Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

iii
โ€ข
6. aug 2009

e. vam vsetkym dakuje za gratulacie a coskoro rozosle narodeninove pohladnice ๐Ÿ˜‰

jani, heh, ty si dobra..... ๐Ÿ˜€ ja som vraj mektala nieco ako "uz stacilo, uz podme domov"...

ewelyn pri tom pda to hlavne zavisi na tom, ci sa zavedie v spravny cas a spravne nadavkuje. jeden anesteziolog mi vysvetloval, ze akonahle sa prekroci isty stupen bolesti, tak je to viacmenej neucinne, pretoze uz sa spustila taka retazova reakcia tych chemickych latok, ktore sposobuju bolest a na urovni pda to nejde zastavit (neviem to inak laicky vysvetlit) - co bol aj nas pripad nakoniec.
svagrinu by som poslala do prdele, tie ostatne prijemne veci okolo porodu tisicnasobne prevazia bolest, ktoru prezijes...ja to dnes hodnotim ako jeden z najkrajsich zazitkov v mojom zivote. byt tehotna a mat dieta su dve uplne odlisne zmeny a ta zmena z jednej na druhu je naozaj krasna. mozem uprimne povedat, ze sa tesim, az si ju budem moct prezit znovu. nikto nevravi, ze to je bezbolestne, ale ta bolest porodom proste skonci.

dopozerala som konecne Velku zranicu od Ferrera, stara klasika, a este k tomu tam hra bozsky marcelo mastroianni...

bodka7
โ€ข
6. aug 2009

caute zeny

som len na skok. renatka este nerodi. upratuje sufliky v kupelke ๐Ÿ˜€ a nema net zatial.

@ewelyn
ja som bola asi ten najviac vysraty clovek z porodu a prezili sme to chvalabohu.
presne ako pise ingrid. ono to vobec nie je taka velka bolest bez pda ako sa hovori.
mne ju skusali zaviest 5krat a neuspesne. keby ma vsetci tak predtym nestrasili, by som si porod vybrala inak a mohla by som mat aj ja krasne zazitky ๐Ÿ˜’
drzim moc moc palce a tesim na foto ๐Ÿ˜‰

ewelyn1
โ€ข
6. aug 2009

Takze baby, zajtra nastupujem na vyvolavacku, rano o pol osmej tam mam byt, daju mi nejaky koktejl, so sektom ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜€ a budeme cakat co sa udeje, potom gel a pod. ๐Ÿ˜ nie som vobec otvorena, a malinka uz ma malo plodovej vody, tak sicherheit, chcu ju trochu posurit ๐Ÿ˜€ bublinke sa paci u maminky. po troch dnoch, ak nic nepride, tak cisarsky, tak dufam, ze sa to rozbehne samo. tak drzte palce, ozvem sa, ked bude potom.

DAKUJEM VAM VSETKYM ZA PODPORU ๐Ÿ™‚ , STE SUPER ๐Ÿ˜€

evinkaaa
โ€ข
6. aug 2009

Ewelyn, tak sa pekne vyspi a hlavne klud. Uvidis, co sa bude zajtra diat. Zelam ti vela-vela sil a ziadny strach. Zelam ti, aby si mala co najkrajsi, najlahsi a najrychlejsi porod a coskoro sa tesila z malickej. Ozvi sa, ked bude moct. ๐Ÿ˜‰

iii
โ€ข
7. aug 2009

ewelyn drz sa!!!

letim nieco porobit doma, kym tu nie je 30 stupnov a kym zvieratko spinka....

baby, mate niekto nejaky tip na zacinajuce krcove zily? nie je to zatial take zle, ze by som musela nosit kompresne pancuchy, ale nie je to uplne ok - studene sprchy? nejake cvicenia? ake? dik!

honnig
โ€ข
7. aug 2009

Ewelyn, hodne sily a at ti zabere ten koktejl.. ๐Ÿ˜‰

Ingi, jestli zacinaji, tak bys mela nasadit uz puncochy a jinak mazat. Neco jako Lioton 100 000 nebo neco podobneho, ale nevim, jestli je to pro tehotne. Nebo existuji takove kapesnicky s vytazky kastanu, to maji tady v D v lekarne. O mastich se asi budes muset poradit...Drzim palce, at se ti to nerozjede.

jabera
โ€ข
7. aug 2009

jaaaj, tak ewelyn drzim palce, aj ked si to precita asi az po... uf.

ingi, tak to teda neviem, ani neviem ako to je mozne, ale krcove zily ma zazracne obisli...
pozeram, ze vynimocne nepisete vela prave, ked som tu ja par dni po sebe. no, je toto mozne? asi sa baby aj pododvolenkovali nikde.

hani, ty tusim zajtra ides, ze? tak nech mate dobru cestu.

bodka7
โ€ข
7. aug 2009

cafte babule

@ewelin
drzim palce ๐Ÿ˜‰

@ingi
bohuzial ani ja neporadim โ˜น

mam otazku. stalo sa vam niektorej, ze vam kojene dieta uplne odmietalo flasu???
l

iii
โ€ข
7. aug 2009

caves, tak u nas je taky hic, ze sa neda skoro existovat... jedina sanca je poobede kupalisko

hani diky, kupila som si v lekarni ten gastanovy gel, ponukala mi aj nejake ine veci, ale nejak si netrufnem v tehotenstve brat nic, co nemusim....puncosy zatial necham tak, uvidim. oni to ewste nie su skutocne varixy, len take akoby trosku viditelnejsie zily....

jani to je zakon schvalnosti, niekedy mam pocit, ze sa moja pritomnost na konikovi uplne vylucuje s pritomnostou ostatnych diskutujucich, a potom tu nie som dva dni a nestiham citat. tiez mate v blave taku horucavu? bola si uz s bartom na kupalisku?

leni, potesim ta, elenka nevzala flasu ani dudlik v zivote do pusy. mozno ked sa necha drobec naozaj vyhladovat, tak sa napije zo vsetkeho, ale na to som ja nemala nervy. od siesteho mesiaca dostavala tekutiny normalne z pohara (ziaden naustok), a okolo roka sa naucila pit so slamkou. chces maleho odstavit?

vcera sme boli v meste v jednej super talianskej restike, kde som jedla asi najlepsie rizoto v mojom zivote...risoto a la toskana sa volalo. bolo to take stavnate s paradajkami a ricottou. ako robite rizoto? mate nejaky specialny tip? ja takuto kvalitu nikdy nedosiahnem, vzdy uvarim len nejaku krmnu zmes ryze so zeleninou.

jabera
โ€ข
7. aug 2009

inge, nebola som s bartom na kupku, ja akosi nezvladam tie sialene horka, co tu su. vela dni som ani nevysla z bytu, mala som pocit, ze sa rozpustim vonku, ved bolo sialene teplo.... a okrem toho sa proste nie som schopna vyzliect do plaviek, myslim, ze tento rok bude prvy v mojom zivote, co sa nehodim do vody.... ale nemam na to gule, proste nejde to.
inac, ja som tiez nikdy nedokazala urobit rizoto ako moja mamina a malinko sa to zlepsilo, ked som donho zacala davat cesnak. ale kedze nedavam masko, mam pocit, ze to nikdy take dobre nebude.. neviem.

leni, bart nevie pit z flase. len tak srandovne olizuje dudel, aj ho to bavi, ale nejde to. pokusali sme sa o to po mojej mini operacii zubu, aby nepil anestezu, ale kym sa ho boris pokusal nakrmit z flase, preslo dost casu na to, aby som mu dala z lepsieho zdroja.

iii
โ€ข
7. aug 2009

jani, heh, na kupku plnom slovenskych modeliek by som sa citila aj ja blbo, to ta celkom chapem ๐Ÿ˜€ v nemecku sa kila naviac stratia, dokonca ani to tehotenstvo nie je nejak napadne.....cesnak davas rozpuceny oprazeny nakoniec?

evinkaaa
โ€ข
7. aug 2009

Jani - a uz je tvoja zubna OP hotova? Teda to, co si si chcela dat robit. Co ti vlastne robili?

jabera
โ€ข
7. aug 2009

inge, neoprazujem ho. len tak ho rozsekam nadrobno, alebo rozotriem so solou. a davam ho normalne k tej zmiesanici ryze a zeleniny do vody.mam dojem, ze oprazeny cesnak moze zhorknut, ale tusim, len ked to clovek prezenie s prazenim. proste to vsetko prasknem na jednu hromadu. este trosku sladkej papriky davam, ma to peknu farbu a aj je to tusim chutnejsie.

dania
โ€ข
7. aug 2009

Cauky baby,
tak my jsme zpet v D, je tu s nami moje mamina, huraaa! No jinak jsme se meli fantasticky v CZ, na chate pohodicka se vsema nasima chlapama. Utla sem se do ruky sekyrou, kdyz jsem odhanela mraky komaru, takze zadna koupacka nebyla โ˜น Siti se nekonalo, protoze nejblizsi nemocnice je tam pres hodinu jizdy, NIc mi to sikovne zmaslickoval. Uz bylo dneska docela zahojeno, tak jsem zvazovala koupaliste, ale T mi to dneska rano znovu rozcisl, kdyz jsem ho krotila pri zachvatu zlosti. Takze zas az tak dobre zahojene to jeste nebylo... Chjo, takze dalsich par dni mam po koupani. Nestacim ani vsechno docitat, co jste napovidaly ๐Ÿ™‚ Mozna se mi to podari pozdeji...

Ingi, vasi E. prejeme vse nej k narozkam a musim rict, ze jsem se nachechtala pri tvem liceni procedury pri opousteni domu... no u nas je to az na drobne nuance jak podle kopiraku ๐Ÿ˜€ A jeste mi musis rict, co je pokapala na salasi ๐Ÿ™‚ Jinak rizoto ja radsi nedelam, to po sobe nejsem schopna pozrit ani ja sama, natoz nekdo ostatni, netusim, jak se to da rozumne ochutit.

bodka7
โ€ข
7. aug 2009

ze krmna zmes ryze ๐Ÿ˜€
ja davam do rizota niekedy, ked mam cas, prazenicu na cibulke so sunkou. rozmyslala som normalne, ci napisem skvarelinu ๐Ÿ˜€
raz som to videla v telke a vyskusala. je to dobre. a ked je to uz naservirovane na tanieri, tak posypem parm.

my sme dnes na zahrade v bazeniku. predvcerom bola plavanren, vcera kupko a dnes sme to vybalili doma.

odstavit nechcem.
len som mala taky problem. dostala som antibiotika, kvoli zapalenej diere po zube mudrosti, na 3 dni.
tak som sa tesila, ze mam este zasobu v mrazaku a prt z toho. kupila som este aj praskove mlieko. kazda zarobena flasa sa liala do odpadu โ˜น
cristiano chytal totalne hisaky, ked flasu co len videl. uz sa ma aj suseda pytala, ze ci nie je nahdou chory, ked tak place.
tak som nakoniec kojila aj tak ๐Ÿ˜–

a to mate pravdu, ze sa v de kila stracaju ๐Ÿ˜€

bodka7
โ€ข
7. aug 2009

@dania
ach jaaaj, to muselo boliet โ˜น
ale aspon, ze teraz mas pomoc so sebou.
pokapala na salasi slanina.....je tahava slovenska ludova piesen...tzv. bolehlav ๐Ÿ˜€

oli1104
โ€ข
7. aug 2009

Ahojky holky,

my se mame dobre, nestiham konikovat absolutne vubec ๐Ÿ™‚. Vratili jsme se ze Samosu, nadhera a 3x nahera. Skoda, ze to bylo jen na 14dni.
Zitra jedeme na 3tydny do Brna, tak se tesim. Misa taky.
Prijedeme, pak tu myslim tyden budeme a nastupuje do skolky, zacal mi rikat, ze tam nechce, no potes. mam z toho fakt hruzu โ˜น

A flaska.......K. odmita, nechce absolutne zadnou falsku s mlikem. Proste neexistuje.
Vody se napije teda a to z hrnku Avent po Misovi. Zvladne uz ale i takovou tu flasku s brckem, treba z DM, tak to ji koupim.
Kojim furt hodne, nevim, chtela jsem v roce uplne odstavit, ale asi to nezvladnu. Nejake tipy ??? ๐Ÿ™‚

no nic, jdu pokracovat v baleni, zatim pa

honnig
โ€ข
7. aug 2009

Oli, tak to se treba nekde v okoli Brna potkame ๐Ÿ˜€

Dani, teeeeda takova sikulka. At se ti brzy zahoji a pekne si to s mamcou uzijete.

Leni, tak Kacka ma naprosto opacny problem. Ta kdyz uvidi flasku, tak se trepe radosti. Akorat brecela u lzicek se spenatem. Jeste tak, kdyz jsem ji to prisladila mrkvi ๐Ÿ™‚

Ingi, ja rizoto uz nedelam. Krmna smes s ryzi, to je to, jak to vypadalo a jedla jsem to sama... ๐Ÿ˜…

A dudlika chtela Kata chvilku po narozeni ted ji pekne nastve, at ji nabidnu jakykoli, tak si dudle radsi palec โ˜น

Jani, ja na koupaliste uz nekolikrat zavitala. No, co nadelam. Evca se chtela vyblbnout, tak tam prece nebudu sedet v kresilku. A moc vody jim z bazenu nevyteklo ๐Ÿ˜€

My uz mame sbaleno, ted donutit jeste vetsi dite usnout a jdu taky do hajan. Chci vyjet brzy. Mejte se, myslim, ze se ale pristi tyden ozvu.

verohit
autor
โ€ข
7. aug 2009

ahojte zenule, prajem krasny vecer!!

tak Hanka (honig) a Oli prajem Vam stastnu cestu a krasnu dovcu nech si to fakt uzijete!! ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ™‚

Ewelyn
hm, sorry ze som ta nestihla, teraz uz len na teba velmi myslim s prianim ci s PDA a ci bez hlavne aby ste uz boli family spolu a tesili sa z noveho cloviecika, to je to najkrajsie na svete... a ver mi po sestonedeli si na porodne bolesti ani len nespomenies ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜‰

Evka
gratulacia k novemu autinku, a hlavne vela stastnych kilakov, nech vas dobre sluzi, a nech ho mozte poriadne napakovat, ked mate tolko priestoru ๐Ÿ˜‰

Leni
to je sila citat aky je uz Cristianko velky a fakt zaujimave zmyslanie na porod po osmych mesiacoch!! tja, keby clovek vedel do coho ide, ze?? ๐Ÿ˜‰

Dani
jeho, no super ze ste zase doma, a pocuvaj to ty si taka energicka zena, ze komare nahas sekerou?!... boze, dievca, hlavne ze si o.k... ๐Ÿ˜Ž ๐Ÿ˜

Jani
ja som sa tiez minuly rok necitila nejak na kupko atd... ale teraz som si to celkom uzila... ๐Ÿ˜Ž budes vidiet ze sa este vycvachceteeee...
a nasa Mimi flasu, cumel, praskove mlieko ani za svet!!! len Mama

Ingrid
Elenka z celeho srdca gratulujeme, dnes som s hodou okolnosti na nu myslela, ze niekedy teraz by mala mat narodky a aha.. tak aj od nas vsetko len to naaaaaaaaaaaaajjjjjjjjjjjjjj a posielame velinkansku narodeninovu pusu!! ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต
uzas, citat tie tvoje historky o Elenke, ja ich fakt jednoducho zboznujem... Elenka je dievcatko na spravnom mieste... lepsi titul pesnicky si na obhiadku Kreissalov ani hadam neviem predstavit ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ lebo tam ide fakt do tuheho, hlavne ked nieco pokape...... a ma velky zmysel pre detail a vidiet ze je velmi zodpovedna, ked este aj vybera zvieratko ktore bude strazit vas bytik!! ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต
ozaj Elenku si rodila v Dรผsseldorfe, alebo inde, ked si obhliadas nemocnice?...
a vdaka za spravy o Vendul ๐Ÿ˜‰
na krcaky... tja moje skromne vedomosti aj z praxe... studene sprchy od palcov smerom hore ku kolenam, ten gel co si si uz poriadila by som tiez poradila, tiez som ho mala a daj si ho do chladnicky, vtedy je efekt este lepsi... a hlavne si treba vykladat nohy, to je ten najvรคcsi trik, zial vylozit si nohy...na, ja..
a mne dost opuchali nohy.. pila som cas z kukuricnych vlasov, dostala som ich v lekarni a chodila na Akupunkturu... mne to fakt pomahalo, potom som sa citila ako znovuzrodena....

co a tyka PDA, ta mi bola hebamme vrelo doporucovana, pre velku intenzitu kontrakcii, tu som vsak odmietla s tym ze som chcela rodit co najprirodzenejsie a aj ked som vrieskala na cely Regensburg, som na seba hrda, mam velmi pozitivne spomienky na porod....
a mrzi ma ze som Ewelyn zmeskala... to fakt na nic, ked ju ta jej svagrina tak strasila a doplietla..mam pocit ze sa bala tej poslednej fazy, aby vedela aktivne tlacit.. a vsak s PDA to ma prave opacny ucinok... ale ved oni jej tam uz pomozu!!

my sme si tiez dnes vychutnali krasne a horuce pocasie... vecer MImi dokonca skoncila u susedov v bazeniku,tesila sa ako "male decko" suseda z nej bola uplne fascinovana...
๐Ÿ˜€ dokonca sme vyfasovali aj uterak, lebo cvachtanie bolo neplanovane.... doobeda sme behali po lekaroch (so mnou) bola som na odbere krvi-kedze som uz od zimy stale chora, povedala som doky ze to tak dalej nejde tak uvidime ake budu vysledky... s eventualnymi injekciami (echinacea...) a bola som na gyn.... normalne som sa oplasila uz 4dni ma bolel prsnik a ked som si lahla, tak som tam nieco stale citila... tak som rychlo isla, (zastupujuci dok) mi spravil sono... vsetko chvala bohu o.k. bolest je z rebra z toho ze tak kaslem a bolest vystreluje do prsnika... tak mi odlahlo..

krasny vecer!!

verohit
autor
โ€ข
7. aug 2009

Reni
pozeram, ze instinkt hniezdenie prezivate na 100% ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜ต

evinkaaa
โ€ข
7. aug 2009

Hani a Oli - stastnu cestu a krasnu dovcu. Uzite si to a oddychnite si.

Verca - dakujem ๐Ÿ˜‰ . Aj tvoja Mimi je urcite cislo. Pacia sa mi aj tvoje historky, co o nej pises. Fakt sranda ๐Ÿ™‚

Ja som mala dnes upratovaci den. ๐Ÿ˜‰ Najprv sa mi k tomu vobec nechcelo, ale muselo to byt. (zehlenie, pranie, vysavaniem, utieranie prachu, umyvanie kupelni a nakoniec aj pecenie)
Dalej som este zaobstarala darcek pre manzelika k vyrociu svadby a pekny den za nami ๐Ÿ˜‰
Zajtra pride podvecer Katka (Yanni) ku mne tak sa strasne tesim. Urobime si "weiberabend" a budeme do noci kecat ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚ (vsak Kati???)

iii
โ€ข
8. aug 2009

dobre ranko, tak my budeme opat vikendovat s e. same, palo ma cely vikend sluzbu, tak ma tu budete mat na krku. este raz dakujeme za vsetky gratulacie ๐Ÿ™‚

oli vitaj nazad, super ze sa vam pacilo, urcite potom hod zo samosu nejake fotky a a napis podrobnejsie, ako ste sa mali. planujeme na buduci rok grecko a tak pomaly zistujem, co kde a jak....misa urcite skolku zvladne, kolko hodin denne ju bude mat?

dani vitajte aj vy, heh no s tou ranou je to riadne blbe, clovek sa nemoze ani poriadne vykupat.....paradicka, ze tu mas mamku, aspon dostane timmy poriadnu naloz cestiny.... e. sa po kazdej slovenskej navsteve dost rozkeca...

hani, stastnu cestu, iste to je prijemnejsie, ked ma na zadnom sedadle kto zabavat kacku, ze?

veronika tak drzim palce, nech su vysledky dobre - ja som podobny problem riesila este predchadzajucu zimu, ked som bola pol roka nonstop chora (furt nadcha, kasel, potom otitida, a medzitym tisickrat milchstau) - v krvi vsetko ok, uz som sa citila jak simulant, no nakoniec to nejak spontanne preslo. ale bolo to dost neprijemne.
rodila som predtym v dortmunde, ale ako opatrna prvorodicka vo velkej nemocnici v blizkosti kinderklinik - teraz chcem nieco utulnejsie a nieco blizsie, a hlavne s beleghebamme (ktoru ale neviem najst, lebo vsetky terminy okolo vianoc a silvestra odmietaju)

evi, vsetko naj k vyrociu, co si mu kupila?

dania
โ€ข
8. aug 2009

Hani, bleeee, se nedivim, ze Kacka nechce spenat ๐Ÿ˜ Ale zase kdyz se to nauci papat od malicka, tak treba nebude tak vybirava jak ja... Stastnou cestu!

Oli, taky dobre dojedte. Jedes jen s detma nebo s manzou? S odstavovanim v roce nemam zkusenosti, u nas jsme vydrzeli cca do 1,5 roku a bylo to takove postupne a prirozene. Vlastne jsme uz kojili jen rano a vecer a na dovolene jsme meli jiny denni rytmus, tak se to povedlo uplne bezbolestne.

Verko, takove soky s prsem, to nezavidim... Super ze to dobre dopadlo! A s imunitou mam taky tusim problemy. Premyslela jsme, ze bych zakoupila nejaky potravni dplnek, ale nevim, jestli neco funguje. Nejake tipy?

Ingi, no presne, mam hroznou radost, jak si mamina s T povida cesky. Cim vic tim lip. My ted jedem do Ikey poridit ten narozeninovy stolek (diky za napad ๐Ÿ˜€)

Pekny den!

evinkaaa
โ€ข
8. aug 2009

Krasne slnecne dopoludnie vam vsetkym,

u nas je nadherne pocasie, tak vybehneme s manzelom poobede niekam troska vonku ๐Ÿ˜‰
Lebedim si na gauci a citam knihu, proste nadhera.

Ingi - dakujem. Manzelovi som chcela darovat nejaky osobny darcek. Vzdy sa tak snazim. ๐Ÿ˜‰ A dostane (zajtra, lebo az zajtra mame vyrocie) privesok na kluce so sklenym priveskom, kde je vylaserovana moja fotka. Videla som to raz u kamosyk a velmi sa mi to pacilo. Tak som poslala fotku a dala to robit. Vyzera to krasne. Lepsie, ako som ocakavala. Dufam, ze sa bude pacit aj jemu ๐Ÿ™‚

Dani - super, ze ikeacky stolik. Tie detske veci sa mi tam velmi pacia. Vzdy si ich tam rada obzeram. Ked my raz budeme mat miminko, tak tam urcite nakupim vela praktickych veci. Tak si to tam uzite a vyberte krasny narodeninovy stolik pre Timiho. Urcite bude mat radost, ze?!

A o imunite a krvi. Mne prvi poslednom velkom krvnom obraze (Bol urobeny z dovodu niecoho uplne ineho), zistil moj Hausarzt, ze mam velmi zle vysledky co sa tyka zrazanlivosti krvi. Az bol sokovany a ziadal opรคtovny odber a nasledne vysledky. Tak sme to urobili a vysledky ukazali, ze sa to nepotrvdilo, ze to nejak vyskocilo a ani nevieme preco. Ale hlavne je to, ze to bolo negativne a nemusime si robit starosti. Ale ja mam uz odmalicka velmi nizke hodnoty hemoglobinu. Nenavidela som na slovensku ako mala kazdotyzdnnove odbery krvi z ruky a z prsta. โ˜น Chodievala som tak roky, aby mi to stale sledovali, lebo to nebolo dobre. Velakrat to bolo dokonca tak zle, ze mi chceli dat transfuziu. Ale ptom sa to nejak zlepsilo a teraz, ako som v nemecku, mi to zasa kleslo, tak mi moj hausarzt nariadil raz za rok taku "kuru" - beriem urcite lieky na to, raz za rok - trva to 3 mesiace a potom ta hladina hemoglobinu vydrzi zasa dlhsie normalna. Som rada, ze aspon tak to ide, lebo nemam ani najmensiu chut stravit dni, tyzdne v nemocnici. A lekar mi vtedy povedal, ze je to dolezite, ked budem mat raz babatko, aby to bolo v poriadku. Halt, kazdy mame nieco ๐Ÿ˜‰

iii
โ€ข
8. aug 2009

tak pridala som nejake fotky do albumu...

dani, ja som pred rokom v zufalstve zasla tak daleko, ze som si kupila potravinovy doplnok Kolostrum, v cechach je cena okolo 800 kc. ma to akoze povzdbudit imunitu a podporit syntezu bielkovin. no podla mna su to zbytocne vyhodene prachy, ale clovek sa dostane do stadia, ked sa chyta kazdej nezmyselnej alternativy. tazko povedat, ci je to co, co nakoniec pomohlo...
tak dufam ze sa timmy stoliku potesi, e. za nim neprestajne sedi a maluje, alebo sa hra s plastelinou.

u nas inak dazdivy vikend, nechce sa mi vobec nic

dania
โ€ข
8. aug 2009

ingi, krasne fotecky. teda ta malovaci je dost nechutna, kdyz si predstavim tu ocistu potom ๐Ÿ˜€ vcera jsme meli takove vedro, ze T behal nahaty a vykakal se na podlahu a nez jsme to zjistili, tak byl uz poklad rozpatlany uplne vsude.... ๐Ÿ˜ proti tomu je teda primalex jeste jahudka... dneska tu taky prsi, ale aspon se da zase dychat.
kolostrum: no asi dam na tebe, ze kdyz vyhozene penize...

dania
โ€ข
8. aug 2009

aha, pomohlo? tak ze bych to preci jen zkusila?

paula
โ€ข
8. aug 2009

dani, me pomohl na imunitu wobenzyn. Jsou to enzymy, stejne jako mas v ovoci, ale ovoce bys musela snist kila, abys je doplnila. Podporuje traveni a tim vztrebavani potrebnych latek z potravin a ma podporovat i celkovou imunitu. V cesku je mnohem levnejsi nez v nemecku. Pry je ted jeste vyrobek fytozyn, ten ma byt jeste lepsi, ale tady neni, jen v cesku.

Ja si od porodu taky pripadam jako duchodce. Vlastne dodnes mam bolesti zad a podbrisku a jsem porad unavena a taky me nic nenasli (krev, moc, utz) a kdyz uz muj hausarzt nevedel kam se mnou, tak me poslal na ortopedii a tam rekli, ze to muze byt od patere, tak jsem chodila na fyzioterapii a akupunkturu, coz me na zada fakt hodne pomohlo, ale uz to nejak neni jako driv ๐Ÿ˜…

Veru, doufam, ze se ti brzy ulevi. Zkus se vic setrit a odpocivat.

Evi, ten darek je super napad. Kolikate vyroci mate? Ja mam vzdycky problemy k takovym prilezitostem neco chlapovi vymyslet. ๐Ÿ˜‰

iii
โ€ข
8. aug 2009

dani, pekna fekalna prihoda na privitanie babicky ๐Ÿ˜€
no nechcem kolostrum uplne zatracovat...ale asi to moje zlepsenie bola len taka casova koincidencia, skor to asi suviselo s tym, ze som uz nekojila plne. prachy investovane do sauny by asi spravili pre zdravie viac. no ktovie.

pauli fajn, ze mas uz chrbat lepsi. mne teda pomaha jedine pravidelne cvicenie....ale vzhladom k tomu, ze elenkina oblubena knizka je Fiit maminka od Lucie Vybornej, tak sa dennemu cviceniu nevyhnem ๐Ÿ˜€

evinkaaa
โ€ข
8. aug 2009

Ahojte,

Pauli - zajtra slavime prve vyrocie (takto pred rokom som sa vydavala). Teda prve vyrocie cirkevnej svadby. A to slavime len tak "akoze". Inak vyrocie svadby mame 18. decembra. To budu tento rok dva roky, co sme manzelia.
Mas pravdu, darcek pre chlapov je vzdy vymyslanie "ohne ende". ๐Ÿ™‚ Ja to mam u mojho tazke, pretoze jeho hobby je aj jeho praca, dalej darceky ako oblecenie to eeeeee (sem-tam ano) a knihy miluje tiez, tak to mu este kupim. ale daco "specialnejsie" okrem knih je tazke. Ale minule vyrocie (teda to ozajstne vyrocie v decembri) som mu darovala "gutschein" pre Dinner in the Dark. Este sme tam neboli, lebo akosi sme boli bud prec alebo nebolo casu, ale uz teraz niekedy si tam zajdeme. Strasne sa na to tesim, co to bude za zazitok. Boli tam znami a rozpravali o krasnom zazitku. Takze som zvedava ๐Ÿ˜‰ Ale podla mna najlepsie su osobne darceky alebo gutscheiny. To je vzdy prijemne. Samozrejme dobre jedlo, vynikajuce vinko alebo vyletik to je to najkrajsie ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚

Ingi - nadherne fotocky. Elenka je naozaj krasne nezne stovrenie. ๐Ÿ˜‰

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre