Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

schatzilein
18. júl 2009

Yanni, dakujem za ponuku spolocnej jazdy na Slovensko 🙂 Si si citala na nete ten hoax, ze Bielefeld v skutocnosti neexistuje, ze sa tak pytas?

schatzilein
18. júl 2009

Dania: dobru strategiu ste si zvolili na svojho potomka, ked mal moznost zvyknut si na rozne dopravne prostriedky. Uz ste skusali cestu trajektom? Neviem, ako bude vyvadzat Maximilian o sest mesiacov, ale zatial sa mu velmi paci cestovanie autobusmi a elektrickami. Skoda, ze sa jeho radost z cestovania neda extrapolovat na tych 18 hodin v dialkaci.Kto vie, a mozno hej, ked chodia kosicki autobusari na linke, ktorou chcem ist, zvyknu robit dlhsie prestavky na vyrovnanie nikotinoveho a dechtoveho deficitu nielen vo svojich plucach, ale aj v plucach ostatnych cestujucich.

yanni
18. júl 2009

schatzilein, no to ja poznam ten for 😉

no a to s tou reise na SK myslim vazne.

yanni
18. júl 2009
schatzilein
18. júl 2009

A preto si byvala isty cas v Herforte 😅 ?
Ak by sa ti chcelo pribrat na cestu dvoch cudzich ludi...

yanni
18. júl 2009

np ved to. ved Bielefeld neexistuje 😉 No a tak mi nic ine neostavalo len Herford 😀

No preco nie, maly mi ublizit nemoze a ty si urcite nie nejaka zacarovana striga z tojo Ne-Bielefeldu 😀

yanni
18. júl 2009

a viacerim sa aj tak lepsie cestuje. ja sa stale nudim. no to je na nervy ked si tolko hodin sama a mas k dispozicii len radio...

schatzilein
18. júl 2009

Ked Bielefeld neexistuje, neexistujeme ani my s Maxom 😠 .

Tak potom navrhujem, aby sme zostali v kontakte 🙂 .

yanni
18. júl 2009

no jasnacka- a ako sa vlastne volas?

dania
18. júl 2009

Schatzi, nojo, trajekt byl uz mockrat, parkrat do Skandinavie, do Anglie, do Recka, dvakrat na Korsiku a u nas v Nemecku casto pres Labe a Weseru. Skoda ze se trajektem neda do Cech 😀
No Yanni presne, kdyz jsem jeste jezdila sama, tak jsem byla vdecna za kazdeho spolucestujiciho, obcas se podarila nejaka spolujizda nebo stopari. Jezdit sama neni zadna velka zabava a me to radne uspava.
HAha, neexistujici Bielefeld... Muj kolega se tak jmenuje 😀

evinkaaa
18. júl 2009

Kati, ja mna niekedy zoberies??? 😉

yanni
18. júl 2009

no dani to je na nervy. to dakedy nepomaha ani radio.ale prestavka to isti 😉 no nuda....

jasne evi, kedy chces. aj teraz v auguste 🙂

mausi
18. júl 2009

Ahoj zenstiny !!!!
Moc se omlouvam, ze jsem se vam tak dlouho neozvala, koukam, ze je vas tu nekolik novych tvari, tak je vsechny moc zdravim !!!! Posledni dobou se na net dostavam minimalne, i ted uz za mnou manzel stoji a chce na PC.....
Byli jsme na par dni na Sumave a slavili narozeniny obou zlaticek, Rebecca 1 rok a Valentin 4 roky. Po navratu probehla jeste allgäuska oslava s mistnimi kamarady... uz mi z tech oslav bzika..... Ale vyvedlo se to.
Pak jsem tu mela 14 dni na navsteve neter, tak jsem s ni travila hodne casu, koukaly jsme na filmy, bavily se o vsem moznem, podnikly jsme par vyletu, mimo jine do Tyrolska, co mame blizko... holcine letos bude 16 a nadherne foti......
No a vcera jsme podnikli spontanni vylet do Konstanze na Bodensee, silene jsme zmokli, neco takovyho uz jsem dlouho nezazila, byl vichr, ze zpatky nejel trajekt, tak jsme se vraceli pres Svycarsko a Rakousko.... holky, kdy uz zacne to pravy leto ?????

A jak se vsechny mate ? Jak travite leto ? Daniku, treba nam letos opravdu vyjde to setkani, naplanovali jsme vylet do Hamburku, asi na tyden. Radi bychom se podivali i k Severnimu mori.

Yanni, a jinak se ti v Bavorsku libi ? Cestujes nekdy trochu po okoli, mimo Mnichov ? Podle me je tady na jihu krasne, ale ten sever me taky laka...... nekde tam, jak bydli Danka. Ale po te dobe stravene tady bych si tam asi pripadala jako v cizine. 😀

Tak holky, zatim pa, krasny vecer !

yanni
18. júl 2009

schatzi diky. A tesi ma Katka, sranda aj ja som Katka 😀

evinkaaa
18. júl 2009

Kati, dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem. 🙂 🙂 🙂 Samozrejme, ze sa ti ozvem a dohodeme sa.

rpinguin
18. júl 2009

zenulky, zdravim len tak v rychlosti,
to je super, ze sa nam to tu tak rozrasta a je stale co citat 😵
Kati, s tym chlapom mas naprostu pravdu, naco ti je taky "stary", ktory nevie, co chce. No a tebe roky utekaju, co je tiez dost deprimujuce. Ale nedavno sme tu mali s babami debatu, ze kopec dlhorocnych vztahov sa rozpada a potom sa beho roka daju ti jedinci dokopy s niekym novym a je coskor svadba a baby 😉 Ani nevies, kde najdes toho princa. A vies co sa hovori: Lieber ein Ende mit Schrecken als ein Schrecken ohne Ende 😎
Teda a ty tiez do Nemecka v 19tke, predpokladam, ze povodne na rok ako aupairka, ze? U mna to tak bolo a nakoniec som tu skysla.
Co sa nasho bytiku tyka, tak berieme asi ten 4izbovy, 105m² s dvoma kupelnami a velkym balkonom.
Dnes som bola kuknut na nabytok v nabytkarstve a ono trva 8-10 tyzdnov, kym to privezu. Ja nechapem, preco ma to nenapadlo objednat skor, teraz budeme nastahovani a musime cakat na nejaku Wohnwand a Garderobu 😀

prepacte, ze nereagujem na vsetko, som akasi unavena, pekny vecer vsetkym prajem 😵 inac aj ja som sama ☹

yanni
18. júl 2009

evi jasnacka

evinkaaa
18. júl 2009

Reni, tak ten bytik znie naozaj super. To bude velka vyhoda mat dve kupelne. My mame tiez dve kupelne (a to este nemame deti) a nemozem si vynachvalit. Je to naozaj velmi-velmi dobre. A kvoli tomu nabytku mas naozaj pravdu. My sme zazili tiez nieco podobne. Chceli sme kupit skrinu v jednom "möbelhause" a nemali ju tam a objednali ju a zevraj nam ju dovezu za styri tyzdne. No dik...☹

mausi
18. júl 2009

Renco, koukam, ze se stehujete, jsem uplne mimo, jak jsem tu dlouho nebyla..... to budes mit s briskem co delat..... My to mame prave za sebou, ale na rozdil od vas jsme sli do mensiho, i kdyz i ted mame kolem 100 m2. Ale mame ted zahradku a dva balkony, to jsme pred tim nemeli.
Kdy vas to stehovani ceka ? A jak daleko je to od mista, kde jste ted ? Mimochodem, dalas do alba fotku svyho milacka na 4 kolech ? Musim se podivat. 😉

neurologia
18. júl 2009

renca super ze uz mate byt..aspon o starost menej teda dufam 😀

a ja som myslela ze chces cestovat teraz ale ked az vtedy ked bude mat malinky 7 mes. myslim ze to je uz "pohoda" aj my sa tak nejak chystame domov ked bude mat nejak 6-7 mes.....takze budem zvedava na tvoje pocity z cesty aspon sa budem vediet pripravit na soky 😀 no a teda ked sa vy dve katky dohodnete a pojdete autom tak bude super cesta 😉

yanni
18. júl 2009

joj babenky, no ja normalne nestiham pisat 😀

Mausi, no mne sa tu paci. nebyvam priamo v Mnichove, nie som velmi na velkomesta. Byvam v dachau. No a my sme s mojim uz-nie-priatelo alebo este-priatelom uz pobehali vela, on je notoricky wanderer, takze hory mame uz vsetky za sebou a tak. a ja som lyziarka, to zase on nie, nejako sa to doterz nedokazal naucit, tak ja lyzujem len na slovensku. Ale tie casi na ostsee boli tiez fajn. Ale ja som tu spokojna. Ved som vyrastla v horach, tak sa citima ko doma 😉

yanni
18. júl 2009

reni no asi to takto bude aj lepsie. Je to sice teraz este dost deprimujuce ale to sa predycha. no a do klastora sa fakt nezberam 😀

yanni
18. júl 2009

joj zase som zabudla, hej najskor aupair ale ja som sa potom brav vratila na slovensko a este doma studovala a az potom to nejako tak prislo. Dostala som do mnichova stipendium a uz som tu ostala. No a nemam sa zle. No dobre, ak si odmyslime toho mojho tlka 😀

mausi
18. júl 2009

Yanni, tak to jo. A kdyz je tvuj soucasny nebo byvaly pritel wanderer, tak mate taky prochozene Allgäu ? Tak jestli jo, tak mi prosim poreferuj, kde jste vsude byli. Ja jsem taky vyrostla na horach a taky je miluju, takze se tu taky citim fajn. 😉 Jak je Dachau daleko od Mnichova ? Pochopila jsem to dobre, ze v Mnichove pracujes nebo mas praci primo v Dachau ? To jsem zvedavka, vid. 😉 Jinak abych se predstavila: Ja jsem Vendula.

Reni, tak auticko jsem v albu nenasla......

rpinguin
18. júl 2009

Vendul, no musime sa stahovat, ostavame ale nadalej v tomto ghetto meste, sme tu este necele 2 roky, nemozeme uz zasa kdesi inde 😀 Nabuduce sme si povedali, ze ked sa stahovat, tak uz nech nam to stahovanie niekto zaplati, no sice neviem kto 😀 No a so zahradkou som sa uz rozlucila, teraz ju mame, ale len 2 izbak, ale dva zachody 😀, co som doteraz nepochopila. Ono to vo velkych mestach neexistuje, treba ist potom viac mimo a clovek moze mat omnoho lepsie byvanicko, ale zasa je to daleko od centra diania
😀 No do frasa, vidis, tak idem pohladat fotku a strcim do alba. Mam asi len 2 urobene, kde je Maxik. Tak este dnes tam nieco dam. A ten cas ale leti, mala uz ma rok, no teda, takze dodatocne obom zlatickam len to naj 😵

Kati, ako dlho ste boli vlastne spolu?

yanni
18. júl 2009

reni dva roky

yanni
18. júl 2009

Vendulko, zajtra napisem viac a odpoviem na vsetky otazky, len uz teraz musim ist spat, uz sa mi rozmazava pred ocami. bola som dnes este na mojom "nebenjob" a vstavala som o 3:30, takze uz mam dost za sebou a som "reif fürs bett".

Babenky dobru noc, a nieze tu popisete este dakych 5 stran a ja sa zajtra zblaznim 😀 uz teraz nestiham citat, pisat a este mamu na uchu, brasko v skypi, evi icq, kolegina z büro v lokalistoch.

Jej ale som ja multitalent 😀 *hihihhi*

No ved mi to aj ten moj zacal vycitat "überkorrekt" a "zu perfekt". A vadi mu ze zehlim bettwäsche, tak nech si fakt trhne nohou 😀

rpinguin
18. júl 2009

Vendul, no ved necarujem 😀 Uz som dala 😉
Kati, ved to je nic, to ten smutok rychlo pominie, inac my s drahym sme tiez lyziari. My sme chodili casto do Vratnej (mam to za rohom od ZA.) a potom aj na Malino do RK, tam mam celu ocovu stranu. No a muzik je z okresu PP 🙂 Ono je to super, ked ma parik podobne konicky.
A co ma s tym postelnym pradlom. Ja zehlim aj boxer shorts, to by mna asi tym duplom uz poslal kade-lahsie. Ja proste zehlim vsetko, co sa zehlit da a hotovo. Je to len problem nas zenskych, muzi sa tej zehlicky aj tak nechytia, tak psssssssssssstttt 😉
Tak ja to tiez balim, zajtra mame pool party, tak sa tesim. 😵

iii
19. júl 2009

schatzilein, nie je ti blizsie letiet z dortmundu do budapesti (easyjet, asi hodina a pol) a z pesti potom vlakom alebo busom na sk? z mojej skusenosti sa este s uplne malym mimcom da podnikat vela, potom okolo toho 6-7 mesiaca, ked zacina byt mobilnejsie a menej spi, je to uz trosku horsie. ja osobne by som tak dlho autobusom nesla, alebo ak, tak by som kupila dva listky, aby som mala dvojsedacku volnu...

reni tak gratulcia k bytu, heh, to je prave ono, preco nakupujem skoro len v ikei - nabytok si hned vezmes so sebou (vacsinou, objednavka trva tiez len par dni). je to s kuchynou, ci kupujes zvlast?

yanni byt single je ale tiez fajn, uzivaj si, mozno je to naposledy 😉

vcera som pozerala kunduna od martina scorseseho, prenadherny film. a odkedy nemusim pozerat filmy na notebooku, je to aj vizualny zazitok

neurologia
19. júl 2009

Dobre ranko,

s pozeranim filmov na notebooku mas pravdu clovek kukne ale ked pozeras na telke je to ooooovela lepsie a krajsie 😀 vzdy ked sa takto zamyslim ma napadne jedna mila prihoda kamosova dcera sa ho pytala oci co by si chcel na vianoce a on ze notebook by som chcel, no a pod stromcekom si nasiel notebook-ale ten zosit v tvrdej vazbe a na tom obale bolo napisane notebook.... 😎 ale mala bola veeelmi stastna ze ocovi zaobstarala darcek snov 😉

baby este mozno taka "blba" otazka aj vas tak svrbeli prsia lebo ja to asi nevydrzim.... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre