Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

jabera
13. okt 2009

musela som si to hodit do slovniku, ale domyslela som si to spravne... no, je to strasneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, hahahaha

evinkaaa
13. okt 2009

😀 tak to teda je.
jani, snivaju sa ti aj teraz nejake strasne sny?

jabera
13. okt 2009

no... mavam hrozne sny.. take ozaj strasidelne nie az tak casto, aj ked prave tuto noc som mala.
bola som na takom hudobnom festivale a v stane som bola s bartom a uspavala ho a ked som vysla von, zistila osm, ze velmi nedaleko mojho stanu zavrazdili nejake dievca a ja osm sa vydesila, ze to bolo tak blizko nas a ja osm ju nepocula ze som jej nepomohla a ze aj barovi sa mohlo nieco stat a naozaj som sa velmi bala v tom sne...
ale co mavam naozaj casto, to su sny, ze mi zobrali barta, alebo, ze osm ho niekde zabudla a neviem ho najst a take... to mi uz v porodnici zacalo a mam to doteraz,ale veeeelmi casto urcite kazdy tyzden, ak nie viac. a potom este, ze ma boris opustil a ja neviem jeho cislo na mobil... toto mavam staaaale dokola...
trosku mi sibe, ale to prejde...
ty nemavas take mory?

dania
13. okt 2009

Cauky holky, co tady strasite ? 😀

jabera
13. okt 2009

hahahha

jabera
13. okt 2009

a ty dani? mas strasne sny?

evinkaaa
13. okt 2009

Dani, ja nemozem zaspat. Vytesujem sa zo snehu 😀 😀 😀

Jani - jasne, ze mavam take mory. A vies ake dokonca? Manzel mi to vzdy rano rozprava, ked sa to raz za cas stane. A ja o tom nic neviem. 😀 Raz som zevraj o tretej vstala cela vystrasena, ze som zaspala a ze uz je neskoro a zevraj som otvorila balkon, ze treba vyvetrat a odkryla perinu na vyvetranie. A manzel vstal a dal ma do postele a vravi mi, ze este neusim vstavat, ze je este noc. 😀 Alebo to, ze vkuse daco zo sna rozpravam, ze s s niekym hadam alebo ze sa smejem ci placem. Takze pestry repertoar. 😀

dania
13. okt 2009

Jooo, mam porad desivy sny, ze nestiham 🙂Treba ze nekam prijdu pozde, nebo jeden oblibeny sen, ze mam prezentaci a u 3. slidu mi dojde, ze jsem uz nemela cas si pripravit ten zbytek a pak si tam neco vymyslim, ale nemuzu nic vymyslet 😀 Ale dite mi nastesti nikdo nekrade...

jabera
13. okt 2009

evi, tak nieco podobne ako ty robi moja sestra. a teda ten smiech zo spanku, to je pekne strasidelne. taky cudzi hlas ma vtedy... fuha....
a ako vam snezi? take velke vlohy, ci malinke vlocky?

evinkaaa
13. okt 2009

Jani - no mne sa napriklad cez vikend snival sen, ze som s veeelmi dobrym kamaratom mojho manzela mala nejaku aferku 😀 . Zevraj sme boli na nejakej chate a ze ja som ho zviedla. 😲 Ale dalej to nezaslo, pretoze mi ho vo sne vysmykla nejaka "tussi". Normalne som sa smiala, ze aka blbost. Ten kamarat je sice fesak, ale tiez zadany. 😉

dania
13. okt 2009

A u nas nesnezi teda, uz jsem to zkontrolovala. Se mate ale 😀

evinkaaa
13. okt 2009

Ale vies co je napriklad este zvlastne? Manzel tvrdi, ze ked hovorim zo sna, tak hovorim vzdy len slovensky a ked sme u nasich na slovensku a tam sa mi nieco sniva a rozpravam zo sna, ze hovorim nemecky. Tak to teda neviem pochopit. 😀

jabera
13. okt 2009

dani to fakt mas sny, ze nestihas? to sa toho tak bojis aj nazivo? aj tak je to sranda, jak sa tam kazdemu tlaci to, coho sa boji asi...
ja som take mavala este v skolskych casoch, ze nie som naucena...
a ja sa ale nebojim, ze ma opusti boris, to fakt ne, prisaham... bojim sa o barta, to ano a to sa mi tak divne premieta do snov..

jabera
13. okt 2009

evi, prave sa velmi smejem...... te zmena jazykov, to je uzasne!!!!! proste s laskou spominas na zem v ktorej prave nie si.
a ten sen s erotickym nadychom, to poznam , kolkokrat sa az hanbim, ze s kym sa mi take sniva!!!
ale to nepovazujem za strasidelny sen, to su celkom fajn sny... taketo sa mi uz dlho nesnivalo..

evinkaaa
13. okt 2009

Jani - padaju iba take malicke vlocky. Ale sami zda, ze sa to topi. Teda vidno vonku biele, ale take "mokre". Rano nebude urcite uz nic. Alebo kopec 😀

evinkaaa
13. okt 2009

No mne sa take "eroticke" sny nesnivaju praveze vobec. To bolo prvy krat. 🙂 Ale musim priznat, ze ten kamarat je velmi sympaticky a velmi dobry kamarat. Mam ho rada . Ale iba ako kamarata. 😕

jabera
13. okt 2009

tussi nemam v slovniku, evi...

dani, aj ja som hned bezala k oknu, ale snezi len u evinovcov...

dania
13. okt 2009

Jani, toho se nebojim, to se deje 😝 Teda nakonec vzdycky stiham tak tak. Ale jinak ja jsem mela uplne huste snove obdobi, kdyz jsem byla tehotna, to se mi zdaly sny uplne kazdou noc, porad. Jinak se mi zdaji jen obcas. Holky, tak dobrou noc! A pekne sny!!!

evinkaaa
13. okt 2009

Jani, "tussi" znamena zenska, ktora sa stara iba o zovnajsok, ktorej horizont nesiaha dalej ako k dalsej skrini alebo sminke. 😀 😀 😀

evinkaaa
13. okt 2009

Dani - dobru noc a sladke snicky. 😉

jabera
13. okt 2009

tak pekne sny aj tebe dani...
a hlavne stihacie sny aj realitu..
idem aj ja uz chrniet. evi, tak dobru noc, chod aj ty, nech mame coskoro dalsiu tehotnu... nejak sa to tu zaseklo, je to na tebe. na buduci rok tu nemame ziadny porod, tak supsup..

jabera
13. okt 2009

aha, tak tussi fakt nie som.... aj ked nejake sminky by som si uz fakt asi zaobstarat mohla, lebo tie sny o borisovi sa stanu skutocnostou...

evinkaaa
13. okt 2009

aj ja som sa prave chcela s tebou rozlucit, jani. tak ti zelam krasne snicky, ale pekne a nie divoke.
no neviem co bude s tehu. moja mrcha dosla tento mesiac o tyzden skor ako by mala a uz trva vyse tyzdna. nejake to je cele cudne. myslim, ze ked skonci skocim k dokimu. 🙄

evinkaaa
13. okt 2009

janiiiiiiiiiiiiiiiiiiii - ty urcite niesi tussi. a dovolim si tvrdit, ze ziadna z nas odtialto. 🙂

evinkaaa
13. okt 2009

no uz idem, lebo rano (alebo v noci) bude ingus hresit, co sme tolko popisali 😀 😀 😀
tak dobruuuu a krasne romanticke snicky. 😔

jabera
13. okt 2009

no, tak to asi chod... ved ti to skace ako chce. a ja uz idem tiez, ale do postele, papapap

yanni
14. okt 2009

Dobre ranko baby,

juj ale ste toho popisali. JA dnes zase takto skoro, vecer mam sport, takze z konikovania nic nebude a cez den som zavalena tak robotou, ze nestiham ist ani na wecko ☹

No Jani, mne sa nikdy nesniva. Alebo si nic nezapamätam. A uz vobec nie strasidelne veci. Ani ked som bola dieta. Vzdy ked som v noci s braskom pozerala horor, myslela som si, ze sa mi bude snivat, ale nic. No neviem, od coho to zavisi. Ani zo sna nerozpravam.

Juj Bartik musi byt zlaty, ked sa tak prevracia 😉 A ozaj, co som sa chcela spytat, stale som zabudla, preco nebude druhe mimi? Preto ze Boris ma este deti alebo z inej priciny, ak sa smiem spytat. Inak ako je to, Borisove deti su pridelene sudom matke, vsak? A nechceli by ist ku vam, ked ona je, ako som tak citala, nie prave "normalna"?

No konecne viem, kto tu pilatesuje. Steffi, a ako sa ti paci? Mas svalovku? A inak, mozes to vobec robit, ked mas problemy s chrbticou? To je dost narocne na chrbticu a klby a tak. Nic ti na to doki nepovedal? Niektori nemoze dokonca urcite cviky ani na yoge, ked maju problemy. Ja som v nasej yoga-skupine jedina, co nemam fakt nic. KAzda, tie mlade kocky, maju nieco, tak musi ta ucitelka vzdy poovedat, co ktora moze a co nie. Na pilatese sa zda, ze su viac menej vsetci v poriadku. Alebo to tak nedaju znat ako baby na yoge.

Zenule, mam prosbu.;oja majilsia sesternica caka vo februari mimi a ja by som jej nieco chcela darovat. Aj take drahsie, to je jedno. Co sa naozaj zide? Ved poradte. Zatial vraj nic nema, len nejake oblecko a sedacku do auta dostane od svagrinej a kocik si vraj kupia podla vlastneho gusta. Co clovek naozaj vyuzije? Oblecko velmi nechcem kupovat, to jej bude davat kazdy. A ked som sa jej pytala, tak stale len, ze aby som si nerobila starosti. No ja baby fakt eviem co mam kupit. My nemame v rodine ziadne deti, tak ani odkukat nemozem, len tu co mam kamosky, ale ja si dam poradit aj od vas. Tak sem s tymi napadmi 🙂

No Evi ty si ale kotuha. Ja nic proti tebe nemam, si fakt zlata baby aj Oliver je OK aj na vaznu temu aj srandista ale ty osobne mi dakedy pripadas ako z ineho sveta. Sorry, nechcem ta urazit. Ze vraj preco som byvala v Mnichove ked sa mi tam nepacilo. No niekedy nema clovek na vyber. Ja som nesla cielene do Mnichova studovat. Ale LMU mi dala stipko, tak som to zobrala. A este 2 dni pred odchodom z SK som nevedela kde budem byvat. Lebi k stipku nebolo automaticky aj ubytko. No nakoniec to tak vyslo, ze som nasla ubytko priamo v M. Az po case som zistila ze M. nie je moje mesto. A k tomu aj velmi drahe. Stipko stacilo tak akurat na ubytko. A ked povies, ze som mala oddist z M., to sa lahko hovori, ty si asi nikdy nemusela hladat v M. a okoli ubytko, ake je to tazke. A hlavne ako velmi mlada studentka bez staleho prijmu. To ta nikto nechce. Teraz mam dvere vsade otvorene, vtedy to bola ale fakt tazke. A ani vtedy mi neboli dokis v M. dobri. Preco som tolkych vystriedala? Hladala som, ktory by mi vyhovoval. A nasla som ich po prestahovani v Dachau. Ja som sa nenastahovala do hotoveho hniezda. A ani by som to nechcela. Tak to aj bolo neskor s mojim ex-ex. Ja som sa nenastahovala k nemu, aj ked mal dost miesta pre nas oboch. My sme si potom hladali nieco spolocne, aj zariadili a tak. Ako som tak z tvojho rozpravania vydedukovala, tebe tato skusenost chyba. Niekedy ma clovek stastie, ze najde rychlo nieco, niekedy to trva aj mesiace. Ked ma clovek prachy, tak nie je problem. Ale ked musis obratit kazdy haliar tri krat, ako ja vtedy, tak dakujem. Takte tak to je.

yanni
14. okt 2009

Sorry za chyby, ja popri konovani uz majam a "prehadzujem" moje akty 😀

jabera
14. okt 2009

ahoj kati, vraj sa sniva kazdemu, len si to vzdy nepamata, tak ktovie, ako to je..
co sa darceku tyka, no, ja neviem, ci chces nieco praktickejsie, alebo hracku... pokial sa s nou vies aj trosku dohodnut, aby si to nekupila sama, tak napr. ja velmi ocenujem baby telefon. len by bolo nanic, ak dostane trebars 3, chapes.. ale keby mne niekto ponukal, ze mi "cokolvek" kupi, tak by som chcela taky babyphone, ktory ma aj obrazovku a vidim to mimino... nechcem teraz kecat, mam dojem, ze to stoji okolo 150 eur.
ak hracku, tak trebars lamaze ma velmi pekne, take, co aj hraju, ten vyber je obrovsky a je to nieco, co maju deti fakt radi. tak to su typy odomna....
co sa druheho baba tyka, no... kludne poviem, ved hanba to neni! prachy. vo velkej miere. este stale sme zadlzeni a ja mam z toho nedobre pocity do takej situacie priviest dalsieho potomka... dalsi dovod je to, ze ja som veeeelmi pribrala a neviem to posunut smerom dole. ak by som opat otehotnela, nechcem sa vidiet... a posledny dovod - do buducnosti asi najvacsi, je nas vek. ja mam v marci 35, boris v juli 43. keby sme to odkladali na neskor, myslim, ze uz by sme boli stari. teda, hlavne boris mi tak pripada.. 😀 . a ja nechcem mat deti sirotky, ani polosirotky...

tak ti prajem vela sil a pracovnych uspechov 😉
my ideme kupit bonbonierku borisovi k meninam...

jabera
14. okt 2009

kati, mam dalsi tip, ci typ?sakra, neviem!? satku, alebo manducu. pokial sesterka nieco take neodmieta, tak je to skvela vec. nemat satku, tak som uz bezpecne v blazinci a moje dieta urevane k smrti. ohromne mi to ulahcuje zivot, robim s bartom v satke uz skoro vsetko.

no, moj manzel mal v noci horucku, presne to som cakala, lebo ked odchazal na slovensko, uz bol soplavy... to sa teda fakt tesim, on je hrozne nedisciplinovany pacient, odmieta lezat a odpocivat, snad aspon kvoli bartovi ho donutim 3 dni sa potit, lebo ak to maly chyti, tak neviem.... tak som kupila zazvor a med a snad to bude ochotny popijat... chudak a este ho caka vybavovanie a cesta domov.
a vonku je taka kosa, ze to som tu este nezazila.....

ozaj, dnes je presne rok, co som prestahovana v nemecku....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre