Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

rpinguin
โ€ข
13. nov 2009

no Jani a ten dovod tvojho nasratia si este neprezradila....do pecenia som ja uplny tatar, nechapem nicomu a to, ze som robila Dankinu tortu uz asi 10x a ani raz nevysla je vam asi tiez jasne ๐Ÿ˜€
co sa mojho zbojnika tyka, tak on je sibal velky. Ked chce nieco z platnicky vziat, tak prisiel na to, ze to ide rychlo, ked si vyklopi trubu a postavi sa na nu ๐Ÿ˜€

neurologia
โ€ข
13. nov 2009

A Tabulka je hotova, tu si ju kuknite:

http://spreadsheets.google.com/pub?key=tPv5_2J6...

+ link je aj v mojom passe, a tam aj ostane.
Ak mate napady, co a ako pripadne zmenit, ohlaste sa. Hore v tabulke je aj link na formular, keby sa niekto chcel doplnit, alebo nieco menit.

jabera
โ€ข
13. nov 2009

teda bei....... nemam slov k tvojej praci.... si to proste uchopila pevne do ruk... a to si robila ty, ci manzel, uplne som to nepochopila z tvojej odpovedi renatke...

renci, on by stale papal? zlaticko male... dufam, ze sa nespali nikdy o tu platnu. ale dobry napad mal, pochybujem, ze si ho to ucila ty. proste s jedlom rastu napady, ako sa k nemu dostat..

jo a nasratie je proste preto, ze je nezodpovedny k svojmu zdraviu a tym aj k nam aj vsetkym tym detom, co si narobil predtym... bojujem s nim jak s malym deckom za vsetko.. papuce, ponozky, dlhy rukav, postel, proste vsetko, co by ho mohlo viest k uplnemu vyzdraveniu. kym ja caj neuvarim, tak nepije, ked mu uvarim do prace, donesie plnu flasku domov a takychto milion podobnych kravin, ale uz som sa vazne nasrala a drzi ma to stale, coz je u mna divne, lebo ja sa velmi rychlo odrazam...

evinkaaa
โ€ข
13. nov 2009

Ahojte babizne,

Jani - mas IP. ๐Ÿ˜‰
Narobila si mi normalne chut s tou pernikovou chalupkou. Mohla by som aj ja veru nieco take vykuzlit. No uvidim. Uz mame naplanovane ine veci na vianocne pecenie, ale mozno chalupku niekde medzi to vopcham, ak vyjde cas. ๐Ÿ˜€
Prosim ta, janka, nerozculuj sa. Vsetci chlapi su rovnaki. Vazne. Chlapi nechcu byt v ziadnom pripade lutovani tym sposobom, ze im navarime teply cajik, dame teple ponozky a zupan alebo teplu deku. Nieeee ๐Ÿ˜€ . Moj manzel je naprilad taky, ze on je fakt chory a nic mi nepovie. Ale ja nie som blba a vidim, ze mu je sakra zle. Tak az potom prizna, no ze mu fakt je hnusne. A potom uz zoberie aj salik okolo krku alebo teple ponozky. Ale inac neeeeeee ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
Nerozculuj sa, jeho to niekedy prejde a uvedomi si. Ale urcite mas pravdu v tom, ze to je nezodpovedne voci tebe a Bartikovi a ziakom v skole. No, hald chlapi ๐Ÿ˜’

Bei - mas tiez IP. ๐Ÿ˜‰
Aj ja ta musim veeelmi pochvalit. Tabulecka vyzera skutocne pekne priehladne. Robila si ju sama? Ci ti pomahal manzelik? Klobuk dole. Uz som v poslednej dobe tiez rozmyslala nad tabulkou. A keby si sa teraz toho neujala ty, tak by som to teda vzala za ulohu ja a dala urobit tabulecku manzelikovi ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ . Ako domacu ulohu ๐Ÿ˜€ , aby nieco naprogramoval, kde by sa to stale dalo updatovat a tak. Ale ty sikulka si to vzala na seba. Fakt pekne. ๐Ÿ˜‰
A este k tvojej jozinke. Tak takto ti stvarala u doktorky. Ale ja sa necudujem, ze ako hovoris, ze ju tam polozili na tu vahu len tak na to studene. Vsak to by sa zlakol aj dospely clovek, nieto este miminko. Strasne ๐Ÿ˜‰ . Chudatko malicke. A ako to prezivas, ked ju ockuju? Ci ju este neockovali? JA si to neviem predstavit. Asi by som plakala spolu s nou. โ˜น

Reni - ty mas ale betara doma. Ale vymyselnik je, to mu teda musime priznat. Veeelmi schlau. ๐Ÿ˜€ Hraje sa maxik s matildou? Ci ich este az tak moc nenechavas spolu? ๐Ÿ™‚

rpinguin
โ€ข
13. nov 2009

Bea, ta tabulka super napad, ale u Zuzky tam mas chybu. Mesto je tam nejake pokomolene, byva v Salzwedel a Dominika tam akosi ani napisaneho nema, ako je to vlastne?

Jani, no ja zistujem, ze Maxik by len keksy, banany a mlieko. Nie vzdy vsetko zje a niekedy nechce vobec, ale nenutim ho. Ono tam clovek aj tak moc nezmoze, ked nechce, tak nechce, ved on poje, ked nanho hlad pride ๐Ÿ™‚
Evi, no on sem-tam k nej pride, chyti jej ruky, ide ju bozkavat a raz ju aj po brucho pobuchal, povรคcsine sa ale hra sam. Ja radsej striehnem, nech nieco nevyvedie. Ono je sice maly rozdiel medzi detmi dobry v tom, ze to starsie tomu malemu nevyvyedie nic "bewuรŸt", ale "unbewuรŸt" a ked je vรคcsi vekovy rozdiel medti detmi, tak tam je to skor naopak (moja teoria a pozorovanie ๐Ÿ™‚ )

pekny vikend vsetkym, my mame navstevu z Bonnu, juchhhuuuuuuuuu sa tesim spominanie na stare dobre casy v NRW ๐Ÿ˜Ž

jabera
โ€ข
13. nov 2009

evi, vies, ked mu ten caj uvarim, aspon ho vyslope... a ja som kludnejsia. dost ma uz nebavi kukat sa na vycerpaneho chlapa, ktory v noci kasle jak hrniec... vies kolkokrat som si povedala, ze uz mu nepoviem ani slovo? ale nevydrzim to.. potom sa len povadime. ked ma tak sere ๐Ÿ˜ 

renci, tak si uzivaj... sakra, ty zurujes, jak zamladi...

rpinguin
โ€ข
13. nov 2009

Jani, no kedy, ked nie teraz, o chvilku mame 40tku na krku ๐Ÿ˜€

Bea, ty kokso, ja som mrkla do tej mojej tabulky, ved to je fakt mini, ja to skusim vytlacit a potom povyplnam za baby ostatok. Kedy sa to vlastne po vyplneni objavi v tabulke? To potom musis ty nejako dat tam, ci ako?

evinkaaa
โ€ข
13. nov 2009

Jani - to si potom stastnejsia, ze boris ti caj vypije. Moj manzelik caj nemusi vooobec. Tak ho ani nevarim, lebo dobre viem, ze ho nevypije. Radsej mu urobim plnu misu ovocneho salatu (nakrajam banan, jablko, hrusku, mandarinku, pomaranc, kiwi a co ja viem co este. polejem to cerstvou pomarancovou stavou a ked je kyslejsie, tak dam troska medu') a viem, ze to zje jedna radost. ๐Ÿ™‚ Ale keby som neurobila ani to, tak on si to sam asi neurobi. Typicki chlapi, pohodlni ๐Ÿ˜€

evinkaaa
โ€ข
13. nov 2009

Reni - to musi byt strasne rozkosne, ako pride maxik k matilde a zacne jej bozkavat rucicky. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Jooooj, to by som chcela vidiet.
Uzivaj si navstevu a zuruj, pokial mozes ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
14. nov 2009

Krasne a slnecne dobre ranko vam vsetkym prajem ๐Ÿ˜‰

Vcera som to ukoncila a dnes zacinam?! ๐Ÿ˜•
Zatial vyzera, ze bude krasny den. Uvidime dokedy ๐Ÿ˜€. Asi zajdeme po obede niekam von, este vyuzit toto nadherne pocasie. Vecer ideme ku kamaratom na party, tak sa troska zabavime. ๐Ÿ™‚
Aky mate program na dnes vy?

evinkaaa
โ€ข
14. nov 2009

Vcera viedla monolog Bea a dnes ja??? ๐Ÿ˜€

jabera
โ€ข
14. nov 2009

evi ๐Ÿ˜€

baby, potrebujem vas opat ako skusene takmernemcurky. 2 veci.... take kukuricne, alebo ryzove "kล™upky", da sa to tu kupit? take ako cerv to vyzera...
a muka je tu len hladka? fakt neni ina moznost, ci nieco nechapem?

iii
โ€ข
14. nov 2009

jani, ja som sice antinemcurka, ale tie kukuricne krupky kupujem v jednom polskom obchode. aj v rewe su niekedy polske dni, ked ich predavaju. je to super, obsahuje to len kukuricnu muku, nic ine.
a muku ja kupujem na pecenie backstark, teda 550, vyrobca diamant. normalna hladka je 405. na prednej strane je to cislo. ale uplne hrubu tu nemaju, na ten ucel pouzivam krupicu (griess) - ktora je tu naopak hladsia ako nasa ceskoslovenska.
ako inak?

yanni
โ€ข
14. nov 2009

Caute baby,

no ja volako nic nestiham ๐Ÿ™„

Reni mas pravdu, mne sa tiez zda, ze asi vsetky, hlavne tie "normalne" beru poplatky. Ale ako som uz spominala, aj pre teba Bei, vela bank ponuka bezplatne girokonto ak ti pride mesacne na konto urcita suma, jedno ci vyplata, materska, detske pridavky alebo niekde trebars pracujes a oni ti platia na ruku a ty to potom das do banky. Hlavna vec ze ta suma sa nazbiera. Potom uz neplatis za nic.
Reni mne poslu vypis z uctu postou, len ked si ho mesiac nevytlacim. Cize ja si na to davam pozor a vytlacam kazdy mesiac online. To tiez plati, nemusis len z automatu. Ja prakticky do banky ani nechodim. Vyplaty v hotovosti nedostavam a co treba mam trvaly prikaz alebo si stiahnu sami a co treba pukazat tak to robim online.No co budem stale chodit do banky, to je len strata casu.

Reni a aby som nezabudla, ten Babyfon na ebay je novy, nepouzivany, este v zaruke a OVP ale sa splha a splha do vysok. Uz je vyse 30 โ‚ฌ. Bola som len tak na skok v Kaufhofe kuknut, no tam nemali ani jeden. Ti nemaju vobec babyfony. ZAujimave.

Jani, no ja som sice uz aj riadna nemcurka (aspon na papieri ๐Ÿ˜€ ) ale tiez mam obcas problemy s potravinami. Napr. teraz haldam zemiakove cesto v prasku. To z Kรผhltheke mi nechuti. Takze ak niektora viete kde sa da kupit, sem s tym ๐Ÿ˜‰ Vo stvrtok som bola na velkom nakupe (ja chodim na taky velky len raz za mesiac) a behala som pomedzi regale ako sialena a nic som nenasla. A ten prasok na Kartoffelknรถdel neviem ci je taky isty. NO ak nebude budem musiet nadalej nosit zo Slovenska.
Inak tie pajede (tak to vola moja mama) som aj ja videla u mna v Dachau v Toome und v Mnichove v Reali. Myslim ze obidva patria pod rewe.
A muku polohrubu a hrubu si nosim zo Slovenska. 405 je ako u nas hladka a 550 by mala byt asi ako polohruba ale na "ohmat" je to stale hladka. JA som raz skusala kolac co nasi pecu s polohrubou s touto 550 a nebol taky fakny "locker" ako doma. TAkze Slovensko to isti. Ved auto odvezie ๐Ÿ˜€

Reni ze vraj 40tka na krku *hihihi*. Do tej mas este daleko ๐Ÿ˜‰ Ale zuruj ked mozes.

BEi super tabulka, klobuk dolu ๐Ÿ˜‰

Zuzka drzim palce.

Verus ako v pekarni? Aj u vas sa uz ludia blaznia. No my sme vcera a dnes predali vsetky Lebkuchen aj Plรคtzchen, sme ako vyrabovani. No ja neviem, ale teraz keby som nakupila tak do Vianoc je to trikrat zjedene ๐Ÿ˜€

Pavli, objednavka je uz spisana, cakam este na kamosku, ci si nieco vyberie. Ale to je taky trulko, uz ju prehovaram dva tyzdne. Asi ju dnes potajme opijem (Marocanka-nepije) a nieco jej nabulikam ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Napisem ti mail, este mam par otazok.
Ozaj a to postovne ked je objednavka nad 50 โ‚ฌ musis potom z vlastneho vrecka zaplatit alebo to dostanes spรคt od avonu? Lebo ak musis ty platit, tak mi nauctuj aj postovne. Ja zaplatim, kein Problem ๐Ÿ˜‰

Jani no to mas doma veselo s marodom. ALe nie len muzi su taky. Ja pokym sa udrzim na nohach a trochu vidim(aj ked uz sa mi nie velmi da rozmyslat) trepem sa do roboty. Ja nerada k dokimu. A robota ziel nepocka ๐Ÿ™„ Ale ja aspon caj pijem a kurirujem sa po domacky ๐Ÿ˜‰

No a uz ani neviem co som chcela. Musim do zadu docitat.

paula
โ€ข
14. nov 2009

ahoj holky!
Jani, ja ty kukuricne krupky kupuji v ruskych potravinach. Tady u nas maji hodne tvaru - kulicky, sneky, ovalky, jak pise Ingi, je to super, ze je to jen ta kukuricna mouka, na cesty k nezaplaceni. ๐Ÿ˜‰ V nemeckem,nebo tureckem obchode jsem je nevidela. Moje znama (puvodem z Kazachstanu) na ne byla taky cela zhava, kdyz jsme je minule mely s sebou. ๐Ÿ™‚ (teda ne pro sebe pro jeji dite. )

Kati, jakekoliv otazky rada zodpovim. ๐Ÿ˜‰ To s tou objednavkou nad 50โ‚ฌ jsem udelala jako reklamni tah, ale postovne potom platim ja. ๐Ÿ˜‰

jabera
โ€ข
14. nov 2009

jeeej, baby, dakujem za rady krupkove! rusky obchod tu mame. inak nic zo spominanych... tak v pondelok skusim tam.

pauli, to mas super, taketo kamaratky z roznych casti sveta, co obcas spominas.. vedia vsetky nemecky?

inge, super typ s krupicou miesto hr.m., to potrebujem..

kati, uvaris zemiaky v supe, das do toho jedno vajco a muky tolko, aby sa nelepilo a je zemiakove cesto ๐Ÿ˜€
muky si tiez nosim, ale uz sa minuli a dlho nejdeme na rodnu hrudu..

paula
โ€ข
14. nov 2009

ahoj Jani, no tak nejak mi prijde, ze se s pristehovaleckymi zenami seznami rychleji (jednoduseji) nez s nemkami, protoze mas hned neco spolecneho (ze nepochazis odsud). No ale zase tak mezinarodni ty vztahy nemam. Ty muslimky jsou vsechny kurdske, znam je pres chlapa a jeho kurdske kolegy a tu znamou z kasachstanu jsem poznala nahodou, ze se sem take pristehovali novi. ๐Ÿ˜‰
Nemecky umi ruzne, nektere vyborne, nektere temer nic, ale vzdycky se nejak domluvime. ๐Ÿ˜‰ clovek se tak nestydi, jako kdyz mluvi s cistokrevnym nemcem. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
Vsak se taky seznamis Jani, az ti Bartik trochu povyroste. Vy jste ale myslim na dedine,ne? Tam asi moc pristehovalcu neni?

neurologia
โ€ข
14. nov 2009

ahojte....

janka ja tiez ako hladku pouzivam 405 a ako polohrubu 550....a tiez si myslim ze ako hruba by mohla byt krupica-aspon tak robili kucharky v skole....
inak tie cervicky kukricne (my to volame kakaลกky) mam rada aj ja ale tiez som to tu nevidela....ale v irsku to mali tiez v polskych alebo ruskych potravinach a baby pisu ze aj tu.....tak super....

Katka vies co tie baby vysielacky (philips/avent) sme chceli aj my kuknut "nazivo" v obchode ked sme nad nimi uvazovali ale nikde ich nemali....az raz sme natrafili v mediamarkete a to mali tu 510 tusim.....ale hrozne predrazenu ale na omrk dobre......
....a veru kebyze si take pernicky a ine hovadinky pokupim na vianoce do vianoc by sme to sfutrovali ako nic a znova by som musela nakupit.....u nas taketo veci niesu v bezpeci ani nahodou....

evka dnes sme opat "ลกลฅavili"(odstavovali) skusili sme taky experiment ze mrkva,jablko rozmixovat banan a pridali sme este trocha mlieka a jogurt biely....jooooj a vyborne to bolo mnam len sa tak zaprasilo....ako sme to rychlo vypili....

uz neviem kto presne ale niekto spominal ze si asi zaobstara odstavovac...aby detska aspon stavu vypili ked uz nechcu ovocie tak odporucam zaobstarat si kvalitnu masinu fakt sa to vyplati lebo taka poriadne odstavi....

my sme dnes mali taku klasicku sobotu mm sa chcel vyvalovat no ale som ho zrusila lebo chcel zeleninovu polievocku....no tak sme malu poobliekali nalozili do kocika mm dostal vak a slo sa do obchodu potom sme chvilku oddychovali doma pokukali letaky co kde maju v akcii a podobne somarinky...a opat poobliekali malu ulozili do autosedacky a mohlo sa vyrazit ....boli sme prezuvat nasu bogarku (nase auto) dostala zimne gumy a kym sme my dvihali autiak srobovali dotahovali vymienali tak josy spinkala v aute....stihli sme to akurat lebo ako sme skoncili zachvilku sa zacalo stmievat.... ๐Ÿ™‚

neurologia
โ€ข
14. nov 2009

pauli ty si teda riadny obchodnik...ale ano tak sa to robi aby si pritiahla zakaznikov musis nejaku akciu spravit....nechces vymysliet nieco aj mne?-mam dvoje novucke krabbel topanocky doma (take tie celokozene)a nejak ich neviem predat.... ๐Ÿ˜จ porad nieco

paula
โ€ข
14. nov 2009

Bei a proc ty boticky chces prodat? Nebudou se ti jeste hodit pro Josephinku? Na takove prodeje je nejlepsi e-bay,ne?

paula
โ€ข
14. nov 2009
jabera
โ€ข
14. nov 2009

pavli, toto neni dedina, to len danka tomu tak hovori ๐Ÿ˜€ to je mesto, ale take vymierajuce... to myslim celkom vazne. je tu 28 000 obyvatelov. ale neviem kde su poschovavani. a tyzdenne umrie tak 30 ludi, len co su v novinach pisani a urcite tam nie su vsetci... je to tu velmi prestarle a cudzincov minimum.
ved sa normalne tesim do toho ruskeho obchodu, ze tam mozno zbalim nejaku rusku. ved to, ze by sme sa urcite dohodli. boooze, jak ja uz by som niekoho potrebovala na pokec... nech je aj z ugandy, mne je to uz jedno uplne..
boris sa boji, ze ci tie krupky budu ozaj ciste kukuricne, ked su z ruskeho obchodu, ale tak snad by im nedovolili dovazat nejake svinstvo, nie? ๐Ÿ˜•

bei, tak vy takto plodne rodinne zijete.. no fajn... inac, dost si mi urobila chut na ten misung ovocny, co opisujes.. az som smadna ostala...

neurologia
โ€ข
14. nov 2009

janca tak niekedy dobehnite a spravim ti takyto koktail a este k tomu aj pokecat mozme.... ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
15. nov 2009

Dobre ranko zienky,

este ste vecer co-to popisali. Tak som vas docitala a neviem co pisat ๐Ÿ˜€

Co sa tyka muky, tak tiez som na tom tak ako Ingus. Zemiakove cesto nekupujem vobec (pretoze nam vobec nechuti), ale robim tak, ako napisala myslim Janka. Ale to je kazdeho vec, ako si co urobi. Vsetko vzdy zavisi od casu. Aj ja ked nemam cas, alebo malo, tak urobim aj zemiakovu kasu zo sacku. ๐Ÿ˜€ Ale inak sa snazime taketo "fertigprodukte" nepouzivat. Ale v nudzi s vzdy zidu, preto je ich mat dobre v zasobe ๐Ÿ˜‰

Beus - takze ste si urobili vitaminovu bombu? No to je super a hlavna vec, ze vam chutila. Dobre to je take nieco, ze?! Co si uz vsetko skusala odstavovat?

Jani - rusky obchod vola??? ๐Ÿ˜€ Parada, tak len dobre nakup. ๐Ÿ˜‰ A neboj, ja si tiez myslim, ze to ziadne svinstvo nebude.
Aj my tu mame v blizkosti rusky obchod, ale musim pravdu povedat, ze este nikdy som tam nebola. Este zatial som odtial nic nepotrebovala. Vsetko, co som chcela, som dostala v beznych obchodoch. Ale tie kukuricne "chrumky" ja osobne nejako moc nemusim. Ako decko som to na slovensku jedavala, ale nie casto, pretoze mne vzdy vadilo, ked sa to "lepilo" na podnebie. ๐Ÿ˜’

Ja som taka nevyspata a ako mechom udreta. Boli sme vcera na party a dosli domov o stvrtej rano. Juuuuuuuuuuuj, ako bolo strasne fajn. Sme sa narehotali, vykecali, vytancovali, zahrali WII a co ja viem co vsetko. ๐Ÿ˜€ A jasnacka, aj popili. Boze, ved ked som isla rano do postele som bola nenormalne "kaputt", ale vsetko mi bolo taaaaak jedno, ze az ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Tak dobre sme sa uz davno nezabavili a nepopili. My s manzelom pijeme vinko alebo ine veci velmi zriedka, fakt len prilezitostne. Nejako ma to nenapadne si aj pocas tyzdna vecer otvorit flasu vina a dat decko cerveneho alebo tak. Raz za rok sa stane aj to, ale inak nehrozi ๐Ÿ˜€ Manzel je velky "whisky - pozitkar", tak raz za cas si da poharik whisky, ale tiez to neprehana. A vcera sme popili par flasi cerveneho a ruzoveho vinka, padlo aj par flias becherovky (normalnej a aj tej limetkovej) ๐Ÿ˜€ a potom nam bolo uz fakt "alles egal" ๐Ÿ™‚ Boooze, ved sa flirtovalo o sto dusu, ale vsetko v ramci normy ๐Ÿ˜‰ No a dnes rano som vstala o osmej, cize cisty spanok 4 hodiny a som absolutne grogy ๐Ÿ˜’ Ale neda sa mi uz spat, tak to nesilim. Urcite ma zavali poobede alebo teda velmi skoro vecer ๐Ÿ˜Ž No uvidime.
U nas to vyzera zasa na krasny slnecny dnik, tak aj prechadzocka musi byt "drin". ๐Ÿ˜ต
A co vy ostatne?

paula
โ€ข
15. nov 2009

Hezkou nedeli!
Taky je u vas tak uprseno? U nas cely den โ˜น ,to asi proto, ze ma manzel vyjimecne volno. ๐Ÿ˜‰ Dopoledne jsme se prosli po Kinderbauernhof v desti a pak skoncili na McD. Tam si L. aspon trochu pohrala. K obedu jsem usmazila bramboraky a ted relaxuji u pc, zatimco chlapa jsem vyhnala s ditetem jeste jednou do deste. ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
jaky delate program vy, kdyz prsi? Asi navstevy co? my nejak v nedeli nemame koho navstivit, protoze tu nemame zadnou rodinu a vsichni znami se navstevuji s rodinami. ๐Ÿ˜…

evinkaaa
โ€ข
15. nov 2009

Pauli - u nas bolo doobeda krasne slnecno, ale potom uz zacalo prsat a prsi doteraz. Teda uz len tak mierne, ale predsa. โ˜น

mammy81
โ€ข
15. nov 2009

ahojte zenule,
no vidim ze nedela v plnom prude ๐Ÿ˜• .Nam pred chvilou odisla navsteva,boli tu od piatku tak sme pekne aj moje narodeninky oslavili ๐Ÿ˜ต v sobotu sme sa boli prejst v meste a dnes sme si dali krasnu jesennu prechadzku v lese ,nadhera take farebne listie vsade ๐Ÿ˜Ž .
cely tyzden som mala taky stres ze som nevedela kde mi hlava stoji,Sophie zacala s plaveckym a to uz mala 3 hod v tyzdni a som taka nestastna v piatok bola ked mi povedal ze jej to nejako nejde ๐Ÿ˜–,tak dufam ze sa posnazi.S.je velky pesimista ona na vsetko povie ze ona to nevie nedokaze a ja sa ju snazim stale motivovat ale ona ma v sebe taku blokadu ze az โ˜น.Vo stvrtok sme navstivili Tucherland take ihrisko pre deti pod strechou tak sa vysalila s kamoskami len ja som musela byt s nou v kazdej diere. ๐Ÿ˜–
www.tucherland.de -mozte pozriet

Bei tak tabulka je super pridala som sa tak dufam ze ma tam coskoro uvidite. ๐Ÿ˜‰

Kati som na Teba myslela som si minule pozerala u nas v Edeke casopis ร–ko-test a tam testuju babyfony a vela z nich je befriedigend oder mangelhaft.len pre info. ๐Ÿ™„

Jani jeeeeeeeej tak tie "sulky"(kukuricne)aj ja rada papam o S.ani nevravim len som to tu este nenasla ale ked Inga pise ze v Rewe obcas tak musim pozriet.

Marosko takze ste boli ci ste zase chory ja sa uz ani nevyjadrujem S.uz kycha zase takze dalsie nachladenie predo dvermi. ๐Ÿ˜  โ˜น

tolko ste toho popisali ze ani neviem co som chcela lebo som vas len preletela.
aha vianoce tak darceky este nemam a chcela by som to vyuzit ked bude S.v skolke pretoze ona uz minuleho roku prehlasila ked segra darcek otvorila ze ved to sme kupili predsa my,takze jej hucim ze darceky nosi Jezisko
a minule ostala cela bez seba ked videla reklamu a v nej nakupovali v hrackarni santa clausovia,tak mi to trosku pomohlo ze som jej vysvetlila ze oni musia nakupit ked chcu aj priniest pod stromcek.
a menicko??no my budeme v PP-a prve mame take bobalky sa to vola (ja to nemusim vobec)to je rohlik namoceny v mlieku a s makom (dufam ze to mama konecne pochopila ze to nikto nechce) ๐Ÿ˜ a potom kapustnica a ako druhe rezen alebo ryba a zemiakovy salat.zase sa clovek obzere. a kolace joj suhajdy,rafaelo a mama robi take zmrzlinky a banany v piskote a v cokolade mnaaaaaaaaam obzerstvo ๐Ÿ˜€

urcite som zase toho vela zabudla tak snad nabuduce-prajem krasnu nedelu ๐Ÿ™‚

evinkaaa
โ€ข
15. nov 2009

Steffi - vsetko najlepsie a najkrajsie k narodeninam dodatocne ๐Ÿ˜‰ . Pekne si oslavila? Aky darcek si napokon dostala od manzelika? Prezradis...? ๐Ÿ˜€

mammy81
โ€ข
15. nov 2009

Evi dakujem narodky mam dnes. ๐Ÿ˜‰ pekne mali sme plny byt a ja to mam rada ๐Ÿ™‚ dostala som krasny parfem miss dior cherie,a topanky som si vybrala sama take fajne na zimu ๐Ÿ˜ต .

evinkaaa
โ€ข
15. nov 2009

Juuuuuj, Steffi, ten parfem je strasne kraaaasny. Aj ja si ho chcem zaobstarat. Uz dlhsiu dobu ho okukujem ๐Ÿ˜€

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre