Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

zuzanasaw
โ€ข
18. nov 2009

Servus,

citam tie vase hlasky o Inguskinim vrhani, hlasky Jankinej mamky... ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
Ja si len pamatam (niezeby to bol jediny pripad kontaktu s alkoholom, ale ten bol asi naj) moje "postatnice". V ten den vecer sme sa stretli pri intraku, dala som si jedno pivo a jeden hlt napoleona a domov som sla jak motorka! Este som sa od intrakov rozbehla, kedze ocino uz mal na zastavke cakat z poobednajsej, dobre to prebublalo v zaludku, na pol ceste som uz otvarala okno, co inokedy ocino neznasa (vodici vedia ako dobre robi otvorene zadne okno), ale nepovedal ani slovko, a ked som doma vystupila z auta, objala som prvy strom v zahrade. To sa vtedy zo mna mamina rehotala ๐Ÿ˜‰ Ze ked neviem pit... Asi to boli len stresy, ktore konecne po statniciach opadli a organizmus vypol. Pamatam, ako som potom stala pod tou vlaznou sprchou, voda mi na hlavu padala a ja som chladila a chladila. Ked som lahla do postele, po rozume mi chodila len Barbary Hascakovej pesnicka "kam plava moja postel, ked spim" A na to dobehla mama, ze s tym teraz nemozem spat, ze to by som na prechadzku mala ist a ako tak na mna rozpravala, tak som sa na prechadzku rozbehla, ale do zachoda misu objimat... fuuuj... ๐Ÿ˜

U nas vela novot, ale pokial nie su definitivne, ani vas s tym otravovatnebudem. Komputer mi pracuje asi na 350%, po nociach neviem spavat, Niki vstava asi tak 6x za noc, medzitym musime dat Emku vypiskat asi 3x, rano potom zaspime a tak je len zhon... a vobec, blbe obdobie... uz nehc je to vsetko za nami!

zuzanasaw
โ€ข
18. nov 2009

A este ohladom vrhania...
No baby, donedavna sme tu mali stale viac tehuliek naraz, dobra prax bola, ze boli dve stale v priblizne rovnakom obdobi a teraz niste? ๐Ÿ˜– No cinte sa! Ja uz mam dve, teraz si musim dat kus pauzu ๐Ÿ˜ต

dania
โ€ข
18. nov 2009

Pauli, Ingi ๐Ÿ˜€ No dalsi kluk, to uz bych se sla zahrabat ๐Ÿ˜€ No pokud vim, minimalne jednu snazilku tu mame ๐Ÿ˜ต Tak ta to nase skore urcite brzy vylepsi za nas, co se flakame...

Jani, teda ta mamina ti ale dala do tela! To je asi to nejlepsi, co clovek muze udelat s chlastajicima ratolestma.

Ingi, Mrtva ryba byla zabita, porad tam bylo plno mediku ๐Ÿ˜€

Steffi, tak jak jste dneska plavali?

Timmy ma od predvcerejska skrabanec na tvari, takovy docela velky, ale vubec jsme nezjistili kdy a jak se mu to stalo, jestli jeste u Tagesmutter nebo az doma. Tak jsem se ho ptala, odkud to ma a on ze pry kocka ho poskrabala (Katz skrab skrab). No to tagesmutter temer vyloucila, kdyz jsme se ji vcera tak opatrne preptali, a ani Nic si nepamatuje, ze by to mel na tvari, kdyz ho vyzvedaval. Kazdopadne dneska rano se Timmy probudil s novou verzi incidentu: pry ze ho popichal kaktus. Ten kluk taaaaaak keca ๐Ÿ˜€ Kam na to chodi, takhle maly a uz si vymysli ๐Ÿ˜€

fabienamata
โ€ข
18. nov 2009

Ahojte babeny, ja mam navstevu tak sa nezapajam, ale len zbezne som vas precitala, no a Ingi ked porodi, tak ziadna tehula, zeby som to este riskla???
Keby som vedela ze bude dievca, aj by som sa dala nahovorit..??
A inak mi tecu sliny na vase zemiakove sulane vselico, ale ved to je dost babracka nie??? ked robim cesto tak ma svrbia ruky, tak to nerobim. Ale mohol by ma niekto ponuknut, kupujete aj polotovary?? a k ano ,je to porovnatelne s domacou pracou?? ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

jabera
โ€ข
18. nov 2009

lubi, super! tak my ti slubime, ze to bude dievca a supsup! ๐Ÿ˜€ no, sulance su piplacka, to mas pravdu. prave preto sa oplati urobit si zasobu do mrazaku, ale to sulanie je desna otrava.
a polotovary fakt neviem... vidam sulance v chladiacom boxe, ale neskusalam.

zuzka, ja som citala, ze poลกลฅatnice, proste som si myslela, ze si sa ozrala, az si sa pocikala! hahaahaa bolo mi divne, zeby si to tu zverejnovala... tak sa nepytam, co mate nove, ale drzim palec s tym kretenom a vecami suvisiacimi.. a nech sa vyspite.

dani, to takto skoro deti (synovia) kecaju?? to sa mam na co tesit.. tiez to ma po kom dedit.. a co dovolena? vybrali ste?

ingus, tieto veci das do vrelej vody a varis, kym nevyplavaju. vzdy su vtedy hotove. prave dnes som robila makove sulance...
inac, ukazovala som ta borisovi na fotke a on, ze taka mlada a uz ma dieta? hovorim, ze skoro dve a on, ze neuveritelne... no, neviem... ๐Ÿ˜  esteze ste tak daleko...

stefka, ja neviem, ale ten plavec je asi trosku komplexar, lebo kritizovat 5 rocne dieta a tym ho motivovat mi pride akesi nevhodne.... ale super, ze sa sofinke nakoniec zacina plavanie pozdavat. a gratulujem k stene, super kauf! jo a ty si predsa adept na dalsie miminko!!!!!

baby, vo februari sa rozhodnem definitivne, co s dalsim vrhom. ak dovtedy schudnem, nerozvediem sa a zacnem menstruovat, tak asi jo... sme si povedali, ze od hladu snad neumreme a tak tu budeme jak haringy..aspon nam bude teplejsie...

oli1104
โ€ข
18. nov 2009

Cauvec,

holky, ja jsem rocnik 72 ๐Ÿ™‚

Kdo se snazi o mimino ? To mi nejak uniklo ???

nic, vratili jsme se z Playmobilu, jdu varit, > spi, chjo, bude voxidovat aspon do 22 โ˜น, Misa taky prudi, no to je vecer ๐Ÿ™‚

Joooo, jeste Dani, ja druhyho kluka chtela, ja myslim, ze ti kluci jsou "pflegeleicht", fakt, ty holky jsou takovy potvory nebo co ๐Ÿ™‚

tak paaaa

yanni
โ€ข
18. nov 2009

Caute zenule,

hlasim sa spรคt zo sluzobky. Juj to bolo o dusu, dva dni v kuse prsalo a kosa tam bola, a dnes uz slnko a na nervy mi svietilo v aute celu cestu spรคt do Mnichova na prave ucho. Mam ho take cervene, no spalene ako v lete ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Popisali ste toho riadne, ani neviem na co mam skor reagovat.

Tak asi najskor, zemiakove cesto, z toho sa da vselico robit a nie len sladke. Ja som sa ako dieta nazrala sulancov a slivkovych guli jedna radost. Moja starka robi este kapustniky alebo rovnako ale bez kapustovej plky len take pagace. To sa musi ale to zem. cesto ochutit. Co tam ta ale nahadze neviem. Ona vari a pecie podla oka a chuti, recepty nehrozi.
Polotovary nekupujem (akurat to zemiakove cesto v prasku) ale raz, este s mojim ex-ex som kupila tie sulance z Kรผhlregal ale mi to nechutilo, to nie su take ako nase. Uplne ina chut.

FAbi, pouzivaj tie jednorazove rukavice. MOja mama ma tiez problemy s rukami ked musi nieco robit s mukou alebo sa dlhsie mocit vo vode. Ta uz na vsetko ma rukavicky a je to v pohode. Aj ja som si tiez uz zvykla, skrabanie zemiakov, cistenie zeleniny a tak, na vsetko tie "doktorske" rukavice.

A preco nechcete chlapcov? No dievcatka su mile ale neskor vraj strasne komplikovane. Ale pravdu povediac, mne by to bolo jedno, baby by mohlo aj sofort prist, len ten Samenspender mi chyba ๐Ÿ˜€ โ˜น

Janka tak predsa druhe mimi? A ze vraj haringy ๐Ÿ˜€ No az take strasne to nebude, ci hej?

Oli, no Eva sa snazi ale nedavno spominala ze sa zase nesnazia, tak neviem. no kto sa v tom ma vyznat.

Pavli, objednavka bude asi zajtra, dnes musim este nieco porobit, peniaze poukazat a tak. A uz je zase 7 hodin, no na nervy. A to som bola uz o druhej doma a nic som nestihla.

Reni no farba oci sa moze menit aj neskor. JA som mala ako dieta hnede oci (po starkej. Inak je cela rodina modrooka) a v dospelosti sa mi farba zacala menit a hneda sa uplne straca a mam teraz take zeleno-modre a este trosku hnedej ale ta sa cim dalej tym viac straca. No a mojmu braskovi ostali od narodenia rovnako modre. Jemu asi ani odtien nezmenil. No je to fakt zaujimave.

mammy81
โ€ข
18. nov 2009

takze vy takto rozhodujete hej?? Jani tak co ideme na to??? ๐Ÿ˜€ ktora sa prida?? ๐Ÿ˜€

Inga Ty si ma tak dnes napadla ked jedna mamina volala na syna ze Erwin -hned ma napadlo ze Elenka a Erwin ๐Ÿ˜‰ co Ty na to??? a tie vyrazy ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ aspon sa clovek zasmeje ako aj pri Janke ๐Ÿ˜€

Dani no plavanie ja neviem ja stale tvrdim ze nemci su strasne chladni ludia a myslim si to aj o tom trenerovi ci ucitelovi ci co to je proste vcera ju chvalil a dnes prehlasil ze to je najhorsia skupina aku kedy mal,ze sa nekoncentruju(dnes tam bolo tolko deti ved bolo volno) ja som plavala a som obcas ockom mrkla a ked som videla ako moje dieta ide pod hladinu ma oblial studeny pot,ale on ju nechal ๐Ÿ˜จ a na druhy krat preplavala sama asi dva metre boze ved ja si myslim ze im treba trosku casu ved nikto uceni z neba nespadol nie?? ๐Ÿ˜  no cez vikend plavat a uvidime.

Kati no ja si myslim ze Evka si dala len pauzu aj mna by nebavilo sa stale usilovat ked to neklape a mozno to klapne teraz ked na to nemyslia a len tak obcas si suchnu.
Minule si asi necitala som spominala ze ร–ko-test testoval babyfony a nie vsetky dobre dopadli,ja som to nemala a som stale vedela kedy moje dieta spi a kedy je hore ๐Ÿ˜•

no moje dieta malo modre oci od zaciatku a ostali jej tak ich ma krasne po mne ๐Ÿ˜€

Evi kniha kupena PS.Ich liebe Dich som zvedava aka bude ๐Ÿ˜ต ma to chytilo to citanie.

Jani a teba som sa zabudla spytat ked bol tvoj drahy doma na sud doniesol Ti knihy co vtedy zabudol???

yanni
โ€ข
18. nov 2009

Stevka no to s tym plavanim, ved to je hrozne. No u nas v Dachau som obcas tie plavecke kurzy pozorovala, u nas to robia plavcici, co aj normalne davaju pozor a ti sa mi zdaju dost kompetentni a mili a dost to vedia s tymi detmi. Mozno je ten vas ucitel trochu divni.

No ja si tiez myslim, ze sa niektori ludia velmi stresuju, ked chcu mimi a nedari sa. Kamoska na SK mi tiez tak vravela, ti mali uz totalne nervy a nakoniec na silvestra sa opili, na nic nemysleli a len tak si suchli a bolo mimi ๐Ÿ˜€

No to som fakt nejako prehliadla s tymi babyfonmi. Sorry. No ked ja to citam tu tak hocijako ale nikdy nie v klude ๐Ÿ™„ No ja som tiez povedala, ze ak budem mat niekedy deti, tak ziadnu techniku kupovat nebudem. LEn ak by nieco bolo, riziko alebo tak. Ale kazdy ma ine potreby. No ja som rada, ze upustila ode toho Monitora dychu. No to je uz fakt zbytocne ked nikdy neboli problemy. Inak k problemovym deti to vraj poziciava nemocnica. Ale uz som vybrala, objednam cez vykend a mam pokoj. Este dostane flase a vo februari ked to male pride velky balik Pampersiek a viac nedostane. Ved skrachujem ๐Ÿ˜ 

paula
โ€ข
18. nov 2009

Ingi, no koukej, co uz se hlasi dobrovolnic. ๐Ÿ˜‰

Kati, vsak mas cas do 30.11.. Jen pekne v klidu. ๐Ÿ™‚

Steffi, p.s. Ich liebe dich, jsem taky cetla. Dobra oddechovka. Jen mi trochu vadilo, ze clovek od zacatku vi, jak to dopadne a jen se to porad oddaluje. ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜€

dania
โ€ข
18. nov 2009

Oli, nojo, kluci, ale my uz mame 3. Vis jaka by to byla extaze, takova krasna rezavoucka princeznicka ๐Ÿ˜ต Ja ty holcicky vzdycky tak okukuju a pak si vzdycky rikam, ze treba nekdy jeste...

Jani, haha, prej ze s dalsim vrhom.... Ale takovy 3 podminky ty si klades? Tak drzim palce.

Ja kupuju tady takove ty bramborove knedliky, je krabice a v ni prasek v pytlickach a ty se pak vari ve vode a vzniknou z toho takove kulate knedliky, ne valecky jako u nas. Ja si na bramborove testo netroufam. Ale my tohle delame jen velmi zridka k sauerbraten. Ja vubec na bramborove testo nejsem, nejak mi to nechutna, tak to ani nikomu doma nevnucuju.

Steffi, tak aby se to plavani Sofince jeste nezosklivilo... My bychom taky meli zajit nekdy do bazenu, ale mame to docela daleko, a jeste jak jsme ted byli vsichni postupne nemocni, tak z plavani uz dlouho nic nebylo.

evinkaaa
โ€ข
18. nov 2009

Ahojte,

tak my sa snazime dalej. Kata, ja som nikde nespominala, ze sa nesnazime. Asi si citala nepozorne. ๐Ÿ˜• To bola "nutena" pauza kvoli chorobe, nic viac a nic menej.
Mozno to pride skor, ako cakame. Hadam sa od "snazenia", teda myslenia na to troska odreagujem, lebo kamoska ma uz kazdu chvilu rodit. Tak sa velmi tesim na jej malicku. Budem sa kochat najprv nou a potom mozno pride "stasticko" aj k nam.
Joooj, ja som bola dnes po dlhom case zasa shoppingovat v meste. Neznasam teraz vsade tie masy ludi. V poslednom case som si oblubila nakupovanie cez internet coraz viac. Ale dnes som musela nejake veci ist vyzdvihnut osobne, co som nechcela objednavat, lebo by to bolo zbytocne. Proste vela malickosti zariadit a kupit. Ale podarilo sa a ja som normalne "kaputt". Tak ale vianocne darceky su na 90 % vybavene ๐Ÿ™‚ . Ako to vyzera u vas? Uz mate vsetky vsetko?
A cez vikend zacnem piect vianocne kolaciky. Ved uz o tyzden a pol je tu prvy advent. Mavate adventny kalendar? Robievate si ho sami alebo kupite uz hotovy?

Steffi - super, ze si si kupila novu knihu. Ja som ju citala uz tak davno, ze uz ani poriadne neviem detaily. Ale bola krasna. A aj film bol pekny romanticky. ๐Ÿ™‚ Ja som dnes v meste nemohla okolo Hugendubla prejst len tak. Zasa som vosla dnu a nakupila knih. Joooj, vkuse nejake nove knihy.

Jani - tak ty takto vyvaras so zemiakovym cestickom? To je parada. Hlavne, ze je to chutne, vsak ?! ๐Ÿ˜ต

Ingi - no na teba to uz coskoro dojde. Mas uz vsetko pripravene? A co ta hebamme? Uz si nejaku nasla?

evinkaaa
โ€ข
18. nov 2009

Az teraz po sebe citam, ze som vlastne chcela napisat nieco ine ๐Ÿ˜€ Chcela som sa spytat ohladom adventneho venca, nie kalendara. ๐Ÿ˜‰ Mavate? Robievate sami, ci kupite hotovy? ๐Ÿ˜ต

mammy81
โ€ข
18. nov 2009

Dani urcite myslis KloรŸ nie?? k Sauerbraten ho milujeme aj my.aj k Schweinebraten mnaaaaaaaaaam.no ja som len raz kupila to cesticko a spravila tie gule,inac si kupujem hotove,mrazene ale az tak casto to nemame ๐Ÿ˜€ .
Sophie vcera nechcela plavat ze ju kritizoval tak dufam ze ju to zase nechyti nabuduce. โ˜น

Paula tak sa pridaj aj ty ๐Ÿ˜€ a budeme tri ๐Ÿ˜€ chcela som sa Ta spytat z ktorej kampane sa da teraz objednat ja som to minule len prelistovala ale mozno si k tomu sadnem poriadne.

Evi ze na 90% ja nemam ani na 30 ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ .a ani ma nenapada co ๐Ÿ˜ 
minuleho roku som si na adventnom venci zlomila ten stojan na sviecku,takze tohto roku si robim sama ,ale veniec to nebude ๐Ÿ˜…

paula
โ€ข
18. nov 2009

Ahoj Stefi!
Ja neee. ๐Ÿ˜‰
Urcite se najdou jine dobrovolnice. ๐Ÿ™‚
Muzes objednat z obou najednou. I z 9 i z 10 do 30.11. Vzdy je jedna aktualni a z jedne jde jeste Zuzatzbestellung. ๐Ÿ˜‰ Jen si k tomu pekne sedni poradne. ๐Ÿ™‚

paula
โ€ข
18. nov 2009

Jeste jednou link pro Stefi... snad me nezabijete. http://www.avon.de/PRSuite/e-brochure.page

mammy81
โ€ข
18. nov 2009

Dakujem Pauli ๐Ÿ™‚ neboj nezabiju Ta im to vyhovuje ze nemusia listovat dozadu ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

oli1104
โ€ข
18. nov 2009

Holky, ja mam jednu takovou otazku ๐Ÿ™‚
Co si myslite o fenomenu 2012 ?

Dani, aaaaaaaaajooooooooo ๐Ÿ™‚ No tak to je ta holka fakt na ceste, neboj ๐Ÿ™‚

evinkaaa
โ€ข
18. nov 2009

Steffi - tie "gule" som minule robila aj ja. A zhodou okolnosti som robila v pondelok gulas a k tomu sme mali "spรคtzle". Aj to bolo velmi dobre ๐Ÿ˜ต
A co to bude, ked to nebude adventny veniec? Ako to budes robit? Daj nejaky typ, ja nemam este predstavu a pomaly by som mala mat, kedze buduci tyzden uz musim pokupit tie potreby a nejake adventne "nieco" vytvorit, kedze je prvy advent predo dvermi. ๐Ÿ˜€

Oli - hm, ja neviem co si o tom mam mysliet. My sme na tuto temu uz vela diskutovali. ๐Ÿ˜€ Co si myslis o tom ty? Veris tomu?

jabera
โ€ข
18. nov 2009

baby, co je to ten fenomen 2012? odpustite kojacej matke nevedomost... ๐Ÿ˜•

stefi, haha, to bolo jak pozvanka, ze kto sa prida ๐Ÿ˜€ ja este neslubujem, ale chce sa mi...
boze, to plavanie... ja som taka uzkostliva krava, ja by som ho asi zabila. ale viem, ze mi hrabe. ved co sa tvari k tym detom, akoby to boli olympionici? deges...
no, knihy mi boris doniesol, ale isiel naspat vlakom, takze len asi 10kuskov... citam uz 4. z nich.. pustila som sa do klasiky, remarquea. som upne na vetvi z toho. prekrasne veci.. jedna krajsia ako druha, nikdy som ho necitala a naozaj odporucam, strasne sa mi paci.

teeda a vy takto poctivo, ze adventne ozdoby.... ja sa na to chystam kazdy rok, ale este nikdy som ho nevyrobila.a tento to nebude celkom urcite.

iii
โ€ข
19. nov 2009

baby, co je to ten fenomen 2012? odpustite tehotnej matke nevedomost... ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

jani, remarquee uplne zeriem, mam ho precitaneho snad stokrat. aj ked tie jeho diela s emigrantskou tematikou sa mi zdaju byt o dost lepsie ako tie s vojnovou. co presne citas?
super, ze sa boris takto zaujima....tym padom by sme mali registraz uspesne za sebou. s kontaktazou ale este pockame, kym si vytunuje svojho bavoraka ๐Ÿ˜€
inak este stale nemas ms? ja som si to "uzivala" rok a pol az do uplneho odstavenia

dievcata, ale aby to nezostalo len pri prazdnych reciach..... inak moj muz je velkym zastancom teorie suprafetacie u ludi, tak mozno sa to podari u nas a vsetky vas predbehnem ๐Ÿ˜‰

oli1104
โ€ข
19. nov 2009

Holky tady
http://2012.konec-sveta.cz/

Jinak, ja logicky neverim, ale vlastne furt se mi to vraci do mysli, tak vlastne nevim....

rpinguin
โ€ข
19. nov 2009

haha, ze superfetacie ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜ no ved uvidime, ale to by si bola potom v spravach, cize slavna, tak do toho ๐Ÿ˜‰ Ja som dostala ms po pol roku, vlastne ako zacali prikrmy a potom vlastne aj otehotnela.

oli, neverim, ved takych vselijakych Sibyl, ci nejakych Nostradamov tu uz bolo a nikdy nic z toho nevyslo, takze uvidime, ako to Panbozko vymyslel a tak to aj bude ๐Ÿ˜‰

zuzi, ozaj, nenapinaj a napis, co a ako...

???? zeny mam otazku.....ako to riesite s antikoncepciou? Mne zenska dr. chcela dat spiralu, ale vzala som akurat infoblatt. Teraz viem, ze to nechcem a ani nic hormonalne. Co beriete vy a mozete odporucit?
Oli, Zuzi, Lubi, Dani atd.?

oli1104
โ€ข
19. nov 2009

Reni, my spolehame na kondom. Ja tedy stale na MS cekam, samozrejme to jako antikoncepci neberu.....

Ale hormony nechci....

evinkaaa
โ€ข
19. nov 2009

Ahojte,

tak ja na "proroctvo" 2012 teda naozaj vobec neverim. Konci vtedy kalendar Mayov, nic viac a nic menej. Minule sme pozerali na Discovery jednu reportaz o tomto, kde to jeden svetoznamy astrofyzik vysvetlil ako to vlastne je a sam povedal, ze k niecomu takemu vobec nemoze dojst (nepytajte sa ma konkretnosti, fyzike som nikdy nerozumela, manzel by to vysvetlil, ale ja fakt nie) tak, ako to je "kdesi" napisane. Urobili z toho vyborny katastroficky film, ktory laka ludi do kin ale zial aj "masovu paniku". Ja tomu neverim a zijem si kludne dalej a planujem veci aj po roku 2012 ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

rpinguin
โ€ข
19. nov 2009

Oli, my tiez, takze tak to aj ostane.
Som sa prave teba chcela spytat, ze ako je to teda s tymi dievcatami. V com sa ti zda Kacka ina nez Misa? Matilda ma sice este len 2 mesiace, ale kedy si zacala vlastne badat nejake rozdiely?

oli1104
โ€ข
19. nov 2009

Jo, jeste k antiko.
Mam kamaradku, ta ma to nehormonalni telisko, ale rikala, ze menstruace je potom naprosto silena, tak si to nechala vyndat.
Pro nas je opravdu nejlepsi ten kondom, mozna az mi naskoci cyklus, tak ja mam fakt velice dobrou zkusenost s symptomatermalni metodou-plodne neplodne dny. Proste kombinace tohoto a kondomu.

Jeste k tomu roku.
Ja prave taky envim, co si o tom mam myslet.
V hlave se mi to objevuje v takovych cyklech, pak hledam info na netu, pak to zase zapadne, kdy si reknu, ze to je nesmysl, a pak hledam zase.
O mayske kulture nic nevim, on kazdy opakuje, ze jejich kalendar konci, vyslechla jsem ale rozhovor s nejakou odbornici a ta tvrdila, ze dalsi a dalsi data jsou na ruznych palaci, myslim nejaky vladce Pakal ( snad si to jmeno pamatuju dobre ) v nejakem chramu psal, jak slavit jeho narozeniny a bylo po tom inkriminovanem roce, zkratka jakoby nepocitali, ze by byl konec.
On clovek proste vytahne jen neco zrejme.
Samozrejme jsou k tomu jeste jakoby ty dalsi porroctvi, plnbeta Nibiru, Nostradamus, prepolovani zeme a ja nevim co dalsiho.......
Je ale zajimave, ze se z toho stal takovy fenomen, vzdyt si dejte do vyhledavace ten rok, a kolik najdete odkazu. Kolik lidi se timhle zabyva.....to je docela zajimave az dle meho strasidelne.
Je to samozrejme dane dostupnosti internetu, to je jasne, drive samozrejme byly ruzne konce sveta, ale nemohlo se to tak rozsirit, zkratka nebylo jak ๐Ÿ™‚

No nic, jdu se oblict, jsem stale v pyzamu. K. spi ๐Ÿ™‚

neurologia
โ€ข
19. nov 2009

ahojte,

dnes sme boli na sone klbikov.....vsetko je v poriadku ๐Ÿ™‚ co sme velmi radi
zobrala som si priklad z janky a mala som so sebou aj plienku aby ma zas nahodou neprekvapil nejaky ten studeny plast igelit a podobne.....a dobre som spravila zisla sa nam
najskor trochu plackala ked som ju vyzliekala ale akonahle mala ritku holu uz bola samy usmev...aj na doktora sa pousmievala tak vkus ma dobry herecka mala fesacisko to bol.... ๐Ÿ˜‰

oli1104
โ€ข
19. nov 2009

Reni, no az pozdeji. I kdyz ona je uz od miminka uplne jina. Ted sleduju, ze je uplne jinak spolecenska ( Misa neni vubec ), jak si dokaze o veci "rict", jak se chova. Proste nevim, jak to popsat, je fakt zkratka uplne jina ๐Ÿ™‚

oli1104
โ€ข
19. nov 2009

A jeste nakoneck z zahadnemu roku..... ๐Ÿ™‚
Taky jsem cetla na national geographic, ze vlastne vubec neni zrejme, zda to pocitani roku u mayu a nas kalendar, zda je to spravne. Ze nekomu tam az 200let "hapruje", tzn, ze by ten rok mel vlastne byt az 2212 ๐Ÿ™‚
No jo no. Uvidime ๐Ÿ™‚

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre