Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
28. júl 2009

dobre ranko zienky,

mam momentalne strasne noci, Maxika chyti hysak a ukludni sa len mliekom, ma to 2x v noci, takze som mlieko rozdelila do dvoch flasiek po 100ml a je klud a teraz este drichme a ja mam plnu hlavu, tak som radsej vstala.

Obe Katky, no "hamba" to nebola, ked tak, tak hanba 😀 😀 😀 Sorry, ale musela som si rypnut 😝
Takze sa dazdik predsa len k vam dostal, vidis Evi- som ti hovorila, ze to pride 😉

Otazocka na skusene maminy:
Chapete tutu diskusiu? https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Ako to vlastne je? Maxik je doma teraz v lete bosi, v kocari sa tiez povyzuva a povyhadzuje a v zime mal tie kozenne capacky, ci ako sa tomu hovori. Protisklzove ponozky sa mu akosi vzdy poposuvali a nedrzali dobre a chodi od 10. mesiacov, tak potom neviem teda.

rpinguin
28. júl 2009

hahahaha, tak to dopadne, ked myslim na nieco ine a pisem ine, takze s Maxikom sme doma v lete bosi, v singulari by to neslo 😉

paula
28. júl 2009

reni, ja si taky myslim, ze mene je nekdy vice 😉 Podle meho "selskeho rozumu" se detska noha nejlepe vyviji naboso a ne kdyz ji uzavres do sebelepsich bot. Neco jineho je, kdyz to ma dite doporucene od ortopeda, protoze se jeho nozicky spatne vyviji. My doma naboso, v zime v ponozkach. Nazory v te diskuzi jsou fakt dobre protichudne. 😉
Vubec nemam plan, co dneska budeme delat a ani se me nic nechce 😒 tak dejte nejakou inspiraci. 😉

rpinguin
28. júl 2009

Pauli, v tej diskusii sa este ale aj nazory tych ortopedov lisia. Je to niekedy na zblaznenie, ale to je vo vsetkom tak. Preco sa nemozu vsetci dohodnut na jednej veci- na tej spravnej? 🙂 😕
Ja cakam, kym M. dospi, potom ranajky a potom pojdem objednat auto do Möbelhausu a nejake lampicky pozriet, pripadne kupit. Potom sa spi cez obed a poobede do velkeho parku stretnut kamosku s detmi, takze taky nas celodenny plan.

paula
28. júl 2009

Reni, mozna proto, ze se to proste presne nevi, co je spravne? Protoze pro kazde dite muze byt spravne neco jineho? 😉 Ja myslim, ze v takovych oblastech, kdy si clovek neni jisty je nejlepsi ridit se selskym rozumem, nebo vlastni intuici. Ja takhle hodne veci resila, kdyz byla L. miminko - ohledne kojeni, spani, jsem precetla snad kazdou prirucku, ptala se hebamme, doktora... a byla jsem z toho jen vynervovana, ze L. nepasuje do tabulek. Az jsem prestala vsechno cist a vsechno poslouchat a kojila ji proste kdy chtela a mela ji u sebe v posteli, tak byl klid. 😉 Ale trvalo mi to.... nejak jsem do te role jiste matky musela dorust. 😉
Ale ted me taky jeste nejake clanky nadzvednou. ja treba zase porad resim to mleko - kolik a jake a nazory jsou taky protichudne. Nedavno jsem cetla clanek o skodlivosti kravskeho mleka pro male deti a hned vedle clanku reklama na aptamil mliko pro deti od jednoho roku... tak o objektivnosti toho clanku si myslim svoje. 😉 🙂

Mate super program. Ja fakt vubec nevim co... 😒

neurologia
28. júl 2009

renca aj ja si myslim ze spravne-nikto nevie co je... 🙂 kazdy ma svoju teoriu svoj nazor a ja si tiez myslim ze najlepsie je riadist sa svojou intuiciou.....citenim a to je najlepsie

aj ja citam rozne clanky a potom pretocim stranu a je tam napisane nieco uplne ine....a som z toho potom na nervy ze teraz co ? ako to mam robit? porozpravam manzelovy a ten mi povie ze este raz a zrusi mi casopisy internet...lebo naj je riadit sa sebou... 😀

yanni
28. júl 2009

no reni tak dobre, hanba. Ale ved som to aj opravovala a predsa to m tam ostalo. no ja fakt neviem 😀

Joj ale prsi a tma je ako v rohu 😀

No ja mama nie so, ale moja mama vzdy vravela, volakedy deti chodili len bose a nemali ani ploche nohy, ani nechodili captavo(to je ale slovo 😀 ) ani nic. No a moj brat (kdze o dost mladsi, vela si pamätam) chodil stale bosi a nic mu nie je. Nohy ma v poriadku. A ja mojim logickym myslenim, no naco su dietatu topanky, ked este nevie chodit. To je len pre frajerinu, si myslim. Ked uz chodi samo, tak hej. Ale skor naco. Ved predsa na bosej nohe(alebo len tak v ponozke) skor chyti balanc. Ci nie???? No ja baby fakt neviem. Nazory su rozne.

rpinguin
28. júl 2009

aha, vidis, to tiez momentalne riesim. Kolko ml. mlieka potrebuje vlastne. Z kojenia som presla rovno na Landliebe v 13.mesiacoch, umelace som nikdy nekupovala. Za nasich cias kazdy hovoril, ze mliecko je zdrave, teraz sa to zasa vyvraca. Preco vlastne?
Maxik by denne vypil aj liter, keby som mu dala. Teraz sme pri 400ml denne, tak ja neviem, ale vyzera dobre, chory este poriadne nebol, ATB. nemal este nikdy (tuk tuk), takze si myslim, ze to asi robim potom naozaj vsetko spravne.
Najlepsie bolo, ked svokor doniesol nejakeho Brumika zo SVK. Samozrejme som to pojedla ja. Naco mu to mam cpat, ked zje vsetko normalne, je dobry jedak, takze so sladkostami moze zacat az neskor. Sem-tam ale dostane nejake Alnatura keksiky, zasa taka strasna nie som.

A nejaku kamosku tam nemas, ze by ste sa stretli? Ja som vcera bola sama doma, ale v tej horucave som bola aj rada, ze som nikde nebola. Dnes sa ale ochladilo, tak treba niekam 🙂
No idem este sprchu stihnut, kym zbojnik vstane.

paula
28. júl 2009

Bea, nejlepsi je nedat na clanky a radit se s tetkama na konikovi 😀 😀 😀

rpinguin
28. júl 2009

kati, no to mas pravdu, ale este sa tam dohaduju, ze ked dieta uz chodi, ze co potom na tie nohy. Ci topanky s klenbou alebo bez. Ja viem, ze captava som ja vzdy bola 😀 , preto chcem zabranit, aby M. taky bol 😀 , stale som si len nohy vytkynala, ked som musela ako decko behat po tych kopcoch, takze uz vtedy to asi moja mamka moc neriesila, ked sa mi to stavalo.

rpinguin
28. júl 2009

Pauli, no to mas pravdu
a pozeram, ze si si uz nasla dnesny program 😀 => kona 😝

paula
28. júl 2009

reni, ani ne, Laura uz me vyhazuje, ze se chce divat na pingu. 😉

iii
28. júl 2009

pauli, tie topanocky nadoma je nazor ceskoslovenskych ortopedov spred 20 rokov. dnes sa skor tvrdi, ze noha najlepsie pracuje uplne naboso. dokonca aj ploche nohy sa uz casto nedavaju do formovanych topanok s vlozkami, ale do sirokych volnych mokasin. ale presne ako pises, niekedy je lepsie necitat tolko a riadit sa zdravym rozumom a instinktom.

dani my asi pred elenkou jej narodeniny zamlcime 😉 ale maju nadherne encyklopedie o zvieratach, alebo o psoch, o konoch......obohatis si tym kniznicu a timmy si bude iste rad listovat. a co tak plastelina s modelovacim setom (vlacek, formicky)? alebo maly stolik a stolicka (to je snad najvyuzivanejsia vec u nas)?

reni, e. sa teraz par noci tiez budi parkrat s placom, sama sa teda po dvoch minutach kludni, ale neviem...nie je nahodou spln?

neurologia
28. júl 2009

a to mlieko asi ze vsetko je len v reklame a cene...

yanni
28. júl 2009

no reni, volakedy bolo v skolke treba dat detom pevne topanky s klenbou a pevnou pätou. mozno to ma nieco do seba.

no a k tomu mlieku. Ak dieta nema nejaku alergiu dala by som mojmu tiez normalne mlieko. My s braskom sme boli vychovani na pravom kravskom a kozacom (starki mali kravy a kozy), nepasterizovane, priamo od kravy, este teple a sme tu. a nemame ani len sennu nadchu. No tie kupenske su vselijako upravovane, no co ja viem. Ale ked som bola aupairka, tak sme chodili na jeden bauernhof kazdy vecer po mlieko a tiez len take neupravovane a vsetky 4 decka su zdrave a nemaju tiez nijake allergie. no a najstarsi budem mat uz 21 a najmladsia ma 13. a mal nemala ani rok a uz pila prave kravske, nie z aldi 😀

rpinguin
28. júl 2009

no my aj sem-tam v Aldi to Bio 3,8% kupime 😀
Ingi, on sa ale neukludni, on vresti ako pavian. Dudel vypluva, uplne hysterci a ked mu dam flasu, tak je to spokojnost uplna.
Spln nie je, bude az buduci stvrtok, tak neviem.

yanni
28. júl 2009

no reni, take nieco ako bio pred 10 rokmi este nebolo 😀 😀 😀 To len teraz sa vsetco blaznia a hraju sa na öko 😀 😀 😀
no odmlcim sa do obeda, mam mordsversteigerung. to bude zase spaß 🙄 🙄

dania
28. júl 2009

Caute zenky,
heh, boticky jsou dneska na programu? Nedavno jsme jela s T do pekarny na kole, nemel boticky (on si je porad zouva a beha bosy a to mu jedine schvaluju) a tam nas atakovala nejaka mistni starsi matka (nebo mladsi babicka), ze jeji Gerticka MUSI nosit boticky porad, co to je za napad, aby dite behalo bose, vzdyt dneska uz si snad kazdy muze dvolit boty. Chudak, ai nevi, v jakych podminkach zikjeme my Osteuropaer 😉 A pak si tam T povidal s nejakym starsim panem, tak se na me zase oborila, ze deti musi mit zdravy odstup od cizich lidi a ne se hned s kazdym kamaradickovat... 😝 No ta mi teda dala do tela 😎

Ingi, diky za tip, ten stolecek je uuuzasny napad, T vzdycky zaseda, kdyz to nekde vidi v obchode. Jen aby mi to proslo na rodinne rade... Vy narozky neslavite?
Asi jsou nejake skvny na mesici 😉 , nas drobec se presne tak budi uz par noci s placem. Ale hnedka zase usne. Ma asi nejake sny, ze mu nekdo bere hracky, krici treba "vlak! vlak!"

honnig
28. júl 2009

Dobre ranko,
musim cist, at se neztratim...

Dani, hezky vylet. O tech liskach jsem to zapomnela napsat...stejne me spis netesi zpravy o chripce, ach jo. Segra mela v nedeli boleni hlavy a nebylo ji vubec dobre, tak jsem mela co delat, abych nepanikarila. Ale je to dobre, asi byla unavena po vylete v Bremach.

Reni, s temi botami jsem taky nejista. Minuly tyden k nam prisla sousedka s rocni vnuckou jenom v ponozkach...sice pres silnici a pres dvorky, ale cucela jsem jak puk. Takze oni ji zatim nedavaji boty ani na ven 😅

Ingi, u nas ted noci taky za moc nestoji. Kacka se furt prevaluje, obcas nam zpiva, nekdy zacne brecet a to pomuze uz jenom mliko. Ale uplnek podle me neni...

My uz mame upeceny strudl, na obed koupim kure, protoze segra stejne nechce nic jineho jist. Teda jeste nejake sladkosti, ceske piskoty, rajcata a jablka...Nejlepsi obed jsou brambory s maslem 🙂 A jdeme koupit nejakou Barbie, sice to nemam rada, ale obcas nezaskodi. Je tady hrozne hodna a vubec po mamine nebreci. Je to poprve, co je tak dlouho bez rodicu. Maximalne byla tak 3 dny...

neurologia
28. júl 2009

oooo aka sikovnica ze strudlu uz mame upecenu...pekne aj my sme mali vcera na obed pecene zemiaky s maslom a slaninkou (som sa napraskala hrozne mi chutilo )

no nieco bude vo vzduchu lebo aj moj manza sa s noci budi sice uz medzi deti asi nepatri ale je to hrozne ked sa v noci budi potom automaticky zobudi aj mna...a to som len chvilku predtym zaspala-malicka ma totiz novu sportovu disciplinu kopcovat do matraca ked sa otocim tak sa pretoci aj ona a kope si dalej...bude to asi bitkarka...no a este ma asi dost otoceny rezim cez den je kludna a k veceru a v noci vyvadza.... 😎

dania
28. júl 2009

Hani, strudlik a kuratko!!! Mam pocit, ze se u vas zastavime cestou do Cech na obed 🙂 Nebo spis na veceri.. 😀
A chripky bych se zatim az tak nebala. Rikali v radiu, ze onemocnet praseci chripkou ted je spis vyhoda, protoze vetsinou je prubeh lehky a leci se casto jen klidem bez antivirotik a clovek ma aspon potom protilatky v sobe, pokud vypukne dalsi vlna epidemie treba s horsim prubehem. Ale jasne, ze byt nemocny o prazdninach neni zadna vyhra. A co se sestri podnikate? Ja se tesim, az tu budu mit maminu na par dni, uz mam vymysleny program aspon na mesic 😀

evinkaaa
28. júl 2009

Ahojte,

aaaaale ste toho zasa popisali. Clovek potrebuje "stunden", aby vas docital 😉 😉 😉

Kati - no, neboli to ziadne "verkupplungsversuche", ale som ti na rovinu povedala, co si sa pytala a tak. Sama zvazit a rozhodnes, ako budes chciet. Vies, ze vzdy sa ma mozes spytat, co a ako. 😉 Tak len smelo. 😉
KAti a ako dopadlo "zwangsversteigerung"??? O co konkretne islo?

Rozpravate sa tu o "botickach". Ja si tiez pamätam, ze sme chodili na boso a nemame ziadne nasledky. Pamätam sa, ako nam moji rodicia hovorili, ze ked sme boli niekde na zahrade alebo niekde vonku (kde nebolo sklo a nejake odpadky), ze mozeme behat bosi, ze je to dobre, pre nozky. Tak sme to vzdy aj tak praktizovali 🙂 A ja to lubim dodnes. Ved je to nieco skvele sa prejst bosy po travicke, ktora je pokosena. Naaadhera 🙂

A bio mliecko?! Velmi dobre sa pamätam, ze ja s braskom sme tiez odmalicka pili kravske mlieko a kozie (cerstve od starkej, lebo ona mala kravu a kozu) a tiez sme nikdy neboli na nic alergicky. Ja som nikdy nepila nejake ine mlieka a ani nejake sojove alebo tak (moja sesternica musela, lebo bola alergicka na kravske a kozie) a to ostalo dodnes.
Donedavna som pila strasne malo mlieka. Mliecne produkty - no jo. Sem-tam nejaky jogurtik, nejaka "sahne" do varenia (ale to len minimalne) alebo nejake mliecko sup do varenia a zriedka aj syr. Velmi rada mam "Kiri" 😀 😀 😀
Ale teraz mam obdobie, ked jem kazde rano na ranajky "cornflakes" s mliekom. Takze zasoba vapnika znova stupla 😉

yanni
28. júl 2009

no evi, zbavili sme sa toho za 4.560.000,00 euronov 😉

No keby ten tvoj Gerni vedel ako mi ho tu preberame 😀 No chudak chlapec*hihI*

evinkaaa
28. júl 2009

Kati, vobec nemusi hovorit chudak chlapec. On urcite ziadny chudak nieje. A proti "verkuppeln" nema absolutne nic 😀

rpinguin
28. júl 2009

tak som spät z nabytkarskeho obchodu, Transporter objednany a zaroven nim mozme odniest ten moj nabytok, ktory som asi pred 2 tyzdnami objednala, takze super. Rano som este zavolala na zmenu adresy na net, telefon, takze neviem, kolko budeme bez, kym pride nejaky technik.
-inac Maxik zasa ponozky povyhadzoval, takze naboso a tiez jedna stara tetus (ja tieto stare obcianky akosi vobec nemusim- samozrejme mala ten jej rolator), ze: ty nemas ponozky a preco nemas ponozky a topanocky? Ja som sa divala von oknom, ved sa pytala jeho, tak co mam zasahovat do debaty 😀

Hani, a ze ta strudla bola ta jednoeurova? 😉 Taku mam moc rada, maju jablkovu, tvarohovu, jahodovu ...mnami mnam 😝 Inac to je sranda, ze mas taku malu sestricku. Vedela by dat pozor na Kacku alebo je to este moc od nej pozadovat. Kebyze ides na pol hodku z domu trebars.
A ta susedka s rocnou vnuckou. Vedela ta mala uz chodit? Ak sedela v kociku ved to je jedno. Vela rocnych teda este chodit nevie, takze to je jedno, ze mala len ponozky.

Dani, peknu cestu a pobyt doma v CZ. Budete tam oslavovat alebo az ked sa vratite s mamcou do Nemecka?

Evi, fuuuuiiiijjj Kiri (tak taketo "Schmelzkäsezubereitungen" nemusim vobec, sa mi to zda vsetko nezdrave. 🙂

Kati, a kedy bude teda ten den D? Myslim to stretko s Gernim?

yanni
28. júl 2009

no evi, ale ja som to nemyslela akoze chudak ako chudek. ale keby vedel ako mi tu o nom nedatujeme 😉 no to fakt? dal by sa verkuppel??? (ake je na to vlastne slovenske slovo????)

evinkaaa
28. júl 2009

Kati, ja viem velmi dobre ako si to myslela. vsak my to tu berieme s humorom 😀
A ci by sa dal "verkuppeln"? Myslim si, ze urcite ano. 😉

evinkaaa
28. júl 2009

reni - no mas pravdu, kiri je nezdrave. ale hlavna vec, ze je pre deti 😉
Ja to az tak moc nemusim. Len obcas mi zachuti. Ale casto to nepapam.
Papam omnho zdravsie veci 😉

yanni
28. júl 2009

no reni a ja zase len s ponozkami. este aj spim 😀 no ale samozrejme nie v sandalach 😀 😀
No a to stretko s gernim, co ja viem, to sa musis spytat evicky 😉 Ta je velka organizatorka*hihi* No ale to je fakt vsetko nenapadne. No ten bude mat ale mienku o Slovenkach 😉)))

A kiri, no to som este ani nejedla. Ja radsej slovensky syrokrem alebo bambinko 😝

jabera
28. júl 2009

ahojte babizne, tak som docitala dve stranky, aspon nieco viem.
som zvedava, kedy prestanem mat hokej z prirastkami tu, este neviem kto je kto.

reni, myslim, ze uz mate byt, ci ako som to pochopila... asi hej. tak gratulujem. ak nemate, tak som nieco pochopila zle, tak potom drzim palce.

baby, som uz mierne na slucku, nastastie beha po uradoch hlavne boris, ale aj ja uz som nieco musela, no hruuuuuza! fakt je to nieco neuveritelne, jasne, je to sposobene aj tym, ze musime vsetko stihat v pomerne kratkej dobe, ale uz mam naozaj dost. ked si predstavim, ze zajtra budem s ubohym dietatom trcat v rade na pas, az mi je zle. ale musi tam byt so mnou, lebo ho budu fotit.. to ked prezijem...
boris uz o tyzden ide do nemecka, je mi dost smutno, zrazu si akosi neviem spomenut preco tu ostavam, ale asi kvoli zubarke hlavne... fakt ma to tu nebavi a cely pobyt na slovensku ma skor sklamal, neviem, co som vlastne cakala. normalne sa tesim domov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre