Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
23. sep 2009

Kati - to nebolo v mnichove. Praveze tu sa nebojim vobec. Ale na slovensku nehrozi. A to bolo vtedy na slovensku. Tam sa bojim ist sama v noci po ulici. 😠

iii
24. sep 2009

katka, zavolala si niekoho k tomu chlapikovi? nemusel byt nevyhnutne ozraty...a aj keby bol, tak uz sa da podla mna v tejto teplote vonku celkom pekne zmrznut.
inak - o com je ten pilates? nieco ako kalanetika? ci nieco dynamickejsie?

baby, mate niektora do kociarika lammfell? pride mi to take prijemne kuschelig, len neviem, ci to ma aj nejake ine vyhody....

jo, renci, rozmyslam, ze na teba uvalime zakaz zverejnovania svojich fotiek.... 😀

yanni
24. sep 2009

Dobre ranko,

no ja som nikoho nevolala. mam s tym zlu skusenost. Asi tak pred rokom sme s kamoskou isli v sobotu rano na piatu do roboty a rovno pred pekarnou lezal chlapik. Nehybal sa a ani nereagoval tak sme zavolali zachranku. Ti ho prebrali a chceli zobrat so sebou ale nechcel ist tak oddisili. A potom aj on ale o pol hodinu prisiel a zacal nas atakovat ze sme sa bali o zivot. Tak sme zavolali polisov no a to bol uz ohen na streche. No a po tejto skusenosti uz nikomu co smrdi po alkohole pomahat nebudem. Nech sa nikto nehneva ale mna zivot este neomrzel. A az Taka zima nie je. Vcera bolo 12 Stupnov.

No pilates je nieco ako joga len o vela rychlejsie, nie take psycho, dost na svaly. Akesi Dehnübungen, nie ako aerobic, tam sa nehopsa, skor natahuje. No moze byt ze kalanetika je fakticky to iste. Tiez je to na formovanie postavy. Ked na SWK frcala kalanetika to som bola este teenie a postavicku som mala ako lust, takze ma to vtedy nejako nezaujimalo.

No a ten lammfell mala aj moja mala aupairkovska. Na co to bolo neviem, lebo v zime mala aj tak este fusak, no a v lete ten fell samozrejme nemala pri tych horucavach. Takze pravdepodobne len tak, lebo to mali vsetci 🙄

jabera
24. sep 2009

ahojte baby.

kati, no poondila by som sa. ja podobne poznam, raz taky spinkal pred vytahom na 4. poschodi panelaku, ked som isla z rande vecer..velmi dobre si to pamatam, lebo som mala taku povznesenu naladu a o to vacsi sok to bol..

ingus, co to je ten lammfell ? to vies, ja som este stale skor na tu slovencinu...pytala som sa borisa aj na
kuschelig a zle som to precitala, tak mi povedal, ze je to po japonsky... potom mi to teda prelozil, ked to precital.

baby, ja potrebujem tiez poradit. ked je dieta este nechodiace, ale take popolrocne, musi mat v zime zimne boticky? ci staci take obycajne, kvazi jesenne.. alebo radsej kozusinove papucky? take bez podrazky? ja vazne neviem... bude naobliekany a vo fusaku.. ale trebars v aute, potrebuje cizmicky? vdaka za rady, velmi ocenim..

dania
24. sep 2009

Cauky baby, no teda ja vas vubec nestiham docist, snad mi neuteklo neco duleziteho 😉

Uzivame si krasne v Cechach, ale uz se nam to krati. No a do D uz se taky tesime. Chjo, clovek se holt nerozpuli.

Jani, lammfell je takova ta jehneci kuze. A kuschelig je jedno z nejdulezitejsich baby-slovicek 🙂 A nevidim zadny duvod, proc by mimca mela nosit boticky, kdyz ani neumi chodit, u nas jsme davali jenom ponozky do toho auta treba. Nebo nic, kdyz mel nejake silnejsi dupacky.

Ingi, lammfell jsme pro T taky meli, ale moc jsme ji nepouzivali, jenom kdyz jsme vozii T jeste v te velke korbicce. Pak uz ne, jenom doma na polozeni obcas. No vyhody nevim, snad jen ze ho to tak prijemne lechta 🙂 a nevyhody, ze blinkani se z toho blbe cisti.

rpinguin
24. sep 2009

dobre ranko,

no ozi, tema Lammfell aj mna zaujala. Jedna kamoska ho totiz ma cely rok v kociku, ci je zima, ci je +30°C, zevraj to nieco robi a nie je decku este viac horko, lenze som sa jej neopytala a vzdy som len krutila hlavou, ze pri takych horucavach to ma...musim to teda zistit ako to je.
Ja to mam ale v ohradke a na tom lezi Matilda a tym jej z Maxikovho dosahu. Kradne jej totiz stale dudel a do ohradky na nu nedociahne 😀
Jani a ako Danka pise, nepotrebujes nic na nohy. Naco minat prachy na topanky. Ved ak mas nejaky overal s nohami, tak ma teplo az az.
Prve topanky kupujes, ak vie dieta 2 tyzdne chodit samo. Dovtedy nie. My mame inac od loziaceho obdobia az do teraz stale tie kozenne take botky (ani neviem, ako ich nazvat). Uz mame tretie.

Inac mam strasnu noc za sebou, asi 2h som len kojila a cicikala. Chudatko ani dychat nemohla cez ten nos zaopchaty....samozrejme teraz spi, ale Maxik uz nie 😠

jabera
24. sep 2009

dani, tak uz sa aj tesite? no, verim, ved to poznam. vdaka za vyklad kompletny,...ale potom neviem, ci mi boris ten kuschelig neprelozil zle... on mi povedal, ze to je ako hunaty, alebo taky na maznanie. dobre to povedal?

reni, chudak maxik, takto ho trapis... uz nema dudel? ale matilda este vacsie chudatko, takuto noc mate za sebou, snad sa jej to uz zlepsi. boticky myslis take tie akoby len z koze usite papucky? bez podrazky?

a vdaka za pomoc pri topankach na zimu. ja som z toho bola taka ublbnuta, aby mu nebyvala zima a musim povedat, teda, ze moj manzel ma trosku vylakal v tomto smere. ja osm chcela, aby mal na von jedny, trebars, ked ho mam v satke v zahrade a tak, ked ma uplne ladove nozky, vtedy sa mi zdalo, ze mu nestacia hrube ponozky. ale dalsie uz teda riesit nebudem. fajn... ostane viac penazi na sladkosti...

iii
24. sep 2009

dani, no uniklo ti toho dost...tak stastnu cetsu nazad!

jani, topanky nepotrebujes, skor nejake teple ponozky, aj viac vrstiev. podla mna ani nevadi, ked ma trosku studene nozky a rucky....e. ich mala studene bez ohladu nato, ako bola nababusena. ked som ju mala v satke, nosila som v zime dlhy sal a jeho koncami som jej nozky zakryla. a potom, ked sa zacne stavat, su prakticke tie kozene makke topanocky akoby bez podrazky.
kuschelig, hunaty, to je ten spravny vyraz 😉
a co chcela pani p.? no aby vam este nakoniec nevyuctovala tie hovory do nemecka..... asi by vam pomohla zmena identity, ze?

reni skore zlepsenie! chuda male. co nakoniec pouzivas na ten nostek?

katka je mi luto, ze si mala taku neprijemnu skusenost.... ale ver mi, ze naozaj opity nemusi byt, aj ked mas pocit, ze pachne po alkohole.....a moze byt aj opity, a nemusi to byt nevyhnutne opilec - proste chlapik sa raz na oslave pozabudne, vypije si viac ako znesie, potom spadne a ma mozgove krvacanie. a jeho zivot je zavisly na tom, ci si ho niekto vcas vsimne. to sa moze stat kludne aj tebe. staci zavolat zachranku, ani na nich nemusis cakat...a je to bezplatne, pre teba otazka pol minuty.

mammy81
24. sep 2009

Jani no vies som bola uprimne rada ze Renca na mna myslela myslim si, ze dost tu abstinujem 🤐 A netreba vam topanocky kup si overal s nozkami a rukavickami a bude ok.ja som mala pri S.este aj taky do maxi-cosi vak ci co to bolo a to som jej obcas natiahla na nohy a hore bundicka a supis az spotena bola.
a myslim si ze Boris mal pravdu s prekladom a moze to znamenat aj "pritulny"-hebky!??neviem moj nazor ale Evi nam pomoze ona je proficka ved ju skusky cakaju no nie Evi?? 😀 No a na sport so S.chodim vedla do dedinky a na pilats kde budem od okt. budem chodit asi 10km od nas,ale ja som soferka neskutocna ja pri tom dokazem relaxovat takze nevidim problem.

Bei to sa musis spytat v danej poistovni ako to je nie kazda poistovna hradi sporty a ked tak iba vyhradene.napr. moja AOk ma dost programov na ktorych sa podiela pilates ,joga,rückengymnastik,aqua-gymnastik a ja neviem co este ,ale ja som napr.chcela aj fitnes nejake a tam uz je hacik ze musis uzavriet zmluvu na rok vo fitku a oni ti zaplatia mesiac+15 eur pitko sa mi zda..ale tie kurzy hradia cele ,s tym ze musis sa zucastnit vsetkych (v mojom pripade 8) cviceni.ak by som nahodou ochorela musis dat rano vediet ze vecer neprides a oni maju nahrady ak nedas vediet platis si to sama len neviem ci ten den alebo ci cely kurz.

Reni pekna fotecka fit maminy s deturencami 😉

Kati tak aspon ta prebralo 😀to ako ja som bola minuly tyzden vo stvrtok vypomahat v restike a dosla som domov o druhej a o siestej som vstavala,sefovci su na skoleni a ich deti v skole a ja som mala ist k psovi a sla som s nim von,ono to je este stena ale ja psov nemusim az tak a ja idem s nim po poli a on lenoch si lahol tak som ho na ruky vzala a otocim sa a na nas letel velky ten Gold-retriever ci co to su ale ja som stala jak socha,maticko som asi ani nevedela ako sa volam ,no co ja som vedela ze oni sa uz poznaju,ale prebralo ma to hned.

Dani a vy dokedy este budete v CZ??

jabera
24. sep 2009

inge, no, ver mi, ze niekedy je aj tych 700km slaba vzdialenost od hentej p.... a pravnicka len dohovara vysluch borisa, takze budem slamena, asi v oktobri, lebo musi aj osobne. jaaaaj, to bude rošambo, ked sa ti dvaja stretnu.
no nic, esteze pri tom nebudem.

stefka, gold retrivera sa neboj, aj keby sa s nikym nepoznal.. ale verim, ze nepsickarov moze vystrasit ta velkost. ja oblubujem vsetky zvery..
to je skvele, ze si taka vodicka dobrovolna...
boze, baby, vy ste take aktivne, potom sa ani nemozem cudovat, ze tak dobre vyzerate. ja som hnila jak svina... ale stefi, tvoja aktivita ma vyprovokovala a ja idem von, aj ked som to neplanovala uz 2.x dnes... ale idem.

a este raz dik za topanko rady, vidim, ze sa nemusim zatazovat, on ma take tenucke a tie mu aj stacit zjavne budu. tak super.
odchadzam von s hroznym odporom...obliect barta, aj seba.. jaj. az ma to boli, tusim. tiez u vas tak hnusne smokli?

evinkaaa
24. sep 2009

Ahojte baby,

Jani - ano, Boris ti to prelozil spravne. Kuschelig mozno prelozit ako plysovy, pritulny....a volny preklad je proste kazdy ako chce 😀 mäkkucky, hunaty... 😀
A co sa pocasia tyka, tak u nas nesmokli vobec 😀. U nas je dnes zasa nadherny den s 24 stupnami a celyyyy den svieti slniecko a hreje. 😀

Steffi - na aky aerobic budes chodit? JE to normalny? Ci step-aerobic? Alebo nebodaj tai-bo aerobic?
Ja som davnejsie chodievala pravidelne na step-aerobic a tai-bo. To prve ma nesmierne bavilo, chcem s tym zacat znova.
A tai-bo bol teda pre mna extrem. Boxovat bolo pre mna mucenie. ☹

Dani - uzi si posledne chvile v Cz a stastnu cestu naspät domov.

Ingi - ohladom lammfell ti poradit neviem, ale viem, ze vela bab na slovensku pouziva ovcie runo a pouzivaju ho aj v zime a aj v lete. V zime ma tu funkciu, ze pekne hreje a v lete, ze chladi. Je to mäkkucke, plysove (kuschelig 😀).
Ale ja osobne s tym skusenosti nemam, len som o tom citala.

Reni - ach jaj, chudatko matildicka. A ty asi tiez, lebo si nevyspata, ze?! Dufam, ze si pobedny spanok absolvovala s detickami 😉

rpinguin
24. sep 2009

No Evi, kto by to bol povedal, ze ty ako bezdetna vysvetlis funkciu toho ovcieho runa. No presne tak je to, aj ked doteraz mi nie je jasne ako moze nieco hunate a vlnene chladit 😀 Moznoze nejake chemicka reakcia tam prebehne so spojenim slnka 😀 Dani, nevies nahodou?
A jasne, ze som nespala.
Mala som kamosku na navsteve a potom som absolvovala cestu do obchodu s Maxikom na chrbte a potom po svojich na ihrisko a teraz sme sa vratili.

Jani, ja som tiez lemra, kebyze nemusim kvoli deckam von, tak asi ani nejdem. Kvoli shoppingom by som samozrejme isla, ale inac sa mi tiez nic nechce. Len by som po kavickach a kolacikoch chodila 😀
A tie kozenne botky su presne take, ako aj Ingus opisala.

A aerobic mi ani nespominajte. Z uni v ramci Uni sportu som isla na aerobic, no bola som tam jasna. ved to je ako tanecna, normalne kroky chcela ta predcicovatelka od nas. Samozrejme som sa nechytala a druhy krat tam uz nesla, aby som zbytocne neukazovala moj talent 😀 a to sme mali kopec sportov zadara.

A Steffi, no ako by som ta nezaradila do tabulky, ved su väcsie abstinentky, ktore v tabulke mam 😉
Ozi a Dostojevsky nenapisal 2 dni (noci), ci to oni neprehnali s tymi poramadanovskymi oslavami 😉 😀 , ze jej este drnci v hlave 😝

evinkaaa
24. sep 2009

Reni - ja sa v tom tiez nevyznam, ja som to len niekde na nete citala. 😀
A mas pravdu, Dostojevsky tu nebol uz dva dni. Ja som ho kazdy vecer cakala a nic ☹
Mozno dojde dnes a prekvapi nas 😀

honnig
24. sep 2009

Cauky holky,
tak u nas pocasi jako obvykle vetrne. Ale byly jsme v Lidlu. Reni, super tip na knizky. Taky jsem pokoupila a jsou fakt moc pekne a prakticke. Mam aspon darecek pod stromecek... 😉

Jani, ja K. koupila v Ernstings takove teple capacky za 3 E, myslim, ze ji to bude bohate stacit a po moji segre ma kombinezku a zimni bundu jsem dostala novou od maminy. Akorat jsem mela obavy, ze ji to bude male, nejak roste rychleji, nez jsem cekala 😎 Bartik je fesak, ohromny na te dece.

Stefi, tak ted jsi me s tou zidlickou zase trochu rozhodila. Ale asi uz zustaneme z drevene. Zatim jsem vybrala tusim od Herlag.

Ingi, ja vim, ze alergie je malokdy z potravin, ale nechci to zbytecne podporit. No, zatim vypada, ze fakt netrpi. I kdyz nejak zhubla 200 g oproti minulemu mesici...Ale je teda daleko aktivnejsi.

Oli, super zpravicky o Misovi. Ty se brzy uzdrav. Ja koberce osobne moc rada nemam, ale taky jsme minuly tyden koupili. Jenom zbytek, ale aby mela K. po cem lozit. Me se plovouci podlaha zda hodne studena, puzzle rozdelavala a okusovala. Koberec se ji ale evidentne libi a fakt ho ma jako svoje kralovstvi...
Me se Next taky libi, ale opravdu jsem se setkala s par holkami, co jsou za to schopne dat cokoli. Pokud jsi vsak primo u zdroje, tak to je neco jineho. Ja se ted nahodou seznamila s jednou pani z Prahy, ktera jezdi do Anglie a primo to tam taky kupuje, ale nejezdi tam za ucelem "vydelam si na Nextu"...
Ale s tim Espritem jsi u me trefila do cerneho. Ja mam rada prakticke a ucelove obleceni a na detech detske.

Dani, stastnou cestu zpatky...

Mejte se pekne, zdravim i ostatni, ale cas tlaci, musim cucet na Popstars. Muj nejoblibenejsi a jediny porad, ktery sleduju....mimochodem nekoukli jste nekdo na netu na CT1 na serial Vypravej? Nemyslim si, ze je to nejaky uzasny pribeh, ale pomucky a oblecko - proste jedinecne, zatim se to odehrava v sedesatych letech.... 😉

rpinguin
24. sep 2009

Hani, je to na nete? Posli link....ja pozeram CZ-Sk Superstar, som sa nasmiala, ked davali tu hviezdnu pechotu 😀 😀 😀
A ake knizky si kupila? Bolo tam vela tych druhov, ze mal clovek problem sa rozhodnut. Ja som kupila len 2.

verohit
autor
24. sep 2009

Caves zenule, srdecne Vas zdravim vo vecernom case! vidim ze sa mavate dobre, az na niektorych marodikov (ktorym prajem skore uzdravenie) a ste ukecane, tak ako sa patri 😀 z coho vypliva, ze moju dvojdnovu absenciu len tak lahko nedozeniem...

tja, ja som sa venovala tak trosku rodine 😀 😎 drahy nas poctil svojou pritomnostou tento tyzden aj poobede, nie sa len prist domov vychrapat, tak sme to trochu vyuzili.... no a vecer ked sme si uz vsetci lahli, tak tam bolo s nimi veeeelmi "kuschlig" 😀 😉
v pondelok vecer sme to zaparkovali v jednom nobl podniku.... mali sme gutschein, a ani vo sne ma nenapadlo, ze to bude take siky-miky... az ked zrazu na terase po nasom prichode nam zacali prestierat biely obrus, pohare so stopkou 😅 tak reku sak to ani nemusia... no jo... bolo supi, jedlo bolo tiez skvele.... len kym som si vybrala, tak to trvalo sa preluskat cez Trüffel, ustrice a kadejake havede....no a Mimi si to uzivala na plnej ciare.... cc.. obdivovala tam gorale, paniam z vedlajsieho stola... snad to nebola Gloria z Thurm und Taxis.., lebo nejak podivhodne vyzerali... a ukazovala im svoje gorale 😀 a ked jej doniesli naservirovane z domu prinese halusky, tak sa mi na ne vybodla, ze co to ma znamenat... tak pojedla chleba,spraskala vsetky uhorky a rajciny a nam nechala len zelene salatove listy... no na ten obraz ako drzi v jednej ruke grilovaneho kraba a snazi sa prehryzt cez jeho pazure a v druhej ruke drzi pohar so stopkou a pije z neho, tak lahko nezabudneme.... chi,chi,chi... no a za celu tu schow nam ten gutschein ani zdaleka nestacil 😀 😉

vcera sme si to s Mimcou vyslapali u nas na Winzerske höhen... no sila, drobec slapal jak partizan, dvojhodinova prechadzka lesom, s prudkym vystupom a potom klesanim... a nemusela som ju ani extremne nosit... fakt ma velmi prekvapila... pozerali sme sa z vysky na Dunaj, ukazovali si sipky,videli sme ovecky, ktorych sa bala ako cert kriza, nazbierali par gastanov, pohrali sa s tekvicami a po dobrom obede, sme obe zalomili.. 😉

no a dnes sme mali prvu Musikgarten po prazdninach.... Mimca sa ako jedina sama predstavila ako sa vola, a pozdravila maca "Hallo Bär".... tak som zase vyrastla o sto metrov (nie sorry opravujem pribrala o kilo 😀 )..a ked sa jedno dievcatko priblizilo k nasej taske, tak ju jemne upozornila: Luisa, no,no,no a ukazala je prstekom ze nie, tam nema chodit 😀 😅

zial som vas fakt citala len letmo:
Zuzisaw: vitaj medzi nami po dlhsom case... no Niky je fakt uzasny... v takom veku uz citit ba 😵 😵 😵 a ze uz aj krasne chodi!! no sikulka!! A Emus, chuda s tou nozickou, ale hlavne ze uz je dobre a moze si uzivat noveho bicykliku 😵

Bea a Reni foto este len kuknem, ale myslim si ze uz teraz nemusim cakat s pochvalou 😵 😉

Hani (honnig)
uz ste sa rozhodli aku stolicku vyberiete? no my sme s tym drevenych Herlagom spokojni 😵 😵

Evi
tak ty si taka spravna citatelka?? 😵 to je fakt skvele ze si trafila na dobrych svokrovcov, ono to je fakt k nezaplateniu.hlavne ked budete mat baby... ja by som si priala keby ti moji neboli tak daleko 😒

Kati
no sila ten tvoj zazitok... ja by som sa asi na mieste posr..... 😅 😀 inak ty si tiez taky pracovny dabel, ako vidim tiez sa nevies zastavit 😉

Oli
co sa tyka odkojovanie, nedaj na druhych, ked vam to s Kackou vyhovuje, tak to este kludne potiahnite... My sme s Mimcou potiahli na 16mesiacov.... a potom som dala na rady mojej laktac. poradkyne... normalne som jej povedala ze mama uz mliecko nema a nedala som jej.. ponukla som jej ine mlieko co odmietla (ona zial nepije ziadne mlieko ani neje mliecne vyrobky 😒 to ma po mne) a normalne to fungovalo... este stale ukazoval prstekom ze nie nie na moje prsia.... a po troch dnoch ked som ju testovala, ze co spravi, tak sa rehotala a nevedela co ma s tym zacat... saci reflex, mizne extremne rychlo!!! 😵 mne islo tri dni rozhodit cecky, ale zvladli sme to na vybornu, a to bola tiez ako moj treti cecok 😉

Ingrid
a co povies na Jergusa??? na nasej ulici byvali stary rodicia jedneho Jergusa, ten k nim chodieval len cez prazdniny... bol to vermi vyrecny a sikovny chlapec... a kazdy len do neho Lapin atd... ale on bol vtipnyyy.... dnes je z neho uspesny pan doktor, a zenske sa idu za potrhat.. 😉
ozaj este by ma zaujimalo, ze ako teraz vyzera vasa postelna zostava, ako aj predtym??? a co planuje po prichode ....origosmeno....?? budete spavat vsetci spolu??? alebo bude spavat Elenka sama??
no E. je perfektna proficka co sa tyka stolovania!!! a ja som tiez zistila, ze najlepsie je to nechat na samotnu regulaciu!! ked je hladna tak si da a ked nechce tak nechce, natlacit to do nej nenatlacim... 😉

Otazka:::
mohli by ste mi poradit, co sa vyplati kupit na zimu v nasom veku?? overal alebo vetrovka.... mne tie overaly pripadaju take "neprakticke a negramotne" ale MImi sa chce hrat a chodit atd.... tak aby jej nebola zima.... Paula, Ingrid atd... co ste mali minuly rok v zime oblecene???
a este by som chcela vediet, ze ci pouzivaju drobci vankuse, ak ano odkedy.. lebo my este nie, ale je potreba s tym zacat??? vdaka vopred za rady!!

idem spinkat, Mimi ma sopliky, uz vcera sme mali nekludnu noc... teraz tiez predchvilou plakala, tak som zvedava 😒

Dobru vsetkym

verohit
autor
24. sep 2009

aha, Ingrid ohladom Lammfell... ja som mala od Kaisera fusack.... subjektivny pohlad, uplna parada... my sme ho velmi vyuzili, naozaj... je to teplucke, Mimi sa nepotila a jednoduche, nemusela som ju balit do dek a kadecoho.... mali sme soft tase, a do toho Lammfell a fertig... 😉 ja osobne to mozem len odporucat!

verohit
autor
24. sep 2009

Steffi
mame "pekaren" ...... Selbsbedienungsbäckerei... Backwerk....ja tam chodim pracovat, len tak rekreacne, v ramci moznosti s Mimi niekedy to ma efekt inokedy nie.. raz tyzdenne sa s drahym menime, on prebera Mimi a ja ostavam pracovat...
ale ty si dobra!!! tak dlho do noci vydrzat!! je to nieco stale, alebo to bola nejaka prilezitostna vypomoc??

verohit
autor
24. sep 2009

Jani
co sa tyka topanociek... na doma sme pouzivali take ponozkove papucky... ponozky s podrazkou.. je to velmi mäkke, skoro ako bosi, ale nebola nam zima!!! pre mna to bolo vyhodnejsie riesenie ako uz vyssie spominane papucky.... a topanocky sme kupili ako sa zacala Mimi stavat... u nas to bolo okolo oktobra min. rok.... vedela si to vonku vychutnat, tak mohla stat na lavicke i vedla nej... a trochu cupitat... nakoniec ich fakt dobre vynosila.. od novembra do aprila!! su znicene a vyuzite!! nase prve topanocky 😵

evinkaaa
24. sep 2009

Uz som na odchode do postele, ale tak letmo som si precitala "Dostojevskyho" (Verus 😀) prispevok a musim povedat, ze Miminka je fakt rozkosna. Verus, ta prihoda s tym luxusnym papanickom musel byt naozaj zazitok. Nema chybu 😀
Kde ste to vlastne boli? V akej restike? Miminka je noazajstna prava gurmanka 😉
Ja som si dnes zasa kupila novu knihu. Boooze, ja som fakt "uchyl". 😀 Ale ked ja bez knih nemoooooozem byt 😎
Akurat som dopozerala styri nove epizody z Desperate Houswive. 😀 . Joooj, bolo dobre ako vzdy. Ale teraz uz idem hajat. Tak dobru nocku vam vsetkym a sladke snicky a citame sa zajtra. 🙂

honnig
25. sep 2009

Dobre ranko,
Reni, tady je link http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/208522161...
O Superstar jsem cetla, ze je porota dost vulgarni k ucinkujicim, taky mozna kouknu, ale dnes ne. Budu jenom prezivat, samo, ze mam migrenu. Tento mesic uz podruhe, ani moje zazracne tablety Rosemig nepomohly. Uvidime ☹

Veru, pekny zazitek z restaurace 🙂 Mimi je fakt sikulka. Zidlicku jsme zatim vybraly rostouci drevenou, myslim, ze taky od Herlagu.

Hezky den vsem 🙂

honnig
25. sep 2009

Reni, koupila jsem Tier-bilderbuch, Bauernhof-buch a nejake nejkrasnejsi verse, ale verse se mi libi min nez ty dalsi 2 😉

rpinguin
25. sep 2009

dobre ranko prajem vsetkym,
my sme si nejako prispali, Maxik vstal o 9.15, normalne nechapem. Noc uz bola lepsia, kojenie len kazde 2,5-3h, takze super. Len to prebalovanie ma hneva, kedze to treba extra vstat...som ale lenivec 🙂

Verca, no ty si fakt dobra, o Mimus ani nehovorim, ze tolko zvladne po svojich. Maxik by sice tiez zvladol, ale nikde by sme nedosli 😀 a behali moznoze dookola. Ve don len beha, on pomaly asi ist ani nevie 😠
A este som sa chcela spytat na ten vas Backwerk. My to tu mame tiez na stanici, ale som myslela, ze ked je to nejaka "Kette", ze ved to patri potom niekomu vyssiemu ako obycajnemu smrtelnikovi. Ci ako to je. Alebo je manzel Geschäftsführer?
Ozi a treba podusku? Ved naco. Ja som nedavno kupila vreco 110cm, takze ja este ani len perinu nemienim davat. Dam az ked vyrastie zo 110cm. No a mne sa tiez zdaju overaly pri behajucich detoch neprakticke. My mame bundu (ale aj overal- to bol Schnäppchen za 5€, tak preto, inac by som nekupila).

Hani, diky za link, kuknem po veceroch nieco. Co sa superstaru tyka, tak su sice dost drzi v porote, ale taki byt musia...no a na takych ludi, ktori sa tam prihlasia a prd vedia iny clovek byt ani nemoze 😀 Tak ten Tierbilderbuch mame rovnaky, nad tymi riekankami som tiez rozmyslala, ale nakoniec kupila tie Fahrzeuge- pre chalana ako stvorene.

A Evi, aku knizku si kupila, pochval sa 😉

neurologia
25. sep 2009

Ahojte babizne,

sa knizkujete ako dive aj ja sa pojdem kuknut.....ale az cez vikend (aj mm odtial nieco chce a tento tyzden byva v praci dost dlho) tak hadam este budu mat....aj ja mam knizku som si kupila pre seba na citanie-no hlavne zdokonalenie nemciny a som si povedala ze kazdy den musim aspon 3-5 stranok precitat tak som zvedava a ze aka som disciplinovana a ci to dodrzim... 😉

ja som este vzdy chora ja uz to nechapem je mi lepsie len o malinky zdipcek....

boli sme aj na kurze-priprave na porod este bolo parove sedenie bolo fajn preberali sme polohy prostriedky na tisenie bolesti ...a tak....

ja som od 5:00 hore nejak sa mi nedalo spat...ale teraz mi oci len tak klipkaju to je fakt ale neda sa svietit spat nepojdem dnes su na rozvrhu bryndzove halusky a ja mam chut na bananik poliaty cokoladkou a k tomu slahacka.....takze ked upracem frcim do obchodu po slahacku...

evinkaaa
25. sep 2009

Ahojte kocky,

Reni - vcera som si kupila knihu "Wüstenblume". Film toho isteho mena "vosiel" vcera do kin a je to pekny pribeh, zial velmi realny a nie az taky vesely. Ale velmi zaujimavy. Mna zaujala ukazka filmu, ale viem, ze castokrat su knihy lepsie ako samotny film, tak som si kupila tu knihu a chcem ju citat. Uz sa tesim, ale mam rozcitanu inu a tu musim najprv dokoncit. 😉
No a minuly tyzden som si kupila knihu, ktora ma zaujala zo "Süddeutsche Zeitung". Vola sa "Eine Frau - Ein Buch". Je to nejaka zaujimava kniha, ktora bola propagovana ako ...."für eine Frau ein Muss" 😀 . Urcite je to lahke citanie, take srandovne. Uvidim. Jooooj, ja mam vlastne dokopy asi 10 novych knih, len nestiham citat 😀 . A na vinoce mi uz manzelik kupil dalsich 5 od jednej autorky, ktora pise velmi pekne romany, tak som ich chcela vsetky. 😀
Ale ja som taka. Ja radsej knihu ako telku 🙂

Bea - aku knizku si si kupila ty? Prezrad 😉 Juuuuj, tebe sa to neuveritelne blizi. 😎

rpinguin
25. sep 2009

Evi, tu knihi poznam, vyslo to uz davno, tiez som zapocula, ze teraz film k tomu urobili. To je o tych zvyklostiach v Afrike, zial nie peknych ☹ Na film si pockam, ked pride do telky, na kino neni cas.

Bea, no papaj, ked ti chuti, ale co tvoja cukrovka?

Ja som poobede dohodnuta s kamoskou do mesta, este neviem, kde zaparkujeme, musime nejaky lokal vybrat, kde mozem aj Maxikovi cosi objednat, aby sedel ticho a hlavne, aby mali stolicky na urovni 😉 No uvidime, ako to dopadne.

evinkaaa
25. sep 2009

Baby kuknite toto. To je take rozkosneeeee 😀

http://www.cas.sk/clanok/131999/ked-vyrastiem-b...

rpinguin
25. sep 2009

Evi, tak to je supeeeeeeeeeeeeerrrr 😉

A Hani, aj tvoj tip nema chybu, uz mam prvu cast pozretu. Ked uz v telke nic neni, tak nech je na nete co pozret 🙂

neurologia
25. sep 2009

no tak ten banan s cokiskou bude aj s prizmurenymi ocami... 😀 a samozrejme potom bude nejaka ta aktivita-prechadzka alebo tak ...no banany mozem (ovocie) aj slahacku mozem ale taku vies ked si kupis slahackovu v kelimku a doma vyslahas slahacku...(tabu su tie v sprejoch a praskoch....)no a ta coko bude take zakazane ovocie...ale kocku horkej/varovej som si sem tam zvykla uchmatnut ked mam chut na sladke....
samozrejme ze toho nemozem doslova zozrat na posedenie vela ale trochu si dat mozem a ved teraz som bola na kontrole a malicka ma miery v pohodicke.....

neurologia
25. sep 2009

jaaaaj a video-tanecnik/tanecnicka peckove chutnucke....ako triaslo tou ritkou a ked zapojilo aj nozicky...podivana

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre