Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
9. aug 2009

peknu nedelu, to je pekne, ze vsetky vikendujete......evi, dufam ze oslava dopadla dobre a ze ste si to riadne romanticky uzili.
u nas je ako na potvoru od vcera dazdivo, takze som aspon dala dokopy byt. e. je nejak podozrivo kludna a samozabavitelna, neviem ci sa mam z toho tesit, alebo ci je to len predzvest nejakej burky, co pride.... 😀

mrkla som sa na par casti futuramu (futuramy?), pozerate to niekto? neprisla som tomu nejak uplne na chut, ale nie je to uplne zle.
a rozmyslam, ze pojdem do pivnice a zrevidujem pomaly vybavu pre mimco.....doobeda som sla navstivit do nemocnice kamosku, ktora je tehotna ako ja zhruba a teraz ju hospitalizovali...vyzera to, ze sa uz do porodu domov nedostane, tak ma to trosku vystrasilo.

jabera
9. aug 2009

ahojte dievcata.

ja neviem, co to mam s mozgom, ja tak desne zabudam, ze to az boli... vzdy viem, co chcem napisat do momentu, kym pisat zacne. normalne ma to zacina desit. tyka sa to aj inych veci ako kona, to je jasne... no:

inge, fotky su neuveritelne. ma napadlo, ako dopadla izbicka? uz je hotova?
teda kamoske nezavidim, neviem si to vobec predtavit, byt taku dobu v nemocnici, chuda dievca.

dani, ty si sekerou odhanala komare? funguje to? nikdy som to neskusala, asi preto byvam dostipana.

pauli, ako pises s tou chrbticou, ja ju mam tiez v desnom stave. nikdy som take este nemala. vzdy som mavala slusnu kondicku, nie ako sportovec, ale vedela som sa hybat. teraz je to jeden katastrof. proste som jak slon a a este to aj boli. za take cvicenia u dr. co si spominala, za to sa plati, co to si mala na predpis?

evi, tak vyrocie? to je pekne... my sme jedno mali teraz, ked uz je boris doma, takze na dialku... 3 roky, co sme spolu zacali chodit. aspon nam prezrad, co si dostala ty! som zvedava, ci manzel pouzil fantaziu...

no a ostatne som zabudla.....

evinkaaa
9. aug 2009

Caute,

stretko s Katkou dopadlo super, mali sme krasny a vesely vecer. Aj sme sa nasmiali. 🙂

Ingi - nase vyrocie sme s manzelom dnes nejak extra neoslavovali. Maly darcek a ked bude cas, zajdeme niekde na peknu veceru. Mne nejde v ten dany den (vyrocie, narodeniny) o darcek, ale o to, ze si partner/manzel na mna spomenie. Moze to byt aj doma nim pripravena vecera, nejake cokoladove pralinky alebo len kvietok. Na hodnote nezalezi, ale na tom, ze nezabudol a spomenul si. Moj manzel taketo veci absolutne nezabuda, uz mysli na to vcas a zaobstara vzdy nieco.

Jani - tak teraz som od neho dostala viac menej "prakticky" darcek. Teda nie az tak osobny. Velmi som chcela jedne kvalitny krasny parfem, ale mne bolo luto "vyhodit" zan tolko euracov, takze som si ho nekupila. Ale je fakt pekny a velmi som ho chcela. Manzel to "vysnoril" ze o co ide a kupil a dnes daroval mi ho on. Takze som velmi rada. Mam rada velmi lahke, sportove a jemne kvetinkove vone a toto je presne taka.
Na vyrocie v decembri mi daroval krasnu "digi-cam". To bolo fakt prekvapko a radostiiiiiiii 🙂 🙂 🙂

paula
9. aug 2009

evi, parfemu rikas prakticky darecek?! 😨 to je podle me moc hezke a osobni. Hlavne ze vedel, ze je ti za to lito dat penize. A jaka znacka? Prakticky darecek je : panev,varecka, vysavac, kavovar. 😉 ver mi i takove veci zeny dostavaji 😀 😀

Jani, zajdi si na ortopedii, tam ti napisi recept na fyzioterapii, ten stoji kolem 20e, pokud jsi gesetzlich versichert. ja byla 6x, ale bylo to malo, i terapeutka rikala, ze bych potrebovala vic a ze nektery doktor napise i 2x za sebou, no ten muj nenapsal, ale napsal mi akupunkturu. Coz me taky pomohlo, hlavne ulevit od bolesti a uvolnit ty bloky, ze jsem zase mohla zacit cvicit. Driv jsem se jaksi snazila cvicit, ale nikdy jsem nevytrvala, protoze to byl zacarovany kruh, mela jsem bolesti a po cviceni jeste vetsi. 😅

Ingrid, mas pravdu, cviceni je dulezite, ja jsem ale hrozna, od prirody lenoch (ne sportovec jako ty 😉 ) tak se musim hrozne nutit. Ale jak se jednou clovek prekona a zacne, tak uz to jde. doufam, ze zase nepolevim. Vzdycky kdyz prijde nejaka zmena - nemoc, stehovani, dovolena, tak se pak zase nejak rozesedim a zlenivim.... 😒
ale ono je to boj na cely zivot. Clovek by mel cvicit porad, ze. futuramu jsem parkrat videla na MTV, to je malovane stejne jako simpsonovi,ne? Ale vubec me to nechytlo. To simpsonovi me jednu dobu bavili vic. Kdyz uz mate tu obrazovku, divate se i na televizi?

evinkaaa
9. aug 2009

Pauli - tak ja take "prakticke" darceky nepoznam, ako ty pises, ze niektore zeny dostavaju. Urcite su aj take, ale ja to potvrdit nemozem, lebo som take nikdy nedostala. Moj posledny narodeninovy darcek od manzela bol bicykel. Strasne som sa z neho tesila a ani vo sne by mi nenapadalo, ze dostanem bicykel. Ani sme o tom nikdy nehovorili. Proste ma manzel vzdy takto prekvapi. A mas pravdu, parfem je tak isto osobny darcek. Jedna sa o parfem Happy Clinique Bloom. Bola to limitovana edicia a uz nikde nebol k dostaniu, iba v mülleri. Ale manzel niekde "vysnoril" na internete a kupil mi ho. Strasne sa tesim, lebo kvalitne vone su mi vzacnejsie ako "fake". Radsej jednu a kvalitnu vonu ako par "fake". Ale niekomu darovat parfem je teda tazke. Ja by som niekomu parfem kupila iba vtedy, ked by som fakt vedela, ze aky ma rad. Ja som napriklad dostala od jednej kamaratky raz parfem od Gucciho a mala som ho na sebe raz. Viem, ze v drogerke stoji okolo 60 euro (nehoraaazne vela euracov ☹ ) a nepaci sa mi absolutne a iba mi stoji v skrinke. Uz rozmyslam, ze ho niekomu darujem, komu sa bude pacit. Cize taketo veci darovat su podla mna "geschmackssache".
"Übrigens", manzel sa z mojho darceka (privesok na kluce zo skla a v nom vylaserovana moja fotka) straaasne tesil a stale si ho obzera 🙂

bodka7
9. aug 2009

cafte babulky
ja uz len prezivam dnes.
boli sme na vylete v strassburgu, krasne bolo, horko normalne som sa skoro pripalila.

dakujem k prispevkom o cecani. to som rada, ze nie sme sami....uff

k vyrociu. my sme sa tiez brali aj aj, uz sme zobrati 2,5 roka a na vsetky vyrocia sme doteraz zabudli 😒
no co vam poviem, motaci 😀

k bolesti chrbta. mna tiez istu dobu, mozno 2 mesiace bolel vkuse chrbat, ale nakoniec mi to preslo chvalabohu. asi to bude tym, ze sa oteplilo a zacala som sa viac pohybovat. mam na mysli korcule, bicykel, plavanie.

evinkaaa
9. aug 2009

Spomenula som si akurat, ked to citam este raz, ze manzel mi raz povedal, ze taketo "prakticke" darceky ako vysavac, kavovar a podobne veci nikdy od neho ako darcek nedostanem, pretoze to su veci do domacnosti, a nie osobne darceky. 😉 Chcela som dobru "bügelstation" a chcela som si to dat od manzela darovat na narodky. On to kupil a povedal, ze to je vec do domacnosti, ktora sluzi nam obom a nie osobny darcek pre mna. 😉
Ale z takychto "praktickych" darcekov som na vianoce raz od neho dostala zehlicku na vlasy. 🙂 🙂 🙂

bodka7
9. aug 2009

konecne som sa dokopala pridat nejake cristianove foto 😎

ach soooo, aby som nezabudla, ingrid fotecky su super super super krasne 😉

honnig
10. aug 2009

Cauky zeny,
dojely jsme...jinak no comment. Holky byly v pohode, ale me to tentokrat moc nesedlo ☹

Evi, dodatecne gratuluji k autiku. Pekne jste vybrali.

Ingi a Leni, kraaasne fotky.
Futuramu nemusim, Frank je hrozny fanda, ale ja porad nejak nechapu smysl. A k filmum, u nas ted frci, diky segre, Muzikal ze stredni, vsechny dily, a Mamma Mia!, aspon ze Sponge Bob v CR v telce neni tak casto, ufff.

Pauli, problem - zacit a vydrzet - mam taky, bohuzel nejen ve cviceni.

K darkum - ze strachu, ze by manzel zapomnel mi neco dat, tak dopredu objednavam alespon prakticke darky. Jakoze ted k svatku, at mi povesi zrcadlo do chodby. Jenze on to stejne behem hodiny zapomene. Takze bud nedostanu nic, nebo se musim neustale pripominat... 😅 No jo, nekteri chlapi k tomu holt vedeni nebyli, aby delali radost darkem, ale hlavne, ze je pohoda 😀

Jani, zdravim. Doufam, ze se ti uz aspon trosku vic libi na vylete, uz se ti to aspon krati 😉

Na koho jsem zapomnela se omlouvam, ale skleroza je u me v rozvinutem stadiu. Mejte se moc hezky.

jabera
10. aug 2009

ahoj te holky.

evi, ale tak to je mily darcek, naozaj! inac, priznam sa, ze mne nikdy nevadili ani tie prakticke darceky typu dobra draha zehliaca doska podobne... mne na to vzdy je luto prachov a pritom sa mi to velmi hodi. ale parfem by som tiez neodmietla, hahah. my mame vyrocie svadby 9.12. zatial sme ani jedno neboli spolu. tak tento rok by mi to manzel mohol do tretice vynahradit! haha, uz to vidim, to len, keby som mu to nenapadko pripominala priebezne..

pauli, dik za radu, pokusim sa to absolvovat...

hanka, hlavne, ze ste dorazili. tie cesty su nic moc, no...
nas to caka v piatok, ideme este hlbsie do slovenska s kamoskou, tak snad to zvladneme. na to sa ale fakt tesim, ze tyzden budem zit vlastne skoro v lese.

iii
10. aug 2009

leni super fotky, tie dve ciernobiele su z atelieru, ci vlastna produckia?

jani idete niekam na chatu, ci stanovat? hlbsie do slovenska.....hahaha, vzdy sa mi pacilo to blavacke geograficke hodnotenie slovenska 😀

pauli, heh od sportovca mam teda naozaj daleko, teraz je to uz naozaj len taky volnostylovy pomaly pohyb...
telku nemozme pozerat, pretoze nemame signal, je to naozaj len na dvd. a asi to tak aj zostane.

hani boli plne cesty? no hlavne ze ste dorazili zdrave a zive....ako dlho zostavas?

potrebujem dve rady.....
1. musim poslat do ciech nejaku ziadost s 500 korunovym kolkom, mate sajnu, ci sa da kupit niekde online, alebo ako sa to da vybavit zo zahranicia?
2. poberate niekto geschwisterbonus? teda to sa tyka asi len renci momentalne, napisem jej aj IP. ma to byt 75 eur mesacne, ak mate doma este dieta nie starsie ako 6 rokov alebo dve dalsie do 6 rokov. nasla som to na nete, ale pocujem o tom prvykrat, tak ci to nie je nejaka stara informacia

jabera
10. aug 2009

inge v radach ti neporadim..

no, idemem hlbsie do slovenska, hahaha, fakt neviem,a ko inak to opisat, ked som na kraji vcul.
kamaratka tam ma take ako ked mas chatu, tak oni maju byt. no, vyjadrujem sa asi trosku idiosky, proste byt v zapadakove miesto chaty. je to male mesto, ktore sa vola utekáč. maly kusok od kokavy nad rimavicou, ci poltara. ako dieta som tam stravila par lyzovaciek, tak ma k tomu viazu nostalgicke spomienky. a ideme len my dve, jej rocny chlapcek a bartik. strasne sa tesim, konecne sa vykecame obidve dve, dufam, ze deti budu v pohode a hlavne na tie vychadzky sa tesim.... a potom huraaaa domov.

zajtra ma caka pre mna narocny krok, idem k pravnicke, co bude borisa zastupovat na sude o zvysenie vyzivneho, lebo jej este chybaju nejake info. tak mam z toho tremu, pojdem aj prvy krat s bartom v mhd... uf.
tak mi drzte palce, kto sa tu objavite. buuuuuu. (to akoze placem)

dania
10. aug 2009

Cauky, tak maina je uz doma, skoda, ze to tak uteklo. No ted se zase budu moct naplno venovat N. Taky to prekladani porad... clovek se snazi prekladat vsechno, aby mamka i on vedeli, o cem je rec, ale je to drina. Uz aby prekladal T 😀 Byli jsme jeden den na ostrove Langeoog, no krasa!!! I pocasi se neobycejne vydarilo.
Nase Tagesmutter ja na karantene s praseci chripkou, tak jsem zvedava, jak to ted vsechno zvladnem bez ni. Asi na to padne nejaka dovolena ☹

Pauli, diky za tip na wobenzym, musim to nejak nacist a pak neco poridit.

Ingi, ja saunu nesnasim, kdyz sem byla mala, nasi me nutili do ni chodit, pres to vlak nejede. Ale s tema dvema dotazy ti teda neporadim, nemam sajnu.

Jani, ty ses mozna postipana od komaru, ale nejses porubana 🙂 Ale co, nesikovne maso musi pryc. A kampak to jedete? To bude aspon nejake zpestreni, ne?

Hanko, to musela byt mamina rada, ze vas vsechny vidi, co? No tak sand zpatecni cesta bude snazsi. A sestricka byla spokojena?

dania
10. aug 2009

Jani, haha, nez jsem to po kouskach nacvakala, tak uz jsi mi odpovedela 😀 Tak drzim palce, hlavne zadne nervy. Nejhorsi bude asi ta tramvaj, ne? Uz jezdi v Blave takove ty nizke tramvaje? Ja kdyz jsme byla pred rokem s T v praze, tak vsude ty vysoke a jak Prahu neznam z pohledu vozickare, tak jsem byla uplne vyrizena, vsude schody, zadne vytahy, ... Mimo kocarku jsme mela jeste na zadech velky batoh, takze docela zahul. Lidi nejsou nejak dvakrat ochotny pomoct. Ale nebudu te strasit, v Blave je to urco lepsi. Minimalne nepotahnes ten batoh.

jabera
10. aug 2009

dani,
vraj tu obcas die nizkopodlazny bus, ale elektricku som taku este nevidela.... ale ide so mnou neterka ako vypomoc, asi hlavne psychicka. uvazujem dokonca, ze odtial pojdem domov peso, ved za mladi sme chodili z chlastaciek v noci a myslim, ze viac ako 105 hodiny to nebolo. a tak mozem bartovi hocikde dat pit...
ale zas ked mam strach onho, lahsie zvladnem tu pravnicku, to som si uz overila u zubarky, ze som myslela viac na to, ci neplace za maminkou.

neuvazujes o inej tagesmutter? tak pre istotu, vies...

dania
10. aug 2009

Jani, proc o jine? Kvuli te chripce myslis? Nase tagesmutter je hrozne skvela a spolehliva, T ji ma rad a my se ji nebojime ho sverit, nekoho takoveho clovek stezi najde. Z chripky se za chvili vylezi, nevim presne, jak dlouho je clovek potom infekcni, ale bude to asi maximalne par tydnu. Navic to clovek muze chytit kdekoliv, my porad cestujem, takze to riziko je tu porad. Proste to ted musime nejak zvladnout sami bez hlidani. Nastesti muzu castecne pracovat z domova po vecerech a tak.
Na pristi tyden byl N necekane odvelen na kurz do Essenu, tak to tu mozna zabalim a pojedu tam s T za nim. Treba navstivime Ingrid nektery den 😎 myslim, ze to tam neni moc daleko, co Ingi?

honnig
10. aug 2009

Jani, uzijte si vylet a drzim palce u pravnicky 😉

Ingi, cesty byly dost rusne a me se tentokrat chtelo neuveritelne spat, protoze 3 noci pred tim bylo u nas hrozne dusno, tak jsem skoro nespala, ale je to za nami. Zustavam nakonec 2 tydny, i kdyz jsem se v cervenci dusovala, ze urco jen tyden....
Neporadim, ale pokud nic jineho nesezenes, tak ti muzu kolek z CR poslat a Danka, jak ti poveze cestou do Essenu zbytku urody, tak mi vezme od tebe prasule.... 😎

iii
11. aug 2009

jani, tak drrzim dnes palce.....ano, s tym prenesenym strachom mas uplnu pravdu, musis to zvladnut, aby si sa mohla venovat prckovi... a napad hodinovej prechadzky je uplne skvely, rychla chodza je uplne super na kondicku
hahaha, utekac??? niekedy strasne davno som mala frajera z poltara, a tak okolie utekaca poznam dost doverne (hlavne rozne lucky a haje 😀 ). tak si to uzite, pekny zaver pobytu na slovensku si si vymyslela...

hani, diky za ponuku, za tyzden sa vracia z ciech jedna kamaratka, tak to skusim najprv cez nu (ajked ona je niekde na pustatine v krusnych horach, neviem ci tam dostane kolky 😎 ), ak by to neslo, tak ti urcite napisem! dik!

dani, jasne, pod do essenu, mozem spravit timmymu narodeninovu tortu z ciernych ribezli, ktore priveziete. alebo mozme skocit do do bochumy, tam maju krasny tierpark pre deti.
tagesmutter je v karantene kvoli nakaze, alebo len kvoli kontaktu?
s tou saunou som to myslela len ako pripad, ale vies ako to myslim. proste tie preparaty na volny predaj su zvlast v nemecku velmi drahe, casto s minimalnym alebo nedokazanym ucinkom... ale na ten wobenzym som zvedava, urcite potom daj vediet, ako zabral.

rpinguin
11. aug 2009

hi zenule,
tak som tu, od vcera nam ide net, precitala som vsetko, ale asi je to u mna ako u Janky, ze kem mam pisat, tak na vsetko zabudnem.
Dufam, ze sa teraz nerozpisem ako Dostojevsky 😀 😀 😀
Takze dodatocne Elenke vsetko naj k 2. narodkam, fotecky super, Ingi pozeram, ze este aj na robenie peknych foteciek mas cas 😉 Co sa toho Geschwisterbonusu tyka, tak neviem o tom nic. To ma byt akoze co? Niekto mi ale spominal, ze ked mam deti po sebe, tak mam narok na nejaku pomoc v domacnosti, ci take cosi. Musim sa popytat v poistovni.
Inac tuv B-W a v Bayern je este Landeserziehungsgeld, ale na to nemame narok, kedze mame prekrocenu hranicu zarobku.

Evi, tak vy kupou auta uz myslite dost dobre na to rodicovstvo 😉 A super, ze vam to stretko s Katkou konecne vyslo. A zoznamila si ju uz s tym typkom?
Inac, my mame 1. vyrocie 23.8 a kupene nemam nic, asi ani nic nebude, mna nic nenapada a nemam ani cas. Teraz v sobotu ma manzel narodky, takze uz som kupila tricko a penazenku od T. Hilfigera (samozrejme v zlavach) a napady mi tym padom dosli. Zjeme akurat zmrazenu tortu zo svadby, pospominame a hotovo alebo kupime nieco pekne do bytu. Ten tvoj privesok je dobry napad, mas doma asi nejakeho romantika, ze? 😉

Hani, tak uzivaj Ciech a Oli tak isto.
Vy ste nejaki rozcestovani.
A ako bolo na Samose? Tam muselo byt horko este viac.

Dani, tak s tou sekerou to bolo dobre (hlavne, ze je ruka ok)- ten napad myslim 😀
Ozi, uz som zabudla, mas slovensku mamcu alebo ocina?

Jani, a zenska chce viac penazi na vyzivne? Ved chalani su velki, co vymysla? Ci kolko ma ten druhy rokov vlastne? A uz dojdi spät 😉

Verus, bracho ti ale urobil kompliment, mne sa ale tiez zdalo, ze si pochudla, ved Mimi to musi po niekom mat 😉

Leni, fakt umelecke fotecky. Ja som uz 3 dni nefotila, musim sa zlepsit. A co robi ta plienka v bazene? 😀
A kto ta strasil pred porodom? Ja teda urcite nie, mala si dat na mna a bolo by 😉

Inac, tu Ewelyn som tiez prepasla. Asi ma uz baby a teraz sa nejaky ten tyzden neozve 😒 .
Ja som inac velky zastanca PDA. Minuly tyzden som sa bola prihlasit na porod, idem klasicky do velke kliniky, nech nema muz daleko a bolo tam ok. Hned som si pytala papier o PDA, ze inac rodit nejdem 😀 😝 Som totiz velky posero a u mna bolo vsetko super, no ten koniec nie, ale to je u kazdeho rovnaky.

Koho som zabudla?

Aha, Zuzisaw, uzivas SVK? Vsetko naj naj k meninam. Viac Zuziek tu nemame, ze?

U nas je este chaos, Maxikova izba este nestoji a ani pracovna. Ostatok ale ano. A vlastne som uz aj vsetko povybalovala. M. spi teda este u nas, takze este dostava 2 flasky mlieka na noc, ktore mi stoja pri posteli a tie mu len podam. To som si ala dala takyto navyk 😒 , ale do porodu musi byt od toho oduceny.
Dnes mam 0 14.00 kontrolu na gynde. Sprosty cas, ale nedalo sa inac. M. spat asi nepojde, takze to bude stresu. Potom napisem ako bolo.

yanni
11. aug 2009

Ahoj Reni, juuuuj uz mas net, paradicka. No tak dufam, ze nieco popises a trocha to tu ozivis, lebo nejako su vsetci na SVK alebo CZ. No mne sa to uz tiez krati, za nieco vyse 2 tyzdnov prcham aj ja. Potom sa odmlcim asi tak na mesiac.

Ako prebehol Umzug? Dufam ze bez Zwischenfälle, nic ste neporozbijali a tak 😉

No ja som bola u Evi, pokecali a popili sme, typek nebol, isiel radsej na Balaton obzerat mondokacky 😀

K tomu Geschwisterbonus. To musis dat ziadost a dostanes to normalne s materskou, 75 europsky za kazde dalsie dieta do 6 rokov (ak som to dobre pochopila). No ja dom zial v poslednej dobe trochu durcheinander, totalne vytazena, nic nestiham, kazdy vikend nabity, beham po Mnichove ako zjasena, pozhanat to a to, co ide so mnou na SVK. Tak by som ti poradila, mozno najskor zavolat na urad, to je asi jednoduhsie. Ale ujs by som si to nedala, to by mal dostat kazdy aj ti, co tu u nas neprichadzaju do uvahy bezüglich Lansdeserziehungsgeld.

A inac ako, Matilda este nestrajkuje. Nie je jej este horuco? 😀

yanni
11. aug 2009

no tak babizne 😀 , prave som dostale mailom infosku od kamosky, ta robi na ARGE. Geschwisterbonus je v Antrag na Kindergeld uz zakotveny, je tam nejaka otakza/kolonka, co ja viem. V ziadosti sa musia udat aj Geschwister, takze je to nejako automaticky, ked spadaju do tej vekovej hranici. Takze nemal by to byt problem.

yanni
11. aug 2009

no a tu je este k tej vekovej hranici. To som v maily nejako prehlaidla.sorry. Vravim, ze neviem kde mi hlava stoji 😀

Geschwisterbonus Anspruchsvoraussetzungen Wenn der Antragsteller neben dem Kind, für das aktuell Elterngeld beantragt wird, weitere Kinder hat, dann wird in den folgenden Fällen zusätzlich ein Geschwisterbonus in Höhe von 10 % gewährt:

• Mindestens ein weiteres Kind unter 3 Jahren

• Mindestens zwei weitere Kinder unter 6 Jahren

• Mindestens ein behindertes unter 14 Jahren

Mehrlinge gelten als ein Kind. Für angenommene Kinder oder Kinder die vom Antragsteller mit dem Ziel der Annahme als Kind betreut werden, gilt als Alter des Kindes der Zeitraum seit der Aufnahme des Kindes beim Antragsteller.

Höhe des Geschwisterbonusses Der Geschwisterbonus beträgt 10 % des Elterngeldes ohne Geschwisterbonus. Wenn diese 10 % weniger als 75 Euro betragen, wird der Geschwisterbonus auf 75 Euro erhöht. Es gibt also auch beim Geschwisterbonus einen Sockelbetrag (75 Euro).

rpinguin
11. aug 2009

Kati, no ty si znalkyna,
diky moc, ten formular uz mam doma, ale este som do neho nekukla. Akosi nic nestiham.
No a jasne, ze sa co-to pobilo. Najhorsie asi zrkladlo na skrini, tak som zvedava ako to zamaskujem, asi nejakymi nalepkami, kedze nove zrkadlo sa tam davat neoplati. Je tam taky Sprung cez celu sirku 😀
A co su mondokacky?
No ja sa idem richtovat, Maxik je strasny, musim ist von kdesi na chvilku, kedze len sufliky a skrinky vytahuje a ja sa musim zohynat a po nom upratovat. A to som sa tesila aku mam kludnu rybicku? 😀
Matilda sa v bruchu stale mrvi a hybe, toto som u Maxika fakt nemala, inac pohodicka a kolko kg. mam navyse sa dnes tiez dozviem. 😝

Ingi, no ozi, kedy to mas ten UZV? Ved sa neviem dockat pohlavia.

Beus uz budu zacinat tie jej CTGcka, ktore jej tak chybali. Ze?

No, ozvem sa az poobede po kontrole.
Ciiiaaaaaaaaooo a pekny dnicek prajem vsetkym!

yanni
11. aug 2009

No reni vyznam nevyznam, ja som si za tie roky v tomto Lande narobila kontakty a ked nieco neviem tak sa popytam. No a ked robis na takom urade ako ja, to je potom hracka, zavolat nejakej "koleginke" alebo tak 😀

No ale aj tak vsetko neviem, ved tu na konovi som sa podozvedala veci az az. Hlavne co sa tyka slovenskych vybavovaciek. No ja uz fakt mozem ak rodit 😀 Len nejakeho Samenspender by som potrebovala 😀 😀 😀

A ty nepoznas mondokacky? Ako prava Stredoslovenka???? Nanana!!! 😅 😅 To su predsa madarky, tie nerozpravaju, tie predsa mondokuju 😀 😀 😀 😀 😀

evinkaaa
11. aug 2009

Caute baby,

Reni - super, ze si uz tu. Fakt si chybala. Je nas tu nejak malo, lebo vela bab je na dovolenkach. Pravda, dovolenkove obdobie alebo zeby uhorkova sezona??? 🙂
Napis aky bol umzug. Boli urcite stresy, ze? Pomahali vam znami alebo ste si zaplatili na to firmu? A ako to zvladal Maxik?
A co Matilda? Nekopala o sto sest?
No stretko s Katkou bolo super. Sme sa nasmiali. Ale "typek" neprisiel, lebo siel na dovolenku, ktoru mal uz dlho dopredu naplanovanu. Len sme ho nemohli zastinut, aby sme o tom dopredu vedeli. Takze smola. Ale nevadi. S katkou sme vcera navrhli dalsi pokus 🙂 🙂 🙂
A vyrocie? No, my sme si tiez odlozili tortu zo svadby do mraznicky, ale uz na vyrocie v decembri sme ju vybrali a zjedli. Takze teraz nebolo nic 🙂. Ale ja nejako mrazenu tortu nemusim. Nebolo to bohvieco. Najlepsie cerstvu. A nie moc "sahne" 😀 😀 😀 😀 😀
Pravda, moj manzel je velky romantik. Ja mam asi na takych chlapov stastie. Aj moj ex bol taky. Nikdy nezabuda na ziadne sviatky a vyrocia, darceky obstarava uz vopred a da si fakt zalezat a aj "zwischendurch" dostanem od neho nieco. Uz pozna moj vkus a styl a ked sme niekde v obchode, tak sa vytrati a dojde s nejakym trickom alebo topankami, ze ci sa mi nepacia a ci ich nechcem. No fakt sranda, co ti budem pisat. 😀
A ja sa najprv robim, ze nieeeeee 😀 😀 😀, ze ich predsa nepotrebujem, lebo mam doma dalsich 30 kusov ( 😀) a oin ma troska "prehovara" a akoze mi to "nanuti" a potom ja pritakam a uz to je v kosiku. 🙂 🙂
Som ja ale zla, ze??? 😉
Ale take veci ako romantikus veceru pri svieckach alebo sviecocky pri "baden" to je uplna normalka u neho. Nejdem tu dalej rozvijat taketo podrobnosti. 😉

Kati - ved vravim, ze na pravne a vsetky uradne veci si tu TY. Ked ma niekto nejaku podobnu otazku, tak hned nahodis paragrafy 😉
Ale to je super, aspon nam pomozes. 🙂

evinkaaa
11. aug 2009

Baby, poculi ste o tom vybuchu v Handlovej? Strasne ☹ ☹ ☹

iii
11. aug 2009

yanni, diky, ja som prave nevedela, ako sa o to ziada, kedze som ziaden formular nikde nenasla....teraz je vsetko jasne.
reni, mas to tu http://www.familienkasse-info.de/elterngeld/ges...
prave som v spiegli citala clanok o tom, ako sa von der leyen so svojou financnou motivaciou k rodicovtvu sekla....

evi, no ja naopak pritahujem same antiromanticke typy - ale celkom mi to vyhovuje, aspon sa clovek v tej kope balastu nestrati a dolezite vyplava vzdy hned napovrch 😉

inak vcera som dostala obrovsku chut na mcdonalda, tak som si dala menu, no a myslim ze som opat na rok vytriezvela 😀 dokonca aj e. odmietla ich hranolky, co uz je co povedat....

dania
11. aug 2009

Ingi, super, v Bochumu uz jsme byli, v hornickem muzeu kdyz byl T jeste uplne maly zasatkovany balicek. Tierpark nezni spatne! Tam bude E jako doma, ne? Tagesmutter chripku dostala, musela to chytnout nekde v kostele, protoze nikam jinam moc nejezdi, na dovolene taky nebyli. Ona mela H1N1 potvrzenou i laboratorne, navic jeste se ji k tomu pridala nejaka bakterialni infekce, takze ted je na ATB a jeden syn mel taky nejake priznaky, takze jsou v karantene cela rodina. No sranda, ale uz je dobre, jen rikala, ze je na bednu ta ponorka doma. Jo v tom Mc Donaldu me to pripada, ze ty burgery sou takovy spis vareny, nez smazeny, takovy je to cely rozmoceny. Fuuuuj. Ja mam rada maximalne poradne na grilu vysusene placicky, co delaji v USA. To se mas, ze E nechutnaji hranolky z MacDonaldu, T teda jo 😠 To je nevyhoda, ze uz ma starsi sourozence, kdyby bylo po mem, tak by chudacek hranolky poznal az tak na skolnim vylete 😀 (takova sem rabenmutter)

Reni, tak prestehovano! A muze se rodit 😀 No to s tim odhanenim komaru, to byl spis takovy reflex, neuvedomila jsem si, ze mam v ruce sekeru zrovna. Ja si potrpim na poradne zahradni nastroje, profi pilky, nuzky a tak, takze i sekyra byla znackova, Fiskars, ostra jako nuz... Hehe, poridila ji moje mamina N k vanocum na moje doporuceni, protoze nemela zadny napad a ja jsem si takhle nenapadne splnila prani mit doma peknou sekeru 😀 Dobre mi tak, kdyz jsem tak vypocitava... A Slovak je tata. Mamina je Ceska.

A proc ja nevidim ty nove Verciny fotecky???

yanni
11. aug 2009

konecne Feierabend. Este je len utorok a uz som taka ukonovana ako keby som pisala tyzden v kuse na konovi 😀 😀 😀 😀 No to je hroza, ja uz som asi fakt zrela na dovolenku. A ked si este predstavim tu cestu na SVK....

Reni ale to zrkadlo len prasklo, ci sa uplne rozbilo? No vies 7 rokov nestastia ☹

No baby, ja to tiez nemusim mat romaticky. Ja vzdy hovorim, pragmatisch, praktisch, gut... 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Mna by asi porazilo vymyslat stale nejake darceky ku kazdej prilezitost. A to este pre muza. Joooooooj.... No chlapi to maju s nami lahke, kabelka, topanky, parfem ale ja som aj za prakticke darceky, Espressomaschine, vysavac, co sam povysava, zehlicka co aj sama pozehli, Porsche 😀 😀 😀 😀 😀 a tak. No ani sviecky nemusia byt. Ja si tak nimi akurat v zime "prikurim" 😀 😀 😀 😀 😀 No naco darceky, nestacil by mu boztek na licko? 😝

Juj ale som ja neromatikos 😉)))

evinkaaa
11. aug 2009

Zasa som mala co napisat, ze mam romantikus muza, ze?!
Uz nenapisem nic ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre