,toi,toi....

Dania
aj ja som tomu rada ze to ide takou prirodzenou cestou.. zatial sa vsak s tym viac zabavka ako nasyti 😉 inak by ma zaujimalo coho sa mam vyvarovat, kde je glutaman 😒 my jej davame aj chleba teda lepsie povedane zemle aj celozrnne aj biele... co ty (vy) na to???
co sa tyka dusickoveho dna... svetielka na chroboch sa pacili aj nam jedine co bolo a vzdy bude najsmutnejsie je ze sme ich chodili zapalovat na mamkin hrob, ktora zomrela presne v tento den pred 26-rokmi... ☹ 😢

zatial vsetkym pekny vecer..

dania
2. nov 2008

Verco,

To jsi musela byt jeste mala holka 😢...

Jinak kde je glutaman: to se najde ve slozeni, ja se vyvarovala vseho, co obsahovala verstaerker ci jak se to jmenuje. Je to podle me ve vsech polotovarech a konzervach apod. Bezpecne se tomu vyhnes kdyz varis z cerstvych surovin. A housky a chleba uz jsem v tomhle veku taky davala na kousani, jenom nevim, jestli je to spravne. Ale on toho ze zacatku vic vyplival nez snedl stejne.

dania
2. nov 2008

Ach, ja uz mam cestovni horecku 😖

zuzanasaw
3. nov 2008

@dani,
stastnu a bezproblemovu cestu do Ciech, nech vam ju Timmy radsej prespinka 😉
Ako dlho vam to trva domov? My to mame za cca 13-14hod, ale autom celou cestou ide len tatko 😢 , ja s deckami sa zas poveziem vlakom nocakom 😵 . Letenku, ktoru som mala uz v auguste na december kupenu, mi zrusili vzhladom na zrusenie vsetkych letov SkyEurope z Prahy do Kosic kvoli "len 80%-nej vytazenosti" 😠 😠 😠 Myslela som, ze ma trafi slak. A CSA nemienim dat za spiatocnu letenku 12.000.- Kc!!!

zuzanasaw
3. nov 2008

@veri 😢 😢 😢

A k tomu chlebu - Emka uz v tom case tiez zajedala a tu je a nic jej nechyba 🙂

fabienamata
3. nov 2008

Ahojte dievcata, tak dnes tu mame pekne sychravo, a ako aj moja nalada. ☹ je na bode mrazu.
Dusickovy vecer mne velmi chyba.malo to vzdy zvlastnu atmosferu.........
K tomu chlebiku- Sophi ma rada korku ale aj striedku. Myslim,ze uz mozu papat chlebik. Ja jej ho dam s maslom na tanierik rozkuskovany a sama si berie do prstikov.
Ale chcela som sa opytat ,aku vodu pouzivate na varenie. Ja pouzivam Humanna Babywasser. Ale dokedy????
Myslim,ze by som mohla uz aj s vodovodu snad, nie??Pomaly aj tak zacina ujedat z mojho taniera!

@zuzi ,ani nehovor s tymi zrusenymi letmi, nam isiel odtialto rovno do Bratis. Bolo to super a za super ceny.Ja so tiez zurila!!!!Tak teraz chodime autom, priemerne to trva 11 hodin.
Dani ,stastnu cestu!!! 😉
v
@ verohit volas sa Veronika alebo Viera? Ako volas malu,celym menom?? Predpokladam,ze uz dolezie vsade kam chce 😀
Sophi teraz trosku zastagnovala vo vyvoji,nechce sa jej chodit po nozickach,len vsade po 4 !! Neviem,ci mam s nou chodi za ruky viac ,alebo ako to je vlastne.
Neviem sa dockat!
Ona je velmi opatrna a ked neciti istotu,uz lezie - pre istotu. A ked ju drzim za ruky, velmi sa jej nechce tak chodit, je dost roztataaarena vtedy.Asi este mame cas na chodenie hmmmmmmmmm 😒
Pekny den vsetkym 😉

fabienamata
3. nov 2008

@ Hani drzim palce,s dvojickami, bez tatinka!!! Zvladnes to neboj. Maminky musia zvladnut vsetko a aj zvladnu! 😉 😎

rpinguin
3. nov 2008

@dani,
my sme mali vcera s muzom diskusiu. Zevraj su polotovar aj zmrazena zelenina. Ja som tvrdila, ze nie, ze polotovat u mna je uz hotove jedlo nejako uz spracovane. Ja kupujem vela zmrazenej zeleniny, kedze ma niekedy viac vitaminov, ako cerstva, preto ju do polotovarov nepocitatam a ani tie glutamaty nema. Ja totiz vzdycky vsetko na tych baleniach citam. Niekedy mi ide nehorazna chut na nejaky jogurtik alebo nieco podobne v kelimku a po precitani obsahu ma chut hned prejde a vratim to spät. 😀
Ak vas nebude otravovat, tak sa sa vas budem pytat na jedlo pre dospelych neskorsie. Momentalne je Maxik na flastickach a na tom, co mu ja sem-tam uvarim a zmixujem. Minule som prvy krat urobila sladky zemiak a brokolicu a naplnila do flasticiek. Celkom mi to chutilo, jemu ako-tak, ale on aj tak jedak nie je. ☹
Peknu cestu domov, nezavidim vam ti cestu. Mne sa kvoli tomu ani na Vianoce nechce.
@hani dvojickova, vydrz to. Som sa aj chcela opytat, ci je to teraz s dievcatami lepsie, ked su starsie.
@verus, bracho je fakt umelec! A ked si ten mobil zle nabila, co potom z toho nakoniec bolo? Peniaze prepadli a musela si nabijat znovu? Inac, asi si kupim fakt malu termosku a budem bravat vodu so sebou, dobry napad. 😉
No utekam, Maxik ma novu zabavku, otvara vsetky sufliky a vzdy si tam strci prsty na jednej ruke a druhou zatlaci, takze musim len sufliky otvarat a prsty vyberat 😀

rpinguin
3. nov 2008

Lubi, vidis, na to vodu som sa aj ja chcela spytat.
Ja pouzivam klasiku- prevarenu vodu, no a potom pije caj, ten Alete BabyTee. So "saftikami" nechcem zacinat. Zatial sa dari.
Mozes pouzivat aj mineralky, na ktorych je napisane, ze je to aj pre kojencov.

fabienamata
3. nov 2008

Reni ,ja si tiez nemyslim ,ze zamrazena zelenina je polotovar. Je to len zamrazene,ja som vela krat kupila napr.brokolicu,rozobrala na ruzicky a supla do mrazaku. Ved to je to iste.
No a s tymi jogurtmi. Dnes som jej dala ochutnat z mojho 😉 activiu klasicku s musli. Neviem,ci to moze ,ale ved uz bude mat 1 rok. Snad ano!
Skor ma trapi to stvornozkovanie ☹ Nema to vobec v plane - postavit sa ,ani nahodou.
A na Vianoce sa nechce ani mne, presne dnes som nad tym rozmyslala ,ze by muz mohol mat vtedy sluzbu. Uvidime ake bude pocasie,ale ta dlha cesta je hrozna a potom som dalsie 2 dni ako otapena,a kym sa aklimatuzujeme ,uz mozem balit znovu. ☹

rpinguin
3. nov 2008

Lubi, ja by som sa s tym netrapila, kazde deco je ine. Maxik stoji, chyti sa vsetkeho, a chodi, ze sa vsetkeho pridrziava, no ale zasa nesedi, jednoducho si sadnut nevie. Ked ho nasilu posadim (co by som nemala, len skusam 😉 ), tak padne, ale tiez ma to akosi netrapi. Trapi ma len to nocne kojenie, najnovsie musim aj prebalovat, kedze ta plienka by bola uplne premocena, kebyze cakam az do rana. Uz o 5.00 moze mat 2kg 😲

Zenule, nehorazne ma stvu tie same financne krizy. Akcie mi teda riadne klesli 😠 , no neostava nic ine len cakat na zlepsenie 😕

geminis
3. nov 2008

Dobrý pozdní večer holky!!!

Už jsem asi třikrát natahovala své foto do profilu a vždy se mi to smazalo..asi proto, že tam byly jen holky. Tak teď jsme tam komplet, trio...snad fotka vydrží.

MY, tedy já, se zatím taky držím. Ani nevím, zda jsem vám psala, že jsem začala zkoušet chodit s holkama ven bez kočárku jen za ruku. A je to úúúplná nedělní škola. Špacírujeme třeba hodinu kolem naší čtvrti, povídáme si a holky vykukují a drží se jak klíšťátka. To by je člověk snědl láskou!!! Dnes jsme tak vyrazily i v podvečer a bylo to pro ně veeelmi zajímavé...světýlka...asi jen okolí si říká, co je to za šílenou matku, že tahá děti ven po tmě! Horší už to je, když je vypustím a jdeme i s kočárem..tři ruce bohužel nemám a Anička je neřízená střela. Ale jinak je to lepší a lepší, jak jsou starší a starší, to je fakt!

Něco jsem podočítala, doufám, že vše podstatné...tak to vezmu popořadě

iii - Vojta versus Bobatha. U Vojty je dítě nahaté, mačkají se různé body, dítě se rovná do poloh a tak ječí, bráníš mu v pohybu, omezuješ ho. Bobatha je terapie hrou, dítě je oblečené a jen si ho ze začátku kutálíš. Nemusíš vůbec dodržovat přesně časový harmonogram, kdy cvičit. Jak to výjde, u Vojty to je jako antibiotika. Musíš cvičit pravidelně, aby se impulsy dostaly do mozku.

Mausi - sice se zpožděním, ale gratuluju k pumpkinovi. Já taky moc ráda vyřezávám a už se moc těším, až budu i s holkama. Z USA mám speciální kit na vyřezávání i se šablonkama a hafór výzdoby, ale je to zatím u rodičů. Já dnes na procházce našla zahozeného v trávě kouzelného papírového černého netopýra. Asi ho nějaké dítko dělalo ve školce. Moc jednoduché, tak mě to nadchlo a zachránila jsem ho a vzala domů. Holky mu ještě po cestě stihly orvat obě křídla, ale už jsou slepená a visí jim v obýváku na chobotničce. Zuzanka na něj kouká a volá "mňá", což je pro kočku. Takže první fáze--barva..běhají nám přes ulici dvě černé kočky--je dobrá.

Dania - tak závidím Ti návštěvnost na Halloween. Loni říkal manžel, že ho koledníci vyjedli, dal jim i golie (velmi větrové bonbony). Letos jsem nakoupila sladkostí a ani noha. Asi si ještě pořád pamatují ty větrové bonbony! Takže pro mě ne dobrý, bude to na mě, abych to snědla, než se to zkazí.

Verohit - organizace sice není mou silnou stránkou, ale u dvojčátek mi nic jiného nezbývá a tak lovím a lovím hodně a hluboko v paměti, jak nás to na té škole učili! Kázeň vojáci, to platí za každého počasí 🙂

Rpinguin - já vím, že se mám na nějaké problémy s hubnutím vyprdnout. Ono se říká, počkej, až začnou děti běhat, to pak kila půjdou dolů, jak budeš a nima lítat--jenže moje máma vždy říká, že u mě to tak nebude, protože já se nehnu!

Bodka - u nás manžel je dokonalý kutil Tim--dá dohromady a i poklidí, jako u Verohit. Takže v tomto bodu si nemůžu stěžovat.

Zuzanasaw - tak my to máemd omů asi 11 hodin, pokud tatínek švihá. Jezdíme na noc, takže i cesty jsou volnější. Přes den je to vždy delší. Doku byly holky vevajíčkách, cesta byla pohoda, teď, ve větších sedačkách, je to pro ně jak za trest, trápí se. Ale sama bych s nima asi neletěla, ani vlakem nejela, to bych si nelajzla.

Pauli - co smlouva??? Bylo pondělí!

Moc a moc děkuju za podporu a držení pěstiček!!! Ještě pět dnů, utíká to hrozně pomalu...

Dnes jsem holky zabalila ráno a jely jsme do NKD. Podle letáku měli ode dneška mít adventní kalendáře z fleecu, stromečky, tak jsem je chtěla holkám koupit. A prý jim dnes nic nedošlo. Možná zítra...tak aspoň bude náplň na zítřejší dopoledne, jen kdyby nám někdo navařil. K Vánocům bych v NKD ještě ráda koupila takové trojrámečky dřevěné...uprostřed je rámeček s fotkou dítěte a po stranách v dřevěném rámečku sádra a v ní otisk ručenky a noženky. Chci to dát našim a udělat to i pro nás. Taky jsem jim koupila kalendář, kde se na každý měsíc nalepí fotka. Tak jim tam nalepím fotky holek...ať je mají každý měsíc, celý rok na očích! Jsou to jejich zlatíčka.

Jinak Vánoce miluju a nejvíc obhlížení výzdob a světýlek. Letos budou holčičky o rok starší, tak je budou možná i více vnímat.

Taky jsem, co jsem už den sama, udělala velice zásdaní rozhodnutí. Prodám své autí Puňťu, našeho člena rodiny! A obměníne náš vozový park!

Teď dotaz pro všechny, takže velkým (dle pokynů Verohit):
MÁM TAKOVOU PŘEDSTAVU, ŽE BYCH VZALA HOLKY K FOTOGRAFOVI A NECHALA JE VYFOTIT PROFESIONÁLEM, ALE VŮBEC SI NEDOVEDU PŘEDSTAVIT, ŽE BY MU POSEDĚLY PŘED OBJEKTIVEM, HLAVNĚ ANIČKA NE A ZUZANKA, TA SE VŽDY NECHÁ ANIČKOU STRHNOUT, TAKŽE TO VÝJDE ASI NA STEJNO. MÁTE NĚKTERÁ ZKUŠENOST, DÁ SE TO???

No doufám, že nezaberu celou jednu stránku. Všem přeji krásný již úterní dníček...

mausi
4. nov 2008

Ahoj holky !

Preju vsem krasny, slunecny rano ! 😵

Hanko, k tomu FOTOGRAFOVI: my jsme Valentinka nechavali poprve fotit fotografkou pri jedne akci v supermarketu, kde to pani nabizela. Posadila ho do auta, do zebrinaku a na konika a vysly z toho moooc pekny fotky. Tehdy mu byl asi rok a par mesicu. Ja nevim, jak presne budou reagovat tvoje holcicky, ale myslim si, ze ty mensi deti jsou tim vsim novym tak okouzleny, ze proste jen ziraji, libi se jim ty novy hracky, to studio, tak koukaji a koukaji.... Dalsi foceni bylo ve skolce ve trech letech a to jsme nezvladli, Valentin mel strach si tam na to podium jit sednout. Nedostala jsem ho tam vubec. Tak ho fotografka pak musela capnout venku na zahrade, posadit na houpacku, vyuzit momentu prekvapeni a fotit. A vyslo to suprove ! Zadny dlouhy pripravovani a sup sup. 😉

Jo jo, s tema manzelovyma cestama pryc..... to taky znam. ☹ Taky mam vzdycky nejvetsi strach, ze se neco stane a ja tu na to budu sama a budu muset nekam v noci jezdit nebo nekoho otravovat. Manzel je sice doma minimalne, ale aspon vim, ze je par kilometru vedle v praci a v nouzi muze dorazit. S tema sluzebkama a seminarema po celym Nemecku uz je to horsi. 😢

mausi
4. nov 2008

Holky, jeste jsem vam chtela vylicit, jak bylo vcera na osteopathii - mooooc zajimavy ! Ale stoji tu moje starsi ditko, co dneska neni ve skolicce, a rika: Mami, pojd uz prosim te papat..... No, ma pravdu, mam uz taky hlad, jeste jsme nesnidali...tak pozdeji... zatim pa. 😉

fabienamata
4. nov 2008

Ahojte dievcence 🙂 s tymi sluzobkami to je tak bohuzial. To pozname asi vsetky.
Ale je to len otazka casu ,kedy si zvykneme. Mne uz to tak velmi ani nepride tak hrozne,ale na prvej sluzobke bol v Barcelone a to mi nebolo jedno. Ale musela som sa s tym vysporiadat a postupne som si zvykla, ved co ine aj zostava ,vsak?
Hani ja tiez premyslam ,ze pojdem do atelieru,len to chce tam ist ,musim sa tam dokopat. 😒 Ale chcem aj so synom ,a ten sa teraz dost vela uci.
Neries to ,ci vydrzia urcite fotograf vie ako nato, a presne nove prostredie ich urcite zaujme.A ked nie, no tak sa prida aj maminka ...nie? 😉
Reni ,Sophi sa postavi sama uz davno aj chodi popri nabytku,ale uz takto chodi asi mesiac aj viac.
Odvtedy co takto chodi nechce inak, boji sa pustit.
Maxikovi idu zubky? neskusala si ten gel na dasienka?
Je to unavne tak casto kojit,on v podstate hladny asi nie je ,len sa potrebuje utisit, ze?
Dnes Sophi tiez vrieskala ako besna, neviem preco. A ked jej dam dudlik,tak ho zahodi
od hnevu,a krici este viac ...samozrejme stoji v postielke na spickach!!! a vrieska!!!
Co sa tzka tej svetovej krizy..tak ja som citala ,ze vela slovakov sa vracia spat, zo zahranicia. Ako keby tam bola nejaka istota, neviem.
Tak zalezi ,co clovek pod pojmom" istota " ocakava. Niekomu staci ,ze je pri rodicoch
😀
Citala som o tom aj tu ,na mk. Velmi som sa s nimi nestotoznovala...mozno mam iny pohlad na situaciu.Ale akcie nemam! 😉
Pekny den.

fabienamata
4. nov 2008

@ Reni , a tie hotove polievky a prikrmy su polotovar?? To ma napadlo vcera tiez ,ale neviem. To asi ano ,podla mna.
Ja ale Sophi varim stale na dva dni , tak to neriesim velmi,len ma to zaujalo.

geminis
4. nov 2008

Ahoj holky,
všem hezké odpoledne.

Vzpomněla jsem si, že jsem chtěla zareagovat na tu zmrazenou zeleninu.
rpinguin, fabienamate, ta podle mě polotovar taky není a hodně ji kupuji, i jako pojistku, když by došla čerstvá, i vařím z ní.

Jen jsem vám chtěla poradit, abyste daly pozor, až budete balíček zeleniny kupovat, aby v ní nebyly kusy té zamražené zeleniny (velké hroudy). To totiž znamená, že došlo během transportu/skladování již k rozmrazení a následnému zamrazení. Takovou zeleninu bych nebrala. Snažím se brat sypkou...chodím na jedno fórum a tam máme experta na kvalitu a bezpečnost jídla. To mám od něj, chodí dělat inspekce do obchodů, tak ví!

fabienamata, pokud myslíš polívky a příkrmy pro dětičky, tak ty asi polotovary budou, ale zase mají písně hlídané složení a žádné škodlivé látky, nebo éčka, jako tomu může být u klasických polotovarů pro dospěláky. Těch bych se nebála, těch dětských...i když mě vždy zaráží ta jejich dlouhatánská trvanlivost :o

rpinguin, ty sladké brambory (batáty) Ti závidím, tady na ně nemůžu narazit. Můžu se zeptat, kde jsi je kupovala?? Díky.

Taky díky za tipy na toho fotografa, mám z toho pozitivní dojem! Jen se oháknout a hurá na něj! Ale pravdu říci, maminka by se jen nerada fotila, fabienamata. Nechci holkám tu fotku kazit 🙂

Dnes jsem byla blízko infarktu! Ráno jsem si předvařila polívku a do trouby dala péct brambory s červenou řepou a vyrazily jsme do města do NKD konečně koupit ty adventní kalendáře. Peče se to hodinu a půl, tak jsem si říkala, že nám to akorát výjde, jen na otočku s kočárem. Vždy před odchodem omrknu stav plotýnek a trouby, protože naše slečny rády točí knoflíky. Taky jsem zkontrolovala teplotu trouby, byla na 150st. Přišly jsme domů, já vytáhla náš oběd a brambory syrové, tvrdé, červená řepa jakbysmet. Koukla jsem na troubu, 150st souhlasilo, jenže...naše slečna, nevím která samozřejmě, stihla ještě před odchodem potočit knoflíkem, který určuje, zda pojede trouba, nebo gril nebo bude milá trouba jen svítit. Takže naše trouba celou tu hodinu a půl jen svítila. Myslela jsem, že mě omejou...dodělala jsem tedy polívku, dala jsem holkám skleničku hipp příkrmu, dvě ovocné přesnídávky a každé cookies (Anička zblajzla 3). No nic, pečené brambůrky budou na večeři!

Tak takhle si tu žijeme!

Hezký zbytek odpoledne!

zuzanasaw
4. nov 2008

Ahojte babulky,

ja len narychlo k tomu FOTOGRAFOVI -
dnes som videla jasny dokoaz toho, ze ked sa dieta fotit nechce, jednoducho ho nedonutite. V skolke mali profi fotografa, ktory okrem skupinovej foto (aj tam ma Emusa prsteky v puse) robil aj solo kazdeho dietata. Vsetci dostali tvrdy obal, kde na prednej strane mali solo, vo vnutri skupinove a potom zalozenych dalsich zopar solo fotiek. No super akcia! Nasa Emusa obal nema, pretoze akosi do neho nebolo co vlozit. Tak sme dostali do ruky skupinovu a jednu solo, kde sedi sfucana s ovesenou hlavickou 😠 😖 ☹ Vraj s nou ucitelky skusali vsetko mozne, ale ona sa proste rozhodla, ze sa fotit nebude 😝

iii
5. nov 2008

dobre ranko, k pocitacu sa opat dostavam v dost bizarnom case 😀 nastastie nekvakate vela, a tak stiham aj docitavat... u nas nic nove, lampy nadherne svietia, v sobotu sa ideme pridat ku svatomartinskym fanusikom, takze este kupit alebo zbastlit nejaku malu lampicku... no a inak makame na sebe vsetci, elenka vytrvalo trenuje rec, vzdy blaboce inak a lepsie a viac a hlasnejsie! dokonca zacala nieco ako mama (vzdialene), tak snad to do U7 stihne

pauli ja len reagujem na to, ako si pisala, ze u vas stahovanie nebude problem, lebo si myslis, ze nemate vela veci.... 😀 😀 😀 toto si ja myslim pred kazdym stahovanim a nevychadzam potom z udivu, kolko zbytocnosti so sebou vzdy tahame. ozaj, ako to dopadlo naokniec so zmluvou? laura uz zdrava?

gem ako to zvladas sama? heh, to myslis vazne, ze nechavas veci piect, kym ste prec z domu? co by si robila, ak by sa nieco stalo a zdrzali by ste sa vonku? nepride mi to nejak extra bezpecne.....ale prihoda s presvietenymi zemiakmi ma pobavila.
jo, fotografa som zvazovala aj ja, nech mame nejaku peknu pamiatku. niekde tu na konikovi som inak videla umelecke foto nejakeho kojenca, ktory evidentne tiez nechcel spolupracovat a na kazdej fotky reval, ale fotograf dokazal aj z toho vytazit....na jednej foto reval kojenec a naproti nemu stal otec z rozdavenymi ustami ako tiger, super energia z toho sla 🙂

dani chcela som ti zapriat peknu cestu do ciech, ale vy ste uz asi davno, ze? heh. aha jasne, elenka a timmy su rovnako stari, obe su to deti augustovych burok. neviem preco som si myslela ze je medzi nimi 2 mesiace rozdiel, neviem pocitat. tesim sa na zazitky z ciest...

verco ahooooj no tak predsa len zijes, super od teba citat. ta gramatika ma tiez zarazila 😀 , ale videla som uz aj horsie... 😉 dakujeme za komplimenty fotiek, to vies, ACDsee dokaze divy.....s fotografovanim to uz ani nema vela spolocneho. pozeram ze mimi robi pokroky. ozaj, zvazujes pre nu nejake betreung v blizkej buducnostim alebo s nou budes este rocik-dva doma?

zuzisaw s tym vrtanim si to pekne vystihla..... u nas je to tiez tak, presne ako to popisujes. pripadne kupanie elenky (ked bola uplne malicka), to bola manzelova domena. ALE....ja som pripravila kupelku, umyla vanicku, napustila vodu, pripravila hracky, zinku, manzel dal elenku do vody (cisty cas cca 3 minuty), ja som ju potom utierala, masirovala, obliekala, kojila, potom ked zaspala som sla dat do poriadku kupelnu. on uz medzitym telefonoval s rodicmi a chvastal sa, ako je to u nas, ze drobca kupe vyhradne on 😀 😉

vendul cakam na zazitky od osteopatha.... 🙂

paula
5. nov 2008

ahoj holky!
tak podle me mrazena zelenina NENI polotovar. Videla jsem v tv testy - srovnavani mrazene a "cerstve" zeleniny a casto vysla ta mrazena lepe, hlavne v zime. Je to tim, ze hned jak ji vezmou z pole, jde do tovarny a opravdu cerstvou ji zamrazi (schockfrieren), zatimco ta "cerstva" nez doputuje z pole pres sklady, nakladaky a obchod k nam domu, tak uz moc cerstva neni.
Sklenicky taky nejsou polotovar, to uz jsou hotove produkty.
Polotovary jsou napr. mrazene hranolky, co uz jsou predsmazene a staci dosmazit a jine mrazene produkty, ale ne zelenina. Leda ze by byla predvarena, coz jsem teda jeste nevidela. 😉

S bytem se to zase protahlo, mame jit podepsat smlouvu zitra. Je to slozite, nechci vas tu s tim zdrzovat, ale jednani firmy teda neni moc korektni, ale vzhledem k tomu ze ten byt fakt moc chceme, tak jsme se zdrzeli toho jim vynadat a pokorne cekame. Ale zitra uz fakt, ma probehnout nejen podepsani smlouvy, ale i predani klicu. Jo a ten byt je v Neussu, takze opoustim sve oblibene mesto Düsseldorf. Ale do centra Düsseldorfu je to odsud stejne daleko, jako od nas. 😉

Ingrid, mas pravdu, ono se to asi jen zda malo... ale az to vsechno budeme nosit ze tretiho patra do auta... Uz mam zabalenych 10 kartonu, veci co nutne nepotrebujeme (knihy, letni obleceni,...).. to mi ted pripomina jednu otazku, JAKE VSECHNY DULEZITE PAPIRY SCHRANUJETE A JAK DLOUHO? Ted jsem probirala nase poradace a mame jeste smlouvy od minulych 3 bytu, vypisy z uctu za poslednich 5 let... atd. atd.... ale treba ty vypisy nevyhodim, i kdyz jsou sakra tezky 😉 😀
Ingrid, jsem se mohla umlatit smichy, kdyz pises jak Pavel koupal 😀 😀 😀 😀 to bylo u nas uplne to samy, ja jsem to bohuzel nebrala tak s humorem a tak nakonec koupani zbylo na me, protoze si chlap stezoval, ze me nemuze nic udelat tak aby se me to libilo. 😒

holky jeste k moji e-bay prihode, diky za podporu. ta pani byla fakt poctiva, tu soucastku hledala a nenasla a sama mi nabidla, ze mi vrati cast penez, protoze kdyby to tam napsala, ze soucastka chybi, tak by se to na tu castku za kterou jsem to koupila nevysplhalo. Ona ale fakt nevedela ze neco chybi, proste tu masinu nepouzivala a nechala nekde zalozenou a ta soucastka se ji asi nekam zakutalela. Volala jsem si na siemens-ersatzteile a nova soucastka stoji 32e!!! je to jen takovy drzak, na ktery se upevnuji talire. 😲 a ja koupila za 30e celou tu masinu. Nastesti jsem objevila na e-bay, ze se tam prodavaji i soucastky a maji ji tam, tak snad bude za 1e plus postovne moje a ta pani me jeste vrati cast penez, tak to nakonec budu mit asi jeste levneji.
Ale jsem moc rada, ze jsem narazila na tak uprimnou dusi, mohla by klidne rict, ze to tam bylo a ja bych ji nedokazala ze ne. Takze mam s e-bay fakt jen pozitivni zkusenosti i v pripade problemu. 😉 My teda hodne kupujeme veci co jsou "nur Abholung" a myslim, ze kdyz to clovek sam vyzvedne a vidi se s tim druhym z oci do oci, tak se tolik nepodvadi, jako kdyz se veci anonyme posilaji. 🙂

Laurinka uz je temer zdrava, ale Spielgruppe jsme tentokrat vynechali, aby se vyzdravila uplne. Ma ted nejake vyvojove obdobi v reci, ja jen koukam, co uz vsechno umi, z niceho nic z ni vypadnou slova, co treba nekolik dni neslysela. Drive spise jen opakovala, ale ted uz se uci tak nejak sama od sebe. Taky se zacala rada divat na dvd - krtecka a boba a bobka. Ma oblibene dily a ty chce videt porad dokola a taky se z toho naucila nejaka slova.

Tak se mejte a piste co je u vas a vasich deti noveho.

A co Lenka? Rodi, nerodi?

fabienamata
5. nov 2008

Hani mas odvahu fakt 😀 zapnute zemiaky a maminka ide prec.A tatinko tiez daleko. 😀 To by som neriskovala.
K tym fotkam.
Ja mam rada fotky akcne, nemusia byt vsetky rovnake. 🙂
Zuzi ,Elenka ma 3 roky a uz si teda vie jasne povedat co ano a co nie.
Ja mam tiez taku fotku v kociku, ked mam dolu hlavu,no ved aj to som bola ja. Jasny dokaz mojej tvrdohlavosti.To mi vzdy mamina pripomina dodnes.A vzdy sa na tom zasmejem.
Ale dvojciatka su mladsie.
A maminka nic nepokazi ...HANI 😀 😀 😀
Ja zboznujem fotky a fotit tiez...je to vylucne moja parketa doma!
Ingrid ,moj dobry muzik kupe malu Sophi tak isto.A cim viac vody na zemi, tym vacsia zabava,ze? Ved maminka to vseeetko da do poriadku.

A ta fotka od toho umeleckeho fotografa ,musi byt uzasna ...to by som brala!!!! dokonca si ma inspirovala. I ked to musi vyjst v tom danom okamihu,vtedy je super fotka,ze z nej srsi energia
.Neda sa to naplanovat,ale ved na to som myslela ,ze treba aj z toho vytazit co najviac 😎

iii
5. nov 2008

pauli niekde som pocula, ze 5 rokov by sa mali tie papiere uchovavat, ale pravdupovediac ja skladujem veci tak max. za 1-2 roky, hlavne do danoveho priznania aby som vsetko mala.
super ze sa to s tou pani takto hladko vyriesilo, to je holt risk na ebay, sice mas lacnejsie, ale...

inak s tym nachladenim a skolkou.....ja neviem, mate naozaj pocit ze by matka mala zostat s drobcom doma pri kazdej nadche? 5 krat za zimu? spielgruppe je ina vec, tam nemusis ist nevyhnutne, ale ak makas a drobca mas v jasliach alebo skolke? ja si myslim, ze tych viroz je tolko okolo, ze ak to nechytia v skolke, chytia to v autobuse alebo v obchode.
ine je to pri kojencoch v prvych mesiacoch zivota, ok, znasaju kazdu nadchu dost zle, nevedia este fukat nostek, pri piti nemozu dychat, ale neskor sa mi to uz nezda byt take dramaticke. my sme sa s kamoskami na pekipe dohodli, ze nadchu a kasel bez teplot nebudeme riesit.
vendul, ako je to u valentinka v skolke? a u emky?

pauli u nas vedie teletubbies 🙂 elenka na to pozera strasne rada, asi tie farby, ale zvuky..... je to ale strasna haluz, niekedy mam pocit, ze robil koprodukciu david lynch... 😀

tak a nechala som si predpisat od hausarzta ruckenschule a masaze, teda hlavne na tie masaze sa tesim.... 😉 uz len najst niekoho, komu zavesim na krk drobca

geminis
5. nov 2008

Hezké odpoledne holky,

držíme se držíme...už jen dvakrát se vyspíme a tatínka máme doma! Huráááá

Co se toho pečení týče, tak na tohle jsem se dala prvně, že jsem nechala troubu na 150st. a vyrazila pryč. No a vidíte, holkám se to asi taky nezdálo bezpečné a tak mi to raději vyply 🙂 A tak je to asi znamení nikdy více. I to je poučení a ráda si poslechnu, že jsem se asi zbláznila. Nepředpokládala jsem zdržení, cesta do města je ani ne 10 minut, ale jak píše iii, nikdy nevím, co by se mohlo stát...

Koupání dětí je rovněž doména mého muže a to se vším všudy. Nachystání, koupání a úkild koupelny, bez jediného zaváhání. Já se nemusím vůbec starat. Na mě pak je jen utírání, mazání a oblékání do pyžamka, ale už jak mám jednu slečnu v pyžamku stojí připraven převzít ji a bavit, než je hotová i druhá.

Můj manžel je vůbec asi atypický, ale jsem moc ráda, že ho mám. Kromě vaření, do kterého se nehrne, ale umí ty nejlepší míchaná vajíčka a hostinky, jde po hlavě do všeho. Uklízí, pere, žehlí a o holky se stará skoro líp než já.

Naše slečny zatím kouzlu DVD s pohádkama nepřišly na chuť. Chvíli jsem jim nechala puštěné DVD s krtečkem, ale nejvíc je zaujal obrázek Večerníčka na začátku, pak už je krteček nezajímal. A to jsou ve stejném věku jako Laurinka.

PAPÍRY a jak dlouho je schováváme. No, my jich ještě tolik nemáme, vlastně až teď poslední dva roky od domečku, co jsme stavěli. Ty schovávat musíme, i kvůli tomu, že máme půjčku. Ale jinak mi příjde, že manžel schovává snad úplně všechno, i lístky z MHD, i když už nemůže vůbec vědět proč 🙂 Já mám hodně papírů u rodičů. O to to mám jednodušší. Ale taky se děsím toho, až se nastěhujeme do domečku, jak to tam bude s úložným prostorem. Na to se tedy moc těším.

Paula, vidíš, že to zatím s bytem vypadá na dobré cestě...a taky jsi určitě ráda za dobrou zkušenost s e-bay.

O tom fotografovi budu přemýšlet. Zde ve městě máme jednoho a chodím kolem jeho výlohy do a z města, tak se vždy koukám, co tam má. Bohužel se německy nedomluvím, abych se zeptala na možnosti a podmínky. U nás to vypadá na stereo řev..to ale bude energie, až mám obavu, aby mě neodfoukla...

Dnes jsem v NKD koupila ty trojrámečky na fotku a sádrové obtisky ručenek/noženek dětiček, tak se těším, až budeme tyto vánoční dárky pro nás a rodiče tvořit. A už vidím v živých barvách, jak Anička drží ručenku v sádře, cimprlich jeden malej!

Taky vám závidím ty školky, to bude děs u nás doma po návartu nějakou sehnat... :(

Co říkáte na výsledky voleb v USA?? Docela jsem mile překvapená, že tak rasistická země si zvolila svého historicky prvního černého prezidenta. Tomu jsem moc nevěřila. Snad to bude dobrá volba a skoční ty nesmysly v Iráku a Afghánistánu.

Holky nějak poslední dobou, už asi druhý měsíc, zoufale vzdorují odpolednímu spaní. Když pak vytuhnou, je to až tak po třetí a spíme tím pádem do pěti nebo i dýl.

iii a ostatní, můžu se zeptat, co to v sobotu bude s tím SVATOMARTINSKÝM FANDĚNÍM? Píšeš o světýlku a já si všimla, že je v obchodech nějak moc lampionů...na světýlka obecně, včetně lampionů, mám "úchylku", tak bych ráda věděla, abych se přpadně mohla taky přidat a zdůvodnit nákup lampionů..nebo i jiná světýlka se berou?? Díky.

Tak jo, opatrujte se a hezký zbytek středy.

oli1104
5. nov 2008

Ahoj holky,

docist jse, cele nestihla, takze moc nevim, co je u koho noveho.

My jsme marodi ☹

Teda no, mame otravu jidlem, manzel, ja i Misa jsme v nedeli snidali croissanty ( takove, co se doma upecou, jsou v takove tube, to testo, to se jen vytahne, , rozreze na pripravene trojuhelniky a sroluje a upece ).
No zrejme neco bylo v teste ( o je to mozne, docetla jsem se, ze ty potvory se nezabiji pri ani 150stupnich ☹ ), na pracovni desce v kuchyni nevim, myslim, ze ne, ja pred tim umyvala dost peclive.
V nedeli jsme se vydali do Fraenkische Schweiz, asi 80km severne od naas, strasne nadhjerna priroda na vylet a tam nam s manzou zacalo byt spatne. Cestu autem domu jsme prezili, ale z garaze uz jsme opravdu utikali do bytu. Silene.
V noci to popadlo Misu.
Ja uz jsem dneska ok, sice slaba, ale dobry, Misa je ale furt desny, umrceny, no nedivim se.
Uz se to jevilo ok, ale kolem poledne opet navstevy wc a hlavne navrat k plinam. No taky se nedivim. Ale je to jeceni, breceni fakt na nervy.
Malinka Katynka je dneska moc hodna, vcera jeste jsme na to byli dva, dneska jsem sama a ona jako kdyby to citila.

Nekdo se ptal, myslim DANI ty, jestli Misa pujde do skolky.
Uz jsme tu jednou skolky docela davno probiraly. Ja jsem docela nepritel skolek v takhle malem veku. Mne prijde nejdrive 4 roky jako optimalni. Takze nepujde.
On teda ani hlavne nema deti rad. Jen ty, co hodne dobre zna, a to si nedovedu predstavit, co by s nim udelaly nove deti. Navic, nevim, jestli by si treba nemyslel, ze jde z domu kvuli miminku. No proste nejdri, pokud tu jeste budeme ( VENDI, u nas zase takove neuricte zpravy, spis i blbe, se fakt z toho zjevim ), tak pujde pristi rok v zari.

Dani, ptala ses na manzela 🙂. Tak ne, neni cech, je anglican, doma mluvime anglicky, ja s M. cesky, on anglicky. 🙂
Takze ta nemcina je zatim fakt hodne daleko.

INGRID, diky za zpravu ohledne tech ledvin i kycli. Ja verim, ze to neni nic vazneho a "vstreba se to".

VENDI, odrazuje me ta cena za manducu, a hlavne to, jestli a jak bych nosila pres zimu.
Jsem jeste nerozhodnuta, kazdopadne uz jsem vycetla ty vyhody 🙂

RENI, Katy spinka hezky. Usina kolem 7-8, spi do pulncoi ( to jdeme spat my ), nakojim, jdeme spat, budi se ve 4, pak v 6 a v 7.30je vyspano. Myslim, ze je to krasne.
Jinak kojeni funguje, jsem rada za to, akorat ted ty tri dny, co nejim, tak jsem 2x dala lahvicku, mlicko nejak nestihalo, ale dneska uz je to v pohode.

No nic, jdu, KAtyu sice spinka, ale nemocny terorista chce dzuuuuuuuus, ( nemuze ), vodickuuuuuuuu neeeeeee, uz zase jooooooo. Dneska je to sileny, fakt.

Jo, my byli s Misou u fotografky v 11mesicich. V BRne u teto www.babyphoto.cz

tak uz fakt jdu 🙂

geminis
5. nov 2008

oli, nestraš s tou tubou s croissanty!! Já před pár dny koupila dvoje sonntag brotchen. Už jsme je párkrát měli a chutnali všem, i holkám a včetně babi a dědy...doufám a moc přeju, aby jste se z toho hodně rychle dostali a měli pokoj!
Díky za odkaz na fotografa...jsou tam moc hezké fotky! Snad to výjde, přemýšlím o tom víc a víc. Zvlášť když mám teď ty rámečky 🙂
Ty jo, tak koukám, že u vás je to ještě akčnější než u nás..v Německu jste tedy s manželem oba cizinci! My sice taky, ale s manželem na sebe mluvíme aspoň jedním jazykem, česky 🙂

mausi
5. nov 2008

Ahoj bobulky !
Ja ted nestiham docist, doctu vecer, ted jen v rychlosti k tomu, co jsem zachytila vcera:

Lubi, s tema sluzebkama: ja nevim, jestli se na to da nekdy zvyknout. Ja uz bych si asi byvala zvyknout musela a porad to tak nejak prozivam, kdyz je manzel pryc. Bohuzel nas to v kratke dobe ceka cim dal tim vic, prakticky bude prevazna cast pece a vychovy na mne, protoze manzel s nami muze byt opravdu minimalne. Z toho duvodu jsem, Hani geminis (!!!), oprasila i svuj ridicak. Taky jsem byla srabik, ale ted jezdim, co mi jinyho zbyva. 😉 No neda se nic delat, pro manzela je to zajimava pracovni prilezitost a zkazit mu to by byla skoda, i lkdyz je mi lito, ze s nami bude tak strasne malo. 😒

No a predstavte si, ze od vcerejska je muj bracha dedek a mamca je prababicka !!!! Mame prirustek do rodiny: zdravou, hezkou holcicku. 😵 😵

No a k te osteopathii: velice zajimava vec ! Presne tomu jeste moc nerozumim, studuju ted k tomu nejaky materialy. Kazdopadne ta hodina probehla tak, ze pani Rebeccu nejdriv hodne jemne rukama vysetrila. Jen na ni lehce pokladala ruce a pracovala spickama prstu, prohmatala ji postupne na brisku, zadech, hlavicce... pripadalo mi to jen jako takovy simrani, ale bylo videt, ze je to skutecne citliva prace svalu, ta pani se soustredila a vnimala kazdy Rebeccin pohyb, kladla otazky.... no a predstavte si, ze zjistila, ze Rebeccino travici ustroji bylo mirne pootocene a strasne slabe. Ona se ho pokusila dat do spravne polohy a povzbudit jeho cinnost, coz zafungovalo, protoze hned potom jsme mely v plince a dnes, za dva dny nato, znovu. Vysvetlila mi, proc se Rebecca poti na rucickach a nozickach, jaky vliv ma prubeh tehotenstvi na zdravotni stav mimca, jak se vsechno projevuje, jak organy spolu souvisi a spolupracuji..... Bylo to moc zajimavy a Rebecce to prospelo. Jen byla potom unavena a spala jako spalek. Trvalo to hodinu a za 4 tydny mame jeste jeden termin. Po nem by ta lecba pry mela byt ukoncena. Ta pani je vyborna, kazdy si ji chvali a hodne maminek s detmi uz j i navstivilo s ruznyma potizema. Jak jsem se doslechla, osteopathie muze skutecne detem pomoct i pri takovych potizich, jako bolesti briska, nespavost nebo treba prebytecne napeti v tkanich, ktere brani dobremu prokrveni.... Nabizi moznost odhalit tu pravou pricinu potizi. Az to prostuduju, dam vam vedet, co jsem jeste zjistila... ale sorry, nejsem profik, predavam jen to, co jsem z toho pochopila..... 😉

mausi
5. nov 2008

Oli, jej, a jaky to jsou zpravy ? Napis !!! To je mi lito..... 😒

A chtela jsem se zeptat na tu lahvicku, cos davala ty dva dny..... to proto, ze ses bala, ze se Katynka nakazi, nebo zes proste nemela vubec mlicko ?

Jestli Misa nema rad deti, tak bych ho do te skolky taky nenutila. U nas to bylo uplne bez problemu, V. skolicku milluje a tesi se do ni, ale stal se nam tam z nej divoch a drzounek. 😉 Aspon se ale taky trochu otrkal a trochu se dokaze prosadit. Je to desne individulani. Taky by mi vadilo, kdyby me do toho ostatni nutili, at maleho do skolky dam... to citi kazda mama nejlip sama, kdy je pravy cas. Taky znam deti, co zacaly az ve ctyrech letech. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre