Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
28. júl 2009

honnig, no to som chcela ja viediet s tou zirafou. len ma to tak zaujimalo.

a nerob si nic, ako moja meonvkyna spinka 😉 Moj brasko bol taky isty. Stale mal nopzky cez tycky a trcali mu z postielky 😀 No a on sa vzdy tak pokrutil, ze sa nedalo nic robit. moja mama stale vravela, ze len aby "neskrivel" 😀

yanni
28. júl 2009

baby a vy nerozumiete po slovensky, ci ako to mam chapat? No to je fakt hanba. Ved sme predsa s obidvomi jazykmi vyrastli, ci ste byvali na mesiaci a pozerali len madarsku televiziu ☹

yanni
28. júl 2009

alebo baby mam napad, kedze nerozumiete po slovensky tak mozme pisat po nemecky. to mne osobne ide dokonca lepsie. tam nerobim preklepy a nemusim rozmysla kde mam napisat i a kde y.hauk, dohovorila so. basta.

evinkaaa
28. júl 2009

reni, ta nemcina tu asi neprejde, lebo niektore baby nehovoria plynule po nemecky. to je jasne, ked su tu kratko. ani ja som na zaciatku nehorovila dobre nemecky a rozumela velmi malo. ty urcicte tiez.
myslim, ze to bolo myslene, ze hovorime o blbostiach a vela. ani nie o to, ze slovensky. no ja neviem.
len si to myslim 😒

evinkaaa
28. júl 2009

myslela som Kati, nie Reni. (prepac) 😉

yanni
28. júl 2009

ach mir wurschd

honnig
28. júl 2009

Ty jo, Kati, tak to si nemyslim, ze bysme byly s Pauli natolik hloupe, ze bysme bydlely na Mesici, ale nektere vyrazy se lisi dost, a kdyz treba ja ctu rychle, tak to tak proste nechapu a nestydim se ze to, takze hanba to nebude. Pis si, jak chces, jestli slovensky nebo nemecky, to je na tobe... A hlavne teda nechapu, proc te to tak rozcililo, kazdy ma pravo byt takovy, jaky je.

rpinguin
28. júl 2009

Hani, diky za zirafiu stranku, uz som v obraze.
Ozi a ako je to s kvalitou topaniek od Batu? Tie mam ja celkom rada, lenze v detskom oddeleni som nikdy nebola.
Inac, ja som tiez tuto poslednu vetu nepochopila: "Navic jak holky pisou slovensky, tak to ani nemaj jak pochopit.... " Kto akoze nechape co?

Kati, nehadz flintu do zita, Hanca nam to vysvetli, ako to myslela...ze jo? 😉

yanni
28. júl 2009

no baby ja vam rozumiem po cesky, a je jedno ci citam rychlo alebo pomaly. jasne ze niektore vyrazy su odlisne ale vsetko sa da pochopit z kontextu. no ja som uz dosta stara ale s touto otazkou som sa este nikdy nezaoberala. ked clovek chce rozumie vsetko alebo si domysli. a hlavne ked cita, to je ovela lahsie ako ked sa hovori.

evinkaaa
28. júl 2009

aj ja musim pravdu povedat, ze ked citam prispevk dievcat, ktore pisu po cesky, tak ze tiez nerozumiem vsetko. ale z kontextu si to fakt domyslim a viem o co ide. 😉

neurologia
28. júl 2009

renca vybavili ste to super....len co je pravda veru a nech matilda este pekne haja v brusku az potom ked jej das znamenie moze sa vybrat na svoju cestu....

a baby to asi mysleli s tym nerozumenim asi nasledovne jednoducho ich jazykom je cestina a jasne ze rozumeju aj slovensky ale niekedy je to obtiazne...napr ja som si minule objednala knizku a bola v cestine a trosku mi trvalo kym som ju preluskala-niekedy som si musela vetu precitat aj dvakrat a tak....jednoducho to nieje rodna rec...

honnig
28. júl 2009

Reni, melo byt nemam, jak pochopit, ale to je jedno. Proste,jak pise Katka, vsechno se da pochopit, kdyz chces, takze dal se k teto diskuzi nevyjadruji... ☹

rpinguin
28. júl 2009

Hani, mne tam nesedi to slovo "nemaj", ma tam byt?

rpinguin
28. júl 2009

😀 😀 😀 no ja som hned vedela, ze to co som studovala som nestudovala nadarmo 😉

schatzilein
28. júl 2009

Juj, aky konflikt tu vznikol! Aj keby som mala, niekedy nerozumiem cesky moc dobre. Napriklad ked som bola kratku dobu na vyske v Pardubiciach, v kantine sme si mohli vzdy vybrat z nejakych troch ci styroch jedal. Samozrejme, ze som vzdy dostala na tanieri nieco ine, ako som si povodne predstavovala.
Kedze je nas Slovakov, resp. ludi, co rozumeju slovensky tak malo, bola by skoda pisat si tu na fore po nemecky..

rpinguin
28. júl 2009

ina otazocka,
Ingi, Dani mate uz prihlasene deti v skolke? Kedy s tym zacat? Ja to mam v plane urobit teraz v auguste, kym som este sama s nim.

neurologia
28. júl 2009

baby no uz prestante vsetci vieme co sme chceli povedat ...lebo ak to pojde takto dalej nebude len madarsko-slovenska kriza ale aj cesko-slovenska..... 😎

evinkaaa
28. júl 2009

ano, bea ma pravdu. nechajme to a bavme sa na inu temu. nieco veselsie... 😉

honnig
28. júl 2009

Bei, pekne jsi to napsala, diky, tak jsem to presne myslela 🙂

Reni, a co jsi studovala? S tou skolkou manzel rikal, ze bysme meli podat zadost cca do jednoho roku K.

bodka7
28. júl 2009

dobry vecer 😝
cafte kocky. idem nakukat, akoze sa mi mate?
my s cristianom stale niekade pobehujeme. vidim, ze sa to tu porozmnozovalo. naposledy si pamatam, ked jabera rodila a to su uz 4 mesiace? uffff 😕 musim pokukat foto, nech som v obraze 😉

rpinguin
28. júl 2009

wow, to k nam hostia zavitali, super Leni, takze uz budes pekne prispievat, ono sa to tu aj tak moc toho nepopise, na terminoch clovek viac nestiha ako na regionoch 😉

honnig
28. júl 2009

Reni, my u Bati boty pro deti nikdy nekupovali, ani svagrova neteri. Mne se celkove jejich boty moc nelibi, ani jim neverim.

Ahojky Leni.

evinkaaa
28. júl 2009

Dalsia nova prispievatelka? Super
Ahoj Leni... 😉

bodka7
28. júl 2009

@reni
no ked budem stihat, tak hej 😀

@hani
ahojky, ta tvoja kacenka je uz tiez velikaaaaaaaa

rpinguin
28. júl 2009

fakt nie? ja som myslela, ze ked su aj celkom dost drahe, ze by mali mat urcitu kvalitu. No to su mi novinky.
A fakt treba tak skoro prihlasit do skolky? Nie je to skoro? Pocula som, ze rok pred zacatim staci, ale asi to zavisi od mesta.

bodka7
28. júl 2009

@reni
no podla toho kedy chces zacat 😀 😀 😀
na tehotenskom plavani v ka bola so mnou zenska v 6. mesiaci tehotenstva. uz sa bola dat zapisat na warteliste, aby maly mohol ist od 1 roku 😒
tak u nas na sedlaci to je ineeee 😝

rpinguin
28. júl 2009

Leni, myslim skolku, nie jasle. Skolka je od 3. rokov. Jasle nepotrebujem, budem mat coskoro doma 😀

honnig
28. júl 2009

Leni, vypada tak 8 mesicu a vazi priblizne jak rocni dite... 🙂

Reni, ale to je jen muj nazor. Verim, ze nekdo je s nimi spokojeny.

Dobrou 🙂

bodka7
28. júl 2009

jaaaaaaj oki 😉
teda ale ty si dobre vychcana, pocuj. supnes m. do skolky, aby si mohla s m. labrit po meste 😎 😀

bodka7
28. júl 2009

@hani
kolko vazi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre