Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

geminis
5. nov 2008

mausi, manžel mi vždy, když odjíždí odparkuje puňťu ke kruháčku, já bych z před garáže neyjela, asi by to odnesl záhon sousedky...a ještě než nastartoval před odjezdem, tak mě zkoušel z toho, který pedál je brzda. Já bych ráda automati, s tím jsem to sekala i 180 na dálnicích v USA!!!
Každý říká, že kdyby šlo do tuhého, vzpomeneš si. Já doufám, že to nebudu muset hnát takto do extrémů, ale pomalu to taky zkouším...díky za povzbuzení!!!

geminis
5. nov 2008

Jééé, holky, ještě jsem se chtěla všech zeptat, kde se vám osvědčilo kupovat BOTIČKY pro děti. Já tady zatím kupovala jen jedny v Deichmanovi (ceny šílené pro dětské botky) a jinak na Moravě. Vím, že u nás doma je značkou atestu žirafka a tady sloník. Ale nevím, kde jinde se pídit. Taky bych ráda nějaký obchod, kde by mi i prodavačka/podavačka noženky změřila, jak všude píšou, že by se to mělo. V Deichmanovi to tedy naprosto nehrozilo, tam jsme málem ani nikoho neodchytli. Díky a krásnou klidnou noc.
A dnes už je vlastně čtvrtek, takže "one more night to go"! 🙂

fabienamata
6. nov 2008

Vendi , to je zaujimave co pises,len nerozumiem preco osteopathia? Neviem ,asi mi nieco uniklo ale ,osteop. pokial si pamatam je nespecif.ochorenie kosti.
Ja som myslela ,ze chodis k fyzioterapeutovi.?
Tam som chcela aj ja ,s refluxom,a vsetkym s tym spojenym,,ale ustupilo to spontanne.
A k tym sluzobkam este. Ja som si zvykla ,na to ,ze chodi domov najskor o 6 vecer.Tych sluzobiek zase nema tak vela. Ale asi tvoj muzik chodi na sluz.asi ovela castejsie. No sluzobka - nesluzobka ...nie je doma ! Tak to mas tazke, ja tu mam mojho o hlavu vacsieho synatora ,tak som mu rada ,ze nie som len s malou.
Sice to s pubertakom mam tazke,ale aj mi vela pomoze i ked vsetko ofrfle. 😀

fabienamata
6. nov 2008

Jaj Hani ,malej som kupovala topanky presne v Deichmanovi. Take cervene elefantiky, su super na nozku ,ale hlavne splnaju vsetko co podla tatinka splnat maju. No cena 30 eur. 😠
A potom v adidase, ale tie su uz na zimu, su vyssie su to vlastne cizmicky.
No tiez ma prekvapili ceny,hlavne ked tak rzchle z topanok vyrastu, ale zese nemozem kupovat o 2 cisla vacsie.
Hani, kedy chodis spat ,ked si tu tak dlho strasila, to ja som velky spac. 😉
Ozaj LENKA TU DLHOOOOOO NEBOLA..........UZ PESTUJE BABENKO?
HALOOOOOOOOOOOO LENKA 😀

fabienamata
6. nov 2008

No a zase sme ebay..ovali. Ale tentokrat uspesne aj to uz prislo. A celkom rychle za 4 dni . 😉 Tak tentokrat som mala stastie na seriozneho predajcu.

oli1104
6. nov 2008

Ahojky a dobre rano.

tak ja uz jsem uplne ok, Misa jeste prujmuje, ale uz to taky jde k lepsimu. Hura.

Se skolkou naprosto souhlasim. Kdyby se M. hnal na hristi k detem, chtel s nimi byt, tak bych ho asi dala treba ted od ledna. Porad to zari si myslim, ze by bylo moc vzhledem ke Katynce. Ale on fakt s detmi / cizimi byt nechce, spis se i boji. Ty co zna, jeho milovanou Tamarku nebo Justynku, ty zboznuje, ale s temi se zname a stykame od narozeni.
Presne tk, kazdy vyciti, co je dobre pro dite.
Ja teda sama sla do skolky ve 4.5letech a pamatuju si to jako hruzu 🙂
Pamatuju si, jak me tatka rano vlacel do skolky, jak sjsem rvala. Trvalo to pry 3tydny.
No na to bcyhj moc nemela nervy. Navic je to pro me ted strasne pohodlne. Katy rano spinka. Musela bych ji oblict, M. dovest do skolky, rano vsechno nachystat a pak zase po o nebo tak pro nej jit, zase s Katy.
Nam ted vsechno trva silene dlouho 🙂

VENDI, uvidime zhruba v poledne. Napisu.
Jinak flasticku jsem dala proto, ze jsem byla fakt vysilena a Katynka se prisala a fakt nic neteklo. Na prsu byla skoro porad ( teda pokud jsem nebyla na wc ).
Ale asi to zase ted nastimulovalo vic mlicka, protoze ted se ona uplne zajika. Uz jsem vcera normalne vecerela a hlavne hodne piju. To jsem nemohla.
Na nakazu jsem nemyslela, to myslim, ze z otravy jidlem nejde, tam ta kontaminace jde jen z toho jidla. Nebo nevim.

Boticky tady HANI kupujeme v Leiser. Prijde mi, ze ty prodavacky vi, o cem mluvi. Meli jsme jednou boticky Super fit, ted mame Richter ( ty mame z nejake jarni kolekce, byly hodne slevnene, takze super ), sandalky jsme koupili Geox taky v nejake sleve.
Jinak Elefanten s Deichmana jsou pry velmi kvalitni.
Jo a meri jeste v Renu, resp. ja myslim, ze meri vsude, ale zalezi na tech prodavackach, jaky maji zajem.
V Brne jsem nakupovala boticky Essi. Vyrabi se v CR, coz se mi moc libilo, i ty botecky byly dobre.

Se sluzebkami......m. jezdi tak nejak obcas. Ale v praci je resp. chodi domu kolem 20. Takze jsem na deticky sama, i kdyz ten vecer je velika uleva, kdyz prijde a vezme si je, s M. si hraje, K. prebali.

Co ta Lenka ??????

fabienamata
6. nov 2008

Oli boli ste s Misou aj u dr? Alebo si sa spolahla na domacu lekarnicku.

rpinguin
6. nov 2008

hi zenule,
no zasa som kona flakala a uz neviem, co skor.
@oli, juuuj, to je blbe, ako ste vlastne na to prisli, ze to boli tie croissanty? Inac, to mas fajn, ze ti Katy tak super spinka. Fakt si aj ty aspon trosku v noci oddychnes.
@pauli, ta pani na ebayi bola fakt mila, uz si vydrazila tu chybajucu suciastku?
@hani dvojickova, pytala si sa na tie sladke zemiaky. Kupila som ich v Alnatura obchode, no ale musim povedat, ze je jedno, ci to jedlo urobim sama alebo dam poharik, Maxik zje ledva maly poharik a hotovo. Nie je to ziadny jedak. To iste aj s ovocnymi poharikmi. Tentokrat som ale konecne objavila od Hippu take 4-kelimkove ovocne balenie. Nechcem totiz otvarat poharik cely, ked ho aj tak nezje.

Este ste preberali fotenie, fakt su tie fotky od fotografa krasne, tiez sa pohravam s myslienkou nieco take navstivit, ale potom si poviem, ze za tu cenu mi to nestoji, ze nejako to uz aj ja pofotim a radsej kupim manducu. Stale nad tym ale uvazujem.

S topanockami neporadim este, my mame Krabbelschuhe 🙂

No a Lenka este nerodi 😉

verohit
autor
6. nov 2008

cavte zenule, len narychlo zdravim, urcite ked motyka vystreli aj docitam 😀 😅 Mimi zalomila, takze robota caka, ale chcela som vediet co noveho... vecer zalahneme dost skoro, takze vyuzivame skoru tmu a chodime spat s nasou sliepockou 😀 😉

zatial packo urcite sa vam ozvem

iii
6. nov 2008

hani geminis, podla legendy bol sv. martin vojak v galii, ked raz pri nocnom putovani v zime na koni stretol neobleceneho zobraka a tak mecom rozpolil svoj vojensky plast, aby ho mohol zahriat. v tu noc sa mu zjavil kristus odety do jeho plasta....atd, sv. martin bol potom vysvateny za biskupa, pricom sa vraj pred vysviackou skryval medzi krdlom husi..... preto tieto symboly - biely kon, laterny, plast, mec, husy.... svatomartinske pochody s laternami (tuna tomu hovoria umzug) maju v nemecku velku tradiciu, nepamatam ze by sa nieco podobne robievalo na slovensku alebo v cechach
ja osobne nenavidim akukolvek organizovanu a masovu akciu, davom ludi sa vyhybam ako sa len da, ale myslim ze tie laterny by mohli byt zaujimave pre elenku, preto robim ustupky... 🙂

verco co za robota jaka robota 😀 ked je sliepocka hore neda sa robit?

oli ja by som tiez dieta do skolky nenutila, pokial by som nemusela. kazde sa rozvija inak a pokial je matka v situacii mu umoznit zostat v uzkom kruhu rodiny, preco nie. a navyse - jeho by teraz do skolky asi este ani nezobrali, alebo ano? aka je tam u vas situacia? v NRW pred tretim rokom zivota mozes snivat....

prave u nas bola klarka s malou slecnou, ktora rastie naozaj do krasy. akurat elenka stropila par takych ziarlivostnych scenok, ze som sa musela hanbit. ach jaj. teraz z tych dojmov zalomila

ja som sa vam inak nejak zamilovala do lachsfiletten, mnam, za dve minuty opecene na masle, vynikajuca a vyzivna mnamka

tie pracovne cesty - v mojom okruhu snad ale ani nepoznam muza, co by pracoval od 8 do 4. preto sa mi velmi paci na sovensku, kde na mnohych miestach o 3 popoludni padla a este sa k tomu dotycni stazuju, ze nezarobia tolko ako 'vy tam na zapade' 😀 😝 no jo

co hovorite na volby v usa? spokojne kukucky s vysledkami?

mausi
6. nov 2008

Ahoj holky !

LUBO, tak jeste k te osteopatii. Ten rozdil mezi fyzioterapii a osteopathii by mozna lip vysvetlila Ingrid. Ja myslim, ze se to dost prolina, mozna se to lisi v technice. Kazdopadne hodne fyzioterapeutu tu osteopathii provozuje. Jo jo, osteo jsou kosti a "pathie" znamena, ze je tam nejake Fehlstellung, ktery ta osteopathie ma napravit. Tohle tedy asi byla puvodni myslenka. Jenze pokud vim, osteopathie leci i jiny veci, nez jen ty, ktere se bezprostredne tykaji kosti a myslim, ze snad i ten reflux se da osteopathii resit. Ju, doufam, ze nekecam blbosti, ale myslim, ze jsem to cetla. My meli problemy s travenim, s kterymi pak souvisley dalsi problemy, a jak jsem pochopila, osteopathie si se spatnou funkci organu dokaze poradit, aspon tedy casto, urcite ne vzdycky.

HANKO, v kterem krame kupovat boticky, to nevim, ja je kupuju v normalni obuvi, spis se ridim znackama. Pokud chces poradit dobre znacky detskych bot, to bych ti urcite pomohla, ale ja sama nemam konkretni misto, kam pro ne chodit, koukam tak vseobecne, vetsinou ve slevach, protoze dobry boticky v Nemecku jsou dost nakladna zalezitost, to mi urcite potvrdite. 😉 Jinak z oblibenych znacek: Geox, Giesswein, Naturino, Elefanten i Ricosta, a moje sousedka si pro starsi ditko porad chvali boty Meindl.

Chtela jsem se zeptat: mate nekdo zkusenosti s botama znacky HARIBO ? Jsou dobry ?

OLI, ty boticky Essi jsme meli taky, byly vyborny ! Valentin se v nich ucil chodit.

Joj, a holky, zitra zas vezu veci na bazarek a v sobotu se bude prodavat ! (no a samozrejme i nakupovat.... 😉 )

mausi
6. nov 2008

A jeste jsem v kratkosti chtela k te skolce: i kdyz jsem naprosto toho nazoru, ze se dite nema nutit a ze maminka vi sama nejlip, presto musim rict, ze nekdy detatko opravdu pripravi dost velky prekvapeni. Moje zkusenosti rikaji, ze se dite fakt chova UPLNE JINAK v pritomnosti mamky a pak bez ni. Pro me byl V. zacatek ve skolce opravdu sok. Nikdy bych nerekla, ze tam bude chtit zustat, kazdymu jsme tvrdila, ze je to jen na zkousku, ze tam nezustane, dokonce uz jsem predbezne nase misto nebizela dal... predtim byl totiz ve Spilegruppe premamnetne nalepeny na mne, niceho se nechtel ucastnit, deti se bal, nahlas nepromluvil..... No a hned na to jsme zkusili skolku, kde bylo ve skupince 27 deti. Hned poprve jsem odesla na pul hodiny, kdyz jsem vychazela ze dveri, brecela jsem a hned jsem chtela zustavat za rohem a vracet se pro nej... a svete div se, on o to vubec nestal ! V klidku si hral, zajimal se o hracky, deti si teda moc nevsimal, ale vystacil si sam.... ja cekala sileny sceny a plac a dodneska (uz je to skoro rok) jsem se nedockala. Furt jsem jim davala svoje telefonni cisla, kdyby neco, at hned zavolaji..... ale proste nic ! A bylo to tim, ze byl sam za sebe a nestala mu za zadeckem mama. Dotedka pozoruju, ze kdyz pro nej prijdu, je jinej, nez kdyz si hraje s detma a nevi, ze tam jsem a ze ho vidim. Jednou jsem ho takhle chvilku pozorovala: blbnul, postuchoval deti, chechtal se s nima, dorazel, ucastnil se vsech her, komunikoval s nima jmenem... ale jak jsem se objevila... KONEC ! Od ty doby byla uz zase jen mama. No je to zajimavy, chci jen rict, ze za pokus se opravdu nic neda. 😉 Nekdy se clovek nestaci divit.

iii
6. nov 2008

vendul to je pravda, ja som si uz vsimla u elenky, ze ma naozaj mnoho tvari 😉 ma velmi diferencovana chovanie k roznym ludom a v roznych situaciach, clovek by nepovedal ze je to to iste dieta. a je to zaujimave, co pises s tou skolkou, a zaroven v mojom pripade aj velmi povzbudzuuce

ja neviem vysvetlit, co je to osteopatia, ale spytam sa kamartky heilpraktikerky a reprodukujem vam to 😉

iii
6. nov 2008

aha, a este nieco som vam chcela napisat, vcera stacilo par sekund mojej nepozornosti, elenka vyliezla na svoju stokke stolicku, uplne hore a postavila sa az na ten ram.....len tak tak ze som pribehla. myslela som ze sa mi snad sniva....

iii
6. nov 2008

jo, a prave som dopozerala od petra zelenky pribehy obycejneho silenstvi, velmi mily filmik

mausi
6. nov 2008

Ingrid, pripomen mi to nejak... kdo tam hraje ... ? 😉

rpinguin
6. nov 2008

@ingi, tak ten losos tiez praktizujem, je to fakt dobra a vyzivna vec a hlavne to ide rychlo.
Filmik poznam, celkom ok. Inac, nezda sa vam, ze Trojan hra pomaly v kazdom novsom ceskom filme?
No to s tou Elenkou si viem zivo predstavit, treba mat fakt oci na stopkach, asi ako to Verus robi. Ja tiez niekedy nestiham na neho pozerat a zbadam sa az ked zhodil na seba stolicku ☹
A volby v USA, som za! 😵

@ Vendi, ty si uz nazbierala zasa veci na predaj? Ved si nedavno bola na bazarku.

iii
6. nov 2008

vendul trojan, bartoska, sulajova........trojan pracuje na letisku a je nestastne zamilovany, paralelne pribeh jeho rodicov - matka skonci na psychiatrii a otec s milenkou, vsetko sa odohrava v prahe. nicim vynimocne, ale zaroven velmi mile pobavenie. ja mam zelenku strasne rada, este som nevidela od neho zly film

bodka7
6. nov 2008

caute babulky,

ja nejako nist nestiham, tak sa ani nehnevajte, ze nebudem reagovat. pokusim sa neskor.
len vam chcem povedat, ze my sme este stale 2v1 ale strasne ma kope a hlavne o takomto case. normalne by sme mohli natacat dalsiu cast votrelca 😀 tak nejako to vyzera.
poslicky este stale nedorazili, jedine, som dostala v utorok krce v stehnach. ze by to bolo ono? 😅
inak nam je obom dobre, este stale sa vladzem trepat po schodoch do pivnice s pradlom a z pivnice s pradlom 😀

tak ja zasa bezim, idem hladat polohu najviac znesitelnu na kopance.
kdyby neco, tak vam pravdepodobne renka ozami 😉

pekny vecer zatial prajem

geminis
7. nov 2008

"A tak jdeme do finále a za všechno vážně díky!"
Holky, pokud vše výjde jak má, budeme večer už všichni čtyři doma a třeba stihneme i koupání s tatínkem.
Hezký den! 😉

fabienamata
7. nov 2008

Hani vidis ,ako tu uslo....
Lenka no ty este 2v 1 ? Velmi sa mu nechce na tento svet, ani sa mu necudujem.Teraz je v teplucku, kopcuje si veselo.. a nic mu nechyba.
Ked pride na tento svet o vsetko si musi zapytat a vyplakat ,ze?
Volby uSA ,je u nas horuca tema,lebo tam mam sestru. Bude to ale asi najohrozenejsi prezident.No uvidime co bude.
Ja mu velmi fandim. 😉
Jaaaj Ingrid, trafila si klinec po hlavicke!!!! S tym,ze na slov.je prac.doba do 3 hod a padla. 😀 A potom sa cuduju a stazuju.

fabienamata
7. nov 2008

Hani, mohla by si dat nejake fotky do albumu, dvocatiek a aj s maminkou! 🙂

iii
7. nov 2008

caves, tak ako bojujete? u nas je to fakt boj, drobec je nejak emocionalne rozkyvany, raz high, o chvilku zasa low.....az z toho chudak zaspal, a ja sa neviem dockat vikendu, ked budeme na to dvaja

geminis tak ake prekvapenie ste pripravili pre gazdu?

geminis
7. nov 2008

Hezké odpoledne!

fabienamata --
Musím upřímně říci, že to mohlo utíkat rychleji, ale aspoň že tak!
Taky doufám, že jim v USA prezident zůstane dlouho živý...taky mu fandím!
Neboj fotečky budou, i když s maminkou, nevím nevím, já se moc nefotím...s dětma, já fotím spíš je! Pak už není, kdo by fotil mě 🙂 zapomněla jsem v létě kabel na stahování fotek u rodičů, takže jsem si ho musela nechat poslat a tento týden dorazil!

iii --
Tak u nás jsou emocionálně rozkývané obě holčičky, ale nejvíc maminka!!! 🙂 Ale jinak se mi toto přirovnání moc líbí. Člověk má vždy pocit, že má takvoé dětičky jen on.
A překvapení pro tatínka? No, myslím, že největším překvapením bude, pokud to vydržíme do konce, tedy do jeho příjezdu, bez ztráty kytičky (už je na cestě za náma).

Tak ještě přežít odpoledne a myslím, že jsme zvítězili! 🙂
A myslím, že největší překvapení bude, když mu oznámím své životní rozhodnutí, že jsem totiž ochotná prodat svého miláčka Puňťu (moje autí, které jsem dostala v roce 1998, abych konečně začala řídit, to jsem sice nezačala, ale autí je od té doby členem rodiny, tak to bylo těžké rozhodnutí). Těsně před manželovým odjezdem na služebku jsme se zase o tomto bavili, tdy o našem vozovém parku, a já mu řekla, ať si hledá kombinace jakékoliv, že Puňťu nedám. S tímto odjížděl.
No a pak jsem holčičkám koupila lampiónky, mám dvě velikosti, pro jistotu, nevím, kolik toho unesou, a tyčku se světýlkem na baterky po každou, abychom neriskovali se svíčkou.
Sice netuším, zda zde něco v sobotu bude, kromě Svatého Martina bazárku, ale je lépe býti připraven. Jak jsem psala, v obchodech je fúra lampionů, tak to by v tom byl čert, aby tady něco nebylo. Ale my se to zase nemáme jak dozvědět, jedině od sousedky.

iii
7. nov 2008

tak a dokoncila som jeden preklad, uz ho odosielam, potom ma uz doma nic neudrzi. dnes sa urobilo naozaj krasne....

hani ake kyticky? a mas uz aj nahradu za fiat? ja pokukujem po vw caddy, mate niekto? no akurat este mat na to prachy....ale nejaky ojazdeny by sa dal. ale mojho murka (ano, tak sa vola moje auto - clio 😀 ) sa budem asi zbavovat tazko....

geminis
7. nov 2008

iii, s tou kytičkou se to u nás tak říká....myslím, že něco podobného bylo v té historické soutěži "deset stupňů ke zlaté" nebo v úplně jiné, už ani nevím...používám to dlouho. Význam je, že něco zvládneš bez problémů.
Jéé, manžel by byl nadšen, kdybych si taky vyhlídla vw caddy, pořád mi ho doporučuje, že sice vypadá jako malířské/údržbářské auto, ale je právě proto prostorné.
Já bych moc ráda auto s automatem.
Pokud bych si mohla vybrat, tak asi vw sharan, ten se mi moc líbí, ale na to, že nejezdím, je to nálož, moc velké autí. A taky je to prý jedno z aut, co se nejvíc krade!
Manžel ale chce, že pokud by po našem návratu do ČR bylo na mě vozit holky, abych měla velké auto, co budí respekt.
Teď máme Toyota Rav4, máme ji přes rok, ale jen co Barunku (tak se jmenuje) manžel koupil, už pokukuje po dalších...
Možná to dopadne tak, že koupíme nejnovější volvo, to on by moc rád, a pak co zbude na mě. Mě je to víceméně jedno. Jen to musí mít automat. A to bohužel Puňťa nemá, jinak bych ho vážně nedala.
A murek je co za autíčko??

verohit
autor
7. nov 2008

Cavte zenule, krasny vecer vsetkym... babyfon mi tu funkuje tak snad to len drahy chrape ako rusen... 😎

Hani
jej, tak vy ste uz zase spät... 🙂 inak pekna metafora ja som tiez nevedela o co ide.. 😅
aj my mame Rav4 cez 4roky a sme spokojni 😉

ale vidim ze aj vasi tatosi maju svoje mena ako Barunka a Murko 😵 oh wie süß!!!! 😉 tak teraz ste ma predbehli normalne zvyknem kazdeho otitulovat, ale vidim ze to ma este nenapadlo.... napr. nas sused sa vola Georg Brunnbauer a ho volam "Dzordzo bruni" alebo Herbert Grönemayer je Herbo, Gerhard Schröder je Gerho atd... 😅 takze musim zapracovat 😉

Vendul
tak ja osobne povazujem ostheopathiu za skvely obor.. podla mna je to medicina pur!! 😉 🙂 znama mi tiez hovorila ze vdaka ostheo.... jej drobec prestal z tyzdna na tyzden blinkavat (tiez mali reflux) a dokonca sa podrzte jej znama ma dievcatko, ktore sa nevedelo otocit a to mala uz rok... robili sa vsetky mozne i nemozne vysetrenia na nic sa neprislo a nakoniec isla k osteopatke a ta vraj prisla na to ze pri porode sa jej nejak stiahli fontanely ako prechadzala geburtskanalom a to centrum ktore koordinuje pohyb sa nejako zablokovalo... takze par "hmatov" a dievcatko sa zrazu otacalo.... takze magic hände!!! 😉
ja som uz tiez raz bola s HWS (krcnou chrbticou) zaujimave triky ako masaz v ustach celestne klbiky a pod.. 😉 a malo to slusny uspech.. moja krcna chrbtica je kapitola sama o sebe 😒

Leni
tak peres,peres 😀 😎 a jaaaj do Martina este daleko 😉 drz sa!!! myslime na Vas a drzime palce.... ved komu by sa chcelo von do tej zimy z takeho bruska... 😉

Oli
hm 😒 , tak dufam ze uz je to neprijemne za Vami 😉

Ingrid
jaaaj... tak vravis ze Elenka je emocionalne rozkyvana, drobcek sladky dufam ze jej "kummer" co-skoro prejde 😉
inak celkom pekne spojenie, ja by som tu moju musela nazvat nie rozkyvane ale odrhnute ki(y) 😅 vadlo... fakt mi je Mimi niekedy luto, a vidim ze fakt trenuje bez prestavky a robi mi naozaj velku radost,ale ja uz idem "zu grunde" 😝 a motivacia typu tesime sa na vikend je u nas vzdy otazka stastia.. minuly vikend sme boli po mesiaci po kope.... 😢 😎 a cez tyzden ked ideme tatu kuknut do kseftu sa s nim musim dopredu telefonicky dohodnut, lebo ako nahle sa tam objavime a MImi ho zbada tak uz dopracoval... 😀 a drobec ma pravdu!!! 😉

jaj, tu prihodu so stolickou mi ani nespominaj... ved oni dobre vedia preco tam lepia tu cedulku aby sme tam nenechavali deturence bez dozoru... u nas pred par tyzdnami nastala podobna situacia a to som sa len otocila k dresu oplachnut lyzicku a Mimi uz stala!!! takze odvtedy tam bud lofi a ja sa na nu pozeram z "dochytenia vhodnej dialky" alebo papame a som pri nej..... inak nehrozi!!! ja som tiez myslela ze sa mi sniva a ani vo sne by ma nieco podobne nenapadlo ale vidim ze deti su naozaj ovela kreativnejsie 😎

inak tu slov. pracovnu smenu by som este jemne poopravila v tom zmysle ze v tom casovom rozpäti sa naranajkuje, precitaju noviny, surfuje na internete, naobeduje, nakupi sa tak sa ide o tretej domov 😉 😉 😉

Ingrid pozeravas velmi prijemne filmy.... ceska scena v tohoto stylu je tiez moja oblubena.. 😉
co sa tyka USA-noveho direktora ma moje sympatie.. uvidime ake podsvetie je silnejsie.... 😕

jej Klari aj s Charly boli u vas 😵 to je super ze jej "drobatka" tak pekne rastu.. hm, stale mi je trochu luto ze doslo k rozdeleniu stranok ale co uz taky je zivot...

Lubi
aj ja by som chcela kupit Mimi nejake topanocky aby sme vonku mohli aspon stat, teraz ju nechavam mame take vlnene ale normalne topanky budu asi vhodnejsie... tiez mam zamer sa pozriet po Elefantakoch... za topanky tu chcu fakt "mneni" 😖 nechavam sa tebou inspirovat ked vravis ze ste spokojni.. 😉

Reni
odkedy je z Maxika taky zly jedak, ved si bola spokojna... 😕 ale ono sa to fakt u tych deturencoch zo dna na den meni....tak drzime palce.. 🙂 a ked chces kuk sa na moju neterku Yasminku bracho ju zase nafotit v jesennom looku 😉 tja, za takeho domaceho fotografa by som sa fatk nenahnevala, len ked je taakkk daleko ☹

krasny vecer vsetkym

verohit
autor
7. nov 2008

a Paula s Laurinkou uz stahuju??? 😵 😎

verohit
autor
7. nov 2008

Ingrid je sa budem asi musiet polepsit a zacat pouzivat skusky spravnosti mojich prispevkov, ale ked mne vzdy lepi ze sa to vymaze tak to odoslem aj s chybami... a musim sa priznat volakedy mi to islo automaticky bez chyby a teraz to ide tiez automaticky ale s chybami 😢 😅 ale fakt je to niekedy uz az do neba volajuce... tot Rene uz pisem aj v neurcitku.... ☹ ☹ 😝

iii
8. nov 2008

hani s tou kytickou je to zaujimave, nikdy som to predtym nepocula.
jo, murko je renault clio, asi trikrat mensi ako sharan 😝 ale renaulty su zvnutra velmi priestranne, na to, aky je murko maly dzvirg, sa do neho natrepe neskutocne vela.

verco ja tiez nenechavam elenku nikdy sediet samu. proste slo o to, ze sme sa hrali na zemi, ona si to stokke sama odsunula od stola a vyliezla na nu zospodu!!!! no nic to, vcera si zaumienila, ze vlezie do umyvadla, doniesla si do kupelne medveda, stupla nanho a snazila sa odpichnut sa jednou nohou od zachoda a druhu prehodit do umyvadla........v nemom uzase som stala a nevedela, ci to mam zakazovat (tym sa vacsinou stane dana cinnost este atraktivnejsou), alebo cakat, kym sa nasyti....

vcera vecer sme vymakli v meste mittelalterischer markt, bolo to velmi pekne, nakupila som vian. darceky pre celu rodinu, jedli sme udene uhore, origos gulas z divocaka, zapijali sme to hirmbeerenwein, elenka si dala okruznu cestu na ponikovi.....no a nakoniec tam bola taka tematicka kapela, a predstavte si ze to boli cesi!!! tak sme prehodili par slov, kupili sme si od nic CD - volaju sa Arcus. velmi prijemne

tak jo, idem pripravit ranajky pre rodinku, taketo vzacne chvile ako vikend pohromade....musim sa snazit 😉 pozeram akurat ze vonku mrholi, no neporazi ma?
caves a pekny vikend!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre