Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

neurologia
โ€ข
22. sep 2009

no pekny prispevok....ale urcite si nic neprehnala...to si nam vratila to dovitavanie ktoremu niet konca...

inak baby hodila som do albumu tie satocky ak mate chut kuknut....je tam detail aj na tu ozdobu-motylika

zuzanasaw
โ€ข
22. sep 2009

Bei, krasne saticky! Take rozkosne na malu paradnicu! ๐Ÿ˜‰

jabera
โ€ข
22. sep 2009

pozerala som domiho, krasne chodi na ten nocnik, len co je pravda! pristane mu.
ake uz mas velke tie deti..a emka uz je baba normalne, neuveritelne a ako jej vlasky narastli! tie fotky z bazeniku sa mi velmi pacia, hned by som sa k nim prihodila. uz nech je zase leto.
no, hlavne, ze ta nozicka nakoniec dobre dopadla, to muselo byt zaujimave na tom rontgene, aj ste sa pokusali , lebo ani nie? ze hned zdrhala? lebo keby to nahodou zlomene bolo, asi by to mohol byt aj dost problem, keby sa to do sadry nedalo...

bei, no, ty lez s tym hrdlom asi... to neni sranda ochoriet v takom vyssom stadiu tehotenstva.. snad to neni ozajska angina, to by mozno chcelo aj mudr. ono antibiotika su nic moc, ale vraj silny zapal je este skodlivejsi. tak som citala, ako to je naozaj, mozno inge by vedela..

hani, zuby a pohyblivost sa spojili iba nahodne...
ale pripajam fotky, ako krasne nase miminko haja na brusku, hahahahhaha
no, ja som sa rozhodla, ze ked sa uz s niekym dam do reci, ze musim urobit ten kontaktny krok...sakra, sa citim, jak keby som normalne balila niekoho... ale ked ani neni koho. trosku sa bojim, aby si o mne nemysleli, ze som nejaka divna.. a tu ani cudzincov moc neni, ulovila by som aj rusku kludne, polku, uplne mi je to jedno..
a ked sa rozhodnes pre stolicku, tak posli link, dobre? len tak na kukes..

inge, ale ze ty si spominala kedysi, ze by chlapcek mal byt marcel? ci sa mylim? dlhodoba pamat mi zvacsa funguje..

iii
โ€ข
22. sep 2009

pekne popoludnie, nestiham drzat s vami krok...

verco, woow, cyprian a hugo! to si hned pisem, obe su dost origos ๐Ÿ˜‰

jani, jasne, s marcelom si pamatas spravne, bolo by to po mojom oblubencovi marcelovi proustovi, alebo po mastroiannim ๐Ÿ™‚ podla fotiek vidim, ze aj ty strihas nechty krpcovi pri pocitaci - u nas k tomu ucelu sluzi vzdy nejaka u-tubovska cast macka uska. heh, a boris je dobry chlpac ๐Ÿ˜€
citas kunderu? v jednej jeho poviedke dvaja chlapici balili baby a ten proces balenia rozdelili do dvoch casti - 1. registraz a 2. kontaktaz. je to v zbierke Smesne lasky....... tak prajem vela stastia ku kontaktazi!

hani, aaa prepac...ale myslim, ze svoje citlive miestecko mozes pomalicky s cistym srdcom zahladit, kacenka podla vsetkeho vobec nestrada. a vidim, ze co sa tyka lepku, na to ides dost sofistikovane.....co tak jej dat kusok chlebika, tam bude mat lepku iste dost. mate v rodine niekoho s celiakiou? preco si myslis, ze bude na nieco alergicka?

dani - k tej mliecno-ovocnej elenkinej diete. tak e. je tzv fine-diner. vybera si len tie najlepsie kusky, ktore musia byt velmi esteticky naservirovane, jeden mahlzeit jej trva minimalne pol hodinu, pricom dokopy zje asi miligram sacharidov a este o cosi menej bielkovin. no a potom to zapije pol litrom mlieka a zaje dvoma broskynami alebo jablkom. no ja neviem, co s nou, naozaj dokopy nic nezje - ale stoluje s radostou a vsetko rada ochutna. tutmak maly je to.
tak vam vyslo krasne pocko, ze? co podnikate?

zuzi, domco ma uz viac zubkov ako e. ๐Ÿ˜€ ale fesak je to

reni, dosiel ti uz buggyboard? chcem este referenciu od teba, kym ho kupim...

jabera
โ€ข
22. sep 2009

inge, hhahaa, elenkino papanie je ohromne. mohla by byt taka kontrolorka potravin, oni podobne jedia, mame jednu znamu, ktora to robila dlhe roky... zavidela som jej, ale je pravda, ze jedla asi ako elenka.
nechty strihame pri pocitaci, ale ked bart zaspi pri kojeni. tam mam obru viditelnost aj pristup k prstom. za zobudena sa to rozhodne neda.

kundera je moj oblubenec a jasne, ze to ovladam, ale ku kontaktazi je treba prave velmi podrezany jazyk a to v nemcine nezmaknem... mimochodom, 1. byt, ktory som si prenajala, vlastnil pan, ktory bol kvazi vypravac v tejto poviedke... kundera bol ten, co robil tie kontaktaze... vraj to skutocne takto vyzeralo. chlapci toho poobrabali az az ...

iii
โ€ข
22. sep 2009

heh, tak som prave vydrazila na e-bay buggyboard!

jani, wow, dobre byvanicko ๐Ÿ˜‰ no registraz mal kundera v 60-tych rokoch iste tazsiu ako my dnes, ale s kontaktazou ste na tom asi rovnako....ale ti chlapici tiez nemali nejak extra podrezane jazyky, skor boli tak milo nesikovne odviazani..... mozno by si mala viac pit

jabera
โ€ข
22. sep 2009

gratulujem k drazbe!!

hmm..., pit nie, to mne sice vtedy kontaktaz ide jedna radost, ale vyhradne kontaktujem osoby opacneho pohlavia.
kedysi som si obcas vypila.

rpinguin
โ€ข
22. sep 2009

Ingi, este som ho neobjednala, ale viem, ze chcem novy, ten s tymi cervenymi ksichtikami. No a Oli mi povedala, ze na moj kocik je Kiddyboard, takze objednam ten. Vecer ukazem muzikovi a objednam, takze do konca tyzdna by som mala mat. S tou manducou je otrava, ale viem, ze i kiddyboardu mi bude tiez zdrhat, uvidim na co ho nalakam.
Ja mam zasa jedaka, vzdy sa mi podari ho jedlom "bestechen" (nenapada ma SK slovicko, takze ja by som teda tlmocnockou byt nemohla, prekladatelkou skor- to mozem to slovicko vyhladat v slovniku ๐Ÿ˜€ )
Za kolko si buggyboard vydrazila?

My ideme dnes do mesta a pojdeme vecer aj na otecka na stanicu pockat, to bude odysea.
Inac, som pisala aj tete na urad ohladne Maxika, ze preco on to nemecke ocianstvo nedostal a Matilda hej, takze teta hned odpisala (esteze existuju maily), ze sa asi nanho zabudla, ze to posle na Auslรคnderamt a da mi vediet.
Inac som sa vcera nasej uradnicky Katky (yanni) pytala, ako je to s tym dvojitym obcianstvom. Musela by som teda on poziadat a viete kolko to stoji? 255โ‚ฌ a to este nie je vsetko, za nejake preklady, apostily tiez clovek plati, takze som to hned zamietla a pojdeme radsej na dovcu ๐Ÿ˜€ Ved to je chore....., takze len deti budu mat nemecke pasy, my dospelaci nepotrebujeme ๐Ÿ™‚

Bea, pekne satocky. Ty si tiez nejaka fanusicka (ci fanynka) Nextu? Baby na SVK a v CZ za tym plasia (som vycitala z kona) a ja tu znacku ani nepoznam ๐Ÿ˜Ž Inac Matilda uz dostala zopar mini saticiek, ale akosi sa mi to zda neprakticke na takom babรคtku, ktore nechodi. No hadam ich vyuzijem. Od velkosti 80 je to uz ok, to uz chodia.
No s tym hrdlom nic moc, aj na nas to prislo akosi zrazu z nicoho nic a este to nepreslo ๐Ÿ˜ 

Zuzi, no vitaj...ze na com ficime ๐Ÿ˜€ Ja na Buttermilch ๐Ÿ˜€ Inac, ked tu bola svokra, tak tiez kupila nocnik pre Maxika. Sluzi nam na ulozny priestor hraciek. Ja sa do ucenia nemam a ona tiez s tym nezacala, ked tu bola. Tiez mame taky modry. Inac Emke fakt seknu tie dlhe vlasy. Copik si nenecha urobit, ze?
Ja sa uz tesim, ked budem Matilde robit ucesy (ak dovoli).

rpinguin
โ€ข
22. sep 2009

Ozi Jani, ma napadlo.....fajcis vlastne este? Dost od veci otazka, ze? No ale mne moj podrezany jazy neda sa ta to neopytat ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜‰

rpinguin
โ€ข
22. sep 2009

vrchol vsetkeho bude ale, ak som si ta s niekym pomylila a ty si vobec nefajcila, ale zato moze teraz moja kojo-demencia ๐Ÿ˜€

neurologia
โ€ข
22. sep 2009

vies co renca....do next veciciek alebo next ako znacky blazon niesom ale bludila som po ebay a zapacili sa mi tak ze kuknem cenu a skoro mi oci vypadli ....a znacku som pozerala asi ako poslednu ved ked su pekne pre mna za mna nech ich vyraba-sije aj doma....
no a my sme ziadne vecicky nedostali-teda aspon zatial a neviem kedy dostaneme kedze sa domov nechystame...(aby som nekrivdila nikomu tak zapozicali mi fusak a vanicku na kupanie,no a svokra kupila 2 bodynka a 1ciapocku a pozicala postielku-som spominala ze ju smirglujem a lakujem) no a ostatne sme si kupili-zaobstarali samy takze dobrej cene sa vzdy potesim....

honnig
โ€ข
22. sep 2009

Hezke odpoledne,
diky za nazory ohledne zidlicky, me hlavne zajimalo, jestli nekdo mate tu plastovou, co se uz na nic jineho nepouzije...takze asi ne. Tak ja to taky vydrzim a bude v lehatku, a pak koupime nejakou drevenou.

Veru, jasan, pokud bude drevena, tak mame cas, az si sama sedne. A bryndak u nas uspech moc nema. Tak ma obcas cele odpoledne trochu pokecane tricko, ale nez ji stresovat prevlikanim... ๐Ÿ™‚

Reni, urcite to nebyla urazka. To bych si nedovolila a fakt jsem tim oslovenim myslela jenom sebe. Toto tema uzaviram, aby nedoslo k dalsimu nedorozumeni ๐Ÿ˜‰
V CR na Nextu spousta maminek doslova ujizdi, ale dealerky to tam prodavaji na nehorazne ceny. Nedavno jsem narazila, ze si nekdo uctuje libru za 37 Kc. K ma taky jedno tricko, ze sekace za 22 Kc ๐Ÿ˜€
Pekny vylet do mesta a brzke uzdraveni.

Zuzi, D. ma krasny klobouk ๐Ÿ™‚ A nema jeste na chozeni na nocnik cas? Ono to urcite pujde.

Jani, tak ja tady divna jsem. Nejaci lide ze 3. ulice od nas si stezovali nasim sousedum, ze je nezdravim. A sousedka to rikala manzelovi. Si myslim, ze jsem ty lidi ani snad nepotkala....nezavdecis se nikomu. Ale preji uspesny lov ๐Ÿ™‚
Link poslu, ted budu sledovat akce.

Bei, at te nachlazeni brzy prejde. Krasne satecky jsi koupila.

Ingi, ja mam kamarada a ten se jmenuje Hubert. Treba i to se ti zalibi ๐Ÿ˜‰
K. ma na sobe porad takove flicky, jakoby sussi kuzi. Nejvic ji to vyrazi, kdyz ma nejaky nervozni den, a kdyz ji asi boli zoubky. Celiakii nikdo nema, ale prave protoze neni kojena, tak jdu na to postupne a kombinace s dalsim zavadenim potravin...nechci prekombinovat. Na chleba dojde rada asi pristi mesic, tam jsou zase vajicka.
Nehty strihame u krtka.
Elenka je vylozeny gurman, K. spraska vsechno dohromady, pak si udela misto odrihnutim, pripadne ublinknutim a je spokojena. Akorat caj po sobe spis caka, jak polyka...
Gratulace k drazbe ๐Ÿ˜Ž

U nas je dnes celkem klidek, akorat v noci by mohla K. trochu vic spat. Dnes uz ma za sebou i odpoledni spanek, ja douklizela spajzku a uvarila veceri. A jde se ven....

iii
โ€ข
22. sep 2009

hani, k. je zviera ๐Ÿ˜€ ked som bola s e. u dermatologa s jej ekzemom, tak vravel, ze asi len nejakych 10% (alebo nejake podobne male cislo) ekzemov ma povod v potravinovej alergii. hm, ajked niekedy je asi ta potravina lepsia, da sa tomu lahko vyhnut....
inak hubert je super!!! v Roman pro zeny bol predsa hviezdou tiez snobsky intelektual Hubert..

neurologia
โ€ข
22. sep 2009

inga ty tu dostavas tolko tipov na chlapcenske mena ze si nebudes vediet vybrat....ktore bude to prave...

jabera
โ€ข
22. sep 2009

hani, nie si divna, proste si obcas niekoho nevsimnes... ved zas, ked moc chcu, nech pozdravia oni, nie?

reni, no fajcila som, to ano, ale jasne, ze nefajcim, ked kojim... akoze, bafla som si na dovolonke, to nebudem klamat, ale v noci po kojeni... mam to nastudovane, ze za 95 minut nikotin odchadza z mlieka...
ale nesmiem si robit take radosti, mam potom este vacsiu chut.

zuzanasaw
โ€ข
22. sep 2009

Hani, ja Nikiho na nocnik netlacim, len som chcela vyskusat, ked uz sam hlasi, ze ma "ba", tak reku pravidelna ranna stolica, mozno to stihneme... A nestihli, radsej kaka do plienky... ๐Ÿ™‚

Reni, ked ide Emka von, zvรคcsa musi mat aj copik, hlavne na bicykel "aby jej vlasy neviali do oci, pretoze inak havaruje". Pred letom nosila stipec, taka bola krasna, ale na Sk ju to preslo a teraz sa navela dohodneme na gumicke. ALe ked nema naladu... to mozes robit co chces... Akurat som hladala aj lepsiu fotku, ale ona sa tak nerada foti, ze na kazdej fotke je bud otocena alebo ma vyplazeny jazyk ๐Ÿ˜’

Next - mne sa ta znacka paci, pretoze maju napadite veci a kombinovatelne podla farieb. Mame tiez doma zopar kuskov, ale to este ked sme boli u brachu na Cypre a v letnych vypredajoch som nakupila za par supiek aj na dalsie roky. Resp. dostavame od svagrinnej. Darmo, mne sa zda, ze su to kvalitne veci, ale aby som za ne davala take nechutne sumy - to nie...

Ingi, kolko zubov ma Elenka?

Jani, chvalabohu ta nozka dobre, mala som strach, ked sa na nu vobec nechcela postavit a len stvornozkovala. Odstrasujucim prikladom je moja 83-rocna babka, ktora si v lete zlomila ruku, pekne jej to zasadrovali a ked jej dali dole sadru a urobili kontrolny rentgen, zistili, ze je to zle zrastene a chceli jej to naspรคt lamat. Tak podpisala reverz! Ked sa Emke po par dnoch polepsilo, bolo to dobre znamenie, ze to nie je zlomene. Ci moze sa stat, ze ta noha neboli, aj ked nie je v poriadku??? INGI???

rpinguin
โ€ข
22. sep 2009

Hani, ved ta otazka bola myslena tak, ze sa mi to vobec nezdalo ako urazka...kdeze a by si mala vediet, ze ja som asi jedna z tych poslednych, ktoru by tu nieco nastvalo. To mam ja dost dobre hrosiu kozu a vas tu mam rada, takze neboj nic nehrozi ๐Ÿ˜‰
No uz sme doma pokope vsetci a uz nestiham nic ๐Ÿ˜€
Jani, tak to som rada, ze som si ta s nikym nezmylila. Si ale aj tak dobra, ze sa tak drzis.
Ingi, no cakam na odpoved..... ๐Ÿ™‚
Ja idem teda objednat ten kiddyboard....pekny vecer vsetkym!

mammy81
โ€ข
22. sep 2009

jemine babulky to vas docitat je umenie ๐Ÿ˜… .ja som vcera o osmej zalomila a to som na kona chcela ist. โ˜น ๐Ÿ˜…,ale telo si vyziada svoje no nie??

Evi ty si sa pytala asi ohladom cvicenia co?? tak to je Kinderturnen a trva to asi hodinku ale S.sa to paci a chodi tam aj vela jej kamaratok tak to praktizujeme,pretoze je to taky maly domased ๐Ÿ˜ ,i ked uz sa to zlepsilo odkedy vie sama bicyklovat,taha uz aj sama vonku. napr.dnes sme boli na ihrisku vedla v dedine asi 2km a ona to odjazdila super a ja vedla nej. No a ja som sa cez AOK dala na pilates a zacinam v okt. tak sa uz aj tesim ze vytiahnem pรคty z domu a (zacnem aj na temu od Pauly)konecne teraz mam aj kamaratku s ktorou zacnem aj do fitka chodit.

Pauly tak u mna to bolo podobne s kamaratkami az odkedy mam S.stretavame sa s par nemeckymi mamickami a su aj take ktore pomozu ale najdu sa aj take ktore navstivim raz a dovi.Napr.dnes na ihrisku sme sa s jednou nemkou rozkecali a zajtra ideme pravdepodobne na plavaren ak to S.zustand dovoli.(neviem ci tiez nezacina s nachladenim) ๐Ÿ˜’.Ale ja strasne tuzim aj po slovenskach alebo ceskach a dufam ze to stretnutie s Olli alebo Dankou(Marosko)raz klapne i ked teraz uvazujem ze najblizsie asi skocim k Verus (samozrejme ak bude mat zaujem)do Regensburgu ๐Ÿ˜•chystam sa tam ku kamaratkam este z au-pair cias.

jani do certa to vazne keby si tak daleko nebola tak ja by som na to kaficko aj kazdy den dosla ๐Ÿ˜€a aj kolacik by som nam doniesla a aj Bartika povarovala.
a ja sa priznam sama ze ja tu pri vas dokazem tak vypnut a som rada ze ma Renka zaradila do tabulky a ze patrim" medzi Vas "

Reni no vam skore uzdravenie,ale to je uz taky jesenny cas a ja ho neznasam zo srdca uz keby jar bola ๐Ÿ˜€
no a s trojkolkou mas pravdu ved ja som bola spokojna so slovenskou ja som druhu nepotrebovala,ale co sa budem stale hadat a niekoho presviedcat ze sme v 20 storoci a nie v roku 1923 napriklad....(myslim tym mojho svokra)

Zuzi no vitaj tak to dufam ze nozka bude a je fit,s tym sadrovanim jooooooj to poznam aj moja neterka si zlomila raz ruku a jej zasadrovali a nakoniec sa na to prislo ze nema ju dobre zrastenu a chceli jej nanovo lamat ale sestra nedovolila ze mozno este niekedy spadne na nu nanovo.

rpinguin
โ€ข
22. sep 2009

som ja ale nacisto blba, samozrejme ze je to buggyboard a nie kiddyboard, takze uz je objednany, tak len dufam, ze bude pasovat a M. na nom stat. V manduce ho po hodine mrle zeru ๐Ÿ˜€

mammy81
โ€ข
22. sep 2009

no pre istotu som to odoslala aby mi to nevymazalo ako Evci ๐Ÿ˜… Jezisi Reni to asi vsetke nestihame ked su chlapi doma aha ja dnes vsetko bez stresu aj kona stiham,len si asi budemmusiet robit poznamky co som chcela komu napisat lebo polovicu clovek zabudne.

aha Ingi,tak gratulacia k vyhratej aukcii.No a ako sa dievcence vyjadrili Eduard je velmi zaujimave meno i ked pre mna asi by nebolo in ale kazdy ma svoj nazor a vam samusi pacit a E.vidis uz vybrala ona betarka asi vedela ze raz bude mat brata ๐Ÿ˜€ .No moj manzel raz prisiel s tym ze jeho dedo bol Kurt(Curt) no neviem ako pre koho.albo Bruno ale mna pri Brunovi hned napadne pes ๐Ÿ˜€ .

Veron a teba som sa chcela spytat vy mate kaviarnicku alebo pekarnicku ale co ze ty si stale taka akcna??ja som bola na vypomoc vo stvrtok v jednom hotely ako aushilfe no po prvy krat a pustili ma domov o pol druhej rano,od piatej som tam bola a dva dni som sa nevedela dospat takze Ta obdivujem ๐Ÿ˜ต
no urcite som na nieco zabudla ale jasi zakupim notes na poznamky alebo zeby to bolo mojou castou abstinenciou??!! ๐Ÿ˜ 

paula
โ€ข
22. sep 2009

ahoj holky,
diky za odpovedi ohledne seznameni. Me uz to ted s L. jde docela dobre, ale fakt uplne chapu janku, kdyz byla mimi a byly jsme porad tak samy tak to bylo na masli. ๐Ÿ˜‰

Dnes jsme se jely podivat za kamaradkou do 30km vzdaleneho mesta, co pred tremi dny rodila. Predstavte si, ze u ni byl na navsteve bratr s manzelkou a ta manzelka je hebamme (v holandsku) a miminko se rozhodlo, ze prijde na svet, tak u toho holka mela svoji znamou a dobrou kamaradku jako hebamme. Jejimu chlapovi se pry udelalo tak spatne, ze ho poslali pryc a u toho nebyl. ๐Ÿ˜… No ale presto mela dobrou podporu. I kdyz po 13ti hod. stahu nakonec stejne rodila cisarem, chudinka. Pry detatko bylo "sternengucker" a proto nemohlo prolezt.
Miminko je naaaadherne, krasne na pochovani a vypujceni, ale jeste si rict nedam. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
Jela tam s nami jeste kamaradka s klukem, co ted zacal chodit do skolky, tak jsme byly rady, ze decka v aute usnuly a dobre jsme si pokecaly. ๐Ÿ˜‰ Musim se pochlubit, ze uz jsem se zase naucila docela dobre ridit a uz nejsem nervozni a bavi me to. ๐Ÿ™‚ Ja bych asi chtela auto. ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜€

mammy81
โ€ข
22. sep 2009

Hani (Honnig) tak ja som mala pri S.tuto stolicku a bola som s nou velmi spokojna S.som tam strcila uz ako 4mes;dala sa polohovat a S.v nej lezala ako v lehatku a aj vyska sa dala polohovat,takze ked bola S.starsia som ju dala celkom dole a ona sama vysla na nu aj zisla- samozrejme ked nemala pred sebou ten stolik.(ale casom preliezla aj ten) ๐Ÿ˜€
http://www.baby-walz.de/Essen-Trinken/Fuettern-...

Bei satky peknucke ja som S.tiez paradila a ruzova bola mojim hitom i ked dnes by som bola rada keby viac fialovu nosila ale ona stoji na "rosa a pink."juj uz mas to za par co?? a mala ma peknu vahu si myslim,ale este priberiete ๐Ÿ™‚

no idem ja do hajan babulky majte sa zatial pekny vecer

iii
โ€ข
22. sep 2009

reni, vydrazila som to za 42, plus 7 eur versand, je skoro novy (parkrat pouzity este s garanciou). ale zasa az taky dobry obchod to nebol, potom som na babymarkt nasla toto iste za 51:
http://www.baby-markt.de/BUGGY+BOARD+MAXI+Fix+v...

zuzi, 10 ๐Ÿ˜€
jasne ze sa moze zrast a pritom neboliet...ale v tomto pripade mala tvoja babka asi viac zdraveho rozumu ako dotycni lekari, ja by som tak stareho cloveka nechala na pokoji aj s predklaktim do praveho uhla.

oli1104
โ€ข
22. sep 2009

Ahoj holciny,

Ingi, tak u mne Eda jednoznacne ano, pro kluka jsem ho mela v hoooodne uzkem seznamu, mam znamou v CR, tak Edu ma, je to jmeno super. Ja teda uvazovala o Edwardovi, ale to uz je jedno.
Jinak ja celkem muzu Richarda Gere, a v Pretty woman byl prece Edward ๐Ÿ™‚

K seznamovani a tak ๐Ÿ™‚
Tady v Norimberku a okoli je Cesek fakt hodne, takze mame ty pondelky ceske zpivani, pak spolu kamaradime s jednou holkou ceskou tak trochu vic ( jeji manzel je taky anglican ๐Ÿ™‚). Pak jsem tu mela zname z kurzu nemciny, ale od tam mne zustala jen ta moje kamaradka Japonka ( ona ma stejne stare deti ). Vzdycky jsem si v kurzu moc rozumela s Gabriellou z Argentiny, ale tam to tak nejak celkem "vysumelo", protoze ona zacala chodit do prace, deti mit nemuze a prece jenom, at clovek chce nebo ne, tak pres ty deti se travi spoustu casu.
Ale kamarady/ky treba jako z vysoke skoly, tak takovy tu nemam โ˜น

Nekdo se tu ptal na kolo. Ano, Misa jezdi na normalnim kole. Presli jsme na nej z Laufradu a to ted nekdy o prazdninach, takze zhruba ve 3.5letech.

Next znacku mam taky rada, ale blazneni jake je v CR celkem nechapu. Nakupuju ho vetsinou v UK, byvame tam dost casto, kdyz jsou slevy ๐Ÿ™‚, a takze nakoupim fakt za pusu.
Dneska zrovna jsme s kamaradkou premyslely, proc vlastne lidi kupuji znackove veci, napriklad jsme dneska videly celkem maleho chlapecka a ten mel tricko, na prsach napis Esprit a rikaly jsme si, jestli by radeji nemel tricko treba s autem nebo medvidkem, treba z nejakeho neznackoveho obchodu ๐Ÿ™‚

Steffi, co ten nas Playmobil ?

Katynka stoji sama ๐Ÿ™‚, no neni to teda nijaka bomba, on ji bude v utery pristi tyden rok ! To tak silene leti, to je hrozny. Premyslim, jaky ji upecu dort ๐Ÿ™‚
Asi jednicku. Holky jste tu nektera "pekarka-cukrarka" ? Me to silene bavi, ale tech 9kg, co mam stale po porodu timhle teda neodbouram ๐Ÿ™‚

A uz nevim, co jsem chtela.

oli1104
โ€ข
22. sep 2009

Jeeee, tak vidim, ze jsem psala a pribyly dalsi prispevky ๐Ÿ™‚

Jo, jeste k zidlicce. My mame taky Stokke a vlastne mame uz dve ๐Ÿ™‚ Jsem spokojena, i kdyz ted budu muset pod Katynku koupit nejaky koberec nebo co, ona chce jist sama ( a to Misa jeste nechce ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚) a tak pod sebou ma neustale siiiileny neporadek, tak at to vzdycky jenom vyklepu ๐Ÿ™‚

Ja jsem taky ted docela nachlazena, sedlo mi to na prudusky. Misa v patek nesel do skolky, ale byla to jenom ryma a v po uz v pohode. Ja to ale fakt odnesla. Ryma, sileny kasel. Hruza.

A skolka u nas uz docela dobry. Zna skoro vsechny holcicky, Selina se mu furt libi, ale uz i nejaka Lara a Katharina a Alina ๐Ÿ™‚ Zitra mame Elternabend, tak jsem zvedava. Je to nastesti s Betreuung, tak pujdu i s prckama, jinak nevim, manzel musi byt v praci.

iii
โ€ข
22. sep 2009

oli, krpec ma vazne rok? prave som sa chcela spytat, ci uz pasie konicky ๐Ÿ˜€
ja teda pekar-cukrar nie som, ale mojim snom je otvorit si raz palacinkaren alebo cukraren....dufam, ze to pojde aj bez potrebneho vzdelania

oli1104
โ€ข
22. sep 2009

Jo, jeste jsem chtela, ja nevim, jak K. odstavit โ˜น
Ona je silena zavislacka, ale ja uz mam pocit, ze se lidi blbe divaji a vlastne jsem si taky rikala, ze budu kojit do roku.
Ale ona se budi v noci a to je proste to prso nejjednodussi, pres den, kdyz jsme doma, tak na me treba vleze a vytahuje tricko ๐Ÿ™‚, ( venku nastesti nee ๐Ÿ™‚) Ona by byla schopna u prsa snad lezet porad.
Tak nevim, co s tim.....
Flasku nechce, teda uz by si i vzala, ale v ZADNEM PRIPADE s mlikem.
Pije normalne s hrnicku, na cestach ma takovy ten se slamkou/brckem. No a chce vlastne jenom vodu, maximalne dzus zredeny.

zuzanasaw
โ€ข
22. sep 2009

Ingi,
este som zabudla, buggyboard je dobra vec. my sme ho kupili od Vendulky, ona tiez cez e-bay, ale Valentin vraj uz potom ani inak chodit nechcel, co je pri ich turistickej nature dost nezvycajne. Ja som ho pouzivala hlavne cestou zo skolky, ale to musela Emka najprv slapat a potom ked som uz videla, ze je unavena, tak som ju zviezla. Pouzivala ho celkom rada a pekne na nom stala. Horsie je to pre tu maminu, ktora musi ist tak trosku v predklone ๐Ÿ˜’

rpinguin
โ€ข
22. sep 2009

Ingi, no teda, ale mne bolo jasne, ze take veci, ktore nie su najlacnjsie sa dobre- vyhodne na Ebayi jednoducho kupit nedaju. Kedysi som pozerala manducy, za ktoru niekto chcel nejakych 70โ‚ฌ, tak to dam radsej 99 za novu.
Ja som objednala tento: http://www.baby-markt.de/cgi-bin/cosmoshop/lsho...
Dufam, ze ho na tie ksichtiky nalakam sa na to postavit ๐Ÿ˜€ Pocitam, ze v sobotu by som to mohla mat, tak potom oznamim.

Pauli, tak to nemala ta kamoska teda super porod. A inac ved Matilda bola tiez Sternengucker a isla normalne von. Myslis, ze preto isla na cisarsky? Super, ze si si oblubila jazdenie. Ja som sa do nasho Oplu este neposadila, akosi sa bojim, ze to kdesi napalim a som aj tak skor na tie elektricky a nie na stres s hladanim parkovania v meste. Smaozrejme, ked ides ale mimo mesto, tak je auticko asi lepsie.

Oli, no na odstavenie nie som expert, Maxik sa v 13. mesiacoch odstavil sam (zistil, ze som tehotna asi a uz nechcel). Fakt neviem, ako sa to robi, budem potom ja vas otravovat, ked si nebudem vediet rady s Matildou.
Inac ja zijem po odrodeni len na sladkom, takze nechapem, ako existujem a uz mam 9kg dole. Sranda.

Zeny, dobruuuu

paula
โ€ข
23. sep 2009

Reni, to je nahodou pro Oli super tip, jak odstavit! ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜€ to je prece taky reseni - otehotnet. ๐Ÿ™‚
Ta kamaradka to tak zduvodnovala - ze mimi neproslo, protoze se divalo nahoru ale jiste to nevim,bylo nas tam 5 na navsteve zaroven,tak jsem se nechtela moc vyptavat a bavit, to az spolu budeme samy. ๐Ÿ˜‰
A super jak hubnes, mas muj obdiv a zavist. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Oli, jak se lidi divaji na to kasli. Jak dlouho kojis, to zalezi jen na tobe, jak se ti chce a jak citis. Ja L. po roce kojila jen pred spanim a jen doma (takze se lidi nekoukali). Ale ja jsem vlastne nikdy nekojila na verejnosti, jen v nejvetsi nouzi.

holky, ty boardy vypadaji dobre, je to asi nejlepsi reseni. Ale uz jsem videla i dve deti v jednom kocarku, kdyz je nejhur,tak to asi aky jde. ๐Ÿ˜‰

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre