Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
3. sep 2009

Ahojte

ako vidim nou stranu zacneme asi otazkami lebo aj ja mam na vas hned dve ale tyka sa to skor potravin...

baby chcem kupit susene mlieko (nie umelu vyzivu pre deti) potrebujem ho do pecenia ale neviem ako sa to vola co si mam vlastne pytat....
a este jedna maju tu v nemecku nieco ako salco?

paula
3. sep 2009

Lubinka, vase dite nemecke obcanstvi ziskat nemuze, dostane nemecky rodny list, ale obcanstvi slovenske po rodicich. Museli byste tu byt aspon 8 let, aby dostalo dite nemecke.

Bea, susene mleko nevim. Neco jako salco, tim myslis slazene kondenzovane mleko? To maji u mlik do kafe, ale vetsina je neslazenych - Kondenzmilch. Musis docela hledat abys nasla slazene. Ja to videla jen ve velkych obchodacich - kaufland, real, ale mozna maji i v normalnich supermarketech. Nejznamejsi je asi Milchmädchen od Nestle. To je v tube. Ale jsou i v plechovkach, jen musis davat pozor, aby bylo napsany: Kondenzmilch gezuckert. 😉
Susene mleko by taky mohli mit u tech mlik do kafe.

evinkaaa
3. sep 2009

Ahojte baby,

bea- ja by som skusila toto:

http://kochstudio.schaechtelin.de/wp-content/up...

lubinka9
3. sep 2009

Paula, dakujem za rychlu odpoved. 🙂

neurologia
3. sep 2009

dakujem babenky veeelmi pekne skusim teda vacsie obchodaky.... 🙂

a k tomu obcianstvu neviem to na 100% ale aj mne sa zda ze by ste tu museli pobudnut 8-9 rokov aby ste dostali nemecke obcianstvo....

a uz ked som tu a pisem podam spravu o vcerajsej kontrole u doktora....tak od zaciatku tehu az do vcerajsieho vecera som pribrala 5,5 kg pomeral babatko a vazime asi 1800-1900 g cize v norme zatial sa ziadne velke dieta kvoli tehu cukrovke nekona, polohu ma ako spravny netopier a oddychuje si hlavickou dole zatial sa neotvaram cize mozem byt aj nadalej akcna 😉 a nemusim nejak eeeextra vela oddychovat a na kontrolu mam dobehnut o 2 tyzdne
joj a uz som mala aj to moje vytuzene CTG bolo super malickej sa ale nepacili pasy na mojom bruchu a co dorobila som myslela ze mi brucho roztrhne a vyskoci von kopala mikala sa ako o zivot ale vsimla som si ze toto robi vzdy aj ked si dam tie tehu rifle (s tou latkou cez brucho) len kope a hniezdi sa ale ked si dam rifle pod brusko alebo teplaciky pod brucho tak je spokojna nic ju nestve... 😎

potom som mala prvu hodinu kurzu pre tehotne....bolo to na 4 poschodi a ja expert preco by som pouzila vytah treba kondicku takze na 4 si vyslapem ako nic,ked som uz bola hore myslela som ze dusu vypustim co som ledva dychcala 😀 a este najst gymnasticraum tak som sa spytala prveho koho som stretla a on ze som na internom a ziadny gymnastic raum nemaju a ze mam zajst o posch.nizsie na gyndu tak hybaj dole a zas sa pytam na spominany raum a sestricka ze o poschodie vyssie a to uz na nu kukam ze ci si robi srandu lebo teraz ma odtial poslali prec...tak tam zavolala a vyriesila celu zahadu maju tam niekoho noveho a ten este nebol informovany ale ja som sa nabehala ako koza -ved som chcela nieco spravit pre svoju kondicku tak mi treba 😠
inak na kurze sme sa predstavili, porozpravala nam nieco o tom co nas na kurze caka a neminie, a potom nam porozpravala nieco o aromaterapii a masazi hradze...taka klasicka prva uvodna hodina ale dobre bolo som tam najmladsia a podla terminov by som mala odrodit ako prva takze uvidime....ako sa to vyvinie

neurologia
3. sep 2009

inak bola som aj v meste ze este nejake dupacky hmmm ale nic mi do oka nepadlo vsetko bolo modre s nejakym typickym chlapcenskym motivom alebo vyslovene cukrikovo ruzove....tak som kupila aspon obycajne bavlnene ciapocky a krasne farebneho plysoveho hrosika bol v akcii ze 50 % dole no tak nekup to... 😀

paula
3. sep 2009

Bea, a kolik ti je, ze jsi byla na kurzu nejmladsi? To jsi se tedy fakt nabehala 😉 priste vezmes vytah,co? 🙂
Dotahla jsem Lauru z predskolky, nakrmila a ona mi prave usnula, huuuraaa! Takhle brzy mi odpoledne neusnula uz asi rok. Je z toho krasne unavena. Tak uz se tesim, ze odpoledne nekam vyrazime. I kdyz je zradne pocasi, chvili prsi, chvili sviti. 😕

neurologia
3. sep 2009

no ja mam 23 rokov....a baby co tam boli mali okolo 30-tky.....

jabera
3. sep 2009

caute holky,

pauli, dik za skolkove rady, uz som to aj borisovi hovorila, pozeral trosku prekvapene, ze uz o skolke tocim, ked m abart 5 mesiacov... ked on si nevie predstavit, ako by som potrebovala tu trosku casu bez mimi v naruci...
ale je mi jasne, ze tie 3 roky utecu jak voda.
a ako laura zvlada predskolku? neplace za tebou? a ako casto tam je? prepac, ze sa tak vypytujem, ale predsalen mi je mile, mat take info z prvej ruky.. aj ked ani neviem, ci tu take nieco je. to je sukromne, taka predskolka?
boze, ja osm hrozna, ale predstava jedineho dna v tyzdni bez barta ma strasne láka....alebo aspon polden. viac ani nepotrebujem, ale ked ja si fakt nemam ani kedy upratat pri nom.... ci som taka neschopna, alebo ci je to dieta tak strasne nesamostatne, ja nevim.-.

bei, to je skvela rozcvicka, asi by som si pytala kyslik. a to ty drzis s rencou nejaku stavku, ze ktora menej priberie? boze, skoda, ze ste neboli v tom v dobe, ked som ja bola... mozno by som sa vydesila a prestala zrat. a teraz by som nemala problemy, ktore mam..
no a hrosik je miesto dupaciek skvely kauf, to sa malej bude dobre nosit, hahah.
vidis, ja ked som chodila po obchodoch, vzdy sa mi zdali nadherne dievcenske vecicky a pre chlapcov take bez fantazie.. ja som tak tuzila po babe, ze by som asi aj tie ruzove cipecky nakupovala...
no a o mlieku ti ja veru nepoviem voooobec nic. iba, ze moj manzel si obcas kupi taku tubu, jak nasa jesenka a tu zblajzne na jeden vcuc.... ble. takze ak hladas take, tak to bude asi to, co ti pauli opisovala.

jabera
3. sep 2009

ozi, bei, ty si takato mladucha!!!? ty jo, to ste sa aj poponahlali s miminkom, nie? planovali ste, ci to bolo smyknutie ako iu nas?

paula
3. sep 2009

Bea, ja mela taky 23, kdyz jsem byla tehotna, 24 kdyz se L. narodila a na kurzu byly taky vsechny kolem tricitky. 😉 a jedna 17ti leta. 🙂

rpinguin
3. sep 2009

hi zienky, tak Dostojevsky sa hlasi 😉
Ak to teraz vymyzem, tak ma trafi.....
Prave som dosla od Hebamme, posurit nic nechcela, mam si kupit len Eisenkrauttee a pit kazdy druhy den. Az po nejakom 8.dni po termine si mam vopchat tampon namoceny trosku v mandlovom a klincekovom oleji, zavoest na hodinu 😀 Tak na toto som cela zhava....nejaku masaz hradze som nikdy nerobila a ani sa mi do toho nechce. Robim dojem, ze este rodit nebudem, tak ja uz neviem. Potom som si pobehala po meste a kupila Maxikovi spacak, uz velkost 110cm.
Tolko o mne teda 😉
Bea a ty prosim ta co vypekas stale, ze chces kondenzovane mlieko? Ono sa to da kupit, v tych velkych sietach mas sancu to dostat. Inac ja som bola na kurze druha najmladsia pri Maxikovi a to som mala 32 😀 Normalne som nechapala.

Pauli, ja som Maxika uz pred mesiacom prihlasila do skolky, ked sme sa prestahovali. Napisala som datum zacatia marec 2011. Iste nemam ale nic, musim niekedy za rok zavolat, ze mam stale zaujem. Ked som sa opytala, ze ved pravo na skolku ma kazde dieta od 3 rokov, tak mi zenska povedala, ze to ano, ale ze ma mozu poslat daleko od bydliska a mozem dostat miesto trebars len od 8-12, takze toto je to pravo 😀
A preco nechcete este dalsie baby, ved Laurus je uz velka slecna, to by dala super pozor ako Emka na Dominika. No a bytik uz mate tiez väcsi.

Hahhaha Katka, takze teba uz SVK omrzelo? To si dlho nevydrzala a este ta caka doba....no ja viem, preco tam chodim nanajvys na tyzden 😀 Takze vydrz a navstevuj rodinku.....

Lubi, a preco chcete vlastne to nemecke obcianstvo pre baby? My sme tiez dvaja Slovaci, obaja v Nemecku cez 10 rokov a nas to nenapadlo ani len pre nas robit, aj ked by sme sancu teda mali, ale naco, pokial to netreba na nieco, tak nerobime nic. A preco si neprestavis tt? Ako si daleko? Ved sa pochval. A kocik si uz vlastne nasla nejaky?

Na koho som zabudla? Aha Jani, takze ty by si si uz vedela predstavit pol dna bez Bertika? To ja zasa neviem, ako prezijem cas v nemocnici bez Maxika, to mam v plane ostat 4 dni, aby som si oddychla od domacich prac, ale neviem, ci sa nebudem hrabat domov hned.

jabera
3. sep 2009

renci, este teraz by som bez neho nevyrdzala! to ja len tak planujem. teraz sa idem zblaznit, ked su s borisom 20 minut na prechadzke... preto chodim radsej s nimi, hahahha. a podla toho to tu vyzera. za chvilku zhnijeme.

lubinka9
3. sep 2009

reni, to bol len dotaz, myslela som, ze ked sa narodi v cudzine automaticky dostane obcianstvo statu kde sa narodi. Nejak na tom nelipneme 😉

no tt nemam vyznacene, neviem este som nenabrala odvahu to tam dat, v Novembri 08 sme prisli o mimi v 5 mesiaci.. tak radsej nie. Inak som v 16tt, termin mam koncom februara.

No a kocar uz pozeram, zda sa to byt na nekonecnu robotu. Zatial som nejak blizsie skumala Dor Jan Danny, dnes som nasla Espiro GTX. Neviem ale ci ich zozeniem v DE. Asi ich vyskusam v CZ cestou z SK navstevy pribuznych a potom objednam cez net, uvidim.. Som dost narocna, tak to bude boj, zasa ale nechcem za to dat vela penazi a platit za znacku.
ake kociky mate vy kocky? Kupovali ste v DE? ved poradte. Tych diskusii o znackach je milion len tu na MK, uz mi ide hlava kolem.

evinkaaa
3. sep 2009

Reni - ty este stale nic? A ja stale na teba myslim, ze kedy uz nam da niekto vediet, ze mas malicku pri sebe ... 😉
Tak sa drz a posluchaj rady tvojej behamme. Ide byt manzel pri porode? A budes mat aj PDA?

Jani - chapem tvoje materinske citenie, ze by si bez bartika nevedela dlhsie byt. Viem si to predstavit, aj ked teda dieta este nemam. Ale asi by som to tiez nedokazala. Preto nechapem niektore zenske, ktore sa uz po pol roku veku dietata hrabu do roboty a dieta je u tagesmutter. Podla mna to je este fakt skoro. Aspon teda minimalne rok ostat s miminkom domka. 🙂 Ale to je iba moj nazor.

Kati - takze uz sa ti zunovalo na SVK? No poviem ti pravdu, mne by sa tiez, ked si predstavim, ze mam ostat 3 tyzdne. Ja by som to nevydrzala. Jeden tyzden, ak je nieco, tak nanajvys dva, ale uz ma "mrle zeru" a chcem naspät do nemecka. Tu mame svoj bytik, tu mam svoj domacnost a klud od vsetkeho a kazdeho. 😀 a mozem si robit co chcem. 😀

Bei - ja som dnes to sladene kondenzovane mlieko od Nestle - Milchmädchen kupila v Edeke. Ak mate pri vas Edeku, tak kukni v nej. A aky kolacik ides piect? Hod recept. 😉

Pauli - ako sa Laure pacilo v skolke? Porozpravaj nam zazitky 🙂

jabera
3. sep 2009

lubi, v prvom rade drzim palce k miminku. uvidis, dobre bude, to bude ryba, ta vydrzi, neboj! mne mozes verit, ja sa vyznam, fakt....
kocik mam abc desing, je to nemecka vyroba, coz som zistila, az ked sme ho mali doma a som s nim velmi spokojna. asi musis pozerat na to, co od neho potrebujes a potom, jasne, aby mal tvar a farbu, ktore sa ti pacia. my sme potrebovali, aby mal hodne vysoku rucku a tento mal najvyssie take packy, ci rukovate, ci jak to nazvat a este sa daju vytiahnut. a aby sa dobre skladal a zmestil do auta.
je toho naozaj vela na vyber, mozno by som zvazovala aj velky kosik dole, ktory vela unesie... a ci je ten kocik ako taky lahky... ak ho je treba niekam nosit, alebo mhd, alebo tak...

verohit
autor
3. sep 2009

Caves damy, prave som vas docitala a zobudilo sa mi moje slniecko, ktore si tu vyzaduje "tazen" takze musim ist trsat 😎

rozlustenie tajnicky: raz som poobede este dovarala zeleninu k hlavnemu chodu. Mimi spinkala a ked dosla do kuchyne tak krici: epece,epece.... tak dostala "erbsen" a bola z toho taka happy... no mi sme sa valali 😉 a podobne zaujimave zahady mame casto.. 😵

zbytok dopisem vecer (teda dufam)... 😅

Jani
ked pises o svojom Bartikovi, akoby si o mojej pisala!!!!takze ta viem uplne pochopit, aka vzacnost je pre teba mat aspon chvilu casu len pre seba evt. pre domacnost, alebo mat len zrazu volne ruky...
😅

Pauli
a tvoje chutky na babätko, musim tiez opätovat, lebo u mna to je to iste!!! jak sa to tu zacalo "ztehotnievat" a ja vela znamych zacinaju druhe kolo tak ma to este viac motivuje a tie chuti hladkat a kolisat take drobatko 😵 😵 😵 ale asi je to prirodzene u kazdej zdravej zeny, byt matkou... tak to priroda zariadila.... osobne som mala pocit, ze ked som brala pille, tak akoby tieto pocity boli potlacane.... a teraz bez hormonov, obdobie ovulacie je velmi ovolacne 😀 😉

neurologia
3. sep 2009

hodila som zopar foto bruska do albumu...ak je niekto zvedavy ,normalne mi za tie dva tyzdne co sme boli pri mori totalne narastlo a to nehovorim aka bola prekvapena domaca ked ma videla po mesiaci....

jani no my sme babatko planovali nebol to smyk ale sami sme boli prekvapkany ako skoro sa nam to podarilo to sme teda necakali

a na svk by aj mne stacil tyzden ale ked sa k tomu pridaju vzdy aj nejake vybavovacky a su doma aj kamosi zo zahranicia tak je programu az-az...a ked sme odchadzali zo slovenska tak sme mali take zmiesane pocity ale ked sme otvorili dvere na nasom bytiku tak nas uplne zavalil pocit ze doma uuufff konecne tu sme sami sebe panmi mam svoju domacnost co si ako spravim tak mam.....a mame tu take sukromie ako vlastne nikde inde nie....ako aj doma s nasimi bolo super ale ked raz clovek odide prec a postavi sa na vlastne nohy ma svoj zivot tak mu uz doma nieje az tak suprovo ako predtym...chyba mu to svoje...

dania
3. sep 2009

Cauky holky, kecalky, prosim, poradte, kde se v CR presne zada o ceske obcanstvi pro prcka a o RL? Ja to musim uz rychle poresit az pojedem priste.

oli1104
3. sep 2009

Dani, pokud ty jsi obcanka CR, tve dite je automaticky tez obcan CR 🙂
Teda, tak jednoduche to neni.
Oni nejdrive na matrice v pPraze potvrdi, ze ty jsi obcanka CR a pak matrika v Brne vyda osvedceni pro tve dite.

Ja jeste K. rl nevyrizovala, ale chystam se to udelat stejne, jako u rl. Misova pres konzulat tady v nbg.

Ale pokud cele budes vyrizovat v CR, tak zajdi v vam na matriku. Tam se to odstartuje. Budes potreba rl Timmyho, aso nemecky, soudne prelozeny s apostilou z Nemecka.

Ted nevim, kdo se ptal, Evicka ? Jo jo, ja jsem primo z Brna 🙂

Jo a Steffi, az opadne stres se skolkou, tak se urcite sejdeme v Playmobilu, co ?

dania
3. sep 2009

Oli diky!!! A ktera matrika v Praze? Na Praze 1? Nemecky RL s apostilou s prekladem uz mam. Budu tusim potrebovat i nejaky doklad o urceni otcovstvi, protoze nejsme manzele. Chjo, skoda ze nemame nejaky konzulat tady v okoli, pro nas uz je to jedno, jestli pojedem do Berlina nebo do Prahy. Hlavni je, aby se to vyridilo pokud mozno jednou navstevou a abych to zvladla sama bez N, ten se v nejblizsi dobe do Cech nechysta.

emicka09
3. sep 2009

Dani - a kde bydlite? my jsme RL vyrizovali pres lucemburskou ambasadu, nebyl problem, sama konzulka rikala, ze je blbost, aby sme se trepali az do Berlina 😉 ale vy jste myslim vsechny uplne daleko odsud, tak je to stejne z ruky, ze jo?

oli - ptala jsem ja - diky za odpoved 😉 jen me to tak zajimalo, protoze tady se automaticky kazdej pta - a odkaaad jsteeee z Prahee? 😀 😀

lubinka - ja mam kocarek Bo1, asi to neni zadna extra znacka, ale jsem s nim spokojena, je siroky a vhodny do lesa 😀 ono tech kocarku je vazne moc a je to fakt horsi nez vybirat auto 😀 😀 zalezi, jaky chces - do mesta, do terenu..treba ten nas se nevejde do malyho vytahu, ale my skoro vytahama nejezdime, to je kdyz jsem sla na kontrolu k doktorovi, tak jsme to zjistili..koupila jsem ho v babyone v Trieru. Ted jsem ale koukala, ze maji velke slevy kocarku na amazonu, ale tam je to lepsi koupit, kdyz uz vis, jaky chces, protoze je urcite lepsi si ten kocarek osahat 😉

Jinak jsme dneska byli na prvni kontrole od propusteni z porodnice 🙂 Emmka uz ma pres 4 kila 😅 jsem si rikala, ze se uz nejak pronese 😀 za 3 tydny pribrala pres kilo, doktorka se jen ptala, jestli jen kojim nebo i prikrmuju, ale pak uz nic nerikala..no bodejt by nebyla takovej cvalda, kdyz je furt u prsa 🙄

emicka09
3. sep 2009

Lubi - to me mrzi s tim miminkem, at jde tentokrat vsechno bez problemu!

emicka09
3. sep 2009

bea - krasne brusko 😉

rpinguin
3. sep 2009

Lubi, neboj, teraz budes vsetko fajn, ved ako Janul pise, velkaaa to znalkyna 😉 😉 😉 a aj ja mam maleho zbojnika rybu, to su taki podareni cloviecikovia 🙂
Kocarik mam Hartan VIP Bellybutton, chcela som vzdy neutralny, lahky a skor do mesta ako do lesa (les ale zvlada tiez). Teraz ked sa nam ale postastilo, teda pritrafilo druhe, tak zistujem, ze sa mi nan neda pripevnit taky vozicek vedla, aby sedeli obe deti (na kiddy board je este maly), takze badam prvu nevyhodu. SOm ale moc spokojna, preto ho nechcem ani predavat a kupovat surodenecky.
Inac niekde v CZ alebo SK by som nekupovala nic, je to tam aj tak vsetko predrazene a ani ten servis nemas po ruke, ak by sa malo kociku nieco stat.

Dani, co ty prosim ta robis, ze Timmy nema este CZ RL, ved si podchvilou doma v CZ. S tym co mas zajdes u vas na matriku a uz len cakas na cesky a je koniec.

Silvi, takze si bola na U3? Kolko mala Emus pri narodeni? Ja uz mam v bruchu zevraj 3700g 🙂 a to je fajn, ze je stale u prsa 😵

Verus, tak na hrach by som teda neprisla. Vies co som si ja myslela? http://eeepc.asus.com/de/index.html
😀 😀 😀 😀
Som asi fakt blbaaaaaaaaaaa 😝
No a vy kedy zacinate s druhym?

rpinguin
3. sep 2009

Bea, som ani nevedela, ze ste boli v Chorvasku, som myslela, ze na Slovensku. SI ma nakazila s tym bruchom, zeby som este aj ja urobila zo 41.tyzdna? 😀

dania
3. sep 2009

Pauli, to je blby, ze vam asi nezrusi ty poplatky ve skolce. Ja bych zase byla rada, kdyby zavedli ten koncept Ganztagsschule, tadyten system, co deti chodi do skoly v podstate jen na dopoledne a odpoledne se rodice starejte je jednak dost drsnej pro rodice a jednak se ty deti malo nauci. Zato maji kluci furu domacich ukolu, takze skola pokracuje po skole doma...

Jani, to je nase nevyhoda ze zijem daleko od babicek, teticek a zbytku rodiny, ze se nam nikdo nepostara, kdyz si potrebujem oddechnout, Teda ja ted uz chodim do prace a to je svym zpusobem taky odpocinek 😉

Reni, nenaplanovala sis na dnesek rozeni? Tomuhle rikas organizace??? 😉 No ja si taky myslim, ze se to obcanstvi musi vybavovat na te matrice v Praze a pak ten RL v Brne nebo co. Ja jsem tam uz kdysi davno najek volala, ale bylo to tak slozity, ze me z toho rozbolela hlava a vykaslala sem se na to. Vsechny ty overeny materialy a podpisy a cojavimco. A do Prahy se zrovna nezenu, kdyz jsem v Cechach, to jezdim spis po rodine a po kamaradech.
S tou uradnicinou dneska: potrebovala jsem vyridit dneska 3 veci (nahradni technicak, zelenou kartu a zmenu v autopojisteni: v Cechach nemyslitelne). Zelena karta byl telefonat na pul minuty, pojisteni navsteva pojistovacky (2 minuty, zadne cekani) a tecnicak navsteva prihlasovaciho mista (5 minut, zadne cekani, 11 Euro). Proc proboha v Nemecku jde vsechno tak snadno??? Respektive pro to nejde v Cechach taky tak?

Veru, erbsen, hahahaha! To nas ale Mimi dostala!

Bei, to je teda poradne brisko, vypadas vic tehotne nez Renca pomalu 😉

Emi, my jsme z Niederschsen, pobliz Bremerhavenu u Nordsee. A v Cechach z Vysociny. Do Berlina z ruky, ale ted premyslim, ze se mozna spis vypravime tam nez do te Prahy, tam nam udelaji vsechno pri jenom, vcetne toho prohlaseni o otcovstvi, blalblabla. Proc jim proboha nestaci nemecky RL s otcem? Prece otcovstvi uz zjistovali Nemci a Nemci jsou znami svoji poradnosti 😉

dania
3. sep 2009

Teda ne Emi, Silvi vlastne 😉

lubinka9
3. sep 2009

Diky kocky, mam za sebou uz nejake testy a su OK 🙂 Uvidime este morfo..Ale verim, ze to dopadne v poriadku.

reni, my sa vraciame spat na SK august 2010, najneskor marec 2011 takze praveze mi SK alebo CZ bude kvoli pripadnej reklamacii lepsie. Je ale pravda, ze v obchodoch su predrazeni, osaham si ho a kupim cez web.
No ja by som najradsej kombinovany kociar aj s autosedackou, nech nemusim potom hladat aby mi to pasovalo. Pacia sa mi stvorkolky s mensimi prednymi kolesami, ja som krpec, ledva 160cm tak nech mi nieje moc "velky" 🙂. Nech ho napasujem sama do auta. Vytah na SK nemame, tak nech nema 20kil.. A musi zvladnut aj horsi teren ked pojdem za rodicmi a tak.. No a o detailoch sa ani nejdem rozpisovat, to by bolo nadlho 😀
Ale mame v plane vybehnut do tej velkopredajne kocikov co ste mi tu hodili link, najblizsi od nas je sice skoro 2hodky autom ale nech. Ak sa bude dat nakupim tam potom celu vybavu.

lubinka9
3. sep 2009

dania, ja som tiez z Niedersachsen, kukam ale ze kusisko od teba, ja som v trojuholniku Gifhorn-Braunschweig-Wolfsburg. Takze z mora nic nemam 😒 Snad sa tam ale vypravime na nejaky vylet. Ozaj, da sa tam kupat? Ci len pre otuzilcov?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre