Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
19. nov 2008

zenule, no ja si myslim, ze by hadam uz v tej nemocke mohla byt. Akosi sa mi to nepozdava, kedze normalne pocujem kazdy den nieco od nej a teraz nic, tak neviem, ale dam vam vediet, ked budem mudrejsia 🙂

diky za tie tie USA-Reisebestimmungen, ale aj ked clovek neplanuje nic nosit, tak aj kraviny sa nazbieraju a chcela som vediet, do kolko € je to povolene, tak preto 😉

Zuzi, ak to budu naozaj zubky, tak to je ale teda sikulka rychlovka chlapca, ked tak porovnam s mojim vymyselnikom 😀 Dnes som na Babymarkte objednala vsetko mozne na skrinky a sufliky, kedze nic ine nerobim len spratuvam vypratane veci ☹ Ale ved aj to patri k vyvoju, ze? 😵

geminis
19. nov 2008

zuzi,
tak to jsi mě teď dostala těma bobkama. No my máme podle toho novorozenecké manýry pořád, protože kakáme i několikrát za den, třeba i 3-4x!!!
Zatím mě ani nenapadlo, že by to mohlo být jinak.
Každopádně díky za podporu a taky za ujištění, že zde nejsem sama...já už se bála, že jste mi všechny emigrovaly! 🙂
A na bodku taky myslím...usilovně!

dania
19. nov 2008

Krasny vecer devcata,
my taky jeste zijeme, i kdyz to tak nevypada 🙂 Jenom jsme silene zadreny, my ted rekonstruujeme v hornim patre, takze narez... Vzdycky po praci jeste robota na baracku, ale Timmyho to bavi 🙂 Ja jsem priserne nachlazena a jenom cekam, kdy to chytne zbytek rodiny. NEjradsi bych zalezla do postele, ale Timmy me stejne nenecha ☹
NA LEnku bodku myslim semtam nakukuju, jestli uz neco 😉
Zatim pa!
D

dania
19. nov 2008

Haha, koukam, ze jsem tam hodila podpis, jako do emailu 😀 Asi uz mi i hrabe 😵

rpinguin
19. nov 2008

tak tu su novinky=>
Len. je predsa v nemocke ako som si aj myslela, kedze zacala krvacat, tak si ju tam hned nechali. S baby vsetko ok, bolesti nema, takze jej idu zajtra porod vyvolavat. Chuda, malemu Christianovi sa tam ale zapacilo 😉

dania
19. nov 2008

Jejky, tak Lenka to jeste nema za sebou 😨 Diky za novinky, Renco. Tak snad to zitra vsechno dobre a rychle klapne!

evaviki
19. nov 2008

Ahojky,
mam taky mensi dotaz 😀 Chcela by som vyrazit na nakupy do Nemecka, konkretne chcem kupit pansku teplakovu supravu (nike, adidas, reebok), tak sa chcem spytat, ci mi neviete aspon orientacne poradit, co to stoji.. V CR som nasla nejake vo vypredaji za 1700Kc, co sa mi na teplakovku zda docela dost. Aby som vas tu moc neotravovala, tak mi prosim napiste do IP. Dakujeeem.

zuzkaprofant
19. nov 2008

cafte no co bodka uz asi rodi ze?

neviete mi poradit ako to tu je ja som robila stale na 400eur dzob a od kedy som tehu som doma, lebo mam dake problemy neviete mam narok na nieco alebo az po porode dostanem matersku a tu v nemecku som pripoistena pri manzelovi, mam narok na nieco zo sk alebo odtial? Mam v tom chaos lebo kazdy mi inac vravi a aj na urade v tom maju daky bordelik 😠

dania
19. nov 2008

Cauky holky,
tak chvilka klidu, pred chvili sme skoncili s brousenim sadrokartonu - bleeee 😝 To je moje dost neoblibena prace, ten lepivy prach z toho ve vlasech a vsude... Neobeslo se to bez komplikaci, Timmy, ktery se normalne neboji niceho, z brusky dostaval hysteraky. Ale co... TAk jeste trochu sparovani zitra a o vikendu snad bude vymalovano. Pak pokladame podlahu, dneska ji Nic koupil.
Nevim nevim, jak se dneska vyspim, mam uplne slepeny nos rymou. Jestli tenhle model chytne Timmy, tak mame o zabavu postarano... 😝

Renco,
ta penezenka tena nastve... Vsechno to vyrizovani - pevne nervy! Promin, ze jsem neodpovedela na ty dovozy z USA, ale nevim, my dovazime jen tak nejaky obleceni a boty, pripadne prislusenstvi k fotaku, ale vzdycky to jeste v USA rozbalime, jednak abychom netahali ty obaly a jednak aby nebyl problem s proclivanim, coz by u takovyhle vecicek asi stejne nebyl.

Zuzko,
co myslis, ze by mohl byt za problem se slovenskymi urady, kdyz ztratis doklady v Nemecku?

A druha Zuzko,
ja myslim, ze pokud jsi nepracovala v Nemecku, tak pred porodem asi nic nedostanes, v opacnem pripade by to byla nejaka obdoba nemocenske. A pokud mas v Nemecku registrovane bydliste, coz asi urcite mas, a pokud jsi na Sk odpracovala nejakou dobu (nevim presne jak dlouho, 3 roky tusim), tak mas narok na materskou /Elterngeld 300 E (to je to minimum) nebo pokud jsi na Sk hodne vydelavala, tak i vic, ale to dokazovani je opruz, k tomu potrebujes haldu dokumentu uredne prelozenych z Cech. Ten vypocet je slozity, ale existuje na internetu kalkulacka, aby sis mohla vypocitat, kolik dostanes. Elterngeld se tu pobira 12 mesicu. Nebo pokud mas bydliste i na Sk, tak muzes se prihlasit tam, jestli to mas vyhodnejsi (treba delsi dobu, zalezi, jake mas plany s rodinou a praci). Ale samozrejme muzes ji pobirat jen v jednom state. Ale napriklad v CR existuje porodne, jednorazovy prispevek, ktery v Nemecku neni. Proto jsem se o nej v Cechach prihlasila a dostala. A pak se tu muzes prihlasit o Kindergeld, to dela tusim 150 E a dite to dostava kazdy mesic do 18 nebo dokud nevystuduje nebo tak neco. To je vse co vim, zbytek Ti snad poradi jini.

dania
19. nov 2008

Zuzko,
nepracovala, tim myslim jako normalni zamestnanec 😅 Jezis, koukam, ze jsem to cele napsala asi trochu z cesty, promin... s tou odpracovanou dobou jsem mela na mysli, ze ty doby v Nemecku a SR se scitaji a musi to byt tusim ty 3 roky, ale tou delkou si nejsem jista, ale to stejne urcite mas 🙂 Radsi jdu cist do postele, nez tady plest hlavu sobe i jinym 🙂

Dobrou noc vsem a Lence klidnou noc a hodne sily na ZITREJSI DEN D!

zuzanasaw
19. nov 2008

@zuziprof,
na Sk je takisto porodne tusim 25.000.-Sk. Musis mat ale trvale bydlisko v SR. Ak mas odpracovanych 270 dni a z toho aj odvody do socialnej poistovne, ziskavas narok na materske (55% z priznaneho platu) po dobu 28 tyzdnov, potom prechadzas na rodicovsky prispevok, ktory vyplaca UPSVaR - a to teraz presne neviem, ale okolo 4600.- + 540.- Sk ako rodinne pridavky na dieta pre kazdeho rovnako, ci zenu, ktora zarabala a odvadzala, ci pre ciganku.
Takze ak je to mozne, ja na tvojom mieste poziadam o prispevok pri narodeni dietata, potom o tu matersku a potom sa rozhodnes, ci poberat dalej matersku tu alebo rodicovsky prispevok na Sk. Rozdiel je v tom, ze tu sa pobera 12 mes, na Sk 3 roky. Pokial viem, da sa ale poberrat do roka tu, a potom ked tis konci narok v DE, poziadat na Sk a poberat este do troch rokov veku dietata.
Tak uz len popremyslat... 😉

@reni,
dik za info o Bodke. Z nej si Christik naozaj asi chcel urobit slonicu 🙂 Som normalne zvedava na tie miery a vahy, ked uz skoro dva tyzdne natahuje 😝
A ze mas vsetko povyhadzovane, to ja mam doteraz, tak sa s tym budes asi musiet zmierit. Emka este aj teraz vecne vytahuje Nikiho veci z komody a kopkuje - kazda kopa obsahuje bodynko, overalik, ciapku, ponozky, papucky, plienku... a babiky su vystrojene na prechadzku 😵 😀

@dani, asi mi uslo, ale co ze ste sa teraz pustili do takej prestavby? nedalo sa v lete, ked bolo teplejsie a pootvarat okna, nech sa prasi von?

@hani (Z+A) - no u nas bolo bezne, ze sa nekakalo i tyzden. No asi je to dobre stravitelnym materskym mlieckom 😉

dania
19. nov 2008

Zuzko (Saw),
tys to krasne vysvetlila, ja na to dneska nemela 🙂

No to vis, ze se dalo, ale my jsme hrozne neorganizovany 😀 NAvic v lete jsme si chteli uzivat slunicka a ted, kdyz je venku takovy sajrajt, ze by psa nevyhnal, jsem Nica vyprudila, ze se pustime do tohohle. Neni to idealni, ale co se tyce vyuziti casu, tak to ma sve vyhody. Jenom se nam hrozne nechce, kdyz je ted porad tma. Kdyby nas Timmy nechal, tak bychom nejradsi zalezli do postele a hybernovali celou zimu, ale vis jak to s detmi je... 😀

zuzkaprofant
20. nov 2008

ja mam tu trvaly pobyt a vcsetko ako asi aj vy , ale na sk som si tiez nechala 😀 lebo do teaz som tam platila dake veci a musela som tam mat trvaly aby mi tam chodila posta a tak som si to ponechala, inac vam poviem ze je to maxzlozite, ale asi to necham na moju maminu nech to vybavy dako , ked sa da 😀 😀

dakujem za rady

lilusiatko
20. nov 2008

ahojte babenky 🙂 chcem sa opytat ci niektora z vas byva v Stuttgarde alebo v okoli? 😉

lilusiatko
20. nov 2008

Jaj preklep v Stuttgarte a v okoli 🙂

zuzanasaw
20. nov 2008

Dodatek k interkulturnímu tréninku Češi vs. Indové
Myšlenka dne:

Indové podle svého náboženství věří, že pokud muž nežije spořádaným a asketickým životem, bude v příštím životě ženou.
Buďte proto k ženám tolerantní: je to vlastně normální chlap ve výkonu trestu.

....... to fakt nemá chybu 😀

@lenka,
ta co, ty este tlacis?

dania
20. nov 2008

Zuzko,
😀

Nove prichozi Lilu a Zuxan,
my bohuzel nebydlime pobliz, jsme z Nordseeküste.

Holky,
vcera jsem jela odpoledne z prace po dalnici a hlasili: Vorsicht, A2 ...... Känguruh auf der Autobahn 🙂 A tak jsem si rikala, jestli spim ci bdim, a povidala jsem to pak doma Nicovi a ten donesl dneska z prace vystrizeny clanek z Bildzeitung, tam to taky psali. Prej prepravovali klokany z Holandska do nejake ceske ZOO a kdyz je chteli po ceste napojit, tak jeden vzal roha a hopsal po dalnici 🙂

No Lenka uz ma miminko urcite u sebe. Renco, nejake zpravy?????

mausi
20. nov 2008

Ha ha ha ! Dani, tak to ti kolemjedouci ridici, kdyz videli kolem skakat klokana, asi mysleli, ze maji vlci mlhu. 😀

Taky vitam nove prichozi !!! 😉 U Stuttgartu jsme bydleli driv, ted uz jsem zase jinde. Muzu se zeptat, kde ve St, nebo u St. bydlite ? 😉

Jakpak asi Lenka !? Reni, nemas cerstve zpravy ?

U nas by melo zitra zacit snezit. Zatim mi to ani nechybi, radsi bych jeste trochu teplicka. Dneska jsem byla s V. asi naposledy na hristi, napadne snih a hriste zavrou.... 😒 Nachomytla se mi tam kamaradka s malym zebrinakem plnym prouti, ze jde plest adventni vence, jestli se nechci pridat, tak se deti machaly na pisku a my jsme pletly. Super zenska, ze me to naucila, ani to nebylo tak tezky. Budu mit letos asi poprve adventni venec, co jsem delala od a do z sama. Uz mate vence ????

Holky, mate pro deti nejaky originalni adventni kalendare ? My jsme letos poprve vyzkouseli ten od playmobilu, bez cokolady, jen s hrackama.

Jo, a do skolicky nam brzo prijde Mikulas a rodice jsou pozvany na besidkuuu !!!! 😀 Ja nebyla na besidce ani nepamatuju.

A jeste neco: mate tip na neco zajimavyho, co by se dalo v adventu delat s detma ? My letos poprve vyzkousime pect cukrovi s Valentinkem, uvidime, co z toho bude. Valentinka nejak zacinaji bavit rucni prace, tak mu zkusim jeste neco peknyho vymyslet. No a budu se snazit trochu vic s nim cist, vanocni knizky jsou skvela prilezitost. Kdo mate nejakou hezkou tradici nebo napad, co delat, sem s nim !!!! 😉 🙂

dania
20. nov 2008

Vendi,

to jsi sikula, ze umis ted pletene adventni vence. Ty se mi libi vic nez ty jedlove. U nas, jak uz jsem zminila drive, jsme hrozni pohani, Vanoce pouze symbolicky. Vloni napriklad byl Nic v praci na stedry vecer (letos tusim bude zas), takze kapra (teda vlastne pstruha) jsme meli na obed a vecer jsem dala darecek miminku Timmymu pod kvetinacem s araukarii s jednou vanocni ozdobickou. No letos asi trochu pritvrdime, mozna poridime i vanocni stromek a o adventnim kalendari taky premyslim, ja Timmymu ale cokoladu davam jenom hoooodne vyjimecne. Az bude vetsi, tak asi taky nejake standartni Vanocni zvyky zavedeme.

U me ta vanocni nechut prameni z mnohalete praxe predvanocniho prodeje vanocnich stromku. Vzdycky skoro cely prosinec 12-16 hod denne, to pak clovek na stedry vecer leda tak padne do postele a o Vanocich si necha jenom zdat 🙂 Ale na druhou stranu to byla vzdycky spousta penez a me proste bavi fyzicka prace 🙂

mausi
20. nov 2008

Dani, 16 hodin denne ???????? 😕

dania
20. nov 2008

Nojo, zvlast o vikendech a ty posledni dny pred Vanoci to bylo tak od 6 rano do 10 vecer. Byla to prace v zahradnictvi, prodej stromku fakt ve velkem, tam jsme vzdycky rano nakladali stromky a ty se rozvazely na stanky, potom pres den se prodavalo a vecer zase priprava na dalsi den. Mezitim prijizdely kamiony s novymi stromky, ktere se musely vylozit, ufff. Dneska uz ani nevim, jestli bych to dokazala. Ale pri studiu clovek potrebuje kazdou korunu, ne?

dania
20. nov 2008

No a po skole jsem v te zahradnicke firme pracovala na stalo, takze vanocni stromky byly na programu cely rok 😀 To se pak clovek nauci ignorovat Vanoce 😉

zuzanasaw
21. nov 2008

Ahojte chlapi vo vykone trestu 😀

Hlasim u nas prvy sneh - Niki sedi za oknom a pozera, co sa to sype z oblohy 😵

@vendi, sikulka, teraz to budu Vianoce hrejive na dusi, ze si ten vencek robila uplne sama 😉

@reni, snad uz nevyspavas, ziadne info?

oli1104
21. nov 2008

Ahojky,

tak u nas ma taky snezit, ale zastim jen prsi ☹
No nemame zimni pneu, takze je tp lepsi. Odpo jedeme do Playmobilu, tak snad teda ani nezacne...

Adventni kalendar mame Vendi taky z Playmobilu. Mame policajty 🙂
Kdyz jsem byla mladsi a v Brne a sila jsem, tak jsem delala neteri takove pytlicky, co jsme privazovali na varecku. A jednou jsem ji delala s lepenky stromecek vanocni a misto "banek" = ozdob jsem mela balicky taky s kartonu.

Kdy vubec je prvni adv. nedele ?

Co ta Lenka ???????

dania
21. nov 2008

Holky,
my taky koukame z okna, tady se to sype jak das 🙂 Ale bohuzel to hnedka taje. Ven se mi dneska nechce ani nahodou, ta brecka vypada lip pres okno 🙂 Dneska jsem se dala do velkeho uklidu. Odpoledne vezme Nic vsechny kluky ven, takze budu trochu zase budovat. Mozna uz zacnu i malovat. Ne ze by to bylo idealni pocasi na schnuti, ale snad to nebude moc vadit...

geminis
21. nov 2008

ahoj holky,

tady je boží dopuštění, vichr a liják nebo kroupy! Fuj!

první advent je myslím už tuto neděli, aspoň podle našeho kalendáře. ale spousta lidí už začala s výzdobou. já ještě počkám.

já mám zatím adventní kalendáře z toho nkd, ale asi ještě koupíme klasiku s čokoládíčkama (ale ty budou asi jen pro nás, holky měly čokošku jen 2x). A taky mě fascinuje jeden v letáku tchibo, velikej...na ty playmobile jsem taky koukala, ale kdo ví, zda by z toho naše holky měly rozum, spíš maminka hračičku 🙂

vánoční stromeček bude určitě živý a asi zase v květináči, i když nám opět uvadne :( ale my jsme u rodičů měli spoustu let umělý a děda vždy říkal, až budou vnuci--tak teď jsou, dvě vnučky, tak si to vychutnávám s opravdovou vůní!

Zuzko ten fór o mužích, co jsou za trest ženami, je boží...díky!

tak já zase poběžím, ať zde nepíšu román, a budu přemýšlet nad tím, co se dá s dětma dělat..i když my jsme na to ještě malí.

a co bodka?? nějaké zprávy?

geminis
21. nov 2008

oprava --
první advent je příští neděli, tj. 30.11.08! podle kalendáře v kuchyni... 🙂

rpinguin
21. nov 2008

no zenske, akosi to tu mre 😀

takze tu su news:
maly Cristiano sa narodil vcera o 12.20 s hmotnostou 3850g a dlzkou 54cm 😵 😵 😵
Porod nebol lahky, ale viac vam napise Lenka osobne, ok?

Leni, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemmm!!! 😵

Zuzi, este nieco. Ty si pisala, ze sa da po vyprsani materskej tu v Nemecku- poziadat na tie dva zvysne roky na Slovensku? Je to tak spravne alebe nejaky "Beschiss". Co sa toho jednorazoveho prispevku, tych 25 000sk tyka, tak ok, to chapem, kedze Nemci to nevyplacaju, ale preco by som mala dostat 2x matersku?
No a ja uz dlho nevyspavam do 10.00, o 8.00 mam uz budicek.

U nas dnes len strasne fukalo, sneh nehrozil a vlastne tu ani nehrozi.

mausi
21. nov 2008

Juchuuuu !

Lenko, gratulujeme !!! Hura ! Diskuse ma dalsi miminko !!!! Snad jsi uz zase po porodu fit, tesime se na zpravy a Cristiankovi prejeme zdravicko ! 🙂 😵

Kohopak mame ted na rade ? Zdenicku Tobika, ale ta uz se nam dlouho neobjevila. Ze soukrome korespondence vim, ze miminku se dari vyborne. Zdeni, napis nam neco !!!! 😉

Oli, tak u nas vyhrali pred policajty pirati.... hi hi, proste ta druha klucici varianta. 😉

Hanko, my meli taky uz kolikrat stromecek v kvetinaci. Ten jsem si vzdycky zdobila sama vylucne prirodnima ozdobama a meli jsme ho v zimni zahrade. A dotedka nam jeden roste v zahrade - to je na tom to nejhezci, ze se nemusi vyhodit. Mne je vzdycky tech stromku u popelnic po vanocich lito. Dukaz toho, jak je vsechno pomijivy.

Danko, tak to byly sichty..... klobouk dolu. Ale Timmymu to nemuzes udelat, stromecek mit musite !!!!! 😉 Aspon prtavej.

My dneska meli bourku jako blazen, vichr, slejvak, hromy blesky. No a ted mame bilo. A chumeli a chumeli. Sousedka se zitra chysta sankovat - no to je myslim trochu moc optimisticky, chce vyjet o par metru vys do sousedni vsi, pry to pujde. No uvidime. No a v nedeli je tradicni adventni vystava. Nemam ani v planu nejak nakupovat, amarylis uz konec koncu mam. A jinak uz mam vsechno pod strechou. 😉

Jo, dneska je Rebeccin velky den .... poprve kase a lzicka. Moc se nam toho do briska nedostalo, ale snaha byla velika, zitra to bude lepsi. 😉

Tak se tesim na zpravy od Lenky, Reni, jestli s ni budes mluvit, pozdravuj !!!! 😉

geminis
21. nov 2008

Tak to je super zprávička, že se Cristianek konečně vyklubal na tento svět! Mocinky gratuluju oběma rodičům! Tuším, že porod nebyl lehký...takové přenášení!
Zdravíčko malému i mamince!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre