Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
21. júl 2009

Kati, dobry priklad, ze Katarina Witt. (to bola ina hviezda. teraz je z nej uz skoro "tussi". len sa vsade ukazuje)

evinkaaa
21. júl 2009

baby, nehadajte sa tu s nejakym "allgemeinwissen"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

yanni
21. júl 2009

No reni ja tiez neviem ako to myslela. Kati strielas si z nas??? 😉

Ale ved ja sa nestresujem. TEraz ak tak potrebujem oddych 😉Vydavat som sa sice nechcela, ale ked to uz spominas, mozno ze aj hej. No ale najskor si teraz idem uuzivat slobody. 😀

evinkaaa
21. júl 2009

Kati, ty co mas s chemiou? Ju teda ovladas... 😉 (ci pomohol ujo google?!)

yanni
21. júl 2009

no evi tussi netussi, prachy musi nejako zarabat. a ked uz nekorculuje musi "sliapat" ine chodnicky. 😀 VEd ine ani nevie,a si len korculovat a ukazovat sa. Ale to mas skoro pri vsetkych starsich sportovcov. No taky Becker, ten sa tiez len ukazuje, nic nerobi a zaraba ukazovanim kopu prachov.

yanni
21. júl 2009

Evi pamätam si z gympla 😀 Na mamca vysipala svoje vedomosti do telefonu. Ale ta to uz tiez roky nerobi. No alae Allgemeinwissen to fakt nie je 😠

evinkaaa
21. júl 2009

no, kati, to mas fakt pravdu. ten becker je v poslednej dobe stale na vyslni. naposledy jeho svadbou s tou "tussi" 🙂 🙂 🙂
ale nie, vazne, ona super korculovala , nemam nic proti nej a on hral super tenis. boli fakt hviezdy 😉

schatzilein
21. júl 2009

Neurazila som sa,ale clovek nemoze vediet vsetko, navyse ked sa nezaujima o sport. O zeolitoch sa toho popisalo v tlaci strasne vela, takze by som tiez mohla namietnut, ze patria ku vseobecnemu rozhladu.
Zeolity su ekologickejsie ako Friedel Craftsove katalyzatory. Samotne alkylacie aromatov prebiehaju pri teplotach okolo 400 stupnov celzia, pri ktorych by uz ionexy boli davno rozlozene, kedze su to organicke zluceniny a keby doslo k nejakej poruche (napriklad prudke zvysenie teploty v reaktore, zeolity si udrziavaju svoju strukturu aj pri teplotach 2 000 stupnov celzia)
To pravo radsej nechajme, ja som z toho dostala ledva C na skuske 😠

yanni
21. júl 2009

no jasne ved si dost vytrpeli ako deti. nechajme im to vytrcanie, nech si vynahradia detstvo. Ved ja sama viem co je to uz ako dieta tvrdo trenovat. dobre ze som potom niekedy dostala rozu a aspon teeniezeit som si uzila blaznovstvami 😉))

evinkaaa
21. júl 2009

Allgemeinwissen to naozaj nieje. a vies, ked clovek nesleduje ziadne "klatschzeitungen", tak to nema odkial vediet, ze kto s kym. a ked este nekuka telku. 😉

chemiu som mala vcelku rada, ale fyziku som z duse nenavidela 😉
a moj svokor je doktor fyziky. (ma dokonca aj patent na nieco)

yanni
21. júl 2009

no ani ja sa nezaujimam o sport. ale citam vsetko. Od dennych sprav, cez wirtschaft, sport az po klatsch. No a ja sa nemozem pysit ani len Cckom z chemie, ta na prave nie je. A mozno je to aj tak lepsie, lebo mame troch chemikov v rodine a ti ked zacno co tam a tam vsetko je aco by sme nemali jest a kolko ecok a tak, tak sa mi hned dviha zaludok. No a pomaly by sme nemali nic jeszt, lebo vsetko chemia. My sami zme uz rechemizovani az az. Tak radsej zabudnime na tie dvojite mriezky, tych 2000 stupnov tu mat nebudeme, ved toto leto je ledva 30 😀

rpinguin
21. júl 2009

no zenule, tu to ale zije, ale len pekne dalej, nech je co citat, v telke je aj tak prd, tak nech je aspon zabava na konovi. Chudence zienky, ktore nedocitaju 😀
Inac Evi, to co vy pozerate, tak to je sice pekne, ale ja za telku extra platit nebudem, uz mi staci GEZ a nie este nejake programy navyse. Som to ja stary Spießer 😀

Co sa hradze tyka, nastrih alebo nie, tak tam su tiez mienky rozne. Niekto tvrdi, ze je lepsie nenastrihnut, lebo ked treba, tak sa roztrhne tam, kde je treba. Mna tiez nikto nestrihal, ale potom zasivali, takze asi boli tejto mienky aj ti dr. v tej nemocke, kde som rodila.

schatzilein
21. júl 2009

Ale za to C z prava sa nehanbim, kedze pravne povedomie velkej casti slovenskej populacie je mizerne. Nezvyknem citat sport, klatsch- len to co ma zaujme a ekonomiku malokedy. Clovek sa neustale uci nieco nove a dnes som sa vdaka tebe dozvedela o krasokorculiarke Katarine Witt 😉 .

schatzilein
21. júl 2009

rtpinguin: Nastrihnut ci nenastrihnut? Rany sa zahoja, my prezijeme a mame sa z koho vytesovat. A to je to hlavne.

yanni
21. júl 2009

no evi ja tiez necitam bildzeitung ale take veci jednoducho vie kazdy. Z kazdeho rozku trosku. Trochu politiky, sportu, historie, jednoducho vsetko. Clovek, aj ked nieco specialne vystudoval a venuje sa tomu viac menej cely den, by nemal zanevriet na ine veci. Ved pravo, chemia, fyzika ci politika nie su pupok sveta. Clovek by mal mat trochu rozhlad aj vo veciach, ktore ho nie velmi alebo vobec nezaujimaju. A hlavne babenky co mate deti. Raz sa zacu vypytovat to ci ono a rychlo si vymysliet nejaku odpoved, to je dost tazke. Mala som na krku 4 auparske vo veku od 1-8, tak si to viete predstavit co to bolo za fusku.A kazde z tych deciek najprv bezalo za mnou a az potom za fotrovcami.

A evi u mna to bolo zase naopak. JA som neznasala chemiu ale asi len preto ze moja ucitelka na gymply mala rovnake priezvisko ako ja. No kedze som mala vzdy jednotku takze to asi nebolo az take strasne. Ale fyziku so mala celkom rada. Hlavne ked my vysiel nejaky pokus ako nasmu ucitelov. Rovnake cisla boli vzdy moj triumf, lebo on stale tvrdi ze zeny su do techniky blbsie ako sliepky 😠

evinkaaa
21. júl 2009

kati, ze prechemizovani 😀 😀 😀

reni, niesi ziadny "spießer". kazdy sme iny a to je tak dobre. ja som zasa urcite v niecom inom "spießer" 🙂
A my neplatime ziadne veci navyse okrem GEZ. to vsetko je cez satelit v tom. moj manzel by v tomto tiez "nevyhadzoval" zbytocne peniaze, ked tam nic nieje. ved ako hovorim, stale pozerame iba dvd-cka. proste to, co chceme a sa nam paci 🙂

schatzi, mas pravdu. clovek sa naozaj uci cely zivot. ja sa tiez tu dozviem kazdy den nieco nove a zaujimave. 😉

rpinguin
21. júl 2009

a ake C-cka to stale spominate? Ja take cislovanie poznam akurat z podprd 😀 😀 😀 To uz akoze neexistuju znamky ako 1,2,3 ...? To som tak dlho zo skoly von? ☹

rpinguin
21. júl 2009

Evi, no ale u nas ani ten satelit nehrozi. To si treba asi kupit, ze? No a to uz zasa stoji, takze mame klasicku kablovku a na moje GZSZ to staci 😀 ............ a teraz kritizujte, co to pozeram, ale nepomozem si, kukam to uz 10 rokov 😀

evinkaaa
21. júl 2009

kati, ja som fyziku neznasala kvoli nasmu profesorovi. ten mi bol absolutne nesympaticky a ucivo nevedel absolutne rozumne vysvetlit.

evinkaaa
21. júl 2009

nie, reni, my sme satelit nekupovali. my to mame v baraku na streche a kedze byt je nas, platime iba mesacne nejakych 250 euro za "hausgeld" alebo tak nejako sa to menuje a z toho ide na domovnika, na vselijake drobnosti, trocha na ulozenie a na poplatky za ten satelit co je na streche pre vsetkych 😉

schatzilein
21. júl 2009

Neviem, ako na ostatnych skolach, ale FChPT v Bratislave presla davnejsie na americky system a hodnotenie od A po FX.

evinkaaa
21. júl 2009

reni, kazdy ma nejaky "uchyl". ale ja tiez GZSZ poznam. isty cas som ho pozerala, ale to bolo pred rokmi. teraz ma to uz nejako nezaujima. ja zboznujem Private practice, Desperate Houswives...

yanni
21. júl 2009

no reni ja si fakt nic strihat nedam. No ktovie co je lepsie, ako vravis nazory sa rozchadzaju aj v odbornyh kruhoch. Ja si dam radsej rozrezat brucho, to mozem aspon drzat v suchu, ritulka je uz ina kava. Juj uz terz citim tu bolest ☹

Kati studovala si na Slovensku? No slovensky pravny system, je ok co sa tyka zakonov, len este v tom nevieme chodit. Clovek musi brat na vedomie ze sme boli 40 rokov ako vo väzeni a obycajny clovek nemal viac menej co povedat. Slovaci s musia este len naucit ako to bezi a ako da dobit prava. Ale pokym budu na sudnych stolicka sediet stari komaci vela sa toho nezmeni. Ja som obehla vsetkych 15 oddeleni mnichovskeho sudu, niekde som bola kratsie, niekde dlhsie ale aj tu vidis rozdiely. Nekedy je stary sudca lepsi ako mlady a opacne. A rovnako pravnici. Ale pravdu povediac, ja som rada ze sa vyznam v zakonoch, hlavne v tejto dobe ked ta chce kazdy len osklbat. A slovenske zakony si tiez po troske tlacim do hlavy 😀

rpinguin
21. júl 2009

jaaaaj, no my take cosi na streche nemame.
Aha Schatzi, teda Slovensko uz take poamerictene? Na Uni HD to teda nemali, tam sa klasicky znamkovalo: sehr gut, gut, befriedigend a ausreichend a koniec.

rpinguin
21. júl 2009

Jaaaj, Evi, no jasne Desperate Houwifes, klaaaaro. Inac uz nic z tych serialov, kedze to treba potom stale pozerat, su to ako drogy- raz zacnes a uz cumis. Preto mi GZSZ stacia uplne, ked Manzelky maju pauzu.

Kati, ty co s tou ritulkou stale, si myslis, ze baby ti odtial vyjde? 😀 😀 😀

evinkaaa
21. júl 2009

Kati, tak ty takyto" chodiaci pravny zakon"? mna zakony nejako nezaujimali, teraz je to lepsie, ale hlbsie ich sledujem iba vtedy, ked potrebujem, inak nie 😉
ale aspon budem vediet, koho sa mozem v buducnosti spytat?! 😀

yanni
21. júl 2009

no ja ked som studovala na slovensku tak sme mali este normalne znamky a tu v nemecku tiez. no a moj brat studuje v KOsicoch 😀 (na ty satorna salena 😀 😀 😀 😀 ) a maju tiez uz len pismena. A ti uz as vsade na slovensku. no a tu v nemecku samizda tiez uz.

No baby co sateli, kablovka a tak. co mam ja povedat, tu nie je ani kablovka. a v Dachauer Altstadt kde byvam ani nikdy vraj nebude. Ti vrchni mestski papalasi vraj nedovolia tu kopat co ci. a satelit tu nemame tak musim ist len cez DVB-T a to dokonca s tou malo izbovou antenkou co vyzera ako pero, lebo cez Hausantenne nejde nic. Ale obraz ma perfekt, lepsi ako predtym a 25 programov, tak co by som viac chcela 😀 Aj tak telku nepozeram. Vemi malo a ked tak aj tak zaspim na gauci a prd viem.

schatzilein
21. júl 2009

Slovensko uz davno nie je Slovenskom, ale nie...
Bakalara som si robila na Slovensku a magistersky stupen si chcem absolvovat tu v Bielefelde.

rpinguin
21. júl 2009

wow, 25 programov? ved tolko nemame ani my s tou kablovkou 😀
no nechapem to pismenkovanie, cim viac na zaciatku abecedy tym lepsie? Co sa musia vsetci opicit?

yanni
21. júl 2009

no to vies Slovaci musia byt stale nieco extra.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre